Tipsport Extraliga - Základní část - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Zlín : Olomouc - 5. listopadu 2017   15:30

Zlín
32:07' Fořt (Okál, O. Veselý)
1:3
(0:1, 1:0, 0:2)
Olomouc
15:52' J. Knotek   • 52:43' Burian  (Herman, Skladaný) • 57:28' Herman  (Ondrušek, Houdek)
Zlín
Olomouc

Zlín - Olomouc: Herman to trefil krásně a navýšil vedení hostů, 1:3

Moravské derby mezi Zlínem a Olomoucí je již u konce. Vyrovnanou bitvu nakonec dokázali v poslední třetině zvrátit olomoučtí, kteří díky dvěma trefám po hrubkách ve zlínské defenzívě odskočili na 3:1 a Zlínu se již nepovedlo snížit. Okál měl k dispozici trestné střílení,ale neuspěl. Olomoučtí tedy díky dnešní výhře za tři body přeskakují svého dnešního soupeře v tabulce.
59:04'
Zlínští v power-play tlačí, ale výborný Konrád odolává.
58:35'
Konrád kryje nahozený kotouč z veliké dálky. Ševci si berou oddechový čas.
58:01'
Kašík je na střídačce, Zlín je v šesti.
57:28'
Olomouc právě vstřelila branku!
Vypadá to, že Olomouc již rozhoduje o svém jasném vítězství. JAKUB HERMAN si počkal na odražený puk od zadního mantinelu, který bleskově uklidil do sítě. Asistence: Jiří Ondrušek, Tomáš Houdek.
57:24'
Houdek pálil z první těsně vedle.
56:52'
Olomouc se nakonec dokázala ubránit. Herman skáče zpátky na led.
56:08'
Okál zkusil bekhend, ale prokázal, že letos mu samostatné nájezdy příliš nevychází.
56:08'
Zlín může srovnat bylo nařízeno trestné střílení. Jakub Galvas zahákoval Zdeňka Okála.
55:50'
Zlínští mají tlak. Freibergs pálil mimo, Zlín má stále kotouč.
55:17'
Kotouč doskákal na hokejku Šťastného, který z blízkosti neproměnil.
54:46'
Zlín má ještě šanci na srovnání v přesilové hře. Jakub Herman (OLO) dvě minutky za sekání
54:19'
Zvýšit vedení hostí mohl Knotek, ale toho skvěle vychytal Libor Kašík.
52:43'
Krásná akce v podání Olomouce po hrubce Ference. Jakub Herman parádní nahrávkou našel na brankovišti VILÉMA BURIANA, jenž neměl problém zasunout do odkryté části branky. Asistence: Jakub Herman, František Skladaný.
52:15'
Jakub Herman to zkoušel před Kašíkem. Jeho střela zápěstím ovšem za záda zlínského brankáře neprošla.
51:26'
Je před námi druhá polovina třetí třetiny.
50:59'
Zlínští se s ledovým klidem dokázali ubránit.
49:26'
Zlín si vybojoval kotouč a hned vyhazuje.
48:53'
Martin Matějíček (ZLN) 2 minuty držení protihráče.
48:07'
Mráz se nedokázal prosadit, ale Olomouc bude mít další přesilovou hru.
46:52'
Přesilovka Olomouci utekla velmi rychle a Petran může opět do hry.
45:36'
Vyrůbalík to zkoušel od modré, neuspěl.
44:51'
Marcel Petran (ZLN) dvě minuty podražení.
43:36'
Kličkovanou předvedl Vilém Burian, Kašík byl v pozoru a kotouč schoval do výstroje.
42:17'
Kašík dvakrát úspěšně zasáhl. Hra se poté přesunula na opačný pól kluziště, kde se vhazuje u Konráda.
41:46'
Roberts Bukarts se dostal ke dvěma pokusům, nic jiného se v přesilovce Beranů neodehrálo. Olomouc je v pěti.
40:32'
Zlín dohrává přesilovou hru pět na čtyři. Nyní jsou ševci v útočném pásmu, kde kombinují.
40:01'
Ševci zásluhou Tomáše Fořta v přesilovce vyrovnali a do poslední třetiny jdeme i s tímto výsledkem. V poslední třetině to bude jistě velmi zajímavá bitva, protože oba celky budou chtít bodovat za plný počet bodů.
40:00'
39:40'
David Škůrek (OLO) dostává dvě minuty za podražení.
38:09'
Ondráčkův pokus byl ztečován do ochranné sítě. Vhazuje se po levé ruce Branislava Konráda.
37:25'
Libor Kašík neměl sebemenší potíže s nahozeným kotoučem. Buly u branky Beranů.
36:16'
Knotek našel bekhendovou žabičkou Laše, ten bohužel pro hosty ale střelu na Kašíka nevyslal. Puk je zpět na hokejkách domácích.
35:22'
Berani kombinují v útočném pásmu a pokoušejí se opět něco vymyslet.
34:25'
Dobrou pozici měl na druhé straně kluziště zlínský Honejsek. Ani on ovšem neuspěl.
32:41'
Jakub Galvas mohl srovnat, ale ve finální koncovce zakončení neuspěl.
32:07'
Zlín právě vstřelil branku!
Je srovnáno! Bekhendové nahození Okála od modré čáry dokázal také bekhendovým pokusem dopravit úspěšně do sítě TOMÁŠ FOŘT. Asistence: Zdeněk Okál, Ondřej Veselý.
31:28'
Bude se trestat. Olomouc bude hrát oslabení. Jan Knotek (OLO) vyfasoval dvě minuty za podražení.
28:36'
Do dobré střelecké pozice se propracoval Tomáš Fořt. Jeho střela z mezikruží ovšem zasáhla pouze pozorného brankáře Olomouce.
27:21'
Opět Zdeněk Okál v šanci, Branislav Konrád byl úspěšný.
26:49'
Sedláček dostal pas od Okála, ale ve finále kotouč nezpracoval.
25:34'
Zlínští obstřelují Konráda ze všech stran.
23:06'
První šanci hostí ve druhé části měl Roman Vlach, ale tomu kotouč uskočil z čepele.
21:25'
Další šance domácích, Konrád maskou vyrazil do bezpečí pokus Zdeňka Okála.
20:46'
Jeden ze zlínských útočníků minul branku. Poté se do sebe pustili Okál s Ondruškem. Vylučovat se nebude.
20:01'
Úvodní periodu vyhráli fotbalovým výsledkem 1:0 hokejisté Olomouce, kteří využili chybné nahrávky Klhůfka, kterou do sítě dopravil kapitán hostí, Jan Knotek. Berani měli místy veliký tlak, ale ten dokázala Olomouc i za pomocí Konráda ustát.
20:00'
19:23'
Poslední minutka první třetiny.
18:54'
Olomoučtí jsou kompletní.
17:22'
Zlínu se nedaří podržet kotouč, Olomouc vyhazuje.
16:46'
Nyní si zahrají přesilovku domácí. Petr Strapáč (OLO) je potrestán na dvě minuty za podražení.
15:52'
Hrubka ve zlínské defenzívě přináší vedoucí trefu Kohoutů. Klhůfkovo nahození o zadní mantinel si zpracoval JAN KNOTEK, jenž rychlou dorážkou prostřelil Kašíka k levé tyči. Bez asistence.
14:39'
Kubiš měl k překonání Konráda hned dva pokusy, ale ani jeden nevyužil.
13:31'
Berani se opět usazují před Konrádem.
12:36'
Na ledové ploše se začíná jiskřit. Popelka byl atakován a hra pokračovala. Poté si vyměnili názory domácí Řezníček a atakující Burian, bude to bez trestu.
11:51'
Okál posunul pod sebe kotouč na střílejícího Žižku, jehož pokus skryl olomoucký brankář do lapačky.
11:29'
Zlínští tlačí svého soupeře.
10:46'
Roberts Bukarts střílel z veliké blízkosti olomoucké klece. Konrád fantasticky zasáhl.
10:06'
Velikou šanci měli hosté po chybě domácího Ondráčka. Zlínský útočník nabídl kotouč Františku Skladanému, který nedokázal procpat kotouč mezi tyčkou a betonem Libora Kašíka.
9:19'
Skoro minutu se udrželi domácí v pásmu soupeře, nakonec se povedlo kotouč vyhodit pryč z pásma Vyrůbalíkovi.
8:34'
Zlínská první formace sevřela hosty v jejich obranném pásmu.
7:53'
Fořt to zkoušel z ostrého úhlu, ale Konrád byl pozorný a kotouč vyrazil.
7:24'
Olomoučtí nedokázali využít první přesilovou hru v utkání a Kubiš je zpět ve hře.
5:49'
Dělovku vyslal Martin Vyrůbalík. Brankář Zlína byl na správném místě.
5:15'
Prudší nahození vyslal od modré Lukáš Galvas. Jeho pokus bez obtíží zlínský brankář kryje.
4:42'
Pavel Kubiš (ZLN) dostává dvě minuty za podražení.
4:10'
Olomoučtí mají signalizovanou výhodu.
3:38'
Nejprve pálil Roberts Bukarts, vzápětí dorážel lotyšský kolega Freibergs. Ani jeden ovšem nedokázal prostřelit slovenského brankáře.
2:41'
Hraje se hodně rychlý hokej, rozhodčí prozatím nemusí přerušovat.
0:46'
Roman Vlach zachytil kotouč po nepřesné rozehrávce domácích, ale Kašíka neprostřelil.
0:25'
Lotyšský útočník Roberts Bukarts se dostal do první vážnější šance. Bohužel pro domácí kotouč stihl tečovat vracející se Vyrůbalík a puk si posléze schoval do výstroje Branislav Konrád.
00:01'
Ještě před úvodním vhazováním dostává k oslavě padesátých narozenin bývalý zlínský brankář a současný trenér brankářů, Richard Hrazdira.

Aukro Berani Zlín: Kašík (Štůrala) – Freibergs, Ferenc, Valenta, Matějíček, Žižka, Řezníček – Roberts Bukarts, Honejsek, Šťastný – O. Veselý, Fořt, Okál – Kubiš, P. Sedláček, J. Ondráček – Klhůfek, Fryšara, Popelka.

HC Olomouc: Konrád (Falter) – Škůrek, Vyrůbalík, Houdek, Ondrušek, J. Galvas, L. Galvas, Staněk – Eberle, J. Knotek, Laš – Skladaný, Sundher, Burian – Ostřížek, Mráz, Strapáč – Buc, Herman, R. Vlach..
Hezkou neděli ze Zlína. Již v 15:30 odstartuje duel dvou moravských týmů. Na Zimním stadionu Luďka Čajky ve Zlíně budou domácí Berani hostit Kohouty z Olomouce. Zlínští ševci se v poslední době naladili na vítěznou notu a to dnes budou chtít potvrdit. Naposledy Berani porazili Litvínov na jeho ledě hladce 3:1 a zapsali si další cenné body do tabulky. Mora hrála na domácím ledě, kde dokázala fotbalovým výsledkem zdolat Hradec 1:0. Jedinou trefu zaznamenal Bruno Mráz. Duel mezi šestým a osmým celkem v tabulce startuje již v 15:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.