SESTŘIH: 50. kolo extraligy, Bílí Tygři Liberec - PSG Zlín 8:4

Hráči absolvují vítězné kolečko a tleskají fanouškům, ti ještě vyvolají jméno obránce Lukáše Dernera, jenž se pod výhru podepsal gólem a asistencí. Přeji příjemný zbytek večera!
Liberec překonal výhrou extraligový rekord v počtu bodů (112) a zároveň si zajistil zisk Prezidentského poháru pro vítěze základní části! Dnes bude pod Ještědem hodně veselo.
Bílí Tygři rozhodli o svém triumfu už v první třetině, Zlín nakonec v gólové přestřelce zničili poměrem 8:4. Jejich nejlepším hráčem je vyhlášen Lukáš Derner, z hostujícího tábora přebírá stejné ocenění Petr Holík.
59:31
Birner byl v útočném pásmu faulovaný a hodně zle se dívá po rozhodčích. Ti už nechávají hru plynout, o vítězi je dávno rozhodnuto.
58:30
Minuta a půl do konce základní hrací doby. Vampola z pravého křídla možná zbytečně příklepem pálil a trefil Halodu do betonu.
57:23
Zlín právě vstřelil branku!
V útoku sice domácí v této třetině dominují, v obranné práci ovšem strádají. Hosté bleskově využívají přesilovku a skóre je 8:4. Puk do sítě poslal ROMAN VLACH, jenž dorážel na brankovišti střelu Čachotského. Asistence: Tomáš Čachotský.
57:15
Hosté si nakonec početní převahu v tomto utkání přeci jen zahrají. Jaroslav Vlach vyfasoval dvouminutový trest za napadení.
56:42
Ševci utekli do protiútoku dva na jednoho a potřetí se prosazují. Kapitán ONDŘEJ VESELÝ nic složitého nevymýšlel a Schwarze, který ani nestihl kleknout k zemi, propálil z pravého kruhu. Asistence: Patrik Urbanec – 8:3.
55:36
Vampola se po přihrávce natahoval marně, Tygrům je signalizováno zakázané uvolnění. Hosté mimochodem v tomto zápase ještě nehráli ani jednu přesilovku.
54:43
Zlín totálně odpadl, hosté vůbec nestíhají se soupeřem bruslit a Tygří pálí na Halodu jednu střelu za druhou. Jaroslav Vlach mířil mezi betony, gólman ale mezírku utěsnil.
53:58
Horáka u hrazení přetlačil Valský a třetí liberecký útok se vytvořil před Halodou tlak. Zlínský muž s maskou nakonec přikryl kotouč lapačkou.
52:40
Domácí nemají dost. Derner naznačil střelu, do které padl obránce, domácí bek popojel blíže k brance a nahrál Radivojevičovi, jehož pokus z první skončil na tyči.
51:42
Liberec právě vstřelil branku!
Zlín propadl ve středu hřiště a Bílí Tygři střílí osmý gól. Ordoš v přečíslení naservíroval kotouč před brankoviště přesně na hůl JAROSLAVA VLACHA, na jehož zakončení zblízka nemohl Haloda dosáhnout. Asistence: Jan Ordoš, Radim Šimek – 8:2.
51:23
Liberec výborně napadá hráče s pukem, hosté se na kotouči neudrží déle než pár vteřin. Ondráček u střídaček poslal černou pryž do území nikoho a místo sebe posílá na led čerstvou sílu.
50:11
Čachotský se vydal za libereckou klec rvát o kotouč, silnější byl však bek Výtisk a domácí si v poklidu přihrávají ve vlastním pásmu.
49:14
Bílí Tygři mají více ze hry a snaží se dál útočit. Birner prohrál souboj u hrazení, ale modrobílí ještě udrželi pásmo a na dorážku před brankářem číhal Bulíř.
48:43
S jemnou tečí Jaroslava Vlacha měl Haloda problémy, kotouč stihl na poslední chvíli vytěsnit pravým betonem. U jeho klece se nyní vhazuje.
47:50
Valský si už už rovnal puk na čepeli mezi kruhy, na poslední chvíli mu ho ale vysekl obránce. Posléze se domácí celek provinil icingem.
47:11
Mojžíš to zkusil individuálně, po něm pálil Vitásek a Haloda odrazil holí černou pryž do ochranné sítě. Hru na delší čas přeruší komerční pauza.
45:53
Bukarts z pravého kruhu střílel a pořádně roztáhl Schwarze. Pokus lotyšského forvarda neměl špatnou razanci, ale letěl asi metr vedle.
44:46
Domácí už místo přímočaré kombinace hledají co nejlepší pozice k zakončení. K jednomu z nich se nyní propracoval Plodek, ale Halodu příliš neohrozil.
43:16
Hosté přidávají druhý gól a korigují ze svého pohledu na o něco příznivějších 2:7. Roman Vlach vybojoval puk u brankoviště a z mezikruží se prosadil dobře mířenou střelou nad beton DANIEL ŠTUMPF. Asistence: Roman Vlach, Ondřej Veselý – 7:2.
41:59
Schwarz odklepal poslední vteřinky Čechova trestu z předcházející třetiny a Zlín už hraje v pěti. Ještě předtím zakončoval nebezpečně Valský a Haloda se musel roztáhnout v brankovišti.
40:38
Domácí dohrávali přesilovku, ale v oslabení inkasují. Ševci už byli ve čtyřech, když PETR HOLÍK zrychlil na levé straně, po první nepovedené střele obkroužil branku a zasunul kotouč k tyči. Schwarz se přesouval marně. Bez asistence – 7:1.
40:01
Zlín neodehrál špatnou třetinu, jenže nedával šance. Liberec byl naopak velice produktivní, sokovi nasázel další čtyři branky a vede už 7:0. Těžký duel prožívají hostující brankáři, náhradník Ondřej Haloda inkasoval po svém nástupu do brankoviště z prvních dvou střel.
Další třetina začne přibližně v 19:02.
40:00
39:58
Domácí budou hrát třicet osm vteřin proti třem! Filip Čech je vyloučený za hákování. Liberec si s největší pravděpodobností přenese část početní výhody do třetí třetiny.
39:32
Kombinací Bílých Tygrů přibrzdil ofsajd. Ondráček následně odpálil kotouč do bezpečí a Liberec zakládá od vlastní branky další akci.
38:36
Potrestaným hráčem je Urbanec, jenž si jde "posedět" za držení protihráče. Liberec hraje podruhé v zápase přesilovku.
37:59
Krenželok kličkoval v útočné třetině a byl u hrazení faulovaný. Přišel o rukavici a sudí se chystá vylučovat. Domácí mají zatím ponechanou výhodu.
36:36
Ševce přivádí ke zmaru i brankář Schwarz, jenž se teď znovu vyznamenal. Střelu Bukartse zleva vsedě se štěstím vytěsnil mimo tři tyče. Domácí gólman chytá další skvělý zápas.
35:30
Mojžíš střílel až ze středního pásma a trefil zadní mantinel. Čachotský následně přihrál Řezníčkovi a odchází střídat. Hosté už by se nejradši viděli v šatně.
34:16
Za pouhých patnáct vteřin loví Haloda kotouč ze své sítě znovu a domácí fanoušci si žádají desítku. Řepíkův pas napříč pásmem doputoval na spodní část pravého kruhu, odkud po ledě skóroval PETR VAMPOLA. Asistence: Michal Řepík, Michal Birner – 7:0.
34:01
To je koncert, domácí na ledě jasně vládnou. Dobrým forčekingem teď získali v pásmu puk, který střelou zápěstím z mezikruží poslal za záda Halody MARTIN BAKOŠ. Bez asistence – 6:0.
33:15
Hosté ve druhé třetině doplácí na spalování šancí. Čachotský vztekle flákl holí o led a odchází střídat, když na Schwarze nevyzrál zakončením z hranice brankoviště.
32:45
Zlín střídá brankáře. Petr Zavadil přepouští po páté inkasované brance své místo v kleci Ondřeji Halodovi.
32:45
Parádní akce JANA STRÁNSKÉHO! Domácí útočník projel středním i útočným pásmem, prohodil si dva obránce a střelou z pravého kruhu prostřelil Zavadila. Nádherná trefa upravuje skóre na 5:0. Asistence: Jakub Valský.
31:42
Domácí přidávají čtvrtý gól a neohroženě míří za vítězstvím. Vampola si po vhazování v útočném pásmu najel za branku, odkud přihrál před Zavadilem volnému MICHALU ŘEPÍKOVI. Ten zblízka snadno skóroval. Asistence: Petr Vampola, Tomáš Mojžíš – 4:0.
31:28
Zlínský nápor trochu ustál, hosté jsou nicméně stále více na puku. Vázne však jejich přechod přes neutrální zónu, kde ztrácí hodně kotoučů.
30:58
Bulíř sebral váhavým protihráčům kotouč a mířil sám na branku. Atakoval ho bek Urbanec, jenž nakonec útočníka před brankovištěm povalil k zemi. Trestné střílení pro domácí se nepíská, byť publikum mohutně píská.
29:10
Štumpf to trošku přehnal s agresivitou a naboural to Schwarze, jemuž ulétla hůl. Vylučovat se nebude. Sudí zatím trestali pouze jednou.
28:14
Tohle byla hodně dobrá příležitost pro hosty. Holík se prosmýkl po křídle až do šance a zakončoval bekhendem ze strany. Puk chtěl přibít pod břevno, příliš ho však podebral a vysoko přestřelil.
27:30
Lotyšský forvard Bukarts dvakrát pálil z prostoru mezi kruhy a Schwarz měl především s jeho první střelou co dělat. Puk vytěsnil špičkou betonu.
27:06
"Hoši bojovat!" zní z ochozů. Liberec je poprvé v utkání pod tlakem, Zlín dobře bruslí a motá soupeřům hlavy. Čech střílel zprava kousek nad.
26:18
Urbanec se po přejetí modré čáry hezky uvolnil a zápěstím pálil přes beka. Jeho pokusu chyběla jen lepší přesnost, Schwarz vůbec nemusel zakročit.
25:29
Po souboji Plodka s Matějíčkem vyskočila černá pryž za mantinel. Vhazuje se ve středním pásmu.
24:19
Stuchlík se dvakrát dostal ke kotouči na modré čáře, jenže v ani jednom případě jeho střela neprošla. Bukarts vzápětí ještě udržel pásmo pro své barvy.
23:56
Ševci přidali, hrají teď zřejmě nejlepší pasáž v zápase. Liberec se osvobodil pouze za cenu zakázaného uvolnění.
23:20
Štumpf neměl dostatek sil, proto jen nahodil na branku a odchází střídat. Kolem liberecké klece následně kroužila čtvrtá zlínská letka a Schwarz musel být v pozoru.
22:08
Liberec pokračuje v aktivitě, ovšem nyní předvedli pěknou akci hosté. Veselý si vyměnil kotouč s Vlachem, jenž střílel z vrcholu kruhu do Schwarzovy vyrážečky.
20:43
Birner dostal na modrou čáru přihrávku od Vampoly a nahazoval na Zavadila. K dorážce se tlačil právě Vampola, neboť hostující gólman nepředvedl příliš jistý zákrok. Nakonec ale odolal.
20:01
Duel má zatím jednoznačný průběh. Liberec nasázel soupeři v první třetině tři góly a kráčí za dalším tříbodovým vítězstvím. Zlín se v závěru úvodní dvacetiminutovky trochu probudil a Ondráček mohl z úniku snížit, Schwarz ho však vychytal.
Další třetina začne přibližně v 18:10.
20:00
19:23
Schwarz měl poprvé co dělat. Na jeho bránu ujížděl takřka osamocený Ondráček, jenž střílel nebezpečně z kruhu. Brankář Tygrů puk dobře vykopl betonem.
18:35
Birnerův pokus z křídla byl sražený, hra se už přesunula do středního pásma a oba týmy vystřídaly. Výtisk má kotouč a vyhlíží volné spoluhráče.
17:49
Říčka se přetahoval se soupeři u hrazení, avšak kotouč nezískal. Bílí Tygři nicméně posléze odpálili kotouč na zakázané uvolnění a hosté tedy mohou pokračovat v útočné aktivitě.
16:15
Hraje se dlouho bez přerušení. Čtvrtý gól Liberce mohl přidat Valský, jehož střelu hostující gólman jen odrazil do vzduchu a měl štěstí, že puk nezapadl za jeho záda.
14:57
Matějíček střílel dobře po přejetí modré čáry a Schwarz se musel roztáhnout. Kotouč však nakonec prolétl těsně vedle a zaduněl jen o zadní mantinel.
13:12
Hosté jsou zralí na ručník, Tygři protivníka jasně válcují. Derner odvedl za brankou velký kus práce, když ustál tvrdý souboj a poslal puk před brankoviště. Tam do něj plácl JAN PLODEK a potřetí během čtrnácti minut hry rozjásal ochozy. Asistence: Lukáš Derner – 3:0.
12:10
Čachotský ve střední třetině narazil do dvojice protihráčů a v útoku už jsou zase domácí. Řepík si najel před brankoviště, ale prudkou spoluhráčovu přihrávku minul.
11:28
První icing Bílých Tygrů. Druhá zlínská formace bude po buly u Schwarzovy brány usilovat o její první ohrožení. Zatím jsou hosté takřka neškodní.
10:51
Na opačné straně hřiště se tlačil do šance Říčka, ale trefil jenom hůl blokujícího obránce. Zlín později pásmo lacině ztratil.
09:18
Bílí Tygři odskakují soupeři na rozdíl dvou gólů. Trefil se sváteční střelec LUKÁŠ DERNER, jenž dostal od Bakoše nabito na modrou čáru a příklepem prostřelil Zavadila. Asistence: Martin Bakoš, Tomáš Mojžíš – 2:0.
08:45
Severočeši půjčují soupeři kotouč jen výjimečně, Zlínu nepomáhá ani aktivní forčeking. Ševc však nyní neměl komu přihrát, tak hrál dozadu na Šimka.
07:35
Publikum teď tleská průniku Krenželoka, jenž projel skoro celým hřištěm a Zavadila prověřil pokusem ze spodní části kruhu. Brankář Zlína utěsnil mezírku u své tyčky včas.
06:49
Zasahovat musel Schwarz, na něhož z křídla střílel Kotvan. Liberecký muž s maskou kotouč snadno lapil a po jeho zákroku následuje komerční přestávka.
06:02
Severočeši využívají početní převahu a v sedmé minutě jdou do zaslouženého vedení. Radivojevič našel svoji přihrávkou před brankou číhajícího JAKUBA VALSKÉHO, jenž si přehodil puk na bekhend a překonal Zavadila. Asistence: Branko Radivojevič, Michal Bulíř – 1:0.
05:43
Bulíř na kruhu pěkně přenechal puk Radivojevičovi, jenž měl dostatek času zamířit. Nakonec vystřelil zápěstím, ale puk byl sražený.
04:49
Bulíř dostal přihrávku mezi kruhy a pálil, Zavadil si s jeho pokusem poradil a přerušil hru. Vzápětí pálil od modré Ševc jen do chráničů blokujícího hráče.
04:16
Domácí si zahrají první přesilovou hru. Hostující útočník Jan Maruna dostal dvě minuty za podražení.
03:51
Obránce Vitásek se vydal na útočný výlet a bojoval o puk za zlínskou brankou. Nakonec přihrál Vampolovy, jehož následný pas byl nepřesný. Bílí Tygři jsou zatím jasně lepší.
02:26
Liberec poprvé výrazněji zahrozil. Vlach pěkně uvolnil Stránského, jenž byl chvilku neobsazený u branky. Střela mu ale příliš nesedla a Zavadil puk vyrazil.
01:38
Plodek si najížděl na přihrávku do dobré palebné pozice před brankou, ovšem kotouč si ideálně nezpracoval. V moci černé pryže jsou hosté a rozehrávají.
00:48
První liberecká formace hned v úvodu soupeře zmáčkla. Zlín se osvobodil jen za cenu zakázaného uvolnění a hokejisté se staví na buly po Zavadilově pravici.
00:14
Zavadil má za sebou první úspěšný zákrok. Od mantinelu nahazoval kotouč před brankoviště Vampola a puk skončil na gólmanově hrudi.
00:01
Hráči už jsou nastoupeni na modrých čarách. Po státní hymně bude utkání zahájeno.
V liberecké brance bude Marek Schwarz, neboť jeho kolega Ján Lašák je stále zraněný. V domácí sestavě chybí též centr třetí formace Petr Jelínek.
Zlín trápí rozrůstající se marodka a pod Ještěd s týmem nepřicestovali zkušení obránci Jiří Marušák a Tomáš Žižka, mimo hru je i gólmanská jednička Libor Kašík. Do brankoviště si místo něj stoupne mladík Petr Zavadil.

Bílí Tygři Liberec: Schwarz (Hosnedl) – Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Vitásek, Výtisk "C", Plutnar – Řepík, Vampola, Birner – Bakoš, Bulíř, Radivojevič – Valský, Plodek, Krenželok – Ordoš, Stránský, J. Vlach.
Trenér: Filip Pešán.

PSG Zlín: Zavadil (Haloda) – Řezníček, Kotvan, Matějíček, Urbanec, Horák, Stuchlík, Kobylík – Bukarts, Holík, Říčka – Štumpf, R. Vlach, Veselý "C" – Ondráček, Cibák, Maruna – Čachotský, Šťastný, Čech.
Trenér: Rostislav Vlach.

Rozhodčí: Pavlovič, Hejduk – Flegl, Polonyi.
Dobrou formu však má i Liberec, jenž zvládl poslední tři partie (z toho dvě venku) a dohromady v nich inkasoval jen dva góly. Soupeře k tomu všemu letos dvakrát porazil, poslední vzájemný duel v lednu ve Zlíně ovšem vyhráli Moravané.
Tygry ale proti Zlínu nečeká snadný úkol: Ševci z pěti posledních zápasů vyhráli čtyřikrát a z osmé pozice se tlačí mezi nejlepší šestku. Na cizích hřištích navíc patří k nejlepším.
Liberečtí mají na čele extraligové tabulky osmibodový náskok před druhou Spartou a pokud dnes uspějí, stanou se bez ohledu na ostatní výsledky novými majiteli Prezidentského poháru pro vítěze základní části.
Hezký nedělní podvečer ze severu Čech, kde je dnes na programu jeden z duelů 50. extraligového kola. Domácí Bílí Tygři se utkají se Zlínem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:20.