Pardubický tým tedy skolil lídra tabulky 5:2 a bere tři body. Základem byla úspěšná druhá třetina, kterou celek koučů Hynka a Lubiny vyhrál 3:1. V třetí části se ještě Mountfield snažil o srovnání, ale příliš vážných šancí si nevytvořil, a tak odjíždí z ČEZ Areny bez bodu.
60:00
59:50
Útok Mountfieldu domácí obrana zastavuje a posouvá lehkým obloučkem do středního pásma.
59:02
Kolář I v útočném pásmu držen, a tak se k zakončení nedostal. Sudí již však vylučovat nebudou.
58:39
Utkání již se pouze dohrává, když je o vítězi velmi pravděpodobně rozhodnuto.
57:56
Pardubický tým v útočném pásmu, ale na vážnější zakončení to teď nebylo. Kolář II totiž nenahrál přesně.
57:15
Na druhé straně zakončuje Gulaš, ale Růžička je připraven, a tak v klidu chytá.
57:03
Pardubice právě vstřelily branku! JAN STARÝ využívá přesilovou hru, když si po nahrávce od Koukala najel mezi kruhy od pravého mantinelu a rychlým švihem prostřeluje Jakuba Kováře. Asistence: Petr Koukal a Jan Kolář I.
56:36
Přesilovka pro Pardubice. Absolutně zbytečně držel v útočném pásmu Mountfieldu domácího hráče Mertl, který tak oslabuje svůj celek. V poskytnuté výhodě zakončoval z mezikruží Kolář II, ale Kovář si poradil.
55:12
Pardubická druhá formace teď zavřela hosty v obranném pásmu, ale Kovář příliš práce nemá.
53:36
Na druhé straně si pohrál s Dvořákem Buchtele, který si jej prohodil mezi bruslemi a stál sám před Kovářem. Nadějný útočník ale bohužel pro Pardubice pálí pouze do brankáře.
53:07
Pěkná nahrávka v útočném pásmu Mountfieldu oslovila Martynka, který však v nadějné pozici pálí mimo.
52:51
Pardubický celek vyhazuje na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po pravici Martina Růžičky.
52:31
Oba celky již hrají v plném počtu.
52:22
Opaření hosté si neví rady. V útočné akci domácích zakončuje po tečované ráně Somík nad.
51:33
Pardubice právě vstřelily branku! Absolutní zkrat hostů, kteří za brankou nechali puk, když rozjížděli útočnou akci, končí brankou Pardubic! Osamoceného puku si všiml jako první Koukal, který bleskově zpoza branky našel v mezikruží JANA KOLÁŘE I, jenž si už věděl rady. Ranou bez přípravy zvyšuje na 4:2! Asistence: Petr Koukal
50:56
Znovu to zkoušel přízemním pokusem Dvořák, ale puk končí na chráničích Benáka.
50:42
Růžička chytá ránu Dvořáka, který pálil od modré.
50:29
Přesilovka pro hosty. Dvě minuty za podražení totiž dostává Lukáš Nahodil.
50:03
Gulaš zpoza branky hledal v brankovišti Květoně, ale ten se naštěstí pro Pardubice do zakončení nedostal.
48:58
Pardubicím se následně nepovedlo v útočném pásmu založit kloudnou akci, a tak tu máme zakázané uvolnění.
48:44
Růžička musí ránu Pšurného jistit druhým zákrokem, jelikož lapačkou puk nechytil.
48:31
Puk se dostal na domácí střídačku, a tak se hra přerušuje. Vhazuje se následně v útočném pásmu Mountfieldu.
47:25
Znovu výborný brankář hostů! Ten si teď pochutnal na prudké ráně Zohorny, který pálil od pravého mantinelu. Kovář vytasil lapačku, se kterou předvádí efektní semafor.
46:12
Šance domácích! Nejprve pálil Somík z pravé strany, když táhlou ránu otřel o horní tyč, a po něm Starý. Na jeho pokus zase měl odpověď brankář Kovář, který vyrazil.
45:38
Rychlou akci Mountfieldu zakončoval zpoza branky Milan Gulaš, jenže Růžička byl u tyče včas a vyráží.
44:37
Hosté se pomalu dostávají do tlaku a perníkáři musejí vyhodit na zakázané uvolnění. Po něm se vhazuje po pravici Martina Růžičky.
43:52
Po ráně od pravého mantinelu byl před domácí brankou Gulaš, ale ten bohužel pro hosty zakončuje mimo.
42:26
Mountfield již hrál v plném počtu, když to zkusil od pravého mantinelu Martynek. Bývalý hráč Třince ale Růžičku neohrozil, když je jeho rána zblokována do rohu.
41:28
V oslabení zakončoval od pravého mantinelu Květoň, ale brankář Růžička si poradil a bez problémů vyráží.
41:00
Mountfield vyhazuje až před Růžičku.
40:43
Kombinaci domácích v útočném pásmu zakončil Starý, ale Kovář je připraven. Ránu od modré vidí, a tak ji chytá do lapačky.
40:01
Pardubický celek vstoupil do třetiny aktivně a po ráně Starého srovnal na 1:1. Branky Nahodila a Buchteleho ho následně dostali do vedení, ale to v závěru snížil po nahrávce Kašpaříka Jiří Šimánek. Třetí třetina tak ještě nabídne napínavý boj o tři body. Začne asi v 19:52.
40:00
40:00
Přesilovka pro Pardubice. Dvě minuty za hru vysokou holí vidí Pavel Kašpařík.
39:53
Pardubický tým se ještě snažil odpovědět, ale Buchteleho ránu i dorážku Nahodila brankář Kovář chytá.
39:02
Mountfield právě vstřelil branku! Hosté těsně před druhou pauzou snižují. Píšovu chybu potrestal neomylně JIŘÍ ŠIMÁNEK, který sám před Růžičkou po nahrávce Kašpaříka s přehledem zakončuje pod horní tyč! Asistence: Pavel Kašpařík.
37:40
Šance hostů! Po Benákově chybě zakončoval z levé strany Roman Pšurný, ale branku bohužel pro Mountfield netrefil.
36:59
Pardubice právě vstřelily branku! Rychlá akce domácí druhé formace zvyšuje na 3:1. Nahodil s trochou štěstí posunul v útočném pásmu bruslí na JANA BUCHTELEHO, který před brankářem zachoval klid a prudkou střelou k pravé tyči skóruje. Asistence: Lukáš Nahodil a Robert Kousal.
36:05
Na druhé straně musel zasahovat Růžička. Dobrou střelou se ukázal Kotalík, ale hbitý pravý beton domácího brankáře vyráží.
35:32
Teď už to vypadalo nadějněji, když se po nahrávce Starého opřel do puku Benák. Brankář Mountfieldu ale ránu chytá do lapačky.
34:40
K ráně od levého mantinelu se dostal domácí Jan Buchtele. Svoji ránu posílá vysoko nad Kovářovu klec.
33:15
Svižnou akci hostů zakončoval za útočnou modrou Květoň, ale svým pokusem Růžičkovu klec netrefil.
32:50
Borer ve vlastní třetině dvakrát chyboval a může být jen rád, že Kuchejda jeho chyby nepotrestal.
31:49
Na druhé straně pálil slabě Mertl a Růžička v klidu vyráží mimo jeho klec.
30:30
Pardubice právě vstřelily branku! Tým koučů Hynka a Lubiny otáčí stav a jde do vedení 2:1! Po nahrávce od pravého mantinelu to zkusil na branku LUKÁŠ NAHODIL a úspěšně. Kovář totiž na jeho pokus k pravé tyči neviděl, a tak kapituluje pokusem ze střední vzdálenosti. Asistence: Jan Buchtele a Vladimír Sičák.
30:12
Od zadního mantinelu sice Kolář I našel svého kapitána Koukala přesně, ale ten tísněn zakončuje slabě.
29:51
Nadějnou akci hostů zastavil za brankou Pardubic brankář Růžička, který si poté poradil a přesně nachází Koláře II.
28:37
Pardubice právě vstřelily branku! Domácí zhruba v polovině utkání srovnávají stav na 1:1. Rozhozenou obranu Mountfieldu potrestal JAN STARÝ, který si našel přihrávku Jana Koláře I od zadního mantinelu a trefuje přesně. Kovář v brance hostů neměl na ránu mířenou do horního rohu nárok. Asistence: Jan Kolář I a Petr Koukal.
27:40
Půhoného střelu od pravého mantinelu dorážel Kousal, ale opět pouze do připraveného Jakuba Kováře, který dnes zatím chytá na jedničku.
27:09
Mountfield již hraje v plném počtu.
26:51
Buchtele výborně udržel puk v útočném pásmu, když zastavil rodící se brejk Mountfieldu a posunul na Sičáka. Ten sice od modré pálil tvrdě, ale Kovář je připraven.
25:31
Píša zachyboval na útočné modré a Milan Gulaš měl možnost samostatného úniku. Hostující forvard ale naštěstí pro domácí zakončuje blafákem mimo branku.
25:09
Snaha domácích o rychlý průnik do útočného pásma končí ofsajdem. Po něm se vhazuje ve střední třetině.
24:52
Přesilovka pro Pardubice. Dvě minuty dostává za hákování Lukáš Květoň.
24:48
Gulaš pálil od pravého mantinelu, ale pouze do domácího brankáře. Ten je připravený a prudkou ránu chytá.
23:49
Domácí tým propadl při střídání a Mountfield měl výhodu nadějného brejku. Ten však bohužel pro něj zakončil individuálně Kuchejda, který nenahrál na Pšurného a sám zakončil pouze do výstroje Martina Růžičky.
22:48
Zpoza branky zkoušel zakončit i hostující Červený, ale Růžička byl připraven, když pravý beton u tyče udržel.
22:12
Mountfield již hrál v plném počtu, když se vracející Langhammer pokusil o zakončení. Z těžkého úhlu ale branku netrefil.
21:50
Sičák na Kočího, ale jeho následná rána končí na zadním mantinelu.
21:18
Starý následně ztrácí puk a hosté jdou do středního pásma.
20:43
Rychlá kombinace domácích šla od pravého mantinelu na Koukala, ale ten už Píšu do zakončení nevyzval.
20:01
V prvé třetině byl k vidění vyrovnaný hokej. Více šancí sice měl tým Pardubic, ale ten do druhé třetiny půjde s mankem. V sedmé minutě se totiž trefil Němeček, a tak Mountfield zatím vede 1:0. Druhá část začne asi v 18:54.
20:00
20:00
Dvě minuty dostává hostující Langammer, který vidí dvě minuty za hákování.
19:58
Po nahrávce od pravého mantinelu ještě zakončoval Benák, jenže bránu netrefil. Pardubice si však zahrají v úvodu druhé třetiny přesilovku.
19:12
Pardubický celek se ještě snaží v útočném pásmu o zakončení, ale zadáci Mountfieldu je k ranám na Kováře nepouštějí.
18:46
Rychlá akce domácích se dostávala na Nahodila, jenže ještě před ním stačil zalehnout puk Kovář.
18:15
Nadějný brejk Pardubic tři na jednoho bohužel pro ně končí ofsajdem. Buchteleho nahrávka na pravé křídlo na Nahodila již tak je zbytečná.
17:39
Domácí tým již hrál v plném počtu, když se ještě před Kovářem snažil zakončit Zohorna s Půhoným. Brankář hostů je však zatím připraven.
17:09
Na druhé straně ujel perníkářům Šimánek, ale ten v samostatném úniku neuspěl. Růžičku si sice položil, ale zakončuje mimo.
16:38
Ve velmi dobré pozici se zjevil Jan Starý, který pálil osamocený z pravého křídla. Kovář sice nezasáhl ideálně, ale s trochou štěstí sráží mimo.
16:06
Přes něj se kotouč dostal na levou stranu, ze které pálil Václav Kočí. Bohužel pro domácí ale míří vysoko nad branku Jakuba Kováře.
15:52
Kombinaci Pardubic rozjíždí Robert Kousal.
15:33
Hostům se daří okamžitě vyhodit do středního pásma.
15:12
Přesilovka pro Pardubice. Dvě minuty vidí René Vydarený, který si je vysloužil za podražení.
13:45
Sičákova rána končí opět v hostujícím bezpečí, když brankář Mountfieldu chytá puk do lapačky.
13:27
Po ráně jednoho z domácích hráčů měl Kovář štěstí, že mu kotouč zůstal mezi betony.
13:13
Po pravém mantinelu se protáhl do útočného pásma Sailer, který následně z těžkého úhlu i vypálil, ale Růžička v klidu vyráží.
12:51
Po zákazaném uvolnění Mountfieldu se bude vhazovat po levici Jakuba Kováře.
12:28
Pardubice v plném počtu.
12:19
Novák našel Vydareného, který bez přípravy vypálil, jenže je pískáno. Jan Novák byl totiž s pukem ve středním pásmu.
11:21
Pardubický tým se zatím úspěšně brání a Kolář I posílá kotouč do středního pásma.
10:28
Povedené střídání Mountfieldu sice zakončil Gulaš pouze do betonů Růžičky, ale i tak je jeho tým spokojený. Bude totiž hrát přesilovou hru, když vidí Jan Buchtele dvě minuty za podražení.
09:38
Hosté v útočném pásmu, ale zakončení Nováka nebezpečné příliš není. Pokus beka Mountfieldu jde s pomočí teče nad.
08:41
Nejistý Růžička vyrazil Kuchejdovu ránu pouze před sebe, ale naštěstí pro něj je u puku dříve zadák Píša.
07:39
Z levého křídla pálil Langhammer, který si puk posunul na bekhend, jenže branku Růžičky netrefil.
06:46
Šance domácích! Po nahrávce od levého mantinelu pálil Petr Koukal, ale jeho pokus jde těsně nad.
06:01
Mountfield právě vstřelil branku! Rychlá akce hostí končí úvodní brankou! Po nahrávce mezi kruhy se k puku dostal ROMAN NĚMEČEK, který táhlou ranou překonává Martina Růžičku. Ten si sice na puk sáhl, ale lapačkou mu pouze napomohl za jeho záda. Asistence: David Kuchejda a Roman Pšurný.
04:54
Nepovedená kombinace domácích končí na zadním mantinelu. Mountfield je na tom podobně, když ho zastavuje na útočné modré ofsajd.
04:02
Po dobré práci Půhoného v útočném pásmu Pardubic zakončoval Sičák, ale brankář Kovář jeho ránu vidí a vyráží.
03:31
Jihočeši zvyšují tempo a domácí tým se teď musí osvobodit z obranného pásma za cenu zakázaného uvolnění.
02:31
Na druhé straně zakončoval z těžké pozice Kuchejda, ale málem se radoval. Rána bohužel pro něj nakonec do branky nesměřovala.
01:43
Snaha Pardubic teď končí ofsajdem. Po něm se vhazuje ve středním pásmu.
01:03
Ale moc z toho nebylo a Kovář musel být znovu pohotovosti. Pálil Půhoný, jenže tečovaný puk jde nad.
00:31
Po něm to zkoušel i Jan Starý, jenže ten netrefil. Do útoku jdou hosté.
00:14
Jako první to na branku zkusil domácí Koukal, ale brankář Kovář je připraven.
00:01
Oba celky ještě před začátkem utkání uctí minutou ticha památku zesnulého prvního českého prezidenta Václava Havla.
Úvodní sestavy: HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Růžička (Koutský) – Kočí, Píša, Borer, Sičák, Kolář II, Benák, Drtina – Kolář I, Koukal, Starý – Půhoný, Kousal, Buchtele – Somík, Zohorna, Nahodil. Trenéři: Pavel Hynek a Ladislav Lubina HC Mountfield: Kovář (Kantor) – Ptáček, Novák, Vydarený, Mikuš, Kranjc, Němeček, Dvořák, Marek – Martynek, Kašpařík, Šimánek – Gulaš, Kotalík, Květoň – Červený, Langhammer, Sailer – Kuchejda, Mertl, Pšurný. Trenéři: František Výborný a Milan Kupka Rozhodčí: Hradil, Jeřábek - Barvíř, Blümel.
Vítejte u Tipsport Extraligy! Po reprezentační přestávce se opět rozjíždí extraligový kolotoč a domácí HC ČSOB Pojišťovna Pardubice v něm přivítá aktuálního lídra tabulky HC Mountfield. Celek koučů Hynka a Lubiny si sice ze Salcburku přivezl slušné 5. místo, ale i tak jej nadále trápí devastující marodka. Východočeši ale dokázali porazit České Budějovice v posledních pěti zápasech v řadě, když v nich ztratili pouhý jeden bod, a tak dnes vstupují do utkání s notným sebevědomím. Na druhé straně hosté mají soutěž velmi slušně rozehranou a o jeden bod před Spartou Praha vedou Tipsport Extraligu. Svěřenci kouče Výborného na víkendovém finále European Trophy podlehli nejprve Jokeritu Helsinky 7:2, v sobotu nestačili na Plzeň, která je porazila 5:4 po nájezdech a v souboji o sedmou pozici nestačil Mountfield na švédskou Frölundu.