Tipsport Extraliga - Play-off Tipsport extraligy - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : Mountfield - 23. března 2024   17:00

Pardubice
17:30' Vála (Hájek) • 25:55' Vondráček (Mandát, Poulíček) • 54:24' Mandát (Vondráček)
Mountfield

Je konec! Pardubice ve strhujícím závěru zápasu dokázaly porazit ve Východočeském derby Hradec Králové a postupují výsledkem 4:1 na zápasy do semifinále play-off Tipsport Extraligy.

Nejlepší hráči zápasu
HC Dynamo Pardubice - Tomáš Vondráček
Mountfield HK - Lukáš Pařík
59:30'
Dynamo hraje v plném počtu.
59:06'
Pardubice ukusují poslední vteřiny přesilové hry soubojem v rohu hřiště.
58:28'
Hradec se snaží dostat puk za záda Willa velkým množstvím střel, ale pardubický gólman stále odolává!
58:05'
Další vyhození si vzal na starosti Poulíček, který také těsně minul.
57:25'
Dynamu se podařilo vyhodit kotouč a to jen těsně vedle pravé tyče hradecké branky.
57:13'
Je to tady! Hradec zkouší hru bez gólmana.
57:13'
Hradec Králové si vyžádal oddechový čas.
57:13'
Hradecký Mountfield dostává necelé tři minuty před koncem výhodu v podobě přesilové hry.
57:13'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
Matej Paulovič – 2 min., podrážení.
56:24'
Zápas aktuálně probíhá v neskutečném tempu poté, co Dynamo vsítilo branku.
54:24'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Dynamo se ve třetí třetině dostává do vedení! Může za to JAN MANDÁT, jenž se dostal k puku v prostoru mezikruží po přihrávce Vondráčka a zavěsil do hradecké sítě.
Asistence: Tomáš Vondráček.
54:10'
V poslední třetině má mírně více ze hry Hradec, který se více drží na puku a v útočné třetině.
54:10'
Další rychlé přečíslení Dynama zastavuje ofsajd. Hra se tak přesune do středního pásma.
53:13'
Sedlákův rychlý přechod a následná střela skončila na brusli Blaina, jenž jeho střelu zblokoval.
52:59'
Další souboj v rohu hřiště musí nakonec ukončit píšťalka rozhodčího. Bude se vhazovat po levé ruce Willa.
52:27'
Hykova střela z úhlu našla pouze lapačku Paříka.
52:12'
Dynamo se dokázalo dostat na kotouč a vyhozením alespoň na malou chvilku zastavují tlak Mountfieldu.
51:35'
Hradec drží Pardubice v tlaku v útočné třetině, ale střela zatím nepřichází.
50:59'
Vondráček to zkoušel sám, ale trojice bránících hráčů ho o kotouč připravila.
47:41'
Will společně s oběma bránícími hráči teď svým tělem kryly střelu , která mířila do odkryté branky.
46:31'
Po dlouhém tlaku v útočném pásmu dostal kotouč Pánik, jenž z první napálil břevno hradecké svatyně!
45:52'
Sedlák se dostal ke kotouči po nepovedené střele Hyky a nechybělo mnoho a pardubický kapitán mohl poslat Dynamo opět do vedení.
45:00'
Poulíček vzal situaci dva na jednoho na sebe a trefil pouze vyrážečku Paříka!
44:25'
Dynamo teď čelilo menší kanonádě Hradce, který vystřelil čtyři střely, které byly ale všechny zblokovány.
43:17'
Radil se v přečíslení tři na dva snažil najít na druhé tyči najíždějícího si Kousala, který ale netrefil skákavý kotouč.
42:00'
Další dlouhý souboj v rohu hřiště nakonec vyhrálo Dynamo, které přešlo rychle do protiútoku, který zastavil ofsajd.
41:35'
Mandát v rychlém protiútoku mířil na bližší tyč, ale trefil pouze beton Paříka.
41:07'
Paulovič dobře zblokoval střelu od modré.
40:23'
Dvořák dokázal vyhrát bruslařský souboj a ihned posílá Dynamo do útoku.
40:01'
Úvodní vhazování závěrečné třetiny vyhrává Hradec.
40:01'
Prostřední část zápasu je minulostí! Dynamo se dokázalo dostat poprvé v zápase do vedení, ale Hradec se následně začínal víc a víc dostávat do zápasu, což potvrdil vyrovnávací gól z čtyřiatřicáté minuty. Následně jsme mohli vidět několik dobrých akcí, ale žádná nenašla cestu mezi tři tyče. Závěrečná třetina začne přibližně v 18:47.
40:00'
39:18'
Miškař objel branku a snažil se najít jednoho ze spoluhráčů před brankou. Toho sice nenašel, ale puk se nebezpečně odrazil od jedné z čepelí do tyče.
38:09'
Pánik dostal perfektní kotouč do volné pozice, ze které ale bohužel pro Pardubice minul branku Paříka.
37:49'
Šťastný to zkusil od modré, ale jeho střelu Will perfektně viděl a schoval puk do lapačky.
37:04'
Čerešňákova přihrávka před branku jen těsně minula čepel Sedláka.
36:35'
Dělová rána Vály od modré trefila roh Paříkových betonů.
35:49'
Dvořákovi se nepodařilo zachytit rychlý kotouč v útočném pásmu, a tak vyhání hráče Dynama do středního pásma.
35:25'
Tečovaný pokus McCormacka minul bližší tyč Willovi branky.
34:40'
Hradec se čím dál víc dostává do hry a aktuálně se drží více na kotouči.
33:10'
Hradec právě vstřelil branku!
Je opět vyrovnáno! Postaral se o to ALEŠ JERGL, jenž se probojoval skrze dva bránící hráče a následně v leže zakončil mezi betony Willa, který jeho střelu nečekal.
32:20'
Nahození před branku Willa nebezpečně projelo kolem všech útočících hráčů, avšak žádný z nich nedokázal kotouč tečovat do branky.
31:49'
Odražený kotouč se dostal až k Paříkovi, který raději schovává puk pod lapačku.
31:32'
Po dlouhé době se Hradec dostal ke kombinaci v útočné třetině, při které Will až na podruhé likvidoval tvrdou střelu od modré.
30:50'
Dobrý sólový průnik Pláňka dostává Hradec do útočného pásma.
29:40'
Hradec se až k závěru přesilové hry dokázal dostat do pohody, ale aktuálně hrají Pardubice již v plném počtu.
29:22'
Paradoxně se zatím na kotouči drží více domácí celek, který se snaží v klidu přečkat přesilovou hru.
28:04'
Hradeckým hráčům se zatím nedaří probojovat do útočného pásma díky vysoce postavené obraně Dynama.
27:42'
Lukáš Radil – 2 min., sekání.
27:24'
Další souboj v rohu hřiště vybojovalo Dynamo.
27:09'
Dynamo je zatím v prostřední části zápasu lepším týmem, avšak Mountfield nejčastěji hrozí dobrými protiútoky.
25:55'
Dynamo poprvé v zápase ve vedení! Postaral se o tom TOMÁŠ VONDRÁČEK, který dostal puk zpoza branky od Mandáta a přesnou střelou do levého horního rohu posílá Dynamo do vedení.
Asistence: Jan Mandát.
25:22'
Vála dostal dobrý kotouč na modrou čáru, ale nerozhlédl se a ihned vyslal puk na Paříkovu branku, která byla zblokována do ochranné sítě.
24:48'
Do nebezpečné situace se probojoval Jank, jenž se s pukem dostal až do prostoru mezikruží, kde však nedokázal propálit pardubického gólmana.
24:08'
Přečíslení tři na dva se rozhodl Kaut zakončit sám střelou na zadní tyč, ale neuspěl.
23:37'
Jedovatá střela Čerešňáka končí na betonu Paříka.
22:43'
Hradečtí hráči zatím nejvíce těží z rychlých protiútoků, ke kterým se dostávají po delších pobytech Dynama v útočném pásmu.
21:47'
Eberle se napřáhl ke střele ihned po vhazování, ale trefil pouze střed Willovi výstroje.
21:44'
Hradec až na pár dobrých šancí Dynama přečkal i druhé oslabení.
21:08'
Estephan dobře zachytil kotouč a vytahuje hru k brance Willa.
20:42'
Dynamo se ihned ujalo puku a snaží se využít zbylých jednačtyřicet vteřin přesilové hry.
20:26'
Martin Kaut se přihlásil o slovo z prostoru pravého kruhu a nastřelil tyč!
20:01'
Úvodní vhazování druhé třetiny jde na hole Hradce.
20:01'
První třetina zápasu je i konce! Rychlý start zápasu předvedl Mountfield, který využil přesilovou hru pět na tři. Následně se začala hra odvíjet spíše ve středním pásmu, což se změnilo až v závěru třetiny, kdy Pardubice dokázaly zásluhou Ondřeje Vály srovnat stav utkání. Druhá třetina začne přibližně v 17:51.
20:00'
19:37'
Čerešňák to zkusil dvakrát po sobě od modré. První střela sice prošla přes všechny bránící hráče, ale minula branku. Ta druhá byla již o něco lepší, ale Pařík ji dokázal chytit.
19:24'
Vyloučení v týmu Mountfield HK:
Jeremie Blain – 2 min., podrážení.
19:23'
Dobré napadání Kousala znamená přesilovou hru!
17:30'
Je srovnáno! Za Dynamo se o slovo přihlásil ONDŘEJ VÁLA, který dostal nabito od Hájka a dobrou střelou nad lapačku překonal Paříka z pravého kruhu.
Asistence: Libor Hájek.
17:26'
Hyka precizní přihrávkou z rohu hřiště našel na vzdálenější tyči Sedkáka, jenž svou střelou nedokázal překonat Paříka, který se dobře přesunul.
16:38'
Ani jednomu z týmů se nedaří udržet se v útočném pásmu, a tak většina hry probíhá ve středním pásmu.
15:56'
Dvořák dostal nabito do prostoru mezikruží, ale svou dělovou ránou golfem trefil pouze lapačku Paříka!
15:05'
Další střela od modré vyšla z čepele Čerešňáka, který bohužel pro Pardubice minul.
14:17'
Dobrá sólová akce Sedláka dostává Dynamo opět do útočné třetiny, kde aktuálně kombinují.
13:28'
Hájkův tečovaný pokus od modré jen těsně minul pravou tyčku hradecké svatyně.
13:08'
Zmatek před brankou Dynama ukončuje Roman Will, jenž raději schovává puk pod lapačku.
12:40'
Další souboj u mantinelu tentokrát úspěšnější pro domácí.
11:16'
Další velká šance tentokrát na straně Pardubic. Tam se po chybě obranné dvojice Hradce dostal před brankáře Paříka Sedlák, kterému ale puk špatně sedl, a tak se nedostal ani do zakončení.
10:18'
Jergl se dostal k odraženému puku za obranou Pardubic, ale při samostatném nájezdu na Willa byl úspěšnější pardubický gólman.
09:54'
Utkání nám kromě množství soubojů příliš střel nenabízí, a tak si na ně budeme muset počkat do dalšího průběhu zápasu.
09:47'
Blain zajíždí za branku a dává hráčům prostor ke střídání.
08:54'
Čerešňákova střela od modré neprošla až k Paříkovi.
08:27'
Souboj v rohu pardubického útočného pásma vyhrává Mountfield.
07:49'
Dynamo se i po konci přesilové hry drží více na kotouči a nepouští Hradec Králové příliš do hry.
06:46'
Přesilová hra je u konce! Hradec ji přežil bez nějakých větších problému a už se dostává do útočného pásma.
06:23'
Hradeckým hokejistům se podařilo vyhodit a vymanit se z tlaku.
05:46'
Osamocený Košťálek to zkusil z prostoru mezikruží, ale nepropálil Paříka.
04:40'
I Dynamo dostane k dispozici přesilovou hru. V tuto chvíli se domácí celek usadil v útočné třetině.
04:38'
Giorgio Estephan – 2 min., sekání.
04:07'
Dobré pardubické napadání nutí Mountfield vyhazovat puky, a tak u kotouče opět Dynamo.
03:18'
Zohorna teď dostal skvělou přihrávku od Vály do prostoru pravého kruhu, ale nedokázal ideálně trefit kotouč.
01:46'
Gólové konto zápasu otevřeno! Hradci se podařilo využít přesilovou hru pět na tři, když se po několika střelách k puku dostal PATRIK MIŠKÁŘ, který silou dostal puk za záda Willa.
Asistence: Giorgio Estephan.
01:00'
To je opravdu ostrý start zápasu! Hradecký Mountfield čeká dlouhá hra pět na tři!
00:56'
Jan Mandát – 2 min., sekání.
00:42'
Úvodní přesilovou hru si vezme na starosti Hradec, který se aktuálně snaží probojovat do útočného pásma.
00:38'
Tomáš Hyka – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě.
00:22'
Pánik se dostal do samostatného úniku, ale dojíždějící hráči ho na poslední chvíli dostali mimo ohrožení branky.
00:01'
Úvodní vhazování zápasu jde na hole Dynama.
00:01'
Dozněla hymna České Republiky a oba týmy se již připravují na úvodní vhazování zápasu.

HC Dynamo Pardubice: Will (Pavlát) – D. Musil, Čerešňák, T. Dvořák, Košťálek, Vála, Hájek, M. Houdek – Pánik, Sedlák (C), Hyka – R. Kousal, Zohorna (A), Radil – Paulovič, A. Musil, Kaut – Mandát, Poulíček (A), Vondráček.
Trenér: Marek Zadina

Mountfield HK: Pařík (Lukáš) – Freibergs, Blain (A), Pavelka, Pláněk, Kalina, McCormack, Jank – Okuliar, Tamáši, Jasper – Perret, Kev. Klíma, Jergl (A) – Eberle (C), Estephan, Šťastný – R. Pavlík, Lalancette, Miškář.
Trenér: Tomáš Martinec

Rozhodčí: Mrkva, Šír – Blažek, Lederer.
Pardubičtí hokejisté ukončili základní část Tipsport Extraligy na prvním místě s rekordními 121 body, což znamenalo postup přímo do čtvrtfinálových bojů. Naopak Hradec se oproti minulé sezóně, kdy skončil na čtvrté pozici zajišťující čtvrtfinále trápil a bylo z toho nakonec osmé místo, což znamenalo, že si Mountfield zahrál osmifinále. V tom se střetl s Vítkovicemi, které porazil čistě 3:0 na zápasy.

Následně ale Mountfield dostal další těžkou překážku v podobě Dynama. Východočeské derby začalo na půdě Pardubic, které musely v podstatě celý zápas dotahovat. Nakonec došel zápas do prodloužení, kdy se v druhé minutě prosadil Martin Kaut. V druhém utkání se Dynamo sice dostalo do vedení, ale následně Hradec otočil utkání dvěma góly. To však pardubičtí hokejisté nechtěli dovolit, a tak nejdříve v desáté minutě třetí třetiny srovnali, a poté šest vteřin před závěrečnou sirénou vsítili vítěznou branku.

Poté se série přesunula do Hradce Králové, kde jsme na první gól museli čekat až do třetí třetiny, kdy se nejdříve prosadili domácí a následně i v polovině třetiny hosté. Zápas došel až do samostatných nájezdů, kde byl šťastnější domácí Mountfield. Poslední čtvrté utkání nám přineslo fotbalový výsledek poté, co jedinou branku zápasu vsítilo ve druhé třetině Dynamo, které tak vede sérii 3:1 na zápasy a dnes ji může před domácím publikem ukončit.
Dobré sobotní odpoledne, vítám Vás u pátého zápasu čtvrtfinálové série Tipsport Extraligy mezi týmy HC Dynamo Pardubice a Mountfield HK.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.