Tipsport Extraliga - Základní část - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : Jihlava - 22. září 2017   18:00

Pardubice
02:24' Treille (Tomášek, Trončinský) • 06:55' P. Sýkora (Perret, Bojko) • 09:34' Mojžíš (Hunkes, Poulíček) • 12:16' J. Sýkora (Rolinek, Trončinský) • 48:48' Tomášek (Vondráček, Treille) • 51:02' M. Kaut (Wishart, Cardwell) • 54:58' Tomášek (Cardwell, Wishart)
7:5
(4:2, 0:1, 3:2)
Jihlava
Jihlava
01:07' Žálčík  (J. Zdráhal) • 14:54' R. Hubáček  (E. de la Rose, Jiránek) • 36:04' F. Seman  (Jiránek, E. de la Rose) • 41:34' Diviš  (Žálčík, Anděl) • 57:59' Rys
Pardubice
Svoboda, Hribik – Frodl, Komárek
Tipsport arena
7 277 diváků
Jihlava
Škarek (Volden) – E. de la Rose, Suchánek, Šidlík, Bryhnisveen, J. Zdráhal, Kajínek – T. Kubalík, Váňa, R. Hubáček – Jiránek, Čachotský, F. Seman – Rys, Žálčík, Hlinka – Anděl, Macík, Diviš – Protasenja.

Pardubice - Jihlava: Poslední gól zápasu vstřelil Rys, 7:5

Utkání mezi Pardubicemi a Jihlavou, ve kterém padlo hned dvanáct branek, je u konce. Po divoké první třetině svítil na kostce nad ledem stav 4:2, ale Jihlava dokázala v opatrnější druhé třetině snížit na rozdíl jedné branky a hned v úvodu poslední třetiny dokonce vyrovnat. Domácí Dynamo ovšem znovu zabralo a dokázalo se díky dvěma zásahům Davida Tomáška a jedné trefě mladíka Kauta dostat až do vedení 7:4, které pouze na konečných 7:5 v závěru ostrou ranou korigoval Jiří Rys. Hezký víkend Vám z pardubické Tipsport areny přeje Marek Votke.
Nejlepší hráči: David Tomášek – Lukáš Žalčík.
59:47'
Po dvou minutách za hrubost vyfasovali domácí Sacha Treille a jihlavský Nicolai Bryhnisveen. Bude se hrát čtyři na čtyři.
59:47'
Další rozmíška v rohu hřiště na Škarkově straně, do které se tentokráte zapojuje hned několik hráčů z obou týmů.
59:25'
Jihlava se ještě snaží útočit, ale zdá se, že domácí si už svůj vydřený náskok pohlídají.
57:59'
Dukla právě vstřelila branku!
Jihlava snižuje na rozdíl dvou branek. V útočném pásmu se do volného kotouče pořádně opřel JIŘÍ RYS a jeho dělovka skončila až za Kacetlem. Bez asistence.
57:45'
Rozhodčí jim toho ovšem moc nedovolili a posílají oba borce na trestnou lavici na dvě plus dvě minuty za hrubost, respektive sekání. Hraje se pět na pět.
57:45'
Jiří Hunkes se hned při své premiéře v pardubickém dresu pustil do šarvátky s Tomášem Jiránkem!
57:25'
Petr Čáslava uviděl před brankou dobře postaveného Petra Sýkoru a ihned mu adresoval přesnou přihrávku. Jemná teč domácího útočníka ale přes Škarka neprošla.
57:03'
Zmatek na modré čáře vyústil v ofsajd domácích.
55:51'
Sedm gólů do sítě soupeře už v Pardubicích nepadlo zatraceně dlouho, domácí příznivci si ovšem žádají rovnou "desítku"!
54:58'
Dynamo právě vstřelilo branku!
7:4! Ihned po vhazování v útočném pásmu nahodil kotouč na Škarka od modré Jacob Cardwell a po dorážce se může podruhé v dnešním zápase radovat DAVID TOMÁŠEK! Asistence: Jacob Cardwell a Ty Wishart.
54:54'
Další zakázané uvolnění Dukly.
54:27'
Dlouhá přihrávka znamená zakázané uvolnění Jihlavy. Vhazovat se bude před Škarkem.
53:55'
Nicali Bryhnisveen posílal od modré čáry před Kacetla střílenou přihrávku, ale dokázal ji zkrotit jeden z obránců v červeném.
52:55'
Antonín Dušek se vydal na výlet přes půl hřiště a v útočném pásmu předložil kotouč Tomáši Rolinkovi, jenž ihned nepříjemně vystřelil na jihlavskou branku. Škarkovi sice kotouč vypadl z rukavice, ale hostující obránci jej zametli do bezpečí.
52:18'
Další bombu Petra Sýkory Škarek kontroluje pravým betonem.
51:25'
Petr Sýkora byl úplně volný před Škarkem, ale jihlavský brankář jeho pokus vyrazil lapačkou!
51:02'
Oddechový čas pro domácí.
51:02'
Úkol splněn, přesilovka byla bleskově využita po necelé půl minutě! Na modré napřáhl po Cardwellově přisunutí Ty Wishart a skákavý kotouč do jihlavské sítě procpal MARTIN KAUT! Asistence: Jacob Cardwell a Ty Wishart.
50:34'
Dynamo může své vedení navýšit v následující přesilové hře. Tomáš Kubalík totiž dostává dvě minuty za napadení.
48:48'
Domácí se znovu díky DAVIDU TOMÁŠKOVI ujímají jednobrankového vedení! Nejprve krásně zpracoval padáček přes střední pásmo Sacha Treille a ihned poslal puk před branku, kde se o střelu pokusil Tomáš Vondráček a za Škarkova záda ji dorazil první jmenovaný – 5:4. Asistence: Tomáš Vondráček a Sacha Treille.
48:18'
Tomáš Jiránek stál proti dvěma domácím obráncům, přesto se rozhodl vystřelit. Puk ovšem přistál přímo na hrudi Ondřeje Kacetla, který přerušil hru a dal tak prostor komerční přestávce.
47:34'
Střela Jacoba Cardwella z pravého kruhu pro vhazování prolétla kolem tyče Škarkovy klece do rohu hřiště.
46:32'
Lukáš Anděl jen těsně mimo tečoval střelu od modré čáry!
44:33'
Od modré čáry pálil Nicolai Bryhnisveen, ale vůbec se netrefil. Ozvalo se pouze plexisklo za Kacetlem.
43:41'
Sacha Treille se ze všech sil snažil mezi kruhy o zpracování přihrávky a následnou střelu z otočky, ve druhém bodě tohoto plánu ovšem selhal a mířil hodně nepřesně.
43:21'
Kacetl ukrývá do lapačky střelu Jiřího Ryse od mantinelu.
42:48'
Tomáš Jiránek sice zpracoval kotouč ve středním pásmu, bylo to ovšem vysokou holí a rozhodčí přerušuje hru.
41:34'
Začínáme od začátku! Minutu a půl po začátku třetí třetiny Jihlava dohání třígólové manko a vyrovnává stav utkání na 4:4. RICHARD DIVIŠ byl úplně volný před pardubickou brankou, dostal se ke kotouči po přihrávce z rohu hřiště a trefil se přesně. Asistence: Lukáš Žalčík a Lukáš Anděl.
40:42'
David Tomášek nahodil kotouč do útočného pásma, kam za ním spěchal Sacha Treille, jenž přisunul na modrou Wishartovi. Jeho střelu Škarek vyrazil betonem.
40:13'
40:01'
Díky potížím s kostkou v pardubické Tipsport areně začne třetí třetina s drobným zpožděním.
Druhá třetina byla navzdory četným vyloučením na góly jednoznačně chudší. Síť se rozvlnila jen jednou a byla to ta za Kacetlovými zády, když ve třicáté sedmé minutě bekhendem zády k brance uspěl Filip Seman. Dynamo však stále drží těsné vedení 4:3. Třetí třetina začne zhruba v 19:54.
40:00'
39:52'
Jiránkova střela z mezikruží míří vysoko nad.
39:08'
Dynamo se poctivě brání a nedovoluje Jihlavě usadit se v útočném pásmu.
38:38'
Seman viděl skulinku před brankou a ihned posílal před Kacetla střílenou přihrávku, tu ale zpracoval domácí hráč.
38:13'
Série vyloučení má po krátké pauze pokračování. Jacob Cardwell bude dvě minuty odpočívat díky sekání.
37:42'
Ty Wishart si vysloužil potlesk tribun za ukázkový hit na jihlavského borce.
37:22'
Poulíček to zkoušel přes obránce, ale trefil pouze jeho brusli.
36:51'
36:41'
Čáslavova střela letí mimo.
36:35'
Dynamo pokračuje v přesilovce, drží se v útočném pásmu.
36:08'
36:04'
Při hře čtyři na čtyři se prosazují hosté! FILIP SEMAN dostal před Kacetlem přihrávku na bekhend a zády k pardubickému brankáři dokázal rozvlnit síť! Asistence: Tomáš Jiránek a Erik de la Rose.
35:53'
David Tomášek operoval před Škarkem a byl zasažen nepříjemnou vysokou holí. Pochopitelně se mu to vůbec nelíbilo a ihned se ohnal proti svému soupeři. Rozhodčí ale rozmíšku rozdělil.
35:33'
Jihlava ve čtyřech.
34:51'
Další vyloučení. Dvě minuty za podražení dostává Nicolai Bryhnisveen a Dynamo bude přece jen chvíli hrát přesilovku ve čtyřech proti třem.
34:08'
Z přesilovky toho ale moc nebylo. Po pětatřiceti vteřinách fauloval Ty Wishart a odjíždí na trestnou lavici na dvě minuty za hrubost.
33:33'
Po oslabení si Dynamo zahraje další početní převahu. Hlavní postava předešlého momentu Anatolij Protasenja inkasuje dvě minuty za nedovolené bránění.
33:22'
Anatolij Protasenja se hbitě obtočil kolem domácího obránce a rázem byl úplně sám před Kacetlem! Kotouč za jeho záda ale dostat nedokázal.
32:22'
32:20'
Petr Šidlík dostal přesnou přihrávku od Čachotského z druhé vlny, ale proti jeho pokusu se Kacetl stihl včas přesunout.
30:22'
Přesilovka pro jihlavskou Duklu. Patrik Poulíček dostává dvě minuty za zdržování hry – vyhození puku.
30:15'
David Váňa posílal před branku od modré nabídku na teč, ale kotouč prolétl do rohu.
29:35'
Bombu Patrika Poulíčka na druhé straně kryje Škarek.
29:15'
Richard Diviš to zkoušel příklepem přes obránce, ale kotouč byl sražen úplně mimo.
28:52'
28:36'
Přesilovka domácím moc nevychází. Nepovedená zadovka na modrou dostala hru až do středního pásma.
28:12'
David Tomášek to zkoušel taháčkem z mezikruží, ale mířil přímo doprostřed branky.
27:40'
Trončinský to zkoušel z první, ale hra je přerušena pro postavení útočícího hráče v brankovišti.
27:09'
Hosté z Vysočiny krátce po buly vyhazují kotouč až za Kacetla.
26:52'
Je tu další přesilovka pro Dynamo. Radoslav Macík dostává dvě minuty za vysokou hůl.
26:46'
Kacetlovu pozornost prověřil od modré čáry Petr Šidlík, ale pardubický brankář si poradil.
26:32'
Martin Kaut dostal krásnou dlouhou přihrávkou nabídku na brejk, ale nedokázal zpracovat kotouč.
25:47'
25:20'
Jihlavští se osvobozují vyhozením puku.
25:02'
Domácí obránce si nepohlídal své postavení na modré čáře a je z toho ofsajd.
24:37'
Ty Wishart si sjel pro přihrávku zpoza branky do hloubi útočného pásma, ale Škarek jeho pokus vyrazil.
23:48'
23:47'
Přesilovka pro Dynamo. Při svém pokusu o střelu přes obránce byl faulován Tomáš Vondráček a dvě minuty za podražení dostává Erik de la Rose.
22:39'
Anatolij Protasenja přistrčil kotouč Davidu Váňovi, jehož pokus Ondřej Kacetl jen tak tak vyrzil!
22:07'
Východočeši dostávají kotouč až ke Škarkovi.
21:48'
Dukla si zahraje další přesilovku. Dvě minuty za podražení inkasuje Jacob Cardwell.
21:09'
Sacha Treille dokonce natřikrát zakončoval před jihlavským brankářem, ale Škarek dokázal všechny francouzské pokusy zneškodnit.
20:55'
David Tomášek se natahoval po přihrávce do druhé vlny, ale nezpracoval.
20:20'
20:01'
První třetina, ve které diváci v Pardubicích viděli hned šest gólů, končí. Skóre otevřela hned ve druhé minutě Dukla Jihlava zásluhou Lukáše Žalčíka a poté se naplno roztočilo Dynamo. Domácí během deseti minut otočili na 4:1 po brankách Treilleho, Petra Sýkory, Mojžíše a Jána Sýkory. Divokou čtvrt hodinku potom gólem na 4:2 z domácího pohledu uzavřel Radek Hubáček. Druhá třetina začne zhruba v 18:55.
20:00'
19:48'
Přesilovka hostům prozatím příliš nevychází.
19:09'
Radek Hubáček posílal šikovnou žabičku před pardubickou branku, ale Ondřej Kacetl proti ní skvěle zasáhl hokejkou.
18:34'
Dynamo ihned vyhazuje kotouč až za Škarka.
18:20'
V závěru úvodního dějství přesilovku okusí také jihlavská Dukla. David Tomášek míří na trestnou lavici na dvě minuty za hákování.
17:17'
Mezi kruhy se na druhé straně proháčkoval Tomáš Rolinek, ale jeho bekhend se odklouzal mimo tři tyče.
16:45'
Radoslav Macík už stíhal volný kotouč mezi kruhy před domácí brankou, ale jeho střela mu vůbec nesedla.
14:54'
Jihlavští snižují na rozdíl dvou branek! Erik De La Rose nahodil kotouč na branku a za Kacetla jej usměrnil RADEK HUBÁČEK. Branka je uznána i přes jasnou vysokou hůl hostů. Asistence: Erik de la Rose a Tomáš Jiránek.
14:32'
Tomáš Kubalík se probíjel před Ondřeje Kacetla, ale domácí brankář v klidu přikryl kotouč lapačkou a přerušil hru.
13:55'
Pardubice dál neúnavně dobývají útočné pásmo a Jihlava se jen těžko vyrovnává s nastoleným tempem hry.
12:16'
Oddechový čas pro hosty.
12:16'
Přesilovka našla po osmapadesátí vteřinách své využití! JÁN SÝKORA dorazil za Škarka předešlou střelu kapitána domácích! Asistence: Tomáš Rolinek a Marek Trončinský.
11:31'
Perret sám před Škarkem míjí!
11:18'
Domácí si dnes jako první zahrají přesilovku. David Kajínek dostává dvě minuty za zdržování hry – vyhození puku.
10:46'
Trončinský to zkoušel z otočky od modré čáry, jeho střela ale neměla potřebnou razanci.
10:34'
Další šanci Dynama hatí znovu ofsajd.
09:34'
Domácí vedou již o dvě branky! Obě nové posily odčinily své zaváhání při prvním gólu Jihlavy. Jiří Hunkes totiž vystřelil od modré čáry a za Škarka kotouč dopravil TOMÁŠ MOJŽÍŠ. Asistence: Jiří Hunkes a Patrik Poulíček.
09:10'
Útočí také Jihlava. Dopředu uháněla dvojice Žalčík – Anděl, druhý jmenovaný ovšem nezpracoval ideálně.
07:39'
Ján Sýkora se hnal dopředu, ale na modré čáře mu kotouč odskočil od hokejky a nakonec je z toho ofsajdové postavení.
06:55'
Východočeši svůj tlak dokázali přetavit ve vedoucí branku a otáčí vývoj dnešního utkání! Rozjetý Jordann Perret krásně našel ve druhé vlně najíždějícího PETRA SÝKORU, a ten jeho nabídkou nepohrdl. Asistence: Jordann Perret a Vladislav Bojko.
06:35'
Domácí se pokoušeli o dlouhou rozehrávku, ale kotouč skončil až na zakázaném uvolnění.
05:07'
Dynamo je v obrovském tlaku. Škarek během chvíle zlikvidoval snad čtyři gólovky domácích!
04:19'
Veliká šance Cardwella! Vysoký obránce svižně obkroužil branku a už to vypadalo, že zasune kotouč do odkryté branky, Škarek ale včas nastavil svůj beton!
03:52'
V další šanci se objevil Sacha Treille, jeho bekhend zpoza branky ale v síti neskončil.
03:10'
Vyrovnávací branka domácí hodně nabudila! Dynamo aktuálně drží Jihlavu v jejím obranném pásmu a ostřeluje Škarka.
02:24'
Odpověď domácích na sebe ale nenechala čekat příliš dlouho! David Tomášek šikovně našel SACHU TREILLEHO, který se procpal až před Škarka a procedil kotouč za jeho záda! Asistence: David Tomášek a Marek Trončinský.
01:07'
Po minutě a sedmi vteřinách otevírají skóre hosté z Vysočiny! Jan Zdráhal nahodil na Kacetla kotouč od modré čáry, pardubický brankář vyrazil před sebe a LUKÁŠ ŽALČÍK neměl s dorážkou žádný problém. Minusové body si připisují premianti v domácím trikotu Hunkes s Mojžíšem. Asistence: Jan Zdráhal.
01:01'
Pardubická branka vypadla ze svého postavení a hra je přerušena.
00:30'
Cardwell zkoušel po mantinelu vyslat do útoku Tomáše Rolinka, ale domácí kapitán neprošel přes střední pásmo.
00:01'

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Martin Růžička) – Cardwell, Wishart, Čáslava, Trončinský, Mojžíš, Hunkes, Holland – J. Sýkora, Dušek, Rolinek – M. Kaut, Tomášek, Treille – P. Sýkora, Bojko, Perret – Vondráček, Poulíček, Beran.

HC Dukla Jihlava: Škarek (Volden) – E. de la Rose, Suchánek, Šidlík, Bryhnisveen, J. Zdráhal, Kajínek, Váňa – Kubalík, R. Hubáček, Jiránek – Čachotský, F. Seman, Rys – Žálčík, Hlinka, Anděl – Macík, Diviš, Protasenja.

Rozhodčí: Svoboda, Hribik – Frodl, Komárek.
Nové posily

Oba celky už stihly přivítat ve svých kabinách nové tváře. Útočné řady jihlavské Dukly podpoří bratr plzeňského ostrostřelce Dominika Kubalíka Tomáš. Pravý křídelník dosud působil hned v několika světových soutěžích. Zkušenosti má se zámořskou NHL, AHL, finskou SM Liigou a KHL.

V Dynamu zase posilují obranné řady. Na východ Čech se z Liberce vrátil Tomáš Mojžíš, který zde stráví minimálně zbytek letošní sezony a prozatím na měsíc oblékne dres Dynama také zkušený Jiří Hunkes, který přichází z německého Schwenningeru s vidinou dalšího zahraničního angažmá.
HC Dynamo Pardubice

Start do nové sezony v podání Dynama se začíná nebezpečně podobat loňskému ročníku. Z posledních třech utkání odešli svěřenci Miloše Holaně poražení a propadli se na třinácté místo tabulky, o bod před Zlínem, o bod za Hradcem Králové. Z dnešního utkání tak touží pardubická družina vydolovat co nejvíc bodů. „Dukla Jihlava má houževnatý tým, který hraje šedesát minut naplno, má kvalitního brankáře i obranu. Nedostávají mnoho branek. Hodně bruslí. Totéž musíme předvést my, navíc je třeba být ještě o krok lepší. Celý týden jsme se na utkání připravovali, musíme být velmi zodpovědní,“ přemýšlí Miloš Holaň.
HC Dukla Jihlava

Celku z Vysočiny patří po pěti odehraných zápasech osmé místo se ziskem šesti bodů. Do Pardubic navíc Jihlava přijíždí podpořená výhrou z posledního kola, kdy na domácím ledě porazila Zlín díky skvěle zvládnuté poslední třetině, ve které vstřelila tři branky a zvítězila 3:2.
Šestým kolem pokračuje česká nejvyšší hokejová soutěž. Do Pardubic přijíždí ambiciózní nováček mezi elitou Dukla Jihlava, začínáme v šest!