Tipsport Extraliga - Play-off Tipsport extraligy - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brno : M. Boleslav - 8. března 2023   19:00

Brno
31:24' Holík (Horký) • 37:34' Pospíšil (Zbořil) • 39:07' Kundrátek (Holík, Strömberg) • 44:25' Flek (Strömberg, Pospíšil)
4:2
(0:0, 3:1, 1:1)
Stav série: (1:0)
M. Boleslav
30:42' Šťastný  (R. Jeřábek, Lantoši) • 43:26' Lunter  (Fořt)
Brno
Hradil, Kika – Hlavatý, Rožánek
Winning Group Arena
6142 diváků
M. Boleslav

SESTŘIH: Kometa Brno - Mladá Boleslav 4:2. Vypjatá bitva na úvod pro domácí, řádil Pospíšil

Poslední dějství nám nabídlo vyhrocenou partii plnou bitek a faulů. Nakonec v ní padlo po jedné brance na každé straně, když na kontaktní gól Luntera ihned zareagoval Flek. Brno se tak v sérii ujímá vedení 1:0 a zítra bude usilovat o mečbol.
Nejlepší hráči

Kristián Pospíšil – David Šťastný
59:37'
Roman dostal na pravý kruh přesnou žabičku, která mu ale přeskočila čepel a nemohl zakončit za přesouvajícího se Furcha.
59:05'
Flek se dostal do středního pásma a zkusil vystřelit, jeho pokus byl ale sražen mimo.
58:53'
Boleslav hraje v šestI!
58:23'
Kundrátek se za vlastní brankou zmocnil puku, který ale obratem poslal hostům, kteří tak mohou zpět do pásma.
57:36'
57:23'
Kometa má problémy s dostáním se do útočného pásma.
56'
Emoce na ledě! Pospíšil po gólu a asistenci nařezal Klímovi a má hattrick Gordieho Howea

56:20'
Tomáš Kundrátek dostal na levý kruh přihrávku na paty, přesto se odhodlal ke střele, kterou ale trefil jen Strömberga.
55:56'
Kometa hraje přesilovku 5 na 4 a je usazena v útočném pásmu.
55:36'
Kristián Pospíšil – 2 min., hrubost,
Jan Ščotka – 5 min., bitka.

Kelly Klíma – 5 min., bitka,
Sebastián Malát – 2+2, hrubost.
55:36'
Kelly Klíma se nejprve pustil do pěstního souboje se Ščotkou, aby následně vyprovokoval brněnské tribuny a vrátil se ještě k Pospíšilovi. To si ale ukousl příliš velké sousto a od slovenského bombarďáka inkasoval tvrdý direkt.
Dnešní utkání sleduje 6142 diváků.
55:14'
Útok Bruslařů zastavuje ofsajd, po kterém proběhne komerční pauza.
55:00'
Adam Jánošík si na levém mantinelu našel prostor na střelu, kterou Furcha vylekal. Brněnský gólman ale i v krkolomném postavení dokázal nebezpečí zažehnat.
54:01'
Zbořil se po pravé straně nádherně protáhl až před branku a ještě vylepšil pozici pro Šalého, který ale nedokázal usměrnit za přesouvajícího se Krošelje!
53:13'
Při přerušené hře se na hřišti odehrálo hned několik dílčích potyček. Všechny se obešly bez trestu, vhazuje se na útočné modré z pohledu hostů.
52:32'
Po špatné rozehrávce Komety se hosté řítili do přečíslení tři na jednoho. Přihrávajícímu Pláňkovi ale na poslední chvíli přizvedl hůl jeden z Brňanů.
51:38'
Koblížek nastartoval po levém křídle Ďalogu, který se svým rychlým bruslením dostal až před branku. Z bezprostřední blízkosti ale trefil jen Krošelje.
50:49'
Holland na modré čáře přesunul puk na Kučeříka, který před sebou měl dálnici. Tu využil ke střele, na kterou ale Krošelj dobře viděl a zvládl ji alespoň vyrazit.
50:11'
Flek se v přečíslení dva na dva z pravého mantinelu pokusil najít Pospíšila, jeho bekhendová přihrávka naslepo ale na brněnskou osmaosmdesátku nesměřovala.
49:40'
Jakub Flek si ve středním pásmu srovnal skákavý puk a pokusil se jej přesunout do útočné třetiny. Tomu ale zabránil jeden z Mladoboleslavských, jehož přičiněním skončil hrací předmět na tribuně.
48:59'
Jan Stránský si vybruslil z rohu a na protilehlé straně hřiště si všiml volného Jeřábka. Tomu přišel pas přímo na hůl, z pravého kruhu ale našel jen Furchovu náruč.
47:54'
Lantoši se pomocí obhození pokusil projít po levém mantinelu. Velmi obratně se ale prezentoval Holland, jenž puk zachytil a vyhodil do středního pásma žabičkou.
47:05'
Boleslav je v posledních minutách aktivnější a hraje v útočném pásmu. Zatím se jí ale nedaří vyzrát na vynikajícího Furcha.
46:35'
Ondřej Najman dostal zpoza branky nabito na levý kruh a z první střílel. Rána mu ale nesedla a nezamířila mezi tři tyče.
46:05'
Adam Jánošík dostal puk do slotu a srovnal si puk na střelu. Ta ale letěla nad, Furch ještě navíc při přesunu vychýlil branku ze svého postavení.
45'
Pozorný Flek uklidil klouzající puk za čáru, 4:2
45:42'
Pláňkovo nahození z pravého mantinelu před brankou změnilo směr, Dominik Furch ale stihl včas reagovat.
44'
Úplně volný kotouč si našel Lunter a poslal ho do odkryté branky, 3:2
44:25'
Kometa právě vstřelila branku! Kometa si s velkým štěstím bere dvoubrankový náskok zpět! Strömbergova střela z ostrého úhlu se Krošeljovi zamotala pod tělem a důrazný JAKUB FLEK dotlačil puk za čáru. Asistence: Kim Strömberg, Kristián Pospíšil.
43:26'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku! Hosté v přesilovce dlouho ostřelovali branku Komety, až se nakonec dočkali kontaktní trefy. Pláňkova pumelice od modré čáry se zamotala před Furchem a jako první vylovil puk MÁRIO LUNTER, jenž bekhendem přehodil beton domácího gólmana. Asistence: Tomáš Fořt.
42:41'
Po Romanově pasu si na modré čáře udělal prostor pro střelu Pavel Pýcha. Jeho pokus sice Furchovi vypadl, jeho obránci ale stihli vyčistit prostor.
42:06'
Róbert Lantoši se ihned po vyhraném buly dostal ke střele od modré čáry, která zacinkala o tyč Furchovy klece!
41:54'
Jakub Flek – 2 min., podrážení.
40'
Další přesilovkový gól domácích, vedení zvýšil Kundrátek, 3:1
40:57'
Pavel Pýcha dostal dobrý křižný pas na pravý kruh, který se z první snažil přetavit ve střelu, ztratil ale rovnováhu a nakonec vůbec nezakončil.
40:29'
Lantoši se z pravého mantinelu pokoušel natlačit do střely, avšak přes Ďalogu neprošel.
40:01'
Ve druhé třetině se hra konečně otevřela a dočkali jsme se hned čtyř branek. Do vedení šla jako první Mladá Boleslav zásluhou Davida Šťastného. Pak ale úřadovala Kometa. Za tu nejprve vyrovnal Petr Holík a přesilové hry následně využili Pospíšil a Kundrátek. Domácí Brno tak před třetí třetinou vede 3:1.
Další třetina začne přibližně v 21:02.
40'
40:00'
39:07'
Kometa právě vstřelila branku! Kometa znovu ukázala, v čem dřímá její největší zbraň. Další využitá přesilovka posílá domácí do dvoubrankového vedení. Holík křižným pasem našel na levé straně TOMÁŠE KUNDRÁTKA, který si zpracoval puk a jeho následná střela propadla až do sítě. Asistence: Petr Holík, Kim Strömberg.
38'
Brňané poprvé vedou! Pospíšil v přesilovce propálil Krošelje, 2:1
38:43'
2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Tim Söderlund.
38:13'
Zembol se šikovně protáhl středním pásmem a z pravé strany se dostal i do zakončení. To ale musel provést z ostrého úhlu bekhendem, což si Krošelj pohlídal.
37:34'
Kometa právě vstřelila branku! Kometa otáčí zápas a poprvé se ujímá vedení! Už už to vypadalo, že se domácímu týmu nepodaří využít přesilovku, na jejím konci se ale na pravém kruhu mohutně rozpřáhl KRISTIÁN POSPÍŠIL a přes změť těl procedil puk až k zadní tyči Krošeljovy branky. Asistence: Adam Zbořil.
37:13'
Kometa má teď velké problémy se zavezením puku do útočného pásma.
36:36'
Kundrátek z levého kruhu netrefil branku a dal hostům šanci vyhodit.
36:08'
Kometa vylovila puk z vřavy za brankou a postavila svou přesilovkovou formaci.
35:44'
Pavel Pýcha – 2 min., sekání.
35:38'
Strömberg šikovně zasekl na pravém kruhu a počkal si, než mu přijede Eduard Šalé. Ten pak z mezikruží poslal puk přímo do Krošeljovy náruče.
35:02'
Kim Strömberg vyhrál buly v útočném pásmu na hůl Kučeříka, jenž z první pálil. Jeho dělovku Krošelj jen tak tak udržel mezi rukou a ramenem.
34:58'
Tim Söderlund se v obranném pásmu jako slepý k houslím dostal k puku a ihned jej poslal po mantinelu dopředu. Tím ale způsobil jen zakázané uvolnění.
34:47'
Domácí rozehrávka končí icingem.
34:23'
Ďaloga vyhrál fyzický souboj za vlastní brankou a do útoku vyslal Zembola. Ten se ale neprotáhl útočným pásmem a Kometa musí znovu zakládat útok.
33:43'
Kollár se jako blesk prohnal po levém mantinelu a zakončil mimo. Poté se před brankou k puku dostal Flek, který ale s minimem prostoru nedokázal trefit branku.
33:02'
Oba týmy hrají v plném počtu.
32'
Horký šikovně prostrčil na Holíka, ten předvedl ukázkový blafák, 1:1
32:34'
Kim Strömberg si z rohu vytáhl puk výše po pravém mantinelu a z otočky zkusil zaskočit Krošelje. To se mu ale nepodařilo, protože puk mezi tři tyče nevměstnal.
32:10'
Pospíšil se jako buldok nacpal mezi kruhy a vypálil. Jeho střelu ale jedna z boleslavských hokejek přizvedla do ochranné sítě.
31'
Šťastného dělovka z kruhu poslala Bruslaře do vedení, 0:1
31:46'
Kučeříkovi se otevřel prostor na pravém kruhu a vypálil. Na jeho ránu ale Krošelj dobře viděl.
31:24'
Kometa právě vstřelila branku! Kometa vrací úder, je vyrovnáno! PETR HOLÍK dostal od Horkého geniální pas mezi kruhy, díky kterému se ocitl sám před brankou. Velkou šanci pak zakončil nádherným bekhendovým blafákem, kterým vyšachoval Krošelje a posadil puk pod víko. Asistence: Luboš Horký.
31:02'
Rhett Holland – 2 min., hrubost.

30:42'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku! Hostům se sice nepodařilo proměnit početní výhodu, ale z dobíhajícího tlaku nakonec udeřili. DAVID ŠŤASTNÝ dostal nabito na pravý kruh, odkud nachytal Furcha na bližší tyči. Asistence: Radek Jeřábek, Róbert Lantoši.
30:25'
30:02'
Lantoši dostal na levý kruh pěknou křižnou žabku, kterou ale mizerně trefil a branku nakonec vůbec neohrozil.
29:27'
Půlka početní výhody je pryč a Bruslaři se stále neusadili v útočném pásmu.
29:02'
Výborná defenzivní práce Kučeříka v obranném rohu znamená další úspěšné vyhození Brna.
28:30'
Kometě se ihned po buly podařilo zahájit oslabení úspěšným výhozem až ke Krošeljovi.
28:25'
Kristián Pospíšil – 2 min., podrážení.
28:06'
Flek za boleslavskou brankou vybojoval takřka ztracený kotouč, který následně předložil na brankoviště Pospíšilovi. Ten ale nedokázal usměrnit za Krošelje.
27:27'
Zmatků ve středním pásmu využila Boleslav, která pak ale ze svého obranného pásma nepřesně rozehrála.
26:29'
Horký se z levého křídla pokusil křižným pasem najít rozjetého Zaťoviče, kterému ale přihrávka mířila na brusle, což nadějně vyhlížející akci Komety pohřbilo.
26:09'
Na konci pohledně sehraného boleslavského přečíslení byl Pavel Pýcha, jenž mohl z levého kruhu zakončovat za přesouvajícího se Furcha. Puk si ale příliš dlouho zpracovával.
25:39'
Zatím je to třetina icingů. Tentokrát se tohoto přečinu dopustila i domácí Kometa. Vhazuje se po pravé ruce Dominika Furcha.
25:33'
Stránský nechtěl nic vymýšlet a skákavý puk na modré čáře poslal z otočky na branku. Furch ale na střelu dobře viděl a bez potíží zakročil.
24:58'
A do třetice. Boleslav ihned po vyhraném buly v obranném pásmu vyhazuje jen na zakázané uvolnění.
24:51'
A v rychlém sledu vidíme další icing Bruslařů, kterým zatím v prostřední části příliš nefunguje rozehrávka.
24:40'
Mladá Boleslav vyhazuje na icing, vhazovat se bude po pravé ruce Gašpera Krošelje.
24:07'
Šalé měl po Zaťovičově pobídce obrovskou porci místa na pravém křídle. V útočném pásmu pak strhnul směr na osu, svůj projektil ale mezi dva beky nevměstnal.
23:25'
Fořt si zpracoval krosovku na levém kruhu, kde se mu otevřela spousta prostoru. Ten využil ke střele, proti které si ale Furch dobře vyjel a bez potíží zakročil.
23:09'
22:26'
Romanovu ránu od modré čáry těsně před Furchem přizvedl jeden z hráčů Boleslavi, jeho přičiněním ale kotouč nešel mezi tři tyče.
21:53'
Lantošiho pokus od modré se od zadního mantinelu odrazil na levou stranu k Pýchovi, ten ale ztroskotal na betonech domácího brankáře.
21:17'
Jan Ščotka nabral puk v rohu a obloukem jej vyhodil až za branku hostů.
21:09'
Kristián Pospíšil – 2 min., sekání.
20:50'
Kollár se protáhl před branku a s jeho zakončením měl Krošelj velké problémy. Nikdo z Brňanů, ale nedokázal na brankoviště se vrtící puk dorazit.
20:33'
Alex Lintuniemi našel na útočné modré čáře rozjetého Romana, jehož křižný pas ale Holík přizvedl do hlediště. Vhazuje se po levé ruce Dominika Furcha.
20:10'
Úvodní buly prostřední části patří Bruslařům, kteří tak mohou zpustit svůj první útok.
20:01'
V první periodě jsme sledovali vyrovnanou bitvu obran s minimem velkých šancí. Na ty zatím jednoznačně vede Kometa, které se v prvních deseti minutách podařilo dvakrát nebezpečně zahrozit. Pokusy Kučeříka i Kundrátka ale ztroskotaly na zatím perfektně chytajícím Krošeljovi. Doufejme, že se v prostředním dějství dočkáme branky, která by defenzivní partii jistě otevřela!
Další třetina začne přibližně v 20:00.
20:00'
19:30'
Zaťovič v situaci dva na dva chtěl hledat Horkého, jenž ale ztratil rovnováhu. Brněnský kapitán to tak z levého kruhu zkusil sám, našel ale jen Krošeljovu náruč.
19:17'
Ondřej Najman se dostal k odraženému kotouči na levém mantinelu a z ostrého úhlu hned střílel. Furch jeho střelu srazil do rohu, ale Kometa pak zbytečně vyhodila na icing.
18:53'
Šalé se v útočném pásmu dopustil přihrávky rukou, vinou čehož sudí okamžitě přerušili hru.
17:49'
Stránský po pravém křídle překonal modrou čáru a ihned golfem vypálil. Jeho dělovku ale Furch srazil do rohu.
16:40'
Alex Lintuniemi z dobré pozice na pravém křídle ještě prostrčil puk do slotu na Klímu, jenž po důkladném zpracování minul pravou tyč.
15:47'
Zbořil se protáhl za modrou čáru a na pravém mantinelu si všiml Kundrátka, který prudkou střelou důrazně pozdravil boleslavského gólmana.
15:05'
Flek dostal puk do jízdy na pravé křídlo a situaci dva na dva vyřešil jedovatou střelou od mantinelu. Ta mířila na zadní tyč, nicméně Krošelj ji vytěsnil.
14:29'
Po zákroku Dominika Furcha se před jeho brankovištěm strhl náznak bitky, který ale sudí okamžitě přerušili.
14:08'
Boleslav už dobrou půlminutu motá Kometu v jejím obranném pásmu. Středočeši se ale zatím stále nedostali do zakončení.
13:08'
Mário Lunter se dostal za modrou čáru a z osy hřiště se rozhodl okamžitě střílet. Jeho projektil ale přes několik těl neprošel.
12:46'
Kučeřík hledal vzdušným pasem ve středním pásmu Strömberga, který puk ale patrně vůbec netrefil.
12:24'
Do nenápadného nahození od modré čáry vložil hůl David Dvořáček, Furch ale na náhlou změnu směru dokázal zareagovat. Po komerční pauze se bude vhazovat po jeho levici.
11:32'
Kundrátek v obranném pásmu odzbrojil protihráče, ale jeho následná rozehrávka byla nepřesná a připadla jen do moci Bruslařů.
10:45'
Horkému se otevřel prostor na levém křídle, avšak bekhendem zakončoval z příliš ostrého úhlu, který Krošelj zvládl vykrýt.
10:36'
Zbořil se ve středním pásmu snažil protečovat touš do středního pásma, nicméně ten jeho přičiněním skončil na střídačce hostí.
09:56'
David Bernad si počkal na puk na modré čáře a z první se do něj opřel. Do jeho prudké rány se ale obětavě položil Koblížek.
09:12'
Výborný bruslař Söderlund dvakrát sám zavezl puk do pásma, nicméně obě jeho přihrávky na modrou přerušil Šalé.
8'
Kundrátkovu ránu vytáhl Krošelj koncem hole mimo branku
08:45'
Po Fořtově výpadu rozjel Vincour rychlý kontr na druhou stranu, který ale Krošelj zastavil rutinním zákrokem. Po komerční pauze se bude vhazovat po jeho levici.
08:27'
Fořt se ve středním pásmu nebezpečně rozjel a protáhl se mezi kruhy, tam jej ale dvojice brněnských beků stihla na poslední chvíli odzbrojit.
07:48'
06:56'
A znovu Kundrátek! Tentokrát z levého kruhu pálil na takřka odkrytou klec, jeho rána se otřela o držadlo hole Gašpera Krošelje.
06:33'
Kundrátek z levého kruhu tentokrát nikoliv do bloku, ale úplně mimo.
06:28'

Radek Jeřábek – 2 min., sekání.
06:21'
Kundrátek dostal od Zbořila pas na svoji pozici na levém kruhu, nicméně jeho dělovka zamířila do prvního hráče před ním,
05:56'
Kometa zvládla buly a usazuje se v útočném pásmu, kde může začít kombinovat.
05:48'
05:34'
Lantoši nabral na pravém křídle vysokou rychlost, která jej vynesla až na pravý kruh. Tam si jej ale našel Ďaloga, který mu znemožnil zakončení.
05:05'
Branka Boleslavi vypadla ze svého postavení, hra je na chvíli přerušena.
05:00'
Kučeřík v přečíslení našel stříleným pasem Hollanda, který z brankoviště nedokázal usměrnit za Krošelje. Sám Kučeřík se pak ještě dostal ke střele z mezikruží, kterou ale gólman hostí fantasticky vytáhl vyrážečkou. Zatím jednoznačně největší šance zápasu.
04:35'
04:14'
Lintuniemi si na modré čáře vyměnil puk s Pláňkem, který bez přípravy vypálil. Jeho dělovka ale nemířila mezi tři tyče.
03:39'
Kometa vyhrála buly v obranném pásmu, aby nakonec Ďaloga bez většího přemýšlení vyhodil.
03:24'
Až nyní se Středočeši napevno usadili v útočném pásmu a rozjíždějí svou přesilovkovou kombinaci.
02:42'
Flek se ihned po začátku oslabení utrhl obraně, která jej ale v útočném pásmu stihla dojet. Rychlonohý útočník ale alespoň pošetřil čas.
02:35'
Rhett Holland – 2 min., krosček.
02:28'
Pavel Pýcha se dostal k odraženému puku a od modré čáry jej obratem poslal na branku, s jeho slabým nahozením ale Furch neměl problém.
01:50'
Zbořil nabral slušnou rychlost na pravém křídlo a v útočném pásmu přenechal puk Šalému, který ale nedokázal zpracovat. Brno musí zpět do neutrální zóny.
01:28'
Dominik Furch si připisuje první rutinní zákrok, kterým přerušil pobyt Bruslařův útočném pásmu. Vhazuje se po jeho levé ruce.
01:11'
Šťastný se na pravém kruhu jako tank vecpal mezi dva brněnské obránce, nicméně ti jej důrazným bráněním do zakončení nepustili.
00:51'
Hru přerušuje ofsajd hostů. Vhazovat se bude po levé ruce Gašpera Krošelje.
00:31'
Sebastián Malát dostal prudký pas na útočnou modrou, který ale jen prodloužil do útočného pásma a vydal se s celou pěticí střídat.
00:10'
Na úvodním buly je úspěšnější Kometa, která z hloubi obranného pásma zakládá svůj první útok.
00:01'

HC Kometa Brno: Furch (Čiliak) – Ďaloga, Kundrátek (A), Kučeřík, Holland, Hrbas, Ščotka, Gulaši (A) – Zaťovič (C), Holík, Horký – Flek, Kollár, Pospíšil – Zbořil, Strömberg, Šalé – Vincour, Zembol, Koblížek.
Trenér: Patrik Martinec

BK Mladá Boleslav: Krošelj (Stuchlík) – Pýcha, Lintuniemi, Jánošík (A), Pláněk, R. Jeřábek, Bernad, Štich – Malát, O. Roman, Lantoši – Söderlund, Fořt, Šťastný – Lunter, O. Najman (A), Kel. Klíma – Dvořáček, Bičevskis, J. Stránský (C).
Trenér: Jiří Kalous

Rozhodčí: Hradil, Kika – Hlavatý, Rožánek.
Semifinále 1. ligy 2007/2008

Mezi oběma celky panuje obrovská rivalita, která se prohloubila zejména při jejich poslední konfrontaci ve vyřazovací fázi. K té došlo v sezoně 2007/08, kdy se oba týmy potkaly v semifinále druhé nejvyšší soutěže. O postupu do finále měl tehdy rozhodnout až sedmý zápas na ledě Mladé Boleslavi, kam se vypravilo hned několik stovek brněnských fanoušků. Policie je ale kvůli obavám o bezpečnost odmítla na stadion vpustit a tradičně komorní atmosféra v Mladé Boleslavi tak byla ještě umocněna prázdnotou zejícím sektorem hostí. Hráči Brna se navíc museli vměstnat do přetopené kabiny bez možnosti otevření oken. Klíčový duel nakonec zvládli Bruslaři, když v prodloužení šikovnou tečí rozhodl Richard Král.
BK Mladá Boleslav

Tým ze Středočeského kraje se prakticky po celý průběh základní části trápil v produktivitě. Mladá Boleslav byla ve střílení branek dokonce horší než poslední Kladno. Vše potvrzuje i fakt, že jak nejproduktivnějšího hráče tak i nejlepšího střelce týmů najdeme po základní části až v šesté desítce bodování extraligových hráčů. Pravdou ale je, že výsledky i statistiky ze základní části se mažou a Mladá Boleslav tohle doslova potvrdila v loňském ročníku, když přes předkolo a úspěšné čtvrtfinále dokráčela až do semifinále, kde podlehla pozdějšímu mistrovi z Třince.

Mužstvo Mladé Boleslavi převzal krátce po novém roce trenér Jiří Kalous, který tak bude stát v předkole proti svým bývalým svěřencům z Brna. Po jeho příchodu se hra Středočechů přeci jen zvedla a základní části zakončili Bruslaři čtyřmi vyhranými duely z celkových pěti, díky tomu tak poskočili na konečné 10. místo.

V dlouhodobé fázi sezony byl mezi útočníky Mladé Boleslavi nejproduktivnější Róbert Lantoši, slovenský reprezentant zaznamenal 7 branek a 20 asistencí. Mezi útočníky pak najdeme pouze další dva zástupce, kteří přesáhli hranici 20 kanadských bodů, jedná se o Davida Šťastného (9+13) a Jana Stránského (11+10). V play-off by však měl tým táhnout i zkušený útočník Ondřej Roman, který v Mladé Boleslavi stihl odehrát 12 zápasů s bilancí 5+2.

Z obránců uměl útočnou činnost podpořit Alex Lintuniemi, jenž zasáhl do všech 52 utkání a připsal si 4 branky a 13 asistencí, co však ale mladoboleslavského zadáka trápí, jsou body v tabulce pravdy, kde je se zápornou hodnotou 23 vůbec nejhorším extraligovým hráčem. Dle předpokladů pak ofenzívu podporoval také Pavel Pýcha (3+12).

Bezesporu nejsilnější post v Mladé Boleslavi představují brankáři. Jak Filip Novotný tak Gašper Krošelj se řadí mezi nejzkušenější extraligové gólmany. Společně vytvořili v Mladé Boleslavi vyrovnanou dvojici, Novotný dokonce díky své úspěšnosti zákroků 92.18 % uzavírá nejlepší pětici extraligových brankářů. Krošelj má čísla jen o setinky horší. Zde tak budou mít trenéři Mladé Boleslavi přijemné starosti.

Přesilové hry Bruslařů patřily v základní části mezi nejhorší, s úspěšností využití 15.92 % byly horší pouze Karlovy Vary. Co se týče oslabení, ubránila Mladá Boleslav 80.12 % soupeřových přesilových her, což stačilo v hodnocení extraligových týmů na 9. místo.
HC Kometa Brno

Brňané v závěru základní části bojovali o možnost startu série předkola na domácím ledě a nakonec se jim podařilo zaujmout solidní 7. místo. Kometa navíc z posledních sedmi utkáních před vlastním publikem ovládla hned šest. To poslední bylo proti pražské Spartě, které bezesporu dodalo modrobílým potřebné sebevědomí před startem vyřazovací části.

Kometa se může opřít o nejlepší přesilovou hru v extralize, nakonec tuhle klíčovou diciplínu ovládla s procentuální úspěšností na hodnotě 27,70. Brno zdobila také příkladná slušná hra, ze všech extraligových týmů obdrželi modrobílí nejméně trestných minut a to pouze 395, všechny ostatní celky se pod hranici 400 minut nedostaly.

V rámci nejvyšší soutěže to bude poprvé, co na sebe narazí celky Komety a Mladé Boleslavi v play-off. V paměti je však semifinálová série z play-off 1. ligy v roce 2008, kdy o jejím vítězi rozhodoval 7. duel na ledě Mladé Boleslavi. Bruslaři tehdy nakonec vyhráli a postoupili do nejvyšší soutěže. Kometa určitě bude chtít soupeři toto vyřazení oplatit a v rámci nejvyšší soutěže nepřipustit konec sezony už v předkole play-off.

Brno se může spolehnout na výrazné individuality. Petr Holík se po základní části zařadil do kvarteta nejproduktivnějších hráčů soutěže s celkovou bilancí 12+36. Rovných 20 branek nasázel do sítě soupeřů Luboš Horký, jen o jednu trefu za ním skončil Jakub Flek a mimořádně povedenou základní část prožil i Adam Zbořil (7+25), pro kterého by mohla být série proti Mladé Boleslavi speciální, v dresu Bruslařů totiž strávil v minulosti dva soutěžní ročníky.

Útočné řady posílil po novém roce Kristián Pospíšil a tomu zatím brněnské angažmá sedí náramně, když v 19 duelech zaznamenal stejný přísun kanadských bodů. V play-off by se rovněž měly projevit zkušenosti obránců Tomáše Kundrátka i Jana Ščotky nebo také již uzdraveného Michala Gulašiho.

Za zlepšenými výkony Brna v závěru základní části stál také brankář Dominik Furch, který si nakonec vychytal nejvyšší úspěšnost zákroků ze všech extraligových brankářů (92.61 %). Brno bude mít k dispozici také dalšího zkušeného maskovaného muže Marka Čiliaka.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.