SESTŘIH: 6. kolo: Karlovy Vary - Mladá Boleslav 2:5

Pro dnešní zápas z KV Areny je to vše. Loučí se Michal Slavík a Pavel Pelčák.
Ve třetí třetině se potvrdilo, že lepším týmem na ledě byl bruslařský klub Mladá Boleslav. Ve třetí třetině byl nátlak Energie veliký, ale nestačil na výkon Davida Ritticha, který dnes pustil pouze dva góly.
Nejlepším hráčem BK Mladá Boleslav se stává Dominik Pacovský a na straně HC Energie Karlovy Vary je Jan Tomeček.
59:47
Vyloučení lavičky hostů za příliš mnoho hráčů na ledě.
59:40
Karlovarští hrají v útočné třetině pořád naplno.
59:16
Zakázané uvolnění hostů, vhazuje se po Rittichově levici.
58:28
Utkání se dohrává pořád ve vysokém tempu i přes nepříznivé skóre domácích.
57:37
Domácí se při oslabení dostali do útočného pásma, ale nedokázali překonat brankáře Ritticha.
56:36
Hosté rozjíždějí novou akci, při které ohrožují brankáře Závorku.
56:10
Ha pokračuje ve čtyřech.
55:50
Na trestnou lavici jde Radek Duda (KVA) na dvě minuty za podražení.
Dnešní utkání sleduje 3341 diváků.
55:01
Mladoboleslavští předvádí kvalitní hru ve středním pásmu a nepouštějí energetiky do útočného pásma.
54:30
Karlovarští se usadili v útočném pásmu.
54:14
Další vyloučení na straně hostů. Matěj Stříteský byl vyloučen za nedovolené bránění.
53:39
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Karlovarští dokázali využít přesilovou hru hned ze začátku. Při odražení puku od brány se dostal k MARTINU BARTEKOVI, který zakončoval do odkryté části brány. Asistence: Vladimír Sičák, Radim Bičánek.
53:34
Tomáš Urban vyloučen na dvě minuty za podražení. Vhazování po Rittichově pravici.
52:50
Jaromír Kverka se dokázal probojovat přes obranu Boleslavských, překonat Ritticha se mu však nepodařilo.
51:09
Hra hostů v útočném pásmu dokázala zmást obranu, ale ne překonat domácího Tomáše Závorku.
49:48
Při hře před Závorkou Tomáš Rachůnek padl do střely. Hra byla přerušena.
49:00
Mladá Boleslav snadno překonala střední pásmo a nahazuje na Závorku, kterého střela ochromila.
48:28
Vyloučení na straně domácích. Na trestnou lavici šel Tomáš Harant za držení protihráče.
47:41
Při střele Sičáka od modré byl puk tečován do sítě. Hra se přesouvá do středního pásma.
47:00
Při přesilové hře Karlových Varů nejsou domácí schopní si nahrát a usadit se v útočném pásmu.
46:07
Na trestnou lavici jde Lukáš Pabiška na dvě minuty za vysokou hůl.
45:50
Hosté se usadili v útočném pásmu.
45:16
Postavení útočícího hráče v brankovišti. Vhazuje se ve středním pásmu.
44:50
Hra je přerušena kvůli dalšímu vyloučení na straně Karlových Varů. Za podražení jde na trestnou lavici Sebastian Gorčík.
44:02
Hosté získali puk ve středním pásmu a útočí na brankáře Závorku.
43:25
Zakázané uvolnění domácích, kteří stále bojují s překonáním středního pásma.
42:21
Karlovarští rozjíždějí útok, ale nebyli schopní se dostat přes střední pásmo, které bylo hlídané hosty.
41:49
Při úniku hostujících si Závorka nebyl jist hestli puk chytil. Vhazování po jeho levici.
40:53
Mladoboleslavští se ujímají puku a usazují se v útočném pásmě.
40:28
Ze začátku třetiny se domácí snaží dostat přes střední pásmo, ale pouze je pískán ofsajd.
40:01
Při hře ve druhé třetině padl pouze jeden gól, který vstřelil Pabiška. Energie se po většinu třetiny držela v útočném pásmu, avšak nedokázala překonat hostujícího Ritticha, který dnes předvádí kvalitní výkon. Třetí třetina začne přibližně v 17:22.
40:00
39:30
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Při situaci dva na jednoho Lenc přihrál LUKÁŠI PABIŠKOVI, který zakončil do prázdně brány. Asistence: Lukáš Žejdl, Radan Lenc.
39:13
Dominik Pacovský při samostatném úniku nedokázal překonat Závorku a hra pokračuje dále.
38:27
Opět David Výborný čekající před bránou dostal přihrávku, kterou nedokázal poslat do prázdné brány.
37:27
Domácí se stále drží v útočném pásmu a snaží se vymyslet situaci, jak překonat hostujícího Ritticha.
36:35
Rachůnek dostal přihrávku zpoza brány, ale netrefil pázdnou bránu a přesilovka pokračuje dále.
35:55
Tomáš Hyka vyloučen za podražení na dvě minuty.
35:03
David Výborný před bránu dostal přihrávku, ale netrefil bránu a pokračuje se ve hře.
34:31
Branka nebyla uznána a pokračuje se ve hře.
34:31
Rozhodčí řeší akci Lence s videorozhodčím jestli padl gól. Vhazovat se nejspíše bude po Závorkově levici.
33:12
Při střele Lence z kruhu se puk pohyboval na hranici brankové konstrukce. Rozhodčí patrně prověří videem tuto situaci.
32:40
Domácí v plném počtu, hosté se však drží v útočné třetině.
31:58
Pacovský při nahazování do útočné třetiny trefil Závorku do helmy. Hra bez větším problémů pokračuje.
31:01
Hosté při útoku jsou velmi aktivní a doráží na Závorku, který s menší nevědomostí chytá střelu hostů.
30:29
Za nedovolené bránění je na dvě minuty vyloučen Radek Duda (KVA).
29:40
Domácí jsou nedočkaví a tlačí do brány Ritticha, který se střelami nemá větší problémy.
29:20
Hosté pouze vyhazují a mohou vystřídat.
28:04
Při vhazování po levici Závorky se opět hosté propracovali ke střele od modré, která byla nebezpečná.
27:30
Hosté jsou teď zmatení a snaží se probojovat z obrané třetiny.
26:28
Energie se tlačí do brány, avšak není úspěšná. Brankář hostů dnes předvádí úctihodný výkon.
25:44
Při postavení Marosze před bránou se mu podařilo strčit Rittcha do vlastní brány. Obránci pohotově reagují na zákrok.
25:11
Další příležitost energetiků před bránou Ritticha, který úspěšně pochytal všechny střely.
24:49
Domácí se usadili v útočném pásmu.
24:28
Harant čekající před bránou Ritticha dostal přihrávku zpoza brány, ale nedokázal brankáře překonat.
23:47
Karlovy Vary hrají v plném počtu a rozjíždějí útok.
22:53
Mladoboleslavští ohrožují mnoho střelami domácího brankáře, když Ovčačík třikrát za sebou se snažil prostřelit domácí obranu.
22:20
Domácí se osvobozují a střídají.
21:39
Vyloučení pro domácí Radim Bičánek (KVA) vyloučen na dvě minuty za hákování.
20:56
Hosté se usazují v útočné třetině a z mezikruží ohrožují domácího brankáře Závorku.
20:24
Ze začátku třetiny rozjíždí útok domácí energetici.
20:01
První třetina je minulostí a skóre je jednoznačné. Hosté se v KV Areně prezentují smrtící koncovkou, díky které využili téměř všechny své šance. Velký rozdíl vidíme zatím v brankách. Energii dnes její jinak spolehlivá brankářská dvojice moc nepodržela, zatímco Rittich působí klidně a jistě. Druhá třetina začne přibližně v 16:18.
20:00
19:00
Kdyby tohle vyšlo, mohla z toho být zlatá helma. Série nahrávek od modré si našla cestu až před branku k Radku Dudovi, kterého však vychytal Rittich.
18:37
Ctirad Ovčačík (MBL) vyloučen za podražení.
17:59
Žejdlova střela po zemi nadělala Závorkovi problémy.
16:01
Hosté opět v plném počtu, oslabení zvládli bez větších problémů.
16:19
Domácí v přesilovce utahovali smyčku, nakonec ale pokazili nahrávku a hosté vyhodili a vystřídali.
15:01
Vyloučen Martin Látal (MBL) za nedovolené bránění.
14:44
Náladu v KV Areně poslal zpátky na bod mrazu RADAN LENC. Ten střílel po nahrávce Trončinského, střela mu moc nesedla, ale puk se přesto padáčkem snesl do protipohybu brankáře Závorky. Asistence: Marek Trončinský, Lukáš Žejdl.
14:28
Střela Barteka z pravého křídla zblokována vysoko nad.
14:11
Duda nejprve neproměnil samostatný nájezd, puk však zůstal ve hře a při rozhozené obraně Mladoboleslavských se ujala střela obránce JANA TOMEČKA. Asistence: Tomáš Rachůnek, Radek Duda.
13:41
Teď se ale hosté nedokážou držet v pásmu.
12:56
Nahození Stříteského před Závorkou tečoval Urban, puk však šel vysoko nad bránu. Každopádně pěkná souhra Středočechů.
12:13
Vachovec vyvezl puk až k Rittichovi.
11:57
Závorka před Látalem přikryl nahození soupeře.
11:50
Jaromír Kverka (KVA) dostává menší trest za držení hole.
11:37
Rittich nyní na jistotu přerušil hru.
10:59
Rittich střelu ze střední vzdálenosti jen vyrazil před sebe a měl štěstí, že jeden z energetiků v pádu dorážel nepřesně.
10:38
Bičánek masíroval Jarůška v domácím brankovišti, rozhodčí nakonec vykázali hru do středního pásma.
10:08
Po akci Energie musí ledaři upravovat postavení branky hostů.
09:55
Domácí fanoušci nyní předvedli choreo s mapou ČR, znaky extraligových klubů a nápisem: "My jedem, co ty?" Nutno podotknout, že k podobné prezentaci si nevybrali výsledkově nejlepší okamžik.
09:44
Hosté zahustili střední pásmo a Energii se jeho přechod nyní vůbec nedaří.
08:31
V aréně je hrobové ticho, slyšet je jen hlouček mladoboleslavských fanoušků.
08:29
Nepřesná rozehrávka Varů znamená zakázané uvolnění.
08:00
07:35
Vary si vyžádaly oddechový čas a Habala vystřídal Tomáš Závorka.
07:35
Tento gól si bude brankář Habal dlouho pamatovat. Za svá záda pustil střílené vyhození TOMÁŠE VORÁČKA přes celé hřiště. Asistence: Matěj Stříteský.
07:12
Hosté nyní dokonce v oslabení vybojovali vhazování před Habalem.
06:49
Energie zatím marně hledá cestu před Ritticha.
05:51
Vyloučen Žejdl (MBL) za hákování.
05:27
Hrubice domácí obrany, k puku se před brankou dostal Hyka, nahrál k druhé tyči DOMINIKU PACOVSKÉMU, který z první poslal puk do sítě. Habal se nestihl přesunout. Asistence: Tomáš Hyka, Tomáš Urban.
04:34
Domácí se snaží napadat hluboko v útočném pásmu, hosté jsou zatím při rozehrávce pozorní.
03:27
Do svých rukou to v přesilové hře nakonec vzal DOMINIK PACOVSKÝ, který od modré prostřelil vše včetně Habalových betonů. Asistence: Tomáš Urban, Martin Látal.
03:00
Na Habala toho zatím moc nešlo, domácí se brání aktivně.
02:10
Stříteský od modré minul, Vary se následně osvobodily.
01:55
Hosté obsadili útočné pásmo.
01:32
Vyloučen Vachovec (KVA) zs krosček.
01:01
Urban před branku nahrával na volného Hyku, ten těsně promáchal. Domácí obrana teď zaspala.
00:21
Zahrozila první formace Energie, Rittich raději přidržel kotouč.
00:01
Obě mužstva nastupují na ledovou plochu, v brankách Habal a Rittich.

HC Energie Karlovy Vary: Habal (Závorka) – Bičánek, Benák, Sičák, Harant, Gulaši, J. Tomeček, Weinhold, Deyl – Rachůnek, Marosz, Duda – T. Rohan, Haščák, Bartek – Vachovec, Kverka, V. Tomeček – Gorčík, Osmík, D. Hruška.

BK Mladá Boleslav: Rittich (Řehoř) – Stříteský, Voráček, Trončinský, Holub, Ovčačík, Kučný – Látal, Výborný, Bárta – Hyka, Urban, Pacovský – Lenc, Žejdl, Pabiška – Jarůšek, R. Hruška, Klimenta.

Rozhodčí: Pešina, Svoboda – Brejcha, Suchánek.
Bruslaři se naopak po odehrání pěti kol vyhřívají na příjemné třetí příčce, o kterou se bodově dělí s Kometou. Zcela bez bodu letos zůstali v jediném případě, konkrétně v Chomutově, naopak zaznamenali už tři tříbodová vítězství.
Domácí energetici dosud urvali pouze tři body, když před týdnem přehráli Spartu 6:3. V ostatních případech vyšli bodově naprázdno, přestože leckdy podali solidní výkon. V dosavadním součtu jim tři body stačí pouze na poslední 14. místo s jednobodovou ztrátou na Litvínov a Zlín.
V rámci 6. kola Tipsport Extraligy dnes do KV Areny zavítají hokejisté Mladé Boleslavi. Oba celky obvykle nepatří k favoritům naší největší soutěže, přesto je jejich pozice před dnešním střetnutím velmi rozdílná.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.