To je pro dnešek vše, příště znovu na shledanou.
Nejlepší hráči utkání: Maxwell (PCE) a Lukáš (SPA).
Sparta poráží Pardubice 3:0, gólem se o to zasadili Polášek, Klimek a Čajkovský. Sparta byla lepší týmem, před rekordní návštěvou sezony excelovala především ve druhé třetině. I tak Dynamo drželo po 40 minutách hry hratelné skóre 0:1.

I když byla v závěrečné části znát mohutná snaha o srovnání, nezadařilo se. Pardubice nicméně potvrdily herní vzestup, a to i přes nepřízeň skóre.
59:49
Sparta právě vstřelila branku!
Gólem do prázdné brány pečetí domácí tým zasloužené vítězství. Byl to MICHAL ČAJKOVSKÝ, kdo z obranné půle trefil do opuštěného terče. Bez asistence.
59:35
Hosté i teď odvolávají brankáře.
59:17
Sýkora nezvládl situaci, jestli měli Pardubičtí ještě minimální šanci na srovnání, teď i tyto vyhlídky mizí v dáli. Ofenzivní opora Pardubic dostává trest 2+2 minuty za nebezpečnou hru vysokou holí. Krvavým zraněním to odnesl domácí centr Pech.
59:08
Oddechový čas pro hosty.
59:08
Rolinek nahazoval puk do předbrankového prostoru, puk ale dokázal pokrýt odvážný Lukáš.
58:29
Maxwell odvolán na střídačku, hosté to zkouší v šesti.
58:00
Do konce třetí třetiny zbývají 2 minuty, elitní formace Sparty zatím drží puk v útočném pásmu.
57:06
Sýkora se v útočném pásmu k zakončení nedostal, Pražané vyváží puk do středního pásma.
56:30
Teď navíc Dynamo zastavuje ofsajd.
55:38
Poulíček se sice prodral do útočného pásma, vzápětí ale o puk přišel. Perníkářům už nezbývá mnoho času...
54:46
Čajkovský napřáhl až ke stropu a vypálil golfovou ránu, tu ale velmi obětavě zblokoval obránce Štajnoch – parádní práce pardubického beka.
53:45
Znovu skvělý Maxwell, poradil si jak s nebezpečnou střelou zprava, tak i s dorážkou. I přes 2 inkasované góly dnes patří tento Američan k nejlepším hráčům zápasu.
52:32
Pěkná kombinace Sparty vyústila ve velkou šanci Čajkovského, domácí bek ale z mezikruží Maxwella nepřekonal.
52:12
Hosté nyní musí hrát na maximální risk, jejich šance ale stále žijí. Pokračovat se bude po komerční pauze.
50:30
Sparťané nakročili k tříbodovému zisku, vedou 2:0! Pardubice propadly v útočném pásmu, domácí se tak mohli řítit dva na jednoho. Puk vedl LUKÁŠ KLIMEK. Ačkoliv mu najížděl Buchtele, domácí forvard zvolil střelu na vzdálenější tyč – a udělal dobře. Maxwell byl tentokrát takřka bez šance. Asistence: Jan Švrček.
49:51
Kapitán Pardubic Čáslava si objel zpoza branku soupeře a poté zakončoval, Lukáš si ale mírně povyjel a puk chytá! Fanoušci týmu z hlavního města nezapomněli odměnit výborný výkon mladého gólmana potlesekm.
49:39
Domácí zahráli jen na icing, vhazovat se tak bude před dosud bezchybným Lukášem.
48:51
Slovenský bek Sparty Čajkovský potvrdil svou oblibu v ofenzivních výpadech, jeho poslední rána ale na připraveného Maxwella byla málo.
47:43
Buchtele mohl náskok Pražanů pojistit, jeho skrytá střela z mezikruží se ale mezi betony dnes vynikajícího Maxwella nevešla.
47:27
Saboličův bekhend z úhlu Maxwell vyráží, hosté se vrhají do brejku.
Dnešní utkání sleduje v pražské O2 areně 8 716 hlasitých diváků, což je sparťanský rekord sezony.
46:27
Ve třetí třetině se zatím hraje nahoru dolů, naposledy se ke střele z pravého kruhu dostal Poulíček. Lukáš však nadále drží nulu.
45:26
45:00
Tak trochu z nouze vypálil od modré kanonýr Sýkora, Lukáš snadno zasáhl betonem.
44:15
Pardubickým se zatím nedaří usadit se v pásmu, natož si vypracovat šanci.
43:18
Domácí obrana si nevěděla rady se Sýkorou, kterého musel faulovat Kumstát – držení. Dynamo má další šanci srovnat.
42:20
Před Maxwellem byl velký zmatek, hosté ale situaci ustáli. Na druhé straně zasahuje proti tvrdé ráně z pravého kruhu Lukáš, a to betonem.
41:38
Bývalý kapitán Sparty a současný lídr Pardubic Rolinek ale trestné střílení neprovedl dobře, domácí gólman zasáhl relativně "snadně" lapačkou.
41:38
Trestné střílení pro Pardubice! Vybojoval si ho Rolinek.
40:50
Pech na ledě, domácí se těší z přesilové hry.
40:18
Kapitán hostů Čáslava zamířil na trestnou lavici, hrát se tak bude 27 vteřin ve čtyřech na obou stranách. Poté následuje zkrácená přesilovka Sparty.
40:01
Na rozdíl od první třetiny, která nabídla vyrovnaný hokej, byla Sparta v té druhé výrazně aktivnější. Pardubičtí musí děkovat skvělému Maxwellovi, který drží šance hostů na bodový zisk stále v přijatelné rovině.

Třetí třetina začne cca v 18:47.
40:00
39:05
Rolinek dostal ideální nabídku na volej z pravého kruhu, puk ale netrefil vůbec dobře.
38:45
Pech se ex post provinil hákováním. Srovnají Pardubice před koncem druhé části?
38:07
Fantastický Maxwell! Tento zákrok se hned tak nezapomene. Brankář Dynama už ležel v branovišti, i tak ale dokázal lapačkou chytit dorážku Pecha.
37:56
Maxwell přerušuje hru. Dnes zatím podává vskutku vynikající výkon.
37:22
Bek domácích Hrbas vypálil z pravého kruhu pod víko, Maxwell vyráží.
36:27
Kumstát motal soupeře v rohu, do šance se ale nedostal.
35:20
Forman nebezpečně tečoval puk v předbrankovém prostoru, Maxwell ale zasahovat nemusel, kotouč branku těsně minul.
34:21
Sparťané jeli 2 na 1, Sabolič zvolil místo nahrávky střelu, branku ale trestuhodně netrefil.
33:51
Sparťané vyhazují puk přes všechny čáry.
32:48
Pardubičtí v přesilovce parádně vykombinovali domácí čtyřku. Z mezikruží se k nebezpečné střele tahem dostal objev posledních týdnů Tomášek, Lukáš ale puk senzačně vyrazil.
32:11
Pardubice přidali, důsledkem toho je i faul sparťanského beka Švrčka – držení.
31:16
Hra je v posledních minutách hodně neurovnaná, plná nepřesností.
30:06
Dynamo šlo ve druhé třetině s výkonem rapidně dolů, nyní hosté zahráli jen na icing.
29:10
Krásná akce Sparty, znovu ale bez gólu. Pech překrásně "udělal" Ščotku na pravém křídle, po skvěle provedené kličce okamžitě bekhendem vybídl před brankou postaveného Saboliče ke skórování. Toho ale vychytala opora hostů Maxwell.
28:27
Rozjetý Netík byl zcela sám na pravém kruhu. Domácí forvard zvolil střelu forhendem na vyrážečku, Maxwell ale obstál a přerušuje hru.
27:37
Snahu domácích o průnik zastavuje ofsajd, následuje komerční pauza.
26:55
Sparta získala buly v útočném pásmu.
25:48
Maxwell je ve druhé třetině v neustálé permanenci. Kudrna vyhrál osobní souboj za brankou Pardubic a získaný puk nahrál Hamiltonovi. Jeho okamžité zakončení ale skončilo v podobných místech, kde byla před lety ukončena pupeční šňůra brankáře Maxwella. Hra přerušena.
24:50
Buchtele nabil přes pásmo Netíkovi na střelu, jeho dobrý pokus ale Maxwell dokázal vyrazit.
24:20
Buchteleho smělý průnik zastavuje hvizd rozhodčího – ofsajd.
23:25
Za držení je vyloučen host Nedbal, Sparta může využít čerstvě nabytou pohodu a zvýšit. Povede se?
22:37
Domácí proměňují čtyřminutovou přesilovou hru. Eminger přihrál na modrou čáru na střelu z voleje ADAMU POLÁŠKOVI – následná dělovka sparťanského kanonýra skončila až za Maxwellem. Asistence: Vladimír Eminger.
21:27
Kumstát byl s pukem příliš blízko brankáři, Pardubice dál vzdorují sparťanské přesilovce.
20:36
Buchtele vyslal tvrdou ránu od modré, Maxwell vyráží.
20:01
První třetina končí bezbrankovou remízou. Oba týmy hrají aktivně, brankáři Lukáš s Maxwellem přesto nemuseli předvádět nikterak více náročné zásahy. Do druhé třetiny vstoupí domácí s výhodou tří minut a pětadvaceti sekund hry v přesilové hře.

Druhá třetina začne cca v 17:51.
20:00
19:25
Zatímco se Buchtele vrátil na led z trestné lavice, opačným směrem zamířil pardubický bek Ščotka – 4 minuty za nebezpečnou hru vysokou holí.
19:05
Bokroš prověřil Lukáše od modré, domácí gólman vyráží nad.
18:03
Ve vlastním oslabení se do úniku dvou na jednoho dostali sparťané. Čajkovského zakončení ale zblokoval padající bek Pardubic.
17:08
Přesilovku si zahrají i Pardubice. Jejich bývalý útočník Buchtele se vyfauloval, sudí postřehli sekání.
16:41
Sparťané se sami vyhnali z útočného pásma, další šanci bude mít jejich elitní formace.
15:39
Domácí naděje Dvořáček to zkusila tvrdou ranou z levého kruhu, branku ale minula.
14:30
Z první třetiny nezbývá mnoho, vyloženě gólových šancí se zatím hojně zaplněná O2 arena nenabažila.
13:36
Mikušův pokus obejít ofsajdovou past byl troufalejší než i ty nejpeprnější výroky Donalda Trumpa, vhazovat se tak bude ve středním pásmu, sudí viděli dobře.
13:00
Švrček rozehrává zpoza domácí brány, sparťané se ale do útočného pásma nedostali.
12:11
Po kratší odmlce se rozhýbal i Lukáš, se střelou z pravého kruhu ale neměl problém.
11:34
Maxwell zasahuje, proti pohotové střele slovinského reprezentanta Saboliče si ale věděl rady.
11:05
Oba týmy střídají, nyní je to domácí Sparta, kdo se pokouší o souvislejší tlak.
10:20
Hosté jsou již kompletní, úvodní oslabení zvládli velmi dobře.
09:48
Klobouk dolů před obětavým zákrokem pardubického Marcinka, který tělem zastavil tvrdou ránu od modré – nyní je doprovázen na střídačku za potlesku zaplněné haly.
08:48
Letní posila sparťanské obrany Čajkovský se rozhodla pro ránu z voleje z pravého kruhu, ke smůle domácích ale tento mohutný bek zlomil hůl.
07:55
První přesilovka utkání je tu. Za sekání je vyloučena ikona současného pardubického hokeje Petr Sýkora.
07:45
Klimek nabil Mikušovi na modrou, jeho nahození ale zblokovala obrana Pardubic.
06:27
Sparťan Dvořáček ztratil puk ve středním pásmu, pokus červených dresů o brejk se ale též nezdařil.
05:30
Hosté jsou zatím v obranné třetině dobře organizovaní a sparťanům nedopřávají příliš místa na kombinaci.
04:42
Následuje pardubický icing.
03:54
Dobrou práci odvedl v útočném pásmu Nahodil, který se i přes těsné bránění soupeřem dokázal protlačit do zakončení. Bekhendem však zamířil kousek mimo.
03:40
Marcinko zabránil domácímu gólmanovi v rozehrávce, vhazovat se tak bude v obranném pásmu Pražanů.
02:57
Švrček chtěl nahodit puk od modré, v tom mu ale zabránil pohotový blok jednoho z obránců hostí.
01:51
Šimun se prosmýkl po pravém křídle do šance, zvolil nahrávku na střed Kautovi. Tomu v nadějné pozici ale zakončení nevyšlo dle představ, Lukáš v bráně Sparty nemusel zasahovat.
01:01
Švrček rozehrál na levé křídlo, Pardubičtí ale svému soupeři delší pobyt v útočném pásmu nepovolili. Poté ale zahráli jen na icing.
00:20
Obránce Sparty Eminger hned v úvodu procvičil Maxwella v bráně hostů, ten však ránu z pravé strany v klidu pokryl.
00:01
Před samotným začátkem utkání jsou oslavováni domácí útočníci Lukáš Klimek – 500 zápasů v nejvyšší soutěži – a Petr Kumstát – 800 zápasů. Oceněn je i nejproduktivnější hráč v historii klubu Jaroslav Hlinka, a to za 700 zápasů v dresu Sparty.
Hokejisté obou týmů jsou už na ledové ploše, utkání začne za malý okamžik.

HC Sparta Praha: Lukáš (Pöpperle) – Čajkovský, Švrček, Eminger, Polášek, Hrbas, Mikuš, Glenn, Havel – Buchtele (A), Sabolič, Netík (C) – Kudrna, Klimek, Hamilton – Kumstát (A), Pech, Procházka – Forman, Černoch, Dvořáček. Trenér: Josef Jandač.

HC Dynamo Pardubice: Maxwell (Bláha) – Štajnoch, Gregorc, Nedbal, Čáslava (C), Bokroš, Ščotka, Šeda, Havlík – Svoboda, Redenbach, Marcinko – Sýkora (A), Nahodil, Rolinek (A) – Poulíček, Tomášek, Voženílek – Šimun, Kaut, Moučka. Trenér: Richard Král.

Rozhodčí: Horák, Fraňo – Jindra, Zíka.
Fanoušci Pardubic si před sezonou jistě představovali průběh první poloviny základní části v jiných barvách, špatný start Pardubic se ale pomalu daří napravovat. Dynamo z posledních 5 zápasů bodovalo třikrát, celkově za šest bodů.

Pardubičtí naposledy hostili na domácím ledě úřadující trápící se mistry z Litvínova, kterým podlehli 3:4 po nájezdech. Perníkáři zatím drží 11. příčku, tedy první z těch, které znamenají neúčast v play-off. Ztráta na výše postavený Třinec ale není závratná, případný bodový zisk z duelu se sparťany by znamenal velkou vzpruhu.
Sparťané se drží mezi nejlepšími týmy tabulky, po 21 odehraných zápasech dosáhli na průběžné 5. místo s 39 body. Z posledních 5 zápasů tým kouče Josefa Jandače třikrát vyhrál, naposledy ale padl v Třinci.

Pražané se mohou chlubit druhou nejlepší ofenzivou – 79 nastřílených branek – zadní vrátka naopak poněkud pokulhávají. Celek z hlavního města inkasoval totiž už 65 branek, což značí 4. nejhorší defenzivu v lize. I tenhle fakt ale naznačuje, že by duel s Pardubicemi mohl přinést spoustu hokejové zábavy.
Příjemnou hokejovou neděli všem! Hokejová extraliga si na sváteční den nachystala mj. i zajímavý duel mezi domácí Spartou Praha a Pardubicemi. Domácí budou v roli favorita, Dynamo však rozhodně umí překvapit. Pojďme si oba soupeře ve stručnosti představit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.