Tipsport Extraliga - Základní část - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  M. Boleslav : Třinec - 15. října 2017   17:30

M. Boleslav
42:57' Klepiš (Valský) • 49:14' Knot (Hanzlík)
2:3
(0:1, 0:2, 2:0)
Třinec
01:12' Adamský  (Polanský, Jank) • 32:31' Cienciala  (Rákos) • 35:03' Irgl  (O. Kovařčík)
M. Boleslav
Hejduk, Bejček – Hynek, Klouček
ŠKOENERGO Aréna
3 423 diváků
Třinec

Mladá Boleslav - Třinec: Bude se hrát prodloužení? Ronald Knot vstřelil gól na 2:3

Z tohoto utkání je to vše. Tipsport extraliga pokračuje ve vypjatém volebním týdnu ještě úterním kolem a pak i dále o víkendu. Přeji úspěšný vstup do nového pracovního týdne a u hokeje zase někdy v budoucnu na počtenou. Dobrý večer.
Hokejisté se loučí se svými fanoušky. Oceláři si užívají děkovačku s poměrně početným publikem svého klubu, které přijelo až ze Slezska.
Zápas sledovalo 3 423 diváků.
První část utkání patřila hokejistům Třince, kteří se dostali do tříbrankového vedení. To se ukázalo být jako zásadní. Boleslavští se sice snažili z duelu vykřesat body, jenže finiš už jim nevyšel a prohráli těsně 2:3.
Nejlepší hráči zápasu
Martin Adamský (TRI)
Ronald Knot (MBL)
59:30'
Lukáš Žejdl si proklestil cestu přímo k brankáři, ale puk mezi betony nedostal.
59:14'
Hosté nadvakrát vyhodili puk, zdá se, že už zvládnou neinkasovat.
58:53'
Jakub Klepiš vystřelil od modré čáry, ale puk zbrzdil jeden z hráčů.
58:45'
Bruslaři pokračují ve hře šest na pět a drží se v útočném pásmu.
58:45'
Oddechový čas pro domácí.
58:37'
Středočeši jsou v šesti nastěhovaní v útočném pásmu, ale jejich důrazné střely zatím Šimon Hrubec zvládá.
58:24'
Domácí hrají power play bez brankáře.
58:11'
Jakub Valský vypálil z mezikruží, puk udržel Šimon Hrubec mezi betony. Jeden z Bruslařů pak ještě seknul gólmana do betonu, což se samozřejmě Ocelářům nelíbilo. Incident se obešel bez vyloučení.
57:20'
Ofsajd a po něm se bude vhazovat ve středním pásmu, což může vyhovovat spíš Třinci. Jan Růžička zůstává v bráně, domácí si zatím oddechový čas nevybrali.
56:50'
Jiří Říha hraje dobré utkání. Znovu se na modré čáře rázně napřáhl a vypálil, ale ani tentokrát gólově neuspěl. Puk se zastavil u bránících třineckých hráčů.
56:29'
Tři a půl minuty do konce základní hrací doby. Oceláři drží Mladou Boleslav v jejím obranném pásmu.
55:13'
Střela Oldricha Kotvana nebyla úspěšná. Puk trefil jednoho z třineckých hráčů.
54:20'
Třinec znovu dostal puk až k Janu Růžičkovi. Hra se oproti začátku třetího dějství zklidnila a Slezané hrají to, co potřebují.
53:19'
Čas se krátí. Třinci se zatím daří bránit a vyhazovat puky daleko od vlastní brány.
52:30'
Probíhá poslední komerční přestávka zápasu.
52:30'
Po Klepišově střele se puk otřel o zadní mantinel.
52:00'
Radan Lenc ujížděl sám na Hrubcovu bránu, ale zakončení mu nevyšlo a nakonec ani nevystřelil. Částečně za to může také jeden z třineckých hráčů, který jej bránil.
51:55'
51:41'
Boleslavští se osvobodili a zdá se, že toto oslabení zvládnou.
51:14'
Puk se po střele od Martina Růžičky z levého kruhu otřel o levou tyč Růžičkovy branky.
50:47'
Po střele od modré čáry měli domácí štěstí, puk šel jen těsně vedle pravé tyče.
50:20'
Třinec se po několika sekundách usadil v útočném pásmu, domácí se musejí opět po několika minutách bránit.
49:55'
Boleslavští vyhodili puk mimo ledovou plochu, dostali menší trest za zdržování hry, který odpyká Jakub Valský (MBL).
49:46'
Domácí jsou očividně v laufu, na ledě mají více ze hry a Třinec se musí bránit.
49:14'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Několik minut to na ledě vypadalo jako by Bruslařský klub hrál přesilovou hru a zdálo se, že je to otázkou gólu, kdy domácí sníží na rozdíl jediné branky. To se podařilo RONALDU KNOTOVI, který se napřáhl v pravém kruhu a puk skončil v horní části třinecké brány. Asistence: Jan Hanzlík.
48:31'
Další obrovská šance, ale zároveň i smůla mladoboleslavských hráčů. Jiří Říha měl v mezikruží dost prostoru k tomu, aby se pořádně napřáhl k razantní střele. Odražený kotouč se pokoušeli Středočeši ještě dorazit, ale výborně chytající Šimon Hrubec další zdramatizování zápasu nepřipustil.
47:38'
Po vyhraném vhazování se napřáhl mezi kruhy Jakub Klepiš. Tentokrát už ale jeho další nepříjemnou střelu Šimon Hrubec chytil.
47:31'
Po komerční přestávce nás čeká další pasáž tohoto napjatého a velice zajímavého utkání.
47:29'
Domácí pořádně zabrali a je to znát. U pravého mantinelu se napřáhl Jiří Říha a namířil puk mezi stínící a bránící hráče. Mezi nimi si však kotouč cestu mezi tři tyče nenašel.
45:39'
Lukáš Žejdl poslal puk před bránu, kde byl u levé tyče Jakub Orsava, jenže po jeho střele nakonec skončil kotouč na vnější síti Hrubcovy brány.
44:57'
Nejen v tomto zápase značně aktivní Jakub Valský si nabruslil mezi kruhy a vystřelil, jenže jeho střela byla tečována přes ochrannou síť až nahoru k časomíře.
43:35'
Domácí jsou stále při chuti a Oceláři se musejí zejména bránit.
42:57'
Třinec nenastoupil do třetí části ideálně. JAKUB KLEPIŠ obdržel dobrou přihrávku zpoza brány a po střele mezi vyrážečku a beton se radoval z gólu. Asistence: Jakub Valský.
42:30'
Jiří Polanský si najel až k boleslavskému brankáři, ale domácí hráč jej nepustil do zakončení.
41:13'
Zakázané uvolnění na straně Ocelářů.
41:06'
Domácí usilovně tlačili puk do brány a už se mohlo zdát, že se Středočeši skutečně dočkají prvního gólu. Puk však skončil v lapačce Šimona Hrubce.
40:59'
Jakub Klepiš trefil od modré čáry levou tyč.
40:37'
Jak jsem avizoval. Mladá Boleslav vystřídala brankáře. Brandona Maxwella nahradil Jan Růžička.
40:20'
Mladá Boleslav dohrává přesilovou hru. Drží se v útočném pásmu, ale zatím nevystřelili.
40:01'
Na ledě se rozcvičuje náhradní brankář Mladé Boleslavi Jan Růžička. Dá se očekávat, že od třetí třetiny nahradí Brandona Maxwella. O tom bychom případně ještě informovali později.
Na začátku druhé třetiny Mladá Boleslav zabrala a zdálo se, že by mohla vyrovnat. Jenže možná až moc byli Bruslaři pod vlivem emocí a nesoustředili se dostatečně na obranu. Oceláři přidali další dva pěkné góly a vedou už 3:0. Pokud budou chtít Boleslavští uspět, čeká je těžká práce.
Další třetina začne přibližně v 19:26.
40:00'
39:00'
Konec druhé třetiny bude ve znamení přesilové hry boleslavského celku. Dvouminutový trest za sekání dostal Marian Adámek (TRI).
37:21'
Středočeši se osmělili a najeli až před Šimona Hrubce. Puk kolem jeho betonů ale do brány neprošel.
37:10'
Domácím to v posledních minutách nejde. Mají problémy s rozehrávkou, je znát i trochu nejistota.
36:18'
Po další nepříjemné střele od levého mantinelu si Brandon Maxwell připsal úspěšný zákrok, když chytil puk do lapačky.
35:57'
Slezané jsou znovu za boleslavským brankářem a snaží se usadit v pásmu.
35:03'
Třinec právě vstřelil branku!
Oceláři potvrzují, že mají více ze hry. Bez jakýchkoliv problémů si najel přímo mezi kruhy ZBYNĚK IRGL a po jeho přesné ráně pod břevno jen zacinkala tyč. Asistence: Ondřej Kovařčík.
34:45'
Domácí se dostali do útočného pásma a po Klepišově střele nechybělo mnoho, aby puk skončil v bráně,
32:35'
32:31'
Oceláři se prosazují v oslabení. Do pravého kruhu si najel DAVID CIENCIALA, napřáhl se a po rázné střele rozvlnil síť v pravém horním rohu Maxwellovy brány. Asistence: Daniel Rákos.
31:56'
Hra byla přerušena ve středním pásmu.
31:36'
Mladá Boleslav sice hraje přesilovou hru, na ledě to ale téměř není vidět. Středočeši mají problémy s usazením se v útočném pásmu.
30:36'
Rozhodčí podivně skoro každé druhé buly vyhazují hráče z vhazování. Nyní už se očividně Tomáš Knotek značně naštval a proti rozhodnutí čárového sudího se ohradil. Samozřejmě mu to k ničemu nebylo. Hra plyne dál.
30:35'
Menší trest za držení hole dostal Michal Kovařčík (TRI).
30:30'
Výhoda pro domácí.
29:34'
Boleslavský hráč byl v třineckém brankovišti. Hra se přerušila.
29:09'
Zakázané uvolnění na straně Třince.
28:20'
Divoký a náročný průběh druhé třetiny zde ve ŠKOENERGO Aréně na několik sekund uklidní komerční přestávka.
27:52'
27:47'
Jiří Říha byl smolně sražen u mantinelu, ale o faul se nejednalo. Rozhodčí se poradili, fanoušci znovu zapískali a vytvořili peklo, jenže se pokračuje dál. Dohrává se přesilová hra domácích pět na čtyři.
26:54'
Kotouč nepříjemně poskakuje kolem Hrubcovy brány, ale ne a ne tam zapadnout. Střelu Jakuba Klepiše z levého kruhu lapil výtečným zákrokem lapačkou třinecký brankář. Slezané tedy mohou vystřídat.
26:26'
Domácí hrají čtyři na tři, jejich střely však úspěšné nejsou. Oldrich Kotvan od modré čáry trefil jen Tomáše Marcinka.
25:52'
Další trest na třinecké straně. Dvouminutový trest za nedovolené bránění obdržel Martin Růžička (TRI).
25:39'
Po odpískání se Radan Lenc (MBL) porval za bránou s Tomášem Linhartem (TRI). Oba hokejisté dostali menší tresty za hrubost. Stadionem víří množství emocí. A to nejen v hledišti, ale i na ledě. Radan Lenc ještě při odjezdu na trestnou lavici v emocích pronášel nějaká slova, těžko říct, komu mířila. Oproti včerejšímu klidnému utkání mladšího dorostu zde ve ŠKOENERGO Aréně však hlavní sudí Bejček moc klidný zápas o den později nezažívá.
25:30'
Jakub Klepiš vyjel z trestné lavice a namířil si to rovnou do pravého kruhu, odkud vystřelil. Šimona Hrubce však nepřekvapil.
25:23'
25:12'
Třinečtí se znovu na čas usadili v útočném pásmu, ale nestřílejí přesně.
24:19'
Jan Hanzlík dotíral u tyče, jenže rozhodčí přerušili hru pro postavení útočícího hráče v brankovišti. To následně správně odvolali, nikdo už ale domácímu kapitánovi šanci vstřelit branku bez přerušené hry nevrátil. Domácí fanoušci zuří.
23:54'
Brandon Maxwell hodně vyjel z brány a omylem přihrál naprosto volnému Tomáši Marcinkovi. Jenže tomu se nepodařilo vstřelit gól.
23:23'
Po nepříjemném faulu na Mariana Adámka u třinecké brány byl vyloučen Jakub Klepiš (MBL) na dvě minuty za podražení. Domácí publikum se opět bouří směrem k výkonům rozhodčích, boleslavští fanoušci asi nejsou spokojení. Stadionem zní: "Ku*víte hokej".
22:37'
Dominik Pacovský nabral pořádnou rychlost a řítil se směrem, kde se nachází brankář Třince. Jelikož byl ale stíhaný jedním z Ocelářů, neměl dostatek prostoru k vhodnému zakončení. Puk nakonec trefil pouze Šimona Hrubce.
22:02'
Jakub Valský si najel na konci oslabení před Šimona Hrubce a z pravého kruhu vystřelil. Třinecký gólman přerušil hru.
22:00'
21:43'
To Třinci vůbec nevyšlo. V přesilovce si Oceláři nerozuměli a poslali puk na zakázané uvolnění.
21:10'
Třinec držel Mladou Boleslav pod tlakem, ale Bruslařům se následně podařilo nadvakrát osvobodit.
20:01'
První třetina patřila třineckým hokejistům, kteří překvapili Bruslaře brzkým gólem a následně měli více ze hry. I přes několik šancí však svůj náskok na soupeře nenavýšili. Neuspěli ani ve dvou početních výhodách. Druhé dějství však Oceláři zahájí další přesilovkou. Jak s ní svěřenci trenéra Václava Varadi naloží, uvidíme za několik chvil.
Rozhodčí si při odchodu do kabin nevyslechli nic hezkého – především pískot a nepříjemné komentáře diváků, kteří se nacházeli na ochozech. Zdejší bezpečnostní agentura není tradičně téměř vidět, přesto se odchod sudích obešel bez výraznějších problémů.
Na ledě zůstal ležet po krosčeku Bohumil Jank, domácí aréna se proti rozhodnutí sudích bouří, místy až vulgárně, což je tuzemským hokejovým svazem nově zakázáno. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Jakub Orsava (MBL).
Další třetina začne přibližně v 18:23.
20:00'
19:05'
První dvacetiminutovka se dohrává víceméně bez větších šancí.
17:52'
Další zákrok boleslavského gólmana po nepříjemné střele Třineckých. Závěr první třetiny se kouskuje, arénou zní mezitím Maxim Turbulenc, které divákům servíruje jeden z nejvyhlášenějších extraligových DJ.
17:22'
Jakub Klepiš obdržel přihrávku, ale s pukem se poněkud zamotal, a tak se nakonec musejí Boleslavští bránit.
16:13'
Pěkná střela Jiřího Polanského. Ten i v pádu zakončil a nebýt pozorného domácího brankáře, málem by Středočeši znovu inkasovali. Domácím fandům se nelíbí výkony rozhodčích a ozývají se.
14:20'
Tomáš Knotek byl blízko vyrovnávací brance. Jenže přímo před brankářem nedokázal zkrotit puk natolik, aby jej nasměroval do brány.
12:34'
Po komerční přestávce hra plyne dál. Mladoboleslavští vyhráli vhazování a jsou na puku.
12:18'
Mladá Boleslav vyhodila puk na zakázané uvolnění.
12:08'
11:05'
Boleslavští se osvobodili, publikum tleská, jenže po několika málo sekundách už jsou znovu Slezané před Brandonem Maxwellem.
10:53'
Po jedné ze střel na branku se před boleslavským gólmanem udála menší strkanice. Po chvíli se pokračuje.
10:34'
Oceláři jsou před Brandonem Maxellem, prozatím si jen přihrávají.
10:08'
Nakonec se toho ale ve výhodě moc nestalo. Za držení protihráče byl vykázán na dvě minuty Tomáš Knot (MBL).
09:56'
Oceláři už hrají v šesti a usazují se v útočném pásmu.
09:45'
Výhoda pro Třinec.
09:19'
Domácí se znovu pokoušeli něco vymyslet v útočném pásmu. Dominik Pacovský si dlouho říkal o přihrávku, ale když se k němu kotouč dostal, puk nezachytil.
08:57'
Radan Lenc byl před bránou, ale než stačil zpracovat puk, už u něj byli pozorní třinečtí hokejisté.
08:02'
07:40'
Bruslaři kotouč znovu vyhodili, zdá se, že toto oslabení přečkají.
07:36'
Třinec je stále nastěhovaný v útočném pásmu, ale příliš velký tlak nemá. Dočkáme se druhé branky? Z početní výhody zbývá ještě 26 sekund.
06:45'
Oceláři jsou znovu před Brandonem Maxwellem, po jedné ze střel byla přerušena hra. Rozhodčí také, zdá se, rádi vykazují hráče z vhazování. V tomto utkání se to stalo již několikrát.
06:22'
Středočeši puk vyhodili až k Šimonu Hrubcovi, Slezané tedy z přesilové hry několik sekund ztratili.
06:02'
Po komerční přestávce si Třinec zahraje první přesilovou hru. Dvouminutový trest za hákování dostal Martin Procházka (MBL).
05:48'
Nedaleko druhé třinecké branky byl také Aron Chmielewski, který u levé tyče zakončoval, ale kotouč za Maxwellva záda nedostal.
04:24'
Slibná příležitost Martina Růžičky. Třinecký útočník číhal před Maxwellovou brankou a když se k němu dostal puk, bez dlouhého rozmýšlení hned vystřelil. Trefil však jen mladoboleslavského gólmana.
03:32'
Ocelářům několik sekund trvalo, než dostali puk z blízkosti brankoviště, nakonec jej ale odpálili pryč dříve, než se k němu dostali boleslavští hráči.
02:43'
Po vyhraném buly vystřelil z hranice kruhu Jiří Říha. Bylo to ale bez přípravy a boleslavskému obránci štěstí nepřálo.
02:06'
Třinecké hokejisty však zastavil ofsajd. Bude se tedy vhazovat ve středním pásmu.
01:54'
Oceláři mají kotouč na svých hokejkách, oba týmy střídají a očekává se další útok ze strany slezského celku.
01:12'
Boleslavští nezvládli úvod zápasu a zejména si vůbec nepohlídali z mezikruží střílejícího MARTINA ADAMSKÉHO. Třinecký útočník se opřel do kotouče a ten se dostal mezi Maxwellovými betony do brány. Asistence: Jiří Polanský, Bohumil Jank.
01:05'
Brandon Maxwell přerušil hru, bude se vhazovat po brankářově levé ruce.
00:43'
Puk mají ve své moci zatím zejména třinečtí hráči, do výraznější šance je ale dosud domácí nepustili.
00:01'
Utkání začne se zhruba minutovým zpožděním.
Ještě než začne zápas, předají činovníci domácích Luděk Bukač ml. (sportovní manažer) a Cyril Suk (marketingový manažer) pamětní dres a dárkový koš obránci Janu Hanzlíkovi, který odehrál 8. října 900. utkání v Tipsport extralize.
Zatímco probíhá rozbruslení, stadion se velice pozvolna zaplňuje. Dost možná se ale dá očekávat, že se téměř letní počasí promítne na návštěvnosti, která je už i tak poslední dobou v Mladé Boleslavi čím dál nižší.

BK Mladá Boleslav: Maxwell (J. Růžička) – Hanzlík (C), Knot, J. Říha, Kotvan, Němeček, Hrdinka – Lenc (A), P. Holík, P. Musil – Valský, T. Knotek, Pacovský – Orsava, Žejdl, Klepiš (A) – Martin Procházka, Urban, Pabiška.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Strmeň) – M. Doudera, Krajíček (C), Linhart, Jank, D. Musil, Adámek – Rákos, Marcinko, Martin Růžička (A) – Adamský (A), Polanský, Svačina – Hrňa, Cienciala, Irgl – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski.

Rozhodčí: Hejduk, Bejček – Hynek, Klouček.
Sázkové kanceláře nemají jasného favorita na vítězství. Kurzy na výhru obou týmů jsou téměř vyrovnané, mírně nižší je na Třinec.
BK Mladá Boleslav
V minulém týdnu se dařilo i Mladé Boleslavi, jenže i ta minulý pátek prohrála, konkrétně 2:3 na ledě Sparty. Z pátého místa se tedy Bruslařský klub propadl rázem až na devátou příčku, aktuálně má 18 bodů.
HC Oceláři Třinec
Třinci se uplynulý týden vydařil a dvakrát zvítězil, v dalším utkání, které odehrál v pátek, už však Oceláři nezvítězili. Naopak prohráli překvapivě 1:2 v Pardubicích. Slezané jsou v tabulce na třetím místě, na svém kontě mají 22 bodů.
Během doznívajícího tzv. tereziánského babího léta pokračuje hokejová Tipsport extraliga svým 13. kolem. Mladá Boleslav přivítá doma ve ŠKOENERGO Aréně tým až z dalekého Slezska – HC Oceláři Třinec.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.