Tipsport Extraliga - Play-off Tipsport extraligy -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : Liberec - 21. března 2022   19:00

Sparta
19:44' M. Forman (A. Polášek, Jurčina) • 30:27' Tomášek (E. Thorell, Chlapík) • 35:04' Tomášek (Chlapík, David Němeček) • 39:13' E. Thorell (Tomášek, Chlapík) • 39:37' Sobotka (Tomášek, E. Thorell) • 45:17' Stoljarov (Tomášek, Chlapík) • 59:44' E. Thorell (R. Horák)
Liberec
Kváča (41. J. Pavelka) – L. Šmíd (A), M. Ivan, M. Rosandić, Kolmann, Derner, Melancon – Birner (A), Filippi, M. Zachar – Ordoš, Gríger, Klepiš – J. Vlach, P. Jelínek (C), Klapka – Rychlovský, J. Šír, A. Najman – Faško-Rudáš.

SESTŘIH: Sparta - Liberec 7:0. Debakl Tygrů režíroval Tomášek (2+3)

To je ode mne z tohoto utkání vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou příště!
Liberec do čtvrtfinálové série se Spartou vstoupil tím nejhorším možným způsobem, v O2 areně od kvalitně hrajících domácích schytal debakl 7:0! Pražané měli na ledě od první minuty jasnou převahu a po celý zápas nepustili Tygry pořádně ke slovu. Hned na pěti ze sedmi branek se přitom podílel David Tomášek, který zaznamenal dva góly a tři asistence.
Nejlepší hráči utkání
David TOMÁŠEK (2+3) – Ladislav ŠMÍD (0+0)
59:44'
Sparta právě vstřelila branku!
V liberecké síti končí ještě jeden kotouč, O2 arena se raduje posedmé! Roman Horák projel laxní obranou jako nůž máslem a předal puk na vzdálenější kruh ERIKU THORELLOVI, který bez obtíží překonal bezmocného Pavelku – 7:0! Asistence: Roman Horák.
59:32'
Rosandić drží puk ve své třetině, domácí zřejmě ještě jednou zkusí zaútočit. Uvidíme, co vymyslí.
58:59'
Ještě uvidíme aspoň jedno vhazování, Machovský jednašedesát sekund před koncem přerušuje hru.
58:28'
Severočeská střela nyní šla mimo tři tyče, běží poslední desítky sekund základní hrací doby.
57:48'
Ivan se znovu dostal k vyhozenému kotouči jako první, Liberec se nevzdává a snaží se alespoň kosmeticky upravit konečný výsledek dnešní bitvy.
57:16'
Pomalu ale jistě míříme do finiše, závěrečná siréna zazní zhruba za dvě a půl minuty.
56:40'
Klepišova střela byla zblokována, na zaplněném dolním kruhu O2 areny běží mexická vlna.
55:57'
Hra se přelévá z jedné strany na druhou, kvalitnější střelu na branku jsme už dlouhou dobu neviděli.
55:26'
Šmerha byl za brankou odzbrojen Rosandičem, jako první se ale k uvolněnému kotouči dostal Horák. Sparta se tak i nadále drží v útoku.
Dnešní utkání sleduje 8 842 diváků.
54:56'
Ve sparťanském kotli to žije, na ledě je ale dění vesměs klidné. Ivan sbírá vyhozenou pryž za svou brankou.
Střely na branku: 35 – 23.
54:26'
Uvidíme ještě jednu komerční přestávku, do konce základní hrací doby zbývá pět a půl minuty.
53:39'
Severočeši si přihrávají ve vlastním pásmu, stále se jim nedaří prorazit kvalitně hrající domácí obranu.
52:56'
Pavelka má na svém kontě další zákrok, vhazovat se bude po pravé ruce hostujícího brankáře.
52:31'
Sparta odráží jeden liberecký výpad za druhým, Machovský má v posledních minutách minimum práce.
51:46'
Utkání se už jen více méně dohrává, oba celky zdánlivě šetří síly na zítřejší odvetu. O nic už ostatně nejde.
50:42'
Birnera se za domácím brankovištěm snaží odzbrojit Stoljarov, zatím ale bezúspěšně.
49:57'
Poslední perioda se pomalu přelévá do své druhé poloviny, dění ale nyní stopnul hostující ofsajd.
49:04'
Hraje se nahoru dolu, kotouč často střídá svého majitele. Ani jednomu týmu se nedaří ho zkrotit.
48:38'
Liberečtí mají kotouč ve svém držení a snaží se najít nějakou skulinu v domácí obraně, která by jim umožnila se protlačit zpět před Machovského.
Střely na branku: 33 – 21.
47:20'
Melancon lehkým zakončením z hranice pásma vymetl pavučiny v Machovského rukavici, komerční pauza.
46'
Stoljarov se natáhl a doklepl opuštěný puk do branky, 6:0
46:55'
Pražané si do statistik zapisují zakázané uvolnění, vhazovat se bude po pravé straně jejich klece.
46:46'
Domácí stále nemají dost a znovu napadají liberecké brankoviště, dnes to zřejmě bude hodně černý večer pro Tygry. Nevychází jim zhola nic.
45:17'
Pradávné nepsané sportovní pravidlo "nedáš – dostaneš" znovu potvrdilo svou platnost, O2 arenu s čistým štítem neopustí ani Jaroslav Pavelka! Na střeleckou listinu se vůbec poprvé během svého působení v české nejvyšší soutěži zapisuje GENNADIJ STOLJAROV, který gólmana liberce překonal zakončením z hranice brankoviště – 6:0! Asistence: David Tomášek, Filip Chlapík.
44:56'
Brankář Sparty má ale i notnou dávku štěstí, brankovou konstrukci teď trefil zase Najman!
43:58'
Od začátku třetí části mají na ledě více ze hry hosté, Sparta už hraje jen na půl plynu. Machovský má podstatně více práce než v prvních dvou dějstvích.
43:39'
Adam Klapka nastřelil tyčku, od prvního severočeského gólu chyběly jen milimetry!
42:56'
Hosté jsou o poznání aktivnější než v úvodních dvou periodách, stále se jim ale nedaří najít recept na dosud stoprocentního strážce domácí branky.
41:57'
Dosud největší šance Liberce! Birner se dostal až před brankoviště a zakončil, přičemž Machovský si poradil jak s jeho prvotní střelou, tak i s následnými dorážkami.
41:28'
Domácí jsou pevně usazeni v útočném pásmu a snaží se co nejčastěji ostřelovat severočeskou klec.
40'
Ve dvojnásobné přesilovce navýšil vedení Sobotka, 5:0
40'
Thorell vypálil přesnou jedovatou bombu, 4:0
40:20'
Šmerha nabídl puk na modré čáře připravenému spoluhráči, jehož střelu Pavelka hravě chytil.
40:01'
Nepřekvapivý tah na straně Liberce, utkání místo Petra Kváči dochytá Jaroslav Pavelka (LIB).
40:01'
Druhá třetina přinesla naprostou implozi Liberce, který před poslední dvacetiminutovkou v O2 areně prohrává o propastných pět branek. Bílí Tygři dnes v Libni zatím nepředvedli zhola nic a budou muset pořádně zabrat, pokud nechtějí čtvrtfinálovou sérii zahájit debaklem. Uvidíme, jestli se po přestávce vzchopí.
Využití přesilovek: 3/4* – 0/2

(* – Přesilovka Sparty bude po pauze pokračovat.)
Další třetina začne přibližně v 20:52.
40'
40'
40:00'
39:37'
Tygři jsou zralí na ručník, v O2 areně hraje pátá a o vítězi prvního čtvrtfinálového střetnutí je dost možná rozhodnuto již nyní! Po ose Erik Thorell–David Tomášek se puk dostal před brankoviště na hokejku velmi laxně hlídaného VLADIMÍRA SOBOTKU, který lehkým zakončením poslal puk do Kváčovy branky – 5:0! Asistence: David Tomášek, Erik Thorell.
39:20'
Z přesilovky pět na čtyři je rázem přesilovka pět na tři! Strkanice před brankovištěm vede k vyloučení Filipa Chlapíka (SPA) za hrubost, přičemž Jan Šír (LIB) dostává za stejný prohřešek dokonce dva menší tresty. Na lavici ho tak doprovodí ještě Adam Klapka.
39:16'
Situace jde pro Severočechy od desíti k pěti, Martin Faško-Rudáš (LIB) dává vysokou holí Spartě šanci ještě před pauzou zvýšit na rozdíl pěti gólů.
39:13'
Tak tohle je pro hostující borce hodně hořký závěr prostřední části, Kolmann na trestné lavici strávil všehovšudy tři sekundy! Chlapík vyhrál vhazování, předal ho Tomáškovi a ten jej obratem posunul k hranici pásma na ERIKA THORELLA, jenž následně propálil úplně vše, co mu stálo v cestě – 4:0! Asistence: David Tomášek, Filip Chlapík.
39:10'
Liberec se s druhou třetinou rozloučí oslabením, za podrážení je trestán Petr Kolmann (LIB).
39:00'
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny!
38:32'
Vlach s Matuškinem jsou zpět na hrací ploše, oba celky hrají v plném počtu. Závěrečná siréna druhé části v O2 areně zazní zhruba za minutu a půl.
38:05'
Kanadský zadák v bílém dresu nyní trpělivě drží puk za svou klecí a čeká, až se na led dostane čerstvá lajna libereckých Tygrů.
37:35'
Klepišova přihrávka na Melancona vedla k nadějné střele, ale Liberec ani tentokrát nedokázal snížit.
36'
Chlapík dojel puk a přesně jej adresoval na Tomáška, 3:0
36:28'
Bude se vylučovat, Jaroslav Vlach (LIB) a Maxim Matuškin (SPA) si zapisují menší tresty za hrubost.
36:28'
A pozor, atmosféra v libeňské hale začíná pomalu ale jistě houstnout. Po přerušení se před sparťanskou klecí odehrála první větší skupinová strkanice, přičemž rolí hlavních aktérů se ujali Matuškin s Vlachem.
35:55'
Severočeši působí bezzubým dojmem, Machovský se zatím dnes v O2 areně moc nezapotil.
35:04'
Krásný a laserově přesný zásah DAVIDA TOMÁŠKA posílá Spartu do tříbrankového trháku, s Tygry to začíná vypadat špatně! Chlapík dojel nahozený puk za libereckou brankou a vrátil ho před brankoviště, přičemž sparťanský útočník jej poté zachytil a bez váhání uklidil přesně do vzdálenějšího horního rohu, čímž si zadělal na hattrick – 3:0! Asistence: Filip Chlapík, David Němeček.
34:22'
Řepík se z boku dostal až před brankoviště, následně z kruhu ale jen promáchl, a Kváčovu svatyni tak tentokrát neohrozil. Na kotouč jdou Tygři.
33:50'
Liberec byl v postavení mimo hru, na modré čáře konkrétně zazmatkoval Martin Faško-Rudáš.
Střely na branku: 20 – 12.
32:56'
Sledujeme trochu tichou pasáž utkání, už delší dobu nebyla k vidění žádná pořádná střela, a to ani na jednu z branek. Týmy se střídají na kotouči.
32:12'
Odpískáno zakázané uvolnění, další vhazování proběhne po pravé straně svatyně Matěje Machovského.
31'
Tomášek se trefil pod víko, 2:0
31:41'
Hosté se snaží na inkasovaný zásah rychle odpovědět, Sparta je ale nepouští před Machovského.
30:56'
Jeden z domácích měl příležitost rychle zvýšit na rozdíl tří branek, těsně před brankovištěm ale nakonec nezvládl koncovku a Kváču neprověřil.
30:27'
Pražané ale nakonec početní výhodu přeci jen využívají a odskakují do dvoubrankového vedení! Rosandiče z trestné lavice předčasně vysvobodil DAVID TOMÁŠEK, jenž na mezikruží zachytil Thorellovu přihrávku z rohu a následně zavěsil přesně pod víko – 2:0! Asistence: Erik Thorell, Filip Chlapík.
29:56'
Střela z hranice pásma hostujícího brankáře trefila do výstroje, Derner puk následně vyhodil.
29:28'
Sparta svou první přesilovku nezahájila nejlépe, liberecká defenzíva má zatím situaci pod kontrolou.
28:55'
Znovu se trestá za držení, poprvé ale na straně hostů. Ven ze hry míří Mislav Rosandić (LIB).
Střely na branku: 17 – 11.
28:53'
Matuškin z modré čáry trefil jen Kváču, míříme do komerční pauzy. Po jejím konci se bude vylučovat.
27:56'
Pražané se usadili v útoku a rozjeli kombinaci, dlouhá série přihrávek dosud střelou nevyvrcholila.
27:38'
Filippi lehkým zakončením od mantinelu trefil Machovského beton, většina střel Liberce nemá vůbec potenciál gólmana Sparty potrápit.
26:41'
Ivan pálil z prostoru pro vhazování, Machovský byl opět ve střehu. Skóre se ani tentokrát nemění.
25:57'
Po přihrávce od Šmerhy takřka z rohu pálil Horák, Kváča odpověděl zákrokem ramenem.
25:33'
Thorell poslal dlouhou přihrávkou do útoku Šmerhu, následný pobyt Sparty před libereckou brankou vyprodukoval jen propagační střelu Jurčiny z modré.
24'
Fair play gesto kapitána Tygrů Jelínka
24:45'
Sledujeme další z mnoha skupinových bitev u mantinelu, do které je zapojeno hned několik borců z obou celků. Tahanice je zatím na mrtvém bodě.
23:57'
Bitva na hrací ploše nicméně pokračuje dál, Vitouch z ostrého úhlu trefil jen hrazení za Kváčou.
23:30'
Krásné gesto fair play ze strany Liberce, konkrétně Petra Jelínka. Sudí už chtěl vyloučit za nedovolené bránění, kapitán Tygrů se ale okamžitě přihlásil, že faulován nebyl. Trest tak pochopitelně udělen nebyl.
22:38'
Druhá perioda krom šance domácích hned zkraje zatím ani jednu šanci nepřinesla, oba týmy podávají výborný výkon v obraně.
21:57'
Bílí Tygři si při přechodu do ofenzívy nerozuměli, jejich rychlá akce končí jen postavením mimo hru.
21:30'
Hraje se nahoru dolu, častěji jsou na kotouči stále hokejisté pražské Sparty. Kváča ale práci nemá.
20'
Forman zametl odražený puk za Kváču, 1:0
20:58'
Domácí vyhodili puk na zakázané uvolnění, po krátké pauze uvidíme buly před jejich brankovištěm.
20:27'
Sparta se s tím nemaže a hned zkraje prostřední části zahrozila! Řepík krátkou přihrávkou připravil parádní šanci pro zakončení Sobotkovi, který ale následnou ranou z voleje minul!
20:01'
První dvacetiminutovka je minulostí, Sparta po ní díky Formanově gólu ze samotného závěru vede 1:0! Nutno podotknout, že zaslouženě – ač mnoho šancí k vidění nebylo, Pražané si po většinu dějství udržovali na hrací ploše převahu a Kváča měl podstatně více práce než Machovský na druhém konci hrací plochy. Uvidíme, jak se duel bude po přestávce vyvíjet dál.
Další třetina začne přibližně v 19:53.
20'
20:00'
19:56'
Úvodní perioda se dohrává v klidném tempu, ani jeden tým se už o nic nesnaží. Jdeme do přestávky.
19:44'
Gól do kabiny pro svěřence Patrika Augusty a nutno podotknout, že celkem smolný! Poláškova dělovka zpoza kruhu se od zad jednoho z bránících hráčů odrazila do mantinelu a odtud se vrátila před brankoviště, kde na pryž číhal MIROSLAV FORMAN. Ten pak jednoduše zakončil ke vzdálenější tyči, Kváča se nestihl přesunout – 1:0! Asistence: Adam Polášek, Milan Jurčina.
19:00'
Ohlášena poslední minuta první třetiny!
18:45'
Machovského chtěl o čisté konto připravit Ordoš, jeho projektil ale zblokoval protihráč.
18:19'
Tečované zakončení jednoho z domácích vyletělo mimo hrací plochu, hra je znovu na chvíli přerušena.
17'
Matuškinova střela rozvlnila jen boční síťku
17:29'
Tomáškova střela se od Kváčova hrudníku odrazila přesně na čepel Matuškinovy hole a švédský zadák dorážkou rozvlnil síť branky. Jenže zvnějšku.
17:05'
První třetina se pomalu ale jistě chýlí ke konci, do přestávky zbývá odehrát ještě tři minuty.
16:20'
Dvořáček zblokoval ránu Melancona, puk pak vyletěl za modrou. Oslabení domácích pomalu končí.
15:44'
Klepišově střele z kruhu razance nechyběla, notná dávka přesnosti ale ano. Puk proletěl metr od tyče.
15:09'
Sparta vyhrála buly před svou klecí a ihned vyhodila, Liberec tak musí začít zase od píky.
14:50'
Klepiš poslal krátkou přihrávkou do útoku rozjetého Filippiho, který následně z křídla puk poslal jen do výstroje schouleného sparťanského brankáře.
14:24'
Hosté se podruhé ujmou početní výhody, Milan Jurčina (SPA) je, stejně jako Horák, vykázán za držení.
13:56'
Dvořáček se obtočil kolem branky a z posledních sil zakončil, trefil ale jen Kváčovo rameno. S touhle střelou neměl liberecký gólman žádnou starost.
13:37'
Poslední sekundy se odehrávají hlavně v neutrální zóně, ani jednomu celku se nedaří se na delší dobu usadit před brankovištěm soupeře.
12:33'
Šmíd na mantinel přišpendlil Řepíka, ten se ale zvládl kotouče zbavit včas. Jeden ze sparťanů ho nyní drží za Kváčou.
Střely na branku: 10 – 5.
11:47'
Dlouhou strkanici u mantinelu vyhrál jeden z hostů, který následně bez váhání nahodil puk na sparťanskou klec. Machovský odpověděl rutinním pohybem rukavicí a poslal nás do další reklamní přestávky.
10:56'
Zachar z kruhu zasáhl Machovského vyrážečku, hra se teď znovu přesouvá ke Kváčovi.
10:38'
Na bekhend po Horákovi vsadil také Řepík, ani on ale připraveného brankáře Liberce nepřekvapil.
09:44'
Velmi často se bojuje u hrazení, ani jeden tým teď svým soupeřům nenechává ani centimetr plochy bez boje.
09:23'
Bleskový protiútok hostů končí propagační střelou z modré, která zmizela v Machovského rukavici.
08:48'
Thorell zpoza branky nasměroval puk před brankoviště, kde ale neměl ani jednoho spoluhráče. Kotouč tak přistál akorát na holi libereckého borce.
Střely na branku: 3 – 2.
07:50'
A hned se dostal do kvalitní šance. Horák projel až ke Kváčovi a následným bekhendem zasáhl jeho beton. Brankář Tygrů má na kontě další zákrok.
07:35'
Roman Horák byl vysvobozen z lavice hanby, Sparta zvládla první oslabení a je v plném počtu.
06:57'
Zachar to zkusil podruhé. Tentokrát puk poslal mezi tři tyče, Machovský byl ale ve střehu.
06:39'
Marek Zachar nemířil přesně, Pražané následně vyhodili kotouč velmi daleko od své svatyně.
05:58'
Gríger se zuby nehty s kotoučem protlačil až na hranu brankoviště, na poslední chvíli mu ale jeden z bránících protihráčů puk z hokejky vypíchl.
05:21'
Poprvé se bude vylučovat, dvě minuty za držení si na trestnou lavici jede odpykat Roman Horák (SPA).
04:56'
Filippi kvalitním forčekem donutil Moravčíka chybovat a za Machovským mu sebral puk, následuje bitva u mantinelu. Ta dosud svého vítěze nenašla.
04:26'
Souboj Tomáška s Jelínkem u modré čáry vede k dalšímu ofsajdu, za malou chvíli tak uvidíme už třetí vhazování na hranici liberecké obranné zóny.
03:50'
Sparta je aktivnějším celkem na hrací ploše. Forman sbírá vyhozený puk za svou vlastní brankou a po chvilce oddychu s ním znovu míří dopředu.
03:26'
Řepík z pravé strany přestřelil, jeho rána jen orazítkovala mantinel za Kváčovou svatyní.
02:50'
Ani jeden tým momentálně v útoku nevyniká, na ledové ploše hrají prim spíše defenzívy obou celků.
02:05'
Tažení domácích dopředu už podruhé zastavil čárový sudí, který sparťany nachytal v postavení mimo hru.
01:40'
O tu se nyní postaral Tomáš Šmerha, který se z kruhu přesunul až do bezprostřední blízkosti brankoviště a zasáhl připraveného Kváču do ramene.
01:19'
Hraje se nahoru dolu, sledujeme rychlou a možná poněkud zbrklou podívanou z obou stran. Střela na branku dosud nebyla k vidění snad ani jedna.
00:47'
Sparta po dlouhé bitvě o kotouč za vlastní brankou zatlačila soupeře zpět do středního pásma a sama se nyní snaží vyrazit směrem ke Kváčově brance.
00:20'
První čtvrtfinále bylo zahájeno! Jako první se do útoku probojovali Liberečtí, kteří se tam snaží usadit.
00:01'
Oba týmy jsou na ploše, co nevidět odstartujeme!
Role hlavních rozhodčích se dnes večer v libeňské aréně ujmou René Hradil a Petr Úlehla, na čarach budou připraveni Jiří Gebauer a Marek Hlavatý.
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemný a ničím nerušený večer, tentokrát už přímo z O2 areny! Níže si můžete prohlédnout dnešní úvodní sestavy.

HC Sparta Praha: Machovský (J. Hudáček) – Matuškin, David Němeček, A. Polášek (A), T. Pavelka, Moravčík, Tomáš Dvořák, Jurčina – M. Forman, Sobotka (A), M. Řepík (C) – Chlapík, Vitouch, Tomášek – E. Thorell, R. Horák, Šmerha – J. Strnad, Stoljarov, Dvořáček.
Trenér: Josef Jandač.

Bílí Tygři Liberec: Kváča (J. Pavelka) – L. Šmíd (A), M. Ivan, M. Rosandić, Kolmann, Derner, Melancon – Birner (A), Filippi, M. Zachar – Ordoš, Gríger, Klepiš – J. Vlach, P. Jelínek (C), Klapka – Rychlovský, J. Šír, A. Najman – Faško-Rudáš.
Trenér: Patrik Augusta.

Rozhodčí: Hradil, Úlehla – Gebauer, Hlavatý.
VZÁJEMNÁ BILANCE SOUPEŘŮ

Výsledky vzájemných střetnutí čtvrtfinálových soupeřů v dlouhodobé fázi hovoří ve prospěch papírových favoritu – Sparty. Ta totiž vyhrála třikrát, na Liberec nestačila akorát ve třetím utkání v polovině ledna. Dvakrát pak zvítězila tříbrankovým rozdílem a jednou svého soka zdolala až v nájezdech.

8. 10. 2021 (12. kolo): Liberec – Sparta 2:3sn.
28. 11. 2021 (27. kolo): Sparta – Liberec 4:1
16. 1. 2022 (42. kolo): Liberec – Sparta 4:3
27. 2. 2022 (57. kolo): Sparta – Liberec 5:2

Co se bilance týmů v play-off týče, tam je to úplně jiná písnička. Jsem si jist, že mnozí pražští fanoušci by si pro první kolo play-off mohli představit lepšího soupeře – Tygři totiž v nedávných letech nejednou zhatili ambice Sparty ukončit dlouhé čekání na titul. Loni jí porazili v semifinále, před čtyřmi lety v předkole a v roce 2016 zase ve finále. Uvidíme, kdo se bude radovat letos.

56 Z, 25–3–8–20, 146:147 (-1), 89 bodů

Pro liberecké hráče znamenal sedmý flek předkolo, v němž jim osud přisoudil nepopulární Kometu. Ze čtyř meetingů s brněnským klubem v základní části sice Bílí Tygři urvali jen jeden, v bojích o postup však kousajícího soupeře nakonec v pěti zápasech přetlačili a ukončili jeho nepovedenou sezónu.

V sérii zářil šestatřicetiletý velezkušený zadák Ladislav Šmíd, který proti Moravanům zaznamenal hned sedm asistencí a byl nejproduktivnějším hráčem svého týmu. V základní části pak produktivitu ovládl se 40 body (21+19) Tomáš Filippi, přičemž s poměrně velkými odstupy zabrali druhou a třetí příčku Michal Birner (12+22), resp. Jaroslav Vlach (18+9).

Gólman Petr Kváča pak v předkole odchytal všech 303 minut, během nichž inkasoval třináctkrát a jeho úspěšnost se zastavila na slušných 92,6 %. Byl tak zhruba o procento lepší než v základní části, kde platil za jednoznačnou jedničku Liberce – Jaroslava Pavelku pustil mezi tři tyče "pouze" v šestnácti zápasech.
HC SPARTA PRAHA (3. místo)
56 Z, 27–6–6–17, 203:153 (+50), 99 bodů

Cesta svěřenců Josefa Jandače do první čtyřky byla trnitá. Po kvalitním vstupu do dlouhodobé fáze přišla v polovině října dlouhá krize, ze které se sparťané vzpamatovávali bezmála měsíc a půl. Po přetrvávajících vlažných představeních z konce loňského roku pak v lednu nicméně následoval ohromný výkonnostní vzestup, jenž je katapultoval až na konečné třetí místo.

Tým, který se ještě před pár týdny pohyboval relativně hluboko v dolní půlce tabulky, se tak nakonec úplně vyhnul předkolu a postoupil přímo do čtvrtfinále. Nemalou měrou se na tom podílel ofenzivní fantom Filip Chlapík, který v 53 zápasech nasbíral celkem 70 bodů (31+39) a krom korunky pro nejproduktivnějšího hráče soutěže byl současně i jejím nejlepším střelcem a nahrávačem. Dalšími klíčovými postavami kádru byli Erik Thorell, Roman Horák, Michal Řepík či zadáci Michal Moravčík a Adam Polášek.

V brankovišti je pak malý otazník – po kontroverzním exitu Alexandera Saláka se o roli jedničky v Praze dělí Matěj Machovský a Július Hudáček, přičemž v posledních kolech základní části dostával o drobátko více prostoru druhý jmenovaný. Uvidíme, kdo dnes dostane od zkušeného lodivoda palec nahoru.
Příjemný den z hlavního města! Vyřazovací boje dnes večer startují i v libeňské O2 areně, od sedmi hodin budeme sledovat první bitvu bezpochyby strhující čtvrtfinálové série mezi Spartou a Libercem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.