Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni – litvínovský Peter Jánský a třinecký Zbyněk Irgl.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Verva Litvínov.
Autorem vítězné branky je ROBIN HANZL.
Plíhal našel jen svižnou lapačku Francouze a Litvínov vítězí!
Hanzl překonal Hrubce bekhendovým blafákem!
Irgl tak dlouho kličkoval před bránou až mu nakonec utekl puk.
Ručinský nic nevymýšlel a Hrubec má kotouč mezi betony.
Hanzl dlouho kličkoval s pukem, ale Hrubce nepřekonal.
Dravecký je také proti Francouzovi krátký.
Lukeš také neúspěšný.
Francouz se nenechal rozhodit a chytá!
Hübl bekhendovým blafákem neuspěl!
Irgl neúspěšný!
Samostatné nájezdy začínají.
V samostatných nájezdech začne hostující Třinec.
O vítězi utkání se bude rozhodovat v samostatných nájezdech, které začnou po suché úpravě ledu.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:58
Tým domácích si vyžádal oddechový čas.
64:58
V posledních dvou sekundách pískáno zakázané uvolnění hostí.
64:30
Vhazování před Francouzem vyhráli host, kteří ale u kotouče moc dlouho nevydrželi.
64:05
Hanzl pěknou střelou nepřekonal hostujícího Hrubce!
63:52
Trončínský mířil těsně mimo litvínovskou branku!
63:14
Gula vyslal dělovku od modré, Hrubec vyráží do rohu!
62:05
Roth a poté ani Dravecký neuspěli proti skvělému Francouzovi!
61:21
Kreps byl dobře bráněn litvínovským obráncem a tak nemohl nahrát svému spoluhráči před odkrytou branku!
60:53
Verva je zpět u puku a hned přišla obrovská šance! Piroš zpoza branky nahrával Ručinskému, který z první našel pouze připraveného Hrubce!
60:22
Litvínov zakládá nový útok zpoza své brány. V útočném pásmu ale o kotouč rychle přišel.
60:01
Ve třetí dvacetiminutovce byly konečně k vidění i góly. Na straně domácích se o branky postarali Sklenička a Jánský, na straně Třince Polanský a Orsava.
Ovšem základní hrací doba o vítězi nerozhodla a bude se pokračovat v prodloužení.
60:00
59:48
Francouz si připisuje další zákrok po střele jednoho z hostujících hráčů.
59:31
Sledujeme poslední sekundy třetí třetiny.
59:30
Adamského tvrdou střelu vyráží Francouz mimo brankoviště.
59:00
Hanzl nahrál Jánskému, který z úhlu vyslal pěknou střelu na Hrubce, ten ale s přehledem vyrazil.
58:14
Hosté jsou kompletní a Litvínov hru v početní výhodě nezužitkoval.
58:04
Hübl mířil těsně mimo tři tyče!
57:47
Majdan našel z kruhu jen připraveného gólmana Hrubce!
57:31
Další Gulova nepovedená rozehrávka a kotouč je před Francouzem.
57:14
Piroš prudce vystřelil ze středního pásma, Hrubec má kotouč pod kontrolou.
56:52
Hosté zatím dobře brání, Litvínov se ještě pořádně nedostal do pásma.
56:14
Litvínov si zahraje přesilovou hru. Na trestnou lavici odjíždí hostující Trončínský na dvě minuty za hákování.
56:01
Polanského nahození skončilo mimo kluziště a vhazování proběhne ve středním pásmu.
55:17
Vhazování vyhrál Třinec. Nahození hostí ale raději ukrývá Francouz pod svou lapačku před dojíždějícím Irglem.
55:03
Ručinského střelu má Hrubec pod kontrolou, bude se vhazovat po gólmanovo pravici.
54:45
To se mu ale nepovedlo a ze špatné přihrávky vzešlo zakázané uvolnění Třince.
54:33
Třinec zakládá nový útok zpoza své branky.
52:41
Litvínov právě vstřelil branku!
Domácí vyrovnávají stav utkání! PETER JÁNSKÝ ujel sám na gólmana Hrubce, kterého litvínovský útočník překonal střelou mezi betony! Asistence: František Lukeš
52:03
Icing domácích, vhazuje se před domácím gólmanem.
51:41
Probíhá souboj o puk v rohu za Francouzovo brankou.
50:22
Domácí vzápětí snižují náskok Třince na rozdíl jediné branky. Kamil Piroš nahrál ZBYŇKU SKLENIČKOVI na modrou a ten propálil vše co mu stálo v cestě! Asistence: Kamil Piroš, Juraj Majdan
49:05
Třinec právě vstřelil branku!
Hosté zvyšují své vedení při signalizovaném trestu! JAKUB ORSAVA ujel sám na branku, nic nevymýšlel a střelou nad lapačku poslal Třinec do dvoubrankového vedení! Bez asistence.
48:51
Hübl mířil těsně mimo branku a kotouč je v rohu!
48:35
Hüblovu střelu má Hrubec ve své výstroji. Vhazuje se po jeho levici.
48:26
Vyloučen hostující Roth na dvě minuty za sekání. Litvínov si zahraje další přesilovou hru a má o to větší šanci na vyrovnání.
47:16
Martynek se řítil do útočného pásma, vyklonil se přes obránce, ale střelou našel jen Hrubcovo beton!
46:34
Lukeš poslal střílenou přihrávku na Hübla, ten ale nezpracoval správně.
46:01
Hostující Orsava v pádu stihl vystřelit, ale Francouz střelu po zemi vyráží.
45:37
Icing domácích, hra se přesouvá před Francouze.
44:53
U puku se teď střídají oba týmy, žádné šance nepřicházejí.
Dnešní utkání sleduje 4231 diváků.
44:12
43:34
Lukešova střela Hrubcovi propadla pod betony a Jánský se ještě pokoušel dorážet, ale marně!
42:53
Litvínovu se nepodařilo správně rozehrát a je z toho icing. Vhazuje se před Francouzem.
42:12
Na trestnou lavici usedá hostující Kreps na dvě minuty za sekání.
41:05
Hosté se v úvodu poslední dvacetiminutovky dostávají do vedení! Zbyněk Irgl nahrál před branku JIŘÍMU POLANSKÉMU, který se trefil do odkryté litvínovské klece. Asistence: Zbyněk Irgl
40:27
Gula špatně rozehrál a u kotouče jsou třinečtí, kteří zatím vyčkávají za svou brankou.
40:01
Druhá dvacetiminutovka přinesla o poznání více šancí než ta první. Hned v úvodu třetiny se do obrovské šance dostali mladíci Písařík s Jurčíkem, kteří ztroskotali na výborném gólmanu Hrubcovi. V polovině třetiny se hostující gólman musel v brance pěkně otáčet. Nejprve svoji svižnou lapačkou zlikvidoval nebezpečnou střelu Hanzla, chvíli na to se snažil dorážet Šrámek Chaloupkovu střelu od modré, Hrubec byl ale opět na správném místě. Ve 35. minutě jel ve svém oslabení Irgl na Francouze, byl však bráněn Lukešem a neměl tak moc klidu k zakončení. Minutu na to ale znovu Irgl trestuhodně spálil rozhodně největší šanci hostujícího týmu poté, co přestřelil úplně odkrytou litvínovskou svatyni!

Třetí třetina začne přibližně v 19:09.
40:00
39:28
39:22
Matuš střílí od modré, ale Francouz vyráží do rohu.
39:00
Litvínovu se zatím přesilová hra příliš nedaří, hosté dobře brání a vyhazují.
38:15
Irgl se ve středním pásmu ujal puku a bráněn Lukešem se řítil na Francouze, zakončil bekhendem, ale Francouze nepřekvapil.
37:28
Litvínov je pod velkým tlakem! Ale na trestnou lavici teď odjíždí hostující hráč Kreps, který se v rohu kluziště dopustil faulu vražení na hrazení. Litvínov si zahraje dvě minuty v početní výhodě.
36:56
Hned po vhazování letí na Francouze střela Linharta.
36:44
Až teď se Litvínov osvobozuje, ale je z toho icing a tak hráči nemohou vystřídat. Vhazuje se před Francouzem.
36:00
Trončínský se od modré netrefuje mezi tři tyče! Hosté dále útočí a Verva se nemůže vymanit z jejich tlaku.
35:23
Třinec v obrovské šanci! Jeden z hostujících hráčů netrefil prázdnou branku Litvínova!
34:07
Kreps se dostal do úniku a jel sám na Francouze! Litvínovský brankář si ale počkal a tuto třineckou šanci zlikvidoval na jedničku! Také za to sklidil od diváku velké ovace.
33:48
Hrubec musel zasahovat proti Ručinského střele z kruhu.
33:40
Domácí se při přejezdu do útočného pásma dopustili ofsajdu a vhazuje se ve středním pásmu.
32:59
Adamský střílí z vrcholu kruhu, ale Francouz si střelu po ledě pohlídal.
32:50
Po Francouzovo zásahu následuje komerční přestávka.
32:41
Trávníček vyhodil pouze na hostujícího Kleslu do středního pásma, Třinec jde do útoku.
31:41
Chaloupka střílel od modré a Šrámek poté ještě dorážel kotouč, ovšem v cestě jim stál výborný Hrubec! Pěkná šance Litvínova.
30:23
Ručinský si sjel s pukem až před branku, odkud zkusil bekhendem zakončit, ovšem třinecký gólman byl opět na místě.
30:01
Úplně osamocený Hanzl vystřelil z kruhu, ale našel pouze svižnou Hrubcovu lapačku!
29:39
Hüblovu střelu vyrazil Hrubec nad svou branku, Litvínov pokračuje v útoku.
29:02
Adamského střela byla tečována Skleničkou do ochranné sítě. Vhazuje se před Francouzem.
28:53
Šlégr opět střílí od modré po zemi, na dorážku ještě čekal před brankou Majdan. Ovšem hostující gólman Hrubec byl rychlejší a kotouč má pod lapačkou.
28:01
Jurčík se trefil jen do jednoho z bránících hráčů a Hrubec to tak měl bez práce.
27:14
Doudera si sjel před branku odkud vystřelil zblízka na Francouze, ten má kotouč pod kontrolou!
26:47
Šlégr znovu střílí od modré, tentokrát kotouč letí od Rotha do ochranné sítě nad brankou hostí.
26:25
Šlégrovu střelu od modré až na podruhé uklidil pod lapačku gólman Hrubec.
26:15
Teď ale Francouz musel zasahovat po střele Rotha z kruhu. Po komerční přestávce se bude vhazovat po Francouzovo pravici.
26:02
Třinec je v útočném pásmu, zatím se ale hraje jen po mantinelech.
25:17
Matuš se hnal před branku, ale litvínovský obránce Sklenička ho šikovně připravil o puk.
24:05
Litvínov je na puku a už je i v útočném pásmu. Pavelkovu dělovku vyráží Hrubec do rohu!
24:05
Pískán ofsajd a vhazuje se ve středním pásmu.
22:50
Jurčík s Písaříkem v obrovské šanci! Hrubec ale nakonec třinecký tým se štěstím zachránil!
22:12
Dravecký se snažil z kruhu překvapit Francouze, který byl však připraven.
21:54
Litvínovský Majdan nahazuje za branku hostí, tam ale Verva o kotouč přichází.
21:25
21:00
Jánského střelu má teď hostující gólman Hrubec ve své výstroji. Bude se vhazovat po jeho levici.
20:43
Trávníček je na ledě, Litvínov hraje v početní výhodě.
20:17
Třinec se nedostal přes střední pásmo a vrací se zpět za svou branku.
20:01
Bezbranková první třetina přinesla několik šancí na obou stranách. Na začátku sedmé minuty poslal střelu po zemi Hübl, ovšem Hrubec stihl betonem vyrazit mimo branku. V polovině třetiny ujeli v situaci dva na jednoho Dravecký se Žejdlem, druhému jmenovanému se ale nepodařilo zakončit a zhatil tak třineckou šanci. Snad největší šance Litvínova se naskytla v 16. minutě, když v přesilové hře nastřelil břevno hostující branky Kubát.

V úvodu druhé třetiny bude pokračovat hra 4 na 4, po 43 sekundách se na led vrátí kapitán Vervy Trávníček a Litvínov si zahraje krátkou početní výhodu.

Druhá třetina začne přibližně v 18:20.
20:00
19:25
Hostující Roth vyloučen na dvě minuty za hrubost. Bude se hrát 4 na 4.
19:07
Hübl vyhazuje až za Hrubce.
18:43
Na trestnou lavici odjíždí domácí Trávníček na dvě minuty za sekání.
18:25
Signalizovaný trest pro domácí!
17:58
17:24
Puk je mimo kluziště. Třinec ještě za svojí přesilovou hru nic kloudného nevymyslel.
17:11
Hosté se při přejezdu do útočného pásma dopustili ofsajdu, vhazuje se ve středním pásmu.
17:00
Kubát ve středním pásmu zachytil rozehrávku Třince a vyhazuje za Hrubce.
16:24
Hosté jsou kompletní a hrají v početní výhodě.
15:58
Vyloučen domácí Hanzl na dvě minuty za sekání. Bude se hrát 26 sekund 4 na 4.
15:55
Třinečtí vyhazují za Francouze.
15:23
Kubát od modré nastřelil břevno!
14:55
Vhazování vyhrála Verva, která se žene do útočného pásma.
14:52
Pískána vysoká hůl a vhazuje se před Francouzem.
14:24
Další vyloučení na straně hostujících. Na trestnou lavici usedá Orsava na dvě minuty za podražení.
14:07
Probíhá souboj o puk u mantinelu v obranném pásmu hostí.
13:05
Hübl nastřelil jen hostujícího Gavlase, který odjíždí na střídačku s bolestivou grimasou.
12:07
Litvínov útočí! Hrubec si připsal několik dobrých zákroků.
11:33
Sklenička si teď nerozuměl s Majdanem a kotouč je ve středním pásmu.
10:01
Dravecký se Žejdlem v úniku dva na jednoho! Žejdlovi se ale nepodařilo zakončit!
09:36
... nic ale nevymyslel a u kotouče jsou třinečtí.
09:02
Litvínov je v útočném pásmu!
08:53
Hosté jsou v plném počtu.
08:35
Třinec má opět puk pod kontrolou a šetří důležité sekundy oslabení.
08:14
Kotouč je za Francouzem. Třinec se dobře brání.
08:03
Jánský nastřelil jen jednoho z bránících hráčů.
07:35
Třinecký Plíhal zachytil nahrávku Litvínova a vyhodil puk až před Francouze.
07:22
Hüblova střela letěla mimo tři tyče. Kotouč je teď mimo kluziště, bude se znovu vhazovat před Hrubcem.
06:57
Ručinský vyhrál buly, ale Hüblovi nesedla přihrávka na modrou a domácí se sami vyhnali do středního pásma.
06:53
Majdan byl v útočném pásmu Litvínova nedovoleně odstaven třineckým Žejdlem, který odjíždí na trestnou lavici za nedovolené bránění. Litvínov si zahraje první přesilovou hru.
06:17
Vhazování na středu hřiště vyhrál Třinec, který nahazuje za branku Vervy.
06:08
Litvínov v šanci! Hüblovo střelu po zemi z mezikruží stačil s velkým štěstím Hrubec vyrazit mimo svou bránu!
05:40
Matuš od modré nastřelil jen jednoho z bránících litvínovských hráčů.
05:00
Litvínov přešel celkem lehce přes střední pásmo, v útočném se ale dlouho neohřál. Třinec je před Francouzem.
03:51
Litvínovští sice zavezli puk před hostujícího gólmana, tam o něj ale přišli a Třinec může jít do útoku.
03:26
Teď ale musel na druhé straně zasahovat Francouz. Vhazuje se po jeho levici.
03:16
Hrubec má kotouč ve své výstroji po střele Šlégra.
03:05
Pavelka zakládá zpoza své branky nový útok.
02:10
Oba týmy mají na ledě nové síly ze střídačky, puk je za Hrubcem.
01:49
Hostující Doudera z kruhu poslal nenápadnou střelu na Francouze, který s ní ale neměl žádný problém.
00:36
Litvínov poprvé útočí, střelu Lukeše vyráží Hrubec mimo branku. Poté jeden z litvínovských ještě zkoušel překvapit hostujícího gólmana z kruhu. Byl ale také neúspěšný.
00:03
Úvodní buly vyhrál Třinec, ovšem při přejezdu do útočného pásma se dopustil ofsajdu a vhazuje se ve středním pásmu.
00:01
Oba týmy jsou již nastoupeny na modrých čarách. Utkání za malou chvilku začne.

HC Verva Litvínov: Francouz – Baránek, Kubát, Gula, Šlégr, Pavelka, Sklenička, Chaloupka, Lukeš, Hübl, Jánský, Ručinský, Hanzl, Martynek, Trávníček, Piroš, Majdan, Jurčík, Šrámek, Písařík.

HC Oceláři Třinec: Hamerlík – Klesla, Roth, Linhart, Gavlas, Doudera, Trončínský, Nosek, Orsava, Plíhal, Kreps, Adamský, Polanský, Irgl, Dravecký, Žejdl, Jašek, Kindl, Matuš, Chmielewski, Cienciala.

Rozhodčí: Šindler, Wagner – Lhotský, Svoboda.
Litvínov vstoupil do soutěže výborně, po dvou kolech se tým z Podkrušnohoří nachází na třetí příčce tabulky celé extraligy. Chemici v prvním utkání smazali Vary pětigólovým debaklem a v nedělním klání porazili Plzeň 3:2 po samostatných nájezdech.

Skvěle se daří především trojici Hübl, Ručinský a Lukeš, kteří doposud nasbírali shodně po třech bodech za dvě branky a jednu přihrávku. Zejména nestárnoucí veterán Martin Ručinský udivuje extraligu, jak ve svých letech dokáže patřit pořád k top hráčů celé soutěže.

Třinec zažil také skvělý vstup do nové sezóny. Oceláři ještě neztratili ani bod a díky lepšímu skóre vedou tabulku před druhým Hradcem. Třinečtí v úvodním duelu těsně přetlačili Pardubice 2:1 a ve druhém kole roznesli na svém ledě nováčka z Olomouce v poměru 6:1.

Statistikám vévodí Zbyněk Irgl s pěti body za dva góly a tři přihrávky. Hned za ním dokázala posbírat celá pětice hráčů po třech bodech, Plíhal, Adamský, litvínovský odchovanec Kreps, Polanský a obránce Roth. V utkání proti Olomouci se blýskl hattrickem Tomáš Plíhal.

V utkání se střetnou s největší pravděpodobností i brankaři s nejlepšími statistikami v soutěži. Všem gólmanům vévodí litvínovský Pavel Francouz, který má nejvyšší úspěšnost zásahů, nejnižší průměr branek na zápas a také jako jediný brankař vychytal v prvních dvou kolech jedno čisté konto. Za ním ale o mnoho nezaostává Peter Hamerlík a Šimon Hrubec, oba brankaři Třince, kteří se také prezentují skvělými výkony.

Jak celé utkání dopadne můžete sledovat v online přenosu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.