Třinečtí tedy vyhrávají dnešní utkání a nutno dodat, že zaslouženě. První dvě třetiny se hrály ve velmi dobrém tempu. Třetí třetina byla spíše už z obou stran taktická. Zlínští jakoby byli v křeči a do vyložených šancí se dostávali velice málo. Třinečtí měli šancí mnohem více, ale mnoho z nich pochytal Tomáš Štůrala. To je tedy z dnešního zápasu vše, já se s vámi loučím a někdy zase na shledanou.
Nejlepšími hráči utkání jsou vyhlášení dva obránci. Z týmu Zlína to je Petr Zámorský a z týmu domácích Josef Hrabal.
60:00
59:50
Utkání se dohraje ve středním pásmu.
59:32
Martin Růžička hledal přihrávkou Rákose, ale Zlínští jeho přihrávku vystihli a osvobozují se.
58:51
Tomáš Valenta podrazil Jiřího Polanského a Třinec si na závěr utkání ještě zahraje dvouminutovou přesilovou hru.
58:22
V třineckém publiku už probíhá děkovačka.
58:00
Zámorský od modré jedovatě střílel na Hrubce, ten chytá.
57:02
Před Hrubce se protlačil Honejsek, ale Hrubec si čisté konto nenechal vzít a dobrou šanci Honejska zlikvidoval.
56:23
55:54
Zámorský se zmocnil v rohu puku a posílá ho přes všechny čáry za třineckou bránu.
55:24
Polanský našel křižným passem Adamského na modré, který provětral lapačku Štůraly.
54:23
Dnešní utkání přihlíží pouze 2970 diváků, což je docela podprůměrná návštěva i na třinecké poměry.
54:23
Zlínští šli do přečíslení šest na tři, a proto je vyloučen Zdeněk Okál na dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.
53:33
Hosté v plném počtu. V této přesilové hře si domácí nevytvořili žádnou vážnější šanci.
52:49
Šimon Hrubec si teď trošku pohrál s nervy domácích diváků, kdy si za bránou hrál docela dlouho s pukem a pak ho vyhodil jen na hokejku zlínských hráčů.
52:05
Domácí v plném počtu a zahrají si zkrácenou přesilovku.
51:34
Martin Růžička unikal sám na bránu a byl nedovoleně bráněn. Diváci si přejí samostatný nájezd, ale jejich přání není vyslyšeno. Vyloučen je Tesařík na dvě minuty.
50:58
Třinečtí se osvobozují.
50:26
Köhler dostal dobrou nahrávku před bránu, kde nebyl dostatečně pokrytý, puk se mu však zamotal mezi bruslemi.
49:58
Polanský si odsedí dvě minuty na trestné lavici za podražení. Pokud by se Zlín v této přesilovce trefil, tak můžeme sledovat ještě hodně napínavé utkání.
48:54
Zagrapan zatáhl puk do zlínské obranné třetiny a servíroval ho Varaďovi, který však byl moc blízko Štůraly. K vyraženému puku se ještě dostal Peterek, ale ani ten si na Štůralu nepřišel.
48:15
Marušákova ostrá rána vyprášila betony Hrubce.
47:40
Od modré střílel Matějíček, jeho střelu však nikdo netečoval a Hrubec si tak připisuje další poměrně jednoduchý zákrok.
46:50
Beranům se přesilovka vůbec nedaří, tentokrát pro změnu vyhazuje puk za bránu Štůraly Jiří Polanský.
45:50
Leškovu přihrávku na Balaštíka vystihl Varaďa, a ten vyhazuje puk za všechny čáry.
45:16
Hra je teď velice rozkouskovaná a hraje se spíše takticky. Nicméně šanci ke vstřelení branky dostane Zlín. David Roupec dostává dvě minuty za podražení.
44:35
44:20
Zlínští vyhazují přes všechny čáry a vypadá to, že přesilovku přežijí bez úhony.
43:32
Před bránou Štůraly se to trošičku pošťuchovalo. Balaštík s Bonkem si tam něco vyříkávali.
43:20
Rákos zavezl puk do pásma a Třinečtí měli pár slibných šancí. Štůrala si se vším poradil.
42:45
Bedřich Köhler možná trochu zbytečně zahákoval Marka Růžičku a nabídl Třinci další přesilovku. Köhler dostává dvě minuty.
41:30
Obrany domácích i hostů fungují zatím velice dobře a žádný z týmů se nemůže dostat za modrou čáru a vytvořit si šanci.
40:40
Adamský solidně sroloval u mantinelu Dalibora Řezníčka, ten se však s klidem ve tváři postavil a zapojil se do hry.
40:07
40:01
I druhou třetinu ovládli Oceláři, tentokrát přidali další dvě branky a do třetí třetiny budou nastupovat s poměrně luxusním náskokem tří branek. Mezi střelce se zapsali Marek Růžička a Josef Hrabal. Zlínští hrozili spíše sporadicky, až ke konci třetiny spálili dvě velké šance. Třetí třetina začne přibližně v 18:51.
40:00
39:03
Balaštík spálil neuvěřitelnou šanci, kdy měl většinu brány odkrytou. Jediná překážka byla Hrubcova noha, do které se Jaroslav Balaštík dokázal trefit.
38:07
A další přesilovka pro Zlín. Vladimír Roth nechal hokejku pod bruslemi jednoho ze Zlínských.
37:52
Skvělý Hrubec zachránil Třinec před inkasovaným gólem, když se nejlépe v jeho brankovišti zorientoval Leška. Jeho střelu třinecký gólman kryje.
37:10
Na Honejska teď mířila dobrá nahrávka, kterou by už lehce uklidil za záda Hrubce. Honejsek však nedokázal neposedný puk zkrotit.
36:02
Martin Růžička se provinil podražením a Zlín si zahraje svou první přesilovku v tomto utkání.
35:30
Okál se hnal za kotoučem a byl u něj první, ale o puk přišel díky dobré práci Zíba a Roupce. Hned z protiútoku pak střílel od modré Václav Varaďa, ale jeho střela skončila jen v ochranné síti.
35:14
Zakázené uvolnění Beranů vrací hru před Štůralu.
34:16
Honejsek dostal přihrávku a pálil z mezikruží, Hrubec měl dobrý výhled a jeho střelu kryl.
32:44
Balaštík nahazoval před bránu, kde číhal Leška, ten však jeho nabídky nevyužil a domácí se ujímají puku.
31:53
Martin Růžička si vzal puk, zajel s ním za bránu a přihrával na volného Varaďu, kterého však vychytal Štůrala.
31:31
Zlín se ocitá pod tlakem Ocelářů a vyhazuje na zakázané uvolnění.
30:58
Třinec právě vstřelil branku!
Martin Růžička vyslal projektil na Štůralu. Brankář Zlína neudržel puk ve svém náručí, kotouče se tedy zmocnil JOSEF HRABAL, který puk zasunul do prázdné klece. Asistence: Martin Růžička, Daniel Rákos.
30:28
Ihned po vhazování v obranném pásmu Zlína se Berani osvobozují vyhazovem přes všechny čáry.
30:07
Třinečtí si vyvinuli tlak před bránou soupeře a Zlínští se ubránili jen za cenu faulu. Marek Melenovský si odpyká dvě minuty za držení.
29:21
Polanský, Adamský a Gorschkov se řítili tři na jednoho, ale finální přihrávka se jim moc nepodařila, a tak se výsledek nemění.
28:25
Viděli jsme hezkou kombinaci Rákose, Bonka a Martina Růžičky. Bonk přihrával před bránu na Martina Růžičku, ale ten byl zablokován jedním z obránců Zlína.
27:44
Tempo hry lehce polevilo. Akci Zlínských teď přerušila píšťalka rozhodčího, který píská postavení mimo hru.
26:59
Zámorský dostal puk na mezikruží, ale puk se mu postavil na hranu a Hrubec neměl problém s jeho chycením.
25:48
Radim Matuš se vyhnul hitu a nahazoval na bránu, puk našel hůl MARKA RŮŽIČKY, který tečoval puk za záda Štůraly. Asistence: Radim Matuš.
25:14
Po offsidu Ocelářů se vhazuje ve středním pásmu.
24:03
23:42
Roth střílel zápěstím od modré, Štůrala puk neudržel, ale k dorážce se nikdo z Ocelářů nedostal.
23:17
Roth od modré vyslal ostrý projektil, do kterého padl Veselý, který se teď vesele rozhodně netváří.
22:56
Oceláři se sami vyhnali z pásma po nepovedené střele Martina Růžičky, který pálil od mantinelu.
22:07
Třinečtí si zahrají druhou přesilovou hru. Martin Matějíček si odpočine na trestné lavici za zdržování hry.
21:37
Polanský servíroval puk před bránu na Gorschkova, který ač blokován střílel do odkryté brány. Beton Štůraly byl však na správném místě.
21:19
Čajánkova formace dlouho ohrožovala branku Hrubce. Třinecký gólman raději puk kryje a domácí mohou vystřídat.
20:30
Zlín drží Třinecké v jejich pásmu.
20:01
Do kabin jdou spokojenější třinečtí Oceláři, kteří vedou po krásné kombinaci tria Gorschkov, Polanský, Adamský. Třinečtí byli v první třetině aktivnějším týmem a vedení si zaslouží. Berani ze Zlína se do šancí dostávali velice sporadicky a Šimon Hrubec v bráně Ocelářů moc práce neměl. Uvidíme co zajímavého nám přinese prostřední část, která začne přibližně v 17:52.
20:00
19:57
Uvidíme pravděpodobně poslední vhazování v této třetině, uvidíme jestli se nám z něj zrodí ještě nějaká střela, která půjde na Štůralu.
19:54
Adamský to zkoušel z ostrého úhlu a jeho střela byla tečována až do ochranné sítě. Vhazovat se bude po pravici Štůraly.
19:33
Dobře rozjetou akci zlínských Beranů hatí odpískaný offside.
18:49
Ke střele se dostal Leška po dobré kombinaci se svými spoluhráči. I jeho střelu Hrubec chytá.
17:32
Varaďa s Peterkem kombinovali okolo Štůraly, jejich snažení však končí nepovedenou přihrávkou Václava Varadi.
16:53
Petr Čajánek dostal přihrávku na křídlo a zkoušel backhandem štěstí, jeho střela však nemohla Hrubce ohrozit.
16:23
Nyní vidíme trošku hluchou pasáž, kdy se o puk bojuje hlavně ve středním pásmu. Rozhodčí přerušuje hru po mlýnici u mantinelu.
15:29
Třinečtí jsou nadále aktivní, Marek Růžička nahazoval od modré čáry, ale jeho střelu nikdo netečoval.
13:58

Alexander Gorschkov zavezl puk do zlínské třetiny, kde se ho u zadního mantinelu ujal Jiří Polanský, který naslepo naservíroval puk nehlídanému MARTINU ADAMSKÉMU, který tvrdou střelou vymetl pavučinku v brance Štůraly. Asistence: Jiří Polanský, Alexander Gorschkov.
13:16
Leška nahazoval puk ze střední třetiny na Hrubce, ten puk kryje a přerušuje hru.
12:36
Po komerční pauze se bude vhazovat po pravici Štůraly, který před Oceláři raději ukryl puk do své rukavice.
11:45
Balaštík si vybruslil z rohu a vyzkoušel pozornost Hrubce, který puk vyrazil a třinečtí obránci jej odklidili do bezpečné vzdálenosti.
11:04
Jiří Marušák střílel z mezikruží, jeho ránu však Hrubec viděl a v pohodě jí chytá.
10:24
Martin Růžička dostával dobrou nabídku před bránu od Rákose, ale byl včas odzbrojen.
09:40
Zdeněk Okál pálil tentokrát už z lepší pozice, ale jeho rána minula třineckou svatyni.
09:00
Veselý vystřelil zpoza modré čáry a Hrubec pro jistotu puk kryje.
08:38
07:55
Jan Peterek nahrával Adamskému na stoprocentní tutovku, ten však puk promáchl a zlínští se osvobozují.
07:10
Hrabal se prokličkoval až před Štůralu, ale jeho střela zápěstím byla zablokována hokejkou zlínského obránce.
06:38
Gorschkov se utrhl po křídle a nebezpečně pálil. Ondřej Veselý ho však hákoval a Třinec si tak zahraje svou první přesilovou hru.
06:25
Teď to naopak byli Oceláři, kteří se provinili icingem a hra se tak přesouvá do jejich pásma.
05:57
Zlínští vyhazují přes všechny čáry, což znamená, že se bude vhazovat v jejich obranné třetině.
05:10
Ke střele se dostal Bonk, ale jeho tvrdý projektil zablokoval Köhler.
03:10
Třinečtí mají optickou převahu, ale Zlín důsledně brání a nepouští Oceláře do zakončení.
02:20
Dalekonosná střela ze středního pásma vyslaná obráncem Hrabalem nemohla Štůralu vystrašit, hned na to se píská zakázané uvolnění a vhazovat se bude po levici zlínského gólmana.
01:50
Zdeněk Okál nahazoval kotouč do třineckého obranného pásma, z tohoto mráčku však nezapršelo.
01:20
Hned po buly se ke střele dostal Roupec, ale trefil jen prvního stínícího hráče Zlína.
00:51
Třinečtí fanoušci roztáhli povedené choreo a utkání pokračuje dále po buly, které byly nařízené z důvodu postavení útočícího hráče v brankovišti.
00:24
Do útoku se první vrhali Berani ze Zlína, ale Tomáš Linhart jejich snažení přerušil.
00:01
Do začátku zápasu zbývá minuta a hráči již nastupují na led třinecké Werk arény, která je docela málo zaplněná.

Třinec: Hrubec – Linhart, Hrabal, Galvas, Roth, Zíb, Roupec, Foltýn, Krejčí – Rákos, Bonk, Martin Růžička – Adamský, Polanský, Gorškov – Varaďa, Peterek, Zagrapan – Rufer, Marek Růžička, Matuš

Zlín: Štůrala – Valenta, Marušák, Řezníček, Zámorský. Tesařík, Matějíček – Balaštík, Leška, Köhler – Honejsek, Čajánek, Veselý – Okál, Holík, Čech – Ondráček, Melenovský, Kubiš

Oceláři neprožívají nijak vyvedený vstup do sezóny. Hráči s dráčkem na prsou nejprve doma podlehli Liberce 1:4. Pak neuspěli ani na ledě nováčka Mountfieldu HK, odkud odjeli s porážkou 2:3. Slezané se tak po dvou kolech krčí na dně tabulky s nulovým bodovým ziskem.
Tým z Baťova města by chtěl na loňský úspěch navázat i v letošní sezóně. Zlínu se ale také vstup do sezóny nevyvedl dle optimálních představ. Celek lodivoda Rostislava Vlacha v obou kolech dotáhl utkání do samostatných nájezdů, v Litvínově bral dva body, na stadionu Luďka Čajky se naopak radovali hosté z Kladna.
Extraliga jede dál, letošní ročník napíše svůj třetí díl. Třinečtí Oceláři se po nezdarech s Libercem a v Hradci Králové představí opět na vlastním ledě. V rámci třetího kola Tipsport extraligy mezi vlastními mantinely přivítají loňského vicemistra – tým PSG Zlín. Utkání třetího kola začíná Na Lesní od tradičních 17:00
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.