Tipsport Extraliga - Play-off Tipsport extraligy - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : Litvínov - 9. března 2024   16:30

Plzeň
01:16' Bučko (Mertl)
1:2
(1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)
Stav série: (0:3)
Litvínov
01:47' Kudrna  (Jurčík) • 75:04' Jurčík  (Baránek)
Plzeň
Ondráček, Květoň – Brejcha, Zíka
LOGSPEED CZ Aréna
Litvínov

Tento dlouhý zápas nám končí v 76. minutě. Necelých sedmdesát tři minut jsme čekali na další branku, ale Ondřej Jurčík využil čtyřminutovou přesilovou hru a rozhodl dnešní klání. Svým gólem tak poslal Litvínov do čtvrtfinále, naopak pro Plzeň sezona končí. Děkuji za pozornost a budu se těšit u dalších hokejových online přenosů.
Střely na branku: 26 : 30
75:04'
Litvínov právě vstřelil branku!
Autorem branky je ONDŘEJ JURČÍK. Je rozhodnuto! Litvínov rozhoduje zápas s Plzní v prodloužení a postupuje do čtvrtfinále! Ondřej Jurčík využil prostoru ve středu hřiště, vybruslil si na vrcholky kruhů a překonal Milana Kloučka. Asistence: Marek Baránek.
74:50'
Obrovská šance Marka Soukupa! Mladý útočník se řítil sám na Tomka a vybral si zakončení bekhendem. Litvínovský brankář úspěšně zasáhl a zachránil svůj tým.
74:17'
Závar před plzeňskou bránou gólem nekončí! Milan Klouček lapil jak střelu Kašeho z pravého kruhu, tak i dorážku Nicolase Hlavy.
74:00'
Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň:
Jakub Pour – 2+2, vysoká hůl.
74:00'
Laakso dostal nabito a od modré přestřelil.
73:40'
Indiáni se ke střele v útočném pásmu nedostali a musí další útok zakládat až z vlastní třetiny. Sledujeme opravdu opatrný hokej, ani jeden tým nechce udělat chybu.
72:44'
Další z dělových ran Zámorského tentokrát skončila po teči soupeře za bránou. Škodovka se osměluje a herní převaha Litvínova už není tak znatelná.
71:57'
Obrovský tlak Vervy v útočném pásmu. Po několika nebezpečných střelách Milan Klouček přidržel kotouč v lapačce a uklidňuje svůj tým.
71:20'
Ondřej Kaše obkroužil plzeňskou bránu a střílel na zadní tyč. Milan Klouček zlikvidoval jeho střelu levým betonem.
70:21'
Střelu litvínovského Baránka Milan Klouček viděl a ukryl ji ve výstroji. Vhazovat se bude po jeho pravici.
68:58'
Nicolase Hlavu skvěle vychytal Milan Klouček, následně střílel na druhé straně Söderlund. Ten zase přestřelil.
68:21'
Ondřej Matýs si nerozuměl s Dujsíkem a poslal mu těžký pas na brusle.
67:04'
Bratři Kašové ujeli do úniku dvou na jednoho. Ondřej to vzal na sebe a rozhodl se pro střelu na bližší tyč. Bránu však minul a hraje Plzeň.
66:15'
Milan Klouček si nyní smlsl na Kudrnově tvrdé ráně na zadní tyč a lapačkou zasáhl. Vysloužil si hlasitý potlesk publika.
65:28'
Šaldův pokus od modré skončil po teči soupeře těsně vedle. Následně střílel Baránek, také mířil mimo tři tyče.
65:24'
Ondřej Kaše získal puk ve středním pásmu a po přechodu do útoku nahrál Baránkovi. Ten to zkusil z levého kruhu, Klouček připraven.
64:13'
Jan Piskáček obral Kirka o puk a do útoku míří domácí tým.
61:28'
Rána Petra Zámorského od modré se otřela o Tomkovo rameno a skončila těsně vedle.
60:59'
Jakub Pour se odhodlal ke střele z pravého kruhu. Tomek připraven.
60:40'
Tim Söderlund trefil z levého kruhu Tomkovo rameno, ale Plzeň zůstává u puku.
60:01'
Ani šedesát minut nerozhodlo o vítězi dnešního utkání. Po osmnácti minutové přestávce tedy bude následovat dvaceti minutové prodloužení. Plzeň do něj bude vstupovat s více než dvou minutovou přesilovkou. Janis Jaks totiž v závěru periody sestřelil Jana Schleisse, který poté musel opustit ledovou plochu.
60:00'
59:55'
Adrián Holešinský v posledních sekundách zápasu přihrával do brankoviště Mertlovi. Tomáš Mertl měl na hokejce vítěznou branku, ale ani z následných dorážek kotouč za Tomka neposlal.
59:30'
Nejprve Petr Zámorský od modré pálil těsně vedle, poté z podobné pozice trefil Tomkovu lapačku Dujsík.
58:20'
Jakub Pour z pravého kruhu přestřelil bránu.
57:20'
Aleksi Laakso – 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov:
Janis Jaks – 5 min. + OK, napadení,
David Kaše – 2 min., hrubost.
57:20'
Janis Jaks je vyloučen do konce utkání a Plzeň má k dispozici pětiminutovou přesilovou hru!
57:20'
Jan Schleiss musí po Jaksově zákroku opustit led. Janis Jaks trefil kapitána Plzně přímo na hlavu a rozhodčí si nyní u videa přezkoumávají celou situaci. Diskutuje se, jestli bude udělen trest do konce utkání či pouze dvouminutový trest.
57:20'
Domácí kapitán Jan Schleiss ujel obraně Litvínova po pravém mantinelu a rozhodl se pro střelu na zadní tyč. Vracející se Jaks ho však nevybíravě trefil do hlavy.
56:24'
Škodovka má momentálně herní převahu a Verva musela vyhodit puk na zakázané uvolnění.
55:11'
Nejprve to zkoušel Zámorský, ale jeho pokus na bránu nedoletěl. K puku se následně dostal Pour a Tomek musel zasahovat.
54:28'
Na druhé straně zase hrozil Litvínov! Ondřej Kaše nabil na levý kruh svému bratrovi a skákavý puk musel likvidovat Milan Klouček.
53:58'
Z rychlého protiútoku nabil Piskáček Petru Zámorskému na střelu z první. Zámorský se do toho pořádně opřel a mířil jen těsně vedle zadní tyče Tomkovy brány.
52:50'
Nicolas Hlava si vybruslil zpoza brány a zkusil to na na zadní tyč. Bránu však netrefil.
52:20'
Hlavova střelu z pravého kruhu Klouček vyrazil do bezpečí a u puku je nyní Plzeň.
50:15'
Milan Klouček vytáhl parádní zákrok lapačkou proti tvrdé střele Koblasy.
49:34'
Litvnínov nejprve krásně vykombinoval svou souhru a puk skončil u zakončujícího Ondřeje Kašeho. Kaše mířil z první vedle a z protiútoku to zkoušel Straka, trefil jen obránce soupeře.
48:49'
Tomáš Mertl osvobozuje Plzeň.
48:26'
Adrián Holešinský – 2 min., hrubost.
47:17'
Jakub Pour si potáhl kotouč a z levého kruhu mířil nad Tomkovu klec.
47:00'
Tomáš Dujsík zvládl bruslařský souboj s Ondřejem Kašem a obral ho o kotouč.
46:50'
Skákavý kotouč Matej Tomek opět raději podržel v lapačce a následovat bude komerční přestávka.
46:44'
Icing hostí.
46:16'
Laakso nastřelil od poloviny hřiště puk na Mateje Tomka, který ho radši přidržel v lapačce.
44:36'
Obrovská možnost Miroslava Indráka! Tomu posunul puk do prostoru před bránou Ondřej Matýs a Indrák stál sám proti Tomkovi. Se střelou ale dlouho váhal a nakonec promarnil ideální čas a Tomek poté úspěšně z bezprostřední blízkosti zasáhl.
43:42'
Tomáš Dujsík se prohnal po pravém mantinelu a provětral Tomka střelou na zadní tyč. Litvínovský gólman byl připraven.
43:12'
Jakub Pour – 2 min., hrubost.

Janis Jaks – 2 min., hrubost.
42:44'
Vyhrané buly v útočném pásmu mohl využít Aleksi Laakso, který ihned střílel z první. Na Tomka si nepřišel.
42:13'
Plzeň se konečně dostala ke kombinaci v útočném pásmu a z pravého kruhu tvrdě pálil Jakub Pour. Matej Tomek musel vytasit dobrý zákrok.
40:49'
Litvínov se zatím dobře brání a indiáni nejsou schopni usadit se v pásmu soupeře.
40:21'
Marek Baránek – 2 min., podrážení.
40:05'
Litvínov vyhazuje kotouč na icing.
40:01'
Druhá dvaceti minutovka je minulostí. Stav zápasu se v ní nepohnul a už jsme sledovali opatrnější hokej než v první periodě. Dobré výkony i nadále předvádějí oba maskovaní muži. Třetí třetina začne v 18:22.
40:00'
39:58'
V posledních vteřinách si vypracovala Plzeň ještě jednu příležitost, když Marek Soukup zpoza brány poslal kotouč do houště těl před litvínovskou bránou. Hráči Plzně se snažili puk usměrnit do brány, obrana hostů je však k zakončení nepustila.
38:00'
Plzeň měla hned dvě dobré možnosti. Nejprve Dujsík hledal do prázdné brány Matýse, tomu se však hůl do jeho pobídky vložit nepodařilo. Následně pálil Zámorský z úhlu a jeho nebezpečná rána nadělala Tomkovi značné potíže.
37:10'
Matúš Sukel to zkusil rovnou z buly, Milan Klouček dobrým zákrokem zasáhl.
37:06'
Icing Plzně.
36:33'
Z otočky nebezpečně pálil Ondřej Kaše, ale jeho skrytý pokus si Klouček pohlídal a úspěšně zasáhl.
35:53'
Jan Schleiss po vstupu do pásma strhl hru na střed a zakončoval. Jeho sražený pokus skončil na betonu Tomka, který ho vyrazil vedle.
35:22'
První dělovku Dujsíka zablokoval litvínovský hráč, druhou Matej Tomek dobře viděl a ukryj ji ve výstroji.
34:22'
Plzni se přesilová hra vůbec nedaří a zatím není schopná usadit se v útočném pásmu.
33:40'
Laakso neváhal se střelou a od modré trefil lapačku připraveného Tomka.
33:35'

Radim Šalda – 2 min., nedovolené bránění,
Nicolas Hlava – 2 min., hrubost.
33:35'
Po dobrém napadání domácího útočného komanda se puk dostal až k Bučkovi k modré. Ten to zkusil na beton, kde na dorážku čekal Pour, který byl faulován.
33:09'
Nicolas Hlava vybojoval kotouč v útočném pásmu a přihrál Davidu Kašemu před bránu. Milan Klouček ukryl puk do rukavice.
32:40'
Petr Zámorský dostal ideálně nabito na vrcholek pravého kruhu, jeho dělovce nechybělo málo, aby skončila v síti.
31:36'
Tvrdá rána Maláka od modré čáry skončila jen těsně vedle Tomkovy klece!
31:00'
Straka našel volného Soukupa najetého na středu, tomu puk přeskočil hůl a nezakončil.
30:37'
Tomáš Mertl po skvělé defenzivní práci osvobozuje svůj tým.
30:28'
Od modré se do toho opřel Janis Jaks, Milan Klouček měl dobrý výhled a zasáhl.
29:36'
Litvínovská formace to sehrála parádně a na konci kombinace stál Hlava zakončující z mezikruží. Milan Klouček jeho pokus mezi betony lapil.
29:10'
Aleksi Rekonen – 2 min., podrážení.
28:43'
Zakázané uvolnění Škodovky.
27:44'
Miroslav Indrák to vzal v přečíslení na sebe, jenže jeho pokus skončil v rohu.
26:50'
Obrovská možnost čtvrté formace Plzně! Jansovu střelu chytře tečoval Petr Straka a Tomek vytáhl dobrý zákrok betonem. Z následné dorážky to zkoušel Soukup, ani on neuspěl.
25:46'
Formace bratří Kašů necelou minutu vařila Škodovku v jejich vlastním pásmu. Největší možnost měl Zile, jehož ránu od modré vyrazil Klouček. Nyní už hrají domácí.
24:12'
Tomáše Mertla krátce po buly vychytal Matej Tomek.
24:03'
Před dvojící domácích hráčů se otevřel prostor k přechodu do útoku. Miroslav Indrák se rozhodl pro nahození na Tomka, se kterým gólman Vervy problém neměl.
23:21'
Marek Baránek vypálil od modré, ale jeho pokus ke Kloučkovi nedošel a záhy Plzeň vyhazuje puk do bezpečí.
22:24'
Agresivní hra Plzně donutila Vervu k chybě a Škodovka se osvobozuje.
22:05'
Filip Jansa – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku.
21:00'
Milan Klouček hned nadvakrát dobře zasáhl! Nejprve zastavil střelu Davida Kašeho a poradil si i s dorážkou od jeho bratra Ondřeje.
20:43'
První střelecký pokus druhé třetiny patřil Petru Koblasovi. Litvínovský útočník pálil z první, blokující útočník ale jeho ránu zastavil.
20:01'
Úvodní dějství je za námi. Skóre utkání se posunulo o jednu branku na každé straně. Úvodní trefou poslal Plzeň do vedení ve druhé minutě Martin Bučko, na odpověď jsme nečekali dlouho. Postaral se o ni o necelou půlminutu později Andrej Kudrna. Oba týmy měly i nadále množství šancí, ztroskotaly ale na výborně chytajících gólmanech. Stav zápasu je tedy 1:1. Druhá část začne v 17:23.
20:00'
19:18'
Švédský útočník Söderlund se svým klasickým způsobem proháčkoval středem hřiště a pokusil se o zakončení přes hráče. K ohrožení Tomkovy svatyně však nedošlo.
18:43'
Chemici se drželi na kotouči v útočném pásmu, ale domácí obrana dobře zdvojila Ondřeje Kašeho a obrala ho o puk. Do útoku míří Plzeň.
17:53'
Zakázané uvolnění domácích.
17:25'
Ondřej Kaše přenechal puk Kirkovi, který to zkusil střelou bekhendem z pravého kruhu. Milan Klouček si připsal úspěšný zákrok a plzeňská obrana odvrátila i následné dorážky.
15:57'
Matej Tomek se zaskvěl lapačkou! Tim Söderlund si od pravého mantinelu svou kličkovanou utvořil prostor a po vybruslení na střed zakončoval do horního rohu. Lapačka Tomka však byla proti.
15:12'
Liam Kirk zkusil obtočení kolem brány soupeře, Klouček si přední tyč pohlídal.
14:31'
Jakub Pour – 2 min., hákování.
14:31'
Bratři Kašové při vlastním oslabení ujeli do přečíslení dvou na jednoho. Ondřej hledal mladšího Davida na zadní tyči, ten nezakončil.
14:05'
Matúš Sukeľ – 2 min., podrážení.
13:46'
Petr Straka to vzal na sebe a po pravém hrazení projel až do útočné třetiny. Všiml si najetého Jansy, který mířil do brány. Poslal mu pas vzduchem, ten byl však sražen a skončil v držení Tomka.
12:02'
Litvínovský Liam Kirk křižným pasem přihrával do odkryté klece Kudrnovi. Andrej Kudrna se ale k zakončení nedostal, jelikož Milan Klouček dobře zasáhl betonem.
11:43'
Tomáš Mertl zpoza brány oslovil Daniela Maláka na pravém mantinelu. Mladý obránce neváhal se střelou a Matej Tomek zasáhl lapačkou.
11:24'
Filip Jansa se prohnal po levém mantinelu a vyzkoušel Tomkovu pozornost střelou z úhlu. Slovenský brankář byl připraven. Následuje komerční přestávka.
10:13'
Dělová rána Petra Zámorského skončila na rameni Tomka, který ji vyrazil vedle.
07:45'
Andrej Kudrna obešel Schleisse a sám před Kloučkem přestřelil.
07:18'
Plzeň měla hned dvě velké možnosti v krátkém sledu! Nejprve David Kvasnička z levého kruhu mířil těsně vedle a následně tečovanou střelu Jana Schleisse pohotově zlikvidoval Matej Tomek.
06:13'
Miroslav Indrák zkusil štěstí střelou přes hráče, jenže trefil jen svého spoluhráče Rekonena.
05:56'
Indiáni vyhodili puk na icing.
04:44'
Rychlonohý Söderlund zavezl puk do útočného pásma, kde našel Tomáše Dujsíka. Obránce Škodovky ihned střílel, ale jeho pokus byl ztečován mimo.
03:32'
Ondřej Kaše se již podruhé v krátkém časovém sledu řítil na Milana Kloučka. Zkušený útočník zvolil kličku do bekhendu, tu si maskovaný muž domácích pohlídal a zneškodnil šanci Vervy.
02:00'
Tim Söderlund krásně našel před bránu Litvínova najíždějícího si Matýse, ale Ondřej Matýs svou tečí úspěšný nebyl.
01:47'
Autorem branky je ANDREJ KUDRNA. Ale záhy máme vyrovnáno! Andrej Kudrna v samostatném úniku zvolil střelu do horního rohu a nemýlil se. Asistence: Ondřej Jurčík.
01:16'
Plzeň právě vstřelila branku!
Autorem branky je MARTIN BUČKO. Škodovka přečkala dvě tutovky soupeře a sama se ujímá vedení! Martin Bučko dostal nabito od Tomáše Mertla a svou dělovkou propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Tomáš Mertl.
00:59'
A další velká šance Litvínova! Ondřej Kaše se řítil sám na Kloučka, ale ležícího gólmana Západočechů nedokázal přehodit.
00:27'
Milan Klouček musel hned v úvodu utkání řešit šanci soupeře! Liam Kirk v přečíslení krásně našel Sukela, který se řítil na Kloučka, ale ten vytasil velmi dobrý zákrok.
00:01'

HC Škoda Plzeň: Klouček (Hlavaj) – Laakso, Zámorský, Piskáček (A), Bučko, Kvasnička, Dujsík, Malák – Söderlund, Indrák, Matýs – Holešinský, Šiler, Rekonen – Pour, Mertl (A), Schleiss (C) – Straka, M. Soukup, Jansa.
Trenér: Petr Kořínek

HC VERVA Litvínov: M. Tomek (Zajíček) – Baránek, Zile, Šalda, Jaks, Czuczman, D. Zeman, Demel – Kirk, Sukeľ (C), Koblasa – Hlava, D. Kaše (A), O. Kaše (A) – Kudrna, Jurčík, Abdul – Zygmunt, Gut, Havelka.
Trenér: Karel Mlejnek

Rozhodčí: Ondráček, Květoň – Brejcha, Zíka.
Předchozí dva zápasy:

1. zápas: 26. Zygmunt (Havelka, Gut), 46. Koblasa (Sukeľ), 48. Kirk (Koblasa, Baránek), 50. Baránek (Hlava, D. Kaše) – 13. Söderlund (Indrák), 30. Laakso (Matýs)

2. zápas: 13. D. Kaše (Hlava, Šalda), 24. Kirk (Sukeľ, Baránek), 30. Hlava (D. Kaše, Jaks), 52. Kirk – 38. M. Soukup (Jansa, Straka)

Sestavy: (stejné oba dva zápasy)
HC VERVA Litvínov: M. Tomek (Zajíček) – Zile, Baránek, Jaks, Šalda, D. Zeman, Czuczman, Demel – Koblasa, Sukeľ (C), Kudrna – O. Kaše (A), D. Kaše (A), Hlava – Abdul, Kirk, Jurčík – Havelka, Gut, Zygmunt.
HC Škoda Plzeň: Hlavaj (Klouček) – Zámorský, Laakso, Bučko, Piskáček (A), Dujsík, Kvasnička, Malák – Rekonen, M. Soukup, Pour – Schleiss (C), Mertl, Holešinský – Indrák, Lev (A), Söderlund – Matýs, Jansa, Straka
HC Škoda Plzeň naopak v sérii tahá za kratší konec provazu. Přestože byli indiáni v prvním střetnutí hned dvakrát ve vedení, na vítězství to nestačilo. Tento zápas jako by vystihoval jejich celou sezonu. Plzeňské již od září trápí velké výkonnostní výkyvy a několik zápasů ztratili právě v jeho závěru. Podobně jako na konci minulého ročníku přišel velký výpad v závěru základní části a od té doby Plzeň ne a ne najít optimální herní pohodu. Vždyť včetně dvou proher s Litvínovem Škodovka z posledních osmnácti duelů získala jen devět bodů z padesáti čtyřech možných. V sobotním střetnutí se budou snažit indiáni zapomenout na předešlé neúspěchy a odvrátit konec sezony. Je otázkou, jestli do zápasu zasáhne Jakub Lev. Ten totiž v minulém utkání nevybíravě srazil litvnínovského Janise Jakse na mantinel a vysloužil si trest do konce zápasu. Otázkou tedy zůstává, zda-li Lev vyfásne od předsedy disciplinární komise Viktora Ujčíka dodatečný trest. I bez Lva ovšem Škodovka musí zabrat a na domácím ledě zvítězit. Povede se jí to?
HC VERVA Litvínov na sobě nenechává znát možné zklamání z nepostupu přímo do čtvrtfinále, který jí unikl o tři body. V sérii s Plzní je lepším týmem a Západočechům povolila za oba zápasy pouhé tři branky. Úvodní duel předkola rozehrála lépe Škodovka, která po dvou třetinách vedla 2:1. Litvínov ovšem ve třetí části zavelel k obratu a mohl se nakonec radovat z vítězství 4:2. To druhý souboj byl už od úvodu v jasné režii Chemiků. I díky dvěma trefám Liana Kirka dokráčela družina trenéra Karla Mlejnka k výhře a zvládla tak i druhý domácí zápas. Ukončí Litvínov sérii na plzeňském ledě?
Krásný sobotní podvečer z plzeňské LOGSPEED CZ Arény. Na programu je třetí zápas mezi Plzní a Litvínovem v rámci předkola play-off. Verva bude do duelu vstupovat z pozice favorita a už dnes může celou sérii ukončit, vede totiž 2:0 na zápasy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.