Chomutov - Sparta: Forman byl po hitu mimo! Vyvolával šarvátku při podávání rukou

Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji za pozornost a nashledanou.
Nejlepší hráči utkání: Petr Vrána (2+1) – Brett Flemming (1+2)
Piráti byli v prodloužení aktivnější a nakonec se jim povedlo toto utkání zvládnout! Rozhodující trefu obstaral Michal Poletín, jenž se v utkání prosadil poprvé.

Střely na branku: 22:29
62:20
Piráti právě vstřelili branku!
Piráti se vydali do útočné třetiny. David Kämpf se dostal s pukem na levou stranu a následně jej posílal do brankoviště. Tam se k němu dostal MICHAL POLETÍN, který vstřelil rozhodující branku střetnutí! Asistence: David Kämpf a Juraj Valach.
61:54
K odraženému kotouči se dostal Brian Ihnačák, jenž byl sám před brankou, ale Krále pokusem na zadní tyčku překonat nedokázal.
61:27
Sparta nyní kombinuje za svojí brankou a bude se chtít dostat do nějaké šance. Uvidíme, zda se jí to následně povede.
60:35
První útok prodloužení zakončoval Michal Vondrka. Tomu se ovšem z mezikruží nepovedlo trefit branku. Domácí u puku ovšem zůstávají.
60:01
Třetí třetina je za námi. Piráti se dostali v osmačtyřicáté minutě do vedení, které ovšem ztratili dvě minuty před koncem, kdy skóroval Lukáš Pech. Uvidíme tedy prodloužení!
60:00
59:39
Petr Kumstát se dostal s pukem mezi kruhy, odkud zakončoval. Jeho pokus byl ovšem zblokován pozorným bránícím hráčem Chomutova.
59:01
Nebezpečný pokus posílal na branku Tomáše Krále jeden z hostů. Tomu se ale nahozeným kotoučem nepovedlo trefit branku.
58:21
A jak se rozdají tresty? Jan Švrček a Dávid Skokan inkasují tresty za rvačku do konce utkání. Jakub Sklenář a Miroslav Forman inkasují 2+2 minuty za jejich potyčku. Hrát se bude v pěti.
58:21
58:21
58:21
58:21
Rozhodčí Lacina přerušuje hru poté, co se na ledě zjevil jeden z hostujících hráčů. Následovalo potyčka všech hráčů na ledě. Individuálně to byl pak souboj Jan Švrčka a Dávida Skokana. Tento souboj vyhrál hostující obránce.
57:50
Sparta právě vstřelila branku!
Sparta se v úvodu powerplay dočkala branky a je tak vyrovnáno! Střela od modré čáry se dostala až k LUKÁŠI PECHOVI, jenž kotouč poslal do odkryté branky Tomáše Krále. Asistence: Brian Ihnačák.
57:32
Michal Vondrka sváděl rychlostní souboj s bránícím hráčem Sparty. Nakonec bylo ale odpískané zakázané uvolnění.
57:23
Sparta nechala Tomáše Pöpperleho na střídačce, a tak zkusí hru se šesti bruslaři v útočném pásmu!
57:23
Oddechový čas pro tým HC Sparta Praha.
57:23
Spartě nevyšel střelecký pokus z mezikruží, a tak Michal Poletín nic nevymýšlel a poslal puk jen na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po levici Krále.
57:04
Michal Vondrka se nyní důrazně prodral až před branku. Tam se sice k nějaké střele nedostal, ale vybojoval alespoň vhazování.
56:25
Po následném ofsajdu Sparty se bude vhazovat ve středním pásmu. Do konce třetí třetiny zbývá něco málo přes tři minuty a domácí stále vedou.
56:03
Lukáš Cingel se prodral s pukem po pravé straně a následně jej dával do brankoviště. Tam ale skvěle zasáhl bránící Vladimír Růžička.
55:24
Miroslav Forman se dostal ke střele z levého kruhu. Pokus hostujícího forvarda ale skončil jen nad brankou Tomáše Krále.
54:52
Následně hosté kotouč získali a nahodili jej na branku Krále. Ten puk ukryl v lapačce a přerušil tak hru. Následovat bude vhazování.
54:37
Domácí se stále brání a do útočného pásma moc výletů nepodnikají. Vidíme spíše takové nahození a promyšlené přihrávky.
53:47
Lukáš Klimek se dostal ke střeleckému pokusu z levého kruhu a zakončoval k pravé tyči. Tomáš Král ale předvedl skvělý zákrok!
53:41
Nyní se domácím povedlo vyhodit pouze za branku Tomáše Pöpperleho nedovoleným způsobem. Po zakázaném uvolnění uvidíme vhazování před Králem.
52:55
Piráti vyvezli po levé straně puk a v útočné třetině následně drželi čas. Do nějaké střelecké pozice se ovšem prodrat nedokázali.
52:35
Ten zakončoval Lukáš Pech slabší střelou na zadní tyčku. Plachtící puk nakonec skončil v lapačce připraveného Tomáše Krále.
52:23
Střelou skrz obránce se zkoušel prosadit Michal Poletín. Ten mířil na zadní tyčku, kterou ale nakonec netrefil. Následuje útok Sparty.
51:27
Hokejisté z hlavního města se dostali do útoku, ale tam nic nevymysleli. Ke kotouči se tak pohodlně dostali domácí, jenž budou chtít přidat šestou branku.
50:52
Ještě polovina třetí třetiny je před námi. Sparta se pokouší něco vymyslet, a tak kombinuje za svojí brankou. Hosté stále ztrácejí jednu branku.
50:15
Domácí byli v dalším útoku postaveni v ofsajdu. Následovat tak bude vhazování ve středním pásmu.
49:39
Ivan Huml následně přebruslil bránícího hráče a dával puk před branku. Štěpán Hřebejk ale jeho rychlou přihrávku nečekal, a tak se ke střele nedostal.
Dnešní utkání sleduje 4 829 diváků.
48:42
Hodně rychle se do útoku hnali domácí. Ti byli ovšem nachytáni v ofsajdovém postavení. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
48:25
Sparta hned mohla vyrovnat. Andrej Kudrna se dostal do úniku, který zakončoval bekhendovým pokusem. Tomáš Král ovšem předvedl zákrok ramenem!
47:53
Následná akce vyšla domácímu celku, který se podruhé v utkání dostává do vedení! Jakub Sklenář našel před brankou volného DÁVIDA SKOKANA, kterému se střelou mezi betony povedlo skórovat! Asistence: Jakub Sklenář.
47:21
Hned po vhazování před Králem se ke střele dostal Lukáš Klimek. Hostující hráč ovšem nepřekonal pozorného brankáře Krále.
46:56
Dominik Uher postupoval po levé straně, ale místo střely zvolil nahození za branku. Stále se tak hraje vyrovnaný hokej bez branek v poslední třetině.
46:01
Následuje komerční přestávka. Po ní se bude vhazovat před brankou Tomáše Pöpperleho. Stále čekáme na vedoucí branku utkání.
45:39
Jiří Černoch se hnal do zakončení. Svou akci šperkoval bekhendovým pokusem, který byl ale zblokován. Tomáš Král puk ukryl v lapačce.
44:45
Hraje se hodně vyrovnaný a neatraktivní hokej. Ani jeden celek nechce udělat chybu a vidíme spíše vyčkávací taktiku z obou stran.
43:49
Následoval ale útok Sparty. Ti se dostali do zakončení po pravé straně, ale jejich střelecký pokus skončil zákrokem Tomáše Krále.
43:08
Sparta se pokoušela něco vymyslet, ale to se jí nepovedlo. K puku se tak dostávají domácí, jenž se budou pokoušet něco vymyslet.
42:28
Piráti se dostali do snažení před brankou, které ovšem nebylo zakončeno střelou. Michal Poletín přhrával do brankoviště, kde nikdo nebyl.
41:28
Hosté to hned vyzkoušeli střelou od modré čáry. Tomáš Král byl ovšem proti tomuto pokusu připraven a vyrazil jej nad sebe za branku.
41:24
Následně zakombinovali domácí v obranné třetině, ale přihrávka směrem dopředu nevyšla. Následuje tak zakázané uvolnění.
40:57
Piráti se dostali do útočného pásma, ale tam se jim nic nepovedlo vymyslet. Uvidíme, zda to zlomí v nějaké další akci.
40:08
Dominik Uher to vyzkoušel od modré čáry, ale jeho pokus mířil jen mimo tři tyče chomutovské branky. Domácí se dostávají následně k puku.
40:01
Druhých dvacet minut je za námi. Hosté se dočkali vyrovnání hned na začátku, kdy se v úniku prosadil Petr Vrána. Následně byla Sparta lepším a aktivnějším celkem, ale žádná jiná branka nepřišla. Stav po dvou třetinách je tak vyrovnaný – 4:4.

Střely na branku: 18:20 (5:11 v této třetině)
40:00
39:46
Miroslav Forman dostával kotouč do jízdy, se kterým se hnal do zakončení. Hostující útočník byl ovšem zastaven po dobrém obranném zákroku Juraje Valacha.
39:01
Rozeběhla se poslední minuta druhé třetiny, která nám nabídla jedinou branku. Sparta se hned na začátku třetiny dočkala vyrovnání.
38:37
37:59
Povedlo se to až nyní. Rychlá a prudká střela letěla k brance Krále, který nemusel zasahovat. Domácí mají posledních třicet sekund.
37:28
Vladimír Růžička pokazil dvakrát přihrávku, ale Spartě se ani jednou nepovedlo puk vyhodit z pásma. Snažení pokračuje.
36:59
Domácím se ovšem opět nic nepovedlo vymyslet. Vhazovat se nyní bude ve středovém kruhu. Do konce druhé třetiny zbývají poslední tři minutky.
36:37
Hosté vydrželi v plném počtu tři vteřiny! Za příliš mnoho hráčů na ledě putuje na trestnou lavici Jaroslav Hlinka.
36:34
36:19
Až nyní se mohli domácí prosadit. Střela z pravého kruhu byla vyražena a k dorážce se dostával Brett Flemming. Tomu se ale nepovedlo zakončit.
35:57
Domácím se v přesilovce zatím vůbec nedaří. Spartě se povedlo již několikrát vyhodit a zatím tak přežívá oslabení hodně dobře.
34:57
Michal Vondrka nepřihrál ideálně, a tak následoval únik Lukáše Pecha. Ten posílal do brankoviště střílenou přihrávku, která ale nakonec skončila jen na betonech Krále.
34:34
Domácí celek si zahraje přesilovku. Dávid Skokan byl zasažen hokejkou do obličeje. Jaroslav Hlinka tak inkasuje dvouminutový trest.
34:12
Po střele Gernáta od modré čáry se do skrumáže před brankou dostávali hokejisté Sparty. Tomáš Král ovšem puk za svá záda nakonec nepropustil.
33:35
Dlouhé snažení nyní mnohem aktivnější Sparty bylo zakončeno střeleckým pokusem od modré čáry. Tomáš Král byl ovšem na svém místě.
32:33
Velké štěstí nyní měli domácí hokejisté! Petr Kumstát dostal kotouč před prázdnou branku, což evidentně nečekal. Touš se od jeho brusle odrazil ke Královi, jenž puk s pomocí obránců vyhodil.
31:28
Další střelecký pokus na chomutovskou branku vyslal z levého kruhu Brian Ihnačák. Ten mířil do levého růžku, ale místo něj trefil rameno pozorného Krále!
30:42
Do střelecké pozice se nyní dostal Petr Vrána, jenž pozornost zkoušel střelou od modré čáry. Tomáš Král byl ovšem proti jeho pokusu připraven.
30:19
Domácí ale z další akce vytěžili vhazování po pravici hostujícího brankáře. Oba celky jsou v posledních minutkách lehce opatrnější.
29:51
Marek Račuk vybojoval puk a poslal jej do jízdy Michalu Poletínovi. Domácí hráč ovšem svým pokusem ani netrefil branku Pöpperleho.
29:18
Následně se přecijen domácímu celku povedlo vybojovat vhazování před brankou Tomáše Pöpperleho, který v této třetině moc práce neměl.
28:50
David Kämpf se prodral do útočné třetiny, ale následně se mu nepovedlo projít do zakončení. Bodyčekem jej odzbrojil bránící hráč.
28:39
Po špatné rozehře od Tomáše Krále se puk dostal na modrou čáru k Juraji Mikušovi. Ten ovšem nedokázal trefit branku, pod nohy mu padl obětavý obránce.
27:50
Do dobré střelecké pozice se dostal po přihrávce mezi kruhy dostal Jaroslav Hlinka, kterému se ovšem svým pokusem nepovedlo překonat Tomáše Krále!
26:54
Sparta nyní tlačí domácí celek, ale do žádné střelecké pozice se dostat zatím nedokázala. Uvidíme, zda se jim to povede následně.
26:17
Sparta následně projela do útočné třetiny a ráznou střelou vybojovala útočné pásmo. Vhazovat se bude po komerční přestávce.
25:41
Lukáš Pech dostával luxusní puk před branku, kde byl v naprosto výborné pozici. Puk se mu ovšem nepovedlo zasáhnout.
25:03
Brian Ihnačák dostal puk před branku, kde se dostával ke kotouči. Ten se ale následně divně odrazil jen nad branku chomutovského brankáře.
24:31
Chomutovští pokračovali v aktivní kombinaci, která ale brankou neskončila. Vhazuje se i tak před brankou Novotného.
24:13
23:44
Následovala tvrdá střela Juraje Valacha. Ta byla lehce zblokována a nakonec skončila jen vedle branky sparťanského brankáře,
22:51
Jan Rutta svojí střelou od modré čáry neuspěl, a tak se ke kotouči dostávají hokejisté Sparty. Ti následně kotouč vyhazují až ke Královi.
22:21
Po zásahu chomutovské střídačky se bude vhazovat ve středním pásmu. Chomutovští sice lehce protestovali, ale sudí nic nezměnili.
22:13
Marek Račuk vybojoval přesilovou hru pro svůj celek. Na levé straně jej totiž fauloval hostující Jan Piskáček. Ten je potrestán za držení.
21:46
Jakub Sklenář se následně přecijen dostal ke střele. Z levého kruhu se mu ovšem nepovedlo překonat pozorného Pöpperleho v brance.
21:39
Petr Koblasa se dostával k puku na pravé straně a následně jej chtěl poslat volnému Sklenářovi. K tomu kotouč ale nakonec nedojel.
20:59
Snažení Sparty bylo zakončeno nahozením před branku, které bylo tečováno do ochranné sítě. Opět se tak bude vhazovat před brankou Krále.
20:36
Následně domácí celek poslal kotouč na zakázané uvolnění, a tak se bude vhazovat před brankou Tomáše Krále.
20:24
Sparta se hned dostala do přečíslení, ze kterého se jí povedlo stav utkání vyrovnat! PETR VRÁNA dostal kotouč před prázdnou branku, odkud se mu střelou pod víko povedlo skórovat. Asistence: Miroslav Forman.
20:01
Oba celky jsou zpátky na ledové ploše, a tak nám může začít druhá třetina dnešního utkání.
První třetina je u konce! Sparta hned třikrát vedla, ale o své vedení vždy přišla a do kabin jde za stavu 3:4. Michal Čajkovský se prosadil v první přesilové hře utkání, ale hned se povedlo vyrovnat na druhé straně Davidu Kämpfovi. Sparta se následně dostala dvakrát do vedení, ale i nyní o něj přišla. Za stavu 3:3 se poprvé do vedení dostali domácí, kteří jdou díky Ivanu Humlovi do kabin jako šťastnější celek!

Střely na branku: 13:9
20:00
19:57
Sparta se ještě dostala ke snažení v brankovišti, kde se jim ale nic vymyslet nepovedlo, a tak je tu konec první třetiny.
19:01
Právě se rozeběhla poslední minuta třetiny, ve které padlo sedm branek. Piráti hru kontrolují kombinační hrou. Do kabin by rádi šli ve vedení.
18:24
Piráti nadále kombinují a rádi by přidali svou pátou branku v utkání. Tato třetina je opravdu hodně bláznivá,
17:28
Nejdříve nebezpečně zakončoval z levé strany Andrej Kudrna, který ovšem branku netrefil. Následovalo zakončení domácích, jenž ale z blízkosti Pöpperleho nepřekonali.
17:14
A obrat je na světě, wow, to je utkání! Štěpán Hřebejk se dostal ke kotouči za brankou, který bekhendem poslal před branku na IVANA HUMLA, jenž se střelou do levé šibenice nemýlil. Asistence: Štěpán Hřebejk a Michal Vondrka.
16:18
Tomáš Pöpperle likvidoval hned první dva pokusy chomutovských hokejistů. Nejtěžší byl nejspíše ten proti Juraji Valachovi, jenž pálil od modré čáry.
15:47
Střídání v týmu HC Sparta Praha: ze hřiště odchází Filip Novotný, přichází Tomáš Pöpperle.
15:39
Gólové hody v Chomutově pokračují! Michal Vondrka nejdříve neuspěl v samostatném úniku, ale následně již branka padla! VLADIMÍR RŮŽIČKA dostal kotouč na levý kruh, odkud přesnou střelou překonal Filipa Novotného! Asistence: Dávid Skokan a Brett Flemming
14:44
Střídání v týmu Piráti Chomutov: ze hřiště odchází Ján Laco, přichází Tomáš Král.
14:44
Tento stav ovšem nevydržel moc dlouho! ANDREJ KUDRNA se dostal s pukem za branku, najel si před ní a hodně lehkým bekhendem vyhnal Jána Laca z branky! Asistence: Juraj Mikuš a Filip Novotný.
14:23
Piráti také využívají přesilovku a je tak vyrovnáno! Vladimír Růžička poslal kotouč z pravého kruhu mezi ně, kde stál pozorný BRETT FLEMMING. Tomu se povedenou střelou povedlo podruhé vyrovnat! Asistence: Vladimír Růžička a David Kämpf.
14:09
David Kämpf si najel k pravému kruhu a přihrávkou mezi ně hledal Bretta Flemminga, kterému se ovšem nepovedlo zakončit.
13:29
Následně se Piráti dostali do útočného pásma. Akce byla zakončena nahození Bretta Skinnera. Filip Novotný tento pokus raději udržel.
12:58
Ivan Huml špatně rozehrál, a tak se po pravé straně do šance hnal Petr Vrána. Tomu se ovšem svým bekhendem nepovedlo trefit branku.
12:43
Přesilovku si zahrají také domácí. Na trestnou lavici míří za podražení Martin Procházka. Ten se provinil faulem za svojí brankou.
12:18
Po zblokované střele od modré čáry se k dorážce dostával Jakub Sklenář. Tomu se ovšem svým bekhendem nepovedlo překonat brankáře.
12:10
Následuje další vyhození hostujícího celku na zakázané uvolnění. Po několikáté dnes se tak bude vhazovat před brankou hostujícího brankáře.
11:17
Dávid Skokan dostával kotouč před branku, kde byl ve skrumáži. V této pozici se mu nakonec nepovedlo dostat kotouč za pozorného Novotného.
11:12
Spartě se následně nepovedla kombinace, a tak se píská zakázané uvolnění. Vhazovat se tak bude před brankou Novotného.
10:25
Hraje se hodně opatrně. Sparta ani Chomutov se nyní nedostali do nějaké kombinace, a tak vidíme nepřesnosti na obou stranách.
09:51
Hra je následně přerušena po hře vysokou holí. Následuje první komerční přestávka tohoto utkání. Po ní se bude vhazovat ve středním pásmu.
09:10
Následně bránící hráči Sparty vyhodili kotouč za branku Jána Laca. Píská se zakázané uvolnění a bude se vhazovat před Novotným.
08:58
Do střelecké pozice se dostával Dávid Skokan, kterému ovšem jeho střela nevyšla, a tak se puk objevil za brankou Filipa Novotného.
08:32
Sparta je stále aktivnější na puku, ale do nějakého zakončení se jí projít nedaří. Piráti v pěti hráčích na ledě pozorně brání.
07:34
Sparta je i nadále aktivní a snaží se vstřelit svou další branku. Povede se domácí celku opět rychle odpovědět? Máme se na co ještě těšit.
06:57
Hostům se následně daří využít i svou druhou přesilovou hru! PETR VRÁNA dostal kotouč na pravou stranu, kde se vyhl obránci a následnou střelou k levé tyčce překonal Jána Laca podruhé! Asistence: Lukáš Pech a Petr Kalina.
06:25
Snažení Sparty bylo ukončeno únikem Davida Kämpfa. Ten se sice do šance nedostal, ale i tak ušetřil drahocenné sekundy z oslabení.
05:56
Hned po buly nahrnuli hosté puk do brankoviště, kde se k puku nakonec dostal chomutovský brankář. Bude následovat vhazování po jeho levici.
05:42
Do první akce se dostali hosté po střele Lukáše Klimka. Ten zakončoval u levé tyčky, odkud se mu ovšem slovenského brankáře překonat nepovedlo.
05:01
Štěpán Hřebejk oslabuje svůj celek poté, co přidržoval jednoho z hostujících hráčů. Sparta se tak dočká druhé přesilovky v dnešním utkání..
04:30
Sparta se sice do útočné třetiny dostala, ale tam se jí následně nic vymyslet nepovedlo. Puk se tak objevil až u branky Filipa Novotného.
03:50
Piráti se dostali do útočného pásma, kde se jim hodně rychle povedlo vyrovnat! Kombinační hra byla zakončena přihrávkou na DAVIDA KÄMPFA, jenž se zjevil před odkrytou brankou. Chomutovský mladík nezaváhal a následnou střelou pod víko vyrovnal. Asistence: Petr Koblasa a Brett Flemming.
02:51
Snažení Sparty pokračovalo. MICHAL ČAJKOVSKÝ dostal puk na modrou čáru, kde objel padajícího obránce a následnou střelou se mu povedlo překonat slovenského brankáře! Asistence: Petr Vrána a Lukáš Pech.
02:20
Po nebezpečné střele, kterou Laco vyrazil, se ke kotouči dostal Petr Vrána, jenž zakončoval bekhendem. Jána Laca se mu ovšem překonat nepovedlo!
01:58
První přesilovku si následně zahrají hokejisté Sparty. Brett Flemming vyhodil kotouč mimo ledovou plochu a inkasuje tak dvouminutový trest.
01:23
K první střele se dostali ovšem hosté. Lukáš Klimek se na pravém kruhu dostal ke střele, která ovšem skončila jen ve výstroji Jána Laca.
00:49
Do prvního útoku se hnal Vladimír Růžička, který ovšem skrz kluziště neprojel, a tak nahodil kotouč pouze na branku Filipa Novotného.
00:05
Piráti vyhráli úvodní vhazování. Michal Vondrka se dostal ke kotouči, se kterým kombinuje se svými spoluhráči v obranné třetině.
00:01
Na ledové ploše jsou již rozhodčí a hokejisté Sparty. Za pár chvilek spatříme také domácí borce. Utkání nám začne za pár chvilek.
Krásný podvečer všem fanouškům extraligového hokeje. Za pár minutek nám startuje utkání mezi Chomutovem a Spartou. Oba celky brzy vjedou na ledovou plochu.

Piráti Chomutov: J. Laco (Strmeň) – Rutta, Skinner, Flemming, Dlapa, Valach, Mrázek, Kudělka – Hřebejk, Huml, Vondrka – Skokan, V. Růžička, Tomica – Koblasa, Kämpf, Sklenář – Račuk, Lauko, Poletín – Krejčiřík.

HC Sparta Praha: F. Novotný (Pöpperle) – Mikuš, Piskáček, Gernát, Čajkovský, Kalina, Švrček, Barinka – Uher, P. Vrána, Forman – Klimek, J. Hlinka, Ihnačák – Kumstát, Pech, Kudrna – Černoch, Cingel, Martin Procházka.

Rozhodčí: Lacina, Bulanov – Rozlílek, Polonyi.
Zajímavosti

- David Kaše (CHM) je mimo hru díky nespecifikovanému zranění. V základní sestavě by jej mohl nahradit Jakub Lauko anebo Vojtěch Krejčiřík.

- Sparta bude podruhé v sezóně čelit třetí prohře v řadě. Naposledy byla ve stejné pozici 23.9.2016, kdy se po dvou prohrách utkala proti Chomutovu .. a prohrála.

- Potřetí v řadě mohou prohrát také hokejisté Chomutova. Těm se to naposledy povedlo 2.10.2016, kdy doma nestačili na Olomouc. Předtím pohráli s Třincem a Pardubicemi.
Poslední vzájemné střetnutí

Piráti Chomutov 4:3pp. HC Sparta Praha
4. Valach (Skokan), 8. Poletín (Huml, Vondrka), 13. Poletín (Kämpf, Skokan), 63. Tomica (V. Růžička) – 1. Piskáček, 11. P. Vrána (Čajkovský, Ihnačák), 32. Pech (Kudrna, Čajkovský)

Střely na branku: 27:19

Piráti Chomutov: J. Laco – Rutta, Kudělka, Flemming, Dlapa, Valach, Mrázek, Skinner – Skokan, Huml, Vondrka (C) – Kaše, V. Růžička, Tomica – Koblasa, Kämpf, Poletín – Hřebejk, Račuk, Šťovíček.

HC Sparta Praha: Pöpperle – Barinka, Čajkovský, Piskáček, Eminger, Švrček, Kalina, Mikuš – Uher, P. Vrána (C), Ihnačák – Ružička, Klimek, Netík – Kumstát, Pech, Forman – Černoch, Cingel, Kudrna.
HC SPARTA PRAHA (7.)
17 zápasů, 27 bodů

Pražský celek je na tom aktuálně o jeden bod lépe, než jeho dnešní soupeř. Sparta sice prohrála poslední dva zápasy s Libercem (1:4) a Třincem (2:3), ale i tak je na tom bodově lépe, než jeho dnešní souboj. Ten se ponese v duchu boje o sedmé místo. Sparta bude určitě nabuzená, v týdnu totiž porazila HV71 a postoupila do další fáze hokejové Ligy mistrů.

Poslední extraligové utkání
HC Oceláři Třinec 3:2 HC Sparta Praha

22. Marosz (Špirko, Hrabal), 26. Polanský (Adamský), 39. Petružálek (Marosz) – 14. Čajkovský (P. Vrána, Forman), 49. Pech (Kudrna)

Nejproduktivnější hráči
Lukáš Pech – 19 bodů (6+13)
Petr Vrána – 14 bodů (8+6)
Brian Ihnacak – 11 bodů (5+6)
PIRÁTI CHOMUTOV (8.)
17 zápasů, 26 bodů

Hokejisté Chomutova se po formě v úvodních extraligových kolech propadli až na osmou pozici, a to hlavně díky špatné formě v posledních utkáních. Z posledních pěti vydolovali pouhé čtyři body za jednu výhru a jednu prohru v prodloužení. Naposledy svěřenci Vladimíra Růžičky nestačili v severočeském derby na sousední Litvínov.

Piráti Chomutov 2:4 HC Verva Litvínov
6. Huml (Poletín, Rutta), 50. Huml (Tomica) – 25. Lukeš (V. Hübl, Sörvik), 30. M. Hanzl (Z. Sklenička, R. Hanzl), 52. Válek (M. Hořava), 59. M. Hanzl (J. Černý)

Ivan Huml – 16 bodů (9+7)
Michal Vondrka – 16 bodů (7+9)
Vladimír Růžička – 15 bodů (5+10)
Krásný den z Chomutova. V rámci dalšího kola Tipsport extraligy se odehraje utkání mezi domácími Piráty a hosty ze Sparty. Půjde o druhé vzájemné střetnutí, které se tehdy hrálo také v SD ARÉNĚ. Utkání začíná v sedmnáct hodin a třicet minut!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.