Ode mne je to pro dnešek vše. Loučím se s Vámi a opět se někdy těším u dalších zápasů Tipsport extraligy na počtenou.
NEJLEPŠÍ HRÁČI ZÁPASU
David Štich (SLA) – 1+0
Erik Hrňa (TŘI) – 1+0
Dnes se v O2 aréně zrodilo velké překvapení. Zoufale poslední Slavia doma poráží jasně první Třinec a v předehrávce padesátého kola si nechává doma všechny tři body. Domácí předvedli v poslední třetině skvělý výkon, když dvěma brankami otočili vývoj zápasu. Dnes to bylo hodně defenzivní utkání, které rozhodl čtyři minuty před koncem tvrdou ranou od modré David Štich.
60:00
59:44
Vlasák vyhazuje do středního pásma.
59:08
Další zákrok Furcha, hosté zůstávají u puku.
57:20
Třinec se k zakončení nedostal a slávisté vyhazují do středního pásma.
56:00
Slavia právě vstřelila branku!
Slavia otáčí skóre zápasu. Doležal nabil na modrou DAVIDU ŠTICHOVI, který svou dělovkou překonal Hrubce, jenž přes hlouček clonících hokejistů neměl šanci reagovat. Asistence: Jiří Doležal.
55:22
Galvas pálil nepřesně.
55:09
Na druhé straně Pletkův pokus zblokován.
54:28
Nahozený puk získali v útočném pásmu hosté, ke střele se ale nedostali.
54:06
Hrubec pokryl Vasovu střelu od modré.
53:06
Chybu Bednáře na obranné modré napravil Šenkeřík.
52:38
Vasovo nahození schoval Hrubec do lapačky.
51:44
Čermák se vyčítavě kouká po rozhodčích, ale vylučovat se nebude.
51:09
Šenkeřík tvrdou ranou po ledě nemířil přesně.
50:34
Vyrážečka Hrubce poslala střelu Stránského mimo hřiště.
50:07
Hrubec zlikvidoval skrytou střelu Doležala.
49:47
Třinečtí mohli jet 3 na 2, ale Plíhal svou nepřesnou přihrávkou celou akci zhatil.
49:22
Slavia v ofsajdu a bude se vhazovat ve středním pásmu.
49:05
Tvrdou střelu Růžičky skryl ve výstroji Furch.
48:40
Slavia vyhazuje na zakázané uvolnění.
48:30
Hosté znovu usazeni v útočné třetině, ale ani nyní se ke střele nepropracovali.
47:44
Třinec se v pásmu k zakončení nedostal.
46:58
Rákos tečoval střelu těsně vedle Furchovy brány.
46:49
Na druhé straně bleskový brejk 2 na 1 zakončil střelou Dravecký, ale Furch byl připraven.
46:42
Bednář od modré nahodil puk, který překvapivě vypadl Hrubcovi a slávistický kapitán z dorážky trefil tyč.
46:15
Stránský se pomalu vracel z pásma, a Vas tak byl chycen v jasném ofsajdu.
45:52
Šulcův pokus od modré k Hrubcovi neprošel.
45:42
Icing Třince.
44:34
Růžička dostal přihrávku mezi kruhy, ale svou střelou těsně přestřelil Furchovu klec.
43:38
Štich srazil kotouč do ochranné sítě.
42:54
Furch s obtížemi vyráží dělovku Linharta.
42:40
Další nahození hostí kryje Furch.
42:10
Třinec se do pásma nedostal.
41:07
Domácí využívají přesilovku. Pletka střílel od modré, jeho pokus vyrazil Hrubec jen k JAROSLAVU BEDNÁŘOVI, který z dorážky srovnává skóre. Asistence: Václav Pletka, Petr Šenkeřík.
41:00
A ani další Šenkeříkův pokus se neujal.
40:42
Šenkeříkovu střelu zblokoval jeden z obránců do ochranné sítě.
40:30
Slavia se až nyní dostává s pukem do pásma.
40:01
Střely v druhé třetině - 9:11

Střely celkem - 19:23
Druhá třetina nám příliš mnoho hokejové krásy nepřinesla. Ani jeden z týmů se nedostal do větší příležitosti a druhá část tak končí bez branek a Třinec nadále vede o jediný gól, který vstřelil na konci první třetiny Hrňa. Necelou minutu před koncem byl ale vyloučen hostující Doudera, a Slavia tak odehraje prvních osmdesát vteřin poslední třetiny v přesilovce.Třetí třetina začne přibližně v 19:58.
40:00
39:59
Šenkeřík v poslední vteřině pálí nepřesně.
39:28
Bednář poslal k zemi jednoho z hlavních rozhodčích. Následuje buly před Hrubcem.
39:25
Šenkeříkovu skrytou střelu vyrazil Hrubec.
39:20
Hodně přísně vyloučení. Dvě minuty za držení dostává Doudera (TŘI) a při cestě na trestnou jen kroutí hlavou.
39:03
Slavia vyhazuje na zakázané uvolnění, ale domácí se hodně zlobí.
38:00
Hrňa ze středního pásma mohl jen těžko Furcha překonat.
37:47
Sklenář o kousek nedosáhl na Čermákův pas.
37:12
Linhartova rána sražená mimo hrací plochu.
36:47
Po Furchově zákroku vznikla za bránou menší potyčka, kterou ale rozhodčí okamžitě ukončili.
36:09
Orsava křižnou ranou netrefil bránu.
35:43
Do šance se protlačil Plíhal, ale s jeho bekhendovým pokusem si Furch poradil.
34:05
Do rychlého protiútoku se tlačil Stránský. Dobře se ale vrátil Doudera, který akci slávistů zastavil.
33:49
Hru přerušila přihrávka rukou jednoho z domácích borců. Po reklamní přestávce se bude vhazovat ve střední třetině.
33:38
Hraje se především ve střední třetině. Oba celky poněkud bojují s přechodem přes útočnou modrou.
32:59
Ve druhé třetině zatím sledujeme vyrovnanou partii. Ani slávisté se nebojí ohrozit branku třineckých Ocelářů.
32:07
Sešívaní se vydali do útoku. Hrubec dokázal bez větších obtíží zasáhnout.
31:27
Nahození ze středního pásma Furch v pohodě chytá.
31:19
Třinec opět v ofsajdu.
31:00
Další pokus od modré končí ve Furchově lapačce.
30:47
Sklenářova přihrávka zachycena a následný brejk Třince likviduje Furch.
30:36
Matuš pálí těsně vedle.
30:09
Slavia mohla jít do brejku, ale výborný obranný zákrok předvedl Orsava.
29:01
Ofsajd Třince.
28:49
Hosté nepřesně kombinují v útočném pásmu a u puku je Slavia.
28:21
Kolařík v dobré pozici netrefil bránu.
27:32
Dravecký nahodil puk před bránu, ale nikdo z jeho spoluhráčů se k němu nedostal.
27:14
Kotouč v moci Furcha a následuje komerční přestávka.
26:51
Vas pálí těsně vedle.
25:56
Třinečtí dojeli nahozený kotouč, ale nedokázali se usadit v útočném pásmu.
25:12
Bednářova střela od modré byla tečována a trefila Hrubce do masky.
24:39
Kotouč mizí v ochranné síti. Vhazovat se bude před Hrubce.
23:47
Hrubec udržel nahození Kolaříka.
23:09
Sklenářova klička byla moc dlouhá a u puku jsou hosté.
22:45
Novák se prodral k puku a pokusil se z velkého úhlu překvapit Hrubce, avšak mířil nepřesně.
22:29
Na modrou dostal nalito Galvas, ale střela mu nesedla.
21:59
Střela Štefana Růžičky sražena do ochranné sítě.
21:41
Hrubec před dotírajícím Sklenářem raději přikryl kotouč a bude se vhazovat po jeho levici.
21:32
Odpískaný ofsajd hostí.
21:22
Štichovu střelu od modré Hrubec v pohodě vyrazil.
20:48
Tomica na modré zastavil útok Třince.
20:28
Signalizovaný ofsajd Slavie a domácí tak jedou střídat.
20:01
Střely v první třetině – 9:12.
Slavia byla v první třetině poměrně překvapivě Třinci velmi vyrovnaným soupeřem. Dostala se dokonce do dvou samostatných úniků, avšak Tomica a ani následně Pletka svými střelami nedokázali Hrubce překonat. Oba celky měly v první části možnost jedné přesilovky, které ale zůstaly nevyužity. Branky jsme se tak dočkali až v 18. minutě, kdy Kreps poslal přesnou přihrávku na Hrňu a ten střelou bez přípravy rozvlnil síť za Furchem. Druhá třetina začne přibližně v 19:05.
20:00
19:38
Čermák se protáhl ke střele, která však letěla těsně nad.
18:22
Hra se nyní odehrává převážně ve středním pásmu.
17:28
Třinec právě vstřelil branku!
Hostí střílí první branku zápasu. ERIK HRŇA dostal křižnou přihrávku do kruhu a střelou z první propálil Furcha pod lapačkou. Asistence: Kamil Kreps, Jakub Orsava.
16:52
Nahozený kotouč Slavie získávají hostující obránci.
16:18
Další střela mizí ve Furchově výstroji.
16:12
Od modré pálil nepřesně Nosek.
15:44
Kolaříkův sražený pokus přisvítil v O2 aréně.
15:12
Doležalovi sjel na poslední chvíli kotouč z hole.
14:33
Slavia se marně snaží zavést puk do pásma.
14:01
Třinečtí chyceni v ofsajdu.
13:18
Vlasák vyhazuje do středního pásma a oba týmy jdou střídat.
12:48
Střela Doudery sražena mimo.
12:04
Furch si nyní dával hodně načas s rozehrávkou a málem z toho byla šance hostí.
11:26
Kotouč pod ležícím Kleslou a rozhodčí přerušují hru. Buly před Hrubcem.
10:52
Pletka při špatném střídaní hostí opět jel sám na Hrubce, který tentokrát předvedl dobrý zákrok vyrážečkou. Puk v ochranné síti.
10:26
Třinec opět nastěhovaný v pásmu domácích.
09:44
Tomica ujel do samostatného úniku, jeho střelu ale Hrubec vyrazil.
09:30
Stránský získal kotouč a Slavia může střídat.
08:59
Střela Rákose sražena do rohu kluziště. U puku jsou stále hosté.
08:34
08:15
Orsava si krásně vyjel zpoza brány, ale trefil jen rameno Furcha.
07:39
Další střela končí v rukavici sešívaného gólmana.
07:13
Klesla od modré trefil jen beton Furcha.
06:39
Slavia vyhrává buly a vyhazuje.
06:34
Přesilovku si zahrají i hosté. Novák (SLA) dostává dvě minuty za podražení.
06:21
Brána za Hrubcem posunuta a hráči si odpočinou při komerční přestávce.
05:36
Zašlápnutý kotouč v rohu kluziště získali domácí, ale jejich následný útok končí již ve středním pásmu.
05:02
Sražený kotouč končí na střídačce Třince. Následuje buly před Hrubcem.
04:08
Hrňa zachytil rozehru Slavie, vybruslil až před bránu, ale výborný zákrok předvedl Dominik Furch.
03:48
02:57
Vyraženou střelu Šticha vyhazuje třinecká obrana.
02:38
Třinec vyhazuje přes všechny čáry.
02:20
Slavia je pásmu, avšak zatím bez střely.
01:48
Plíhal (TŘI) odsedí dvě minuty za krosček.
01:21
Hned po buly letí kotouč těsně mimo klec Furcha.
00:47
Na druhé straně si připisuje zákrok Hrubec proti střele Pletky.
00:29
Třinec v první šanci. Kreps z blízkosti poslal kotouč do Furcha.
00:15
Slavia nahazuje, ale puk získávají hosté.
00:01

HC Slavia Praha: Furch (Svoboda) – Šenkeřík, Kolařík, Štich, Novák, Beňovič, Šulc, Krejčí, Růžička – Pletka, Bednář "C", Vlasák "A" – Tomica "A", Vas, Stránský – Doležal, Čermák, Sklenář – Veselý, Andres.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Klesla "C", Hrabal, Linhart, Galvas "A", Doudera, Nosek, Trončinský – Orsava, Kresp, Hrňa – Žejdl, M. Růžička, Dravecký – Š. Růžička, Plíhal, Rákos – Matuš, Jašek, Cienciala.

Rozhodčí: Hribik, Šindler – Jelínek, Pešek.
Pro sešívané by bodový zisk znamenal velký úspěch. Bez šance ale nebudou. V poslední době na Třinec našla recept hned dvě mužstva ze spodních pater tabulky. Nejdříve body ukořistila rozjíždějící se Boleslav, a v posledním odehraném utkání dokonce slavila karlovarská Energie.
HC Slavia Praha

Sešívaní mají v právě finišující základní části jasný cíl – urvat před blížícím se play-out alespoň nějaké body, stáhnout náskok soupeřů a dostat se alespoň částečně do větší herní pohody. To však nebude vzhledem k rozpoložení červenobílého klubu vůbec nic jednoduchého. Pražané prohráli posledních šest duelů v řadě a odstup na zbytek týmů narostl už na třináct bodů. Naposledy se slávisté s nepořízenou vraceli z Litvínova, kde padli 1:4. Ke všemu ještě přišli o další hráče Už tak před zápasem vypadl ze sestavy Bednář, Divíšek, Holec a Sklenář. Aby toho nebylo málo, v Litvínově se navíc zranil i Kolář, kterého nešťastně trefil puk ve střední pásmu a zlomil mu ruku, a také gólman Svoboda, jenž s hlubokou ránou na ruce opouštěl hřiště a za ním se táhla krvavá stopa.

HC Oceláři Třinec

Vedoucí tým tabulky vyhlíží soupeře pro play off. K uhájení celkového prvního místa v základní části extraligy už Ocelářům stačí vyhrát pouhé dva zápasy. Do sestavy lídra navíc v posledních zápasech skvěle zapadla posila ze Slovanu Bratislava – Štefan Růžička. Další úspěch by nabitý kádr trenéra Kalouse rád přidal na Slavii. Proti té se Ocelářům navíc daří více než výborně. Třikrát zkřížili třinečtí borci své hokejky se slávisty a ve všech třech případech slavili právě Oceláři.
Souboj posledního týmu se suverénně vedoucím mužstvem exraligy dnes uvidí O2 arena.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.