Tipsport Extraliga - Základní část - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : Litvínov - 3. prosince 2017   16:00

Liberec
29:15' Bakoš (M. Kvapil, Ševc) • 41:03' Bakoš (Redenbach, M. Kvapil) • 49:06' Redenbach (Bakoš, M. Kvapil) • 60:44' M. Kvapil (Bakoš, Ševc)
4:3
(0:0, 1:2, 2:1 - 1:0)
Litvínov
28:30' Ihnačák  (V. Hübl, Hunkes) • 30:09' V. Hübl  (Hunkes, Gerhát) • 58:01' V. Hübl  (Hunkes, Trávníček)
Liberec
Hejduk, Úlehla – Ondráček, Špůr
Home Credit Aréna
5 454 diváků
Litvínov

Liberec - Litvínov: Kvapil v prodloužení rozhodl o bodu navíc pro Bílé Tygry, 4:3

Z mojí strany je to pro dnešek vše, přeji vám pěkný zbytek první adventní neděle.
Nejlepšími hráči utkání byli zvoleni Martin Bakoš (LIB) a Viktor Hübl (LIT).
Z vítězství se nakonec radují Bílí Tygři, kteří v prodloužení využili přesilovou hru a získali tak druhý, bonusový bod.
60:44'
Liberec právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! Martin Ševc přihrál na modré Martinu Bakošovi, který svým křížným pasem vybídl k zakončení MARKA KVAPILA, jemuž stačilo zakončit do napůl odkryté brány Litvínova! Asistence: Martin Bakoš, Martin Ševc.
60:01'
Začalo prodloužení.
Liberečtí ve třetí třetině otočili stav zápasu na 3:2, jenže Verva dvě minuty před koncem srovnala, a tak nás čeká pětiminutové prodloužení, v němž budou domácí pokračovat ve své přesilovce.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:17'
Dělovku Martina Ševce kdosi tečoval mimo Petráskovu svatyni.
59:00'
Komplikace pro hosty! Jiří Hunkes (LIT) obdržel dvě minuty za držení protihráče.
58:01'
Litvínov právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno! Jiří Hunkes našel přihrávkou z vlastního obranného pásma najetého VIKTORA HÜBLA, jenž v samostatném úniku prostřelil Romana Willa a vyrovnal na 3:3! Asistence: Jiří Hunkes, Michal Trávníček.
57:32'
Lukáš Krenželok poslal zpoza brány kotouč na Tylera Redenbacha, ten ale ani na dvakrát Michaela Petráska nepřekonal.
56:55'
Daniel Sörvik se dostal na modré čáře ke střelou, kterou Roman Will vyrazil svým betonem do rohu. Následně Liberečtí vyhodili puk na zakázané uvolnění.
55:38'
Puk se ocitl v boxu časoměřičů. Po komerční přestávce se bude vhazovat na středovém kruhu.
54:27'
Douderovu střelu si málem do vlastní brány tečoval Jaroslav Vlach, Roman Will ale na štěstí pro Tygry stihl včas zareagovat.
53:06'
Litvínov hraje v plném počtu.
52:57'
Domácím se tato početní výhoda moc nedaří.
52:30'
Po sérii přihrávek vypálil z pravého kruhu Martin Bakoš, který ale pro tentokrát nezamířil přesně.
52:12'
Tygři jsou zpět v útočném pásmu a zkouší něco vymyslet.
51:58'
Litvínovští se osvobozují.
51:06'
Hosté hráli v šesti a byl jim udělen dvouminutový trest.
51:04'
Tyler Redenbach vypálil z mezikruží, jeho jedovatá střela mířila jen těsně vedle brány!
49:28'
Zajímavost: V dnešním utkání ještě nepadla branka při hře pět na pět.
49:06'
Liberec otáčí skóre! Pokus Martina Bakoše vyrazil Michael Petrásek přímo na hůl TYLERA REDENBACHA, jenž dorazil puk do sítě! Asistence: Martin Bakoš, Marek Kvapil.
48:30'
Richard Nejezchleb (LIT) si odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.
47:19'
Zakázané uvolnění Vervy. Vhazovat se bude po Petráskově levici.
46:20'
Nyní to od modré zkusil Karel Kubát, jehož střelu obětavě zblokoval Jaroslav Vlach.
46:14'
Dnešní utkání sleduje 5 454 diváků.
45:51'
Tyler Redenbach zavezl kotouč do třetiny a zadovkou jej předložil Lukáši Krenželokovi, jenž si sjel doprostřed levého kruhu a vypálil. Michael Petrásek si i přes vydatnou skrumáž v jeho brankovišti poradil.
44:34'
Hra je nyní plná nepřesností, hraje se především ve středním pásmu.
42:41'
Tygry vyrovnávací branka nabudila, Litvínovští nevědí, kam dřív skočit.
42:02'
Daniel Špaček protečoval kotouč do útočného pásma, kde jej do své moci získal Michael Petrásek.
41:39'
Zakázané uvolnění v podání Liberce.
41:03'
Marek Kvapil vybídl křížnou přihrávkou ke střele Tylera Redenbacha, který ještě Petráska nepřekonal, jenže k puku se následně dostal MARTIN BAKOŠ, který dorazil puk do sítě. Asistence: Tyler Redenbach, Marek Kvapil.
40:26'
Nahození Martina Ševce ukryl Petrásek do své rukavice.
40:12'
Tygři vyhráli vhazování a okamžitě se nastěhovali do obranné třetiny Litvínova.
40:01'
Střely na bránu ve druhé třetině (celkem):

Bílí Tygři Liberec: 8 (17)
HC VERVA Litvínov: 13 (21)
Ve druhé třetině jsme se dočkali i gólů. Vše začalo pětiminutovým vyloučením Michal Bulíře a využitou přesilovkou Vervy. Tygři sice následně vyrovnali, jenže hosté si vzali vedení zpět a po dvou třetinách se těší z jednobrankového náskoku. Třetí perioda začne přibližně v 17:52.
40:00'
39:23'
Hosté vyhráli buly a okamžitě posílají puk co nejdál od své brány.
39:21'
Karel Kubát (LIT) putuje na trestnou lavici za podražení. Tygři si zahrají početní výhodu.
37:06'
Ladislav Šmíd je na ledě. Tým z města pod Ještědem je po dlouhých devíti minutách v kompletním počtu.
36:56'
Šelmy zvládají toto oslabení na jedničku, Roman Will už dlouho nemusel zasahovat.
35:30'
Hostům se nedaří usadit v útočné třetině, Liberečtí se zatím úspěšně brání.
34:38'
Martin Bakoš získal v útočném pásmu puk a chtěl jej poslat na Jaroslava Vlacha. Místo toho si jeho pas do vlastní brány málem tečoval jeden z obránců Vervy!
34:00'
Tygři se osvobozují.
33:50'
Pokus Viktora Hübla z levého kruhu vyrazil Will do rohu.
33:35'
Oslabení Liberce ale bude pokračovat! Ladislav Šmíd (LIB) obdržel dvě plus dvě minuty za vysokou hůl!
33:20'
Až nyní vypršel pětiminutový trest Michala Bulíře. Tygři budou ještě osmnáct vteřin hrát ve čtyřech.
32:35'
Hosté jsou kompletní a začíná jejich dvojnásobná početní výhoda.
32:03'
Pokus Karla Kubáta ukryl Roman Will do své náruče.
31:38'
Komplikace pro Liberec! Tygři si nepohlídali střídání a dostávají dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě! Litvínov bude hrát ve čtyřech proti třem.
31:23'
Jan Ordoš přihrál z rohu najíždějícímu Petr Kolmannovi, který ale svým bekhendovým pokusem minul bránu.
30:50'
Richard Nejezchleb opustil trestnou lavici, opět se hraje čtyři na čtyři.
30:34'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Jakub Černý – 2 min., nedovolené bránění).
30:09'
Vzápětí si ale Verva bere vedení zpět! Po přihrávce Jiřího Hunkese se mezi kruhy napřáhl VIKTOR HÜBL, který tvrdou ranou podruhé rozvlnil síť domácí brány. Asistence: Jiří Hunkes, František Gerhát.
29:15'
Tygři při hře čtyři na čtyři vyrovnávají! Marek Kvapil si sjel od modré do levého kruhu pro vhazování a přihrál puk MARTINU BAKOŠOVI, jenž povedenou střelou bekhendem překonal Michaela Petráska. Asistence: Marek Kvapil, Martin Ševc.
28:45'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Richard Nejezchleb – 2 min., hákování).
28:30'
Hosté využívají přesilovku! Viktor Hübl přihrál mezi kruhy BRIANU IHNAČÁKOVI, který nechytatelnou ranou do horního rohu překonal Romana Willa a otevřel skóre utkání. Asistence: Hübl, Hunkes.
28:18'
Michal Bulíř (LIB) tvrdě u mantinelu atakoval Marka Baránka a obdržel trest na pět minut plus dokonce utkání za vražení na hrazení!
28:01'
Zakázané uvolnění Litvínova, hra se přestěhuje zpět před Michaela Petráska.
27:04'
Tým z města pod Ještědem nyní tlačí svého soupeře v jeho obranném pásmu, Petrásek však zůstává stále nepřekonán.
26:07'
Lukáš Jašek si sjel až před hostující svatyni, jeho střelu do levého horního rohu stačil Petrásek vyrazit svým ramenem!
24:51'
Viktor Hübl zkusil při trestném střílení zamířit mezi Willovy nohy. Liberecký gólman ovšem sklapl betony včas a stav zápasu tak zůstává nezměněn.
24:51'
Viktor Hübl se dostal do samostatného úniku, při kterém byl ovšem faulován, a tak si svůj nájezd zopakuje!
23:58'
Marek Kvapil se proháčkoval až do zakončení, jeho střelu zápěstím ale Petrásek vyrazil.
22:59'
Hra je nyní plná nepřesností na obou stranách.
21:47'
Michal Bulíř vybruslil zpoza brány a přihrál volnému Lukáši Krenželokovi, jenž stanul sám před Petráskem. Jeden z hostujících obránců ho však na poslední chvíli stačil vyrušit při zakončení.
20:23'
Roman Will chyboval při rozehrávce za bránou, jeho spoluhráči ale všechny vzniklé problémy vyřešili.
20:01'
Střely na bránu v první třetině:

Bílí Tygři Liberec: 9
HC VERVA Litvínov: 8
Máme za sebou vyrovnanou první třetinu, v níž jsme ze začátku viděli nevýrazný hokej bez šancí. Následně se sice obě mužstva dostala do několik slibných příležitostí, žádná branka ale zatím nepadla. Kdo se dnes prosadí jako první se, doufejme, dozvíme ve druhé třetině, která začne přibližně v 16:52.
20:00'
19:18'
Icing v podání Vervy, buly proběhne po levici brankáře Petráska.
18:13'
Nahození Adama Jánošíka nebezpečně tečoval Dominik Lakatoš, přesouvající se Michael Petrásek však na poslední chvíli stačil zareagovat vyrážečkou.
17:15'
Liberečané se usadili v útočném pásmu, hostující brankář ale zatím nemusel zasahovat.
16:19'
Pěknou střelou od modré se nyní prezentoval Ladislav Šmíd. Michael Petrásek měl ovšem dobrý výhled a bez větších problémů ukryl kotouč do své lapačky.
14:57'
Dominik Lakatoš vybojoval kotouč a poslal je do brankoviště, tam se ale nenacházel nikdo z jeho spoluhráčů.
13:48'
Tygři se na chvíli usadili v útočném pásmu, nyní už ale mají puk na svých hokejkách hráči ve žlutých dresech.
12:42'
Dělovku Jiřího Guly od modré tečoval Michal Bulíř do ochranné sítě. Vhazovat se bude před Romanem Willem.
12:15'
Dominik Lakatoš zavezl po křídle puk do útočné třetiny a přihrál jej na střed Jaroslavu Vlachovi, který tvrdě vypálil z první! Michael Petrásek se štěstím zasáhl betonem.
10:59'
Nyní z dálky ohrozil hostující svatyni Marek Kvapil. Michael Petrásek jeho pokus vyrazil do rohu.
09:28'
Lukáš Jašek obdržel kotouč ve středním pásmu, nabral rychlost a vjel do útočného pásma. Následně svou svižnou ranou prověřil Petráskovu pozornost. Litvínovský brankář ve zkoušce uspěl.
08:27'
Hosté své první oslabení zvládli. Karel Kubát je na ledě.
08:20'
Martin Bakoš našel svou křížnou přihrávkou Marka Kvapila, jenž okamžitě poslal puk před bránu na úplně volného Jelínka. Ten ale svou kličkou do forhendu Petráska nepřekonal!
07:49'
Nahození Adama Jánošíka ukryl Michael Petrásek do své náruče. Tygři mají až nyní první střelu na bránu v tomto utkání!
07:34'
Ten ale moc dlouho netrval, domácí musí opět začínat ve své obranné třetině.
07:08'
Tygři jsou zpět v útočné třetině a rozjíždí přesilovkový kolotoč.
06:43'
Litvínovští vybojovali puk a vyhazují ho až na druhou stranu kluziště.
06:27'
Uvidíme první přesilovku zápasu. Za sekání putuje na trestnou lavici Karel Kubát (LIT).
05:20'
Nyní mají více ze hry hosté, maskovaný muž Tygrů musel pokrýt další střelu.
04:45'
Po chybě v liberecké rozehrávce získal u mantinelu kotouč Zbyněk Sklenička, jenž pěknou zadovkou našel úplně volného Viktora Hübla. Jeho dělovku z první však Roman Will stihl zklikvidovat.
03:57'
Lukáš Válek se po pravé straně prodral až do zakončení, jeho jedovatou střelu z kruhu vyrazil Roman Will svým pravým betonem.
03:34'
Peter Jánský měl na pravém křídle trochu více prostoru, jeho protiútok ale zastavil ofsajd.
02:55'
Aktivnější jsou v tuto chvíli hokejisté Liberce, jenže se jim nedaří prolomit pevnou obranu Vervy.
01:55'
Týmy se zatím spíše jen oťukávají, ani jeden brankář ještě nemusel zasahovat.
01:16'
Nahození Petra Kolmanna bylo tečováno mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
00:33'
První střelou se prezentoval Martin Ševc, který ale trefil jednoho z blokujících protihráčů.
00:05'
Úvodní buly ovládli Liberečtí, kteří nahazují kotouč do útočného pásma.
00:01'
Obě mužstva jsou na ledě, zazní státní hymna.
Bílí Tygři dnes obléknou modré dresy, Litvínov nastoupí ve žlutém.

Bílí Tygři Liberec: Will (Janus) – Pyrochta, Ševc (C), Jánošík, Šmíd (A), Kolmann, Derner, Maier – Ordoš, P. Jelínek (A), M. Kvapil – Bakoš, Bulíř, L. Krenželok – J. Stránský, Redenbach, Jašek – Lakatoš, D. Špaček, J. Vlach.

HC VERVA Litvínov: Petrásek (Kantor) – Hunkes, Kubát (A), Gula, L. Doudera, Sörvik, Baránek, Z. Sklenička – Nejezchleb, V. Hübl (A), Gerhát – Vandas, Ihnačák, J. Černý – Jánský, M. Hanzl, Trávníček (C) – Jurčík, Válek, Matoušek.

Rozhodčí: Hejduk, Úlehla – Ondráček, Špůr.
Janus proti svým

Zápas bude mít jistě speciální náboj pro libereckého brankáře Jaroslava Januse, jenž dvě předchozí sezóny strávil právě v Litvínově. Pokud tedy do dnešního utkání nastoupí, bude chytat proti svému bývalému týmu, kterému minulý ročník výrazně pomohl při postupu do vyřazovacích bojů.
Bílí Tygři Liberec

Šelmám se poslední dobou celkem daří, když z posledních deseti utkání (včetně jednoho zápasu hokejové Ligy mistrů) prohrály pouze třikrát. V tabulce ovšem svěřencům trenéra Filipa Pešána náleží jedenáctá příčka, a tak potřebují každičký bod. Extraliga je během tohoto ročníku velmi vyrovnaná, což dokládá i fakt, že na sedmou Spartu ztrácí Tygři pouhé tři body. V posledním zápase Liberečtí přemohli po nájezdech druhý Hradec Králové, potvrdí proti Litvínovu rostoucí formu?
HC VERVA Litvínov

Po nepovedeném začátku sezóny se Verva začala herně i výsledkově zvedat, stále se jí ovšem nedaří odlepit od spodních pater tabulky. Proti Tygrům zakončí hráči z nejmenšího extraligového města svou šňůru tří venkovních zápasů, která jim zatím ale nevychází úplně podle představ. Černožlutí totiž prohráli jak v Plzni, tak v Brně, přičemž od obou soupeřů inkasovali dohromady jedenáct branek. Do Liberce tak přijedou Litvínovští odhodláni své předchozí zaváhání napravit!
Přeji pěkné nedělní odpoledne, vítám vás u textového přenosu z osmadvacátého kola hokejové extraligy. Dnes nás čeká severočeské derby, proti sobě se totiž postaví Bílí Tygři Liberec a HC VERVA Litvínov. Úvodní buly padne přesně v 16:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.