Tipsport Extraliga - Základní část - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : Olomouc - 17. listopadu 2017   18:30

Sparta
06:52' P. Vrána (J. Hlinka, Nedomlel) • 25:02' Reichenberg (Kudrna, Z. Michálek) • ' Jarůšek
3:2
(1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)

3:0 (SN)

Olomouc
28:22' Skladaný  (Herman) • 52:18' Houdek  (Ostřížek)
Sparta
Hodek, Kika – Barvíř, Blümel
O2 arena, Praha
9 334 diváků
Olomouc

Sparta - Olomouc: To je vstup do nového angažmá, Jarůšek vstřelil vítězný gól, 3:2 po nájezdech

Ode mně je to nyní vše a přeji příjemný víkend.
Sparta dokázala utnout svou sérii proher vítězstvím 3:2 na nájezdy proti Olomouci, když rozhodující branku dal Richard Jarůšek ve svém prvním zápase za Spartu.
Nejlepší hráči zápasu: Jaroslav Hlinka (SPA) – Bruno Mráz (OLO).
Střely na bránu: 28:33.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Sparta Praha.
Autorem vítězné branky je RICHARD JARŮŠEK.
Andrej Kudrna překonal Konráda.
Tomáš Houdek také ztroskotal na Honzíkovi.
Robert Říčka se rychle rozjel a trefil se k tyči.
Burianův pokus skončil na betonu Honzíka.
Jarůšek příliš nevymýšlel a rychle trefil mezírku mezi betony.
Vlach zamíchal s pukem, ale Honzík se nenechal zviklat.
Samostatné nájezdy začínají.
Bylo k vidění několik dobrých akcí, blíže k vítězství byla Olomouc, ale Spartu podržel David Honzík, za několik okamžiků se rozjedou první nájezdníci.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:50'
Střela Roberta Říčky z levého kruhu také prodloužení neukončila, a tak pravděpodobně uvidíme nájezdy.
63:58'
Vilém Burian měl vítězství na holi. Ujel sám na Honzíka, nicméně domácí gólman ho vybruslil a chytil puk do lapačky.
62:55'
Michálek obdržel přihrávku od Hlinky, ale jeho pokus úspěšný nebyl.
62:15'
Hosté se usadili v útočné třetině, zakončení však Honzík vyrazil a Sparta se osvobodila.
61:28'
Olomoucká rozehrávka v útočné třetině ztroskotala na vlastním ofsajdu.
61:15'
Ondruškova střela na bránu byla ztečována a skončila v ochranné síti.
60:27'
Vrána vyslal do útoku Formana, ale tomu se zadrhl puk a nedokázal vystřelit.
60:01'
Začalo prodloužení.
Střely na bránu ve třetí třetině (celkem): 7:18 (24:30).
Uvidíme prodloužení, neboť postupný tlak dokázali kohouti proměnit ve vyrovnávací branku, prosadil se Tomáš Houdek. Sparťané mají šest proher v zádech, z toho tři v řadě právě v prodloužení, tak uvidíme, jestli se jim tento nezdar podaří prolomit.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:10'
David Ostřížek měl na holi tříbodovou trefu, z mezikruží vypálil nepříjemnou střelu, která škrtla o Honzíkovu lapačku a jen lehce proletěla mimo domácí svatyni.
58:32'
Jak je pro dnešní utkání typické, opět je hra oživena zakázaným uvolněním a znovu se bude vhazovat před domácí bránou.
57:39'
Střela olomouckého hráče skončila v ochranné sítě, opět proběhne buly v domácí třetině.
57:11'
Ostřížek z velkého úhlu vypálil, Honzík puk vyrazil mimo nebezpečí a hra pokračuje dál.
56:58'
Zakázané uvolnění Pražanů stěhuje hru k olomouckému kotli a domácí svatyni.
56:35'
Pechovu zadovku vykryl Konrád a nedopouští tlak před svou svatyní, přikrývá puk.
55:48'
Hlavní slovo drží na ledě hosté, Sparta se stále oklepává z nepříjemného vyrovnávacího gólu.
Dnešní utkání sleduje 9 334 diváků.
54:57'
Výpad Moravanů raději pozastavil David Honzík a bude se před ním vhazovat.
54:39'
Mikuš zkusil střelu od modré čáry, ale olomoucký gólman si s ní bez obtíží poradil.
53:29'
Je tu čas na úpravu ledové plochy. Sparta si potřebuje vyčistit hlavu, tento moment nemůže být pro ní psychicky snadný.
52:18'
Olomouc právě vstřelila branku!
Tvrdá olomoucká práce přinesla kýžené vyrovnání. Nejprve z levého kruhu vystřelil Ostřížek, ten nebyl úspěšný, jenže puk se ihned dostal na hůl TOMÁŠE HOUDKA, který zpoza brány odpálil letící puk k tyči a i přes snahu Honzíka zapadl za jeho záda. Asistence: David Ostřížek.
51:53'
Sparta si může na chvíli oddechnout, Olomouc vyhodila na zakázané uvolnění a vhazuje se před Konrádem.
51:30'
Vlach vypálil z velikého úhlu, nicméně i tak musel domácí brankář zasáhnout, aby zabránil případnému gólu.
50:40'
Pražané se po dlouhé době osvobodili ze svého území.
50:25'
Střela od modré Jakuba Galvase Honzíka nepřekvapila a končí v jeho moci, bude se vhazovat.
50:00'
Mora se vypracovává veliký tlak v útočné třetině a jde si za vyrovnáním.
49:35'
Příliš rychlý přechod modré čáry znamená vhazování ve středním pásmu.
49:10'
Gólu nebylo dosaženo, a tak hra pokračuje za stavu 2:1.
Již třetí choreo olomouckých fanoušků, tentokrát se členové kotle oblékli do bílých a červených pláštěnek.
49:10'
Prohlíží se záznam hry. Pravděpodobně jde o situaci z tlaku před Konrádovou bránou.
49:10'
Další akce v oslabení Olomouce, dopředu ujel Bruno Mráz, avšak David Honzík proti němu vytáhl prvotřídní zákrok a drží hubený náskok svého týmu.
48:52'
Smejkalova střela od modré byla nepříjemná, ale Konrád ji s přehledem vyrazil.
48:34'
Veliká strkanice u Konrádovi brány, sparťané jdou důrazně do brány, nicméně kotouč nakonec skončil v moci hostujícího maskovaného muže.
47:30'
V oslabení se do úniku probojoval Laš, nicméně domácí ho dojeli a pokazili mu zakončení.
47:16'
Je tu komerční přestávka a úprava ledu.
47:16'
Za bránou Olomouce byl faulován jeden ze sparťanů, za podražení si dvě minuty odsedí Jakub Herman.
46:38'
Olomouc přitvrdila a chce vyrovnat, nicméně domácí drží obranou hradbu a nedopouští hostům se dostávat do šancí.
45:24'
Pražané se ocitli ve velmi dobré příležitosti, naneštěstí pro domácí fanoušky se kotouč zadrhl na ledu a dobrá koncovka byla nedokončena.
45:10'
Po strkanici o kotouč u mantinelu v pásmu Sparty zachytil rychle letící kotouč na svou osobou Honzík, následuje vhazování.
44:49'
Hlavním dějem na ledové ploše je snaha o úspěšný přechod útočného pásma, jenže ani jednomu z týmů se to nedaří podle představ.
44:07'
Icing Sparty stěhuje hru opět do její obranné třetiny.
43:39'
Jarůšek zavezl puk do útočného pásma a ještě stihl vystřelit, nicméně střela neměla dost důrazu a Konrád ji odrazil do rohu hřiště.
42:52'
Pokus Lukáše Galvase krátce po buly čapl Honzík do lapačky a nepustil, proto se znovu vhazuje před jeho brankou.
42:48'
Střela olomouckého hráče byla sražena do ochranné sítě, vhazuje se v pásmu domácího mužstva.
41:32'
Hra se přelévá ze strany na stranu. chvíli se hraje před Honzíkem, dalších pár okamžiků lehce prověřují Konráda sparťané.
41:05'
Ve velké příležitosti se ocitl Jaroslav Hlinka, ten však přihrávku Jarůška k tyči brány nestihl správně trefit do poloprázdné klece.
40:47'
Na začátek třetí části bojuje Sparta v útočném pásmu.
40:01'
Hokejisté se již připravují k buly.
Střely na bránu ve druhé třetině (celkem): 9:5 (17:12).
Ve druhé třetině jsme viděli dvě branky, nejprve navýšil domácí vedení Alexander Reichenberg, nicméně o tři minuty poté s koncem početní výhody snížil skóre Jiří Ondrušek. Uvidíme, jak se hra vyvine ve třetí třetině, která začne přibližně v 20:16.
40:00'
39:54'
Krátce před zazněním sirénou ještě jedno přerušení kvůli ofsajdu hostů.
39:50'
Pražané jsou kompletní.
39:11'
Tvrdou ránu od modré čáry vykryl Honzík a pro jistotu podržel puk ve svém náručí.
38:51'
Ani poprvé, zřejmě ani naposledy je hra přerušena pro ofsajd, provinila se jím Olomouc.
38:24'
Kohouti se usazují před Honzíkem a z tribun je pohání silná podpora fanoušků, kteří do hlavního města z východu republiky zavítali.
37:50'
Richard Jarůšek tvrdě atakoval olomouckého hráče u mantinelu v pásmu hostů a dostává dvě trestné minuty za vysokou hůl.
37:21'
Přechod středního pásma úspěšný nebyl, naopak zaútočila Sparta, Konrád dobře podržel své mužstvo při střele z blízkosti.
36:53'
Olomoučtí zakládají útočnou akci od svého konce ledové plochy, uvidíme, jak se jim zadaří.
36:16'
Rozhodčím dnes píšťalka dobře funguje, třetí opakování vhazování po ofsajdu Sparty.
36:10'
Kohouti hrají v plném počtu a ofsajd Sparty znamená další buly ve středním pásmu.
36:05'
Bude se vhazovat ve středním pásmu, Olomouc bude brzy kompletní.
35:40'
Olomoucký brankář bez obtíží vyrazil Pechovu střelu z levé strany.
34:57'
Tečovaný kotouč nyní pozoruhodným způsobem přeplachtil Konrádovu svatyni, pokračuje se dál.
34:29'
Říčkova střela z vrchu pravého kruhu končí v ochranné síti.
34:09'
Provinilcem je Jakub Galvas, který si odpyká dvě minuty za hákování.
34:05'
Je ponechána výhoda pro Spartu, bude se vylučovat.
33:29'
Další přerušení hry, tentokrát pro ofsajd Sparty.
33:11'
Puk končí po teči v ochranné síti a následuje vhazování ve středním pásmu.
32:35'
Konrád raději drží puk a následuje úprava ledové plochy.
32:25'
Domácí zahajují ofenzívu zpoza své svatyně.
31:45'
Sparta se usídlila v útočné třetině a zkouší vymyslet nějakou kulišárnu, jenže zatím posílá přihrávky zejména podél mantinelu.
30:20'
Blízko gólu byl Miroslav Forman, který se pokoušel tečovat u levé tyče brány letící kotouč, nicméně bránící hráč a brankář byli proti.
30:05'
Zakázané uvolnění Olomouce posílá hru před bránu Konráda.
29:55'
Hra se uklidnila, ani jeden z týmů se nežene nijak dopředu.
28:22'
Jakmile odbil trest Švrčka, hosté zužitkovali svůj stupňující se tlak. Před Honzíkovou svatyní se strhl zmatek a úspěšně dorazil kotouč do sítě FRANTIŠEK SKLÁDANÝ a snížil náskok domácího mužstva. Asistence: Jakub Herman.
26:22'
Následuje komerční přestávka a blýskavé choreo olomouckého kotle.
26:22'
Je tu první vyloučení zápasu, na trestnou lavici usedá sparťanský Jan Švrček, jenž se provinil hákováním.
26:02'
Opět tu máme píšťalku rozhodčího, bude se vhazovat před Honzíkem po icingu Pražanů.
25:54'
Olomouc je zaskočena druhou brankou a dopouští se zakázaného uvolnění.
25:02'
Sparta právě vstřelila branku!
Jenže netrvalo dlouho a další útočné snažení Sparty bylo přetaveno v gól. Kudrna poslal nahrávku ALEXANDERU REICHENBERGOVI do útočné třetiny, ten si obhodil bránícího hráče, najel si blíže před bránu a střelou zápěstím propálil Konráda. Asistence: Andrej Kudrna, Zbyněk Michálek.
24:44'
Dopředu mířil Říčka, nicméně byl obklíčen dvěma olomouckými hráči a střela byla ztečována.
24:18'
Tentokrát icing Sparty a následuje buly před Davidem Honzíkem.
23:18'
Vlach byl v dobré příležitosti u tyče domácí svatyně, jenže když se napřahoval, dojel ho bránící hráč a hrou do těla Vlachovi pokazil zakončení.
23:08'
Zakázané uvolnění Olomouce stěhuje hru před Konráda.
22:30'
Nyní však již Moravané kombinují před Honzíkem, sparťané je však nespouští z dohledu a jsou jim v patách.
21:40'
Olomouc se pokoušela prodrat přes modrou čáru, nicméně Pražané urputně vzdorovali a bojuje se dále o střední pásmo.
20:36'
Startem druhé dvacetiminutovky se předvedl Lukáš Pech samostatnou akcí, která nakonec nenalezla kýžený výsledek, střela z mezikruží byla zlikvidována betonem Konráda.
20:01'
Týmy přijíždějí na ledovou plochu, za několik málo okamžiků budeme pokračovat.
Olomoucký kotel připravuje další choreo, tribuny se blyští červenými a stříbrnými foliemi.
Střely na bránu po první třetině: 8:7.
Další třetina začne přibližně v 19:20.
Start duelu byl vlažný, postupně se obrátky navyšovaly. I když byly k vidění již dvě strkanice, utkání se vyhýbají vyloučení. Hlavní událostí úvodního dějství byl vedoucí gól Sparty v 7. minutě z hole Petra Vrány, dále již diváci vysočanské O2 areny spatřili pouze pokusy o změnu skóre.
20:00'
19:40'
Ještě buly pár vteřin do konce dvacetiminutovky, vhazuje se ve středním pásmu po ofsajdu Sparty.
18:37'
Po buly před Honzíkem držela taktovku Olomouc, ale ani nahození před bránu zpoza svatyně, ani následná střela z mezikruží neznamená vyrovnání.
17:55'
Hlinka zavezl puk do třetiny, nicméně hosté rychle poskládali obranný val před Konrádem a kapitán Pražanů nenalezl místo, kudy přihrát či vystřelit.
16:57'
Hra se opět začíná uklidňovat, puk létá ze strany na stranu, od hráčů v tmavých dresech k hráčům ve světlých.
16:13'
Ofsajd Olomouce pozastavuje hru před vchodem do obranné třetiny Sparty.
15:28'
Richard Jarůšek se sparťanským fanouškům ukazuje ve skvělém světle, ujel do samostatné akce, jenže jeho snaha zakončit nad pravý beton Konráda se nevydařila.
14:54'
Rychlý protiútok Olomouce Honzíka nijak nezaskočil a raději podržel puk ve své moci.
14:10'
Pražané ujeli dopředu jak uragán, jenže Konrád podržel své spolupracovníky a nedopřál radost domácímu kotli za jeho zády.
13:39'
Strkanici o kotouč u zadního mantinelu v pásmu Sparty přerušuje hvizd rozhodčího a následuje další přestávka k úpravě ledu.
12:11'
Vilém Burian byl blízko vyrovnání. Najel si před bránu, kde obdržel přihrávku spoluhráče, nicméně v souboji s Honzíkem nebyl tím úspěšným, hra pokračuje dál.
11:09'
Jaroslav Hlinka rychle najel dospodu levého kruhu a chtěl prostrčit puk k tyčce brány, ale byl atakován hráčem Olomouce. Následně se ostatní sparťané sjeli bránit svého kapitána, do souboje se zapojili i kotle slovní výměnou názorů. Vylučovat se nebude.
10:35'
Pech se svými spoluhráči zamotali hlavu olomouckému brankáři i dalším bránícím hráčům svižnými přihrávkami, k zakončení se ale hráči s "S" na dresu nedostávají.
09:30'
Nevydrželo to ale příliš dlouho a hokejisté z hlavního města vykazují boje do středního pásma.
09:20'
Taktovky se ujala Olomouc, zavírá sparťany v jejich třetině a začíná zvyšovat tlak.
08:41'
Hra se nese v duchu lehkého oťukávání, tempo není příliš vysoké, na programu je spíše vyčkávání, co udělá ten druhý.
07:42'
Střela olomouckého hráče od modré čáry proletěla těsně okolo levé tyče Honzíkovi svatyně a ke slovu se dostává Sparta.
07:25'
Další přerušení hry, na vině je sparťanský ofsajd.
06:58'
Následuje komerční pauza.
06:52'
Domácí po slabším momentu šli rychle dopředu a rychlá souhra za bránou soupeře vykřesala první gól utkání. Nedomlel za bránu poslal kotouč Hlinkovi, který přesně nalezl najíždějícího PETRA VRÁNU před Konráda. Domácí forvard se nemýlil a poslal puk zblízka do sítě. Asistence: Jaroslav Hlinka, Richard Nedomlel.
05:45'
Pravděpodobně zatím největší šance zápasu, Roman Vlach se octl sám před Honzíkovou bránou. Gólman se sice přesouval z místa na místo, nicméně Vlach přestřelil bránu.
05:22'
Rozhodčí zvonu přerušují hru kvůli sparťanskému prohřešku, nyní byli domácí až příliš rychlí v přechodu modré čáry.
05:04'
A je tu další zakázané uvolnění Pražanů.
04:34'
Hra je přerušena pro icing Sparty, bude se vhazovat před Honzíkem.
04:10'
Nakonec se Moravané osvobodili a obě mužstva vystřídala, Sparta se chystá k další útočné akci.
03:42'
Sparťanům se povedlo usadit v útočné třetině a tlačí na soupeřovu svatyni, Olomouc se zatím úspěšně brání.
03:06'
Nová posila sparťanské kabiny Richard Jarůšek otestoval Konráda střelou z mezikruží, olomoucký brankář puk vykopl do rohu ledu.
02:33'
Pech přihrál Formanovi na cestě do útočné třetiny, druhý jmenovaný zespodu pravého kruhu vystřelil, ale přepálil ránu. Nakonec se před Konrádem strhla ještě tlačenice.
01:45'
Na delší chvíli se kohouti usadili v útočném pásmu, střelu od modré bez problémů zachytil domácí gólman a hra je přerušena.
00:54'
Krátký výlet k bráně Honzíka zaznamenala i Olomouc, ale první nebezpečné zajímavá střelecká příležitost nepřišla.
00:12'
Na úvod se představila Sparta rychlým přechodem do útočné třetině, záhy se ale hosté osvobodily a boje začínají nanovo.
00:01'
A olomoucký kotel ke stejné příležitosti před úvodním buly roztahuje veliké choreo.
Nejprve ještě zazní státní hymna na připomenutí 17. listopadu 1989.
Mužstva se sjíždí na ledovou plochu, sparťané jsou již nastoupení na modré čáře.

HC Sparta Praha: Honzík (Aittokallio) – T. Pavelka, Z. Michálek, Mikuš, Kalina, Švrček, Tomáš Dvořák, Nedomlel – Forman, Pech, Kumstát (A) – Jarůšek, P. Vrána (A), J. Hlinka (C) – Kudrna, Reichenberg, Říčka – Uher, Saponari, Smejkal.

HC Olomouc: Konrád (Falter) – Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek (A), Houdek, L. Galvas, J. Galvas – Eberle (A), J. Knotek, Laš – Skladaný, Herman, Burian – Ostřížek, Mráz, Staněk – Jergl, R. Vlach, Macuh.

Rozhodčí: Hodek, Kika – Barvíř, Blümel.
Vzájemná utkání v aktuální sezoně

9. kolo, 1. 10. 2017: OLO – SPA 2:3 pp

Branky a nahrávky: 9. Knotek (Laš), 28. Laš (Knotek, Sundher) – 48. Pavelka (Hlinka, Pech), 49. Mikuš (Kumstát, Pech), 64. Uher (Černoch, Pavelka). Rozhodčí: Hejduk, Kubičík – Lederer, Hanzlík.
Vyloučení: 4:4, navíc Uher a Vrána (oba SPA) 10 minut.
Využití: 0:1.
V oslabení: 0:0.
Diváci: 4 915.
Střely na branku: 26:23.
Průběh utkání: 2:0, 2:3.
Nejlepší hráči utkání: Jan Knotek – Lukáš Pech.
HC Olomouc

Kohouti si na probíhající sezonu nemohou stěžovat, drží se v postupové šestici se čtyřbodovým náskokem před sedmým Chomutovem. Přes nepovedený vstup do ročníku se dokázali hokejisté Olomouce vzchopit a zažívají šťastnější časy. Vyhráli tři zápasy v řadě a dvakrát dokonce neinkasovali ani jednu branku. Naposledy zvítězili 4:0 v úterý 14. 11. na domácím ledě proti Třinci, který patří ke špičce extraligy. Celkem z posledních osmi utkání Olomouc prohrála jen dvakrát a jen jedinkrát nebodovala.

Hráčské statistiky

Nejproduktivnější hráč: Jan Knotek (14 bodů – 6+8)
Nejlepší střelec: Vilém Burian (7 gólů)
Nejlepší nahrávač: Martin Vyrůbalík (11 asistencí)
Nejproduktivnější obránce: Martin Vyrůbalik (11 bodů – 0+11)
Nejtrestanější hráč: Petr Strapáč (45 TM)
Nejlepší hráč v bodování +/-: David Škůrek, Martin Vyrůbalík (+6)
Nejhorší hráči v bodování +/-: Vilém Burian (-8)

Brankáři:
– Branislav Konrád: 1234 minut | pr. 2.43 | 90.31%
– Martin Falter: 50 minut | pr. 0 | 100 %
HC Sparta Praha

Pražané se v aktuálním ročníku extraligy trápí, četné změny, kterými prošel tým, nemají kýžené výsledky. Sparťané ve středu v Liberci prohráli šestý zápas v řadě, třetí v řadě v prodloužení, před třemi body z nastavení v poslední minutě základní hrací době ztratili o jakýkoliv bodový zisk v Litvínově. Právě tato porážka jednoznačně ukončila působení Jiřího Kalouse na lavičce Sparty. Následný příchod staronového trenéra Františka Výborného a zapojení nové posily obránce Zbyňka Michálka tedy alespoň vykřesaly pár bodíků do tabulky. Jenže to nemění nic na tom, že před 22. kolem jsou Pražané na 11. místě s 26 body z 20 duelů.

Trestné minuty: 186

Nejproduktivnější hráč: Robert Říčka, Miroslav Forman (oba 11 bodů – 6+5)
Nejlepší střelec: Robert Říčka, Miroslav Forman, Andrej Kudrna (všichni 6 gólů)
Nejlepší nahrávač: Lukáš Pech, Petr Vrána (oba 7 asistencí)
Nejproduktivnější obránce: Tomáš Pavelka (7 bodů – 3+4)
Nejtrestanější hráč: Richard Nedomlel (22 TM)
Nejlepší hráč v bodování +/-: Jiří Smejkal (+4)
Nejhorší hráči v bodování +/:- Jaroslav Hlinka (-10)

Brankáři:
– David Honzík: 630 minut | pr. 2.86| 90.48%
– Sami Aittokallio: 573 minut | pr. 2.83 | 90.59%
Přeji příjemný páteční večer u hokejové Tipsport extraligy. Pražská O2 arena nabídne od 18:30 souboj domácí Sparty a hostující Olomouce.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.