Třinec - Vítkovice | ONLINE | 3.3.2017 18:20 | Tipsport Extraliga 2016/2017 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mě je to pro tuto chvíli všechno. Děkuji za pozornost a přeji dobrou noc.
Třinec rozhodl o zisku bonusového bodu v prodloužení, ve kterém Vítkovice jasně přehrál. Ostravané přesto nemusí tolik smutnit, končí v základní části a v předkole budou proti Plzni začínat doma. Oceláři si budou muset počkat na soupeře do čtvrtfinále. Zahrají si s Chomutovem, Vítkovicemi nebo Plzní.
Nejlepší hráči utkání:

Tyler Redenbach – TRI (0+1)
Daniel Krenželok – VIT (0+1)
Konec zápasu.
64:22
Třinec právě vstřelil branku!
Oceláři doslova umotali vítkovickou trojku a v prodloužení rozhodují o zisku bonusového bodu! Marosz, Linhart a MARTIN RŮŽIČKA dlouho kroužili s pukem okolo Bartošákovy branky, až jej nakonec Martin Růžička bekhendem dostrkal těsně za čáru. Bartošák nemohl odolávat věčně – 3:2! Bez asistence.
63:35
Bartošák vzápětí vyrazil další tvrdou ránu Redenbacha z mezikruží. To Hamerlík je v prodloužení takřka bez práce.
63:24
Petružálek rozčísl obranu Vítkovic přihrávkou na Rotha, jenž postupoval do přečíslení s Redenbachem. Vystřelil a Bartošák puk vyrazil.
62:54
Ostravané se ubránili, ale vyčerpaní už nedokázali podržet puk. Posunuli jej jen za Hamerlíkovu branku a střídají.
62:25
Třinečtí stále drží puk v útočné třetině, krouží a postupně střídají. M. Douder se na levém kruhu ke střele neprotlačil.
61:51
Oceláři uspěli na buly, ale Kane se pod tlakem raději stáhl do středního pásma. Tam míchá americký útočník rozvážně s pukem.
61:41
Martin Růžička odevzdal puk Vítkovicím, jeho střídání bylo příliš dlouhé. Ostravské mužstvo ovšem zastavil v brejku ofsajd.
60:56
Redenbach objel po přihrávce od Petružálka branku a přihrál do skvělé pozice Martinu Růžičkovi. Ten opět odmítl gól nepřesnou střelou.
60:19
Dva vítkovičtí hokejisté se srazili, ale Třinečtí zrovna nebyli otočeni směrem na Bartošáka. Toho o chvilku později nešikovnou tečí potrápil Olesz.
60:01
Začalo prodloužení.
Ve třetí třetině jsme branku neviděli, a tak rozhodne o výsledku sto druhého derby prodloužení, anebo samostatné nájezdy. Jedinou gólovou příležitost měl v uplynulé třetině Petružálek, ale minutu před závěrečnou sirénou mířil z mezikruží nad branku. Vítkovice už mají v tuto chvíli jistotu osmého místa. Předkolo si zahrají Chomutov, Vítkovice, Mladá Boleslav a Plzeň. Ještě ale není jasné, v jakém složení dvojic.
Další třetina začne přibližně v 20:45.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:58
Hrbas vystřelil puk ze třetiny a Szturc se ještě chtěl protáhnout před Hameríka. Oceláři tento výpad přerušili.
59:25
Běží poslední minuta třetí třetiny a zdá se, že utkání skončí stejným výsledkem jako při posledním vzájemném střetnutí v Třinci.
58:53
Olesz si v obranné třetině nezpracoval přihrávku od Výtiska a puk se odrazil mezi kruhy. Petružálek pálil po otočce jen nad branku!
57:58
Irgl dojel nahozený puk před Kovářem a díky důraznému napadání Janka se Oceláři mohli udržet v pásmu. Vítkovice ale přeci jen dokázaly vyhodit.
57:37
Byl to nejspíš Marosz, kdo nechtěně tečoval Slobodovo nahození a způsobil Hamerlíkovi drobné potíže. Třinecký gólman ale udržel puk pod betonem.
56:56
Jašek se protáhl po levé straně, ale přihrávka na Petružálka neprošla. Tomiho ránu zablokoval před Hamerlíkem Nosek.
56:13
Bartošák si za pomoci betonu poradil s dorážkou Marka Růžičky. Nepřesnou přihrávku Ciencialy Vítkovice nepotrestaly, neboť zrovna střídaly.
55:48
Marek Růžička tečoval Rothovo nahození mimo branku, Linhart vrací puk bekhendovým obloučkem do útočného pásma.
55:29
Irglovo nahození bylo sraženo do ochranné sítě. Hra se bude nadále odbývat v okolí Bartošákovy branky.
54:53
Vyprodaná WERK ARENA viděla Adamského střelu od modré čáry, kterou Bartošák v poklidu pokryl. Závěr třetí třetiny uvidíme po komerční pauze.
54:40
Pasáž plná nepřesností končí zakázaným uvolněním Vítkovic. Na vhazování před Bartošákem jdou Kane a Stastny.
53:57
Nahození Krenželoka od modré čáry vyklepal Hamerlík před sebe a nejdříve byl u puku Linhart. Odpálil jej k mantinelu.
53:31
Redenbach se s pukem dostal za branku Bartošáka a přihrál Petružálkovi. Ten střílel z úhlu jen do boční sítě.
52:49
Zdráhal zavezl puk do útočného pásma a nahodil za branku. Vítkovice bojují o kontrolu nad kotoučem, žádný tlak z jejich strany se nekoná.
52:20
Nosek nedokázal vyhodit a po odražené střele od Hrbase mohl dorážet Vandas. Měl před sebou sice odkrytou bránu, ale puk mu hodně skákal. Přesunující se Hamerlík nemusel zasahovat, navíc došlo k posunutí jeho klece.
51:41
Vítkovičtí obránci si nebyli při rozehrávce vůbec jistí, ani jednou toho ale Adamský nevyužil. Baranka později čistě srazil pronikajícího Linharta.
51:07
Zdráhal zakončoval v pádu mimo. V pádu proto, protože byl faulován Bohumilem Jankem (TRI). Třinecký obránce si odsedí dvě minuty za sekání.
50:44
Marosz si vypracoval střeleckou pozici na levé straně a vystřelil přes vítkovického beka. Bartošák udržel kotouč ve výstroji.
50:30
M. Doudera zavezl kotouč středem kluziště do pásma a nabil do druhé vlny Adamskému. Jeho prudkou ránu schytal obránce Sloboda.
49:51
Puk skončil na vítkovické střídačce, hra je zhruba deset minut před koncem přerušena. Na vhazování jdou Cienciala a Stastny.
49:09
Na konci přesilovky měli dobrou šanci třinečtí Růžičkové, ale Martin nedokázal po přihrávce Marka zakončit. Vítkovice jsou v plném počtu.
48:46
Marek Růžička si dojel nahozený puk, ale neudržel útočnou třetinu. Vítkovický protiútok pak zastavil Petružálek.
48:09
Krajíček a Hrňa si na modré čáře párkrát vyměnili puk, až nakonec druhý jmenovaný vystřelil. Bartošák zasáhl vyrážečkou.
47:35
Hrňa si nezpracoval těžkou přihrávku od Netíka, útočné pásmo ale ještě zachránil. O kotouč se bojuje u mantinelu.
47:07
Výhodu přerušil třinecký ofsajd, Jan Výtisk (VIT) jede na trestnou lavici na dvě minuty za hákování domácího Kanaďana. Přesilovka Třince začne po komerční přestávce.
46:52
Redenbach byl faulován a rozhodčí signalizuje vyloučení. Třinečtí ještě hrají výhodu šest na pět, Netík zavezl puk za prázdnou branku.
46:21
Stastny byl v postavení mimo hru, a tak musel vybruslit za modrou čáru. Oceláři mají mezitím dost času na rozehrávku.
45:24
Szturc zachytil přihrávku Marka Růžičky a Oceláři se pak měli před brankou co ohánět. Společně s Hamerlíkem nepustili do branky pokusy Tomiho ani Kurovského.
44:52
Netíka nepustil ke střele Klok, který si odraženého puku všiml dříve. Na druhé straně skončila vedle sražená střela od Květoně.
43:53
Olesz dvakrát ztratil puk, ale dvakrát jej v útočném pásmu vybojoval zpět. Pak nabil ke střele Kovářovi, který však netrefil kotouč dobře.
43:19
Redenbach nepustil pronikajícího Romana před Hameríka a třinecký gólman mohl rozehrát. Avšak pouze ometl puk o tvrzené sklo do ochranné sítě.
42:45
Kurovský nedosáhl na přihrávku od Hudečka, jinak by byl sám před brankou. Na druhé straně si kličkující Marek Růžička vylámal zuby na Klokovi.
42:13
O půl minuty později se Netík protlačil mezi obránce Vítkovic, ti ale na poslední chvíli zastavili jeho přihrávku na Noska nebo střelu. Bartošák jen přikryl kotouč.
41:44
M. Doudera si na modré čáře ukrojil pořádné sousto v podobě dvou soupeřů. Situaci zvládl, zato Netík už pásmo neudržel.
41:06
L. Doudera na modré čáře nastřelil Vandase a následně raději poslal puk po mantinelu. Ani Vítkovice se ale před Hamerlíkem neusadily.
40:48
Redenbach si vyměnil kotouč s Krajíčkem a od mantinelu nahodil puk na Bartošáka. Vítkovický gólman puk v pohodě udržel.
40:08
Petružálek tečoval Rothovu přihrávku na střídačku, a tak je hra už po osmi sekundách přerušeno. Vhazuje se znovu ve středovém kruhu.
40:01
Začala třetí třetina.
Statistiky po druhé třetině:

Střely: 29 (12, 17) – 29 (18, 11)
Střely mimo: 11 (7, 4) – 7 (4, 3)
Hity: 8 (4, 4) – 1 (1, 0)
Vhazování: 31/48 (14, 17) – 17/48 (9, 8)
Úspěšnost na vhazování: 65 % – 35 %
Trestné minuty: 22 (16, 6) – 28 (18, 10)
Oceláři zahájili druhou třetinu velmi dobře a ve hře čtyři na čtyři se jim povedlo docílit kontaktního gólu. Redenbachův dlouhý bekhendový oblouček doplachtil až k Petružálkovi, který se tváří v tvář Bartošákovi nemýlil. Výbornou přesilovku sehráli Oceláři těsně před polovinou zápasu. Bartošák nejprve vyrazil ránu Petružálka a zkrotil pokus Redenbacha. Následně minul prázdnou branku Martin Růžička. Po dalším faulu na Kanea už ale domácí zhodnotili ponechanou výhodu. Netík střílel z mezikruží přesně do šibenice.

Oceláři tedy ve druhé části, a to ve skvělé atmosféře, kdy si vítkovičtí fanoušci na druhou třetinu navlékli modré a bílé pláštěnky. Třinečtí pak promarnili dlouhou přesilovku po vyloučení Balána, skórovat se v početní výhodě nepodařilo ani Vítkovicím. Velké šance přišly znovu na konci prostředního dějství. Klok přebruslil Oceláře, ale na Hamerlíka nevyzrál, o něco později pálil těsně vedle Roman. V třinecké přesilovce zase o fous minul pravou tyč tečující Marek Růžička. Výborné utkání bude gradovat ve třetí části. Nenechte si ji ujít.
Další třetina začne přibližně v 20:12.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:48
Rothova střela Bartošákovi vypadla, ale Martin Růžička si nesrovnal puk na dorážku. Přihrávku na Hrbase, který vyrážel do brejku z trestné lavice, srazil Redenbach.
39:04
Nádherný hokej se šancemi na obou stranách! Petružálek cíleně nahodil puk před bránu a Marek Růžička tečoval tuto nabídku jen těsně mimo.
38:40
Třinec je v plném počtu a zahraje si přesilovku dlouhou lehce přes minutu. Po průniku Martina Růžičky zasáhl bezpečně Bartošák.
38:24
Hra ve čtyřech teď svědčí mnohem více vítkovickému mužstvu. Roman si na levé straně nabruslil do vyložené šance, jenže netrefil branku.
37:56
Klok na pravém křídle ujel Ciencialovi a rázem byl zprava sám před Hamerlíkem. Bekhendem ale nepřehodil puk přes beton slovenského gólmana!
37:41
Vítkovická početní výhoda je u konce. Marek Hrbas (VIT) sekl u mantinelu Kanea a odsedí si dvě minuty za sekání. Za padesát sekund by měla začít přesilovka Ocelářů.
36:59
Oceláři se stihli na začátku oslabení už dvakrát dostat z obranného pásma. Nyní to v rohu zkouší Stastny.
36:31
Vandas se protáhl kolem Rotha a přihrával před bránu Kolouchovi. Ten byl při snaze natáhnout se po puku faulován Martinem Růžičkou (TRI). Dvě minuty za nedovolené bránění pro třineckého útočníka.
35:38
Zdráhalovu střelu zvládl Hamerlík na dva pokusy polapit a přerušil hru. Na vhazování po jeho levici jdou Kolouch a Marosz.
35:20
Irgl se protáhl okolo Slobody a zaměstnal Bartošáka svižnou střelou. Vítkovický gólman nadvakrát přikryl žhavý puk lapačkou.
34:56
Kane si sjel pro Adamského přihrávku a nahodil puk do útočného pásma. Oba týmy přechází útočnou modrou čáru velmi jednoduše.
34:20
Obě mužstva už jsou v plném počtu, trestné lavice se po dlouhé době vyprázdnily. Krajíček zablokoval střelu Tomiho.
33:53
Kolouch nepustil do zakončení Linharta a založil rychlý protiútok. Na jeho konci stála střela Vandase, sražená mimo třineckou bránu.
33:03
Adamský byl při průjezdu do útočného pásma čistě atakován a nedokázal už přihrát Irglovi. Třinecký kapitán se k puku později přeci jen dostal, Bartošák jeho střelu udržel.
32:38
Roman dokázal prostrkat puk před branku na Hrbase, který se ale zády k Hamerlíkovi nezorientoval nejlépe. Také neměl příliš mnoho času.
32:14
Oceláři dostali hru před Bartošáka, kde se bude po komerční přestávce vhazovat. Sto druhé derby se vyvíjí velmi zajímavým způsobem.
32:03
Tomi ujel v oslabení třineckým hráčům a prověřil Hamerlíkovu pozornost. Mezitím byl ovšem faulován, a tak přesilovka Třince končí. Jakub Petružálek (TRI) je vyloučen na dvě minuty za sekání. Bude se hrát ve čtyřech.
31:39
Marosz nabil na modrou čáru Hrňovi, jehož dělovka z prvního doteku skončila přesně v lapačce vítkovického brankáře.
31:14
Oceláři tedy ve druhé třetině srovnali krok, a navíc teď mají k dispozici dlouhou přesilovku. Zatím se marně tlačí před Bartošáka.
29:47
Třinečtí využili přesilovku, a navíc proměnili v gól ponechanou výhodu. To znamená, že Stanislav Balán (VIT) přesto musí na trestnou lavici. Odsedí si dvě plus dvě minuty za sekání a hákování.
29:47
Třinec právě vstřelil branku!
Domácí využili ponechanou výhodu po faulu na Kanea a vyrovnávají stav utkání! Krajíček přihrál od mantinelu mezi kruhy TOMÁŠI NETÍKOVI, jenž měl spoustu času, aby si puk připravil. Marosz si klepal o přihrávku do prázdné branky, ale Netík se místo toho trefil přesně do levého horního růžku. Tam nemohl Bartošák dosáhnout – 2:2! Asistence: Lukáš Krajíček, Cory Kane.
29:04
V roce 2011 by to byl zaručeně gól! Roth přihrál od modré čáry před odkrytou bránu Martinu Růžičkovi, který ale z úhlu těsně minul. Tohle se rozhodně trefit dalo.
28:44
Roth trefil na modré čáře Koloucha, který puk nadvakrát vyhodil. Zpět do pásma zavezl kotouč Martin Růžička.
28:13
Bartošák vyrazil bezprostředně po vhazování těžkou střelu Petružálka a o něco později podržel také pokus Redenbacha z mezikruží. Třinečtí začali přesilovku velmi dobře.
28:01
Kane se proháčkoval do útočného pásma a tlačil se před branku. Ondřej Roman (VIT) ho zastavil nedovoleným způsobem a je potrestán dvěma minutami za hákování. Komerční pauza.
27:24
M. Doudera dostal nabito na levou stranu a celý stadion na něj křičel, ať vystřelí. Avšak třineckému útočníkovi odskočil puk od hole.
26:50
Klok vypálil od modré čáry a trefil Hamerlíka někam těsně pod krk. Třinecký gólman měl štěstí, že vyrazil kotouč mimo branku.
26:34
Nosek se po vyhození od Výtiska nechal přebruslit Vandasem, a proto se nepíská zakázané uvolnění.
25:56
Martin Růžička zavezl po pravé straně puk do útočného pásma, ale obránci Třince zrovna střídali. Třinecký útočník se pak zaklesl do souboje s Výtiskem.
25:11
Linhart si srovnal puk ve středním pásmu a čekal, až se uvolní cesta na přihrávku volnému Netíkovi. Ten by ujížděl sám na branku, jenomže si kotouč zpracoval v ofsajdu.
24:54
Hamerlík se teď vytáhl proti Stastného dorážce a o několik sekund později proti další vítkovické šanci. Skončil na ledě, ale s pukem v lapačce, za což si vysloužil aplaus publika.
23:56
Třinec právě vstřelil branku!
Oceláři ve hře čtyři na čtyři snižují na rozdíl jedné branky! Redenbach se dostal k puku v obranném rohu kluziště, ale dokonalým bekhendovým obloučkem vyslal do jízdy JAKUBA PETRUŽÁLKA. Ten si kotouč ukázkově zpracoval a v samostatném úniku propálil Bartošáka – 1:2! Asistence: Tyler Redenbach.
23:30
M. Doudera sebevědomě pronikl k pravému kruhu a vystřelil bekhendem. Bartošákovi puk vypadl, proti dorážejícímu Noskovi se však rukavicí napřed obětavě vrhl Hrbas.
23:02
Minutu a půl se bude hrát ve čtyřech, pak začne vítkovická přesilovka. Marek Růžička nedosáhl na Ciencialův pas.
22:47
Tahle akce se Tomáši Netíkovi (TRI) vůbec nepovedla. Nejdříve pokazil jednoduchou přihrávku a záhy fauloval Kloka, který při snaze zastavit jeho vyhození. Jsou z toho dvě minuty za hákování.
22:17
Oceláři drželi puk déle než půl minuty a Bartošák zasáhl proti pokusu Martina Růžičky. Až teď je Vojtěch Tomi (VIT) vyloučen na dvě minuty za podražení Hrabala za brankou Hamerlíka.
21:55
Po faulu na Hrabala se bude vylučovat, ještě předtím ale Třinec hraje dlouhou výhodu. Po pasu od Kanea netrefil puk ze vzduchu Netík.
21:06
Adamský nedosáhl na Irglovu přihrávku, a tak je Ocelářům odpískáno druhé zakázané uvolnění v prostřední periodě. Na vhazování u Hamerlíka jdou Kane a Balán.
20:41
Květoňovu ránu hned po vhazování udržel Hamerlík ve výstroji. Na opačné straně zasáhl Bartošák proti Irglovi, kterému znemožnili obránci dorážku.
20:26
Vítkovičtí fanoušci zahájili druhou třetinu vskutku originálně a navlékli se do bílých a modrých pláštěnek. Třinec mezitím rozehrál na zakázané uvolnění.
20:01
Začala druhá třetina.
Statistiky po první třetině:

Střely: 12 – 18
Střely mimo: 7 – 4
Hity: 4 – 1
Vhazování: 14/23 – 9/23
Úspěšnost na vhazování: 61 % – 39 %
Trestné minuty: 16 – 18
Máme za sebou velmi zajímavou první třetinu sto druhého derby mezi Třincem a Vítkovicemi. Ostravané začali lépe a už ve druhé minutě vstřelili první gól. Brankář Hamerlík si Květoňovo nahození sám srazil do vlastní branky. Poté sice Vítkovice nevyužily přesilovku při vyloučení Noska, nicméně v osmé minutě už vedly o dvě branky. Kurovský si našel před bránou odražený puk a dostrkal jej do prázdné klece. Třinečtí přidali, ale velké šance si ne a ne vytvořit.

Naopak ne úplně jistě vypadající Hamerlík měl před svou brankou stále plné ruce práce. Slovenský gólman zasáhl proti ráně Zdráhala. Bartošák si poradil s pokusy Petružálka a Marka Růžičky. Konec první třetiny okořenila nerozhodná bitka mezi Jankem a Hudečkem, po níž si Oceláři neúspěšně zahráli druhou přesilovku. V poslední minutě pak ještě Hamerlík zneškodnil trestné střílení Vandase po faulu od Jaška. Bylo toho zkrátka dost. Ve druhé části se máme na co těšit.
Další třetina začne přibližně v 19:15.
20:00
První třetina skončila.
19:35
Peter Hamerlík si poradil s penaltou Michaela Vandase, který se rozjel zprava a zkusil vystřelit. Třinecký gólman puk vyrazil.
19:35
Lukáš Jašek (TRI) fauloval Vandase při samostatném úniku a rozhodčí nařídili trestné střílení. Uvidíme slovenský souboj.
19:24
Vítkovice už jsou v plném počtu a oslabení zvládly celkem v pohodě. Třinečtí sice kombinovali v útočném pásmu, ale k většímu ohrožení Bartošákovy branky se nedostali.
16:31
Jan Hudeček (VIT) byl vyloučen na dvě plus dvě plus dvě plus deset minut za hrubost. Bohumil Jank (TRI) dostal o dvě minuty méně. Třinecký tým tedy hraje přesilovku. Místo Hudečka sedí na trestné lavici Vojtěch Tomi a Daniel Kurovský.
16:31
Jan Hudeček (VIT) byl vyloučen na dvě plus dvě plus dvě plus deset minut za hrubost. Bohumil Jank (TRI) dostal o dvě minuty méně. Třinecký tým tedy hraje přesilovku. Místo Hudečka sedí na trestné lavici Vojtěch Tomi a Daniel Kurovský.
16:31
Jan Hudeček (VIT) byl vyloučen na dvě plus dvě plus dvě plus deset minut za hrubost. Bohumil Jank (TRI) dostal o dvě minuty méně. Třinecký tým tedy hraje přesilovku. Místo Hudečka sedí na trestné lavici Vojtěch Tomi a Daniel Kurovský.
16:31
Jan Hudeček (VIT) byl vyloučen na dvě plus dvě plus dvě plus deset minut za hrubost. Bohumil Jank (TRI) dostal o dvě minuty méně. Třinecký tým tedy hraje přesilovku. Místo Hudečka sedí na trestné lavici Vojtěch Tomi a Daniel Kurovský.
16:31
Hudeček zvedl ruce do obličeje Janka, který si to nenechal líbit. Vyzval vítkovického útočníka na souboj a pěkných pár desítek sekund se jeden snažil dostat toho druhého na led. Jank měl v jednu dobu převahu, ale Hudeček se složit nenechal. Duel dopadl nerozhodně.
15:50
Cienciala přihrál na modrou čáru Noskovi, jehož vysokou střelu se pokoušel tečovat Irgl. Puk se odrazil od tvrzeného skla za bránou.
15:34
Vítkovice zvládly ubránit oslabení a hrají v plném počtu. Irgl si po Noskově žabičce nepohlídal přechod modré čáry. Čárový rozhodčí to velmi dobře viděl.
15:03
Hamerlík v první třetině rozhodně nepůsobí jistým dojmem, při rozehrávce u mantinelu měl teď štěstí, že se puk od Vandase odrazil příliš daleko.
14:24
Hrňa si na modré čáře nedokázal zpracovat Kaneovu přihrávku a Oceláři se musí pro puk vracet do středního pásma.
14:03
Vítkovice mohly udeřit v oslabení, ale Hamerlík Květoňovu střelu vyrazil. Na opačné straně si Bartošák až zázračně poradil s opětovnými pokusy Petružálka a Marka Růžičky!
13:37
Rothova dělovka prošla od modré čáry přes bránícího Szturce a Bartošák udržel prudký puk ve výstroji. Vítkovický kotel oslavuje jeho jméno.
13:11
Suverénní lídr Radegast indexu a bývalý hráč Ocelářů Jan Výtisk (VIT) musí na trestnou lavici. Bek Ostravanů si pomohl hákováním a odsedí si dvě minuty.
13:01
Hamerlík si v rozkleku poradil se střelou od modré čáry a vykopl puk betonem. Bartošák chytil Adamského pokus od hrazení do lapačky.
12:45
Šťastný odraz od mantinelu posunul Hrabala do výhodné útočné pozice. Přihrávka třineckého beka ale přes Koloucha na Kanea neprošla.
12:32
Hamerlík zachytil kotouč a přerušil hru. Po komerční pauze se bude vhazovat před jeho bránou, mezitím se svým choreem chlubí pro změnu příznivci ostravského klubu.
12:04
Hamerlík nepřerušil po agresivním výpadu Kloka hru a po přihrávce od Olesze střílel z levého kruhu Zdráhal. Slovenský brankář vytěsnil ránu hřbetem lapačky!
11:56
Hrňa vložil hůl do Barankova nahození a srazil kotouč do rohu kluziště. Oceláři však mají obrovské problémy s rozehrávkou.
11:30
Na opačné straně stříleli z levého křídla nepřesně Netík i Cienciala. Vítkovice jen posunuly puk dopředu a střídají.
10:56
Kurovský neměl zas tak daleko ke svému druhému gólu v zápase. Nadvakrát se procpal mezi kruhy k odraženému puku, pak ale jeho ránu přizvedl Krajíček.
10:26
Netíkovi se zamotal puk pod bruslemi, čehož využil Stastny. Vítkovice se znovu usazují před Hamerlíkovou brankou.
09:58
Jašek si neporadil dobře se skákavým kotoučem a pustil do hry Szturce. Ten ale ještě nestačil ani vystřelit a už mu puk sebral Redenbach.
09:34
Petružálkova překvapivá přihrávka zpoza Bartošákovy branky nenašla žádnou z třineckých holí. Ani Vítkovice se vpředu neuchytily.
08:55
Ostravané jsou v útočném pásmu velmi efektivní, nyní zatápějí Ocelářům při rozehrávce. Irglovi vzal puk Hrbas a rychle nahodil na Hamerlíka.
08:24
Marek Růžička se pokoušel hodně riskantně proniknout do středního pásma a brzy narazil na Květoně. Toho následně obral o puk Hrabal.
07:15
Vítkovice právě vstřelily branku!
Ve vítkovickém sektoru pro fanoušky se podruhé mohutně slaví! Střela Krenželoka od modré čáry se od Hamerlíka odrazila před branku a po několika dalších odrazech si puk našel DANIEL KUROVSKÝ. Ačkoliv nestál vítkovický útočník pevně na nohách, dokázal si kotouč srovnat a zasunout do prázdné branky – 0:2! Asistence: Jan Hudeček.
07:10
Už to vypadalo, že Hudeček pojede sám na Hamerlíka, ale třinecký brankář byl nakonec u puku bezpečně první. Hra je přerušena, je tady první komerční přestávka.
06:45
Oceláři jsou v plném počtu a už znovu před Bartošákem. Petružálek nabil Redenbachovi, jehož pokus vítkovický gólman srazil k mantinelu.
06:03
Netík našel ve středním pásmu odražený puk a pustil se do útoku. Vypálil přes Hrbase a Bartošák zkrotil neposedný kotouč až nadvakrát. Domácí budou za chvilku v pěti.
05:34
M. Doudera naznačil vyhození po mantinelu, ale poslal puk středem kluziště. Vítkovice se teď nemohou usadit v útočném pásmu.
05:05
Barankovo nahození vyrazil třinecký brankář před sebe a poradil si také s nebezpečnou dorážkou Zdráhal. Třinec se pak opět osvobodil.
04:37
Romanovo nahození od modré čáry nejspíš trefilo vítkovického kapitána Olesze. Oceláři krátce poté dokázali vyhodit puk ze třetiny.
04:15
Hudeček se dostal do dobré příležitosti na pravé straně a Hamerlík vyrazil jeho střelu před sebe. Stastny byl při pokusu dorážet faulován Davidem Noskem (TRI). Jubilant ze zápasu v Mladé Boleslavi si odsedí dvě minuty za hákování.
03:30
Oceláři se po obdržené brance tlačí do útoku a dostávají Vítkovice okolo Bartošáka pod tlak. Přihrávka na Výtiska se štěstím prošla.
02:35
Redenbach uspěl po třineckém ofsajdu na vhazování a posunul si puk do jízdy. Hrbas mu však postavil do cesty své tělo, nyní nahánějí Vítkovice u mantinelu Jaška.
02:07
Hamerlík chytá po delší době a v úvodu zápasu si tedy sebevědomí nezvedl. Na druhé straně přerušil Bartošák po nahození hru.
01:43
Vítkovice právě vstřelily branku!
Vítkovice se ujímají vedení už ve druhé minutě do vedení hodně kuriózním způsobem! DAVID KVĚTOŇ se prodral po levé straně, ale střela mu ideálně nesedla. Hamerlík chtěl puk odrazit holí do rohu, jenže si jej nevědomky srazil do brány. Kotouč se okolo levé tyčky pomalu došoural až za čáru – 0:1! Asistence: Daniel Krenželok, Petr Kolouch.
00:24
Třinečtí fanoušci rozbalili během první minuty své choreo, ještě předtím ale sledovali první vítkovickou šanci. Po průniku zprava střílel Olesz nad branku.
00:13
Utkání bylo odstartováno a Roman na buly přehrál Redenbacha. Po nahození od Zdráhala si úplně nerozuměli Roth s Hamerlíkem, ale všechno pro Třinec dobře dopadlo.
00:01
Utkání právě začalo.
Ještě před zápasem je tady slavností okamžik. David Nosek odehrál v Mladé Boleslavi 900. utkání v extralize a obdržel z rukou Jana Peterka, sportovního manažera Ocelářů, památeční dres.
Pět minut před začátkem zápasu zůstává řada sedadel v třinecké WERK ARENĚ stále prázdná. Diváci sledují video-mapping na ledové ploše, již před zápasem probíhá tradiční špičkování obou kotlů.
Půl hodiny před začátkem zápasu je v plném proudu rozbruslení obou mužstev. Třinec bude hrát v bílých dresech, Vítkovice v modrém. Fanoušků Ostravanů už dorazili opravdu požehnaně a hostující sektor praská ve švech. Jak bývá u derby zvykem, bude vyprodáno a skvělá atmosféra.
Ani vítkovická sestava nezůstala totožná s tou úterní, se kterou Ostravané nevstřelili ani gól a podlehli Olomouci. Také Vítkovice mění brankáře, místo Daniela Dolejše si zachytá týmová jednička a majitel pěti čistých kont Patrik Bartošák. Po nemoci se před vyřazovacími boji stihl vrátit obránce Karol Sloboda a zahraje si v první dvojici s Hrbasem. Druhá a třetí obrana zůstaly pospolu, Krenželok bude hrát vedle Kováře.

Útočné formace ponechal trenér Petr ve stejném složení, ač se proti Moře střelecky neprosadila žádná z nich. Proti svému bývalému týmu si vedle Výtiska zahraje také Květoň. To další extřinecký útočník Radoslav Tybor Vítkovicím stále chybí. Stejně tak postrádají Vítkovičtí dalšího forvarda Lukáše Kucseru. V Třinci nastoupí s kompletními čtyřmi útoky, ze sestavy vyškrtli třináctého Jakuba Illéše.
V sestavě Třince najdeme oproti nepovedenému utkání v Mladé Boleslavi spoustu změn. Po delší době se do branky postaví slovenský gólman Peter Hamerlík, jemuž bude krýt záda Šimon Hrubec. Trenér Kýhos proházel také obranné dvojice a mladý L. Doudera si zahraje po boku Krajíčka ve druhé řadě. Čtvrtou dvojici tvoří Hrabal s Bohumilem Jankem, který Ocelářů několik předchozích zápasů chyběl. V derby budou Třinečtí z obránců postrádat jen Lukáše Galvase.

Poslední kolo základní části neodehraje ani Daniel Rákos, kterého střídá v elitní formaci s Redenbachem a Petružálkem věkem ještě junior Jašek. Po dvouzápasové absenci se vrací do sestavy kapitán Zbyněk Irgl, jenž nastoupí ve druhém útoku s Adamským a Kanem. Třetí a čtvrtá řada budou hrát se stejnými jmény jako v Mladé Boleslavi, akorát v jiném složení. Stejně jako před třemi dny Třinci chybí Vladimír Dravecký, Kamil Kreps a Tomáš Klimenta.
Úvodní sestavy:

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Hrubec) – Linhart, Roth, L. Doudera, Krajíček, M. Doudera, Nosek, Jank, Hrabal – Jašek, Redenbach, Petružálek (A) – Adamský (A), Kane, Irgl (C) – Netík, Marosz, Martin Růžička – Cienciala, Marek Růžička, Hrňa.
Trenér: Vladimír Kýhos.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Hrbas, Sloboda (A), Klok, Baranka, Výtisk (A), Urbanec, Krenželok, Kovář – Olesz (C), Roman, Zdráhal – Květoň, Kolouch, Vandas – Szturc, Balán, Tomi – Kurovský, Stastny, Hudeček. Trenér: Jakub Petr.

Rozhodčí: Robin Šír, Zbyněk Kubičík – Vít Lederer, Jiří Gebauer.
VZÁJEMNÁ UTKÁNÍ 2015/16+2016/17

Steel Cup 2015:
Třinec - Vítkovice 3:2 sn

Základní část 2015/16:
Třinec - Vítkovice 3:1
Vítkovice - Třinec 7:0
Třinec - Vítkovice 3:0
Vítkovice - Třinec 2:1 pp

Steel Cup 2016:
Třinec - Vítkovice 4:3 pp

Základní část 2017:
Vítkovice – Třinec 0:5
Třinec - Vítkovice 3:2 pp
Vítkovice - Třinec 6:3

ABSENCE

Ocelářům se v Mladé Boleslavi vrátil do hry obránce Josef Hrabal, druhé utkání po návratu do sestavy odehrál také útočník Martin Růžička. Jinak ovšem trenéru Kýhosovi scházeli bek Bohumil Jank a rovnou čtveřice útočníků Zbyněk Irgl, Kamil Kreps, Vladimír Dravecký a Tomáš Klimenta. Povoláni proto byli Jašek a Cienciala z Frýdku-Místku.

Vítkovicím se v únoru zranili dva produktivní útočníci, Radoslav Tybor a Lukáš Kucsera. Tybor má poraněnou nohu, Kucera zase kotník, ani jeden z nich proti Olomouci nehrál. Vedle toho chyběl kouči Petrovi také nemocný obránce Karol Sloboda.

TÝMOVÉ STATISTIKY

Oceláři dlouhodobě kralují statistice ve hře v oslabení. Třinec ubránil 88,94 % přesilovek soupeře, před dvěma koly proti Hradci Králové dokonce v jednom oslabení skóroval a vynutil si trestné střílení. Na vhazování jsou Třinečtí s 53% úspěšností druzí nejúspěšnější po Liberci.

S počtem 540 trestných minut jsou Oceláři nejméně trestaným týmem celé soutěže. To Vítkovice už dlouho vévodí týmovému Radegast indexu. Mají 2 011 bodů a výrazný náskok právě před druhým Třincem.

V této statistice Vítkovicím obrovskou měrou přispívá Jan Výtisk, který s naprostou dominancí ovládá jak celkovou statistiku Radegast indexu, tak průběžně hodnocení měsíce. Z Třince je na tom nejlépe třináctý Josef Hrabal.


HC VÍTKOVICE RIDERA
8. místo, 75 bodů, skóre 117:123


Forma Vítkovic od reprezentační přestávky sice není bůhvíjaká, přesto si Ostravané po dvou letech zahrají předkolo play off. Zatímco před rokem bojovalo mužstvo trenéra Jakuba Petra v play out, letos skončí po základní části na osmé, anebo deváté příčce. Po zmíněné reprezentační pauze zvítězily Vítkovice ve třech zápasech z osmi. V posledních kole doma zdolaly Liberec, přivezly tři body z Pardubic, jenže pak před vlastními fanoušky nevstřelily ani gól Olomouci. Na sedmé Piráty už se ostravský tým nedotáhne, v závěru základní části háji osmou pozici a výhodu domácího prostředí do předkola před dotírající Mladou Boleslaví.

Poslední utkání Vítkovic:

51. kolo, úterý 28. února, 17:20, Ostrava:
HC Vítkovice Ridera – HC Olomouc 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Branky a asistence: 4. Vlach (Herman, Galvas), 32. Burian (Eberle, Škůrek).
Diváci: 5 142 (51 % celkové kapacity).

Sestava Vítkovic: Dolejš (Bartošák) – Baranka, Klok, Krenželok, Hrbas, Urbanec, Výtisk (A), Kovář – Zdráhal, Roman, Olesz (C) – Vandas, Kolouch, Květoň – Tomi, Balán, Szturc – Hudeček, Stastny, Kurovský – Illéš. Trenér: Petr.

Nejproduktivnější hráči Vítkovic:
Ondřej Roman (13+17)
David Květoň (13+10)
Radoslav Tybor (10+10)
Rostislav Olesz (8+12)
Lukáš Kucsera (6+13)

Brankáři:
Patrik Bartošák (40 utkání, 2,2, 92,54 %, 5 SO)
Daniel Dolejš (17 utkání, 2,57, 91,79 %, 0 SO)


HC OCELÁŘI TŘINEC
2. místo, 96 bodů, skóre 155:123


Poslední výsledky Ocelářů a Bílých Tygrů z Liberce naznačovaly, že by se Slezané ještě mohli vrátit do boje o Prezidentský pohár. Nicméně po předposledním kole základní části má Třinec jistou druhou příčku a Liberec jistý triumf. Svěřenci trenéra Vladimíra Kýhose mohou být spokojeni, neboť primární cíl splnili, postoupili do Ligy mistrů a v případném semifinále play off bude začínat doma. S posledním výsledkem už ale Třinečtí tak spokojeni být nemohou. Po třech vítězstvích nad Zlínem, Brnem a Hradcem Králové totiž v Mladé Boleslavi inkasovali pět branek. Před play off se budou chtít Oceláři naladit zpět na vítěznou vlnu.

Poslední utkání Třince:

51. kolo, úterý 28. února, 17:20, Mladá Boleslav:
BK Mladá Boleslav – HC Oceláři Třinec 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)
Branky a asistence: 11. Urban (Musil, Hyka), 19. Hyka, 29. Žejdl (Orsava), 40. Pospíšil (Vampola), 57. Lenc (Klepiš) – 16. Petružálek (Redenbach, Martin Růžička). Diváci: 3 517 (84 % celkové kapacity).

Sestava Třince: Hrubec (Hamerlík) – Roth, Linhart, Krajíček, M. Doudera, Nosek, Galvas (A), Hrabal, L. Doudera – Petružálek (A), Redenbach, Rákos – Martin Růžička, Kane, Adamský (C) – Hrňa, Marosz, Jašek – Netík, Marek Růžička, Cienciala. Trenér: Kýhos.

Nejproduktivnější hráči Třince:
Tyler Redenbach (13+24)
Jakub Petružálek (15+20)
Rostislav Marosz (15+16)
Zbyněk Irgl (12+16)
Vladimír Dravecký (11+16)

Brankáři:
Šimon Hrubec (41 utkání, 1,97, 93,09 %, 7 SO)
Peter Hamerlík (12 utkání, 3,24, 88,44 %, 0 SO)
Příjemný večer z Třince přeji všem hokejovým nadšenkyním a nadšencům! Vítejte při sledování textového online přenosu z 52. kola hokejové Tipsport extraligy, naprostého vyvrcholení základní části soutěže. V pátek večer se definitivně rozhodne o tom, kdo si zahraje předkolo play off, kdo bude válčit pouze o záchranu a kdo si s předstihem zajistí čtvrtfinále. Kompletních sedm zápasů začíná ve stejný čas, v našem přenose budeme sledovat ocelářské derby mezi týmy HC Oceláři Třinec a HC Vítkovice Ridera.

Ačkoliv Třinec v úterý prohrál v Mladé Boleslavi, tak si v důsledku zaváhání pražské Sparty zajistil druhou příčku po základní části. Zároveň je jisté, že Liberec už Oceláři nedoženou, a tak Bílí Tygři obhájí Prezidentský pohár. To ve Vítkovicích stoprocentně vědí, že si zahrají předkolo, a chtějí udržet osmou příčku, tak aby začínali doma. Očekávaná utkání na všech stadionech se rozběhnou v 18:20. Z třinecké WERK ARENY vás tímto online přenosem provede Ondřej Zoubek. Hezkou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:20.


Tabulka 2019/2020
Z V VP PP P Skóre B
1. Liberec 52 30 5 2 15 179:131 102
2. Třinec 52 27 4 4 17 163:125 93
3. Sparta 52 21 14 1 16 174:145 92
4. M. Boleslav 52 22 10 6 14 155:124 92
5. Plzeň 52 27 2 7 16 162:142 92
6. Brno 52 21 5 6 20 143:156 79
7. Olomouc 52 20 5 7 20 123:129 77
8. Mountfield 52 19 5 7 21 130:136 74
9. K. Vary 52 16 9 5 22 174:168 71
10. Zlín 52 19 4 5 24 151:151 70
11. Pardubice 52 16 3 10 23 121:160 64
12. Vítkovice 52 14 8 5 25 134:175 63
13. Litvínov 52 16 3 9 24 153:173 63
14. Kladno 52 16 3 6 27 130:177 60
  • Generali Play-off
  • Předkolo Generali Play-off
  • Sestup
Články odjinud