Tipsport Extraliga - Základní část - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Chomutov : Vítkovice - 5. října 2018   17:30

Chomutov
Chomutov
32:54' Huml  • 34:56' J. Stránský
2:3
(0:2, 2:1, 0:0)
Vítkovice
14:50' Tybor  (O. Roman) • 17:30' P. Zdráhal  (Š. Stránský, de la Rose) • 28:49' Schleiss  (Szturc, Šidlík)
Chomutov
Hribik, Pavlovič – Brejcha, Jelínek
ZS Chomutov
2 911 diváků
Vítkovice

Chomutov - Vítkovice: Dlouhý jel sám na Bartošáka, gól z toho nebyl

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek pátečního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou.
Nejlepším hráčem na hostující straně byl vyhlášen Ondřej Roman, na té domácí pak Ivan Huml.
Střely na branku: 40 – 20
Je dobojováno. Ač měli Piráti chvílemi drtivý tlak před hostující brankou, na srovnání stavu skóre to nestačilo. Hosté tak svůj těsný náskok uhájili až do konce. Nutno podotknout, že se o výsledek obávali až do závěrečné sirény. Tři body tak putují do Vítkovic, domácí celek tak znovu neboduje a stále má na svém kontě nulový počet bodů.
59:50'
Hosté opět poslali puk do středního pásma a vypadá to, že domácí už to nestihnou.
59:40'
Další icing hostů. Vítkovice pošetřily další cenné vteřiny z tlaku domácích v powerplay.
59:25'
Nyní se už zakázané uvolnění píská a hra se tak stěhuje opět před Patrika Bartošáka, kde se bude vhazovat po jeho levé ruce.
59:05'
Bartošák dostal puk nad svou branku, kde ho sebral obránce hostů a vyhodil ho do středního pásma šikovně tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
59:00'
Vítkovičtí u mantinelu snaží získat kotouč a chtěli by ho vyhodit z pásma, zatím se jim to ale nedaří.
58:31'
Branka Pirátů je prázdná. Domácí to zkoušejí se šesti bruslaři v poli.
58:31'
Piráti si berou oddechový čas.
58:31'
Velký nápor před brankou Vítkovic nakonec zastavil Bartošák. Vedle jeho branky se poté strhla menší potyčka, kterou ale sudí vyřešili pouze domluvou.
58:00'
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:45'
Hosté jsou kompletní.
57:33'
Juraj Valach střílel na Bartošáka, obrana hostů však jeho pokus vyrazila do bezpečí a následně se pak osvobozují.
56:35'
Vítkovičtí se osvobozují a posílají puk až před branku domácích. Lukeš vyjel z branky, aby pomohl udržet útok domácích, ale hosté odkrytou branku netrefili.
56:00'
Piráti se uhnízdili v pásmu hostů a Růžička pálil z první. Bartošák dostal puk pouze před sebe a u něho tak domácí hráči zůstanou i nadále.
55:45'
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Jakub Lev – 2 min., sekání).
55:34'
Pavel Klhůfek si sjel na pravou stranu a z úhlu se snažil překvapit Bartošáka, ten jeho pokus kryje.
55:12'
Patrik Bartošák raději ukryl kotouč pod svojí lapačku, když na něho dotírali domácí hráči. Hra je přerušena a vhazuje se po jeho pravici.
54:21'
Piráti nepřestávají s tlakem v útočném pásmu a snaží se stále o vyrovnání, které ale zatím nepřichází. Hosté se začínají soustředit na bránění svého těsného vedení.
53:50'
Masi Marjamäki vložil hůl do střely Humla a orazítkoval tyč hostující branky!
53:24'
Stejná situace se opakuje i nyní.
53:20'
Zakázané uvolnění domácích a tentokráte se hra stěhuje před Lukeše. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.
53:03'
Vysoká hůl v útočném pásmu Chomutova znamená stěhování hry do střední třetiny, kde se bude vhazovat. Tlak Pirátů je tak na chvíli zastaven. Následuje také další komerční přestávka.
52:37'
Z prostoru mezi kruhy pálil z otočky Stanislav Dietz, ale Bartošák byl mezi třemi tyčemi pozorný.
51:57'
Další závar před vítkovickou klecí. Na Bartošáka šly další dvě střely, se kterými mu pomohla vlastní obrana a ta nedovolila, aby se domácí hráči dostali k možnému vyrovnání.
51:18'
Adam Dlouhý odstavil od kotouče Jakuba Lva a poté dostal puk do středního pásma. Dále se však Piráti nedostali.
50:26'
Ivan Huml se dostal před branku Vítkovic, jeho přízemní projektil však za Bartošákova záda neposlal. Následně pak měli Piráti další šanci, ale obrana Vítkovic byla na svém místě.
50:04'
Utkání sleduje 2 911 diváků.
49:30'
Juraj Valach pálil od modré čáry, jeho pokus tečoval Vladimír Růžička, ale jeho pokus šel mimo tři tyče.
49:20'
Zakázané uvolnění Vítkovic a hra se tak stěhuje před branku Patrika Bartošáka. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.
49:03'
Nyní následuje další komerční přestávka.
47:57'
Roman Szturc se šikovně prosmýkl podél pravého mantinelu do útočného pásma a poté přes obránce domácích prošel až k Lukešovi, jeho přízemní střela mu ale nesedla.
47:11'
Vladimír Růžička střílel z otočky, trefil však jen pouze Šimona Stránského, který kotouč vytáhl do středního pásma.
46:31'
Piráti v rohu kluziště vyšťourali kotouč na svou stranu a ujeli do útočného pásma. Jenže obrana hostů je velmi rychle poslala zase zpátky.
45:30'
Jakub Lev se snažil tečovat puk před brankou Pirátů, jenže to bylo nepřesné. Hned na to jeli Piráti do akce na opačné straně, ke které ani nedošlo.
45:07'
Domácí celek je v plném počtu.
44:11'
Krenželok chtěl poslat puk spoluhráči v obraně, dostal však kotouč do středního pásma a hosté se tak musejí vracet. Domácí naopak pošetřili cenné vteřiny ze svého oslabení.
43:52'
Vítkovičtí se vrátili zase zpátky a nyní po jejich střele už musel zasahovat Štěpán Lukeš a raději před dotěrnými hosty přerušil hru.
43:30'
Ondřej Roman se v přesilové hře dostal ke střele, kterou vytěsnil do bezpečí Ondřej Roman, poté se domácí osvobodili.
43:07'
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Ronald Knot – 2 min., podrážení).
42:00'
Hosté jsou v plném počtu.
41:51'
Ivan Huml střelou zápěstím ohrozil Bartošáka, jeho pokus však zablokovala obrana hostů a ti se osvobozují.
40:50'
Domácí se pak sami připravili o pásmo, do kterého se bleskově vrátili zase zpět. Lukáš Vantuch poslal přízemní střelu, kterou Bartošák neviděl, ovšem nakonec kotouč našel někde ve své výstroji.
40:10'
Piráti se hned v úvodu třetí třetiny nastěhovali do útočného pásma a začínají tak svou přesilovou hru. Z levého kruhu střílel Dietz, ale Bartošák ji pokryl.
40:01'
Střely na branku: 30 – 17
Také druhá třetina je minulostí. V ní hosté v devětadvacáté minutě utekli do tříbrankového vedení, když se trefil Jan Schleiss a s Piráty to nevypadalo vůbec dobře. Jenže Ivan Huml z mezikruží málem protrhl síť za zády Bartošáka a vykřesal naději pro domácí. No a o necelé dvě minuty později ujel ve vlastním oslabení Jan Stránský, jenž dostal Chomutov na dostřel jediné branky. Čeká nás tak ještě zajímavá druhá třetina, která začne přibližně v 19:20 a Piráti ji začnou přesilovou hrou.
40:00'
40:00'
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Vladimír Růžička – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Samson Mahbod – 2 min., krosček).
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Samson Mahbod – 2 min., hrubost).
39:45'
Nyní domácí znovu hrozili před hostující brankou, Bartošák po další akci zastavil hru a vhazovat se ještě bude po jeho levé ruce.
39:20'
Za brankou Štěpána Lukeše vybojovali kotouč domácí hokejisté a Juraj Valach ho dostával do útočného pásma. Lukáš Vantuch hledal zpoza hostující branky najít spoluhráče, to se však nepovedlo.
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:21'
Petr Koblasa protečoval puk do útočného pásma, ale hosté ho dokázali zachytit a po delší době utekli do útočné třetiny oni.
38:16'
Patrik Bartošák kryje další pokus domácích a hodně drží svůj tým. Následně hru přerušil a vhazovat se bude po jeho levé ruce. Piráti tak stále drží útočnou třetinu.
37'
Dlouhý jel sám na Bartošáka, gól z toho nebyl
37:33'
Závar před vítkovickou brankou, v něm sebral puk Tomica, ale před ním mu kotouč nesedl. Moc nechybělo a mohlo být vyrovnáno! Piráti v závěrečných minutách mají drtivý tlak před Bartošákem.
36:50'
Domácí hokejisté nyní na ledové ploše působí, jako by je někdo pokropil živou vodou. Je jich plné kluziště a je vidět snaha, jak moc chtějí vyrovnat.
36:45'
Vítkovická střídačka si bere oddechový čas.
36:45'
Piráti byli v další obrovské šanci, Adam Dlouhý si rukou ze vzduchu poslal puk na hokejku a poté šel do samostatného úniku. Jeho pohotovou střelu pak Bartošák kryje efektním semaforem.
36:21'
Patrik Bartošák musel znovu do akce, těsně před ním tečoval kotouč Adam Dlouhý a hostující gólman tak svůj tým podržel. Hra je přerušena a vhazovat se bude po jeho levé ruce.
35'
Gól v oslabení. Stránský dostal puk za Bartošáka, 2:3
35:17'
Piráti jsou v plném počtu.
34:56'
Piráti právě vstřelili branku!
A je to už pouze o jednu branku. Piráti jsou Vítkovicím na dostřel. Na modré čáře neudržel puk Erik de la Rose a do samostatné akce se díky tomu vyřítil JAN STRÁNSKÝ. Ten zblízka kolem levého betonu Bartošáka dostal kotouč za jeho záda – 2:3. Bez asistence.
34:02'
Radoslav Tybor byl na levém kruhu tísněn obranou domácích a ta mu nedovolila ohrozit Lukešovu branku.
33'
První gól domácích vstřelil Huml, 1:3
33:29'
Chomutovští se osvobodili a kotouč poslali až před branku Vítkovic. Pošetřili tak cenné vteřiny ze svého oslabení.
33:17'
Následuje další komerční přestávka.
33:17'
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Pavel Klhůfek – 2 min., nedovolené bránění).
32:54'
Domácí dávají veledůležitou branku v utkání. Po vyhraném souboji o puk v rohu kluziště založili akci a v mezikruží se dostal ke střele IVAN HUML, který pořádnou dělovkou vymetl snad všechny pavučiny v síti Bartošáka – 1:3. Bez asistence.
30:58'
Za brankou Pirátů vybojovali domácí hráči kotouč a snažili se ho poslat do středního pásma. To se jim nepovedlo a zahrozit tak mohli znovu hosté.
30:21'
Ne, Chomutovu se zase nedařilo v útočné třetině. Dost tomu pomáhají i obránci Vítkovic, kteří je k ohrožení Bartošákovy branky příliš nepouštějí.
29'
Domácí v problémech, Schleiss zvýšil na 0:3
29:25'
Domácí se nedostali do útočné třetiny, puk tak získali opět hosté a v poklidu zamířili na opačnou stranu. Takřka v polovině utkání mají zatím pohodlný náskok.
28:49'
Vítkovice právě vstřelily branku!
S Piráty to už nevypadá vůbec dobře. JAN SCHLEISS převzal na hranici modré čáry přihrávku, nabruslil si blíže Lukešově kleci a poté střelou do šibenice přidává už třetí branku svého celku – 0:3. Asistence: Roman Szturc a Petr Šidlík.
27:53'
Bartošák vyrazil svoji vyrážečkou další střelu domácích a hned na to nechal hru plynout a poslal tak puk mezi své spoluhráče, kteří míří do útočné akce.
27:31'
Piráti nyní zamkli hosty v jejich pásmu a proti prudké střele Mrázka z pravého kruhu zasahoval Patrik Barošák, který posléze hru přerušil.
27:21'
27:18'
27:01'
Vladimír Růžička si nabruslil na vrchol kruhů, ze své oblíbené pozice však Bartošáka příliš neohrozil. A hned na to přichází další osvobození Vítkovic.
26:31'
Vítkovičtí získali puk a okamžitě ho vyhodili až před domácí branku. Je tu jejich osvobození a pošetřili tak cenné vteřiny ze svého oslabení.
25:50'
Piráti se usadili v útočném pásmu a roztáčejí přesilovkový kolotoč. Juraj Valach od modré čáry napřáhl ke střele z první, ale puk skončil jen vedle pravé tyče z pohledu Bartošáka.
25:30'
Dávid Skokan u levé tyčky Bartošákovy branky chtěl kotouč zasunout za jeho záda, ale hostující brankář nastavil levý beton a pokus zastavil.
25:18'
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Ivan Baranka – 2 min., napadení).
24:54'
Domácí mají signalizovanou výhodu a pokud se jim nepodaří skórovat, budou hrát svou druhou přesilovou hru.
23:54'
Rastislav Dej byl tísněn na pravé straně a s pukem se dostal do rohu kluziště. Poté ho vybojovali Piráti a už míří do útočného pásma.
23:18'
Domácí se dostali do útočného pásma, jenže stejně jako před chvílí se v něm nedokázali usadit. A hned na to ujeli zase hosté, Jakub Lev však zblízka Lukeše nepřekonal.
22:32'
Patrik Zdráhal si nabruslil podél levého mantinelu do útočného pásma a vystřelil, jeho pokus ještě před Lukešem tečoval Lukáš Kucsera, ale domácí brankář byl opět pozorný.
21:37'
David Květoň převzal přihrávku od Hrbase a z mezikruží vystřelil. Jeho pokus dokázal pokrýt Štěpán Lukeš a hned na to poslal kotouč mezi své spoluhráče.
21:02'
Jenže opět se v útočném pásmu vůbec neohřáli a rodila se akce na vítkovické straně. Ke střele před Lukešem se dostal Petr Šidlík, tomu ale kotouč přeskočil čepel.
20:35'
Štěpán Lukeš posunul kotouč na Davida Šticha a Piráti jdou dopředu.
20:25'
Další náznak akce Pirátů maří postavení mimo hru, ve kterém se ocitl Jakub Sklenář. Opět se tak bude vhazovat ve středním pásmu.
20:12'
Marjamäki se natlačil před branku hostů, prostrčit kotouč za Bartošákova záda se mu však nepovedlo. Ten ukryl puk pod lapačku a záhy přerušil hru.
20:01'
Střely na branku: 11 – 9
První třetina je za námi. V ní jsme dlouho čekali na úvodní branku zápasu. K vidění byl spíše opatrný hokej, zejména ze strany domácího celku. V patnácté minutě udeřili hosté. Radoslav Tybor hned po vhazování našel nikým nehlídaný puk a bekhendem ho uklidil zpoza betony Lukeše za jeho záda. A za necelé tři minuty pak přidal další trefu Patrik Zdráhal, jenž nad pravým kruhem vyslal střelu, která propadla za Lukešova záda. Hosté tak mají dvoubrankový náskok a před domácími je tedy nelehká úloha, a sice tento smazat. Uvidíme, co nám přinese druhá třetina, která začne přibližně v 18:25.
20:00'
19:50'
Puk je ve středním pásmu a už to vypadá, že se nic nestane. První dějství tak spěje do samého konce.
19:06'
Vladimír Růžička zvolil místo přihrávky na Masiho Marjamäkiho střelu, která zamířila jen na brankáře Bartošáka.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18'
Další gól hostů přidal Zdráhal, 0:2
18:22'
Přihrávka rukou v útočném pásmu Chomutova a sudí vykazují hru zpět do středního pásma.
18:00'
Domácí tak mají dvoubrankovou ztrátu, kterou se pokusí dohnat. Nyní se vhazuje v blízkosti hostující branky.
17:30'
Ridera přidává další branku v závěru první třetiny. PATRIK ZDRÁHAL napřáhl z pravého kruhu a dostal kotouč za Lukešova záda. Kucsera se ještě snažil dorážet, ale nemusel, puk už byl za brankovou čarou – 0:2. Asistence: Šimon Stránský a Erik de la Rose.
16:59'
Marek Tomica číhal v předbrankovém prostoru hostů, ale přihrávky se nedočkal. V rohu kluziště domácí ztratili puk a hosté jdou do rychlé akce.
16:50'
Další zakázané uvolnění Pirátů a opět se hra stěhuje před jejich branku. Další vhazování proběhne opět po pravé ruce Lukeše.
16:29'
Další nebezpečná střela hostů. Rastislav Dej napřáhl na vrcholu levého kruhu a do akce musel jít znovu Štěpán Lukeš. Ten po svém zákroku raději přerušil hru a vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
15'
Hosté se trefili jako první, prosadil se Tybor, 0:1
15:35'
Piráti se po vhazování ve středovém kruhu dostali do útočného pásma, kde však před Bartošákem nic nevymysleli. Následně pak ztratili puk a do akce jdou znovu Vítkovice.
14:50'
A po vhazování před domácí brankou se hned hosté ujímají vedení. Před Lukešem se zjevil nikým nehlídaný RADOSLAV TYBOR, jenž z bekhendu prostřelil chomutovského brankáře mezi jeho betony – 0:1. Asistence: Ondřej Roman.
14:46'
Po chvilce se Piráti dopustili dalšího zakázaného uvolnění a hra se tak stěhuje zase před Lukeše.
14:27'
Jan Výtisk držel puk za vlastní brankou a poté se vydal do středního pásma. Svou přihrávkou hledal Patrika Zdráhala, ten na puk nedosáhl.
13:03'
Vladimír Růžička jel v tandemu s Masim Marjamäkim a druhý jmenovaný pak dostal přihrávku na levý kruh. Jeho pokus si ovšem pohlídala vítkovická obrana.
12:45'
Zakázané uvolnění Chomutova a vhazování po levici Štěpána Lukeše se v krátkém sledu po sobě bude opakovat.
12:39'
Následuje další komerční přestávka, po ní se bude vhazovat po levé ruce Štěpána Lukeše.
12:10'
Jan Havel se pokusil o střelu, ale tísnil ho Daniel Krenželok, jenž ho následně i o puk připravil. Znovu se tak hosté jali do útoku.
11:49'
Obrana domácích chybovala a do rychlé akce se řítili hosté. Z levé strany zakončoval pořádnou ránou Jakub Lev a jeho dělovku pokryl Štěpán Lukeš, jenž hodně svůj tým podržel.
10:46'
Vladimír Růžička vybojoval puk v obranné třetině, ten se nakonec dostal zpět na hole hostů a Tybor vyslal střelu po zemi, která ale skončila mimo tři tyče.
10:28'
Další ofsajdová past domácích, ve které byl tentokráte chomutovský obránce Bohumil Jank.
09:50'
Hosté jsou už v plném počtu.
09:08'
Po střele Juraje Valacha od modré čáry se puk odrazil k hostující obraně a ta ho posílá opět až před Štěpána Lukeše. Vypadá to, že Vítkovičtí své oslabení už zvládnou.
08:32'
Masi Marjamäki nabruslil do útočného pásma, byl však v třetině hostů o něco dříve, než puk a je z toho postavení mimo hru. Vhazovat se tak bude ve střední třetině.
08:03'
Hosté se po zisku kotouče okamžitě osvobodili a poslali kotouč až před domácí klec. Piráti tak zakládají akci od vlastní branky.
07:50'
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Samson Mahbod – 2 min., hákování).
07:13'
Tlak před brankou Bartošáka, chvíli před ním skákal puk a domácí se snažili ho dorazit za jeho záda, ale nepovedlo se jim to. Nicméně je signalizováno vyloučení hostů a Piráti budou hrát přesilovou hru, pokud výhodu nevyužijí.
06:36'
Schleiss se nedostal ke kotouči za brankou Pirátů, nakonec to ale vyšlo a na Lukeše vyslal střelu od modré čáry Daniel Krenželok a po jeho pumelici ukryl kotouč v lapačce právě domácí brankář.
06:25'
Dietz nahodil puk za branku Patrika Bartošáka a Piráti se v útočné třetině udrží. Nyní se bude vhazovat po pravici vítkovického brankáře.
06:11'
Další postavení mimo hru na vítkovické straně. Hra se tak stěhuje zpět do středního pásma, kde se bude vhazovat. To vše ale až po komerční přestávce, která právě následuje.
05:34'
Další střelu z levého kruhu na domácí straně vyslal Lukáš Vantuch, ale Patrik Bartošák si opět pohlídal místo u své pravé tyče.
05:06'
Nyní už to ale obrana Pirátů zvládla a má puk pod kontrolou, domácí hráči tak mohou zamířit do hostujícího teritoria.
03:59'
Vítkovičtí se delší dobu drželi v pásmu Pirátů, ale ke střele se zatím nedostali. Nicméně útočnou třetinu Ridera udržela a ještě není konec možnému nebezpečí před chomutovskou brankou.
03:34'
Dávid Skokan přebíral puk od domácího brankáře Štěpána Lukeše, ale ten mu přeskočil hokejku. Do akce na druhé straně pak šli hosté, ale vystavili se ofsajdu. Vhazuje se ve středním pásmu.
02:54'
Jan Výtisk počkal za vlastní brankou, až mu vystřídají spoluhráči, jenže poté hosté o kotouč přišli a do akce šli Piráti. Z levé strany pálil Vladimír Růžička, ovšem i s jeho pokusem si Bartošák poradil.
02:19'
Teč domácích před Bartošákem nevyšla, k odraženému puku se dostali hosté a okamžitě si to namířili směr útočné pásmo. Obrana Pirátů však byla pozorná a svému brankáři pomohla.
02:05'
Na druhé straně zaútočili domácí hokejisté a po jedné ze střel byla hra přerušena. Vhazuje se tak po levé ruce Patrika Bartošáka.
1'
01:35'
Z pravého kruhu vyslal nepříjemnou střelu Ondřej Roman, jeho pokus však Štěpán Lukeš pokryl a kotouč hned rozehrál mezi své spoluhráče.
01:07'
Ale také oni před Lukešem nic nevymysleli a ke kotouči se tak vrací chomutovští Piráti.
00:41'
Další pokus dostat se do teritoria Ridery se nepovedl a hosté tak zahrávají svou akci z hloubi vlastního obranného pásma.
00:10'
Piráti se hned v úvodu utkání dostali do útočného pásma, ovšem v rohu kluziště ztratili kotouč a na opačnou stranu zamířili Vítkovičtí.
00:01'
Oba celky jsou už na ledové ploše a utkání tak bude moci za malý okamžik začít.
Utkání jako hlavní rozhodčí budou řídit Jan Hribik a Alexander Pavlovič. Na čarách jim budou pomáhat pánové Tomáš Brejcha a David Jelínek.
Chomutovský klub stihl veškeré formality ohledně nové posily Pirátů. Finský útočník Masi Marjamäki je tak připraven a po ledě se bude prohánět s číslem pětadvacet. Nastoupí v první formaci s Vladimírem Růžičkou a Jakubem Sklenářem.

Piráti Chomutov: Š. Lukeš (Stezka) – Mrázek, Jank, Knot, Štich, Valach, Dietz, Blaha – Marjamäki, V. Růžička (A), Sklenář – Skokan, Huml (A), Tomica (C) – J. Havel, Klhůfek, Koblasa – J. Stránský, Vantuch, A. Dlouhý.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Výtisk (C), de la Rose, D. Krenželok, Šidlík, Hrbas, Baranka – Szturc (A), Lev (A), Schleiss – Dej, Mahbod, Pytlík – D. Květoň, O. Roman, Tybor – Kucsera, Š. Stránský, P. Zdráhal.

Rozhodčí: Hribik, Pavlovič – Brejcha, Jelínek.
Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda provedu. Takže o nejdůležitější momenty tak rozhodně nepřijdete. Přeji Vám příjemnou počtenou.
Velká posila pro Piráty

Vedení klubu zareagovalo na současný stav chomutovského týmu a ve čtvrtek ulovilo velkou posilu do útoku. Je jím finský útočník Masi Marjamäki, který ještě v loňské sezóně oblékal dres Jokeritu Helsinky v KHL. Pokud se stihnou všechny formality ohledně registrace, mohl by nastoupit už v tomto duelu proti Vítkovicím.
Vzájemná utkání

Oba celky se v loňské sezóně utkaly čtyřikrát a pokaždé se z výhry radovaly Vítkovice, z toho jednou po prodloužení. Piráti si tak z dvanácti možných bodů připsali pouhý jeden. Mají tak svému soupeři co vracet a velkou motivaci napravit jak předchozí sezónu, tak i začátek té letošní.
HC Vítkovice Ridera

Hosté z vítkovické Ridery jsou na tom o mnoho lépe. Jsou na třetím místě a se třinácti body a zatím tedy mohou být s výsledky v úvodu nového ročníku ELH spokojeni. Na svém kontě mají čtyři výhry a dvě prohry, z toho jednu v prodloužení. Dva zápasy po sobě Vítkovičtí neinkasovali ani jednu branku. S Olomoucí vyhráli 2:0, se Zlínem pak 3:0. Pevná obrana tak bude i dnes chtít udržet svou úspěšnost a pokusí se Piráty zastavit. Ti bodu hodně nažhaveni a chtějí utnout svou nehezkou sérii proher v řadě. Čeká nás tak zajímavý duel, který si nenechte ujít. Uvidíme, zda hosté připíší třetí výhru v řadě nebo zda naopak domácí zaberou a před svými fanoušky se konečně dočkají oslav po úspěšném duelu.

Nejproduktivnější hráči Vítkovic

Peter Trška 4 body (1+3)
Rastislav Dej 4 body (0+4)
Jakub Lev 3 body (2+1)
Piráti Chomutov

Chomutovští Piráti museli v uplynulé sezóně hrát nepopulární playout, čili souboje o udržení se v nejvyšší soutěži. Jelikož měli ale nahráno dost bodů, už v průběhu si zajistili extraligovou účast i pro ročník 2018/2019. Kádr Pirátů doznal značných změn, mnoho hráčů tým opustilo, mezi ty nejvíce sledované patřili Michal Vondrka a Michal Poletín. Prvně jmenovaný odešel do Mladé Boleslavi a druhý pak do Zlína. A odchod těchto klíčových hráčů je znát. Domácím Pirátům zatím úvod nové sezóny vůbec nevychází. Svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky jsou na poslední, čtrnácté příčce a na své konto nepřipsali ani jeden bod. Co se týče skóre, to je hrozivé – 9:27. Chomutovské hokejisty tato situace rozhodně trápí a rádi by už konečně prolomili černou sérii šesti prohraných utkání v řadě. Dokonce se v úterý sešli zástupci klubu s fanoušky, cítili potřebu svým příznivcům vysvětlit situaci, která jim není lhostejná. Všichni proto pevně věří, že Piráti začnou zase vyhrávat a dostanou se do vyšších pater extraligové tabulky. A třeba to byl impuls, který pomůže už v dnešním duelu s Vítkovicemi, který nebude rozhodně nic jednoduchého.

Nejproduktivnější hráči Pirátů

Vladimír Růžička 4 body (1+3)
Bohumil Jank 3 body (1+2)
Lukáš Vantuch 3 body (0+3)
Hezký páteční podvečer přeji všem příznivcům ledního hokeje. Nový ročník extraligy je už v plném proudu a dnes je na řadě sedmé kolo. My prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy Piráti Chomutov a HC Vítkovice Ridera.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.