Jihlava - Liberec | ONLINE | 21.11.2017 17:30 | Tipsport Extraliga 2017/2018 | ŽIVĚ | iSport.cz

Tipsport Extraliga - Základní část - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jihlava : Liberec - 21. listopadu 2017   17:30

Ukončeno
Jihlava
Jihlava
0:2
(0:1, 0:1, 0:0)
Liberec
06:11' P. Jelínek  (J. Vlach) • 28:27' Ordoš  (Redenbach)
Jihlava
Sestavy:
Škarek (Volden) – Suchánek, de la Rose, Kajínek, Stříteský, Ulrych, Šidlík, D. Váňa – Jiránek, Skořepa (A), T. Kubalík – Čermák, Zeman, Čachotský (C) – Anděl, F. Seman, Žálčík – Rys, R. Hubáček, Diviš (A).
Rozhodčí
Hribik, Svoboda – Ondráček, Špůr
Horácký zimní stadion, Jihlava
3691 diváků
Liberec
Sestavy:
Janus (Will) – Ševc (C), Havlín, Šmíd (A), Jánošík, Derner, Kolmann, Pyrochta – L. Krenželok, P. Jelínek (A), Jašek – M. Kvapil, Bulíř, Bakoš – Ordoš, Redenbach, Bartovič – J. Vlach, Lakatoš, J. Stránský.

Jihlava - Liberec: Váňa namazal soupeři přímo na hůl, Kvapil chybu nepotrestal

Přenos se aktualizuje automaticky

Z domácích tribun se ozývá pískot, domácím buď chybělo štěstí, nebo trocha nápaditosti, Liberec si poměrně v poklidu došel pro tři body a vyhrál 2:0 po gólech Jelínka v 7. minutě a Ordoše v 29. minutě. Dnes je to ode mě vše, z HZS se s vámi loučí Tomáš Kalas.
Konec zápasu.
59:26'
Kotel domácích značně prořídl, fandí tak dobře 10-15 lidí, kteří se nějak snaží udržet hlasitost.
58:04'
Liberec okupuje pásmo Dukly, přihrává si, kombinuje. Změnit to chtěl Anděl, jeho nahození, které si sám dojel, ale nepobralo mnoho invence a kotouč je zase pryč.
57:08'
Jihlava se snaží tlačit, její snaha je však spíše platonická, dnes to ani na bodík nevypadá.
56:32'
Žálčík nezachytil pas na středovém kruhu a Liberec se dostal ke střele, kterou musel Škarek zastavit. Tohle naprosto hostům vyhovuje a nikam se neženou.
56:12'
Hosté v plném počtu.
55:21'
Šidlík ve snaze napálit puk z voleje zlomil svoji hůl a musí jet střídat. Dnes prostě nemá Dukla svůj den.
54:18'
Severočeši se osvobodili výhozem z pásma, netrvalo dlouho a Jihlava je v pásmu zpět. Pro změnu to netrvalo dlouho a Liberec je zase venku z pásma, dokonce se ke střele dostal Vlach, nebylo to nic, co by Škarek nemohl chytit.
54:12'
Zřejmě jedna z posledních šancí na drama v zápase. Vyloučen je pět a třičtvrtě minuty před koncem třetiny Ševc za podražení a hráči cítí, že by mohli špíl zdramatizovat.
52:55'
Na ledě je to nudná podívaná. Klid rozvířil výborným zastavením Bulíře v úniku Suchánek, ale jinak oba týmy shazují nepřesnosti a celkově nemá hra tempo. Ale i takové zápasy jsou a my právě jednomu z nich přihlížíme.
Dnešní utkání sleduje 3691 diváků. Nejmenší návštěva sezony. Zřejmě je to dáno menší atraktivností soupeře, než byli předchozí a také dnem uprostřed pracovního týdne.
51:49'
Diviš zanechal hůl a zamezil v pohybu Stránskému, puk, který se po souboji nabídl hráčům ale zůstal nevyužit.
50:47'
Bulíř přilil olej do ohně svým zavazováním tkaniček před buly ve snaze pozdržet vhazování samotné, po krátkém intermezzu a ujištění, že tkaničky opravdu drží, se mohlo vhodit buly a hrát dále.
50:22'
Osazenstvo stadionu začíná pomalu ztrácet nervy a při každém tvrdším soubojí žádají trest pro hostujícího hráče. Nyní chtěli vylučovat Havlína po důrazném souboji se Zemanem.
49:15'
Zakázané uvolnění Liberce, domácím se nedaří a vhazování v útočném pásmu by využít k nějakému gólu, který by si fanoušci určitě přáli. Jenže není jim souzeno a navíc Skořepa ve snaze udržet pásmo poslal puk přímo do sítě nad bránou hostí.
48:00'
Na útok ale Jihlava nezapomněla, pokoušel se projít Skořepa, Pyrochtu si ale obhodit nedokázal.
47:35'
Puk se octl v ochranné síti nad ledem, domácí si přáli vykázaní hostí z útočného pásma, vypadá to ale, že puk byl tečován, proto se domácí musí bránit dále.
47:24'
Na ledě mezitím Jihlava brání přesilovku hostí, povedlo se puk vyhodit a další nájezd Tygrů do pásma zastavuje ofsajd.
46:27'
Myslím si, že zřízenci jakéhokoliv pohřebního ústavu by se divili, jak moc dokáže být tiché hokejové utkání. Nyní je opravdu slyšet pouze klepání holí o led, sem tam se fanoušci připomenou, ale jinak je tu opravdu mrtvo.
46:12'
Trest odsedí Skořepa a Jihlavě se body začínají pomaličku vzdalovat.
46:00'
Chyba mladého obránce Váni, který namazal přímo na hůl rozjetému Kvapilovi, hostující forvard si roztáhl Škarka, ale nezakončil. Poté se na bránu Jihlavy řítila další akce, domácí ale hráli v šesti a díky tomu třetí gól nepřišel.
45:33'
Domácí v plném počtu. Sice se ubránili, ale neměli to vůbec lehké.
44:41'
Další šance hostí, kteří kombinacemi postupně rozebírají domácí obranu. Před brankou se objevil Jašek, Škarek dokázal na zemi vyplnit celé brankoviště a kotouč udržet před čárou!
43:54'
Dobře sehraná kombinace od hostí. Nejdříve vše odstartoval pas na Jelínka, který měl před sebou otevřenou cestu k brance, kotouč vracel Ševcovi, liberecký obránce trefil pouze hráče před sebou.
43:33'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Jakub Suchánek – 2 min., hákování).
43:28'
Před brankou se zjevil z ničeho nic osamocený Jelínek, Suchánek ho mírně zachytil holí a bude potrestán. V signalizované výhodě nic Liberec nevymyslel a hra je po doteku domácích přerušena.
42:10'
Liberec je nyní v držení puku, Stránský poslal pas na Vlacha, puk mu při zpracování odskočil od hole a Vlach se musel vracet zpět do obrany, nemusel však jet daleko, šelmy si puk přivlastnily zpátky.
40:57'
Celé řešení situace, kdy si Tygři několikrát vyměnili puk, zavřel střelou Jánošík, Škarkovi pokus prolétl nad brankou.
40:06'
Změna ve výhře úvodního buly, vyhrála Dukla, puk ale dlouho neudržela a Liberec dohrává přesilovku po trestu Ulrycha.
40:01'
Začala třetí třetina.
Je za námi druhá část hry, domácí výrazně zlepšili svůj herní projev, nejblíže byli asi gólu v 36. minutě, když Anděl střílel a kotouč se odrazil od jednoho z domácích hráčů těsně vedle pravé tyče, gól ale domácím není souzen. Zato hostům ano a jsou ve vedení o dvě branky po gólu Ordoše v 29. minutě. Další třetina začne cca v 19:11.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:30'
Hubáček se s ničím nepáral a ihned po zisku puku napálil kus černé gumy přes celé hřiště ven.
39:16'
Ulrych v rohu kluziště trefil Redenbacha do obličeje svým náčiním a je vyloučen na dvě minuty.
38:34'
Dvakrát mohl střílet Kajínek, poprvé mu puk uskočil a podruhé ho dostal na delší hůl, nakonec to na sebe vzal Stříteský, kotouč různě měnil směr, do brány si ale cestu najít nemůže.
37:24'
Další střela od modré, nyní to byl Suchánek a neuspěl. Hosté následně vyhodili, letící kotouč zastavil čárový arbitr a Dukla v pásmu o něco déle zůstane.
37:02'
První pokus obstaral De La Rose, trefil brusle Skořepy v předbrankovém prostoru.
36:57'
Hosté se diví, Redenbach byl totiž vyloučen na dvě minuty za sekání. Pro domácí druhá přesilovka.
36:28'
Ševc nahodil kousek od brankoviště, kde si kotouč našel Bakoš a přihrál zpět, jakýkoliv náznak šance byl však zastaven odpískáním postavení útočníka hostí v brankovišti.
35:19'
Domácí diváci si gól nezakřičí. Anděl dostal puk na hraně pravého kruhu, chvíli čekal se střelou, ale nakonec vypálil, střelu srazil jeden z domácích a puk se šoural těsně vedle pravé tyčky!
34:45'
Kajínek nejprve naznačil střelu, pak ale počkal, až mu cestu uvolní projíždějící hráč, vypálil ostře a Janusovi puk poskočil na lapačce, menší závar hostující brankář vyřešil.
33:32'
Rys dostal puk na levém křídle a brousil hranu, projel okolo jednoho obránce a předkládal Divišovi na hranu brankoviště, přihrávce vystavil stopku jeden z vracejících se plejerů Liberce a obrátil hru. Ne na dlouho, domácí se rychle dostali do útoku a za zmínku stojí střela Stříteského, která mířila těsně vedle pravé tyče!
32:25'
Šidlík střílel ze svého místa u trestných lavic situovaných u modré čáry, Janus pouze nastavil betony a vyrazil tento pokus.
30:52'
První formace domácí strany se snažila svůj tým pozvednout, nejprve se dopředu probil Jiránek a střílel, trefil reklamu Deníku Sport nad břevnem, následně ten samý hráč pokoušel vyslat Skořepu do úniku, přihrávka ale byla včas zastavena hosty.
30:16'
Jihlava je nyní bez gólu přesně 70 minut a 16 sekund, zatím to na nějaký gól nevypadá, Tygři nyní hrají více v útočném pásmu a rozhodně nespěchají se střelou.
29:49'
Hosté spáchali ofsajd a opět je vykázaná hra do středního pásma.
29:08'
Je to ospalé ze všech stran, jak publikum, tak hráčů, hosté zatím vedou o dva góly a nedá se čekat, že by se někam hnali.
28:27'
Liberec právě vstřelil branku!
Na produktivitu mohou nyní žehrat domácí hráči. Delší čas strávený hosty v útočném pásmu zužitkoval Redenbach, ze středního pásma posunul na JANA ORDOŠE, který se dokázal natlačit před Kajínka a se Škarkem si poradil kličkou do forhendu. Asistence: Tyler Redenbach.
27:48'
Liberec se po delší fázi, kdy byl zaměstnán v obraně, připomenul v útoku, Kvapil si vzal puk s sebou na cestu a z mezikruží střílel, Škarkovo rameno bylo proti rozvlnění síťky za domácí obranou.
26:26'
Šidlíka osobně vidím na ledě dnes poprvé, našel si cestičku mezi obranou a zhruba od modré vystřelil, jeho pokus mířil nad, přesně do plexiskla, a domácí odrazu využili dále, ani jedno zakončení z továrny domácích hráčů nebylo přesné.
25:49'
Obrana Liberce je velmi nedůrazná, domácím se nabízí mnoho přečíslení, v jednom takovém se octl Kubalík s Jiránkem, problém přišel ve fázi přihrávky a Tygři tak zatím neinkasovali.
24:48'
De La Rose sice nejprve Bartovičovi postup dále znemožnil, rozhodl se ale zpracovat puk rukou a Bartovič tak celkem pozlobil obránce i po ztrátě puku.
23:37'
Kombinaci Dukly v útočném pásmu típl Kajínek střelou od modré přímo mezi nohy Šmídovi, ten byl však chráněn a kotouč zkušeně odehrál za sebe.
22:47'
Chyba obrany hostí na modré čáře a z pravé strany dostal kotouč Kubalík, vracející se Stránský mu znepříjemnil práci s holí, fanoušci chtěli trestné střílení, Kubalík však kotouč neměl vůbec pod kontrolou a sudí nechal hru plynout dále.
21:51'
Byl odpískán ofsajd domácího celku, hosté se pak usídlili v útoku, dlouho tam ale nepobyli, Škarek přesto raději kotouč pokryl, aby nedošlo k nějaké chybě.
21:06'
Jánošík se dostal ke střele z oblasti pravého kruhu a mířil na bližší tyč, Škarek si situaci pokryl.
20:12'
Úvodní buly opět pro hosty, netrvalo dlouho a byli zase bez puku, Jihlava to měla stejné, takže u puku opět hosté.
20:01'
Začala druhá třetina.
Konec první třetiny a s nadsázkou lze říci, že kdo dnes zůstal doma, ani moc neprohloupil. Zatím je to velmi nudná podívaná, šance oba týmy mají, jenže jejich zakončení je takové nemastné, neslané. Trenér Vlk si ještě důrazně vysvětloval se Semanem jeho desetiminutový trest, těžko říci, co proběhlo za komunikaci mezi sudími a Semanem samotným. Liberec vede 1:0, další třetina začne cca v 18:19.
20:00'
První třetina skončila.
19:38'
Dva hráči hostí přepadli přes sebe za dozoru domácích hráčů, skupinka hostujících fanoušků to měla na dlani a chtěla trest, sudí ale nevyhověl.
19:01'
Chyba v domácí rozehrávce a Bulíř z modré najížděl sám na branku, Škarek zatím akcie domácích drží!
18:26'
Dukla nyní dokázala zůstat v pásmu po delší časovou dobu, Skořepa se z pravé strany naráz octl před Janusem a mířil na horní část branky, kotouč tam ale nedoskákal!
17:49'
Seman při dalším odpískaném ofsajdu něco zřejmě vpálil arbitru Hribikovi do očí, domácí útočník bude tak po dobu deseti minut Dukle chybět.
16:55'
Nyní to hučí domácím stadionem. Nikoli z množství šancí, ale ze špatné hry domácích, což neunáší někteří tzv. fanoušci úspěchů a domácí hráče častují ostrými slovy.
16:12'
Kubalík nakonec utahal Jelínka, aby přihrál na střelu Stříteskému, obránce trefoval jenom bloky a nic se dále nestalo.
15:46'
Tygři v oslabení zlobí. V brejku 2 na 1 se představil Jelínek s Lakatošem, střelec prvního gólu si vybral individuální zakončení a domácí brankář musel využít svoji lapačku.
15:33'
Ševc v situaci po buly trochu přitvrdil, De La Rose opět střílel a trefil Stránského, který se vydal na zteč, sudí Hribik hru zastavil a Ševce vyloučil za hrubost.
14:58'
Odraz puku od zadního mantinelu nadělal hodně problémů Škarkovi a jednomu z domácích hráčů, jednu chvíli to vypadalo, že budeme mít druhý gól na kontě, gólman si nakonec pomocí hole poradil a zažehnal tuto situaci.
14:05'
Kvapil ukázal, proč byl minulý rok velmi platným hráčem Komety, z levého kruhu se vydal k bráně a proháčkoval se přes dva obránce, sice se říká: Do třetice všeho dobrého, ale v jeho případě to tak nebylo.
12:33'
Nechybělo mnoho a De La Rose díky svému nápřahu o puk přišel, což mohlo vyústit v rychlý brejk hostí, švédský obránce si ale kotouč udržel a vypustil ze své zásobárny střelu, pro hosty to nebylo nic vážného.
12:23'
Stříteský volil střelu kousek od modré, Vlachovi se pokus zastavil o brusle, Dukla pokračoval v útočné snaze, všechny pokusy zatím končí na Janusovi. Další komerční pauza.
11:32'
Po zakázaném uvolnění hostí a následném buly v útočném pásmu vyhrál Skořepa buly na Kajínka, ten na nic nečakl a ostře vypálil, do rány mu skočil Pyrochta a domácí se tímto vyhodili z pásma, chtěli se zase rychle nahodit, ale vedlo to pouze k icingu.
10:56'
Zakládání útoku se Jihlavě nepovedlo, přihrávka Diviše mířil na modrou čáru, kde se nacházel Rys, jenže nastavil špatně hokejku a kotouč zavítal na tribunu.
10:13'
De La Rose si pomohl udržet pásmo trefením Bakoše pukem do těla.
08:57'
Jiránek z levého kruhu nahazoval před bránu, kde se motali hned tři hráči domácích, ani jeden kotouč netrefil a hosté si trochu oddychli. Další věcí je to, že gólman Janus dnes nepůsobí vůbec jistě, uvidíme, zda domácí tohoto využijí. Celou pasáž hry uzavřel střelou Anděl, Janus podržel puk a máme tu komerční přestávku.
07:43'
Hromada hráčů se nyní pokoušela získat puk v rohu hostí, zatím je to opravdu nudnější podívaná a atmosféra na stadionu to pouze umocňuje.
06:11'
Liberec právě vstřelil branku!
Ofsajd nebo ne? Přinejmenším velmi sporná situace, Vlach puk zachytil na modré možná již v ofsajdu, poradil si s dvěma hráči domácích a přihrál rozjetému PETRU JELÍNKOVI na mezikruží, liberecký matador si poradil o pravou tyč a otevírá skóre dnešního špílu. Domácí reklamují postavení mimo hru, není jim to nic platné. Asistence: Jaroslav Vlach.
05:40'
Havlín se po vyhraném buly v útočném pásmu pokusil o střelu, Tygři zůstali v pásmu a po chybě Hubáčka kombinovali.
04:49'
Žálčíkovo nahození vyrazil Janus velmi nejistě a Zeman dorážel, Janusův beton byl včas na správném místě a domácí se tak radovat nemohou. Je vidět, že toto utkání bude velmi opatrné, moc hokejové krásy zatím nenabízí.
03:20'
Do přihrávky Havlína na Jaška stihl vracející se Jiránek vložit hůl a zarazit tak solidně rozjetou akci hostí. Liberec si puk i přesto dokázal vybojovat a Pyrochta natáhl puk na Bakoše, zakončoval z mezikruží Bulíř, ale nad. Domácí pak z této střely využili přečíslení 3 na 2, Čermákovi se přihrávka nepovedla.
02:26'
Atmosféra na stadionu odpovídá návštěvě, zatím je to velmi ponuré utkání. Ze hry má více Liberec, který strávil více času v útočném pásmu, k gólu to však nevedlo. Škarek nyní puk podržel před bojovníky u jeho brány a zklidnil tak hru.
02:02'
První šance Liberce! Kvapil najížděl z levého kruhu a střílel na beton Škarka, následnou dorážku Ordoše Škarek odpálil pryč.
01:25'
Dopředu se pokusil probít Kvapil, Stříteský mu vystavil stopku a začal s konstruktivní rozehrávkou.
00:39'
První formace z obou stran mají odpracováno a jedou střídat, puk má Dukla, jmenovitě Čermák a začal solidní akci, která skončila střelou, Janus ale vyrazil, ač to neměl nejlehčí.
00:02'
Úvodní buly pro hosty, kteří hned rozjížděli první akci, Jiránek ale puk na své polovině získal a okamžitě mířil dopředu.
00:01'
Utkání právě začalo.
Oba týmy příjíždí na led, nad hlavy fanoušků jde opět Megadres!
Co říci k zaplněnosti stadionu? Pravdou je, že Liberec netáhne tolik jako Kometa, Dynamo, Plzeň, proto dnes návštěva nebude atakovat ani 5000 diváků, podle hrubého odhadu. Hostující fanoušci přijeli taktéž, v sektoru jich je zhruba třicet, ale i přesto si zaslouží uznání za příjezd v pracovním týdnu přes půl republiky.
Úvodní sestavy:

HC Dukla Jihlava: Škarek (Volden) – Suchánek, de la Rose, Kajínek, Stříteský, Ulrych, Šidlík, D. Váňa – Jiránek, Skořepa (A), T. Kubalík – Čermák, Zeman, Čachotský (C) – Anděl, F. Seman, Žálčík – Rys, R. Hubáček, Diviš (A).

Bílí Tygři Liberec: Janus (Will) – Ševc (C), Havlín, Šmíd (A), Jánošík, Derner, Kolmann, Pyrochta – L. Krenželok, P. Jelínek (A), Jašek – M. Kvapil, Bulíř, Bakoš – Ordoš, Redenbach, Bartovič – J. Vlach, Lakatoš, J. Stránský.

Rozhodčí: Hribik, Svoboda – Ondráček, Špůr.
HC Dukla Jihlava


Jihlava po slušném vstupu začíná pomalu ztrácet na své soupeře. Na současnou situaci, kdy Dukla ztrácí na předposlední Pardubice tři body, reagovalo vedení vyřízením střídavých startů útočníka Čermáka z českobudějovického Motoru. Z posledních pěti zápasů vyhrála Jihlava pouze jediný, když obrátila zápas ve Vítkovicích a vyhrála 4:3.

Poslední utkání sehrála v neděli na ledě Litvínova, tento zápas byl o odpoutání se z tabulkového dna. Chemici utkání zvládli suverénně a zvítězili 3:0, čímž uzemnili Jihlavu na poslední dno, Jihlava na Liberec ztrácí 6 bodů.

Bílí Tygři Liberec


Po úspěšných dvou sezonách přichází útlum. Tak by se dala popsat současná forma libereckých šelem. Po konci minulé sezony odešla spousta hráčů, namátkou slovenská hvězda Radivojevič či brankařská legenda Lašák, tým byl doplněn převážně mladými hráči, kteří si v extralize nevedou tak dobře, jako jejich předchůdci. Liberečtí mají také velmi proměnlivé výsledky, k vidění jsou tak třízápasové šňůry proher následované třemi výhrami a podobné „kousky“.

Poslední utkání sehráli Tygři v neděli doma proti Kometě a i přes hned dva góly, které padly po chybách brankáře Januse, dokázali za přispění nováčka v libereckém dresu Kvapila Brno přetlačit a vyhrát 4:3.

Dobré odpoledne, na programu Tipsport Extraligy ledního hokeje je 24. kolo. V úterý 21. listopadu budou moci jihlavští příznivci sledovat svůj tým proti Tygrům z Liberce, utkání začne na Horáckém zimním stadionu v 17:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.


Tabulka 2019/2020
Z V VP PP P Skóre B
1. Liberec 52 30 5 2 15 179:131 102
2. Třinec 52 27 4 4 17 163:125 93
3. Sparta 52 21 14 1 16 174:145 92
4. M. Boleslav 52 22 10 6 14 155:124 92
5. Plzeň 52 27 2 7 16 162:142 92
6. Brno 52 21 5 6 20 143:156 79
7. Olomouc 52 20 5 7 20 123:129 77
8. Mountfield 52 19 5 7 21 130:136 74
9. K. Vary 52 16 9 5 22 174:168 71
10. Zlín 52 19 4 5 24 151:151 70
11. Pardubice 52 16 3 10 23 121:160 64
12. Vítkovice 52 14 8 5 25 134:175 63
13. Litvínov 52 16 3 9 24 153:173 63
14. Kladno 52 16 3 6 27 130:177 60
  • Generali Play-off
  • Předkolo Generali Play-off
  • Sestup
Články odjinud