Tipsport Extraliga - Základní část - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brno : Třinec - 8. září 2017   17:20

Brno
04:19' V. Němec (Štencel, Vincour) • 06:11' Vincour (Zaťovič, M. Erat) • 53:50' Hruška (M. Erat, O. Němec) • 57:24' O. Němec (M. Erat) • ' T. Svoboda
5:4
(2:3, 0:1, 2:0 - 0:0)

2:1 (SN)

Třinec
00:34' Marcinko  (Martin Růžička, Roth) • 08:43' Irgl  (Dravecký, M. Kovařčík) • 15:09' Marcinko  (Rákos, M. Doudera) • 32:07' Hrňa  (Krajíček)
Brno
Hejduk, Petružálek – Gerát, Hynek
DRFG Arena, Brno
Třinec

Kometa Brno - Třinec: Tomáš Svoboda rozhodl v samostatných nájezdech o bodu navíc pro domácí

Nejlepšími hráči utkání jsou vyhlášení Tomáš Marcinko a Martin Erat. Kometa tak obrací skóre utkání a připisuje si do tabulky Tipsport extraligy dva body, Třinec i přes dvoubrankové vedení odjíždí domů s pouhým bodem. Ode mne je to pro dnešek z Brna vše, přeji příjemný zbytek pátečního večera. Na počtenou.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Kometa Brno.
Tomáš Svoboda se ujal kotouče v páté sérii nájezdů, rozjel se proti Hrubcovi a střelou k tyči rozhoduje o osudu utkání.
Tomáš Svoboda střelou k tyči rozhoduje o bonusovém bodu pro Kometu!
Petružálkovu střelu Čiliak za svá záda nepustil.
Erat střelou nevyzrál na Hrubce.
Svačinovu střelu si Čiliak pohlídal betonem.
Zaťovič to zkusil bekhendem mezi betony, Hrubec se nenechal nachytat.
Dravecký zkusil bekhendový blafák, Čiliak zasáhl skvěle lapačkou.
Vincourovi nevyšel bekhendový blafák.
Růžička střelou vyrovnává stav nájezdů!
Mallet přízemní střelou prostřelil Hrubce!
Irgl forhendem nedává.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení o vítězi utkání nerozhodlo, čekají nás tedy samostatné nájezdy. Brňané měli k dispozici minutu a půl přesilové hry čtyř proti třem, Oceláři ale skvěle bránili a Dravecký mohl dokonce rozhodnout, Čiliak ale podržel svůj tým.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:22'
Dravecký se dostal se spoluhráčem do přečíslení dvou na jednoho, slovenský forvard to vzal na sebe, ale Čiliak jeho bekhendový blafák zatavil!
63:58'
I napodruhé se daří hostům vyhodit, podařilo se to Polanskému.
63:37'
Hosté hned vyhazují.
63:31'
Přesilová hra pro Kometu. Tomáš Marcinko (TRI) vyloučen na dvě minuty za sekání.
63:25'
Krejčík vybruslil až před bránu Hrubce a bekhendovým blafákem poslal kotouč nad břevno třinecké brány!
62:49'
Krejčík zakládá další akci a nakonec sám vystřelil, Hrubec jeho pokus vyrazil ramenem.
62:32'
Vhazovat se bude před Čiliakem.
62:32'
Libor Zábranský si nyní vyžádal oddechový čas.
62:32'
Zakázané uvolnění Brňanů, Erat nepřesně přihrál.
62:00'
Irgl teď raději drží puk ve vlastním pásmu a zklidňuje hru.
61:25'
Petružálka ve střelecké pozici také vychytal Čiliak.
60:50'
Polanský sám před bránou trefil pouze Čiliaka.
60:10'
Erat s Nahodilem hezky zakombinovali a první jmenovaný mohl rozhodnout, bekhendem se mu to ale nepodařilo.
60:05'
Marcinko sice vyhrál buly, ne však podle pravidel, vhazování se bude opakovat.
60:01'
Šlágr prvního kola půjde do prodloužení. Ve třetí třetině, ačkoliv to tak dlouho nevypadalo, totiž dokázali Brňané vyrovnat. Nejprve se z mezikruží trefil po přihrávce Erata Jan Hruška, tahoun domácích pak stál také při zrodu čtvrté gólové akce modrobílých, když vybídl ke skórování Ondřeje Němce a ten prostřelil Hrubce. Prodloužení brzy začne.

Střely na branku: Kometa 36, Třinec 31
60:00'
59:45'
Hruška zkoušel překvapit Hrubce střelou zpoza obránce, brankář Ocelářů byl připraven.
59:25'
Mallet hledal před brankou spoluhráče, dobře se ale vrátila obrana Ocelářů a akci zastavila.
58:45'
Oceláři začínají další akci od své branky.
58:20'
Domácí jsou na koni a zkoušejí zvrátit utkání ve svůj prospěch v základní hrací době. Nyní si kotouč raději pohlídal Šimon Hrubec.
57:24'
Kometa právě vstřelila branku!
Asi netřeba popisovat, jaká euforie nyní vládne v brněnském svatostánku. Martin Erat našel milimetrovou přihrávkou ONDŘEJE NĚMCE mezi kruhy a brněnský kapitán vyrovnává! Asistence: Martin Erat.
57:05'
Domácí vyhráli buly v pásmu soupeře.
56:58'
Oddechový čas si nyní vyžádal Václav Varaďa.
56:52'
S pukem se rozjel Nahodil, nabral velkou rychlost, dostal se až před Hrubce, blafák ale nedotáhl do úspěšného konce.
56:12'
Dnešní duel sleduje v DRFG Areně 7454 diváků.
56:10'
Po Douderově nahození se puk odrazil na domácí střídačku, hra je přerušena.
55:30'
Hosté jsou kompletní, domácí se ženou do útoku.
55:00'
Martin Erat vyhrál vhazování přesně mezi dva spoluhráče, Kometa přišla o pásmo, začíná jí však krátká přesilovka.
54:50'
Krejčíkovo nahození končí v náruči Šimona Hrubce. Vhazovat se bude v pásmu Ocelářů.
54:25'
Sám před Hrubcem se zjevil Zohorna, ale na Hrubce si tentokrát nepřišel.
53:50'
A máme zaděláno na drama! Jak jednoduché to může být nyní ukázali Martin Erat s JANEM HRUŠKOU. První jmenovaný probruslil podél mantinelu do útočného pásma, našel mezi kruhy svého spoluhráče, který tvrdou ranou vrací Kometu do zápasu. Asistence: Martin Erat, Ondřej Němec.
53:30'
Síly na ledě se ale rychle srovnávají. Erik Hrňa (TRI) sekl Čiliakovi do betonů, když měl kotouč plně pod kontrolou. Minutu a půl se bude hrát ve čtyřech, pak bude následovat krátká přesilová hra pro domácí.
53:05'
Roth dostal nepřesnou přihrávku na modrou čáru a Oceláři musejí vyklidit pásmo.
52:57'
Komplikace pro Kometu. Vojtěch Němec (KOM) odchází na trestnou lavici za hákování. Přesilovou hru si zahrají hosté.
52:05'
Vojtěch Němec ujížděl sám na Hrubce, bekhendový blafák ale Šimon Hrubec zvládl vychytat a Oceláři tak stále vedou o dvě branky.
51:40'
Douderova rána od modré čáry skončila pouze na Čiliakově vyrážečce.
51:15'
Krejčíkovu střelu odrazil Adámek, následný pokus Němce zastavil Hrubec.
50:40'
Kometa se zatím nemůže dostat ani do zakončení, Třinečtí opravdu dobře brání.
50:29'
Hrubec před dotírajícím Zaťovičem raději pokryl puk.
49:30'
Puk končí po skrumáži u mantinelu v ochranné síti. Vhazovat se bude před Hrubcem.
49:17'
Nahození od modré čáry zastavil Čiliak v lapačce. Hra je přerušena.
48:53'
Rozhodčí nyní zapískal zakázané uvolnění, Hrubec se chvíli předtím rozhodl hrát kotouč. Vhazování tedy bude ve středním pásmu.
48:25'
Rákos se dostal dvakrát k nebezpečné střele z mezikruží, ani jednou si ale na Čiliaka nepřišel.
47:43'
Čiliak vyrazil střelu ze středního pásma a hra se rychle stěhuje do území Ocelářů.
47:36'
Oceláře při přechodu do útoku zastavil ofsajd a oba týmy si teď budou moci odpočinout. Komerční přestávka.
47:15'
Domácí vyhazují přes všechny čáry. Zakázané uvolnění.
47:00'
Růžička jen těsně minul levou Čiliakovu tyč!
46:35'
Gulašimu se podařilo rozehrát před napadajícím Rákosem, Oceláři ale vybojovali kotouč a jsou teď v pásmu domácích nebezpeční.
46:10'
Kometa se těžce prokousává středním pásmem, hosté nyní dobře brání.
45:41'
Čiliak si poradil s prudkou Aadamského střelou z levé strany.
44:55'
Štencel neposlal kotouč do středního pásma přes dobře napadajícího Svačinu.
44:30'
Puk za bránou sbírá Čiliak a přenechává jej Filipu Královi.
43:40'
Marcinko zkusil bekhendem překvapit Čiliaka z velkého úhlu, jeho pokus nevyšel.
43:00'
Gulaši zpracoval puk pouze pro Polanského, který se vydal do útočného pásma, tam teď bojuje za bránou Petružálek.
42:54'
Hruška to zkusil z velkého úhlu, na Hrubce si ale nepřišel. Oceláři vyhodili na zakázané uvolnění.
42:24'
Hrubec si na druhé straně pohlídal pomalý kotouč, vhazovat se bude na třineckém území.
42:05'
Svačina hledal před bránou úplně volného Irgla, kterému puk přeskočil hokejku!
41:20'
Hrubec zachytil puk za bránou a rozehrává další akci.
40:42'
Zakázané uvolnění hokejistů v bílých dresech, Rákos se ještě zlobí na rozhodčího, protože měl podle jeho názoru blíže ke kotouči, než Jan Štencel.
40:30'
Erat má puk za Hrubcovou bránou, následnou střelu si ale gólman hostí pohlídal a přerušil hru.
40:19'
Zakázané uvolnění domácích, hra se stěhuje před Čiliaka.
40:05'
Hruška zvládl buly, domácí jsou na kotouči.
40:01'
Ve druhé třetině pokračoval útočný hokej na obě strany, tentokrát se ale radovali pouze hosté a to jedinkrát, když po přesilovkové kombinaci musel přezkoumat celou situaci u videa hlavní rozhodčí, nakonec však gól Erika Hrni uznal. Kometa mohla snížit nepříznivý stav, Jan Štencel ale z výborné pozice pouze orazítkoval břevno. Další třetina začne přibližně v 19:10.

Střely na branku: Kometa 23, Třinec 26
40:00'
39:59'
Poslední střelu ještě zkusil Nahodil, Hrubec si ale jeho pokus pohlídal.
39:32'
Hosté se drží před Čiliakem, Douderovu střelu tečoval někdo z domácích rukavicí a Čiliak měl problémy.
38:35'
Kovařčík chtěl překvapit Čiliaka zpoza brány, ten byl však připraven, zastavil kotouč a přerušil hru.
38:10'
Krajíček střílel, jeho pokus byl ale nepřesný a kotouč nakonec zamířil až ven z útočného pásma.
37:36'
Mallet zkoušel najít Zohornu, obrana Ocelářů se ale dobře proti jejich nájezdu zformovala.
37:25'
Domácí se osvobozují.
36:55'
Třinečtí kombinují před Čiliakem, nikomu se ale zatím nepodařilo vystřelit.
36:44'
Čiliak chtěl uklidit puk do bezpečí, pod tlakem ale namířil přímo do ochranné sítě. Trest odpyká Marcel Haščák (KOM).
36:05'
Roth ještě udržel pásmo pro Oceláře, stejně tak vzápětí Polanský.
35:53'
Marcinko zachytil puk na útočné modré čáře a Oceláři se drží v pásmu Komety, Krajíčkovu střelu se pokoušel ten stejný útočník dorážet na brankovišti, z brněnského gólmana ale puk nevypadl.
34:51'
Zohorna s Krajíčkem jsou už zpět na ledě. Hraje se v pěti na obou stranách.
34:40'
Dravecký ve středním pásmu neprošel podél mantinelu přes Vincoura, u kotouče jsou však opět Oceláři.
34:03'
Štencel nyní trefil střelou pouze clonícího Rákose.
34:02'
Štencel se dostal ke kotouči mezi kruhy, odkud trefil břevno třinecké brány.
33:29'
Polanský se pokusil na modré čáře o kličku, nepodařilo se mu ale přejít přes posledního brněnského obránce.
33:10'
Erat se Svobodou se nyní nedohodli na modré čáře. Ofsjad.
32:54'
Hynek Zohorna (KOM) a Lukáš Krajíček (TRI) nyní společně usednou na trestnou lavici. Hrát se tak bude ve čtyřech na obou stranách.
32:07'
Třinec právě vstřelil branku!
Po nevyužité příležitosti na domácí straně se může nyní radovat hlouček hostujících fanoušků. Na konci přesilovkové kombinace stál ERIK HRŇA, který prostřelil z pravého kruhu vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Lukáš Krajíček.
31:43'
Erat s Káňou jeli dva na jednoho, když Třinečtí špatně střídali, druhý jmenovaný ale trefil pouze Hrubcův beton.
31:15'
První dvě minuty z Štencelova trestu už uplynuly.
30:45'
Rothovu ránu někdo srazil Čiliakovi do masky, hraje se však dál.
30:30'
Teď Ocelářům, nevyšla rozehrávka a opět musejí vyklidit pásmo.
30:10'
Domácí se poprvé dokázali osvobodit.
29:15'
Sám před bránou byl Petružálek, Čiliak jej ale vychytal.
29:04'
Hned potom, co se Daniel Rákos vrátil z trestné lavice za vysokou hůl, byl stejným způsobem faulován i on. Jan Štencel (KOM) mu chtěl zvednout hokejku, v tom mu ale ta jeho sklouzla do tváře Daniela Rákose. Jan Štencel inkasuje 2+2 minuty.
28:42'
Hosté jsou v plném počtu.
28:20'
Čiliak musel vyjet před Irglem hodně daleko z brány, aby třinecký střelec puk nestihl dojet.
27:36'
Vyhodit se nyní podařilo Rothovi, který po nahození od modré čáry zachytil puk a poslal jej přes všechny čáry.
27:20'
Kometa se zatím drží v pásmu.
27:02'
Krejčíkovu ránu zastavil Hrubec a kotouč z něho už nevypadl, vhazovat se tak bude po jeho levici.
26:45'
Do obličeje teď trefil Daniel Rákos (TRI) Jana Káňu, Martin Růžička ještě dlouho debatoval s rozhodčím, ten byl ale nekompromisní. Přesilovka pro domácí.
26:29'
Na druhé straně to zkusil Rákos, Čiliak byl opět pozorný a jeho střelu vytěsnil mimo tři tyče.
25:51'
Erat se nenechá odstavit od puku za Hrubcovou bránou, nakonec ale Oceláři celou situaci ustáli, Erat totiž nenašel přihrávkou spoluhráče na modré čáře.
25:20'
Svačina drží puk za vlastní bránou, z celé akce je nakonec zakázané uvolnění, hra se tak vrátí před Hrubce.
24:35'
Irgl svižnou střelou přes obránce vyděsil Čiliaka, jeho pokus ale mířil do zadního mantinelu.
24:11'
Kometa se usadila v pásmu a Zohorna se dostal snad ke třem střelám, jedna trefila obránce, druhá, tyč a třetí Hrubce!
23:12'
Marcinko odstavil Zaťoviče od kotouče a hosté vyhazují přes všechny čáry.
22:56'
Svoboda opět začíná až za vlastní bránou.
22:44'
Střelu Zaťoviče z pravého kruhu Hrubec bez problému pokryl.
22:30'
Buly ve středním pásmu zvládli lépe Oceláři a kotouč musel sbírat Čiliak, kterého napadal Dravecký, brněnský gólman se ale nenechal rozhodit.
22:04'
Teď bylo nejméně deset sekund ve hře šest Ocelářů, čehož si rozhodčí všimli až po hlasitém protestu diváků. Na trestnou lavici usedá Vladimír Svačina (TRI).
21:49'
Z ostrého úhlu to zkoušel Mallet, Hrubec byl ale připraven a zakročil betonem.
21:29'
Puk za vlastní bránou sbírá Bartejs.
21:00'
Navrátilec do třineckého dresu Polanský hodně srdnatě bojoval o kotouč u mantinelu, nakonec ale schytal pouze několik tvrdých ran a musel střídat.
20:25'
Němec s Krejčíkem kombinovali ve vlastním pásmu, dlouhá přihrávka až k modré čáře nikoho nenašla.
20:01'
Hruška byl vykázán z vhazování, nahradil ho Erat, Marcinko byl ale úspěšnější.
20:01'
První třetina letošní sezóny nabídla parádní podívanou. Ačkoliv jsou fanoušci s modrobílými dresy o něco smutnější, nic to nemění na tom, jak atraktivní duel dnes sledujeme. Skóre už v první minutě otevřel Tomáš Marcinko, který dorazil puk za brankovou čáru, Kometě se ale podařilo otočit skóre během necelých pěti minut. Nejprve ukázal šikovnost Vojtěch Němec, který si stáhl puk na bekhend zpoza brankové čáry a ten si našel cestu až do sítě.

Následně ukázali parádní přesilovkovou souhru Erat, Zaťovič a Tomáš Vincour, který uklidil z prostoru mezi kruhy kotouč do brány. Pak si ale vzali slovo dvakrát Oceláři. Nejprve Zbyněk Irgl mířil neomylně z levé strany, v šestnácté minutě se pak po téměř identické situaci jako v první minutě prosadil znovu Tomáš Marcinko. Další třetina začne přibližně v 18:15.

Střely na branku: Kometa 10, Třinec 12
20:00'
19:43'
Mallet málem zachytil Rothovu přihrávku, rozhodčí na modré čáře ale signalizoval ofsajd.
18:50'
Hosté protečovali puk do brněnského pásma, kde se jej snaží vybojovat Hrňa.
18:19'
Cienciala je zpět na ledě, Kometa přesilovou hru nevyužila.
18:00'
Nepřesnosti na hokejkách domácích hráčů a kotouč je opět až za Čiliakem.
17:25'
Dobře teď zapracoval kapitán Krajíček, který podržel puk a následně jej v klidu vyhodil.
16:40'
Domácím se nyní podařilo hned po buly obsadit pásmo.
16:19'
David Cienciala (TRI) je potrestán na dvě minuty za vysokou hůl. Přesilová hra pro Kometu.
16:10'
Svoboda s Hruškou se snažili zakombinovat v útočném pásmu, následná Hruškova přihrávka ale nenašla adresáta.
15:38'
Petružálek se nyní prosmýkl poslednímu obránci a málem se dostal až k zakončení, nakonec ale nedokázal dobře zpracovat kotouč.
15:09'
Dnes to pod Špilberkem vypadá na přestřelku. Oceláři se usadili v pásmu a ostřelovali brněnskou klec tak dlouho, až se kotouč odrazil do brankoviště, kde jej uklidil za brankovou čáru Tomáš Marcinko. Asistence: Daniel Rákos, Milan Doudera.
14:38'
Marcinko je zpět na ledě, Oceláři jsou kompletní.
14:00'
Ocelářům se opět podařilo vyhodit, domácí se nemohou usadit v pásmu.
13:25'
Rákos odpaluje puk až za Čiliaka a říká si o střídání, za domácí bránou už drží puk Ondřej Němec.
13:12'
Kometu v přechodu do útoku nyní zastavil ofsajd.
13:05'
Adamský vyhazuje. Hosté se osvobozují.
12:38'
Tomáš Marcinko (TRI) to teď přehnal s důrazem, první zákrok ještě rozhodčí nechali být, podruhé už ale museli zvednou pravici a Marcinko tak oslabuje svůj tým. Před odchodem na trestnou lavici si ještě něco vyříkával s Ondřejem Němcem,
11:45'
Svoboda našel Krále na modré čáře, ten se pokusil vystřelit, trefil však pouze prvního clonícího obránce a musí se tak vrátit až za vlastní bránu.
11:00'
Jan Káňa nepropasíroval přihrávku ve středním pásmu přes Vladimíra Draveckého, kotouč má ale opět na svých hokejkách domácí výběr.
10:10'
Hraje se opravdu parádní a divácky atraktivní útočný hokej, nyní se snažil dostat do zakončení Mallet, na konci akce stál však vynikající Hrubec.
08:43'
V Brně máme opět vyrovnáno! Vladimír Dravecký se prodral útočným pásmem, kde našel ZBYŇKA IRGLA, který skvěle umístěnou střelou z levého kruhu nedal Čiliakovi šanci. Asistence: Vladimír Dravecký, Michal Kovařčík.
08:07'
Ani tygřím skokem za polovinou hřiště nezabránil Tomáš Svoboda zakázanému uvolnění. Hra se stěhuje před Čiliaka.
07:45'
Hynek Zohorna zrychlil ve středním pásmu a z pravé strany vyprášil Hrubcův beton.
07:02'
Obrovský tlak Komety, Hrubec ale skvěle ustál například nájezd Jana Káni.
06:11'
Domácí otáčejí skóre utkání! Parádní přesilovková kombinace a zakončení TOMÁŠE VINCOURA znamená výbuch radosti v DRFG Areně. Brněnský útočník zužitkoval parádní pas mezi kruhy od Martina Zaťoviče a může slavit. Asistence: Martin Zaťovič, Martin Erat.
05:15'
Do velké šance se ale dostali hosté. Petružálek vzal přečíslení dvou na jednoho na sebe a jen o kousíček minul horní růžek Čiliakovy branky.
04:58'
Přesilovou hru si zahrají také svěřenci Libora Zábranského. Marian Adámek (TŘI) fauloval před vlastní brankou a oslabuje svůj tým.
04:19'
Parádní akce v podání Jana Štencela, který si nahodil kotouč k zadnímu mantinelu, kde jej vybojoval mezi dvěma obránci soupeře, poslal jej na volného VOJTĚCHA NĚMCE, který bekhendem procedil puk za Hrubcova záda. Asistence: Jan Štencel, Tomáš Vincour.
03:25'
První formace domácích vybojovala kotouč v pásmu soupeře, ke střele se dostal Erat, jeden z obránců ji ale srazil mimo nebezpečné území.
03:15'
David Cienciala jel úplně sám na Čiliaka, brněnský gólman vyrazil jeho pokus maskou, kterou si ještě nechává opravit od Ondřeje Němce. Další obrovská šance Ocelářů, kteří nastoupili do utkání hodně aktivně.
02:53'
Kometa první oslabení ustála, Zaťovič už je zpět na ledě.
02:40'
Hosté jsou opět v útočném pásmu.
02:30'
Gulaši vyhodil přes všechny čáry.
02:00'
Hrňa se snažil tečovat nahozený puk před brněnskou bránu, to se mu ale nepodařilo.
01:20'
Mallet se Zohornou se dostali do přečíslení a druhý jmenovaný tvrdou střelou pořádně vyděsil Hrubce, ten ale kotouč vyrazil mimo tři tyče.
00:53'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Martin Zaťovič – 2 min., podražení).
00:34'
Po střele od modré čáry kotouč poskakoval v brankovišti. Čiliak dobře zasáhl na první dorážku, na druhou z hole TOMÁŠE MARCINKA už ale nedosáhl, třinecký centr měl před sebou úplně odkrytou bránu, kterou nemohl netrefit. Asistence: Martin Růžička, Vladimír Roth.
00:05'
Hostující Marcinko byl na vhazování úspěšnější, Kometa se musí hned bránit.
00:01'
Vedle klubových legend se teď domácím fanouškům bude navždy vyjímat vlajka s mistrovským pohárem. Pod stropem DRFG Areny byl právě odkryt za doprovodu velkého aplausu brněnských tribun.

HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – J. Krejčík, O. Němec (C), Gulaši, Štencel, Malec, Bartejs, F. Král – T. Svoboda, Hruška (A), M. Erat (A) – Zaťovič, V. Němec, Vincour – Mallet, Nahodil, H. Zohorna – J. Káňa, Dočekal, Haščák.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Krajíček (C), Adámek, Linhart, Roth, M. Doudera, D. Musil – Rákos, Marcinko, Martin Růžička (A) – Adamský (A), Polanský, Petružálek – Dravecký, M. Kovařčík, Irgl – Svačina, Cienciala, Hrňa.

Rozhodčí: Hejduk, Petružálek – Gerát, Hynek.
Nejlepší hráči obou celků

Pokud bude chtít Kometa v prvním utkání sezóny uspět, bude si muset dát velký pozor na kanonýra Martina Růžičku. Ten opět dělal v přípravě svým soupeřům velké problémy a jen v Lize mistrů nasbíral ve čtyřech utkáních sedm bodů (4+3).

V modrobílém dresu se dařilo nejvíce Hynku Zohornovi, který v Lize mistrů nasbíral 4 body (1+3), v dalších pěti přátelských utkáních pak ještě pět bodů, celkově má tedy v přípravě na novou sezónu průměr bodu na zápas.
Jak vidí soupeře před prvním extraligovým utkáním trenéři obou týmů?

Ve středu proběhla v Brně tisková konference před startem nového ročníku Tipsport extraligy, o den dříve se stejná událost uskutečnila v Třinci. Hlavní lodivod třineckých hokejistů Václav Varaďa si je vědom, co ho v pátek čeká. „Některé zápasy v přípravě byly povedené, jiné až tak moc ne. Ale tohle je normální, kluci se s tím popasovali dobře. V pátek začínáme v Brně, sestavu již máme vykrystalizovanou. Kluci jsou po těžkých zápasech v CHL nažhavení, nečeká nás sice jednoduché prostředí, já ale věřím, že úvod soutěže zvládneme na jedničku,“ řekl pro klubový web trenér pátečního soupeře Komety.

Prvního soka zhodnotil také trenér Kamil Pokorný. „Hned na start je Třinec určitě atraktivní soupeř, ale ty nás čekají prakticky pořád. S každým hrajeme čtyři zápasy. Los to takhle určil a my to tak musíme brát. Mají dobrý tým do útoku, snaží se hrát aktivně, ale to, v jakém rozpoložení nastoupí, se neodvážíme tipovat,“ řekl novinářům na tiskové konferenci asistent hlavního kouče.
Jak se dařilo týmům v přípravě?

Oba páteční soupeři letos působí v nadnárodní soutěži, kde už stihli změřit síly s dvěma celky, se kterými dohromady sehráli čtyři utkání. Brňané zvládli všechny čtyři duely a na kontě tabulky skupiny B mají 10 bodů. Oceláři jsou na průběžném prvním místě skupiny D s devíti body, když se jim podařilo zdolat jednou německý Mannheim a dvakrát vyzráli na dánský Esbjerg.

Zbytek přípravy už svěřenci hlavního kouče Varadi tolik nepřesvědčovali, dvakrát podlehli Vítkovicím a na slovenském Rona Cupu remizovali s domácí Duklou Trenčín. Kometa z dalších šesti přátelských utkání prohrála pouze jedinkrát, když v polovině srpna prohrála se Slovanem Bratislava po samostatných nájezdech.
Příjemný podvečer z jihomoravské metropole. V Brně se dnes proti sobě postaví dva ambiciózní celky, které každý rok míří své cíle hodně vysoko. Domácí tým a šampion z loňské sezóny HC Kometa Brno vyzve v napěchované DRFG Areně celek HC Oceláři Třinec.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:20.