Dodatečné vyloučení ze závěru zápasu: Angel Krstev (CHM) obdržel menší trest za krosček.
To je z Chomutova pro dnešek všechno. Děkuji vám za pozornost a přeji vám příjemný zbytek pátečního večera.
Osmizápasová série porážek v řadě je u konce. Piráti poráží Bílé Tygry poměrem 2:0. Nejlepšími hráči zápasu byli vyhlášeni: za domácí obránce Jan Rutta, za hosty bek Lukáš Derner. Výborný výkon ale předvedl především brankář Martin Růžička, který hned ve svém debutu vychytal čisté konto!
60:00
59:50
Už je definitivně rozhodnuto. Tento vyhrají Piráti.
59:39
Jiří Hunkes (LIB) vyloučen na 20 minut za nesportovní chování.
59:36
V chomutovské aréně je po dlouhý době slyšet vítězný pokřik!
59:36
Melicherčík je zpět v brance.
59:36
Piráti právě vstřelili branku!
O vítězi dnešního zápasu je zřejmě rozhodnuto! Do prázdné branky se trefil VOJTĚCH KUBINČÁK, jenž pár vteřin před koncem zápasu zvyšuje na 2:0. Asistence: David Hruška.
59:13
Balej to zkoušel přes celé hřiště, ale cíl minul. Píská se tak zakázané uvolnění.
58:53
U puku jsou domácí a nikam se neženou.
58:25
Balej hledal před bránou Divíška a ten trestuhodně míjí prázdnou bránu!
58:07
Čakajík pálil od modré, ale Kubinčák do jeho střely obětavě padl a puk končí až v ochranné síti.
57:57
Melicherčík zůstává na střídačce!
57:57
Až teď za potlesku celé arény míří na střídačku, hra tak může pokračovat.
57:57
... ten právě teď skončil, Pulpán se z ledu stále nezvedá.
57:57
Hosté si vyžádali oddechový čas.
57:57
Střelu Filippiho zblokoval Pulpán do ochranné sítě. Chomutovský obránce zůstává ležet na ledě a drží se za nohu.
57:35
Straka zavezl puk do pásma a přihrávkou hledal Hrušku. Ten ale pouze promáchl.
57:04
Puk je ale za libereckou bránou...
56:53
56:49
Bulík přes Bartejse nepřešel, ale ten následně vyhazuje pouze za cenu zakázaného uvolnění. Do konce zápasu zbývají tři minuty. Udrží si domácí těsné vedení?
55:34
Puk je ve středním pásmu. Domácí na rozdíl od předchozích zápasů hrají vytrvale ve stejném tempu, a to po celý zápas.
55:16
Ofsajd Liberce. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
54:29
Růžička musel předvést další zákrok. Tentokrát pálil Vitásek, ale ani on na chomutovského brankáře recept nenašel.
53:36
V dobré střelecké pozici byl Zacha a chvíli po něm i Valský. Ani jeden ale výborně chytajícího Růžičku neohrozil.
53:05
Z pravého kruhu vyzkoušel Melicherčíkovu lapačku Hruška. Ten ze své hole vyslal pořádnou dělovku. Liberecký gólman ale drží naděje hostujícího celku. Čas se ale krátí.
52:46
Do protiútoku postupoval Filippi, toho ale obral o puk pozorný Krstev.
52:24
Balej si teď neporozuměl s Divíšek a k puku se tak dostávají hosté.
52:02
Domácí ujížděli ve dvou na jednoho. Straka hledal přihrávkou lépe postaveného Hrušku, ale přihrávka k němu nedošla. Prakticky hned z protiútoku to zkoušel Bartek, jeho střela ale byla zblokovaná Pulpánem. Následuje komerční přestávka.
51:42
Puk končí na domácí střídačce, vhazovat se bude v obranném pásmu domácích.
50:14
Valský nahodil kotouč do pásma. Čtvrtá formace Tygrů teď domácí trochu potrápila, ale ke střele se vinou dobré defenzivy Pirátů nedostala.
49:29
Závaru před hostující bránou málem využil Straka. Ten ale libereckého gólmana nakonec neohrozil.
49:16
Vhazování před libereckou brankou.
49:16
Po individuální akci Hřebejka musel zakročit Melicherčík. Ten ale dělovku chomutovského forvarda pohodlně chytá. Následuje komerční přestávka.
48:01
Z mezikruží prověřil Melicherčíkovu pozornost Balej. Libereckého brankáře ale nepřekvapil a stav tak zůstává nezměněn.
47:45
47:26
Liberec se osvobozuje, puk je až za domácí brankou.
47:07
Domácí stále okupují libereckou branku. Teď to znovu zkoušel Krstev, ale Melicherčík tentokrát zasahovat nemusel.
46:44
Od modré čáry poslal ze své hole dělovku Krstev. Melicherčík se štěstím chytá. Se štěstím proto, neboť přes chumel hráčů nemohl nic vidět.
45:45
Domácí si zahrají početní výhodu. Petr Nedvěd (LIB) vyloučen na dvě minuty za hákování.
45:44
Střelu Straky zblokoval Derner.
45:27
Liberečtí začínají nabírat na obrátkách! Růžička si ovšem poradil jak s pokusem Urbana, tak i Dernera.
44:45
Z prostoru mezikruží to zkoušel aktivní Pospíšil, Růžička se měl znovu na pozoru.
44:33
Nepřesná rozehrávka kádru trenéra Josefa Turka končí zakázaným uvolněním. Vhazovat se bude před Růžičkou.
43:36
Na druhé straně prověřil Melicherčíkovu pozornost domácí kapitán Bartečko, ale hostující gólman kryje.
43:23
Z dobré pozice pálil znovu Pospíšil. Růžička byl znovu připraven a stále drží čisté konto.
43:09
Dva důležité zákroky předvedl Růžička. Nejprve kryl dělovku Pospíšila, o chvíli později musel krýt i střelu Hunkese.
42:29
Do zajímavé šance se dostal Filippi, ale od puku ho čistě odstavil Rutta.
41:55
Vampola zatáhl kotouč do útočného pásma, ale přihrál pouze chomutovskému Kämpfovi.
41:20
Poslední třetinu začaly oba týmy hodně opatrně. Důkazem tomu je nepřesná rozehrávka Tygrů, po které se píská zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po pravici libereckého gólmana.
41:01
Vhazuje se před Růžičkou.
40:36
Oba týmy hrají v plném počtu.
40:20
Hned v úvodu poslední části je hra přerušena, sudí píská sevření kotouče. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
40:01
Vše je připravenou ke startu závěrečné dvacetiminutovky. Ta za pár okamžiků začne.
Třetí třetina začne přibližně v 19:12 hodin.
Prostřední část už branku nabídla. Ve 26. minutě otevřel gólový účet zápasu 23. kola tuzemské nejvyšší soutěže Jan Rutta, jenž využil početní výhodu. Do závěrečné třetiny tak Piráti půjdou s těsným náskokem. Udrží si ho? Velkou měrou tomu přispívá posila z Pardubic.
40:00
39:51
Od modré čáry to ještě v závěru zkoušel Novák, ale Melicherčík jeho dělovku vyráží betonem.
39:43
Zakázané uvolnění v podání hostů.
39:01
Byla ohlášena poslední minuta prostřední části hry.
38:48
Ani Derner na Růžičku nevyzrál. Čas ve druhé třetině se krátí.
38:36
Vyloučení na obou stranách. Angel Krstev (CHM) vyloučen na dvě minuty za hrubost, stejný trest si odpyká i Tomáš Voráček (LIB), jenž je vyloučen taktéž na dvě minuty. Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.
38:36
Dnešní utkání sleduje 3 990 diváků.
38:36
Na opačné straně to zkoušel Krstev, ale jeho pokus kryje pozorný Melicherčík.
38:00
Nedvěd zavezl kotouč do útočného pásma a zkušeně si počkal, až mu najede Bulík. Toho ale čistě od puku odstavil Pulpán.
37:16
Pokus Valského končí jen v rohu kluziště. Následně poslal puk do středního pásma Rutta.
36:52
Puk končí na liberecké střídačce, vhazovat se bude ve středním pásmu.
36:43
Vylučovat se ale nebude, Bartečko už za potlesku fanoušků míří na střídačku.
36:43
Šimek hodně tvrdě atakoval Bartečka, který zůstává ležet na ledě.
36:26
Straka byl v dobré střelecké pozici, ale jeho střelu zblokoval Čakajík.
36:14
Zakázané uvolnění v podání Bílých Tygrů. Vhazovat se bude po levici brankáře Melicherčíka.
36:02
Bartečko pálil z prostoru mezikruží. Upřednostnil ale technickou střelu, což mu Melicherčík dokonale přečetl. Následuje komerční přestávka.
35:41
Kubinčák hledal najíždějícího si Jíru, ale přihrávka se k němu nedostala.
35:08
Ani Bulík nedokázal Růžičku překonat. Liberečtí už se pomalu začínají chytat za hlavy.
33:44
Hosté se snaží o vyrovnání, ale domácí dnes hrají jako vyměnění. V Chomutově se hraje pohledný hokej. Jedinou vadou na kráse je malý počet vstřelených branek. Zápas ale ještě nekončí.
33:14
A další zákrok si připisuje po střele Bartka. Chomutovský gólman teď sklízí ovace od domácích fanoušků.
32:20
Další z výtečných zákroků brankáře Růžičky! Teď domácí tým hodně podržel, neboť střela Urbana už mířila za jeho záda. Na poslední možnou chvíli ovšem máchl svou lapačkou a i nadále drží čisté konto.
31:58
Pokus Voráčka zblokoval Krstev do rohu kluziště.
31:36
Domácí postupovali ve třech proti dvěma, ale Hřebejk se rozhodl pro střelu. Melicherčíka ale nepřekonal.
31:14
Výborně si teď počínal Šagát, který za pět minut dvanáct vystihl přihrávku Tygrů v blízkosti ohrožení domácí brány.
30:55
Filippi to zkoušel z poloviny hřiště, Růžička byl pohotový. Nestihl ale rozehrát, neboť sudí zapískal dříve. Proto se bude vhazovat v obranném pásmu Pirátů.
30:20
Tohle mohla být chvíle pro Divíška. Ten předváděl svůj hokejový um, ale štěstí mu nedopřál Balej, který přejel modrou čáru dřív, než Divíšek. Píská se ofsajd.
29:34
Domácí hrají v plném počtu. Toto oslabení sehráli velice dobře.
29:28
Bulík nezamířil přesně, domácí tak mohou zůstat v klidu.
28:45
Výborně teď napadal v útočné třetině hned dva protihráče Hruška. Ten se následně dostal i do zakončení, ale jeho střelu zblokoval Výtisk.
27:49
Bravurní zákrok musel ze své brankářské učebnice vytáhnout Růžička. Ten měl s dělovkou Dernera plné ruce práce.
27:34
Ta trvala pouhé tři vteřiny, neboť se kotouče dotkli domácí. Vojtěch Kubinčák (CHM) vyloučen na dvě minuty za hákování.
27:31
Na druhé straně mohlo být rušno, ale Hunkes se ke střele nedostal, neboť byl faulován. Rozhodčí ponechává výhodu.
27:12
Domácí kombinují před Melicherčíkem, ke střele se ale zatím nedostali.
26:26
Od modré čáry střílel chomutovský bojovník Hřebejk, Melicherčík raději čeká na hvizd sudího. Piráti tak zůstanou v útočné třetině.
26:19
Vhazuje se ve středním pásmu.
26:19
Rychlý brejk hostů přerušuje hvizd čárového sudího, který píská postavení mimo hru. Následuje komerční přestávka.
25:49
A mohlo být vyrovnáno. Na druhé straně se totiž dral do zakončení Bartek, ale skvěle ho vychytal Růžička!
25:05
Krásně sehraná a zřejmě i nacvičená akce Pirátů! Domácí tak využívají početní výhodu a otevírají gólový účet dnešního zápasu. Kubinčák poslal puk za branku na Divíška, který před brankou našel volného JANA RUTTU, který dostává puk za Melichárka. Asistence: Tomáš Divíšek, Vojtěch Kubinčák.
24:54
Domácí pokračují ve velkém tlaku!
24:34
Z velkého úhlu to zkoušel Kubinčák, jenž dnes hraje své 801. utkání v české nejvyšší soutěži. Melicherčík vyráží svým betonem.
23:45
A další početní výhoda pro domácí. Jiří Hunkes (LIB) vyloučen na dvě minuty za hákování.
23:09
Teď to zkoušel i Balej, ale jeho pokus zblokoval Výtisk.
22:28
Krstev vypálil od modré čáry a jeho pokus končí pár centimetrů vedle liberecké klece.
21:45
Piráti si zahrají přesilovku. Na dvě minuty si půjde odpočinout Jan Víšek (LIB), který obdržel menší trest za nedovolené bránění.
21:31
Před domácí brankou dobře napadal Víšek, který se ale ke střele nedostal.
21:16
Domácí jsou v plném počtu.
20:59
Balej osvobozuje svůj tým vyhozením puku až před Melicherčíka.
20:38
Vampola před brankou nebezpečně tečoval Dernerův pokus od modré čáry. Vše ale vyřešil s přehledem Růžička.
20:02
Úvodní buly druhé části vyhráli hosté, kteří budou pokračovat v početní výhodě.
20:01
Vše se schyluje ke startu prostřední části hry.
Druhá třetina začne přibližně v 18:21 hodin.
V první třetině se přítomní diváci branky nedočkali, ale rozhodně se nenudili, neboť úvodních dvacet minut se hrálo ve velkém tempu. Více šancí měli domácí, ale brankář Melicherčík chomutovským střelcům stále odolává, podobně jako nová akvizice v kádru Krušnohorců – Martin Růžička.
20:00
19:49
Tygři kombinují v útočném pásmu, do zakončení se dostal Vampola. Růžička s přehledem vyráží. Více už se v první části zřejmě nestane, neboť Piráti dostali puk až za hostující bránu.
19:16
Ještě se bude vylučovat. Na trestnou lavici míří Štěpán Hřebejk (CHM), jenž obdržel menší trest za faul kolenem. První přesilovku si tak zahrají i hosté.
19:01
Běží poslední minuta úvodní části hry.
18:19
Hned po vhazování vyzkoušel tvrdost betonu Růžičky Vitásek. Ani tato akce ale brankou nekončí.
18:05
Voráček mohl bez problémů dojet vyhozený kotouč, ale nechává ho přejet červenou čáru a píská se icing. To se pochopitelně nelíbí domácímu publiku.
17:26
Teď to zkoušel Víšek, ale jeho lehký pokus chomutovskému brankáři problém nenadělal.
17:03
Urban byl před Růžičkou úplně sám! Napoprvé ho Růžička senzačně vychytal, následná dorážka stejného hráče už bývalému brankáři Pardubic problémy nenadělala. Hosté přesto zůstanou v útočném pásmu.
16:42
Derner obral na modré čáře o kotouč Kämpfa, ale znovu rozehrává nepřesně. Následně se píská další zakázané uvolnění v podání Bílých Tygrů.
15:47
Pulpán nezamířil přesně, Melicherčíkovi tak žádnou práci nenadělal.
15:05
Na druhé straně se musel mít na pozoru Růžička, který vyrážel střelu Výtiska. Chomutovský gólman ale zasahovat nemusel, neboť pokus libereckého beka mezi tři tyče nemířil.
14:51
Od modré pálil Novák, jeho pokus končí jen několik čísel mimo.
14:41
Divíšek ztratil v útočné třetině kotouč a rychlý kontr mohl založit Víšek. Jeho rozehrávka ale končí jen na zakázaným uvolnění.
13:55
Nedvěd teď výstavním bodyčkem odrovnal Vitáska. Pro upřesnění šlo o svého spoluhráče. Následně se pokoušel o zakončení zpoza brány Rutta. Ke střele se ale nedostal.
12:56
Domácí přesto zůstali v pásmu, z levého kruhu vyslal ze své hokejky dělovku Hruška. Nejlepší střelec Pirátů ale na Melicherčíka nevyzrál.
12:41
Straka hledal přihrávkou Bartečka, ale pokus o přesné rozehrání zkušeného centra, jenž nedávno neuspěl na zkoušce v Plzni, byl příliš prudký.
12:24
Divíšek hledal před bránou najíždějícího si Kubinčáka, úmysl chomutovského centra ovšem včas vystihl Výtisk a vyhazuje pouze za cenu zakázaného uvolnění. Následuje komerční přestávka.
12:03
Straka teď zkušeně obral o kotouč mladého Zachu a domácí mohou založit rychlý brejk.
11:27
Z mezikruží střílel Filippi, domácí gólman s velkým sebevědomím chytá.
11:10
... neprovedli to ale vůbec dobře a puk končí až za domácí brankou. Zakázané uvolnění se ovšem pískat nebude, neboť puk byl ve středním pásmu tečován.
10:56
Puk je za libereckou klecí, hosté tak mohou v klidu rozehrát.
10:41
Na druhé straně to zkoušel Bartek, Růžička byl ve správný okamžik na správném místě. Hosté ale zůstanou v pásmu.
10:10
Ve velké šanci se octl Hřebejk. Jeho přízemní střelu Melicherčík vyrazil.
09:43
Po křídle unikal Balej, ale postrádal potřebnou rychlost a střílel tak z velkého úhlu. Liberecký gólman mohl zůstat klidný.
09:28
Po delší době se hra přesunula znovu před Růžičku, ale hosté byli o pásmo rychle připraveni.
09:08
Pískáno postavení útočícího hráče v brankovišti. Domácí tak musí opustit útočné pásmo.
08:41
Hosté jsou v plném počtu.
08:27
Znovu to zkoušel Hruška, z levého kruhu ale netrefil zařízení.
07:59
Obrovská šance domácích! Bartečko zkušeně našel Hrušku, který ale nezvolil to nejlepší zakončení a brankář Melicherčík si s jeho pokusem bez problémů poradil.
07:20
Teď to Pulpán zkoušel sám, ale ani on Melicherčíka nepřekonal.
06:49
Piráti se usadili v útočné třetině. Pulpán našel před brankou volného Divíška, ale jeho pokus gólem nekončí.
06:41
Při jeho zakládání si ovšem počínali za hranicí pravidel a máme tu první vyloučení. Tomáš Bulík (LIB) vyloučen na dvě minuty za sekání.
06:33
Buly ale vyhráli hosté, kteří se ženou do protiútoku.
06:30
Vhazovat se bude před Melicherčíkem.
06:30
Píská se komerční přestávka. Hra bude po krátké pauze pokračovat.
05:57
Znovu se hraje před domácí brankou, Tygři se ale ke střele nedostali.
04:47
Hosté se usadili v útočné třetině a do zakončení se dostal Bartek. Jeho přízemní střelu Růžička vyrazil svým betonem.
04:22
Vitásek to zkoušel od modré čáry, Růžička pohotovým zákrokem lapačkou kryje.
03:47
Tygři rozehráli jen za cenu zakázaného uvolnění.
03:38
Za libereckou brankou teď dobře forčekoval Hřebejk, který byl o chvíli i tvrdě naražen na mantinel. Pokračovat se ale bude bez vyloučení.
03:16
Puk je teď delší dobu ve středním pásmu, oba týmy nechtějí udělat v defenzivě zbytečnou chybu.
02:46
Závar před chomutovskou brankou řeší Růžička pokrytím kotouče a čeká na hvizd sudího. Vhazovat se bude po jeho levici.
01:58
Pospíšil nebezpečně tečoval před Růžičkou, naštěstí pro domácí ovšem jen mimo.
01:33
Piráti se dostali do ofsajdu. Ten čárový sudí také píská.
01:12
Kämpf byl na vhazování úspěšnější a přesně přihrál Šulákovi, jenž Melicherčíka pořádně vystrašil. Jeho pokus ale končí těsně mimo jeho brány.
01:04
Nepřesná rozehrávka hostů končí zakázaným uvolněním. Piráti tak zůstanou v blízkosti ohrožení liberecké klece.
00:34
Vhazovat se bude po jeho pravici.
00:34
Malec se hezky uvolnil a vybruslil až do prostoru mezikruží. Tam přihrával Balejovi, s jehož pokusem si Melicherčík poradil. Liberecký gólman dosáhl i na následnou dorážku Divíška. Domácí ale zůstanou v útočné třetině, neboť Melicherčík čeká na hvizd sudího.
00:01
Na buly Divíšek s Nedvědem, úspěšnější byl domácí centr.
00:01
Vše je připraveno ke startu utkání, to také za malý okamžik začne.
Na led nastupují hosté, ti pro dnešní duel zvolili tmavě modrou kombinaci. Za chvíli je na napodobí i domácí, kteří budou hrát v tradičních bílých dresech.
Do utkání už zasáhne i trojice nováčků v chomutovském dresu. V brankovišti se představí Martin Růžička, v obraně Jan Novák a v útoku pak zkušený centr Josef Straka.
Po ledě už bruslí čtveřice dnešních aktérů v pruhovaných dresech. Hlavními rozhodčími jsou pánové Fraňo a Turčan, na čarách jim budou pomáhat pánové Komárek a Ondráček.

Piráti Chomutov: Růžička – Malec, Rutta, Pulpán, Krstev, Novák, Šulák, Bartejs – Kubinčák, Divíšek, Balej – Bartečko, Straka, Hruška – Šagát, Kämpf, Hřebejk – Račuk, Sikora, Jíra.

Bílí Tygři Liberec: Melicherčík – Derner, Hunkes, Výtisk, Voráček, Čakajík, Vitásek, Šimek – Bulík, Nedvěd, Urban – Víšek, Vampola, Bartek – Bulíř, Filippi, Pospíšil – Vlach, Zacha, Valský.

Rozhodčí: Fraňo, Turčan – Komárek, Ondráček.
Ještě jednou vám přeji hezký páteční podvečer z chomutovské SD ARÉNY. Oba týmy již zahájily tradiční rozbruslení a nyní už je ten nejvyšší čas na to, abychom se společně podívali na soupisky obou celků.
Prodlouží Liberečtí vítěznou sérii zápasů v Chomutově na pět výher v řadě, nebo Piráti utnou sérii osmi porážek v Tipsport extralize a po dlouhé době si připíšou tři body? Moudřejší budeme v páteční večer.

Z chomutovské SD ARÉNY se vám znovu přihlásíme pár minut před začátkem zápasu, kdy se společně podíváme na sestavy obou celků.

Brankáři
Marcel Melicherčík – 93,55 % (11 zápasů)