SESTŘIH: 51. kolo extraligy, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec 1:0 po nájezdech

ŠKOENERGO Aréna skanduje a užívá si děkovačku, oba týmy mají ale co slavit. Já se pro dnešek loučím, přeji příjemný zbytek večera a na počtenou se těším u onlajnů opět o víkendu.
Pro oba týmy je rozhodnuto, oba si zahrají play-off, Mladá Boleslav naopak slaví historicky první přímý postup do čtvrtfinále extraligového play-off!
Nejlepší hráči zápasu
David Rittich (MBL)
Peter Hamerlík (TRI)
V samostatných nájezdech zvítězil tým BK Mladá Boleslav.
Autorem vítězné branky je RICHARD JARŮŠEK, který zakončil neomylně.
Vladimír Dravecký musel dát, jenže na Davida Ritticha nevyzrál, a tak vítězí domácí.
Richard Jarůšek překonal brankáře blafákem k levé tyči!
Zbyněk Irgl trefil taktéž pouze Rittichův beton.
Pořadí se otočilo, střelec zůstal. Napodruhé už se ale Marek Trončinský neradoval, trefil jen brankářovy betony.
Marek Trončinský naopak nasměroval kotouč mezi beton a vyrážečku a uspěl.
Jiří Polanský nedokázal zvednout puk nad lapačku.
David Výborný trefil smolně tyč!
Kovařčík toho moc nevymyslel, Davida Ritticha nepřekonal.
Jakub Klepiš se svou kličkou neuspěl, Peter Hamerlík vyrazil puk lapačkou.
Nájezdy zahájil Třinec, proti Davidu Rittichovi se rozjel Zbyněk Irgl, jenž překonal brankáře po zemi.
Nájezdy zahájí Třinec.
Samostatné nájezdy začínají.
Mladé Boleslavi se v nájezdech dlouhodobě nedaří, naposledy v nich neuspěla v neděli v Brně, kde se středočeští střelci neprosadili ani jednou, naopak Třinečtí se v neděli radovali, když v samostatných nájezdech zdolali Plzeň.
Za malou chvíli začne penaltový rozstřel, připomínám, že v tuto chvíli už mají oba týmy jistotu účasti v play-off, protože jejich tabulkoví konkurenti prohráli.
Ani pětiminutové prodloužení nerozhodlo, i když hráli Středočeši přesilovku. Oba brankáři si připsali čisté konto, naopak smutnit mohou střelci obou týmů, kteří zatím vyšli naprázdno, a tak jedinou branku celého zápasu přinesou samostatné nájezdy, které začnou po úpravě ledové plochy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:44
Další střelecký pokus téhož hráče srazil mladoboleslavský gólman do ochranné sítě.
64:39
Od modré vypálil tvrdou střelu David Nosek, David Rittich přerušuje hru.
64:09
Do Musilovy střely si obětavě lehl Milan Doudera.
63:44
Hosté kombinují v útočném pásmu. Připraví Davida Ritticha o čisté konto, nebo se z něj budou radovat oba brankáři?
62:56
62:38
Trončinského projektil z pravého kruhu skončil jen na brankářově betonu.
62:11
Oceláři se znovu osvobozují, Mladá Boleslav opět doplácí na svůj nešvar, kterým je dlouhodobé neproměňování přesilových her.
61:29
Tomáš Hyka se střelecky trápí, ani tentokrát z otočky nevstřelil gól.
61:04
Adamský v poklidu vyváží puk z pásma.
60:56
V Brně, kde hráli Středočeši naposledy, měli k dispozici taktéž přesilovou hru v prodloužení, tu ale nevyužili. Jak se jim povede nyní?
60:56
Oddechový čas pro domácí.
60:56
Tomáš Hyka byl při zakončení svého úniku hákován, a tak jde na dvě minuty na trestnou lavici Lukáš Galvas (TRI).
60:21
Třinec se hnal do útoku, nakonec ale hosté vůbec nevystřelili, protože se kotouče zmocnil jeden z boleslavských hráčů.
60:01
Posledních pár sekund drželi boleslavští hokejisté puk na hokejkách a do ničeho by se nehrnuli. Bruslaři už totiž mají jisté čtvrtfinále play-off, protože Chomutov se Spartou prohrál a domácí Boleslav tady bere bod. Pokud prohrají i Vítkovice, měli by mít jistotu účasti v předkole play-off i Slezané. Dočkáme se po zápase radosti na obou stranách?
60:00
59:48
Třinec střílel z ofsajdu, bude se vhazovat ve středním pásmu. Zdá se, že utkání dospěje do prodloužení, což v tuto chvíli vyhovuje oběma celkům.
59:23
Mladé Boleslavi bylo odpískáno zakázané uvolnění. Oba týmy může dělit 37 sekund od postupu do čtvrtfinále, respektive do předkola play-off.
58:49
Vhazování před Davidem Rittichem.
58:06
Dočkají se diváci rozuzlení zápasu ještě v základní hrací době, nebo se budou body dělit?
58:06
Po střele Jiřího Kučného z levého kruhu přerušil Peter Hamerlík hru.
56:55
Domácí opět kombinují v pásmu a mají tlak, jenže střelci Bruslařského klubu opravdu nemají svůj den.
56:34
Zakázané uvolnění na straně Třince.
56:33
Tomáš Hyka vystřelil z velkého úhlu. Puk sice prosvistěl brankovištěm, ale žádný z jeho spoluhráčů jej neusměrnil mezi tři tyče.
56:15
Před důrazným Pavlem Musilem přikryl Peter Hamerlík puk.
55:45
Boleslav má sice tlak, jenže její střelci až nezvykle často selhávají.
54:52
Domácí jsou za brankou Třince, jenže Slezané obětavě brání a nechtějí Bruslaře k ničemu pustit.
53:50
Dnešní utkání sleduje 3 698 diváků.
53:33
Radan Lenc dnes nemá povedený den, ze středního pásma mohl jet na bránu, ale nedokázal se dostat do mezikruží a vystřelit, protože mu bránil jeden z hráčů.
52:36
Následuje poslední komerční přestávka tohoto zápasu. I po ní e bude vhazovat v obranném pásmu Mladé Boleslavi.
52:15
Michal Bárta mohl jet sám na branku, ale nenabral potřebnou rychlost. Jeho protihráč naopak ano a povedeným hitem jej od puku odstavil.
51:56
Domácí se poslední dobou spíše jen brání, Třinečtí jsou aktivnějším týmem.
51:31
Mladá Boleslav se opět provinila icingem.
50:07
Lukáš Pabiška mohl sprintovat na branku, jenže za sebou trestuhodně nechal kotouč. Takové chyby v takové fázi hry mohou domácí zpětně mrzet.
49:06
V psledních sekundách se hráči zdržují zejména ve středním pásmu, jeví se už jako jasné to, že kdo dá gól, ten vyhraje.
48:26
Jan Holub se svou střelou od modré čáry neuspěl, nemířil totiž přesně.
48:00
V posledních chvílích se hraje bez vážnějších šancí, častěji mají puk na hokejkách Oceláři.
47:52
David Rittich opět přerušuje hru.
47:19
Ostrou střelu z hole Jiřího Polanského od modré čáry chytil David Rittich do své lapačky, a tak se bude po skončení komerční přestávky vhazovat právě před brankářem Bruslařského klubu.
47:00
46:47
Boleslav se musela pro puk vracet až k Rittichovi, nyní se pokouší ještě o ohrožení branky.
46:06
To už se Středočechů povedlo, teď už jen vystřelit na branku.
45:53
Mladá Boleslav se nemůže usadit v útočném pásmu.
45:14
Adamský pálil v oslabení z mezikruží, Rittich zvládl na poslední chvíli změnit směr kotouče nad branku!
45:00
Pavel Musil mohl jet sám na branku, byl u toho ale podražen Tomášem Slovákem (TRI), kterého rozhodčí posílá odpykat si menší trest mezi časoměřiče.
44:21
Tomáš Voráček vypíchl kotouč Adamu Ruferovi, který si sjížděl v pravém kruhu ke střele.
43:27
Středočeši se provinili už druhým icingem během této třetiny.
43:18
Ani Martin Rýgl od modré čáry první gól zápasu nezařídil.
43:00
Pumelice Jiřího Kučného od modré čáry minula branku Ocelářů.
42:28
Tomáš Voráček trefil od modré jen bránícího hráče, což stálo Mladou Boleslav útočné pásmo.
41:58
Tomáš Hyka poslal puk zpoza brány na volného Pavla Musila, jenž s přihrávkou asi nepočítal, protože se vůbec nedotkl puku.
41:34
Oceláři mají tlak v pásmu, kde kombinují jako by hráli přesilovku.
40:13
Mladá Boleslav zahájila velmi důležitou třetí třetinu, která snad už rozhodne o osudu tohoto střetnutí, zakázaným uvolněním.
40:01
Druhá třetina nabídla poněkud lepší tempo než ta první, přesto se však diváci ve ŠKOENERGO Aréně úvodní branky zápasu nedočkali. Boleslavští byli sice po většinu dvacetiminutovky lepší, jenže nedokázali využít spoustu stoprocentních šancí, což je možná bude po šedesáti minutách hry zpětně mrzet. Třinečtí sice nediktují dění na ledové ploše, ale hrozí z častých brejků a v závěru druhého dějství si vytvořili i souvislý tlak v útočném pásmu. Shrnuto a podtrženo, osud tohoto zápasu je stále nerozhodnut, avšak o něco více potřebují v tuto chvíli vítězství možná domácí, protože Olomouc vede a Chomutov drží remízu. Zatímco Kometa, třinecký sok v boji o desítku prohrává.
Další třetina začne přibližně v 19:16.
40:00
39:41
Daniel Rákos ležel v boleslavském brankovišti docela dlouho, a tak ani neprotestoval, když hlavní rozhodčí přerušil hru pro postavení útočícího hráče v brankoviště. Závěr druhé třetiny je dost kouskovaný.
39:30
Proti další střele z dálky se musel mít boleslavský gólman na pozoru, protože na něj šla skrz stínící hráče.
39:03
Závěr druhého dějství patří Ocelářům, kteří jsou aktivní v útočném pásmu a často střílejí.
38:02
Velmi dobré střídání hraje Radim Matuš, který mate hlavy domácím obráncům a vystřelil i na branku.
37:46
I tentokrát si Tomáše Slováka boleslavský brankář vychutnal. Obráncovu střelu z mezikruží ukryl ve své lapačce.
37:25
Slovákovu střelu od levého mantinelu David Rittich bez problémů lapil.
36:25
Matěj Stříteský střílel od modré ze sporně odpískaného ofsajdu. Domácím se to nelíbí, ale rozhodčí si samozřejmě stojí za svým rozhodnutím.
35:55
35:46
Lukáš Galvas pálil od modré mimo tři tyče.
35:20
Nyní mají hosté slušný tlak, chybí tomu už jen větší frekvence střel na branku.
34:43
Holub nadvakrát nezvládl vyhodit a Lenc namazal puk hráčovi čekajícímu na modré. Oceláři ale nezahrozili, přesilové hry jim, stejně jako domácím, nejdou.
34:13
Třinečtí ale nevystřelili, jejich rozehrávku naopak vystihli Bruslaři, kteří si najeli do pásma, kde donutili Petera Hamerlíka přerušit hru.
34:00
Voráček místo vyhození nahrál Hrabalovi, který může rozehrát.
33:55
Slezané ze své aktivity vytěžili přesilovou hru. Za faul kolenem byl potrestán dvěma minutami Jiří Kučný (MBL).
33:41
Do tlaku se po delší době dostali i Oceláři, jenže jejich kombinace za bránou ke střele nakonec nevedla.
33:10
Tlak domácích přeruší komerční přestávka. Na třinecké střídačce asi v těchto chvílích není veselo.
32:53
Tomáš Hyka už měl překonaného brankáře a mohl střílet do prázdné, jenže z velkého úhlu kotouč jen brankovištěm prosvištěl, ale za brankovou čáru nesměřoval.
32:10
Jakub Klepiš uzmul kotouč Vladimíru Draveckému a jel s Tomášem Klimentou, kterému puk nakonec přenechal, do úniku dva na dva. Boleslavský hráč s číslem 24 ale vůbec nezakončil.
31:41
U mantinelu se zmocnil volného puku Richard Jarůšek, který na nic nečekal a hned pálil, jenže do jeho střely vložil hůl jeden z beků, který jej tečoval do ochranné sítě.
30:51
V mezikruží si sjel k opuštěnému puku Michal Bárta, který jej namířil do horní části branky. Peter Hamerlík ale vytasil povedený zákrok lapačkou.
30:36
Odpískán icing Mladé Boleslavi.
30:25
Mladá Boleslav je aktuálně jediné extraligové město, ve kterém ještě v rámci 51. kola nepadl žádný gól. Boleslavští jsou sice aktivnější a měli spoustu šancí, na straně Ocelářů stojí naopak velké štěstí. Hosté by se určitě neradovali, kdyby jim vydrželo až do konce.
30:10
29:53
Projektil z hole Marka Trončinského rozhodně mezi tři tyče nemířil, protože rozezvučel jen plexisklo za brankou.
29:30
Teď už jsou Boleslavští opět usazení v pásmu. Tomáš Klimenta ale od modré nemířil přesně.
29:03
Středočeši ale dvakrát po sobě přišli o pásmo. Tato početní výhoda asi nebude z těch lepších.
28:47
Až nyní se domácí usadili před bránou Třince, kde kombinují.
28:12
Oceláři vyhráli buly, po kterém posílají bleskově kotouč přes všechny čáry.
28:10
Třinečtí se budou muset bránit. Menší trest za krosček obdržel David Nosek (TRI).
26:35
Richard Jarůšek nabral rychlost a nabruslil si do levého kruhu, odkud vystřelil, jenže Třinec zahránila levá tyč!
26:24
Povedenou herní část zklidní komerční přestávka.
25:40
V pásmu operují Slezané, kteří mohli dorážet volný kotouč před brankovištěm Mladé Boleslavi. Dříve u něj byl ale jeden z Bruslařů, který jej posílá mimo, pro domácí nezpečnou, zónu.
25:19
Jedno je jisté, diváci se konečně dočkali pohlednějšího hokeje a velkých šancích, hraje se nahoru dolů, Třinečtí těží zejména ze svých častých brejků.
25:18
Do brejku se dostal Daniel Rákos, jehož střelecký pokus z pravého kruhu byl ale tečován do ochranné sítě. Vhazuje se po levici Davida Ritticha.
25:08
Boleslavští zažívají povedenou herní pasáž a mají více ze hry.
24:25
Po Lencově ráně z pravého kruhu Hamerlík kotouč jen vyrazil a o dorážku se v mezikruží snažil ještě Jakub Klepiš, jenže ani on nebyl úspěšný.
23:45
Obrovská smůla domácích! V pravém kruhu se napřáhl Richard Jarůšek a puk po jeho střele sice prošel mezi Hamerlíkovými betony, jenže ty kotouč zbrzdily a než se stačil došourat do odkryté klece, byla u něj dřívě hokejka jednoho z bránících Ocelářů!
22:41
V pásmu operují Oceláři, kteří by rádi vstřelili první gól utkání.
21:42
Tomáš Klimenta vůbec nedokázal obrat o puk jednoho z hostujících hráčů, který měl dost prostoru a ještě pálil z otočky, David Rittich zvládl puk na poslední chvíli vyrazit.
20:59
Ihned po buly vystřelil Jakub Klepiš, ale jeho bývalý spoluhráč v třinecké brance byl pozorný.
20:53
Před přijíždějícím Dominikem Pacovský ukryl Peter Hamerlík kotouč pod svou lapačku.
20:46
Oceláři začali aktivně a prověřili brankáře Mladé Boleslavi několika střelami.
20:01
Vše je připraveno k zahájení prostředního dějství, snad už se konečně diváci ve ŠKOENERGO Aréně dočkají gólu.
První třetina nabídla opatrnou hru, je jasné, že ani Třinec, ani Mladá Boleslav nechtějí chybovat. Zpočátku byli o něco aktivnější Oceláři, jenže Mladé Boleslavi pomohly dvě přesilové hry, ve kterých si vytvořila tlak a od té doby už byla o něco aktivnější, což stvrzuje i počet střel na branku, který si můžete zobrazit v tomto onlajnu, přímo nad touto zprávou kliknutím na ikonu "zápasové statistiky". Občerstvěte se, popřípadě povečeřte a za několik minut budeme pokračovat.
Další třetina začne přibližně v 18:21.
20:00
19:33
Domácí měli menší tlak v pásmu, ale vlastními nepřesnosti se o hru před Hamerlíkem připravili.
18:50
Richard Jarůšek namířil puk do reflektorů nad třineckou brankou, gólman z ní vyjel a kotouč zamířil přesně doprostřed branky, gól samozřejmě nemůže být uznán, i když si to domácí fanouškovský kotel určitě přál.
18:12
Na ledovou plochu spadl jeden z úchytů, co spojuje mantinel s ochrannou sítí, ale rozhodčí hned pokračují ve hře.
17:14
Od modré mířil Tomáš Voráček hodně mimo tři tyče.
16:43
Pabiška poslal puk zpoza brány přímo před brankovou čáru, jenže Klimenta o tom neměl vůbec tušení, a tak nemohl tečovat.
16:24
Závěr prvního dějství nenabízí moc pohledný hokej, spíše plno nepřeností. Třeba před několika sekundami odpískal čárový rozhodčí ofsajd.
15:35
Uspět zkusil z kruhu Tomáš Kopecký, ale David Rittich předvel po delší době další úspěšný zákrok.
15:14
15:04
Pacovského ránu z pravého kruhu chytil gólman lapačkou.
14:51
Třinečtí se vyhozením o mantinel osvobozují.
14:43
Pavel Musil tečoval puk směrem na brankáře Ocelářů, který s problémy přerušil hru.
14:19
Po chvíli si Středočeši vytvořili tlak a z pravého kruhu vystřelil Dominik Pacovský, jenže nevyprodukoval nic nechytatelného. Peter Hamerlík našel kotouč na své hrudi.
13:48
Kotouč do něj sice David Výborný po chvíli zavezl, jenže poté se jej znovu zmocnili Slezané, kteří vyhazují.
13:32
Boleslavští hokejisté se nemohou usadit v pásmu.
13:14
Josef Hrabal (TRI) dohrál svého bývalého spoluhráče Jakuba Klepiše poměrně tvrdě u mantinelu, za což vyfasoval od rozhodčího Laciny dvě minuty za hrubost.
12:44
Ve ŠKOENERGO Aréně probíhá komerční přestávka, po které se bude vhazovat před boleslavským gólmanem.
12:44
Adamského jedovatá střela od modré skončila mezi Rittichovými betony, za což byl brankář ještě bezesporu rád.
12:04
11:55
Vladimír Dravecký nezachytil přihrávku, což hosty připravilo o cenné sekundy.
11:38
Až nyní si Slezané vytvořili tlak, jenže málo střílejí.
10:47
Tomáš Hyka jel sám na branku, jenže toho moc nevymyslel. Peter Hamerlík kotouč bez problémů vyrazil.
10:24
Zbyněk Irgl mohl dorážet do prázdné branky, jenže nemířil přesně a kotouč se na poslední chvíle odrazil od brankové konstrukce do ochranné sítě. Zatím se jednalo o největší šanci Středočechů v zápase.
10:04
Boleslavští jdou poprvé v zápase do čtyř. Menší trest dostal Tomáš Voráček (MBL) za nedovolené bránění.
10:04
Navrátilec od boleslavského sestavy Marek Trončinský trestuhodně za bránou neodehrál kotouč, a tak Oceláři ještě pořádně zatopili boleslavskému brankáři Davidu Rittichovi.
09:47
Na ledě proběhla menší výměna názorů mezi Tomášem Slovákem a Richardem Jarůškem. Oba kohouti by si to určitě nejradši vyřídili pěstně, jenže čároví rozhodčí je od sebe včas odehnali.
09:44
Od modré zkusil uspět se svou střelou Jiří Kučný, ale Peter Hamerlík působí sebejistě.
09:18
Najednou je to ve ŠKOENERGO Aréně úplně jiná podívaná než před několika minutami! Boleslavští si vytvořili souvislý tlak a ostřelují branku Ocelářů ze všech možných pozic.
09:04
Musilova tvrdá rána z pravého kruhu skončila na výstroji Petera Hamerlíka.
08:59
08:29
David Výborný trefil ze stejné pozice, jenže možná z trochu většího úhlu tyč třinecké svatyně!
08:14
Ani dorážka Lukáše Pabišky z pravého kruhu úspěch nepřinesla.
07:58
Bruslaři mají velký tlak, Třinečtí jsou naopak dost statičtí.
07:35
Po stříteského pumelici od modré chtěl dorážet do prázdné ještě Radan Lenc, jenže puk nezvládl zpracovat.
07:24
Po Lencově střele se o bleskovou dorážku pokoušel ještě Lukáš Pabiška, jenže střílel už z velkého úhlu a puk si cestu mezi tři tyče nenašel.
06:59
První vyloučení utkání obstaral Daniel Rákos (TRI), který se v útočném pásmu provinil podražením. Náleží mu za to dvě minuty na trestné lavici.
06:41
Radan Lenc na nic nečekal a na hranici pravého kruhu vystřelil, jenže Milan Doudera vše dobře viděl a rychle střelu zblokoval
06:18
Richard Jarůšek odvedl výbornou práci s pukem kolem brány a následně i za ní, přičemž po chvíli poslal kotouč na hůl Davida Výborného, jenž neváhal ani moment a i z nevýhodné pozice vystřelil. Puk nebezpečně poskakoval brankovištěm, Peter Hamerlík se rozhodl přikrýt kotouč a přerušit hru.
06:03
Chvíli klidu nabízí ve ŠKOENERGO Aréně první komerční přestávka tohoto duelu.
05:33
Michal Kovařčík trefuje z mezikruží břevno Rittichovy branky! Gólman Bruslařů si v úvodu zápasu rozhodně na nedostatek práce nemůže stěžovat.
05:08
Druhé zakázané uvolnění v tomto utkání obstarali opět boleslavští hokejisté. Hra se vrací před jejich brankáře.
04:50
Pavel Musil přihrál jednomu z hostí, který vyslal do brejku Daniela Rákose, jenže ale z pravého kruhu nemířil přesně.
04:19
Daniel Rákos vjel do brankoviště a znemožnil Davidu Rittichovi práci, a tak je hra pro postavení útočícího hráče v brankovišti vykázána do středního pásma.
04:12
David Rittich podržel puk, vhazuje se po levici boleslavského gólmana.
04:07
Utkání začalo velmi mírným tempem, jako by snad oba týmy uspalo nepřívětivé počasí. Je to ale možná i součást taktiky – v takových zápasech nechce žádný tým chybovat.
03:11
Slezané si vytvořili menší tlak v pásmu, ale Boleslavští brzy vyvezli kotouč mimo pásmo.
02:52
Bohumil Jank od modré čáry minul Rittichovu branku.
02:21
Ti se v pásmu příliš dlouho neohřáli, a tak mohl zkusit štěstí svou mírnou střelou od modré Martin Rýgl.
02:00
Jeden z domácích hráčů ukázkově namazal soupeři, a tak mohou do útoku Oceláři.
01:10
Pavel Musil byl sice bráněn jedním z třineckých hráčů, jenže i přesto z úhlu vystřelil a Peter Hamerlík se štěstím udržel puk mezi betony, a tak neuspěl ani Tomáš Hyka se svou dorážkou.
00:54
Jankovu tvrdou ránu od modré zblokoval jeden bránících hráčů.
00:27
Po jedné z třineckých střel si David Rittich poprvé v zápase sáhl na puk a přerušil hru.
00:10
Jarůšek nezachytil dlouhou přihrávku, a tak Boleslavští zahajují utkání icingem.
00:01
Všichni aktéři jsou připraveni na zahájení zápasu, tradičně se čeká už jen na pokyn od České televize.
Ochozy boleslavského stadionu jsou prozatím poměrně značně prořídlé, což je vzhledem k důležitosti zápasu velká škoda. Nejspíše je znát, že se hraje v úterý a zápas navíc vysílá i Česká televize. V sektoru hostí se nachází také zhruba pět verných třineckých fanoušků, kteří vážili velice dalekou cestu až od slezských českopolských hranic.
Ještě jednou pěkný večer, v Mladé Boleslavi sice sněží, ale tady ve ŠKOENERGO Aréně je za 14 stupňů Celsia vše připraveno k vhození úvodního buly zápasu. Ještě jednou připomeňme, že půjde o velmi důležitý souboj, který může rozhodnout o tom, zda si Třinec zahraje, nebo nezahraje play-off. A také o tom, zda Bruslaři postoupí do čtvrtfinále, nebo se budou muset spokojit s předkolem.

BK Mladá Boleslav: Rittich (Groh) – Stříteský, Voráček, Robar, Holub, Kučný, Rýgl, Trončinský – Jarůšek, Výborný, Pacovský – Klimenta, Klepiš, Lenc – Hyka, Musil, Bárta – Ďurač, Hruška, Pabiška

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Hrubec) – Galvas, Doudera M., Jank, Nosek, Hrabal, Slovák, Doudera L., Stehlík – Tybor, Kopecký, Irgl – Svačina, Plíhal, Dravecký – Adamský, Polanský, Rákos – Rufer, Kovařčík, Matuš

Rozhodčí: Fraňo, Lacina – Bláha, Špůr.
Vzájemné zápasy
Ve vzájemných střetnutích má navrch Třinec. První zápas na ledě WERK Arény vyhráli Slezané 4:3 po samostatných nájezdech, domácího prostřední využila na začátku prosince i Mladá Boleslav, která přehrála svého loňského soka ze čtvrtfinále play-off poměrně hladce 4:1.

Na poslední zápas ale nevzpomínají Boleslavští rozhodně v dobrém, Slezané by na něj naopak bezesporu chtěli navázat. V pátek 22. ledna 2016 totiž vyšlo Ocelářům úplně vše a rozstříleli na svém ledě favorizovanou Mladou Boleslav jasně 7:0! Bruslaři naopak prožili největší debakl v probíhající sezóně. Jak se asi vyvine poslední střetnutí obou soupeřů v základní části?
BK Mladá Boleslav
Středočechům jde podobně jako Třinci o hodně. V případě úterní výhry by totiž mohli získat už definitivní jistotu účasti ve čtvrtfinále play-off. Pokud by ale neuspěli, možná by rozhodoval až páteční zápas na ledě pražské Sparty.

Bruslaři se aktuálně nacházejí na 5. místě v tabulce s dvoubodovým náskokem na šestou Olomouc a pouze tříbodovým na sedmý Chomutov. Všechny týmy na hranici přímého postupu do play-off chtějí nutně bodovat, jenže Třinec také, a tak se dá očekávat velmi vyrovnaný a ubojovaný zápas.

Boleslavští se v neděli vydali na led Komety Brno, kde se sice dostali do rychlého vedení zásluhou premiérové branky v Tipsport extralize z hole Ivana Ďurače a následného navýšení Radana Lence, ale Brněnští se posléze dostali do zápasu, který pořádně zdramatizovali a nakonec dotáhli až do samostatných nájezdů, ve kterých zvítězili. Všechny boleslavské střelce totiž vynuloval penaltový "žolík" Martin Falter, který šel do branky pouze na samostatné nájezdy.
HC Oceláři Třinec
Ocelářům jde stejně jako Mladé Boleslavi o hodně. Málokdo by ale před sezónou tipoval, že půjde Třinci o to, co se očekávalo spíše od Bruslařského klubu. Slezané prožívají totiž nemastnou a neslanou sezónu, zatím jsou pryč ty časy, kdy se proháněli téměř před rokem po boleslavském ledě v rámci čtvrtfinále play-off, do kterého vstupovali z pozice prvního týmu tabulky.

Konec vzpomínek, zaměřme se na aktuální dění. Oceláři jsou devátí se 67 body, shodný počet bodů má Kometa Brno a pouhé dva ztrácí jedenácté Vítkovice. Tato trojice týmů bude bezpochyby bojovat do posledního, tedy pátečního, kola o tom, kdo si zahraje předkolo play-off, nebo sklopí hlavu a dokončí sezónu v play-out.

Třinečtí se představili v neděli na domácím ledě, kde vyzvali k souboji třetí Plzeň. Nepočínali si vůbec špatně, protože ze zápasu s favoritem zápasu vytěžili dva velmi důležité body po výhře 3:2 po samostatných nájezdech. Třinecký úspěch řídil mimo jiné brankář Peter Hamerlík, který se představil na domácím ledě poprvé od 6. prosince 2015, přičemž dva dny předtím odchytal také letošní první zápas Ocelářů na boleslavském ledě, kde Slezané prohráli 1:4.
Dobrý den z českého města automobilů. Tipsport extraliga nabrala v závěru základní části neskutečné herní tempo, které neustane ani v tomto týdnu. V úterý od 17:20 je v boleslavské ŠKOENERGO Aréně na programu velmi důležitý duel 51. kola mezi BK Mladá Boleslav a HC Oceláři Třinec.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:20.