SESTŘIH: 52. kolo extraligy, Brno - Hradec Králové 2:1

Tímto se s Vámi loučím, děkuji za pozornost a budu se těšit u dalších online přenosů. Pěkný zbytek svátečního dne.
Nejlepší hráči: Petr Leška (Zlín) – Vojtěch Němec (Brno).
Na výhře Komety to však už nic nemění. Je konec. Kometa i napodruhé poráží Zlín. Tentokrát to však bylo daleko vyrovnanější a o třech bodech pro Brno rozhodl až v 58. minutě Vojtěch Němec. Kometa si tak za dohrávku připisuje velice důležité body do tabulky. Naopak Zlín zůstává i nadále poslední a proti loňskému finalistovi tak letos ještě nebodoval.
60:00
60:00
Kempný ještě se sirénou dostal trest na 2 + 10 minut za vražení na hrazení.
59:52
Kometa vyhazuje do středního pásma. To už pro ni vypadá dobře.
59:39
Hosté už jsou v šesti a před Čiliakem.
59:20
Zlínský brankář zatím zůstává v brance, ale je na půl cesty ke střídačce. Buly ve středním pásmu.
59:20
Hosté si berou oddechový čas.
59:20
A znovu se hraje ve středním pásmu. Následně je navíc Zlínu odpískaný ofsajd.
58:41
Hosté se snaží v útoku probojovat se do zakončení, ale zatím marně. Ptáček ve spolupráci s Vondráčkem vyvážejí puk až před Kašíka.
57:54
Domácí jsou blízko tomu, aby svého loňského soka z finále znovu porazili. Na hřišti nyní vidíme boj o každý kus ledu.
57:06
Kometa právě vstřelila branku!
Krásná akce brněnských hokejistů a Kometa znovu vede. Gól vstřelil VOJTĚCH NĚMEC, který dostal přihrávku od Tona, jež si musel sklepnout rukavicí do jízdy. Zlínského brankáře navíc znovu prostřeluje přízemní střelou. Tímto útočník s číslem 53 odčinil neproměněný nájezd. Asistence: Petr Ton, Michal Kempný.
56:39
Střelu Ptáčka ze středního pásma si raději Kašík ponechal v rukavici a přerušuje hru. Vhazovat se bude po jeho levici.
Dnešní utkání sleduje 7200 diváků. Po dlouhé době je v Brně opět vyprodáno.
56:19
Před Čiliaka se nyní protlačil Tomáš Vondráček, který naznačuje, že Kometa nemíní do konce třetí třetiny jen bránit. Kašík byl připravený.
55:21
Zlín na nic nečeká a znovu se po hlavě vrhá do pressingu. Tentokrát si však Kometa pohlídala rozehrávku.
54:39
Velká šance Okála, který nadvakrát z bezprostřední blízkosti ohrozil Čiliaka. Ten měl svůj beton přilepený na zemi a u tyče, takže jeho střely za svá záda nepropustil.
53:40
A hosté chytili slinu. Najednou je jich plný led. Kometa musí opět začít hrát, nebo by se mohla divit na konci utkání.
52:32
Zlín právě vstřelil branku!
A dokumentuje to také vyrovnávací brankou. Velká pasivita brněnských hráčů je po zásluze potrestána. První lajna hostí před Čiliakem způsobila závar, který ukončil střelou pod břevno PETR LEŠKA. Jeho dorážka byla už několikátá v pořadí. Asistence: Bedřich Köhler.
52:12
Brnu se však povedlo tuto situaci vyřešit. Zlín však po brance hodně ožil.
51:47
Teď se však Kometa trápí ve vlastním pásmu, kde se obránci zahánějí do rohů. Tohle nikdy pro tým nevěští nic dobrého.
50:33
Brňané cítí, že by se Zlínští mohli touto brankou chytit a snaží se opět zvýšit aktivitu. Snaha Jana Hrušky končí na betonech zlínského brankáře.
49:40
Hosté využívají přesilovku. Zlínským se tak podařilo přesně to, co potřebovali, tedy vstřelit kontaktní branku. Střelu Adamce brněnský brankář pouze vyrazil před sebe. Puk si nejrychleji našel ROMAN VLACH, jenž jen zasunul do odkryté branky. Asistence: Patrik Urbanec, Petr Holík.
48:45
Marušákova střela jen těsně minula Čiliakovu branku. V ochozech Ronda to jen zahučelo. Následně se Kometa osvobozuje výhozem přes všechny čáry.
48:22
Snažení hostí končí dvěma minutami pro Kempného za sekání. Dostávají tak ideální možnost na vstřelení kontaktní branky.
47:52
Čajánkovi útočné choutky překazil Petr Ton, který se ukázal jako dobrý obránce. Zlínští však i nadále zůstávají v útočném pásmu na puku.
47:25
V dalším útočném výpadu Komety ji zabrzdilo postavení mimo hru. Dopředu se opět tlačil, dnes hodně aktivní, Hanzlík.
46:36
Kometa po vstřelené brance ještě ožila, ale znovu prostřelit Kašíka nedokázala. Hosté se však nechtějí vzdát a i oni se tlačí do zakončení. Při jejich snažení je však zastavil ofsajd.
44:59
Dlouho to však exekutora trestného střílení mrzet nemuselo. Z následného vhazování ve středním pásmu totiž jeho spoluhráči získali puk a nahození Hanzlíka tečoval za Kašíkova záda JAN KÁŇA. Ten se tak prosazuje proti Zlínu znovu a navíc opět jako třetí v pořadí na straně Brna. Asistence: Jan Hanzlík, Leoš Čermák.
44:56
Němec se rozjel k nájezdu, ale při kličce na forhend mu sjel puk z čepele a nezvládl zakončit. Velká škoda pro Brno.
44:56
Vojtěch Němec se dostával do sóla sám na gólmana, při čemž byl podražený a rozhodčí po poradě s druhým hlavním nařizuje trestné střílení.
44:29
Až teď to změnil Bedřich Köhler, který se hezky prosadil mezi třemi brněnskými hráči a dostal se také do zakončení. Jeho střelu ramenem zachytil brněnský gólman.
43:32
Opět ve hře vidíme několik malých nepřesností, což v konečném důsledku znamená, že se hraje uprostřed hřiště bez šancí.
42:58
Po jednom ze soubojů u mantinelu zůstává na ledě ležet zlínský Horák, ale vypadá to, že bude fit.
42:36
Na druhé straně se až před gólmana proháčkoval Jan Hruška, ale i jeho individuální akce zůstala bez zakončení.
41:45
Zdálo se, že se do zakončení dostane Tomáš Žižka, ale místo toho jej o puk obrali vracející se brněnští útočníci.
41:11
Následně Zlínu nevyšla rozehrávka a kotouč končí na zakázaném uvolnění. Do hry jdou třetí formace.
40:37
Hosté se snažili začít třetí třetinu aktivně, ale Okálovi v rozhodující chvíli utekl puk.
40:01
Je za námi druhá třetina. Ta na rozdíl od první přinesla jen jedinou branku. O tu se postaral k radosti domácích fanoušků Vojtěch Němec. V prostřední části jsme už sledovali vyrovnanější hokej s hodně šancemi na obou stranách. Oba gólmani předvádí velice povedené výkony a zatím nějaké gólové hody nepřipouští. Na ledě se také zvýšily emoce, které by mohly gradovat v další třetině.
Třetí třetině začne asi v 17:14.
40:00
39:51
Oba týmy se ještě v závěru pokusily o nějakou střelu, která by ten druhý mančaft mohla zaskočit. To se však nestalo.
39:17
Žižka už se vrátil z trestné lavice a hned se dostal ke střele. Tu si však brněnský gólman bez problému pohlídal a ukryl do své rukavice.
38:24
Jan Hruška se prosmýkl podél mantinelu a následně bekhendem hledal spoluhráče v předbrakovém prostoru. Puk však doletěl přímo na hůl zlínského hráče, který puk z pásma vyhodil.
38:06
Kometa už hraje přesilovku, ale ve snažení vstřelit třetí branku ji zastavuje postavení mimo hru. To se stalo díky střídaní hráčů v útočném pásmu.
37:20
Kuboš dobře mířil, ale jeho střela přeletěla branku.
36:53
Jenže Kometa se znovu dostala do přečíslení. Tentokrát dva na jednoho. Ton hledal Jana Hrušku, který však byl dojíždějícími hráči nedovoleně bráněn a Tomáš Žižka dostává dvě minuty. Týmy budou hrát ve stejném počtu.
36:25
Zlínští už se z této chyby vzpamatovali a dostali se do útoku. Zatím si však pouze vyměňují puk na modré čáře.
35:57
Největší šanci si však vytvořili domácí. Jakub Koreis vypíchl zlínskému obránci puk a uháněl sám na Kašíka. Při svém zakončení však nevystřelil, protože zlomil hůl. Betony Kašíka tak chytaly pouze lopatu jeho hokejky.
35:01
Následně dostává dvě minuty za faul loktem Leoš Čermák. Další příležitost pro hosty na srovnání.
34:57
Leška hledal před brankou Köhlera, ten se sice natáhl k puku, ale kotouč skončil vysoko ve vzduchu, když ve stejný moment přiložil hůl také brněnský obránce.
34:38
Několik pěkných kombinací na obou stranách teď dělalo starosti především brankářům. Marek Čiliak musel řešit závar před svou brankou, který začal Čajánek. Po této akci se na druhou stranu hnal Ton. Ten ještě nevystřelil, ale následně se do puku opřel Ptáček, jenž vyprášil Kašíkovu lapačku. Hraje se teď pěkný útočný hokej.
33:13
Brňané už jsou kompletní. U střídaček se nyní odehrál souboj dvou hráčů, po němž zlínský zůstal ležet na ledě, ale rozhodčí rozpažil a nic trestat nebude.
32:21
Hosté už jsou zpět v útoku. Zatím se ale spíš nahánějí po rozích a sekundy z výhody jednoho muže v poli jim rychle utíkají.
31:30
Zlín rozjel dobrou přesilovkou kombinaci, které chyběl pouze gól. Leška se svými dvěma střelami neuspěl, i když měl Čiliak co dělat, aby po několika odrazech puk chytil. Následně se Kometa osvobozuje.
30:45
Ke slovu na delší dobu se dostali hostí. Ke střelám se sice nedostali, ale dlouho zůstávali na puku. To přerušil až za cenu faulu střelec druhé branky Komety. Vojtěch Němec dostává dvě minuty za držení.
29:20
Dobrou práci Dlapy a Dočekala mohl dokončit Jakub Svoboda, jenž dostal mezi kruhy nabito. Útočník s číslem 61 však netrefil zařízení.
28:24
Na pravý kruh si najel Okál, který vyzkoušel Čiliaka. Ten se musel hodně natáhnout, aby jeho střelu do protipohybu vytěsnil nad branku. Velká šance Zlína na vyrovnání.
27:22
Co se nepovedlo využít Čermákovi a Kempnému, to zvládl VOJTĚCH NĚMEC. Ten dostal perfektní přihrávku od Petra Tona, který jej našel zcela volného před Kašíkem. Němec byl sice v dost velkém úhlu, ale zlínského brankáře nachytal, když ho prostřelil mezi nohama. Asistence: Petr Ton, Jan Hruška.
26:56
Kempný dostal puk na modrou, kde si ještě se střelou počkal, když se mu do ní vrhl jeden ze zlínských hráčů, ale i tak mu následný pokus hosté zblokovali.
26:39
Leoš Čermák to nyní jako správný kapitán vzal na sebe a puk zavezl až do útočné třetiny, kde vyzkoušel pozornost Kašíka. Ten s jeho střelou z úhlu neměl problém.
25:48
Získaného buly v útočné periodě využili Veselý s Čajánkem, kteří si ihned po vhazování vytvořili palebnou pozici, ale ani jeden neuspěl.
25:34
To potvrdil také Michal Kempný, jehož rozehrávka končí na zakázaném uvolnění.
25:12
Ve hře je teď vidět řada nepřesností. Ani jednomu týmu se nedaří dostat do útočného pásma, většina přihrávek končí na holích soupeře nebo na mantinelu.
24:37
První brněnskou lajnu zastavil ofsajd.
23:50
Po něm se ještě Burian dostal ke střele. Ta už byla o něco lepší, ale těsně minula branku.
23:29
Střela Svobody letěla přímo do Kašíkova betonu, od kterého se puk odrazil do rohu.
22:35
Kometa se sama vyhnala až ke své brance a musí začít znova. Na druhou minutu přichází čerstvá síla.
22:11
Nejprve si puk vyměňoval Ton s Němcem, nakonec jej na bránu poslal Ptáček. V dráze puku však nikdo nestál a Kašík jej bez problému ukryl ve své lapačce.
21:43
Ty rozhodčí řeší dvěma minutami za hrubost pro Jaroslava Balaštíka. Kometa si tedy zahraje první přesilovku v zápase.
21:43
Kometa i druhé střídaní odehrála v útočném pásmu, ale bez jediné střely. Konec provází zvýšené emoce.
21:07
Po něm ještě zahrozil Jan Hruška, který se obtočil kolem branky a snažil se puk procpat pod Kašíkem. Ten ale zalehl puk a přerušil hru.
20:39
Brno už krátké oslabení přečkalo a hned po jeho konci samo zahrozilo. Jmenovitě to byl zejména Němec, který si vypracoval dvě pěkné střely.
20:01
První třetina je minulostí. V té byla aktivnější domácí Kometa, která si vytvořila několik dobrých šancí. Proměnila však jen jedinou, po které navíc ihned inkasovala. V závěru měl ještě na hokejce druhou branku Zlína Ondráček, ale ten byl tak překvapený, že nakonec ani nevystřelil. Do kabiny tak jsou týmy za nerozhodného stavu 1:1.
Druhá třetina začne asi v 16:22.
20:00
19:33
Po Marušákově střele se hra přerušuje, když na brankovišti Čiliaka vznikla mela. Brněnský brankář však i mezi spoustou těl našel puk.
19:01
A znovu. Zlín musí začít od své branky, už má jen minutu v této třetině.
18:38
Brněnští se hned v úvodu dvakrát osvobozují vyhozením přes všechny čáry.
18:13
Na konci první třetiny uvidíme první přesilovku. Zdálo se, že Kometa půjde do přečíslení dva na jednoho, ale místo toho sudí vylučuje za podražení Petra Tona, který získával puk do přečíslení.
17:52
Ptáčkovu střelu ztečoval Hruška a Kašík měl co dělat, aby svůj beton vyšvihl proti jeho pokusu.
17:03
A Zlín mohl vést. Hosté se dostali do přečíslení, které dobře vyřešil Holík, jenž našel na modré obránce, jehož sraženou střelu Čiliak vyrazil přímo na hůl Ondráčka. Ten byl ale možností zasunout puk do odkryté branky tak zaskočený, že ani nevystřelil.
16:26
Svoboda si objel branku a viděl volného Hanzlíka, ten měl dost času, aby pořádně zamířil, ale trefil pouze vyjetého Kašíka.
15:19
Kempný a po něm ještě Němec byli další, kdo zaměstnávali hostujícího brankáře, ten však zatím odolává. Zlín hraje hodně pasivně.
14:10
Vondráček dostal přihrávku od Koreise mezi kruhy, ale tam ho od puku odstavil Holík.
13:36
Kometa si tohle bleskové vyrovnání nechce nechat líbit a hned se žene do útoku. Pokračuje tak hra, kterou jsme sledovali před první brankou.
12:27
Hosté však ihned srovnávají, stačilo jim na to jen dvaadvacet sekund. Asi z první šance se tak prosazují a Kometu shazují z koně. Z vyhraného buly zamířil na zteč BEDŘICH KÖHLER, který prostřelil možná trochu zmrzlého Čiliaka. Asistence: Zdeněk Okál, Petr Leška.
12:05
Teď už však zlínská obrana kapituluje. Třetí formace Komety si v útočné třetině dělala co chtěla a vše vygradovalo ve vedoucí branku. Tu vstřelil JAN HANZLÍK, jenž si od mantinelu udělal výlet až před Kašíka, pod kterým procedil puk do brány. Asistence: Tomáš Vondráček, Vilém Burian.
11:48
Vondráčkovu střelu Kašík ramenem vytěsnil nad branku.
11:13
Zlín opět místo útoku zvolil střídání. Domácí se velice snadno dostávají na puk a mohou tvořit hru.
10:20
Pěknou střelou se prezentoval Jakub Svoboda, který z vrcholu pravého kruhu mířil nad vyrážečku. Hra je přerušená po tom, co se puk zastavil až o ochrannou síť.
09:50
Dujsík od mantinelu našel volného Čermáka před zlínskou brankou, jeho snahu si však pohlídal zlínský gólman.
09:13
Nyní brněnskou obranu zaměstnává čtvrtá formace hostí. Veselého ani Čajánkova střela však Čiliaka ohrozit nemohla.
08:21
Třetí brněnský útok už je opět nastěhovaný před Kašíkem a motá zlínské obraně hlavy. Ta zatím se štěstím odolává.
07:52
Zlínští vyvážejí puk, ale hned za červenou se jej zbavují a rychle střídají.
07:08
Jakub Svoboda chtěl pokračovat v útočných kreacích, ale místo toho svůj tým vyhnal z útočného pásma. Kometa však v této fázi utkání tlačí svého soupeře.
06:35
Další pěkné šance na straně brněnské Komety. Nejprve dobře střílel Ptáček, jehož ránu Kašík vyrazil na hůl Kempného. Ten místo další střely zvolil přihrávku, která se ale Tonovi zamotala mezi brusle.
06:13
Už už se zdálo, že se ševci dostanou do slibné pozice, ale místo toho je Okálovi odpískaný úmyslný ofsajd. Po komerční přestávce se tak bude pokračovat před Kašíkem.
06:00
Teprve podruhé se dnes přerušuje. Na ledě zůstal ležet po jednom ze soubojů Burian, ale ten se zvedá a bude se pokračovat.
05:20
Káňa se musel pro přihrávku hodně zaklonit a jeho následné střele chyběla potřebná razance. Odražený puk nikdo z domácích nezískal.
04:29
Jihomoravané jsou i nadále u kotouče a svou aktuální převahu se snaží zúročit ve vedoucí branku. Hosté se ale dobře brání a k dalším pokusům je nepouští.
03:37
Zatím největší šanci zápasu si vytvořila Kometa, když Kempný viděl od modré na brankovišti postaveného Tona. Tomu puk střílenou přihrávkou poslal na teč. Brněnský útočník jen těsně minul.
02:56
Podařilo se to Petru Tonovi, který na nic nečekal a hned za modrou se pokusil taháčkem překvapit Kašíka. Ten na střelu viděl a bez problému ji vyrazil.
02:20
Kometa získala puk a hned střídá. Nová krev na ledě se může pokusit ohrozit Kašíka.
01:44
Domácí čtvrté lajně se nedaří dostat z obranné třetiny. Zlínští ale hrajou pouze po rozích hřiště.
01:02
Nyní jsou u puku hosté, ale ani jednomu z hráčů druhé formace se nepovedlo vystřelit. Kometa puk posílá do bezpečí.
00:30
Úvodní buly vyhrála Kometa, která se také dostala k první střele. Pokud Kempného ze středního pásma však skončil až v ochranné síti.
00:01

HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Kempný, Ptáček, Hanzlík, Dujsík, Dlapa, Kuboš, Malec – Hruška, Němec, Ton – Dočekal, Čermák (C), J. Svoboda – Burian, Koreis, Vondráček – Káňa, Kusko, Mrázek.
Trenér: Vladimír Kýhos

PSG Zlín: Kašík (Haloda) – Horák, Marušák, Urbanec, Řezníček, Kotvan, Žižka – Köhler, Leška, Okál – Říčka, Vlach, Balaštík – Čech, Holík, Ondráček – Veselý, Čajánek (C), Sedláček.
Trenér: Rostislav Vlach

Rozhodčí: Roman Svoboda, Vladimír Šindler – Tomáš Brejcha, Libor Suchánek.
PSG Zlín
Také ševci pokračovali v neděli v moravských soubojích. I když doma vedli 2:0, nakonec z ledu odcházeli jako poražení. Olomoučtí kohouti dokázali vyrovnat a v nájezdech uspěli právě oni. Rozhodující gól zařídil Pavel Patera, a to i přesto, že puk do branky nedostal. Rozhodčí mu totiž přiznali tzv. technický gól, když byl při svém zakončení faulovaný.

PSG Zlín – HC Olomouc 2:3 po s.n.
Branky a nahrávky: 4. Okál (Leška, Köhler), 23. Marušák (Holík) – 24. Marosz, 31. Dlouhý (Knotek, Rašner), rozh. náj. Patera.
HC Kometa Brno
Následný zápas v neděli chtěli svěřenci trenéra Vladimíra Kýhose potvrdit svou formu a získat další tři body a nahlédnout do elitní desítky extraligové tabulky. Nakonec se nic takového ale nekonalo. V napínavé bitvě uspěly Vítkovice, které vstřelily vítěznou branku v 64. minutě. Trefil se Ondřej Roman.

HC Kometa Brno – HC Vítkovice Steel 1:2 po pr.
Branky a nahrávky: 60. Ton (Kempný, Koreis) – 55. Szturc (Kovář), 64. Roman (Svačina, Čerešňák).
Brno i Zlín pokračuje v sérii moravských zápasů. Tu spolu načali v pátek, kdy Kometa zajížděla na Zimní stadion Luďka Čajky. V prvním vzájemném letošním zápase uspěla Kometa, která ševce zničila v první třetina třemi slepenými brankami. Celkově pak vyhrála 6:3.
Hezké úterní odpoledne, dobrý den. Také ve dne, kdy před šestadevadesáti lety vzniklo samostatné Československo, se rozběhne česká hokejová extraliga. Ta má na programu dohrávky i předehrávky různých kol. Do Brna přijíždí ševci ze Zlína, aby společně s Kometou sehráli dohrávku druhého kola. V září jim ho přerušila mlha, která se v hale Rondo vytvořila během první třetiny.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.