SESTŘIH: 50. kolo extraligy, Mountfield HK - Piráti Chomutov 2:3sn

Ode mě je to pro tuto chvíli vše, přeji hezký zbytek neděle a u dalších onlajnů se těším na shledanou.
Napínavý zápas je u konce. Dvoubrankové vedení Pirátů dokázali Hradečtí v průběhu druhé a třetí periody smazat a klání nakonec dospělo až do nájezdů. V nich byli zásluhou parádní trefy Kudrny, jenž svůj nájezd zakončil střelou mezi nohama, domácí blízko bonusovému bodu. Hosté ale situaci ustáli na výbornou a o vítězi duelu nakonec rozhodl Roman Červenka.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Piráti Chomutov.
Autorem vítězné branky je ROMAN ČERVENKA.
Mertl zkoušel střelu, Strmeň ale vyráží a o vítězi dnešního zápasu je rozhodnuto.
Červenka si pohrál s kotoučem a dává branku.
Račuk těžkou chvíli ustál a vyrovnává.
Klička do bekhendu Dejovi nevyšla.
Dušek na druhé straně nedává.
Parádičkou s hokejkou pod nohou dává Kudrna gól!
Ölvecký neproměňuje.
Ihnačák zkoušel forhendovou kličku, při zakončení ale upadl.
Samostatné nájezdy začínají.
O vítězi klání nerozhodlo ani prodloužení a následují tak samostatné nájezdy. V nich se budou muset Hradečtí obejít bez Jaroslava Bednáře, který byl v prodloužení vyloučen.

64:29
Chomutov se usadil v pásmu a pokouší se rozhodnout zápas.
64:11
A chomutovský obránce se nakonec odebírá do kabin.
64:11
Dvojice hráčů najela do Strmeně a narazila do zadního mantinelu. Hůře tento náraz odnesl Juraj Valach, který zůstává ležet na ledě.
64:02
Oslabení začali Hradečtí dobře, puk vyhodil Vydarený.
63:56
Hvizd rozhodčího oznamuje vyloučení Jaroslava Bednáře (HKM) za vysokou hůl. Chomutov hraje přesilovku.
63:50
Červený obkroužil bránu a poté se snažil zakončit, leč neúspěšně.
63:31
Sklenář přistrkával puk na teč, tato nabídka ale zůstala nevyužita.
62:54
Aktivnějším celkem v prodloužení je jednoznačně Hradec, Piráti se do pásma dostávají jen obtížně.
62:21
Mertl dorážel Vydareného střelu pouze do betonu hostujícího brankáře.
62:07
Červený byl v dobré šanci před bránou podražen hostujícím hráčem, rozhodčí ale zůstal v klidu.
61:28
Po pokusu od modré v podání Šidlíka raději Kacetl přikryl kotouč lapačkou.
60:59
Ihnačákova střela z pravého kruhu byla sice dobrá a nebezpečná, v brance ale neskončila.
60:26
O první akci se pokoušeli domácí, konkrétně Vydarený, jenž nabíjel Mertlovi.
60:01
Střely po 3. třetině (celkem):

Hradec Králové – 12 (39)
Chomutov – 9 (22)
Jediným skórujícím týmem třetí třetiny se stal Hradec a jelikož svým gólem vyrovnal na 2:2, klání pokračuje prodloužením.
60:00
59:57
Tvrdá Mrázkova střela vypálená prakticky hned po buly skončila v náručí Ondřeje Kacetla.
59:54
Šest vteřin do konce třetí třetiny, vhazování před Kacetlem.
59:54
Oddechový čas pro domácí.
59:54
Boj na královéhradeckém ledě pokračuje, tentokrát proti Skinnerově střele vyšvihl svou lapačku Kacetl.
59:01
Další hradecký obránce si vyzkoušel útok, ani Pláněk ale úspěch nezaznamenal.
58:44
Na útočný výlet se vydal bek Stanislav Dietz a dobrou ránou z levé strany otestoval Strmeňovu pozornost.
57:20
Hraje se v dobrém tempu, na obou týmech je vidět, že nechtějí udělat chybu, ale zároveň by se jim líbilo vstřelit branku. Mírnější převahou nyní disponují Piráti.
57:18
Dnešní utkání sleduje diváků 5096.
56:14
Třetí lajna Severočechů teď nadělala paseku v hradeckém brankovišti, poměrně obtížnou situaci ale domácí zvládli.
55:05
Těsný východočeský icing a vhazování před Ondřejem Kacetlem.
54:16
Na druhé straně zase motá hlavy hradecké obraně první útočná formace Severočechů. Ani ta ale puk do soupeřovy klece nedostala.
52:58
Východočeši drží útočné pásmo a jejich snažení teď vyústilo k Mertlově střele. Ta ale za zády hostujícího brankáře neskončila.
52:24
Závar za chomutovskou bránou, který zaváněl potencionální možností zasunutí kotouče za Strmeňův beton, ukončuje hvizd rozhodčího.
52:07
Proti tvrdému Ruttově pokusu vyšvihl Kacetl beton, na druhé straně ukryl po střele Honejska puk do výstroje Strmeň. Následuje komerční přestávka.
51:22
Odpískáno zakázané uvolnění Hradce, hra se vrací zpět před východočeského gólmana.
50:59
Kämpfovo spíše nahození než střela Kacetla neohrozilo.
49:39
Červený se chystal vymyslet útočnou akci, když k němu přijel hostující hráč a jeho plány překazil.akou
48:12
Valachův pokus z pravého kruhu ukryl Kacetl ve výstroji. Po vhazování se Chomutovští dostali k další nebezpečné střele, která ale nakonec přes těla hráčů na domácího brankáře nedošla.
46:51
Honejsek tísněn bekem nahrával do palebné pozice Vydarenému do palebné pozice, hradecký kapitán ale nezamířil přesně.
46:24
Přišel čas další komerční pauzy.
46:07
Dej vyslal pěknou střelu z pravé strany, v zaplutí mezi tři tyče jí ale zabránil hostující brankář.
45:26
Mountfield ujížděl na Strmeňovu svatyni a Frühauf nahrával na střed Courchainovi. ten ale přihrávku nevyužil.
44:22
Vydarený s Pláňkem založili útočnou akci, ta ovšem k ničemu většímu nevedla a na druhé straně chomutovské nahození ze střední třetiny rozehrál Kacetl.
43:36
Honejskova prudká rána našla jen zadní mantinel.
43:21
Kacetl chtěl svému mužstvu pomoci s rozehrávkou, kotouč se ale od Dietze odrazil do brány a končí v ochranné síti.
41:12
Hradec právě vstřelil branku!
Mountfield se může radovat z vyrovnání! Frühaufovo nahození sice do brány nemířilo, mezi tři tyče ho ovšem tečí umístil BRIAN IHNAČÁK a hradecká snaha je tak přetavena ve vyrovnání! Asistence: Peter Frühauf, Rudolf Červený.
41:12
Prohlíží se záznam hry.
40:20
Útočným pásmem se teď prohání hradecká první formace, která se snaží vypracovat šanci.
40:01
Střely na branku ve 2. třetině (celkem):

Hradec Králové – 16 (27)
Chomutov – 5 (13)
Druhá dvacetiminutovka utkání mezi Piráty a Mountfieldem přinesla po brance na obou stranách. Nejprve Chrpa prostřelil Kacetla mezi betony, o pět minut později vstřelil první gól svého týmu (s nechtěným přispěním hostujícího beka) Červený. V závěru třetiny se naskytla možnost přesilovky oběma soupeřům, ani jeden ale šance v další branky nepřetavil a po dvou periodách je stav utkání 2:1 pro Chomutov.

Další třetina začne přibližně v 18:52.
40:00
38:57
Mertl se před bránou pokoušel dorážet, chvíli na to se střelou z úhlu chtěl prosadit Ihnačák. Ani jeden z Hradeckých ale recept na Strmeně nenašel.
38:23
Rychlost nabral Vydarený, který se tlačil do zakončení, obrana hostů ale nepovolila.
37:57
Hradečtí jsou již nějakou chvíli kompletní a pokoušejí se početní výhodu proměnit ve vyrovnání. Teď je ovšem zastavil ofsajd.
37:12
Poměr sil na ledě se vyrovnává. Prostor pro zakončení si při vlastním oslabení dělal Dej, v čemuž mu Petr Šidlík (CHM) bránil hákováním a putuje na trestnou.
36:32
Skinnerovu střelu Kacetl vyrazil a následně se o dorážku pokoušela hned dvojice Severočechů. Situaci ale nakonec vyřešila domácí obrana, která kotouč vyhodila.
36:07
Puk končí v síti, ale jen v té ochranné a vhazuje se po Kacetlově levici.
35:37
Jaroslav Bednář (HKM) se provinil hákováním a Piráti budou hrát dvouminutovou přesilovku.
35:35
Bednářem čistě vyhrané buly se snažil využít Frühauf, hosté byli ale proti.
35:30
Po dalším přerušení hry přichází na řadu komerční pauza.
34:36
Vzít si zpět svůj dvougólový náskok zkoušeli hosté, to se jim ale nepodařilo a na druhé straně se dvakrát z prakticky totožné pozice v mezikruží pokoušel prosadit Šimánek. Strmeňovy betony ale byly v obou případech připraveny.
32:54
Mountfield snižuje na rozdíl jednoho gólu! RUDOLF ČERVENÝ nahazoval zpoza brány puk a do vlastní sítě si ho nechtěně srazil obránce Rutta. Šťastná trefa, ale i ta se samozřejmě počítá. Bez asistence.
31:46
Valná hromada za Kacetlovou bránou vznikla při boji o kotouč. Vítěze však nepoznala, neboť situaci ukončují hvizdem rozhodčí.
31:03
Chomutovu se nyní Kacetla prostřelit nepodařilo, na druhé straně Pláňkovo nahození zkoušel před bránou tečovat Mertl, neúspěšně.
29:58
Vantuch zkoušel prostřelit soupeřova brankáře dobrým pokusem z pravé strany, Strmeň ale kotouč vyrazil pryč.
29:10
Šidlík nahodil puk do pásma, kde se o něj chvíli bojovalo v rohu. Nic víc, nic míň.
28:16
Piráti právě vstřelili branku!
Chomutov jde do dvougólového náskoku! JAKUB CHRPA dostal přihrávku od spoluhráče a jelikož byl před Kacetlem zcela sám, pohrál si s kotoučem a umístil ho mezi jeho betony. Asistence: Jaroslav Mrázek, Roman Chlouba.
27:39
První Šimánkova střela na Strmeně neprošla, ta druhá už ano. Chomutovský brankář ale zasáhl betonem.
27:21
Hradec se dostal do postavení mimo hru a po jeho odpískání následuje komerční pauza.
26:35
26:12
Köhler byl sice dobře postavený v mezikruží, přihrávka mu ovšem šla na brusle a vytáhlý forvard se tak k zakončení nedostal.
25:14
Chomutovští se již podruhé osvobodili a v první půli svého oslabení Hradec prakticky k ničemu nepustili.
24:35
Dva na jednoho jeli Kudrna se Šimánkem, druhého jmenovaného se ale sekáním pokoušel zastavit Marek Tomica (CHM), který putuje na trestnou. Přesilovka pro Mountfield.
24:08
Boj o kotouč za vlastní bránou sice vyhráli hosté, nepřesně však rozehráli a je z toho icing.
23:37
Další zákrok na své konto si po střele Hradeckých připsal Jan Strmeň, vhazuje se po jeho pravici.
23:01
Ten samý hráč o chvíli později nahrával kotouč do brankoviště, kde se o umístění puku do brány pokoušel Courchaine. Situaci vyřešil brankář Strmeň.
22:18
Ohrozit Strmeňovu svatyni se zprava pokoušel Vantuch, hostující muž v masce si situaci ale pohlídal.
21:27
Šimánek v brankovišti hledal volný puk, dříve než on ho ale našli hosté a vyvezli černou pryž pryč.
21:04
Po východočeském ofsajdu je nařízeno vhazování ve středním pásmu.
20:49
A Roman Červenka se hned vydal útočit. Tísněn domácím bekem ale kotouč pouze po zemi poslal k hradeckému brankáři.
20:29
Tomica dotíral na Kacetla, ten ale situaci zvládl. Dietz i Červenka už opustili trestnou lavici.
20:01
Střely na branku v 1. třetině:

Hradec Králové – 11
Chomutov – 8
Do utkání vstoupili aktivně hosté, kteří hned v úvodní přesilovce vytvořili nepříjemnou situaci před Kacetlem. Poté ale domácí přidali a výsledkem jejich snažení bylo hned několik slibných šancí – za všechny zmiňme například tyčku Tomáše Mertla. Další oslabení mělo ovšem pro Hradec neblahý dopad, neboť početní výhodu dokázal využít Dominik Tejnor a poslal tak Chomutov do jednobrankového náskoku.

Další třetina začne přibližně v 17:57.
20:00
19:27
Honejsek nabíral slušnou rychlost, než však stihl něco vymyslet, skončil na ledě a puk mu utekl.
18:27
Hradec je znovu usazen v útočném pásmu, jeho kombinace ale nakonec přerušuje potyčka, po které na trestnou lavici putují za sekání Stanislav Dietz (HKM) a za krosček Roman Červenka (CHM). Bude se hrát ve čtyřech.
16:59
Ihned po buly tvrdě pálil Frühauf. Jeho střelu Strmeň pouze vyrazil a o dorážku se pokoušel z otočky Köhler, ani on ale na vyrovnání nedosáhl.
16:13
O vyrovnání se teď pokoušel hradecký čtvrtý útok, Vantuchovu ránu z levé strany ale Strmeň dokázal vyrazit.
14:59
Ale i přes to se Chomutovští nakonec ve své přesilovce radují! DOMINIK TEJNOR z prostředka modré čáry napálil kotouč na hostující bránu, a ten se odrazem pravděpodobně od některého z domácích hráčů dostal obloučkem až do brány. Asistence: Petr Šidlík, Štěpán Hřebejk.
14:23
Úmysly Pirátů vystihl Dietz a osvobozuje Hradec vyhozením.
13:55
Tejnor prověřil Kacetla prudkou střelou, hradecký gólman ale zasáhl.
13:36
A chvíli na to putuje východočeský útočník na trestnou. Brian Ihnačák (HKM) si odpyká trest za podražení.
12:53
Domácí opět operují v útočné třetině. Ihnačák vystihl chybu v rozehrávce, na přesnější zakončení z blízkosti však měl příliš málo času.
12:44
Honejsek nabíjel Červenému, ten ale svou šanci v úvodní branku nepřetavil. Následuje komerční přestávka.
11:52
Na druhé straně to zkoušel z levé strany Kudrna, ani on však na protihráče nevyzrál.
11:26
Dušek se tísněn domácí obranou dostal až do útočné třetiny, kde nahrával Sklenářovi. Chomutovský útočník ale jeho přistrčení na střed kluziště nezpracoval.
10:45
Po neúspěšném pokusu o usazení se v útočném pásmu se Hradečtí museli bránit, neboť útočné choutky dostali také hosté.
10:05
A opět se hra přerušuje, tentokrát se o to svou střelou na hradeckou branku postaral Tomáš Harant.
09:59
Kacetl musel zasahovat proti nahození z hole Chomutova.
09:43
Karel Pilař se napřáhl ke střele od modré čáry, jeho ránu ale zblokoval první bránící hráč. Několik sekund na to jsou již hosté kompletní.
09:06
A teď hosté vyhazují kotouč až ke Kacetlovi.
08:39
Hradečtí kombinují v pásmu, k ohrožení soupeřovy svatyně se však zatím nedostali.
07:43
Početní výhoda pro Mountfield. K testoměřičům si na dvě minuty jde odpočinout David Květoň (CHM) za držení protihráče.
07:27
Na řadu přichází první komerční pauza, během níž se hradecký kotel prezentuje choreem, na nějž v rámci akce Štětec není zločin napsali fanoušci hradeckým hokejistům vzkazy.
07:24
Červený v mezikruží zkoušel střílet z první, úspěšný ale nebyl.
07:04
Krátce po vhazování vyhodili Chomutovští puk přes všechny čáry a buly v jejich pásmu se tak bude opakovat.
06:55
Hosté si berou oddechový čas.
06:40
Mertl dostal namazáno zpoza brány a zkoušel se prosadit na Strmeňovu lapačku, po jeho pokusu ale zazvonila pouze tyčka.
05:20
Do prostoru brankoviště nabíjel zpoza brány Pláněk, puku se však ujali Piráti a vyvezli ho pryč.
04:20
Dva pokusy v rozmezí několika vteřin měl na svědomí Lukáš Vantuch, ani jeden ale úspěšný nebyl.
03:44
Brian Ihnačák se ocitl v dobré pozici, při střele mu však byla zablokována hokejka a kotouč se ke Strmeňovi došoural takřka šnečím tempem.
03:22
Jednu z prvních východočeských akcí zastavuje ofsajd.
02:55
Hradec je již v pěti a další ohrožení Kacetlovy brány obstaral tvrdou ranou od modré opět Rutta.
02:19
Dva obrovské závary před Kacetlovou bránou! Na hradeckého gólmana dotíral Ölvecký s Tomicou, Kacetl nakonec ale obě situace zvládl.
01:49
Další pokusy Chomutovských o osazení se v pásmu končí taktéž neúspěšně, o vyhození se tentokrát postaral Köhler.
01:11
Domácí se osvobozují, Ihnačák dovezl kotouč až ke Strmeňovi.
00:44
Prvním vyloučeným zápasu se stává Jaroslav Bednář (HKM), který putuje na trestnou lavici za vysokou hůl poté, co za svou brankou fauloval Marka Račuka.
00:15
Rutta prověřil Kacetla tvrdou ranou od modré, která skončila až v ochranné síti.
00:01
Hokejisté obou týmů již nastupují na led, utkání co nevidět začne!
Zatímco se hráči rozbruslují, pojďme se podívat na změny v sestavách.

Oproti minulému zápasu došlo v týmu domácích k několika úpravám na soupisce, většinou však jde pouze o přesuny mezi jednotlivými formacemi. Nejvýraznější změnou je po absenci ve Zlíně návrat Jaroslava Kudrny do třetí formace, v obraně se dnes mezi jinými představí i junior Štěpán Havránek.

U Chomutovských také došlo ke změnám, a to konkrétně ke třem. Na pozici brankářské jedničky dnes nastoupí Jan Strmeň, v obraně se místo Pereťagina představí Tejnor a k prohození pozic v prvním, respektive čtvrtém útoku došlo mezi Markem Račukem a Davidem Kašem.

Mountfield HK: Kacetl (Svoboda) – Pláněk, Vydarený "C", K. Pilař, Frühauf, Pavlas, Dietz, Havránek – Köhler, Bednář, Dej – Honejsek, Ihnačák, Červený – Kudrna, Mertl, Šimánek – Knotek, Vantuch, Courchaine. Trenér: Vladimír Kýhos.

Piráti Chomutov: Strmeň (Kristan) – Rutta, Skinner, Valach, Mrázek, Šidlík, Tejnor, Harant – Račuk, Červenka "C", Tomica – Květoň, Kämpf, Hřebejk – Ölvecký, Dušek, Sklenář – Chlouba, Kaše, Chrpa – Veselý. Trenér: Vladimír Růžička.

Rozhodčí: Pešina, Horák – Barvíř, Blümel.
Vzájemné zápasy? Letos kraluje Chomutov

Tři vzájemné duely rovná se tři výhry Pirátů. Svěřenci trenéra Růžičky povolili Mountfieldu bodovat pouze v jednom případě, a to v rámci jedenáctého kola, kdy o vítězi klání musela rozhodovat až dovednostní soutěž. V ostatních dvou zápasech vyhráli Severočeši pokaždé rozdílem dvou branek, přičemž v posledním měření sil dokonce Jan Strmeň vychytal čisté konto.

11. kolo, 16. 10.: Chomutov – Hradec Králové 2:1sn
24. kolo, 29. 11.: Hradec Králové – Chomutov 2:4
37. kolo, 2. 2.: Chomutov – Hradec Králové 2:0
Piráti Chomutov – 7. místo, 76 bodů, skóre 125:136

Na rozdíl od svých dnešních soupeřů musí být Chomutovští naladěni pozitivně, jelikož z pěti možných vítězství si po reprezentační pauze připsali hned čtyři. Kromě toho, že si zajistili účast minimálně v předkole play off, bojují ještě i o přímý postup do vyřazovacích bojů. K tomu jim aktuálně schází tři body a posun o jednu příčku směrem vzhůru. Dopomoci by jim k tomuto dílčímu úspěchu mohl i nejproduktivnější muž celé extraligy, jímž není nikdo jiný, než Roman Červenka, který má na svém kontě již 59 bodů ze sedmačtyřiceti klání. Proti Hradci navíc letos Piráti ani jednou neokusili hořkost porážky a do bitvy o kýžené body tak určitě půjdou sebevědomě.

O osudu v této chvíli posledního zápasu Severočechů, ve kterém změřili síly s brněnskou Kometou, rozhodlo 201 vteřin třetí periody. Až do devětačtyřicáté minuty bylo skóre vyrovnané 2:2, poté však zaúřadovali Chomutovští a v krátkém časovém úseku vstřelili tři góly, jež jim zařídily nesmírně cenné tři body, které je díky zaváhání Olomouce udrželi ve hře o již zmiňovaný přímý postup do play off.

Piráti Chomutov – HC Kometa Brno 5:2 (0:1, 1:0, 4:1)

Branky a nahrávky: 32. Skinner (Červenka), 42. Kämpf (Květoň), 49. Červenka (Tomica, Račuk), 52. Harant (Račuk), 53. Kämpf (Mrázek) – 12. Ton (Hruška), 45. Ostřížek (Ton, Hruška).
Mountfield HK – 4. místo, 81 bodů, skóre 133:132

Ještě před nedávnem měli hradečtí hokejisté pohodlný náskok na sedmou pozici, příčku, jež jako první nezaručuje přímý postup do play off. Východočeši však většinu posledních zápasů, konkrétně čtyři z pěti, prohráli a náskok na sedmý tým se ztenčil na pouhých pět bodů. Oním sedmým mužstvem navíc není nikdo jiný než Chomutov, který by v případě dnešního úspěchu značně zkomplikoval hradecké plány. Mountfield by navíc rád do konce základní části udržel nejhůře čtvrtý stupínek zaručující zahájení vyřazovacích bojů na domácím ledě, a v dnešním klání tak nutně potřebuje bodovat, nejlépe za plný počet.

K poslednímu utkání zamířili Hradečtí do Zlína. V tomto měření sil chtěli svěřenci trenéra Kýhose zlomit prokletí tamního stadionu, na němž již téměř dva roky neokusili, jak chutná vítězství. Východočeši do zápasu sice dobře vstoupili a stav po první periodě byl nerozhodný 1:1, potom ale úřadovali už jen domácí a výhrou 4:1 prodloužili hradeckou černou sérii prohraných venkovních duelů na pět.

PSG Zlín – Mountfield HK 1:4 (1:1, 3:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 7. Holík (Říčka), 28. Vlach (Štumpf, Veselý), 35. Maruna (Ondráček, Cibák), 38. Urbanec (Cibák, Maruna) – 8. Bednář (Šimánek, Vydarený).
Příjemnou neděli z hradecké FORTUNA arény. Základní část Tipsport extraligy se chýlí ke konci, dnes má na programu již padesáté z dvaapadesáti kol. V rámci něho se představí všechny týmy, přičemž my se zaměříme souboj čtvrtého Mountfieldu HK se sedmými Piráty Chomutov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.