Tipsport Extraliga - Základní část - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : Chomutov - 26. prosince 2017   16:00

Liberec
07:15' P. Jelínek (Lakatoš, Ševc) • 51:05' P. Jelínek (Ordoš, Kolmann)
2:3
(1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)
Chomutov
Chomutov
15:00' Chlouba  (Poletín, Chrpa) • 43:09' V. Růžička  (Dietz, Vondrka) • 64:19' V. Růžička
Liberec
Hribik, Pražák – Brejcha, Jelínek
Home Credit Aréna
7 096 diváků
Chomutov

Liberec - Chomutov: V přečíslení dva na jednoho vyrovnal Petr Jelínek, 2:2

Z mojí strany je to pro dnešek vše. Přeji vám pěkný zbytek úterního večera.
Nejlepšími hráči zápasu byli zvoleni Petr Jelínek (LIB) a Roman Chlouba (CHM).
Bonusový bod nakonec vybojovali hostující Piráti, kterým výhru v prodloužení vystřelil Vladimír Růžička. Chomutov tak i podruhé v této sezóně uspěl na libereckém ledě.
64:19'
Piráti právě vstřelili branku!
Nakonec vypálil z pravého kruhu pro vhazování VLADIMÍR RŮŽIČKA, který prostřelil Romana Willa a rozhodl utkání.
64:04'
Hosté kombinují v útočné třetině.
63:39'
Martin Ševc se dostal k puku a poslal jej pryč z obranného pásma.
63:34'
Tým Chomutova si vyžádal oddechový čas.
63:34'
Lukáš Krenželok trefil soupeře do obličeje a je potrestán za vysokou hůl.
63:22'
Marek Kvapil se napřáhl na pravém kruhu a vypálil. Jeho střela ovšem zamířila přímo do lapačky Štěpána Lukeše.
62:56'
V prodloužení jsou zatím mnohem aktivnější Chomutovští.
62:10'
Martin Bakoš mohl jet sám na bránu, skákavý puk mu ale přeskočil hokejku.
61:25'
Bekhendový pokus Vladimíra Růžičky vyrazil Roman Will ramenem.
60:44'
Piráti se v útočném pásmu moc dlouho neohřáli, kotouč mají ale stále na svých hokejkách.
60:16'
Domácí začali prodloužení ofsajdem.
60:01'
Střely na bránu ve třetí třetině (celkem):

Bílí Tygři Liberec: 6 (24)
Piráti Chomutov: 6 (23)
Základní hrací doba vítěze zápasu neurčila. Po krátké pauze budeme svědky pětiminutového prodloužení.
60:00'
59:15'
Hned po buly vyslal od modré puk na bránu Martin Ševc. Mířil ale přímo do náruče chomutovského gólmana.
59:11'
Po špatné rozehrávce Pirátů doputoval kotouč opět na icing. Vhazovat se bude před Lukešem.
58:44'
Zakázané uvolnění týmu z Podkrušnohoří.
58:15'
Tyler Redenbach přihrával před bránu úplně volnému Bakošovi, jenže do jeho pasu vložil hůl Juraj Valach.
56:36'
Adam Jánošík chyboval při rozehrávce a hosté mohli jet ve dvou na směrem na bránu. Liberecký obránce ale nakonec svou chybu napravil.
55:24'
Piráti teď zamkli Tygry v jejich obranném pásmu. Šelmy se nakonec s vypětím všech sil ubránili.
54:00'
Jaroslav Vlach vypálil od modré a jeho střelu těsně před bránou tečoval clonící Lukáš Vantuch. Štěpán Lukeš však na změnu směru kotouče stačil zareagovat.
52:18'
Ofsajd v podání Chomutova. Následuje komerční přestávka.
51:05'
Liberec právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno! Petr Kolmann přihrál z obranného pásma Janu Ordošovi, který v přečíslení dva na jednoho poslal puk PETRU JELÍNKOVI a ten střelou z první vyrovnal na 2:2. Asistence: Jan Ordoš, Petr Kolmann.
49:34'
Počet hráčů na ledě se srovná. Trest za hákování si odsedí Petr Koblasa (CHM).
49:22'
Domácím se povedlo až na třetí pokus vyhodit.
49:02'
Tygři špatně střídali a budou pykat za příliš mnoho hráčů na ledě.
48:30'
Domácí se teď opravdu snaží o vyrovnání, chomutovská defenziva ale funguje skvěle.
46:14'
Tečované nahození chytil Štěpán Lukeš do své lapačky. Následuje komerční přestávka.
45:28'
Hráči z města pod Ještědem se snaží něco vymyslet, jenže se jim nedaří projít pevnou chomutovskou obranou.
44:18'
Od modré nyní nebezpečně pálil Ronald Knot, na jehož pokus stihl Roman Will na poslední chvíli zareagovat.
43:09'
Chomutovští otáčí skóre! Stanislav Dietz nahodil puk od modré a kotouč úspěšně tečoval do sítě clonící VLADIMÍR RŮŽIČKA. Asistence: Stanislav Dietz, Michal Vondrka.
42:50'
Piráti oslabení bez věších problémů zvládli.
42:38'
Severočechům se početní výhoda moc nedaří.
42:30'
Dnešní utkání sleduje 7 096 diváků.
42:01'
Marek Kvapil našel mezi kruhy číhajícího Petr Jelínka, jehož střela byla tečována do ochranné sítě.
41:20'
Nakonec ale Tygři přišli o kotouč a musí začít ve své obranné třetině.
40:59'
Liberec vyhrál vhazování a kombinuje v útočné třetině.
40:43'
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Vladimír Růžička – 2 min., vysoká hůl).
40:18'
Filip Pyrochta vjel v plné rychlosti do útočného pásma a vypálil z vrcholu kruhu. Mířil ale přesně do připraveného Štěpána Lukeše.
40:01'
Střely na bránu ve druhé třetině (celkem):

Bílí Tygři Liberec: 6 (18)
Piráti Chomutov: 8 (17)
Ve druhé třetině jsme se branky nedočkali. Obě mužstva sice měla nejednu šanci skórovat, jenže dnešní utkání patří brankářům, kteří se vy svých svatyních činí. Jak utkání dopadne se dozvíme v závěrečné části, která začne přibližně v 17:40.
40:00'
39:30'
Bílí Tygři zvládli oslabení na jedničku.
39:07'
Domácí opět vyhazují.
38:35'
Stanislav Dietz vypálil vystřelil od modré. Roman Will měl ale velmi dobrý výhled a jeho pokus zlikvidoval.
38:02'
Liberečtí vyhazují.
37:36'
Jaroslav Mrázek se napřáhl na pravém kruhu a tvrdě vypálil. Jeho projektil ukryl Roman Will do své náruče.
37:30'
Daniel Špaček (LIB) se provinil podražením a obdržel za to dvě minuty.
37:22'
Hodně dlouho se hraje bez přerušení, ještě stále neproběhla druhá komerční přestávka.
35:30'
Po dlouhé době musel zasahovat Roman Will, který nejdříve zlikvidoval projektil Romana Chlouby a poté si poradil i s Vondrkovou dorážkou.
34:47'
Tygři jsou aktuálně mnohem aktivnější, jenže se jim nedaří překonat skvěle chytajícího Lukeše.
33:15'
Martin Bakoš mohl jet sám na bránu, do dlouhé přihrávky Adama Jánošíka ale stačil jeden z chomutovských beků vložit hůl.
31:45'
Do dělovky Jaroslava Vlacha si na druhé straně pro změnu klekl Michal Poletín.
30:49'
Jaroslav Vlach nyní obětavě zblokoval tvrdou ránu Petra Koblasy od modré.
29:59'
Diváci se dnes rozhodně nenudí, hra se přesouvá ze strany na stranu.
28:51'
Lukáš Krenželok zavezl puk do útočného pásma a přihrál na pravé křídlo Dominiku Lakatošovi, který mířil do protipohybu přesouvajícího se Lukeše. Ten však ještě stačil natáhnout svou pravou ruku a chytit Lakatošovu střelu do lapačky!
28:11'
Jaroslav Vlach zkusil vypálit zpoza obránce. S jeho pokusem ale neměl Štěpán Lukeš žádné problémy.
26:36'
Martin Bakoše nejdříve chvíli kličkoval v rohu kluziště, poté objel bránu a vybídl k zakončení Adama Jánošíka, jenž si mezitím sjel před bránu. Střelu slovenského obránce však skvělým zákrokem vychytal Štěpán Lukeš.
25:40'
Slibně se rozvíjející akci Pirátů zastavil hvizd čárového rozhodčího, který signalizuje postavení mimo hru.
25:15'
Puk se ocitl v hledišti. Vhazovat se bude po levici libereckého gólmana.
24:21'
Michal Vondrka našel před bránou najíždějícího Petra Koblasu, který ale trefil pouze beton Romana Willa.
23:48'
Nahození Liberce ukryl hostující gólman do své lapačky.
22:30'
Čtvrtá lajna Tygrů zamkla hosty v jejich obranném pásmu. Po přihrávce Jaroslava Vlacha nakonec vypálil z vrcholu kruhu Lukáš Vantuch jehož pokus vyrazil Štěpán Lukeš betonem.
20:47'
Hosté jsou kompletní.
20:35'
Marek Kvapil přihrál mezi kruhy Petru Jelínkovi, který svou dělovkou trefil blokujícího hráče Chomutova.
20:15'
Po nepřesné přihrávce Redenbacha se hosté osvobozují.
20:01'
Střely na bránu v první třetině:

Bílí Tygři Liberec: 12
Piráti Chomutova: 9
Máme za sebou úvodní třetinu. V ní byli ze začátku o něco lepší domácí, kteří se už v osmé minutě dostali do vedení. Piráti ovšem srovnali krok a vyrovnali. V závěru první dvacetiminutovky dostali Tygři k dispozici dvojnásobnou početní výhodu, který bude pokračovat ve druhé třetině. Ta začne přibližně v 16:51.
20:00'
19:40'
Domácím se přesilovka nedaří.
18:47'
Už před tím měli ovšem domácí výhodu kvůli dvěma faulům Pirátů. Na trestnou lavici nyní za hákování usedá Ivan Huml a za držení Tomáš Slovák (oba CHM). Liberec bude hrát dvě minuty přesilovku pět na tři!
18:47'
Tygři už se radovali z gólu, který však rozhodčí kvůli přihrávce rukou neuznal.
18:24'
Zakázané uvolnění Severočechů.
16:56'
Martin Růžička to zkusil z pravé strany a jeho střelu nechtěně tečoval Filip Pyrochta od jehož hole se kotouč odrazil do tyče Willovy svatyně! Teď měli domácí štěstí.
15:00'
A je vyrovnáno! Michal Poletín zavezl podél mantinelu puk do útočné třetiny, přihrál najetému ROMANU CHLOUBOVI a ten nekompromisní ranou prostřelil Romana Willa. Asistence: Michal Poletín, Jakub Chrpa.
14:39'
Hra je nyní plná nepřesností na obou stranách.
13:50'
Icing v podání Liberce. Hra se přesune před Romana Willa.
13:05'
Chomutovu se dlouho nedařilo osvobodit z tlaku domácích, vše nakonec vyřešil svým zásahem Štěpán Lukeš.
12:30'
Liberečtí se na chvíli usadili ve svém útočném pásmu, Lukeše se jim ale ohrozit nepodařilo.
10:40'
10:26'
Tečovanou dělovku Juraje Valacha stačil Roman Will jen tak tak vyrazit vyrážečkou.
09:55'
Lukáš Vantuch se zmocnil kotouče a poslal jej pryč z obranného pásma.
09:48'
Roman Will ukryl do své náruče další pokus Chomutova a přerušuje hru.
09:16'
Juraj Valach se napřáhl na modré a tvrdě vypálil. Puk nakonec zamířil těsně vedle tyče!
08:40'
Piráti si zahrají přesilovku. Za držení putuje na trestnou lavici Lukáš Jašek (LIB).
07:15'
Domácí jdou do vedení! Tygři se usadili v útočném pásmu a po chvíli kombinování poslal Dominik Lakatoš puk do brankoviště, kde jej šikovnou tečí usměrnil za Lukešova záda PETR JELÍNEK. Asistence: Dominik Lakatoš, Martin Ševc.
05:11'
Vlach s Mrázkem jsou na ledě. Oba týmy jsou v plném počtu.
04:02'
Hosté se dostali do přečíslení dva na jednoho! Tomáš Slovák chtěl přihrát Janu Havlovi, jeho pas ovšem zneškodnil liberecký obránce.
03:07'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Jaroslav Vlach – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Jaroslav Mrázek – 2 min., hrubost).
03:07'
Jaroslav Vlach se ocitl sám před Lukešem, kterého ale ani na dvakrát nepřekonal. Následně se ještě pustil do drobné potyčky s Jaroslavem Mrázkem.
01:56'
Tyler Redenbach si vzal puk v obranném pásmu a prokličkoval se až do útočného pásma, kde přihrával Marku Kvapilovi. Ten mohl zakončovat do odkryté brány, jenže přihrávku nezpracoval.
01:01'
Zakázané uvolnění Chomutova. Vhazovat se bude před Lukešem.
00:39'
Jelínkovo nahození vyrazil Štěpán Lukeš do rohu.
00:08'
Tygři vyhráli úvodní buly a zakládají první útočnou akci.
00:01'
Obě mužstva jsou na ledě, zazní státní hymna.
Bílí Tygři dnes oblékli modré dresy, Chomutov nastoupí v bílém.
Jeden z hráčů hostujícího celku svou střelou na rozbruslení právě rozstřelil plexisklo za bránou. Na ledovou plochu již přispěchali ledaři, kteří se budou snažit problém vyřešit. Chomutovští si aktuálně bruslí ve svém pásmu a Jakub Sklenář rozcvičuje Štěpána Lukeše u modré čáry.

Bílí Tygři Liberec: Will (Janus) – Pyrochta, Ševc (C), Jánošík, Šmíd (A), Havlín, Kolmann – Lakatoš, P. Jelínek (A), L. Krenželok – Bakoš, Bulíř, M. Kvapil – J. Stránský, Redenbach, Ordoš – D. Špaček, Vantuch, J. Vlach – Jašek.

Piráti Chomutov: Š. Lukeš (Pavlát) – Valach, Mrázek, Flemming, Dietz, Slovák, Knot, L. Chalupa – Vondrka (C), Huml (A), Koblasa – J. Havel, V. Růžička (A), Sklenář – Chrpa, Chlouba, Poletín – Hlava, Šťovíček, A. Dlouhý.

Rozhodčí: Hribik, Pražák – Brejcha, Jelínek.
Piráti Chomutov

Piráti zažívají nelehké časy. I přes vynikající start do sezóny se aktuálně potácejí ve spodních patrech tabulky a pro postup do play-off musí zabrat. Z posledních pětadvaceti zápasů vyhrála Růžičkova družina jen šestkrát. Naposledy nestačila na rozjeté Vítkovice.

Velkou chomutovskou jistotou posledních let je Michal Vondrka. Nejproduktivnější hráč Růžičkova výběru patří mezi extraligovou elitu a tlačí se do olympijské nominace trenéra Jandače. Na libereckém ledě však bude mít zdatného konkurenta – Marka Kvapila. Jak tento souboj dopadne se dozvíme dnes od 16:00.
Bílí Tygři Liberec

Předposlední domácí zápas v kalendářním roce sehrají Bílí Tygři proti chomutovským Pirátům. Dá se očekávat, že oba týmy svedou tuhou bitvu o důležité tři body, čemuž napomáhá současné postavení v tabulce. Liberečtí se nacházejí na jedenácté příčce a na svém kontě mají jednačtyřicet bodů. Chomutov je však s dvoubodovým mankem hned v závěsu.

Šelmám se po reprezentační přestávce celkem daří. Vítězně zvládly domácí utkání s Mladou Boleslaví i daleký výjezd do Třince. Pokaždé se ale šlo až do samostatných nájezdů, což je v letošní sezóně silná disciplína libereckého výběru. Naposledy však Tygři vyhráli v základní hrací době před více než měsícem v Jihlavě a dnes tak budou jistě chtít získat tři body.
Přeji pěkné úterní odpoledne. Po velmi krátké vánoční přestávce se opět roztáčí extraligový kolotoč. V rámci třiatřicátého kola se dnes proti sobě postaví Bílí Tygři Liberec a Piráti Chomutov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.