Tipsport Extraliga - Základní část - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brno : Třinec - 30. září 2018   18:20

Brno
12:25' Zaťovič (Štencel, P. Holík) • 59:41' Plášek ml. (Kašpar)

Kometa Brno - Třinec: Hrdina Plášek! 18 sekund před koncem rozhodl utkání, 2:1

Tolik tedy z brněnského stadionu, budu se těšit zase na další přenosy. Pěkný zbytek víkendu.
Dalo by se říct, že byli domácí po celý zápas lepší, ale Třinec se dokázal na konci druhé třetiny a té třetí dostávat do šancí a nakonec vyrovnal. Kometa mohla přidat druhou uklidňující branku už dřív, ale vše si šetřila až na závěr. Takže těsná výhra a body zůstávají pod Špilberkem.
Duel je u konce. Nakonec ho rozhodl osmnáctiletý mladík, který dnes dostal mnoho prostoru a za to dostal sladkou odměnu. Dočkal se své první trefy v extralize a hlavně pro Kometu vydřel tři důležité body. Už to vypadalo, že se půjde do prodloužení, ale mistrovský tým nakonec těžký zápas zvládl.
Hráči zápasu: Marek Langhamer – Šimon Hrubec
59'
Hrdina Plášek! 18 sekund před koncem rozhodl utkání, 2:1
59:57'
Hosté se ještě pokoušeli s výsledkem něco udělat, ale Kometa nakonec duel zvládla a bere tři body.
59:41'
Kometa právě vstřelila branku!
Tak to je neuvěřitelné. Už to vypadalo, že půjdeme do prodloužení, ale Kometa osmnáct vteřin před koncem dost možná rozhoduje toto utkání. Kašpar se prohnal kolem celé brány, podržel kotouč a krásně našel před bránou KARLA PLÁŠKA, který střílí svůj první gól v sedmém zápase své extraligové kariéry. Asistence: Lukáš Kašpar.
58'
Vyrovnáno! Gól na 1:1 zařídil kapitán Lukáš Krajíček
58:58'
Ubránila se a může ještě něco zkusit před Hrubcem.
58:00'
Už se hrají poslední dvě minuty třetiny, Kometa je pod tlakem.
57:17'
Třinec právě vstřelil branku!
Hosté v samotném závěru přesilovky zhodnocují tuto početní výhodu. Už to vypadalo, že se Brňané ubrání, až vyslal střelu od modré LUKÁŠ KRAJÍČEK a přes několik těl se puk dostal do sítě. Langhamer toho moc neviděl a neměl šanci zasáhnout. Asistence: Tomáš Marcinko.
56:49'
Pokus Bukartse neprošel před domácí svatyni, Kometa se na chvíli osvobozuje.
56:09'
Gernátovu střelu brněnský gólman ukryl do výstroje. Třinec se však stále drží v pásmu a tlačí.
55:22'
Na Kometu čekají dost možná horké chvíle. Malec inkasuje dvě minuty a tohle je jedna možná z posledních šancí hostů.
55:22'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Tomáš Malec – 2 min., podrážení).
54:55'
Po teči od mantinelu je puk v hledišti, hra se znovu kouskuje.
54:45'
Komerční pauza, hrát se pak bude u Langhamera.
54:37'
Boj pokračuje, čas letí a stále je výsledek 1:0 pro Kometu, která brání těsný výsledek.
53:36'
Dokumentuje to i tlak čtvrté brněnské formace, která několikrát pálila na Hrubce, ten stále drží svůj tým nad vodou.
51:39'
Třinec má ještě osm minut na to, aby něco udělal s výsledkem. Mnoho šancí neměl, Kometa byla v tomto punktu nebezpečnější
50'
Horký vs. Hrubec! Nejdříve Horký nastřelil tyč, pak třinecký gólman zasáhl
50:12'
Rychlá akce domácích, Plášek vybídl do šance Hrušku, kterým to dnes slušně jde a zase to nevypadalo vůbec špatně. Kometa může žehrat na koncovku.
49:40'
Dnešní utkání sleduje 7306 diváků.
49:30'
Skvěle Štencel, který od modré nahodil kotouč na Köhlera a ten snad již potřetí v zápase zůstal sám před Hrubcem, jenže ani tentokrát ho v těžké situaci nepřekonal.
49:14'
Čermák vyhrál buly na obránce Štencela, jehož pokus z dálky Hrubec ukryl do lapačky.
49:09'
Buly po komerční pauze před třineckou svatyní.
49:02'
Dvě tutovky pro Kometu. Byl u toho Luboš Horký, který nejprve z mezikruží orazítkoval Hrubcovo břevno a poté ještě střílel z pravého kruhu. Třinec měl obrovskou dávku štěstí, mohlo být prakticky rozhodnuto. Je jasné, že mnoho gólů dnes již nepadne.
47:49'
Stále je to boj o každý metr ledu, oba týmy bojují co jen to jde. Skóre však zůstává spíše fotbalové.
46:39'
Čekali jsme dlouho na šanci, ta přišla po jedovce Hrušky, ale Hrubec chytá.
45:40'
Třinec hraje v plném počtu, své první oslabení hosté zvládli v klidu.
44:46'
Dlouho se čekalo na nějakou šanci v přesilovce, Kašpar nejprve neuspěl střelou z levé strany, pak to zkusil Köhler, brankář Třince v pohodě kryje.
43:47'
Ovšem v oslabení ujel Adamský a Langhamer musel vytáhnout jistý zákrok po střele z pravého kruhu.
43:31'
První přesilovka také pro Kometu, dnes se hraje velmi čistě a bez faulů, což je jen a jen dobře.
43:27'
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Tomáš Marcinko – 2 min., pozdní dohrání).
43:27'
Bude se vylučovat, dnes podruhé v zápase. Tentokrát na straně Třince.
42:55'
Nahození Vlacha brněnský gólman dobře viděl, puk chytá do lapačky.
42:40'
Horký nedosáhl na prudký kotouč, píská se zakázané uvolnění.
42:00'
Zatím je to z obou stran opatrné, Kometa nechce udělat chybu, hosté budou muset tak či tak otevřít víc hru, pokud chtějí pomýšlet na nějaký bodový zisk.
41:26'
Třinec se vzápětí pokusil o protiakci, zakončení se taktéž nekonalo.
40:48'
Mallet nahazoval kotouč, hledal někoho ze spoluhráčů, ale Kometa se ke střele nedostala.
40:08'
Hrubec ihned přerušuje hru, buly po jeho pravici.
40:01'
Chystá se úvod třetí třetiny, na buly jdou první formace.
Máme za sebou druhou třetinu, ve které jsme gól neviděli. Několik šancí však ano. Patnáct minut měla Kometa více ze hry a také několik dobrých tutovek, jenže je neproměnila a v posledních minutách si vynutil tlak soupeř. Největší možnost měl dobře hrající Dravecký, ale skvělým zákrokem se prezentoval Langhamer. Možná se na Brnu podepisuje sobotní duel, tak či tak, zatím drží těsně vedení.
Střely na bránu: 15:16, střely mimo: 15:3
Další třetina začne přibližně ve 20:06.
40:00'
39:16'
Už se hraje poslední minuta druhé třetiny a Barinka nyní střílel ránu od modré, jenže zlomil hůl a musel rychle pelášit do obrany. Střelu Galvinše řešit nemusel on, ani Langhamer. Šla vysoko nad.
38'
Erat, Němec a Čiliak v hledišti! Trojice sledovala domácí zápas Komety se Třincem
38:26'
Ačkoliv se Langhamer ve druhé části docela nudil, nyní má plné ruce práce. Třinec se i nadále tlačí před jeho klec.
37:45'
Opět se musel brněnský brankář činit. Po střele Martynka mu vypadl kotouč z výstroje, ale šel mimo tři tyče. Třinec se v posledních minutách nadechl k náporu.
36:13'
Největší šance hostů v celém zápase a fantastický zákrok Langhamera. Ten se dokázal rychle dostat k levé tyči, když u ní zakončoval Dravecký. Slovenský hokejista zvedal kotouč do horních pater brány, ale gólman Brna předvedl dosavadní zákrok večera.
35:26'
Navštívenku na třineckou bránu posílal Hruška, ale byla to spíše propagační střela. Kometa zůstává v pásmu.
35:02'
Další zakázané uvolnění Třince, buly před bránou gólmana, který se v této třetině rozhodně nenudí.
34:38'
Čermák zpoza brány vybízel kolegu Dočekala do zakončení, třinecký gólman hokejkou překazil akci.
34:07'
Po sérii nepřesností se Kometa dostala do brejku, který vzal na sebe Karabáček. Místo přihrávky Zohornovi vypálil a Hrubec opět čaruje ve svém pracovišti.
33:31'
Po krátké pauze znovu buly u třinecké brány.
33:31'
Tohle už bylo lepší, tedy pro Kometu. Hruška si našel prostor před Hrubcem a ten musel vytasit další důležitý zákrok. To byla gólová akce Komety.
32:57'
Střelu Doudery brněnský brankář neviděl, ale kotouč šel hodně mimo. Poté promáchl v dobré pozici Plášek.
31:49'
Ihned po buly střílel Barinka, na dorážku se ještě chystal Holík, Hrubec opět výborný. Ještě mu pomohla obrana a založila útok Ocelářů.
31:08'
Radim Zohorna vypustil střelu z levého kruhu, ale ta šla vysoko nad. Posléze se píská ofsajd modrobílého celku.
30:37'
Čekáme na další šance, zatím se bojuje ve středu hřiště.
30:00'
Jsme v polovině utkání a střelou od modré vyslal obránce Galvinš, Langhamer jeho pokus viděl.
29:35'
Petr Holík si dlouho hrál s pukem, chtěl si najít ideální pozici k zakončení, nakonec trefil jen obránce.
28:56'
Ofsajd Komety znamená vhazování ve středním pásmu.
28:27'
Dnes podruhé si nabruslil v plné rychlosti do šance Köhler a dopadl opět podobně. Jeho pokus končí těsně vedle.
27:27'
Vlach se tlačil k dorážce, která by asi znamenala vyrovnání, ale skvěle se vrátili brněnští obránci. Třinečtí po delší době vystrkují růžky.
26:38'
A je tu reklamní pauza. Kometa je i ve druhé třetině lepším týmem, hýří pohybem a je aktivnější.
26:38'
Třinecké útoky zatím Kometa dokáže eliminovat a sama zakládá nebezpečné brejky. Jeden nyní zakončoval po souhře s Kašparem brněnský rodák Hruška, puk končí nad.
25:37'
Gulaši nahození chtěl tečovat Alex Mallet, Hrubec vše potřebné viděl a puk má v lapačce.
25:17'
Puk mimo hřiště, hra se stěhuje do středního pásma. Třinci se nepodařilo založit protiakci.
24:34'
Obrovská šance Komety a v ní Horký. Tomu předložil exkluzivní pas obránce Malec. Před Hrubcem byla volná dálnice, ale mladý brněnský útočník na třineckého mága v jasné šanci nevyzrál.
23:58'
Třinec se snaží nastěhovat před Langhamerovu bránu, ale Kometa dobře brání a nepouští svého soupeře k nějakým nebezpečným pokusům.
23:26'
Dobré střídání Karla Pláška, který nejprve pomohl obraně a poté založil útok. Celá akce skončila až u Hrubce, který zastavuje kotouč u své pravé tyče.
22:21'
Tentokrát si vynutila tlak čtvrtá lajna Brna, ke střele se však Čermák nedostal. Dostal se až Malec, ale byla sražená mimo.
21:55'
Diváci si přejí druhou brankou, která navíc nebyla daleko. Hruškův útok si vytvořil velký tlak v útočném pásmu a Hrubec spolu s obranou musel řešit několik ošemetných situací.
20:41'
Kometa chtěla zahrozit Gulašim, jeho pokus byl však sražen a Štencel se musel honem rychle vracet, aby překazil brejk soupeře.
20:15'
Jdeme do druhé třetiny, Třinec se ihned dostal do pásma, ale dlouho tam nezůstal.
20:01'
Máme za sebou první třetinu, ve které byla Kometa lepším týmem. Měla více ze hry a také více gólových šancí. Jednu z nich proměnila, když Štencel našel Zaťoviče, který v podstatě pohodlně zakončil do prázdné brány. Hrubec se musel hodně činit, ale další gól nedostal. I Marek Langhamer musel krýt několik pokusů, ale gólovky to vyloženě nebyly. Takže zatím stav 1:0 pro Brno.
Střely na bránu 8:7, střely mimo 9:2.
Další třetina začne přibližně v 19:10.
20:00'
19:35'
Nebezpečný pokus Köhlera, který si nabruslil do nebezpečného palebného prostoru a znovu mnoho nechybělo. Puk končí těsně vedle.
18:47'
Teď to byl pro změnu Jan Hruška, který se tlačil před třineckou klec, bekhendová střela končí na betonech Šimona Hrubce.
17:38'
Brno je v pěti a ihned pálilo Karabáčkem, který minul o kousek zařízení. Totéž se mu povedlo i o chvíli pozdě, neboť tvrdou ránu poslal obránce Malec a čerstvá posila Komety přizvedla kotouč. Hrubec se jen ohlížel.
17:27'
Těsně před příchodem Štencela je tu dokonce icing hostů. Kometa soupeře prakticky k ničemu nepustila.
16:38'
Stále se hraje spíše u Hrubce, Kometa oslabení zvládá perfektně.
15:46'
První početní výhoda pro hosty, jenže zatím Dočekal a Zaťovič dobře napadají a vyhazují puk co nejdál od svého brankáře.
15:29'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Jan Štencel – 2 min., podrážení).
15:05'
Mikuš nepustil Martynka do akce, puk zůstal ležet pod ním a hra je přerušena.
14:20'
Puk opět v ochranné síti. Buly před Hrubcem.
13'
Štencel nádherně přihrál Zaťovičovi, ten překonal Hrubce, 1:0
13:58'
Malec v tísni odpálil kotouč, Kometa tím zároveň založila další útočnou akci.
13:14'
Střelu hostujícího Draveckého srazil brněnský obránce, puk v ochranné síti. Po komerční pauze buly u Langhamera.
12:25'
Domácí jdou do vedení. MARTIN ZAŤOVIČ se dostal zcela nekrytý sám na zadní tyč, kde jen pohodlně dopravil puk do prázdné brány. Hrubec už ležel, natahoval se však marně. Perfektní přihrávku vyslal obránce Štencel, který určitě zaslouží pochvalu za dobré oko. Asistence: Jan Štencel, Petr Holík.
12:07'
Pokračuje se dál v solidním tempu, Kometa je nastěhovaná v pásmu.
11:13'
Icing Komety a budeme sledovat další buly pod brněnským kotlem, který dnes připravil choreo pro Petera Muellera. Jenže ten je kvůli nemoci v útrobách haly pouze v civilu.
10:30'
Dvě velké šance Komety během pár vteřin. Nejprve střílel Nahodil a poté i obránce Gulaši, jehož dělovku Hrubec vůbec neviděl. Jen to v hledišti zahučelo, puk šel o pár čísel vedle.
10:05'
Hrát se bude v útočném pásmu Třince, Kometa se dopustila hry vysokou holí.
09:38'
V akci Kašpar s Hruškou, jenže se dostali do ofsajdu. S nimi nyní na ledě třináctý útočník Horký, který alternuje s Pláškem.
09:23'
Oceláři se s ničím dlouho nepářou a ihned pálí. Prostor na volej dostal Chmielewski a jeho ránu chytá Langhamer do výstroje.
08:57'
Zaťovič chtěl poslal do brejku Malleta, obrana Třince si tuto situaci dokázala pohlídat.
07:16'
Posléze střílel z levého kruhu Cienciala a opět výborný zákrok domácího brankáře. Třinci teď patří poslední sekundy. Je nastěhován ve svém útočném pásmu.
06:59'
Pěkná střela Adamského a zároveň pěkný semafor Marka Langhamera, který předvedl jistý zákrok.
06:38'
Mallet ihned po buly pálil z otočky, Hrubec byl připraven ve svém brankovišti. Poté puk vypadl do hlediště, buly ve středním pásmu.
06:24'
Následuje komerční pauza.
06:24'
Köhler stáhl kotouč vysokou holí na Martina Dočekala, který dvakrát střílel na Hrubce, ale už to bylo po přerušené hře.
05:06'
Kašpar krásnou přihrávkou na zadní tyč hledal volného Pláška, který se i dostal k zakončení, leč o kousel minul Hrubcovu bránu. To byla asi největší šance dosavadního průběhu zápasu.
04:38'
Hosté se ale také snaží a nebezpečně střílel Dravecký, Langhamer výborně zasáhl.
03:36'
Brňané si vytvořili dvě dobré šance, jenže gól z toho nebyl. Především Köhlerova šance po úvodní trefě volala.
02:48'
Na druhé straně pálil kapitán Krajíček a první zákrok si připisuje Langhamer. Ovšem Kometa je v útoku nebezpečná, nyní se sám před bránu dostal Köhler, který si stihl položit i Hrubce, jenže nedokázal zvednout kotouč.
02:16'
Tvrdá rána od modré, kterou vyslal Malec nadělala Hrubcovi problémy, musel se hodně natahovat, aby ubránil svou levou tyč.
01:17'
Hruška kombinoval s mladým Pláškem, Hrubec mohl být v klidu. Poté však Po Karabáčkově pasu zahrozil Radim Zohorna bekhendem a třinecký gólman se musel činit.
00:27'
Holík se snažil dostat přes dva obránce, ale k zakončení to nakonec nevedlo. Brno se ovšem usadilo v pásmu.
00:15'
První buly pro Třinec, který jde do útoku.
00:01'
Rozhodčí vstupují na led, pozvolna i hráči obou týmů, čeká nás jistě napínavá bitva dvou loňských finalistů.

HC Kometa Brno: Langhamer (Vejmelka) – Barinka, Mikuš, Gulaši, Štencel, Malec (A), Bartejs – Zaťovič (A), P. Holík, Mallet – Plášek ml., Hruška, Kašpar – R. Zohorna, Nahodil, Karabáček – Dočekal, L. Čermák (C), Köhler – L. Horký.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Krajíček (C), M. Doudera, Galvinš, D. Musil, Gernát, Adámek – Dravecký (A), Marcinko, Martynek – Adamský (A), Cienciala, Svačina – Roberts Bukarts, M. Kovařčík, Kofroň – Chmielewski, R. Vlach, Rudovský – Raška.

Rozhodčí: Kubičík, Hradil – Gebauer, Lederer.
"Je jasné, že každý se na nás chce vytáhnout. Každý se na mistra motivuje ještě víc než na kohokoliv jiného. My musíme hrát svou hru, což jsme v tomto utkání neplnili, a to byl kámen úrazu. Taktéž je to důvod, proč máme jenom jeden bod. Čas je vlastně jen na rozbruslení před zápasem. Na Třinec se přichystáme stejně, jako se chystáme na každého soupeře a budeme chtít určitě vyhrát," říká před nedělním kláním brankář Komety Karel Vejmelka,
Kometa hraje již třetí týden systémem sobota venku, neděle doma. Zatím dokázala uhrát celkem devět bodů. V sobotu na Brňany čekala dohrávka 5. kola v Pardubicích. Dlouho to byl vyrovnaný zápas, ve kterém nejprve Kometa vedla, pak se však Dynamo dostalo do vedení. Jenže remízu a prodloužení zajistil Michal Barinka. Šlo se do nájezdů, které lépe zvládly Pardubice.
Třinec zatím neprožívá příliš dobrý start do sezóny. Oceláři z pěti odehraných utkání vydolovali pouhé tři body za venkovní výhru v Karlových Varech. Poslední porážku prožili Varaďovi svěřenci v pátek na ledě Hradce 0:2.

"Mrzí mě konečné skóre, které je pro nás kruté. Myslím, že jsme neodehráli špatný zápas, sahali jsme po bodech. Nalomil nás první inkasovaný gól v přesilové hře domácích. Ve druhé třetině jsme si ale vytvořili šance na to, abychom srovnali. I ve třetí jsme měli velkou příležitost při hře pět na tři celé dvě minuty, domácí ale podržel brankář. I přes velké šance se nám nepodařilo dát vyrovnávací gól, který by narušil pohodu domácích," tvrdil hlavní lodivod Třince po utkání.
Sportu zdar a hokeji zvlášť. Dnes na nás v DRFG areně čeká opravdový šlágr kola. Loňský mistr bude ve své hale hostit vicemistra. Půjde tedy o souboj dvou gigantů, kteří na sebe narazili v dubnovém finále a úspěšnější byla brněnská Kometa, která soupeře přehrála 4:1 na zápasy. Zároveň oba kluby reprezentují český hokej v Lize mistrů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:20.