Tipsport Extraliga - Play-off Tipsport extraligy - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brno : Litvínov - 18. března 2024   17:00

Brno
49:31' Zbořil (Kohout)
1:5
(0:1, 0:4, 1:0)
Stav série: (0:2)
Litvínov
14:30' Zygmunt   • 26:47' Kudrna  (Abdul, Jurčík) • 29:47' Kirk  (Czuczman, Koblasa) • 36:17' Koblasa  (Demel, Abdul) • 37:01' Kirk  (Sukeľ)
Brno
Furch (30. Lukeš) – Ďaloga, Gazda, Kaňák, Holland, Kučeřík, Moro, Osburn – Pospíšil (A), Kollár, Moses – Zaťovič (C), Cingel, Flek – Vincour, Marcinko (A), Kos – Okál, Zbořil, Kohout.
Šír, Cabák – Lhotský, Ondráček
Winning Group Arena
7700 (vyprodáno) diváků
Litvínov

Litvínov slaví v Brně zisk i druhého čtvrtfinálového bodu a domů na sever Čech si odváží vedení v sérii 2:0. Kometa se v závěrečné třetině postarala alespoň o čestný úspěch, když recept na Tomka našel Adam Zbořil. Otazník však visí nad Radkem Kučeříkem, jenž putoval předčasně pod sprchy a jeho zákrok nejspíš bude ještě podroben kontrole disciplinární komise. Z mé strany je to pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost při sledování dnešního duelu a z Brna vám přeji příjemný zbytek večera.

Nejlepšími hráči byli vyhlášeni:

Liam Kirk (LIT)

Adam Zbořil (KOM)
59:35'
Matúš Sukeľ narušil brněnskou kombinaci a vyhodil, hosté už jsou v plném počtu.
59:20'
Další pokusy z produkce Pospíšila, nejprve zablokoval Zeman, podruhé úřadovala připravena lapačka brankáře Tomka.
58:56'
Cingelovo nahození končí mimo, následně i střela Pospíšila.
58:38'
Lukeš míří na střídačku, domácí to ještě zkusí v šesti!
58:19'
Zygmuntovi se podařilo i bez hokejky osvobodit Litvínov.
58:00'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:43'
Kudrna vyhazuje.
57:35'
Až nyní je hra přerušena. Menší trest obdržel litvínovský útočník David Kaše, který si posedí za nedovolené bránění.
56:52'
Výzvu Pospíšila se snažil usměrnit Flek, Tomek si prostor mezi betony pohlídal. Stále probíhá výhoda Brna.
56:19'
Kometa hraje v plném počtu a bude se těšit na přesilovou hru, probíhá výhoda domácího týmu.
55:22'
Nyní už se Abdul dostal ke střele z pravého kruhu, Lukeš reagoval zákrokem ramenem.
55:00'
Abdulovu přihrávku zblokoval Zaťovič a Kollár vyhodil.
54:25'
Dnešní utkání sleduje 7700 diváků, brněnská Winning Group Arena tak znovu hlásí vyprodaný stav.
54:25'
Kaňák vyhodil puk, který se s pomocí plexiskla ocitl mimo ledovou plochu.
53:21'
Po výzvách Baránka teď dvakrát prudce vypálil Koblasa, ale v obou případech branku Komety přestřelil.
52:53'
Baránkovo nahození Lukeš neudržel, ale mohl se spolehnout na pomoc svých obránců.
52:26'
Brnu se znovu podařilo vyhodit.
52:03'
Marcinkovi se podařilo vyvést puk a chtěl ještě kombinovat s More, rozhodčí však domácí zastavil pro postavení mimo hru.
51:25'
Nyní už se hraje dlouhá početní výhody hostů, Kometě se podařilo vyhodit.
51:19'
Ve hře se jen tak pokračovat nebude, rozhodčí schytal sprchu piva z domácího kotle.
51:19'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno:
Radek Kučeřík – 5 min. + OK, napadení.
51:19'
Rozhodčí si půjdou ještě celou situaci zkontrolovat na videozáznam, bude se řešit výše trestu pro Radka Kučeříka!
51:16'
Kučeřík nepropálil litvínovskou obranu, následně se strhla potyčka u mantinelu a rozhodčí budou vylučovat.
49:31'
Kometa právě vstřelila branku!
Domácí tým se přeci jen raduje! Po přihrávce Kohouta našel recept na dosud bezchybného Tomka ADAM ZBOŘIL, litvínovského brankáře z mezikruží prostřelil mezi betony. Asistence: Martin Kohout.
48:34'
Okál připravil palebnou pozici pro Hollanda, brněnský obránce ale ani napotřetí dnes nepropálil Tomka.
47:54'
Hlava ve slotu posílal puk na Ondřeje Kašeho, tomu se ale teď nepodařilo skákavý kotouč trefit.
47:06'
Za vysoce nepříznivého stavu se brněnskou Winning Group Arenou nese mexická vlna, domácí fanoušci umí brát výsledek opravdu s nadhledem.
46:49'
Liam Kirk útočil na hattrick, po individuální jízdě dostal za záda brněnskou obranu, ale nevyzrál na lapačku Lukeše.
46:25'
Flek připravil slibnou pozici Cingelovi, ale ten zakončení odmítl a ještě hledal Zaťoviče.
46:11'
Po dalším přerušení následuje komerční přestávka.
45:59'
Není to teď úplně atraktivní hra, Litvínov si v poklidu hlídá náskok a Kometa se marně snaží dostat do šancí.
45:17'
Další útočný pokus Brna přerušilo postavení mimo hru.
44:36'
Po delší době Litvínov otočil hru a Demelovo nahození jen těsně mimo branku Komety tečoval Koblasa.
44:09'
Zaťovič to zkusil ihned po vhazování, ale i jeho pokus litvínovská obrana zablokovala.
44:06'
Další icing hostů teď kouskuje hru.
43:57'
Zakázané uvolnění Litvínova.
43:35'
Litvínov dál úspěšně eliminuje snahu domácích o výraznější ohrožení Tomka.
43:03'
Pospíšil se snažil využít zmatku a vystřelit, jeho pokus zablokoval Sukeľ a neúspěchem skončila i snaha Kohouta.
42:01'
Brněnské publikum i za vysoce nepříznivého stavu tvoří perfektní atmosféru domácímu týmu, dočkají se alespoň čestné branky?
41:15'
Kučeříkův pokus o střelu zablokoval Ondřej Kaše, hosté zatím úspěšně brání vstup do vlastního pásma.
40:52'
Po souboji ve středním pásmu opustil puk ledovou plochu, vhazuje se znovu ve středovém kruhu.
40:27'
Pospíšil si připravil palebnou pozici na pravém kruhu, Tomek byl znovu připraven vyrazit.
40:01'
Prostřední dějství končí vysokým vítězstvím Litvínova, který rozvlnil síť v brněnské brance hned čtyřikrát. Chemikům se navíc podařilo vyhnat z branky i brněnskou jedničku Dominika Furcha. Nejprve hosté zvýšili po rychlém protiútoku, který proměnil střelou z voleje Andrej Kudrna. Za další tři minuty posla hosty do tříbrankového trháku Liam Kirk a právě tato trefa vyhnala Dominika Furcha z branky. Štěpán Lukeš pak čelil přesilovce hostů, kteří početní výhodu využili čtyři vteřiny před jejím koncem zásluhou Petra Koblasy. Aby toho nebylo pro Brno málo, skóroval v následující minutě podruhé v utkání Liam Kirk. Litvínov je tak blízko i k zisku druhého bodu na brněnském ledě. Třetí třetina odstartuje v 18:53.
40:00'
39:45'
Zakázané uvolnění Brna a z domácích tribun se ozývá pískot.
39:19'
Kometa marně hledá způsob jak se dostat na dostřel Tomka, domácí jsou očividně otřeseni po brankové smršti ve druhé třetině.
38:26'
Koblasa teď předvedl individuální jízdu a dostal se až před Lukeše, brněnského brankáře nejspíš zachránila tyč a s dorážkou neuspěl Sukeľ.
37:28'
Nahození Ondřeje Kašeho raději Lukeš podržel v lapačce, Litvínov už je očividně ve velké pohodě.
37:01'
Litvínov právě vstřelil branku!
Litvínov mění druhé utkání v exhibici! Hosté se rychle usadili v útočném pásmu a Sukeľovi se podařilo v mezikruží uvolnit LIAMA KIRKA, jenž prostřelil Lukeše a oslavil svou druhou trefu v zápase. Asistence: Matúš Sukeľ.
36:17'
Chemici čtyři vteřiny před návratem Marcinka na led využívají přesilovou hru. Nahození Demela usměrnil na hranici brněnského brankoviště PETR KOBLASA a Litvínov už je opravdu v pohodlném náskoku. Asistence: Patrik Demel, Jindřich Abdul.
35:43'
Další prudkou ránu měl na svědomí po výzvě Demela opět David Kaše, ale ani tentokrát nebyl přesný.
35:18'
Cingelovi se podařilo vyvést puk do bezpečné vzdálenosti od brněnské klece.
34:50'
Litvínov ostřeluje branku Brna, tentokrát od modré pálil David Kaše, ale jeho prudká rána skončila nad.
34:42'
Další pokus od modré v podání Zilého a znovu lapačka připraveného Lukeše.
34:27'
Ihned po vhazování vypálil od modré čáry Zile, Lukše ukryl puk v lapačce i přes clonícího Hlavu.
34:22'
Litvínov si dnes poprvé zahraje v přesilové hře, dvě minuty za nedovolené bránění míří odsedět Tomáš Marcinko.
33:00'
Kristián Pospíšil – 2 min., nesportovní chování.

Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov:
Marek Baránek – 2 min., podrážení.
32:53'
Strejček dostal puk do slibné pozice na vrcholek pravého kruhu, ale vysoko branku přestřelil.
31:55'
Litvínovu se daří držet Kometu na uzdě, hosté se nadále pokoušejí o útočnou činnost, ale schází jim teď přesnost v přihrávkách.
30:50'
Flek si s kotoučem najel na osu, ale nepropálil obranný val chemiků.
30:36'
Cingel napálil puk naslepo od mantinelu, Tomek znovu připraven zasáhnout.
29:47'
Střídání v týmu HC Kometa Brno:
ze hřiště odchází Dominik Furch, přichází Štěpán Lukeš.
29:47'
Verva jde do trháku! Litvínovu se podařilo usadit v útočném pásmu a od modré čáry nahodil puk Kevin Czuczman, Furch pouze vyrazil puk před sebe, kde byl na dorážku připravený nikým nepokrytý LIAM KIRK, jenž vsítil svou čtvrtou branku v letošním play-off. Asistence: Kevin Czuczman, Petr Koblasa.
28:44'
Po vhazování vypálil prudce od modré Holland, i tentokrát byl Tomek na jeho střelu připraven.
28:02'
Kometa se snažila reagovat na dvoubrankové vedení Litvínova, ale hostující obrana teď pracuje zodpovědně a nepřipouští přímé ohrožení Tomka.
27:37'
Kollár teď připravil slibnou pozici pro Hollanda, ale brněnský obránce nenašel recept na připraveného Tomka, který stále drží stoprocentní úspěšnost. Následuje komerční přestávka.
26:47'
Severočeši odskakují do dvoubrankového vedení! Povedený protiútok hostů přivedl k dokonalosti ANDREJ KUDRNA, jenž z voleje usměrnil výzvu od Abdula. Asistence: Jindřich Abdul, Ondřej Jurčík.
25:58'
Zemanovo nahození usměrnil Hlava, ale puk skončil nad brankou Brna.
25:20'
Kučeřík se snažil uvolnit Zbořila, ale puk byl na druhého jmenovaného až příliš prudký a píská se zakázané uvolnění Brna.
24:36'
Jurčík nahodil puk na Furcha, kde se ještě o dorážku pokoušel Abdul, brněnský brankář byl ovšem dostatečně rychlý a dostal puk pod svou kontrolu.
23:40'
Po nahození Gazdy se podařilo Marcinkovi posla puk do slotu, ale tam nečíhal nikdo v bílém dresu Komety.
22:39'
Ihned po vhazování pálil Zaťovič, Tomek špičkou lapačky vyrazil puk nad bránu.
22:11'
Kometa teď byla blízko k vyrovnání, nejprve před brankou promáchl v tutové pozici Zaťovič, následně Cingel uvolnil Fleka na levém kruhu, tenhle pokus musel Tomek vyrazit, aby pak zachytil i další snahu Fleka po obkroužení litvínovské branky.
22:04'
Litvínovu trochu vázne kombinace, Kometa v poklidu odrazila protiútok hostů.
21:17'
Kudrnovo nahození ze středního pásma Furch raději podržel, Litvínov se bude moci poprvé ve druhé třetině nastěhovat do útočného pásma.
20:45'
Verva hraje v plném počtu.
20:21'
David Kaše mohl pomýšlet na samostatný únik, ale rozhodl se raději šetřit cenné vteřinky pro svůj tým.
20:02'
Kometa pokračuje v přesilové hře.
20:01'
Úvodní dějství druhého čtvrtfinále je za námi a stejně jako včera jsou v jednobrankovém vedení hosté z Litvínova. Kometa přitom byla aktivnějším týmem, ale ve slibných šancích selhali Flek a také Marcinko. V závěru první třetiny dostalo Brno možnost početní výhody, jejíž zbylých pětačtyřicet vteřin si přenese také do druhé třetiny. Litvínov otevřel brankový účet zápasu díky dobré orientaci ve slotu Pawla Zygmunta. Podaří se Brnu najít odpověď dříve než ve včerejším utkání? Druhá třetina odstartuje v 17:53.
20:00'
19:58'
Pospíšil ještě nahodil puk na Kollára, ten usměrnil kotouč na branku, ale pouze do připraveného Tomka.
19:53'
Moses přihrávkou přes šíří pásma našel na pravém kruhu Cingela, ale Tomek se stačil přemístit a další brněnskou kombinaci zneškodnil.
19:40'
Nahození Zbořila Tomek velmi dobře viděl a bez větších problémů hru přerušil.
19:17'
Vincour nezpracoval přihrávku od Zaťoviče a puk je mimo obranné pásmo hostů.
18:45'
Kometa má příležitost v závěru první třetiny vyrovnat. Menší trest za nedovolené bránění obdržel hostující kapitán Matúš Sukeľ.
18:28'
Kollár napálil odražený kotouč z voleje, ale trefil pouze boční oblouk litvínovské klece.
17:41'
Na druhé straně nechal Zygmunt puk na pravém kruhu Válkovi, ten ale trefil pouze připraveného Furcha.
17:05'
Vincour poslal puk na vzdálenější tyč Marcinkovi, brněnští fanoušci už vstávali ze sedadel, ale Marcinko kotouč do odkryté části litvínovské branky neumístil!
16:32'
Po nahození Šaldy se snažil puk na hraně brankoviště usměrnit Jurčík, Furch se ale stačil orientovat a vyrazil.
15:41'
David Kaše hledal zpoza branky ve slotu Strejčka, litvínovský obránce ale puk promáchl.
14:30'
Verva stejně jako včera otevírá skóre zápasu! Po nahození Baránka se kotouč odrazil na hůl PAWLA ZYGMUNTA, jenž se nejlépe orientoval v předbrankovém prostoru a trefil odkrytý prostor v brance Brna. Asistence: Marek Baránek.
14:13'
Další útočná snaha Brna končí ofsajdem, hra se teď dosti kouskuje.
13:54'
Chemici mají problémy s rozehrávkou, puk z hole Šaldy zamířil až na zakázané uvolnění.
13:37'
Litvínov marně hledal cestu přes útočnou modrou čáru, domácí se rychle dostali zpět před Tomka a nahození Osburna přinutilo hostujícího brankáře k dalšímu zákroku.
12:32'
Kollár si rychle nabruslil mezi kruhy, jeho ránu byl ale připraven přizvednout bránící Kevin Czuczman, vhazuje se opět před Tomkem.
12:06'
Ďaloga nasadil vysokou rychlost a z vlastního obranného pásma si najel až na osu hřiště a zakončil, Tomek byl připraven opět utlumit puk ve výstroji a následuje další komerční přestávka.
11:31'
Další Kaňákovo nahození tentokrát Tomek vyrazil, ale číhající Okál se k dorážce nedostal.
10:54'
Kometa je dnes určitě mnohem aktivnější směrem dopředu než včera, teď se ale litvínovská obrana bez větších potíží vypořádala s útočnými choutky domácích.
09:33'
Flek pálil ihned po vhazování na vzdálenější tyč, branku minul, následně byl přesnější Gazda, ale Tomek byl znovu připraven zasahovat.
09:27'
Nahození Kaňáka od modré čáry Tomek vyrazil i přes clonícího Marcinka. Útočné akce se teď střídají na obou stranách.
08:32'
Demel se snažil uvolnit Jurčíka, ten ale nečekal, že by mohl puk projít a neměl dostatečnou rychlost k možnému samostatnému úniku.
08:18'
Hlava přenechal v útočném pásmu puk pro Davida Kašeho, jeho pokus z pravého kruhu byl přizvednut do ochranné sítě.
07:51'
Strejček teď na modré čáře sestřelil domácího kapitána Zaťoviče, dle rozhodčích vše v pořádku.
07:41'
Nahození od Czuczmana Furch raději podržel, po delší době se vhazuje před brankou Brna.
06:50'
Kudrna pálil přes clonícího obránce Brna, jeho prudká rána skončila těsně nad brankou Brna.
06:38'
Další protiútok Brna rozjel opět Pospíšil, v útočném pásmu předal puk Mosesovi, jehož rána z pravého kruhu končí opět v moci pozorného brankáře Tomka.
06:09'
Pospíšil si najel do útočného pásma po pravém křídle a vystřelil, Tomek byl připraven puk utlumit ve výstroji a následuje komerční přestávka.
05:41'
Vincour se snažil předložit puk Marcinkovi, dobře zasáhl na poslední chvílí bránící Baránek.
04:51'
Další slibná kombinace druhé útočné řady Brna, Cingel opět našel Fleka, ale tomu zakončení na poslední chvíli překazil litvínovský obránce. Nápor Komety ještě zakončil prudkou ránou Kučeřík.
03:51'
Kohout teď tečoval nahození od Zbořila, Tomek reagoval špičkou betonu a puk vyrazil.
03:10'
Brněnská obrana se teď zvládla vypořádat s aktivitou hostů a první formace Litvínova se teď k ničemu nedostala.
02:40'
Gazdovi se v prostoru slotu podařilo uvolnit Vincoura, který měl před sebou už pouze Tomka, ale branku minul, klec Litvínova mezitím vypadla ze základního postavení a hra je přerušena.
02:16'
Brno mohlo hned z první šance otevřít skóre! Sukeľovu střelu znovu zablokoval Kaňák a puk se odrazil k Cingelovi, jenž vybídl k samostatnému úniku Fleka, brněnský útočník mířil nad lapačku Tomka, ale právě touhle částí výstroje litvínovský brankář podržel svůj tým!
01:52'
Kometa si oddechla jen za cenu zakázaného uvolnění.
01:29'
Ondřej Kaše od mantinelu posílal přihrávku do slotu na Hlavu, brněnský obránce finální přihrávku překazil, ale hosté jsou stále aktivní a drží se v útočném pásmu.
00:53'
Kirk se snažil vystřelit skrz bránícího Kaňáka, ale právě brněnský obránce jeho střelu zablokoval.
00:27'
Litvínov se snaží usadit v útočném pásmu, jeho první formace se ale zatím nedostává ke kombinaci.
00:01'

HC Kometa Brno: Furch (Lukeš) – Ďaloga, Gazda, Kaňák, Holland, Kučeřík, Moro, Osburn – Pospíšil (A), Kollár, Moses – Zaťovič (C), Cingel, Flek – Vincour, Marcinko (A), Kos – Okál, Zbořil, Kohout.
Trenér: Modrý

HC VERVA Litvínov: M. Tomek (Zajíček) – Zile, Demel, Šalda, Baránek, Czuczman, D. Zeman, Strejček – Kirk, Sukeľ (C), Koblasa – Hlava, D. Kaše (A), O. Kaše (A) – Kudrna, Jurčík, Abdul – Maštalířský, Zygmunt, Válek.
Trenér: Mlejnek

Rozhodčí: Šír, Cabák – Lhotský, Ondráček.
2. čtvrtfinále

Vítejte na prahu nového týdne u druhého pokračování čtvrtfinálové série mezi Brnem a Litvínovem. Podle očekávání nabídla včerejší úvodní bitva vyrovnaný a tuhý boj, který dospěl až do samostatných nájezdů. Dnes tak budou domácí hráči Komety bojovat o srovnání série, v opačném případě Severočeši ukořistí před odjezdem domů i druhý bod.

Litvínov v prvním utkání otevřel skóre v čase 10:57 zásluhou Radima Šaldy a držel jej až do závěru základní hrací doby. Když už se zdálo, že se chemikům podaří uzmout vítězství nejtěsnějším možným rozdílem, vyrovnal při hře bez brankáře 68 vteřin před třetí sirénou Lukáš Cingel.

V prodloužení každý z týmu chvilku tahal pilku, ale i díky oběma brankářům se vyprodaná Winning Group Areny dočkala samostatných nájezdů. V nich se nejprve prosadil litvínovský David Kaše, Brno reagovalo vzápětí Jakubem Flekem. V osmé sérii se zdálo, že Kometu k vítězství úspěšným nájezdem přiblíží Daniel Gazda, ale při náhle smrti reagoval Litvínov Ondřejem Kašem. Tentýž hráč se k nájezdu rozjel potřetí v rámci rozstřelu a v deváté sérii nakonec překlopil úvodní čtvrtfinálový duel na stranu Vervy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.