Tipsport Extraliga - Play-off Tipsport extraligy - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Č. Budějovice : Třinec - 22. března 2024   17:30

Č. Budějovice
04:26' Kondelík (Štencel, Pech) • 06:04' Toman (Koláček, Vopelka) • 54:45' Kubík  • 58:12' Ordoš (F. Přikryl, D. Simon)
Třinec

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů napočtenou!
Je dobojováno! Hokejisté českobudějovického Motoru dokázali odvrátit konec sezony. Jihočeši ve čtvrtém duelu dovolili soupeři pouze jednou skórovat a mohou se radovat z prvního vítězství v sérii. Na Jáchyma Kondelíka a Matěje Tomana z první třetiny ještě navázal ve třetině třetí Adam Kubík a pojistku do prázdné poté přidal Jan Ordoš. Série tak bude pokračovat v neděli na ledě třineckých Ocelářů.
58:12'
České Budějovice právě vstřelily branku!
Je rozhodnuto! Simon odebral kotouč a našel před odkrytou klecí Přikryla. Domácí útočník ukázal týmovost a našel ještě JANA ORDOŠE, který potvrdil výhru domácích! Asistence: Filip Přikryl a Dominik Simon.
57:12'
Po střele Růžičky doráželi před Hrachovinou Voženílek s Ciencalou, ani jeden z nich ale nedokázal zakončit přesně.

56:28'
Hostům se krátí čas ještě se zápasem něco udělat, domácí je nepouštějí zatím do většího náporu.
55:36'
Další závar před Hrachovinou, domácí brankář ale udržel kotouč ve své moci.
55:35'
Hrehorčák se uvolnil přes strážce a nabídl kotouč ke střele Romanovi, hostující útočník pálil těsně nad branku.
54:45'
Motor navyšuje náskok! Zaváhání hostů využil ADAM KUBÍK, který se dostal k volnému kotouči a mířil přesně pod horní tyč! Bez asistence.
53:28'
Dnešní čtvrté čtvrtfinále sleduje 6 421 diváků, Budvar aréna je tedy vyprodána!
51:47'
Parádní teč od Čacha! Hrachovina vytáhl další pohotový zákrok!
51:03'
Po dalším zakončení Libora Hudáčka zvoní tyč domácí klece!
48:32'
Série icingů v rychlém sledu na domácí straně, Oceláři tak mohou pokračovat v tažení za vyrovnáním.
48:07'
Libor Hudáček se ocitl ve velké příležitosti, Hrachovina však podruhé v přímém souboji s třineckým útočníkem úspěšný!
47:46'
Nebezpečné nahození od Nedomlela bylo ještě tečování, ke štěstí domácích zamířil kotouč těsně mimo branky Dominika Hrachoviny.
46:59'
Po vyhraném vhazováním dělovku na Hrachovinu vyslal Marinčin, jeho pumelice ale orazítkovala pouze mantinel za brankou. Domácí brankář si následně pohlídal i odraz.
46:28'
Beránek si nepohlídal přechod do útočné třetiny, je pískán další ofsajd. Následuje komerční pauza.
45:38'
Další delší pobyt domácích v útočném pásmu končí ranou Pecha, Mazanec byl připraven a drží kotouč v náručí.
44:48'
Špatný přechod domácích do pásma, je pískán ofsajd.
42:15'
Pech našel krásnou přihrávkou Valského, ten však místo střely ještě hledal spoluhráče, což podle výsledku nebylo ideální řešení.
40:01'
40:00'
39:47'
Hosté ujali do přečíslení dva na jednoho. Čacho vzal situaci na sebe a minul branku!
39:07'
Pech vybídl křižnou nahrávkou k zakončení Gulaše, jehož vychytal po rychlém přesunu Mazanec.
38:45'
Martin Růžička – 2 min., vysoká hůl.
38:20'
Jan Štencel – 2 min., hrubost.

Marko Daňo – 2 min., hrubost.
38:20'
Potyčka před Hrachovinou, bude se vylučovat. Sudí se radí, kdo zamíří na trestnou lavici.
38:04'
Daňo našel před brankou Ciencalu, jehož teč těsně prolétla nad brankou!
37:19'
Dravecký posílá kotouč přes všechny čáry na zakázané uvolnění, hosté nemohou vystřídat.
36:15'
Martin Růžička spěchal samostatného úniku, parádní návrat ale předvedl Milan Doudera, který odebral zkušené opoře hostí čistě kotouč!
35:02'
Po souboji u mantinelu se dostal do zakončení Roman, rána hostujícího útočníka byla ale sražena mimo led. Následuje komerční přestávka.
33:35'
Hosté přimáčkli Motor v jeho pásmu, vše musel Doudera řešit až vyhozením přes všechny čáry. Je pískáno zakázané uvolnění.
30:44'
Hosté rychle hrozili z protiútoku, Dravecký se protáhl kolem strážce a Hrachovina se proti jeho ráně musel opět vyznamenat!
30:29'
Kondelík si převzal od Milana Gulaše, rychle se vytočil a šikovným zakončením orazítkoval tyč!
29:57'
Hrehorčák poslal soupeře na led. Slovenský legionář v dresu Ocelářů už míří na trestnou lavici a domácí si zahrají přesilovou hru.
29:57'
Patrik Hrehorčák – 2 min., podrážení.
28:50'
Hrehorčák hledal zajímavě najíždějícího Draveckého, který před Hrachovinou nestihl protečovat kotouč za jeho záda.
27:46'
Nahození až ze středního pásma raději Hrachovina podržel v lapačce, bude se vhazovat po jeho pravici.
25:26'
Další rána domácích, tentokráte se o ni postaral Štencel. Mazanec jeho pokus opět drží v náručí.
25:16'
V obrovské šanci Filip Přikryl. Domácí útočník ale nedokázal dostat kotouč za záda Mazance!
24:20'
Gulaš nahodil kotouč na Mazance, který ho sice vyrazil před sebe, rychle se však stihl zorientovat a pokrýt kotouč před najíždějícím Kondelíkem.
23:53'
Rána Gulašiho sražena mimo led, hra je přerušena. Vhazovat se bude po levici Mazance.
22:14'
Sám na Hrachovinu se řítil Libor Hudáček! Hrdina včerejšího duelu ale minul domácí branku ve velké příležitosti!
21:01'
Kachyňa si našel prostor ke střele a vypálil, jeho přízemní pokus ještě tečoval Kondelík těsně mimo.
20:28'
Hosté ještě dohrávají svoji početnou výhodu, rychle musel hasit Hrachovina dvě nebezpečné střely.
20:01'
Hráči obou celků i sudí se vracejí na ledovou plochu. Za malou chvilku odstartujeme druhou periodu.
První třetina je za námi a rozhodně bylo na co koukat! Domácí šli do vedení v 5. minutě zásluhou využité přesilové hry od Jáchyma Kondelíka. Hosté však reagovali ještě v té samé minutě díky Richardu Nedomlelovi, jehož nahození propadlo za záda domácího brankáře. Českobudějovičtí ale o dvě minuty později si vzali vedení díky přesné střele Matěje Tomana. I v dalších minutách nebylo o zajímavé momenty nouze, více ze hry měli domácí. Ani jedna z jejich příležitostí se však neujala. Třinečtí výrazněji zahrozili až při početní výhodě na konci periody, kdy se zase vyznamenal Hrachovina v brance Jihočechů. Po závěrečné siréně se ještě strhla vlna emocí, a tak další třetiny slibují zajímavou podívanou.

Počet střel na branku: 6:12.
20:00'
19:19'
Dva fantastické zákroky vytáhl Hrachovina. Domácí brankář podržel svůj tým neprve proti ráně Daňa a následně i při pokusu Voženílka!
18:45'
Vyhrocená situace mezi Štencelem a Daňem. Celou situaci ještě sudí přezkoumávali u videa, ale domácí zadák si vyšší trest za svůj zákrok nevysloužil. Třinec však čeká přesilová hra.
18:45'
Jan Štencel – 2 min., sekání.
18:13'
Pech byl zbaven kotouče, podle sudích čistě. Oceláři však nedokázali tuto příležitost zužitkovat, Hrachovina byl proti ráně Daňa připraven.
17:04'
Milan Doudera – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku.

Viliam Čacho – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku.
16:40'
Další rychlá akce hostů, Dravecký hledal najíždějícího Čacha, který těsně na přihrávku nedosáhl.
14:27'
Po ztrátě Doudery v obranném pásmu se dostal ke střele Daňo, slovenský útočník v hostujícím dresu branku přestřelil.
13:29'
Po souboji u mantinelu končí kotouč mimo, následuje komerční přestávka.
12:24'
Krásná individuální akce Lukáše Pecha! Domácí útočník se proháčkoval až do střely a těsně minul! Poslední minuty patří jednoznačně domácímu celku!
11:35'
Velký tlak domácích před Mazancem. Kotouč poskakoval před hostujícím brankářem, ale za jeho záda ho nikdo z jihočeského celku dostat nedokázal!
09:45'
Oceláři sevřeli svého soupeře v jeho pásmu, rychlá kombinace vygradovala v ránu Smitha, která končí těsně vedle.
08:45'
Po přihrávce Pecha se dostal do dobré střelecké pozice Pavel Pýcha. Domácí zadák ale z mezikruží těsně minul branku.
08:06'
Vráblík zaváhal v rozehrávce, Oceláři jeho chybu však nedokázali potrestat. Perfektně totiž svého spoluhráče zastoupil Pýcha.
07:05'
Špatný přechod domácího celku přes modrou čáru, je pískán ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
06:16'
Mohlo být ještě veseleji! Milan Gulaš našel krásně Jáchyma Kondelíka, který tečoval kotouč těsně nad branku!
06:04'
Dnes v Budvar aréně zatím branky padají! MATĚJ TOMAN dostal dostatek prostoru ke střele a přesnou přízemní ranou nedal hostujícímu brankáři šanci! Asistence: Josef Koláček a Lukáš Vopelka.
04:42'
Třinec právě vstřelil branku!
Hosté rychle reagují! RICHARD NEDOMLEL nahodil kotouč na branku, Hrachovina si vybral slabší chvilku, kotouč mu totiž propadl přes lapačku a je srovnáno. Asistence: David Ciencala.
04:26'
Domácí jdou do vedení! Nahození Štencela vyrazil Mazanec pouze před sebe, kde stál nehlídaný JÁCHYM KONDELÍK a neměl problém uklidit kotouč do sítě! Asistence: Jan Štencel a Lukáš Pech.
03:58'
Domácí si zahrají první početní výhodu. Přikryl poslal k zemi Polášek.
03:58'
Adam Polášek – 2 min., podrážení.
03:07'
Kondelík se prodral kolem dvou protihráčů, cestu mu však následně zatarasil Voženílek, který se perfektně vrátil do obrany.
01:35'
Dobrou hru holí předvedl Mazanec, který zadržel nahození Valského a rozjel útočnou akci svého týmu.
00:55'
První prověření Hrachoviny. Helewka zavezl kotouč do pásma, jeho následné vhazování skončilo v lapačce domácího brankáře.
00:24'
Růžička nedokázal zpracovat přihrávku od Smithe, je pískáno zakázané uvolnění.
00:02'
Úvodní buly duelu vhozeno, úspěšnější domácí Kondelík. Motor rozehrává.
00:01'
Všichni aktéři dnešního zápasu jsou již na ledě Budvar arény, za malou chvilku půjdeme na to!

Banes Motor České Budějovice: Hrachovina (Strmeň) – Kachyňa, Doudera (A), Pýcha, Štencel, Vráblík, Gulaši, Štich – Gulaš (C), Kondelík, M. Beránek – D. Simon, F. Přikryl, Ordoš – Valský, Pech (A), Kubík – Toman, Vopelka, Koláček.
Trenér: Ladislav Čihák

HC Oceláři Třinec: Mazanec (Kacetl) – Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Mar. Adámek, Polášek, Šenkeřík – M. Růžička (A), Nestrašil, Voženílek – L. Hudáček, Cienciala, Daňo – Helewka, Vrána (C), M. Roman – Hrehorčák, Čacho, Dravecký (A).
Trenér: Zdeněk Moták

Rozhodčí: Jaroš, Šindel – Brejcha, Zíka.
Průběh série

Jihočeši budou muset odvracet konec sezóny, jelikož po třech duelech stále čekají na vítězství. Pojďme si ale všechny zápasy shrnout postupně.

První utkání přineslo hodně taktickou bitvu a první dvě třetiny mnoho hokejové krásy tedy nepřineslo. O rozhodující trefu se postaral se 44. minutě obránce Richard Nedomlel, pro kterého to byla vůbec první trefa v sezóně. V posledních momentech zápasu vznikla obrovská skrumáž před brankou Mazance, avšak Jihočeši nedokázali dostat puk do sítě. Navíc z následné protiakce se prosadil Andrej Nestrašil, který tak určil konečný stav zápasu.

Ani druhý zápas nenabídl nějaké gólové hody, jelikož padly opět jen dva góly, navíc oba dali znovu třinečtí hokejisté. Jako první se prosadil Marko Daňo, ve druhé třetině se trefil David Ciencala. Budějovice sice v tomto utkání svého soupeře přestřílely, avšak recept na gólmana Třince nenašly. Na jih Čech tak jeli se ztrátou dvou zápasů.

V Budvar aréně padlo zatím nejvíc branek v této sérii, bylo jich totiž rovnou sedm! Jako první se dostali do vedení znovu Třinečtí, když se prosadil Libor Hudáček. Netrvalo to však dlouho a konečně se trefil také Motor zásluhou Adama Kubíka. Ten se v utkání prosadil dokonce dvakrát. Ani to však Českým Budějovicím nestačilo. Domácí se ani jednou nedostali v zápase do vedení a nakonec padli 3:4. Třemi body se na výhře Ocelářů podílel Libor Hudáček.
Dobrý den, chtěla bych Vás přivítat u dnešního duelu mezi Motorem a Oceláři. Úvodní vhazování je naplánovano na 17:30 a my u toho nebudeme chybět!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.