Přeji vám příjemný zbytek večera a loučím se s vámi. Někdy příště, na počtenou!
Z vyprodané haly Rondo je to pro dnešek vše. Další zápas již bude čtvrtfinálový a uskuteční se zde ve středu 11. března. Soupeř bude znám po skončení všech dnešních zápasů.
Zápas je u konce. Závěr utkání si Kometa pohlídala a definitivně se umístila na třetím místě se ziskem 95 bodů.
Nejlepší hráči utkání:
Ondřej Kacetl (HKM) a Jan Hruška (KOM).
60:00
59:54
Čiliak pro jistotu podržel kotouč ve své lapačce. Mountfield si vyžádal oddechový čas.
59:29
Hruška ve středním pásmu lehce šťouchl do puku, který málem dojel do prázdné klece!
59:13
Branka Hradce je prázdná!
58:47
58:28
Nahozený kotouč Čiliak zastavuje a vysílá své spoluhráče do dalšího útoku.
58:01
Probíhají poslední minuty třetí třetiny.
57:44
Červený se nebezpečně vrhl za dlouhou přihrávkou a málem by se byl dostal i do zakončení před Čiliakem, kdyby se neocitl v postavení mimo hru.
57:29
Puk letí až za bránu Brna, odkud Malec zakládá novou akci.
56:47
Zdeněk Čáp (HKM) – 2 minuty za sekání. Hosté tak budou mít velmi těžkou pozici na srovnání stavu.
56:47
Burian se dostal až před brankáře, kterého ale kličkou neoblafl.
56:38
Vágner posílá zpoza vlastní brány Buriana do útoku.
55:30
Němec s Ptáčkem si dvakrát vyměnili puk před bránou Hradce. První jmenovaný dorážel před odkrytou klecí, jenže kotouč poslal pouze zvenku na brankovou síť.
55:18
Dnešní utkání sleduje 7200 diváků.
55:01
Pláňkovo nahození od modré doskákalo až k levému betonu připraveného Čiliaka.
54:10
Nebezpečný puk zastavil u své levé tyče Ondřej Kacetl. Následuje komerční přestávka.
52:48
Vantuch teď dvakrát ohrozil bránu Komety. Druhý pokus dostal Čiliak do rohu, kde se kotouče ujali hráči Komety.
52:26
Koreis dostal před bránu puk od Buriana, ale nedokázal ho rychle nasměrovat do sítě.
51:39
Jankovu přihrávku před branku Brna zastavil Ostřížek a posílá puk do bezpečí.
50:35
Leoš Čermák byl sám na pravé straně, kam dostal přihrávku. Puk ale vyletěl příliš vysoko než aby rozvlnil síť Hradce Králové!
50:12
Janu Káňovi se nepodařilo poslat zpětnou přihrávku spoluhráči a tak se u modré čáry ujal zpět kotouče a vystřelil na Kacetla, který měl lehce zakrytý výhled.
49:54
Tomáš Mertl střelou z pravé strany našel pouze nastavenou hruď Marka Čiliaka.
48:59
Burian z otočky posílal puk na Kacetla, od kterého se kotouč ještě odrazil směrem k brněnské hokejce, do sítě Hradce však touš nezaplul.
47:46
Zakázané uvolnění Komety.
47:13
Němec posílal puk do tandemu Hruškovi, tomu ale nahrávka nesedla a nebyla z toho ani střela na bránu Hradce.
46:39
David Ostřížek se dostal s pukem hladce za modrou čáru, nenabral ale dostatečnou rychlost a jeho střela zamířila o kus vedle levé tyče hostující branky.
45:57
Červený stahuje puk za vlastní branku a Mountfield rozjíždí novou akce, která končí střelou Vantucha, ale mimo.
45:02
Dej se mohl vrhnout za pukem jedoucím na polovinu Brna, zvolil ale možnost vystřídat stejně jako zbytek hradecké pětky na ledě.
44:13
Martin Pláněk nevyužil gólově svého postavení.
43:09
Ptáček přihrál na Hrušku, jenže u toho byli připravení Hradečtí a o kotouč ho okamžitě obrali.
41:45
Zohorna našel přihrávkou Honejska, který z levé strany poslal kotouč souběžně s brankovou čárou a málem ji u vzdálenější tyče přejel.
41:17
Zakázané uvolnění Mountfieldu.
40:54
Kováčik dostává kotouč do střední části, Burian ale nemůže pokračovat za modrou kvůli signalizovanému ofsajdu.
40:13
Mertl posouvá puk do útočné třetiny.
40:01
Dvě třetiny jsou za námi a stále je o krok napřed domácí Kometa. Ta nejprve zásluhou Jana Hrušky navyšovala na 2:0. Střelec dvou branek domácích měl dvě šance po sobě na završení hattricku. Nejprve neproměnil samostatný únik, jenže byl faulován a bylo nařízeno trestné střílení. To ale nevyužil. Po polovině základní hrací doby se prosadil hostující Petr Beránek, který z levého kruhu přesně vypálil až do sítě Čiliaka.
Třetí třetina začne přibližně ve 20:00.
40:00
39:52
Ještě osm sekund před druhou sirénou je hra přerušena, když Kacetl zakryl puk, se kterým si nebezpečně pohrávala Kometa.
38:42
Zohorna vydoloval nakonec u modré puk a přihrál na kruh Honejskovi, který trefil gólmana hostů.
37:45
Collin Valcourt zamířil z levé strany patrně mezi betony Čiliaka. Ani sám gólman nevěděl kde puk je a proto zůstal nehybně až do hvizdu rozhodčího.
37:38
Ostřížek byl obrán o puk a do protiútoku se vrhl Valcourt.
36:40
Malec poslal rychlou a nečekanou přízemní střelu na Kacetla, který kotouč vykopl do ochranné sítě.
36:02
Skokan dojížděl k levé tyči, kam se řítil i přihraný kotouč, jenže nedokázal pohotově zakončit.
35:29
Tomáš Mertl před sebou měl prostor, jeho střela ale šla o kousek nad horní tyč brněnské klece.
35:18
Čiliak zakrývá puk, který se od zadního mantinelu odrazil zpět k brance. Dva hostující hráči si nebezpečně sjížděli k dorážce.
34:51
34:13
Honejsek chtěl přihrát na volného Vondráčka u levé tyčky, puk ale zalehl hradecký Dietz. Hra je přerušena.
33:33
Mountfield vyhodil přes všechny čáry, následně přechod Komety do útočného pásma brzdí ofsajd.
32:51
Martin Pláněk (HKM) – 2 minuty za podražení.
32:32
Čermák projel s pukem přes většinu hřiště a zleva se pokoušel bekhendem protlačit kotouč do brány hostů.
31:16
Hradec právě vstřelil branku!
Mountfield se přibližuje na dostřel. PETR BERÁNEK dostal přihrávku na levý kruh, odkud pohotově vypálil až do sítě za Markem Čiliakem. Asistence: Michal Tvrdík a Jiří Vašíček.
30:43
Hájek zastavil přihrávku Hradce a vyslal Honejska kupředu, ten ale klec Mountfieldu přestřelil.
29:57
Kukumberg zastavil puk u hrazení v útočném pásmu, přihrávkou na modrou ale nenašel žádného spoluhráče a vykazuje tak svůj tým pryč ze třetiny Komety.
28:40
Přihrávka hostům nevyšla a kotouč se pomalu šine do středního pásma.
28:06
Skokan si v mezikruží sjížděl pro přihrávku, dobře bránící Vágner ho ale nepustil do žádné šance.
26:55
Honejsek se natlačil po pravé straně do zakončení, jenže veškerý volný prostor utěsnil Kacetl. K volnému puku ještě dojel Dočekal a pokusil se dorážet, ale kotouč vyletěl vysoko nad branku.
26:20
Vondráček v přečíslení dva na jednoho hledal na druhé straně přihrávkou na poslední chvíli Viléma Buriana, ten již v téměř nulovém úhlu nedokázal nasměrovat kotouč mezi tři tyče.
25:46
25:04
Jan Hruška si najel z levé strany, následné bekhendové zakončení skončilo pouze na těle Kacetla.
25:03
Hruška mohl završit hattrick, ale bekhendové zakončení se mu nepovedlo. Byl ale faulován a rozhodčí nařídil trestné střílení!
24:15
Pláněk od modré vypálil prudkou ránu, která prošla pomalu za Čiliaka a kotouč se ploužil do odkryté brány! Rychle k němu přistoupil Malec a vyhodil přes všechny čáry.
23:46
Jenže vzápětí jdou domácí opět do čtyř. Jakub Koreis (KOM) – 2 minuty za hákování.
23:38
23:13
Ptáček pomalu vyvezl kotouč až do útočného pásma, kde byl o herní předmět připraven. Ušetřil tak cenné vteřiny z oslabení.
22:27
Káňa se vrhl za pukem směrem k bráně Mountfieldu, stihl se s ním vrátit i obránce hostů a nedovolit mu vypálit.
22:04
Hradec uzamkl Kometu v pásmu.
21:38
Vilém Burian (KOM) dostává dvouminutový trest za nedovolené bránění.
20:28
Kometa právě vstřelila branku!
Hned v úvodu druhé části využívají domácí zbylou početní výhodu. Přes celou šířku kluziště poslal Hanzlík puk na JANA HRUŠKU na pravé straně, který pohotově vypálil k bližší tyči. Asistence: Jan Hanzlík a Vojtěch Němec.
20:01
Tři početní výhody sehrála brněnská Kometa, přičemž tu třetí si z velké části přenese do začátku prostřední pasáže. Přesto vícekrát stříleli hosté a to v poměru 8:6.
První dvacetiminutovka nabídla jednu gólovou příležitost, kterou obstaral brněnský Jan Hruška, když trefil puk pod horní tyčku brány Mountfieldu.
Další třetina začne přibližně v 19:09.
20:00
19:37
Ondřej Kacetl (HKM) – 2 minuty za podražení.
19:37
Šance Komety! Mrázek v dorážce našel pouze výstroj gólmana, který vzápětí brněnského útočníka fauloval.
19:15
Probíhá poslední minuta první třetiny, Hradec chvíli kombinoval v třetině domácích, odkud ale Kometa rychle posílá puk pryč.
18:40
Kováčik s úmyslem poslat puk po mantinelu pryč z vlastního pásma našel pouze hradeckého Deje, kterému ale střela nesedla a projektil minul bránu.
18:13
Honejsek se pokusil prosadit individuálně, na levé straně si poradil s obráncem hostů, střeleckou pozici si ani přesto nevytvořil.
17:43
Mladý obránce Libor Hájek zastavil prudkou přihrávku směřující na Čiliakovu bránu a dostal kotouč za polovinu kluziště.
17:08
Kometě se nepodařila kombinace v útočném pásmu a touš vyjel do střední třetiny.
15:54
Burian vystartoval do přečíslení, na pravém kruhu ještě bekhendem přihrával dojíždějícímu Mrázkovi. Na toho však byla nahrávka příliš dlouhá a kotouč si to zamířil do rohu kluziště.
14:56
Dočekal dostal přihrávku do jízdy, za modrou lajnou ale vypálil nad brankovou konstrukci Mountfieldu.
14:09
13:57
Němec si vyměnil puk s Hruškou, který nabil na modrou připravenému Kováčikovi. Jeho rána se odrazila od Pláňka před bránu, kde záhy vznikl závar. Kacetl si ale kotouč našel a zakryl ho lapačkou.
12:39
Hradec Králové vyhazuje puk přes všechny čáry.
12:09
Dávid Skokan (HKM) – 2 minuty za sekání.
11:50
Honejsek si udělal s pukem na holi oblouk v útočném pásmu, následně ale pálil o kus vedle levé tyčky.
11:12
Mertl v jasném ofsajdu, který také odpískal čárový rozhodčí.
10:15
JAN HRUŠKA nejprve poslal puk před hostující bránu z pravého kruhu, kde se k dorážce nedostal nachystaný Němec. První jmenovaný si ale našel znovu svůj kotouč a poslal jej pod horní tyčku. Asistence: Vojtěch Němec.
09:47
Brněnský Káňa se rychle vrhl do úniku jeden na jednoho, z pravého křídla ale dokázal zakončit nad bránu do ochranného skla.
09:08
Odpískána hra vysokou holí modrobílých. Vhazování ve středním pásmu.
08:49
Dávid Skokan bojuje o puk za domácí klecí.
07:27
Vondráček hledal z rohu kluziště najetého Kováčika, tomu ale přihrávka nesedla a kotouč sjel bekovi Komety z hokejky.
06:36
06:32
Jan Káňa se snažil v brankovišti dorazit do sítě vyražený kotouč, ale marně.
06:10
A znovu..
05:34
Mountfield posílá herní předmět až za bránu Marka Čiliaka, zbývá ještě minuta početní výhody Brna.
04:52
Kubošova rána od modré o kousek minula levou tyč hradecké svatyně.
04:36
Jiří Vašíček (HKM) dostává dvě minuty za zdržování hry – vystřelení puku mimo hřiště.
04:19
Hruška z levé strany poslal touš až do lapačky Ondřeje Kacetla. Ten počká na přerušení hry.
03:47
Ostřížek s Němcem dostali puk přes útočnou modrou, k zakončení se ale nedostali.
02:28
Petr Beránek ukořistil Kometě puk a z osy hřiště vypálil na pohotového Čiliaka.
01:46
Dočekal se vřítil do útočné třetiny po levé straně a poslal puk před branku, kam mířil Antonín Honejsek. Kotouč ale zastavili hosté.
00:46
Rastislav Dej nebezpečně přijel k puku na levém kruhu a prověřil levý Čiliakův beton.
00:07
Puku se ujali domácí, Němec vyjíždí podél levého mantinelu do útoku.
00:01
Čestné buly vhodí kapitán mladšího dorostu brněnských vodních pólistů. Zápas může začít.
Hosté z Hradce Králové jsou již na ledové ploše a obrovským potleskem jsou vzápětí přivítáni domácí hráči.
Máme necelé dvě minuty do začátku utkání, na kluzišti jsou již rozhodčí a z útrob haly brzy vyjdou i hokejisté.

HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Kováčik, Ptáček, Hanzlík, Vágner, Malec, Kuboš, Hájek – Hruška, Němec, Ostřížek – Burian, Koreis, Vondráček – Dočekal, Zohorna, Honejsek – Káňa, Čermák (C), Mrázek

Mountfield HK: Kacetl (Kantor) – Jank, Dietz, Piegl, Čáp, Vašíček, Pláněk – Skokan, Mertl, Kudrna – Pospíšil, Knotek, Dej – Červený, Kukumberg (C), Valcourt – Beránek, Tvrdík, Vantuch

Rozhodčí: Svoboda, Šír – Komárek, Ondráček.
Kometě se poslední zápas příliš nepovedl. Na ledě pražské Slavie utrpěla porážku 2:5. Zato Mountfield doma porazil Olomouc. V deseti gólovém klání vyhrál poměrem 6:4.
Vzájemné zápasy:
Celkem třikrát se v letošní sezóně proti sobě postavily tyto celky. Nejprve 17. října si doma udrželi tři body Hradečtí po těsné výhře 3:2. O více jak měsíc později se hrálo v hale Rondo, kde i Kometa vydřela po těsném výsledku 2:1 tři body do tabulky. A v polovině ledna si v Hradci zastříleli pouze Brňané. S vítězstvím 7:0 odjel autobus modrobílých zpět do moravské metropole.
Sedm. Tolik bodů od sebe dělí oba dnešní týmy. Náskok má domácí Brno, které je s 92 body na třetí příčce, Hradec je potom pátý.
Pěkný nedělní večer. První březnová neděle nabídne poslední kolo základní části Tipsport extraligy. V něm se mimo jiné potkají týmy HC Kometa Brno a Mountfield HK. Duel se od 18:20 uskuteční v brněnské hale Rondo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:20.