Tipsport Extraliga - Play-off Tipsport extraligy - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mountfield : Vítkovice - 7. března 2024   18:00

Ukončeno
Mountfield
15:24' Kev. Klíma (Blain, Jergl)
1:0
(1:0, 0:0, 0:0)
Stav série: (2:0)
Mountfield
Sestavy:
Pařík (Lukáš) – Freibergs, Blain (A), Pavelka, Pláněk, Pilař, McCormack, Jank – Perret, Tamáši, Jasper – Okuliar, Kev. Klíma, Jergl (A) – Eberle (C), Estephan, Šťastný – R. Pavlík, Lalancette, Miškář.
Rozhodčí
Jeřábek, Kika – Hynek, Thuma
ČPP Aréna, Hradec Králové
4577 diváků
Vítkovice
Sestavy:
Klimeš (Machovský) – Percy, Raskob, Mikuš (C), Grman, Auvitu (A), Prčík, Stehlík – Fridrich, Barinka, P. Zdráhal (A) – Ro. Bukarts, Krieger, Ri. Bukarts – Kalus, Chlán, Dej – R. Půček, Claireaux, Lednický.
Přenos se aktualizuje automaticky

To už bude ode mě všechno, přeji příjemný zbytek dne a zase někdy příště na počtenou!
Třetí, potenciálně rozhodující klání série, je na programu tuto sobotu na ledě Ostravar arény.
Máme za sebou druhý mač série předkola mezi Mountfieldem HK a HC Vítkovicemi Ridera, který Východočeši vyhráli nejtěsnějším možným rozdílem 1:0, a tak celkově vedou na zápasy už 2:0!

Hradečtí byli po většinu prvních čtyřicet minut jednoznačně lepším celkem, což se ovšem příliš nepromítalo do skóre. V závěrečné části však otěže jasně převzala Ridera, která domácí několikrát mohutně zatlačila a byla velmi blízko ke skórování, Matěje Prčíka od něj dělily možná milimetry, Marka Kaluse zase fenomenálním zásahem lapačkou vyčapal výborně chytající Lukáš Pařík. Lvi tak za svou střeleckou převahu byli odměněni určitou dávkou štěstí, i ta ale k hokeji patří.
Nejlepší hráči zápasu: Lukáš Pařík – Lukáš Klimeš.
Konec zápasu.
59:55'
Kotouč je pro Hradec bezpečně daleko, více se už v utkání nestane!
59:45'
James Raskob vypálil z úhlu, i tentokrát byl Pařík pozorný, puk je v rohu hřiště.
59:29'
Vítkovice mají na srovnání necelých 31 sekund a hrají opět bez brankáře!
59:29'
Oddechový čas pro tým HC Vítkovice Ridera.
59:29'
Hosté stále tlačí v pásmu, další důležitý zákrok putuje na konto maskované muže Východočechů.
58:58'
Fámozní Lukáš Pařík! Po nahození od modré čáry puk vyplaval před na brankovišti úplně volného Marka Kaluse, ten ve stoprocentní gólovce neuspěl, proti byla pohotová lapačka domácího fantoma, jenž podržel svůj tým!
58:40'
Ridera v šesti hráčích v poli!
57:38'
Mountfield se znovu úspěšně ubránil, hostím se čas velmi krátí.
57:06'
Bohumil Jank vyhazuje do středního pásma, Ostravané budou začínat ofenizvní snahu od znova.
56:03'
Hradečtí drží kotouč v rohu třetiny soka.
55:39'
Lvi mohou na chvíli vydechnout, oba celky jdou na střídačku, Mountfield má touš v moci za svou svatyní.
54:12'
Vítkovice v posledních minutách diktují tempo hry, vyrovnání visí ve vzduchu, avšak do třetí sirény zbývá necelých šest minut.
53:15'
Puk skutečně nebyl celým objemem za čarou, stav 1:0 alespoň prozatím zůstává.
53:15'
Ridera byla milimetry od vyrovnání! Matěj Prčík dostal pas na modrou čáru od Petra Fridricha, poté vypálil velmi dobře, Lukáši Pařikovi kotouč vypadl a pomalu klouzal za brankovou čáru, domácí maskovaný muž pravděpodobně stačil kotouč schovat do lapačky ještě před čárou, ovšem opět se prohlíží záznam hry na popud brankového videorozhodčího!
52:48'
Hlavní arbitr nakonec po zhlédnutí videa rozhodl, že se pokračuje v pěti na obou stranách, což jde sdělit oběma koučům – hra bude brzy obnovena.
52:48'
Evan Jasper byl tvrdě sražen k zemi Williem Raskobem, východočeské publikum se dožaduje faulu, sudí se šli první poradit, následně zamířili do boxu trestoměřičů k prohlídnutí záznamu hry kvůli možnému vyššímu trestu.
52:32'
Přihrávka rukou ze strany Královéhradeckých.
52:26'
Vzápětí dopředu vyrazil Christophe Lalancette, ten byl krátce po přechodu do útočné třetiny zastaven, na druhé straně pak Rihards Bukarts v brejku nedosáhl na pobídku od svého staršího bratra – k vidění tak záhy bude pouze reklamní pauza.
51:49'
Skrumáž před Paříkem úspěchem Vítkovic nekončí! Ostravané teď pořádně zatopily Lvům pod kotlem, po několika nepříjemných odrazech a zakončeních se touš dostává do bezpečí.
Dnešní utkání sleduje 4577 diváků.
51:19'
Hradecká kasa je vychýlena, hra je na chvíli přerušena.
50:59'
Lvi sice pracují do obrany velmi poctivě, Ridera se však stále herně zvedá a rve se o vyrovnání, které není daleko, závěr mače tak slibuje velmi dramatickou podívanou.
49:59'
Tým v modrých dresech byl vyhnán z ofenzivní zóny, a tak musí začínat od znova ze středního pásma.
49:08'
Patrik Zdráhal vyslal prudkou střelu na lapačku Paříka, ten ji ovšem krásně viděl a bez problému taky vyrazil.
48:53'
Touš vzápětí končí na jeho střídačce, následuje repete na vhazování.
48:46'
Zakázané uvolnění Mountfieldu.
47:59'
Kvalitní práce v útoku v podání čtvrté brázdy Lvů, Christophe Lalancette v nejzajímavější možnosti nestačil tečovat puk v blízkosti Klimeše.
47:37'
Před východočeským brankovištěm se udál závar, ten zažehnal jeho strážce s číslem jedna.
47:09'
Icing svěřenců Tomáše Martince.
46:38'
Petr Chlán nebezpečně zakončoval z kruhu, pohotový přesun maskovaného muže v bílém rozjásal královéhradecké příznivce.
46:18'
Ridera se nadechla a měla velmi slibnou pasáž vofenzivě, Lukáš Pařík za pomoci svých spoluhráčů zatím odolává.
44:39'
Marcel Barinka skvěle hledal na slotu nehlídaného Petra Fridricha, situaci dokázal uhasit až navrátivší se Radovan Pavlík – ten zamezil velké možnosti Moravanů!
44:06'
Po průjezdu Petra Fridricha se volného kotouč nikdo v modrém nezmocnil, v následném pobytu v pásmu Lvů zlomil při střele hůl Matěj Prčík, jedna půlka hracího nástroje přistála jakožto suvenýr do hlediště.
42:54'
Rihards Bukarts obdržel solidní pas na vrchol kruhu, ovšem s řešením situace váhal tak dlouho, že se k němu stačil vrátit Martin Pláněk, jenž zamezil ohrožení Paříkovy kasy.
42:21'
Domácí zadáci teď měli lehčí potíže s rozehrávkou spolu s nepříjemně dotírajícím Valentinem Claireauxem, který pro svůj tým získal vhazování v útočném pásmu.
41:23'
Mountfield vstoupil i do této třetině aktivně, pokus Graema McCormacka od modré čáry ale nebyl pro soupeřova brankáře přílišným ohrožením, nikdo v bílém totiž před ním neclonil – tento aspekt hry tentokrát na obou stranách často chybí.
41:04'
Ofsajd zastavuje snažení mužstva od soutoku Labe s Orlicí.
40:13'
Záhy se navíc naskytla kvalitní šance, Jordann Perret hledal v přečíslení křižnou přihrávkou Evana Jaspera, na jehož pokus se stihl Lukáš Klimeš včas přesunout!
40:02'
Třetí perioda zahájena, k puku se brzy dostali Hradečtí.
40:01'
Začala třetí třetina.
To vypukne cca v 19:47.
Druhá část byla spíše klidnější, příliš větších příležitostí na skórování jsme se nedočkali. Tempo zápasu diktují Hradečtí, kteří po čtyřiceti minutách mají enormní střeleckou převahu 33:8 na pokusy na branku, Vítkovičtí Lukáše Paříka v této třetině zaměstnali pouze jediným, nepříliš nebezpečným projektilem. Ridera se na rozdíl od středečního klání nechytla ani v přesilovce, jež Lvi výborně zvládli. Stále je však skóre pouze 1:0, a tak se o majiteli druhého bodu série bude ještě pořádně bojovat ve třetím dějství.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:35'
Dobrý a potřebný tlak v před brankovém prostoru v podání Alexe Tamášiho a Jordanna Perreta však úspěchem nekončí, Ridera vyhazuje touš do středního pásma.
38:52'
Evan Jasper se snažil najít před brankou najíždějícího se Aleše Jergla, kanadský útočník ale zacílil o kousek vedle hokejky svého spoluhráče.
38:03'
K vidění bylo vícero ostřejších zákroků, sudí však zůstávají klidní.
37:09'
Také forvardi Mountfieldu tentokráte velmi vypomáhají defenzivě, kvalitním backcheckem se prezentoval také Oliver Okuliar, jenž obral soupeře o kotouč.
36:25'
Domácí v plném počtu.
36:25'
Skvěle zvládnuté oslabení domácí čtveřice, která se bez problému ubránila.
35:19'
Téměř minuta přesilovky je minulostí, Ostravané zatím nenavazují na výkon z posledního klání, kdy v této herní situace vsítili tři branky.
34:56'
Lvi třikrát v řadě vyhazují!
34:25'
Také Moravané čeká početní výhodu, Radek Pilař se provinil faulem loktem.
34:02'
Peter Krieger se tlačil do střelecké pozici, po několikáté v duelu se zodpovědně dozadu vrátil Giorgio Estephan a čistou prací hokejkou Američana odzbrojil.
33:34'
Rideře se nedaří udržet se na puku v pásmu Mountfieldu.
32:51'
Kasa hostí byla při tlaku Lvů, podpořeným stupňující se podporou fanoušků, pořádně odstřelována, brankář s číslem jedna však ukazuje svou velmi dobrou formu nejen z posledních týdnů a spoluhráče drží.
31:50'
Mountfield při svém ofenzivním výletu nic moc nevymyslel, následný pokus hostí o brejk nevyšel kvůli nepřesnému pasu.
30:19'
Lukáše Klimeše štípla nepříjemná rána od modré v podání Martina Pláňka, před brankou však nebyl nikdo na clonu – hosté situaci přečkali bez úhony.
30:04'
Hosté v plném počtu.
30:02'
Závěr úvodní početní výhody mače byl ze strany Východočechů zvládnut kvalitně, skóre se ale prozatím nemění.
29:33'
To už teď neplatí, po pobídce od Davida Šťastného z první střílel Christophe Lalancette, z kruhu však těsně minul prostor mezi třemi tyčemi.
29:03'
Hradečtí kombinují zatím bez výraznější možnosti.
28:32'
Hosté se dvakrát v rychlém časovém sledu osvobodili.
28:04'
Po delším setrvání Lvů v ofenzivě se domácí fanoušci po hraničních zákrocích několikrát dožadovali přesilovky, ta záhy skutečně přišla po Prčíkově držení.
26:58'
Jordann Perret zvolil dobré řešení, obkroužil svatyni soupeři a poté hledal někoho ze svých spoluhráčů, kteří však zrovna odjeli střídat.
26:13'
Zatím sledujeme velmi odlišný duel, než jaký byl ten úvodní v rámci série.
26:13'
Z kvalitního napadání Radovana Pavlíka mohl těžit Patrik Miškář, z mezikruží zpoza beka však tradičně zamířil doprostřed branky hostí – maskovaný muž Ridery bez větších potíží zasáhl.
25:46'
Kotouč po vyhození z obranné třetině Ostravanů končí na střídačce domácích, následuje buly.
24:54'
Kevin Klíma měl zatím největší příležitost této periody, z křídla si v situaci dva na dva nabruslil na osu hřiště a jeho razantní projektil do proti pohybu Klimeše skončil kvalitním zákrokem vítkovického brankáře!
24:19'
Aleš Jergl se pokoušel pálit z první po příhodném odrazu, zakončení mu však nesedlo ideálně.
24:08'
Po dalším podobném segmentu hry kryje kotouč maskovaný muž v modrém, další v pořadí je buly před ním.
23:02'
Mountfield založil rychlý přechod do útoku, po přechodu do pásma Vítkovic zde domácí chvíli zůstali, po střele Ralfse Freibergse se ovšem nikdo v bílém k případné dorážce neprobojoval.
21:59'
David Šťastný vyzkoušel štěstí z pravého kruhu po prostrčení od Radka Pilaře, jeho projektil byl sražen defenzivou rivala mimo.
21:19'
Souboj o hrací předmět v rohu středního pásma vyšel lépe ve prospěch Moravanů.
20:46'
Peter Krieger se po dobré stahovačce snažil ohrozit klec Lukáše Paříka, zakončení mu vůbec nesedlo – trefen byl vracející se zadák Martin Pláněk.
20:03'
Domácí záhy po buly ujeli do útoku, zde však nic nebezpečného nevymysleli, Vítkovice však puk vyhodily na icing.
20:01'
Začala druhá třetina.
Druhá dvacetiminutovka započne cca v 18:54.
Po úvodních dvaceti minutách jsou spokojenější Východočeši, kteří přeměnili střeleckou převahu 19:7 ve vedení 1:0. První část druhého zápasu série byla o něco klidnější než toho úvodního, týmy zatím hrají bez vyloučení. Oba tábory měly k dispozici vícero kvalitních příležitostí, gól však zatím padl jeden, když Kevin Klíma tečoval střelu Jeremieho Blaina mimo dosah Lukáše Klimeše.
20:00'
První třetina skončila.
19:43'
V závěru periody ještě byly k vidění zmatky ve východočeské rozehrávce, místo možné slibně vypadající akce tak museli Lvi hasit šanci Moravanů, Giorgio Estephan předvedl dobrý návrat do obrany a nebezpečí odklidil.
18:46'
Dlouhý boj o kotouč v rohu defenzivní zóny týmu v tmavě modrých dresech.
18:15'
Icing hostí.
17:49'
Hradečtí opět nastěhovaní v pásmu soka, po kombinaci s Martinem Pláňkem ohrozil svatyni Ridery Oliver Okuliar, jeho střela byla gólmanem Vítkovic vyražena.
17:22'
Po průniku po levém křídle zakončoval Aleš Jergl, avšak trefil se pouze do náručí Lukáše Klimeše.
15:24'
Hradec právě vstřelil branku!
Máme tu úvodní trefu duelu! Slovenský snajpr nejprve vyslal do úniku Kevina Klímu, jemu se v tváří tvář Klimešovi ještě skórovat nepodařilo. Následně puk na vrchol kruhu posunul Aleš Jergl, odkud pálil Jeremie Blain, jeho střelu ještě stačil tečovat KEVIN KLÍMA, jenž svým druhým zásahem v sérii posílá Mountfield do vedení! Asistence: Jeremie Blain, Aleš Jergl.
15:04'
Ofsajd svěřenců Pavla Trnky.
14:44'
Po zavezení do třetiny Ridery ze záporného úhlu tvrdě vystřelil Giorgio Estephan, brankář Vítkovic jeho štiplavý projektil dokázal zneškodnit.
14:32'
Touš končí na domácí střídačce, následuje buly v ofenzivním pásmu Ostravanů.
14:12'
Radek Pilař poslal puk do brankoviště, kde jeho nabídka nebezpečně skákala, před dotírajícím Christophem Lalancettem však stačil kotouč skokem přikrýt Lukáš Klimeš.
13:50'
Okamžitě po něm pálil bez přípravy Peter Krieger, jeho pokus schoval Lukáš Pařík do lapačky, následující snahu o zrychlení hry přerušil hvizd hlavního sudího.
13:45'
Icing Královéhradeckých, buly se bude opakovat.
13:35'
Následuje komerční přestávka, po níž nás čeká vhazování v defenzivní třetině týmu zpod Bílé věže.
13:25'
Kevin Klíma z úhlu vybídl nehlídaného Aleše Jergla, ten však těžký pas nedokázal pořádně zkrotit a ze zajímavé možnosti Lvů tak nic nebylo.
11:39'
Záhy Východočeši opět měli k dispozici rychlý brejk, Radovan Pavlík ale akci tři na dva vyřešil střelou, jež mířila vysoko nad svatyni Klimeše.
10:59'
Mountfield vyrazil do brejku tří na dva, situaci ještě dobruslil obránce Tomáš Pavelka, jenž z mezikruží těsně minul zařízení.
09:58'
Vojtěch Lednický nahodil touš od pravého mantinelu, Lukáši Paříkovi nenápadný pokus nadělal nemalé nepříjemnosti – hrací předmět trefil tyč! Ovšem v před brankovém prostoru chyběl někdo v modrém, hradecká obrana tak nebezpečí zažehnala.
09:33'
Ridera ujela do brejku dvou na jednoho, ovšem bez gólového úspěchu! Petr Chlán vzal zakončení na sebe, Lukáš Pařík se zaskvěl parádním zákrokem – ramenem puk vyrazil nad klec.
08:23'
Mountfield vyhrál buly, puku se chopil Jordann Perret a servíroval jej do ohně, pobídka však našla až na modré čáry postaveného Bohumila Janka, jeho dobrá přízemní rána nadělala hostím problémy, jejich maskovaný muž však stačil vytasit svůj beton.
08:12'
Alex Tamáši vjel do pásma a propagačním pokusem zaměstnal strážce moravské kasy, ten si bez problému poradil, po komerční pauze následuje před ním buly.
07:06'
Matěj Prčík se ocitl ve velmi zajímavé pozici, střílel ze slotu, ovšem domácí jednička pohotvě zasáhla.
06:22'
Radek Pilař vyzkoušel štěstí od modré čáry, jeho projektil byl hostující obranou sražen, k dorážce se poté nikdo v bílém nedostal.
04:58'
Po delším pobytu Východočechů v útočné zóně, který výraznější možnost nepřinesl, se do ofenzivy vydaly také Vítkovice. Od modré čáry střílel Mário Grman, poskakující kotouč radši Lukáš Pařík pokryl a přerušil hru.
04:12'
Velká šance Mountfieldu gólem nekončí! Evan Jasper zpoza svatyně výborně vybídl před brankou volného Jordanna Perreta, ten však pálil pouze do připraveného Klimeše a následná dorážka do odkryté klece skončila mimo třemi tyčemi!
02:49'
Nebezpečný závar před Lukášem Paříkem, Vojtěch Lednický zblízka prověřil královéhradeckého maskovaného muže, ten si však nadvakrát poradil, následně jeho spoluhráči odklidili puk do bezpečí.
02:22'
Domácí mají úvodní střelecký pokus tohoto utkání, David Šťastný v přečíslení tří na dva nahrával na osu hřiště, kde si najel Giorgio Estephan, jeho skrytý projektil stačil Luláš Klimeš vyrazit betonem.
01:36'
Kevin Klíma narýsoval pěkný pas na najíždějícího Olivera Okuliara, ten v dobré pozici vyčkával na zakončení, k tomu se nakonec nedostal – obrany Ridery jej za svou brankou odstavila od touše.
00:52'
Hosté zvládli překonat sokovo napadání, jejich akce ovšem skončila ve střední zóně.
00:01'
Úvodní buly zápasu ovládli domácí, kteří vyrazili do útočného pásma soupeře.
00:01'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Mountfield HK: Pařík (Lukáš) – Freibergs, Blain (A), Pavelka, Pláněk, Pilař, McCormack, Jank – Perret, Tamáši, Jasper – Okuliar, Kev. Klíma, Jergl (A) – Eberle (C), Estephan, Šťastný – R. Pavlík, Lalancette, Miškář.
Trenér: Tomáš Martinec

HC Vítkovice Ridera: Klimeš (Machovský) – Percy, Raskob, Mikuš (C), Grman, Auvitu (A), Prčík, Stehlík – Fridrich, Barinka, P. Zdráhal (A) – Ro. Bukarts, Krieger, Ri. Bukarts – Kalus, Chlán, Dej – R. Půček, Claireaux, Lednický.
Trenér: Pavel Trnka

Rozhodčí: Jeřábek, Kika – Hynek, Thuma.
Kdo vyjde ze druhého mače série předkola play off vítězně? Úvodní buly na ledě královéhradecké ČPP Arény je na programu ve čtvrtečních 18:00.
V zápase padlo netypicky, na poměry vyřazovacích bojů, hned sedmnáct dvouminutových trestů, oba celky tak budou chtít výrazně zapracovat na disciplíně. Královéhradečtí především musí být mnohem více opatrní při zákrocích se svou holí. Svěřenci Pavla Trnky by určitě rádi zlepšilu hru pět na pět, ve které v předchozím duelu zaostávali, všechny svoje zásahy vsítily v početní převaze.
Svěřenci Tomáše Martince vstoupili do první série předkola od, kvůli covidu nedohrané sezony 2019/20, úspěšně, první duel série zvládli výsledkem 4:3. Uvodní periodu však, i přes chvilemi mohutný tlak domácích, vyhráli hosté díky dvěma přesilovkým brankám 2:1. Klíčový moment utkání nastal ve 28. minutě, kdy Ridera za tohoto stavu mohla jít do trháku v přesilovce, ovšem do brejku ujel Tomáš Pavelka a po oklamání brankáře Klimeše srovnal v oslabení na 2:2. O vítězi tak rozhodlo závěrečné dějství, v němž tým zpod Bílé věže využil dvě početní výhody a šel do vedení 4:2. Ostravané dokázali snížit zásluhou gólu Stuarta Percyho, i přes závěrečný nápor se jim už ale vyrovnat nepodařilo.
Hezký den ze salonu republiky! Pod Bílou věží ve čtvrtečních 18:00 vypukne druhé utkání série předkola play off mezi týmy Mountfield HK a HC Vítkovice Ridera. Z úvodního těsného střetnutí hraném ve středu vyšli vítězně Východočeši, a tak si budou chtít vybojovat matchball, zatímco Moravané budou usilovat o vyrovnání stavu série před jejím přesunutím do Ostravar arény.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.


Tabulka 2023/2024
Z V VP PP P Skóre B
1. Pardubice 52 33 8 6 5 203:115 121
2. Sparta 52 32 6 3 11 172:119 111
3. Třinec 52 25 9 6 12 172:132 99
4. Brno 52 21 9 5 17 160:139 86
5. Litvínov 52 23 5 4 20 163:165 83
6. Č. Budějovice 52 23 2 10 17 147:149 83
7. Liberec 52 24 3 4 21 174:165 82
8. Mountfield 52 16 8 11 17 135:137 75
9. Vítkovice 52 18 5 8 21 132:138 72
10. Olomouc 52 16 7 6 23 123:155 68
11. K. Vary 52 14 8 3 27 128:146 61
12. Plzeň 52 14 6 4 28 130:155 58
13. M. Boleslav 52 12 6 6 28 106:154 54
14. Kladno 52 7 4 10 31 120:196 39
  • Generali Play-off
  • Předkolo Generali Play-off
  • Baráž
Články odjinud