Z Pardubic vám příjemný vstup do dalšího pracovního týdne přeje Marek Votke.
Utkání končí. Slavia sice ve 46. minutě snížila na rozdíl jediné branky a vyvíjela na svého soupeře silný tlak, ale v závěru sáhla ke hře bez brankáře a ranou do odkryté branky se podruhé v utkání prosadil Petr Sýkora, čímž rozhodl o třech bodech pro domácí.
Nejlepší hráči: Radoslav Tybor a Jan Stránský.
60:00
59:59
Pět setin před koncem třetí třetiny je pískáno zakázané uvolnění Slavie Praha.
59:43
Pardubice právě vstřelily branku!
O třech bodech pro Východočechy rozhoduje od modré čáry ranou do odkryyté branky po přihrávce od Jiřího Cetkovského PETR SÝKORA. Asistence: Jiří Cetkovský.
59:33
O puk se bojuje v rohu hřiště.
59:12
Furch na střídačce, Slavia v šesti!
58:53
Za vlastní brankou se puku ujímá Slavia Praha.
58:38
58:29
Slavia vyhazuje.
57:57
K odraženému kotouči se dostal Marek Ďaloga, ale kotouč nasměroval pouze do slávistického brankáře.
57:40
Tomáš Nosek se v útočném pásmu otočil s kotoučem, vyjel si do mezikruží, ale jeho střelu kryje brankář Dominik Furch.
57:21
Pokus o dlouhou přihrávku končí pardubickým zakázaným uvolněním.
57:09
Vyhození Slavie přes celé hřiště kontroluje Hudáček.
56:47
Sýkora pálí do betonů Furcha.
56:38
V závěru zápasu budou Pardubice hrát další přesilovku. Dvě minuty za podražení dostává Marek Tomica a míří na trestnou lavici.
56:24
Hudáček si připisuje další zákrok a přerušuje hru.
55:05
Radovan Somík ujížděl sám na Furcha, ale kotouč mu nesedl a pardubický útočník nezakončil!
54:42
Ihned po návratu slávistického hráče Hudáček zasahuje svou lapačkou.
54:36
54:28
Pardubicím se přesilovka vůbec nedaří, Slavia dobře zvládá hru v obraně a znovu vyhazuje.
53:56
Východočeši zavezli kotouč zpět do pásma, ale Pražané znovu vyhazují.
53:14
Slavia vyhazuje přes všechny čáry.
52:42
Kočího střela od modré končí na betonu Furcha.
52:36
A Pardubice budou hrát přesilovku. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Juraj Valach.
52:29
Zohorna zaváží kotouč do útočné třetiny.
52:00
Východočeši vybojovali kotouč ve středním pásmu a zakládají útok.
51:27
Dnešní utkání sleduje 8 373 diváků.
51:12
Pianov dostal od Noska přihrávku na modrou čáru, ale pokus o střelu mu překazil jeden z obránců Slavie Praha.
50:16
Slavia získala kotouč ve středním pásmu, ale v přechodu do útočné třetiny ji zastavil ofsajd.
49:51
Svým zásahem přerušuje hru Július Hudáček.
49:15
Slavia přestála další tlak Východočechů a stěhuje se před Hudáčka.
48:27
Valentin Pianov dostal přesnou přihrávku před branku, ale trefuje pouze Furcha!
47:47
Do betonů Furcha z bezprostřední blízkosti zakončuje Tomáš Nosek!
47:32
Tvrdě se do kotouče opřel Jiří Cetkovský, ale jeho střela byla zablokována obráncem Slavie a kotouč vylétl vysoko nad do ochranné sítě.
46:24
Lukáš Krenželok mohl vyrovnat! Sám před Hudáčkem ale svou střelou švihem trefuje pouze tyč!
45:20
Slavia právě vstřelila branku!
Hosté využívají přesilovou hru a střílí kontaktní gól. Od modré čáry tvrdě vystřelil Jaroslav Bednář a těsně před Hudáčkem kotouč do černého tečoval JAN STRÁNSKÝ. Asistence: Jaroslav Bednář a Petr Kadlec.
44:09
Východočeši vyhazují přes všechny čáry.
43:41
Slavia si zahraje přesilovku. Dvě minuty za zdržování hry – vyhození kotouče dostává Július Hudáček. Menší trest odpyká Jiří Cetkovský.
43:06
Zakázané uvolnění Slavie Praha.
42:33
Tomáš Zohorna se před brankou Slavie otočkou krásně zbavil obránce, ale jeho přihrávku nikdo ze spoluhráčů nevyzvedl.
41:38
Po přihrávce od Noska se před Furchem zjevil Lukáš Radil, ale zakončil pouze do slávistického brankáře!
40:49
Pianov si najížděl na střílenou přihrávku od Sýkory, ale na kotouč nedosáhl.
40:01
Končí druhá dvacetiminutovka, ve které diváci gól neviděli. Slavia se dostala daleko více do hry než v první třetině a Hudáček měl hodně práce. Svůj prostor ale uhájil a domácí tak po druhé třetině vedou stále 2:0. Třetí třetina začne zhruba v 18:46.
40:00
39:46
Pardubická střela byla tečována do ochranné sítě a hra je přerušena.
39:02
Do samostatného úniku se dostal Valentin Pianov, ale zakončil pouze do Dominika Furcha!
38:55
38:36
Pardubice se znovu osvobozují vyhozením přes všechny čáry.
38:02
Hosté jsou ale zpět v pásmu, mimo branku pálil od modré Kyle Wharton.
37:36
Východočeši šetří cenné vteřinky před brankou Slavie.
37:08
Od modré vypálil Jan Holub, Hudáček tečuje do ochranné sítě.
36:55
Slavia Praha dostává výhodu přesilové hry. Valentin Pianov inkasuje dvě minuty za držení.
36:38
Od modré vypálil David Skokan, ale do dráhy střely vložil svou hůl obránce Marek Ďaloga a kotouč letí mimo branku.
36:11
Hru přerušuje další zakázané uvolnění, tentokráte na straně Slavie.
35:39
Před pardubickou brankou nepříjemně tečoval kotouč Vladimír Růžička mladší, ale naštěstí pro Hudáčka puk zamířil mimo tři tyče.
34:42
Tentokráte hru přerušuje ofsajd Slavie.
34:36
Kotouč vylétl do ochranné sítě za brankou Slavie a opět se přerušuje.
34:15
Zakázané uvolnění domácích.
33:15
Pianov nahazoval kotouč na branku, ale kotouč neprošel přes obranu Pražanů.
32:48
32:22
Tomáš Nosek hledal najetého Valentina Pianova, ale ten na kotouč nedosáhl.
31:45
Jan Kolář posílal přihrávku před branku, ale obrana Slavie ji vystihla a posílá kotouč pryč ze třetiny.
31:30
Jiří Cetkovský se natlačil před slávistického brankáře, ale ten se nenechal vyvést z míry a znovu zasahuje.
31:18
Tvrdě pálil Petr Sýkora, Furch vyráží.
30:48
Pardubice budou hrát další přesilovku. Dvě minuty za vysokou hůl dostává Jakub Langhammer.
30:16
Zakázané uvolnění Pardubic.
29:30
Jakub Sklenář směřoval šikovnou přihrávku před branku na Marka Tomicu, ale skvěle zasáhl Václav Benák a nebezpečí uhasil.
29:02
Dopředu uháněl Jakub Sklenář, ale zastavil jej ofsajd.
28:44
28:24
Dobře bránil Tomáš Zohorna a má na svědomí další osvobození domácích.
27:52
Jen co Slavia zaujala přesilovkové postavení, domácí vyhazují.
27:22
V oslabení ujel Petr Sýkora, ale gól nedává!
26:34
Radovan Somík vystihl rozehrávku a vypichuje kotouč pryč ze třetiny.
26:44
Slavia bude hrát přesilovku. Dvě minuty za nedovolené bránění inkasuje Jaroslav Moučka.
26:02
Marek Tomica směřoval kotouč na před brankou stojícího Jakuba Langhammera, ale ten nezpracoval, protože mu kotouč přistál na bruslích.
25:38
Hosté se vytrvale drží v obranném pásmu soupeře, ale nedaří se jim nijak výrazně ohrozit pardubickou branku.
24:55
Od modré tvrdě vypálil Kyle Wharton, Hudáček jeho střelu vytěsnil betonem.
24:41
Jiří Cetkovský se pokusil někoho najít přihrávkou naslepo, ale je z toho pouze zakázané uvolnění.
24:22
Július Hudáček znovu zasahuje a vhazovat se bude po jeho levici.
24:10
Slavia je teď hodně aktivní. Střelu Kolaříka vyrazil Hudáček před sebe a poté se musel ohánět po další dorážce jednoho ze slávistických útočníků.
23:28
Pro kotouč si sjel Jakub Langhammer, ale jeho střelu Hudáček vyráží.
20:01
Před Hudáčkem stojící Petr Jelínek střílí těsně vedle.
22:30
22:08
Jan Kolář měl před sebou volný kotouč a poloodkrytou branku, ale neskóruje!
21:36
Pohlednou akci teď předvedly Pardubice. V roli zakončovatele byl Lukáš Radil, který se svou střelou trefil přesně do hrudi Furcha.
21:04
Slávisté se osvobozují vyhozením do středního pásma.
20:43
Ďaloga nahazuje kotouč na slávistickou branku, Furch vyráží.
20:30
Role se otáčejí. Přesilovku budou hrát Východočeši po faulu Davida Skokana, ten dostává dvě minuty za sekání.
20:28
20:12
Střelu Somíka v úvodu třetiny kryje Furch.
20:01
Před začátkem druhé třetiny dostává svůj slavnostní dres za 700 odehraných utkání v české nejvyšší soutěži Václav Benák.
První třetina končí a aktuální stav na světelné tabuli jasně podtrhuje obraz hry v ní. Pardubice svého soupeře vcelku výrazně přehrávaly a zásluhou Tybora a Sýkory vedou o dvě branky. Druhá část začne zhruba v 17:50.
20:00
19:52
Nadvakrát nebezpečně před pardubickým gólmanem zakončoval Lukáš Krenželok, ale Hudáček jej skvěle vychytal!
19:30
Tvrdě vypálil Jakub Langhamer, ale kotouč vyráží pardubický brankář.
18:44
Slavia ihned zaujímá postavení v útočném pásmu.
18:29
Jiří Cetkovský totiž putuje na trestnou lavici za podražení.
18:29
Aktivní Vašíček bojuje o kotouč v rohu hřiště a rozhodčí přerušuje hru.
18:08
Vhazovat se bude po levici Dominika Furcha.
17:51
Jan Kolář se ocitl sám před Dominikem Furchem, ale ze svého nájezdu zakončil pouze do brankáře Slavie Praha!
17:07
Slavia má puk na hokejkách u vlastní branky.
16:33
Ve středním pásmu se Tomáš Nosek natahoval po přihrávce od Pianova, ale kotouč prolétl do rohu hřiště.
15:22
Hra je přerušena pro vysokou hůl.
14:53
Petr Kadlec se už chystal na střelu z mezikruží, ale pardubický obránce jej odstavil od kotouče.
14:03
Pavel Kolářík se dlouhou přihrávkou pokusil o založení útočné akce Slavie a ta se teď drží před Hudáčkem.
13:29
Tybor posílal kotouč na najetého Zohornu, ale ten tečuje pouze do výstroje Furcha!
13:03
Pianov uviděl najetého Tomáše Noska, ale ten se dostává do ofsajdu.
12:42
Na kruhu pro vhazování příklep naznačil Radovan Somík a poté ostře vypálil na Furcha, kterému opět kotouč vypadl z výstroje a před brankou stojící PETR SÝKORA jej dalším příklepem uklidil do branky. Asistence: Radovan Somík.
12:34
12:18
Slavia se na chvíli dostala z útočného pásma, ale Východočeši jsou hned zpět. Ránu Cetkovského v lapačce schoval Furch.
11:36
K ostrému příklepu napřáhl Radoslav Tybor a kotouč sice vypadl Furchovi z výstroje, ale prolétl jen těsně kolem branky Slavie!
10:54
Zohorna si vyměňuje rychlé puky s Kolářem a čeká na vhodné postavení spoluhráčů.
10:34
A zahrají si další přesilovku. Za držení dostává dvě minuty Marek Tomica.
10:12
Lukáš Radil vybojoval kotouč za brankou a domácí se drží v útočné třetině.
09:54
09:26
Domácí znovu vyhazují přes všechny čáry.
09:04
Pražané se vystavili do ofsajdového postavení.
08:51
Pardubice ale vystihly rozehrávku a vyhazují.
08:33
Slavia Praha roztáčí kolotoč v útočném pásmu.
07:54
První přesilovku v utkání si zahraje také Slavia. Pardubice špatně vystřídaly a za příliš mnoho hráčů na ledě odsedí Jaroslav Moučka.
07:39
Jaroslav Bednář zavezl kotouč do rohu útočného pásma Slavie.
07:53
07:07
Slavia vyváží kotouč do středního pásma.
06:39
Lukáš Radil se natahoval po šikovné přihrávce od mantinelu, ale minul!
05:53
Ihned na začátku oslabení ujel na Hudáčka Jaroslav Bednář, ale pardubický brankář jej vychytal!
05:25
Domácí budou hrát přesilovku. Dvě minuty za hákování dostává Jakub Stránský.
05:20
Radek Číp z úhlu vypálil na Furcha a kotouč se odrazil před prázdnou branku, kde číhal Jaroslav Moučka, ten ale minul!
05:05
04:45
Domácí jdou do vedení po krásném Zohornově pasu před branku, který zpracoval RADOSLAV TYBOR a otevírá skóre dnešního zápasu. Asistence: Tomáš Zohorna a Jiří Vašíček.
04:10
Vhazuje se po levici Dominika Furcha.
03:54
Tentokráte už ale hraje Slavia, puk totiž vybojoval Kyle Wharton.
03:27
Radovan Somík v útočném pásmu zpracoval nahozený kotouč a Východočeši zakládají útok.
03:03
Oba týmy střídají a na ledě mají své první formace.
02:24
Jaroslav Moučka zpracoval přihrávku od Radka Čípa, ale jeho pokus byl nakonec zablokován.
01:57
Až teď se Slavia pokusila založit útok od vlastní branky, ale na dlouho přihrávku nedosáhl Marek Tomica a máme tu zakázané uvolnění.
01:27
Slavia se prozatím příliš nedostává do hry, protože většinu času je puk na holích domácích hráčů.
00:51
Valentin Pianov se pokoušel vystřelit z mezikruží, ale jeho projektil byl zblokován a letěl vysoko nad branku.
00:21
Na úvod utkání se do útočného pásma vydal Petr Sýkora, ale zavinil pouze ofsajd.
00:01

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Hudáček (Salfický) – Píša, Kočí, Benák, Ďaloga, Gregorc, Vašíček – Sýkora, Cetkovský, Somík – Radil, Nosek, Pianov – Kolář, Zohorna, Tybor – Číp, Moučka, Mozer.

Trenéři: Zdeněk Venera a Miloš Říha ml.

HC Slavia Praha: Furch (Svoboda) – Kadlec, Šenkeřík, Kolařík, Wharton, Valach, Holub, Knot – Skokan, Bednář, Krenželok – Jelínek, Langhamer, Tomica – Stránský, Růžička, Sklenář – Žejdl, Klhůfek, Poletín.

Trenéři: Vladimír Růžička a Ondřej Weissmann.

Rozhodčí: Fraňo, Lacina – Hlavatý, Tošenovjan.
Vzájemné zápasy:
Pardubicím se ještě letos nepodařilo Slavii porazit. V dosavadních třech vzájemných zápasech vytěžili pouze dva body z devíti možných, a to shodně za prohru po nájezdech. V nich Slavii stačil vždy jediný gól, který v obou případech zařídil Jaroslav Bednář.

3. kolo pátek 20. 9. 2013 HC Slavia Praha – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 2:1sn (1:0, 0:1, 0:0 – 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky:
3:21 V. Růžička ml. (Holub, Skokan), rozhodující samostatný nájezd Bednář – 35:01 Marha.

16. kolo neděle 27. 10. 2013 HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – HC Slavia Praha 4:5 (1:0, 1:2, 2:3)
15:12 Radil (Kousal, Nosek), 20:29 Zohorna (Benák, Cetkovský), 43:47 Sýkora (Ďaloga), 59:23 Tybor (Kočí) – 23:08 Valach (Bednář), 24:55 Skokan (Žejdl, Krenželok), 42:32 V. Růžička ml. (Žejdl, Sklenář), 51:50 Krenželok (Bednář, Valach), 59:03 Bednář (Krenželok).

29. Kolo 8. 12. 2013 HC Slavia Praha – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 5:4sn (1:1, 2:0, 1:3 – 0:0 – 1:0)
4:27 Valach (Kadlec, Žejdl), 34:07 Valach (Kadlec, P. Jelínek), 36:42 T. Doležal (Klhůfek, Valach), 55:55 Bednář, rozhodující samostatný nájezd Bednář – 6:34 Nosek (Radil, Kočí), 45:01 Kousal (Benák, Nosek), 51:32 Endál (Zohorna), 56:41 Nosek (Vašíček).
HC Slavia Praha:
Svěřenci Vladimíra Růžičky jsou na tom o něco lépe. S jednašedesáti body sídlí na osmém místě a jejich ztráta na poslední přímou postupovou pozici činí šest bodů. V minulém kole Pražané na ledě Komety Brno, kde zvítězili 4:3 po nájezdech, odstartovali sérii sedmi po sobě jdoucích venkovních zápasů, ve kterých je čekají nároční soupeři. Bude určitě sledovat, jak se s tímto faktem Slávisté popasují teď v jedné z rozhodujících fází sezony.
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice:
Už to vypadalo, že se Východočeši nakopli vítězstvím proti Kometě Brno, ale v posledním kole přišla další prohra. Na ledě nepříliš oblíbeného Litvínova, kde se Pardubicím dlouhodobě nedaří, prohráli Pojišťováci 1:2, když jediný gól hostů vstřelil obránce Václav Kočí. V současnosti Východočeši okupují desáté místo, které je posledním postupovým do předkola play off, s jednobodovým náskokem na Liberec. Na elitní šestku, která postupuje přímo, ztrácejí devět bodů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.