Je tu konec zápasu, ve kterém vítězí domácí Energie nad Kometou 3:0. Po vítězné první třetině a brance Stanislava Balána z dorážky, přidal ve třetí třetině druhou branku po krásné individuální situaci Martin Zaťovič. Na 3:0 dokonal Roman Vlach do prázdné brány. Na toto už Kometa nedokázala odpovědět a odjíždí tak z Karlových Varů poražena.

Toto je ode mě pro dnešek vše a těším se u dalšího online přenosu na počtenou.
60:00
58:16
Michal Gulaši (KVA) dvě minuty za krosček a Tomáš Svoboda (KOM) dvě minuty vysokou hůl.
57:59
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
A je rozhodnuto! Do prázdné brány střílí puk hned po buly ROMAN VLACH! Bez asistence.
57:53
Kometa to zkouší bez Trvaje!
57:53
Hosté z Brna požádali o oddechový čas.
57:53
Roman Vlach odpálil kotouč vysokou holí a navíc na zakázané uvolnění, takže se bude opět vhazovat před Závorkou.
57:24
Nepřesná rozehrávka energetiků a vhazovat se bude po pravici Tomáše Závorky.
56:51
David Zucker drží výborně kotouč v rohu kluziště a šetří tak čas, zatímco jeho spoluhráči střídají.
55:34
Kometě se čas zkracuje a zatím si nedokáží vytvořit nějaký souvislejší tlak do brány.
54:11
Brno je v plném počtu a může pokračovat ve snaze na vyrovnání.
53:15
Energetici jsou usazeni v útočném pásmu a tlačí soupeře. Zatím však bez vážnější šance.
52:09
Jenže po tlaku následuje vyloučení. Leoš Čermák (KOM) putuje na trestnou lavici na dvě minuty za vysokou hůl.
51:05
Hosté mají nyní více ze hry a tlačí domácí v jejich obranném pásmu.
49:43
Polovina třetí třetiny za námi a energetici mají zatím luxusní náskok dvou branek.
48:56
Gulaši je na ledě a pro domácí začíná zkrácená přesilová hra, ve které mohou definitivně rozhodnout.
47:45
A je po přesilové hře. Jan Káňa (KOM) putuje na trestnou lavici za nedovolené bránění.
46:56
Možnost pro Kometu na snížení. Za hrubost je odeslán na trestnou lavici Michal Gulaši (KVA).
46:39
Ofsajd zastavuje útok domácích. Vhazování ve středním pásmu.
45:33
MARTIN ZAŤOVIČ přidává druhou branku domácích! Ve svém pásmu sebral kotouč a krásnou individuální akcí, když prokličkoval hostující obranou, překonává na dvakrát Jiřího Trvaje! Bez asistence.
44:35
Hra se přelévá z jedné strany na druhou a vidíme velice atraktivní hokej.
43:35
Jan Káňa si vybruslil do dobré střelecké situace, ale kotouč namířil pouze do mantinelu, od kterého se černá pryž odrazila do lapačky domácího gólmana.
42:53
Obrovský závar před Trvajem nyní předvedl druhý útok Energie, ale hosté vše nakonec přestáli bez obdržené branky.
42:32
Brno uzamklo domácí v jejich obranném pásmu a snaží se nějak vykombinovat až před Závorku.
41:38
Domácí se provinili zakázaným uvolněním a hra se stěhuje opět před gólmana Energie.
41:03
Vlach posílá svou přízemní střelu jen kousek vedle tyčky Trvajovy brány.
40:44
Závorka kryje střelu Leoše Čermáka a vhazovat se bude po jeho pravici.
40:10
Je před námi poslední třetina, do které domácí vstupují s jednobrankovým náskokem.
40:01
Druhá část je za námi a domácí stále vedou 1:0. Oba týmy měly šance v přesilových hrách, ale ani jednu z nich nedokázaly využít. Do šaten se tedy odchází stále za příznivějšího stavu pro Energii. Poslední třetina začne přibližně v 20:01.
40:00
39:27
Obrovská šance Štěpána Novotného, který z mezikruží pálil v jasné šanci, ale Závorka fantastickým zákrokem puk chytil!
39:07
Běží poslední minuta druhé třetiny a domácí zakládají zřejmě poslední útok v této periodě.
38:27
Zucker se hnal do rychlého protiútoku, ale jeho střela proletěla po mantinelu a končí v ochranné síti.
37:37
Po tečované střele jednoho z hostujících útočníků končí kotouč v ochranné síti a po komerční přestávce následuje vhazování před Závorkou.
37:05
Vlach vyjel s pukem až z útočného pásma a musí počkat, než mu spoluhráči dovolí do něj opět vjet.
35:31
Balán je na ledě a domácí svoje oslabení také přežili bez úhony.
35:24
Hra se přestěhovala na druhou stranu a nyní se vhazuje po levici Trvaje.
35:12
Kotouč končí na střídačce Brna a vhazovat se bude po pravici Tomáše Závorky.
33:57
Kempný je na ledě a začíná početní výhoda Komety.
33:31
Zbytečný faul Stanislava Balána (KVA), který si odsedí dvě minuty za sekání. Další přesilová hra domácích tedy nebyla využita.
32:16
Petr Pohl si vyjel až před Trvaje, ale než stihl vystřelit, tak o kotouč přišel.
31:30
Trvaj kryje kotouč do své lapačky a následuje vhazování po jeho pravici.
31:10
Přesilové hry se energetikům opravdu nedaří. Brnu se daří v klidu vyhazovat puky a střídají.
30:12
Vachovec je na ledě a domácím začíná dlouhá přesilová hra.
29:51
Přesilová hra Brna je u konce. Michal Kempný (KOM) dostane rovnou dva tresty. Dvě minuty za krosček a dvě minuty za podražení.
28:36
Kempný pálil od modré, ale Závorka jeho střele vystavil perfektní semafor. Vhazovat se bude po Závorkovo levici.
27:55
První přesilová hra pro hosty. Za vysokou hůl vyloučen Michal Vachovec (KVA). Velká šance pro Brno na srovnání.
27:48
Rýgl se snažil vyhodit puk z pásma, ale ten byl tečovaný, a tak končí až v hledišti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
26:13
Balán nedokázal nyní na dvakrát překonat sám před bránou Trvaje, který výborně zakročil.
25:45
Čtvrtá karlovarská formace nyní zatápí brněnské obraně.
25:13
Svoboda se protáhl domácí obranou, ale jeho pokus skončil u Jiřího Dreslera, který ho čistě odzbrojil.
24:14
Ofsajd zastavuje další útočné snažení domácího týmu a vhazovat se bude ve středním pásmu.
23:16
Hanzlíkovi vypíchl kotouč na modré čáře Petr Pohl a hnal se sám na gólmana Trvaje, ale svou střelu mezi betony neumístil přesně.
22:25
Až nyní mohou brněnští hráči vystřídat a posílají na led čerstvé síly.
21:45
Energetici jsou v úvodu třetiny aktivnějším týmem a stále kombinují před Trvajem.
21:05
Nyní se domácí usadili v útočném pásmu a snaží se kombinovat.
20:07
I toto úvodní buly vyhráli hosté a začínají třetinu s pukem na svých holích.
20:01
Je za námi první třetina, ve které si domácí vytvořili několik šancí, i přes to, že lepším týmem byli hosté z Brna. V osmnácté minuté se však domácí dostali do vedení po přesné teči Stanislava Balána. Druhá třetina začne přibližně v 19:11.
20:00
19:05
Běží poslední minuta první třetiny.
18:40
Zucker schytal Hanzlíkovo střelu a odjíždí s bolestivou grimasou na střídačku.
17:55
Šok pro hosty! Z ničeho nic se domácí dostali do protiútoku a STANISLAV BALÁN dokázal nasměřovat prudkou Zaťovičovu přihrávku mezi tyč a Trvajův beton. Asistence: Martin Zaťovič.
17:25
Hosté drží puk na svých holích a kombinují v útočném pásmu Karlových Varů.
15:59
Hra se nám nyní přelévá z jedné strany na druhou, ale žádnou vážnější šanci nevidíme.
15:12
A další obrovská šance! Zucker před bránou přiťukl do prázdné brány puk Vachovcovi, ale ten kotouč promáchl!
14:46
Vachovec pálil z mezikruží a Trvaj kotouč na poslední chvíli vykopl betonem!
12:46
Opět ofsajd a přesilová hra se pomalu blíží ke konci. Vypadá to, že ani tuto domácí nevyužijí.
12:20
Ofsajd zastavuje útočnou snahu energetiků. Oba týmy střídají a vhazovat se bude ve středním pásmu.
11:42
Opět přesilová hra pro domácí. Za hákování v útočném pásmu je vyloučen Jakub Koreis (KOM).
11:05
Hosté nyní předvádějí trošku Barcelonskou hru, ale místo míče mají puk. Nepouští energetiky vůbec ke hře.
09:57
Čermák je na ledě a Brno hraje v plném počtu. Domácím se přesilové hry opravdu nedaří a jejich projev až na pár šancí je dosti bídný.
09:41
A další zakázané uvolnění...
09:19
A nyní se domácí hráči provinili dokonce zakázaným uvolněním. Vhazování před Závorkou a hosté mohou vystřídat.
08:59
Ani druhá přesilová hra se domácím nedaří. Brno se daří v klidu vyhazovat.
08:20
Obrovská šance Energie! Roman Vlach dostal kotouč do jízdy a proklouzl hostující obranou až před Trvaje, jenže brněnský gólman Vlacha vychytal.
07:57
Jen co jedna přesilová hra skončila, druhá začne. Za držení Davida Zuckera je vyloučen Leoš Čermák (KOM)
07:03
Domácím se přesilová hra příliš nedaří. Už utekla více jak polovina a energetici se stále nedostali do nějaké gólové šance.
06:28
Od modré čáry se snažil nahodit puk na teč Radim Bičánek, ale Balán puk netrefil. Vhazovat se bude před Trvajem.
06:08
Kometě se daří vyhodit a v klidu odjíždí střídat.
05:46
A energetici si svým tlakem vynutili první vyloučení. Štěpán Novotný (KOM) na dvě minuty za sekání.
05:06
Velká šance domácích! Od modré čáry pálil Gulaši a před bránou dorážel Zucker s Vachovec a první jmenovaný jen o kousek přehodil brněnskou bránu!
03:38
Kometa výborně napadá a domácím se nedaří pořádně rozehrát a teď navíc o kotouč přišli.
02:59
Jan Hruška dostal puk mezi kruhy, ale jeho střelu dokázala na poslední chvíli zblokovat jeden z domácích obránců.
02:16
Koblasa se dral ke střele z mezikruží, ale tělem ho tvrdě zastavil Tomáš Žižka.
01:39
Hra se přestěhovala na druhou stranu a nyní se bude vhazovat po levici Závorky.
01:19
Tečovaná střela Romana Vlacha končí až v ochranné síti a vhazovat se bude před Trvajem.
00:45
Oba týmy mají za sebou první střídání a brněnští mají puk stále na svých holích.
00:02
Kometa vyhrála první buly a žene se do útoku.
00:01

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Řehoř) – Bičánek, Rýgl, Gulaši, Kubka, Šmach, Dresler, Dvořák – Zaťovič "C", Balán, Pohl – Kytnár, Vlach, Micka – Dlouhý, Vachovec, Zucker – Koblas, Hruška, Tomeček

HC Kometa Brno: Trvaj (Falter) – Hanzlík, Dlapa, Kempný, Dujsík, Žižka, Kuboš – Hruška, Čermák "C", Zohorna – Káňa, Němec, Svoboda – Burian, Koreis, Novotný – Mrázek, Raška, Vondráček – Wasserbauer

Rozhodčí: Pešina, Turčan – Ondráček, Lhotský.

3. Petr Pohl – 14 branek

Karlovy Vary už přišly v předminulém kole po prohře s Pardubicemi o svou naději do předkola play off a stejně jako minulý rok si zahrají o záchranu. Na třinácté Kladno však mají luxusní náskok šestnácti bodů, takže jedině zkrat by je mohl dostat do baráže.

3. Jan Hruška – 13 branek

Kometa si dokázala i přes debakl v Třinci zajistit přímý postup do play off. Na Vítkovice má již náskok pěti bodů a Vítkovice jí už tedy nemohou ohrozit.
Vítáme vás u dnešního on-line přenosu z hokejové Tipsport extraligy mezi domácí HC Energie Karlovy Vary a hosty HC Kometa Brno. Utkání začíná v 18:20 a bude vás jím provázet David Košinár.