Tipsport Extraliga - Základní část - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  K. Vary : Vítkovice - 25. listopadu 2018   15:30

K. Vary
11:59' Gríger (Flek, M. Rohan) • 22:20' Plutnar (Balán)
2:3
(1:1, 1:1, 0:1)
Vítkovice
12:32' Dej  (Lev) • 22:00' O. Roman  (D. Květoň, Tybor) • 51:44' Tybor  (Lev, O. Roman)
K. Vary
Hribik, Sýkora – Ondráček, Špůr
KV Arena, Karlovy Vary
3675 diváků
Vítkovice

Karlovy Vary - Vítkovice: Gól v přesilovce, trefil se Tybor, 2:3

Současně se sirénou ještě přišlo vyloučení Vladimíra Sičáka (KVA) na deset minut za nesportovní chování.
Ve třetí třetině přidaly Vítkovice ještě třetí branku, o kterou se postaral Radoslav Tybor.

Nejlepšími hráči zápasu jsou Ondřej Roman (VÍT) a Dávid Gríger (KVA). Ode mne je to pro dnešní večer vše, loučí se s vámi Kamila Ströerová.
59:39'
Vítkovice vyhazují až k prázdné bráně.
59:21'
Energie hraje v šesti.
59:08'
Energie se pokouší dostat do třetiny hostů.
58:30'
Výtisk pálil od modré, střelu vyrazil Novotný.
58:07'
O slovo se hlásí Filip Novotný, který pravděpodobně brzy opustí brankoviště a Energie se pokusí hrát se šesti bruslaři.
57:55'
Do konce třetí třetiny zbývají dvě minuty.
57:07'
Vítkovice se dostávají momentálně více ke střelám, jenže ty nemíří na branku.
Baranka se zvedá a odjíždí na střídačku.
Na ledové ploše zůstal po zákroku ležet Ivan Baranka, k němuž spěchá lékař Vítkovic.
56:54'
Ondřej Beránek o milimetr minul víko hostující brány.
55:33'
Jakub Lev orazítkoval mantinel za zády Novotného.
55:13'
Grígerova střela našla sídlo v Bartošákově lapačce.
54:02'
Sičák pálil, kotouč se odrazil před dezorientovaného Kohouta, který si nevšiml, že puk má přímo před sebou. Než si ho stačil všimnout, Vítkovice vyhazují.
53:30'
Kovačevičovo nahození, které se od mantinel odrazilo před Bartošáka, si raději brankář Ridery schoval do lapačky.
Dnešní utkání sleduje 3675 diváků.
52'
Gól v přesilovce, trefil se Tybor, 2:
52:56'
Odpískaná přihrávka rukou nenechala snad žádného karlovarského fanouška v klidu. Rozruch je také na domácí střídačce, kde nejeden hráč bouchl hokejkou o mantinel. Výrok se ještě rozhodl řešit kapitán Václav Skuhravý, který byl mírněn čárovým sudím. Následuje velmi bouřlivá komerční přestávka.
Oddechový čas pro hosty.
51:44'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Dvě minuty před koncem přesilové hry se Ridera raduje, ovšem za hlubokého nesouhlasu domácích fanoušků. Střelu Lva stačil tečovat RADOSLAV TYBOR a posílá tak Vítkovice do jednobrankového vedení. Asistence: Jakub Lev, Ondřej Roman.
51:27'
Baranka pálil od modré, ale minul karlovarskou bránu.
51:00'
Hosté hrají v plném počtu.
50:54'
Do šance se dostal Květoň, ale v rámci zákroku jej Filip Novotný poslal k ledu, ale v rámci pravidel.
50:18'
Lapšanský pálil, ale trefil jen plexisklo za hostující brankou.
49:46'
Naštvaný Dávid Gríger (KVA) se provinil hákováním. Gríger dal najevo, jak s výrokem sudích nesouhlasí, protest mu nebyl nic platný, stejně si musí odsedět dvě minuty na trestné lavici.
49:42'
Šenkeřík pálil z vrcholu kruhů, ovšem střela neměla žádnou rychlost, tak branku Bartošáka neohrozila.
48:59'
Výtiskovo (VÍT) hákování na Kohouta zaregistroval hlavní sudí, který tak Janu Výtiskovi uděluje dvě minuty na trestné lavici.
48:49'
Zakázané uvolnění Ridery.
48:00'
Ihned po vhazování střílel Skuhravý, ale brankář Vítkovic vyrazil střelu betonem.
47:57'
Do připravené rukavice Bartošáka pálil od modré čáry Podlipnik.
47:53'
Na druhé straně se o rozruch postarala Energie, která několikrát byla blízko ke gólu. Mikúš pálil z levého kruhu, střela mířila vysoko do ochranné sítě. Následuje komerční přestávka.
47:52'
Ondřej Roman pálil, ale trefil jen břicho Sičáka, který s bolestivou grimasou odjíždí na střídačku.
46:42'
Gríger nahazoval z kruhu, puk ještě proletěl kolem Rachůnka, ten jej nestačil nasměrovat do branky.
46:14'
Lapšanský se příliš snažil v útočné třetině, až připravil energetiky o pásmo.
45:33'
Gorčík zavezl puk do útočné třetiny, ovšem rychle o něj také přišel a ke střele se ani nedostal.
44:44'
Skuhravý měl příliš krátkou hůl na přihrávku, která na něj byla mířená. Kotouče se tak opět zmocňují Vítkovice.
44:22'
Vlachova střela olízla lapačku Bartošáka.
43:56'
Mikúš nabíjel Flekovi před brankou, ale nahrávka byla příliš prudká.
43:30'
Karlovy Vary přečkaly úspěšně oslabení a již hrají v plném počtu.
42:59'
Hosté se rychle vrací zpět do útoku, ale do přihrávek vkládají karlovarští hokejisté své hole. Čímž se jim také nyní podařilo vyhodit.
42:17'
Ondřej Beránek se zhostil kotouče, prvně chtěl vyrazit do útoku, nakonec se ze středního pásma vrátil k Novotnému a uklidnil hru.
42:04'
Vítkovice se do šance nedostaly, díky dobré obraně domácích.
41:50'
Ridera se přesouvá ovšem zpět ke karlovarské svatyni.
41:35'
Přímou čarou se Energie osvobozuje.
41:29'
Trest si od rozhodčích vysloužil také brankář Filip Novotný (KVA) za posunutí branky. Jeho trest odpyká Roman Vlach.
40:50'
Na druhé straně měl plné betony práce Novotný. Jakub Lev trefil boční ke štěstí Energie jen boční síť.
40:25'
Karlovarští se zdrželi ve třetině se hostů, ale nepřekvapili Bartošáka.
40:10'
Zakázané uvolnění Vítkovic, hra se přesouvá do útočné třetiny energetiků.
40:01'
Ve druhé periodě padlo po jednom gólu na obou stranách. Na rozdíl jedné branky prvně odskočila Ridera, když se prosadil Ondřej Roman. Ovšem minutu poté rozvlnil síť za Bartošákem nahozením Michal Plutnar. Třetí třetina začne v 17:14.
40:00'
39:42'
Karlovarští fanoušci dávají jasně najevo svůj nesouhlas s výroky sudích. Filip Novotný si mezitím připisuje další úspěšný zákrok, tentokrát proti střele Jakuba Lva.
38:59'
Kucsera se dostal do šance, ale Novotný na poslední chvíli kotouč zastavil, jenže byl nedovoleně blízko ke karlovarského brankáři a zřejmě jej trochu sekl hokejkou. To se nelíbilo Michalu Plutnarovi, který ihned dal Kucserovi najevo, jak se má k Novotnému chovat.
38:22'
Tybor našel Ondřeje Romana, kterému se nepodařilo překonat brankáře Karlových Varů.
37:09'
Schleiss se pokoušel pálit z otočky, beton Novotného byl ale připravený. Další velká šance Vítkovic, z mezikruží se pokoušel dostat puk za záda karlovarského brankáře Tybor.
36:36'
Vítkovice hledají vhodnou pozici ke střele.
36:00'
Adam Lapšanský se dostal do mezikruží, Bartošák předvedl famózní zákrok lapačkou.
35:56'
Gorčík prověřil pozornost vítkovického brankáře, Bartošáka ukázal, že je připravený k zákroku.
33:40'
Zpoza brány nabil před branku Mikúšovi Roman Vlach. Mikúšovi se nepovedlo překonat brankáře Ridery. Následuje střílel Michal Plutnar, jehož střelu zastavil Bartošák.
33:04'
Balán vzal veškerou zodpovědnost na sebe, spěchal do útočné třetiny, trefil ale rameno Bartošáka. Následuje komerční přestávka.
32:30'
Vítkovice se neustále tlačí a pokouší se zuby nehty získat útočnou třetinu a dostat se do dobré pozice, ze které by mohly pálit.
32:16'
Martin Rohan vyhodil jen do středního pásma.
31:39'
Kucsera promáchl letící puk, který se mohl trefit do prázdné karlovarské brány.
31:11'
Flekovi proskočila nahrávka od Rohana, zakázané uvolnění Karlových Varů.
30:50'
Flek výborně napadá vítkovické hráče.
30:30'
Odpískán úmyslný ofsajd energetiků.
29:59'
Nahození raději zastavil vítkovický gólman.
29:39'
Gorčíkova střela označkovala jen plexisklo za brankářem hostů.
29:07'
Hosté hrají v plném počtu a úspěšně překonali další oslabení.
28:25'
Od modré pálil Plutnar, kotouč se odrazil na hokejku Fleka, který ještě našel Grígera v dobrém postavení, ale nepodařilo se mu poslal puk za brankovou čáru. Následně se hosté opět osvobozují.
27:57'
Karlovy Vary se snaží zbavit napadajících Vítkovic, nakonec se to domácím daří a přesouvají se před Bartošáka.
27:14'
Hosté vyhazují, po kotouči ještě skákal Kovačeviče, aby jej zastavil na modré, ale marně. Energie se bude pokoušet o získání třetiny.
27:03'
Dvě minuty za držení si vysloužil od sudích Jaromír Pytlík (VÍT).
26:07'
Následuje komerční přestávka.
25:40'
Prvně se Vítkovice pokoušely získat kotouč v obranném pásmu Energie, nakonec se však domácím podařilo přenést hru do třetiny hostů, kde Karlovy Vary nepřekonaly brankáře Bartošáka.
24:50'
Prostor ke střele si udělal Ondřej Roman, ale Novotný byl na ránu připravený.
23'
Puk za Bartošákem, prosadil se Plutnar, 2:2
23:51'
Od modré střílel Rohan, kotouč se ale před Bartošákem odrazil přímo na Mikúše, který mohl zakončovat do prázdné brány.
23:15'
Karlovarským se nyní nedaří projít přes důslednou obranu hostů.
22'
Videorozhodčí v akci, trefil se Roman, 1:2
22:20'
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Jednoduchým nahozením od modré čáry srovnává skóre MICHAL PLUTNAR, brankář Vítkovic měl zakrytý výhled a Energie se tak může znovu radovat. Asistence: Stanislav Balán.
Prohlíží se záznam hry.
22'
22:00'
Po přesné přihrávce od Květoně posílá Vítkovice do vedení ONDŘEJ ROMAN, který se trefil přímo pod víko domácího brankoviště. Ještě se prohlížel kamerový záznam, ale bylo ihned všem jasné, že gól bude uznán. Asistence: David Květoň, Radoslav Tybor.
21:30'
Recept na Filipa Novotného hledají urputně vítkovičtí hráči. Trefovali se mimo branku domácích. Při dalším pokusu o získání útočné třetiny, se dostali hosté do ofsajdu.
20:37'
Dávid Gríger, když se vracel, zapadl do branky Bartošáka.
20:20'
Do třetiny zavítala ihned Ridera, která se do šance ale nedostala.
20:01'
Začátek první třetiny byl hodně unavený, týmy se přetahovaly o střední pásmo, ovšem do vyložené šance se nedostaly. Úvodní gól měl na hokejce hráč s číslem dvanáct Dávid Gríger, který ve 12. minutě zasunul puk mezi betony Bartošáka. Domácí se ještě ani nedoradovali a zvedali ruce nad hlavu borci Vítkovic, když totožnou brankou srovnal Rastislav Dej. Druhá perioda začne v 16:19.
20:00'
19:29'
Novotný nebojácně šel pro kotouč za branku, kde byli dva hráči z Vítkovic.
19:14'
Vlach se dostal do ofsajdu.
19:02'
Do konce první třetiny zbývá jedna minuta.
18:15'
Velice podobně jsou na tom také Vítkovice, které sice navštíví třetinu, ve které kraluje Filip Novotný, ovšem nepřekvapí ho. O čemž vypovídá také další zákrok, který si připsal proti střele Szturce.
18:00'
Veškeré snažení energetiků končí chvilku poté, co zavezou puk do útočné periody.
17:13'
Rohan pálil od modré, ale trefil jen Kucseru.
16:54'
Vítkovice se pokouší projít přes střední pásmo, ovšem nakonec je pískáno zakázané uvolnění.
16:01'
Schleiss pálil, ale trefil jen mantinel za domácí brankou.
15:45'
15:13'
Všechny puky posílá Ridera rychlostí světla do bezpeční.
14:32'
Karlovarští sice zavítali do útočné třetiny, ale nedostali se ani ke střele.
13'
Je vyrovnáno, trefil se Dej, 1:1
13:54'
Po vhazováním posílají Vítkovice kotouč do bezpečné vzdálenosti a domácím se nedaří dostat se před Bartošáka.
13:41'
Před komerční přestávkou se usadí na trestnou lavici Daniel Krenželok (VÍT), který se provinil nedovoleným bráněním.
12'
První gól zápasu, puk za Bartošáka dorazil Gríger, 1:0
12:32'
Domácí se ještě ani nestačili doradovat a už slaví také kotel hostů. Gól jako přes kopírák. Lev našel hokejku RASTISLAVA DEJE, který byl sice pokrytý Plutnarem, ale přesto se vítkovickému hráči podařilo zasunout za Novotného. Asistence: Jakub Lev.
11:59'
Jakub Flek našel před brankou zcela osamoceného DÁVIDA GRÍGERA, který jen hokejkou nasměroval puk mezi roztažené betony Bartošáka. Asistence: Jakub Flek, Martin Rohan.
11:36'
I Vítkovice ohrozili domácí brankoviště, ale Karlovým Varům se podařilo tlak hostů ubránit.
10:58'
I když zatím nebylo k vidění moc šancí, Energie se během několika málo sekund postaral rovnou o několik gólových šancí, kdy například Stloukal nedokázal zasunout puk za hostujícího brankáře.
10:05'
Skuhravý vyhrál bruslařský souboj a dostal své spoluhráče do ohromné šance. Kovačevič ale těsně minul branku. Další velkou šanci měl na hokejce kapitán Václav Skuhravý, ovšem o milimetry netrefil odkrytou část za Bartošákem.
09:17'
Od modré pálil Podlipnik, který trefil hned prvního bránícího hráče před sebou.
08:49'
Hosté se do větší šance nedostali, naopak do útočné třetiny zavítala Energie.
08:33'
Novotný se pokoušel vyhodit po mantinelu, ale puk zastavil Rastislav Dej.
08:07'
Z levého kruhu pálil Jakub Flek, označkoval jen plexisklo za Bartošákem.
7'
Potyčka na ledě, Gorčík se pošťuchoval se Šidlíkem
07:44'
Karlovy Vary vyhazují.
07:21'
Od karlovarské střídačky střílel Stránský, ale trefil jen svého spoluhráče spolu s domácím obráncem.
06:58'
Novotný schoval nahození ze středního pásma pod svá křídla.
06:32'
Po odpískání se do menší potyčky dostává Gorčík se Šidlíkem, ale vše se obešlo bez potrestání.
Komerční přestávka.
06:08'
Dej nahrával na Jakuba Lva, jehož zastavil zákrok Novotného.
Probouzí se také domácí publikum, které dává najevo podporu Karlových Varů.
05:30'
Sražený pokus Matice Podlipnika končí v ochranné síti.
05:26'
Mikúšovo nahození od modré raději schoval hostující brankář do lapačky.
05:08'
Karlovarští se vymanili z hostujících spár a pokouší se dostat do útoku.
04:44'
Domácí hrají v plném počtu.
04:25'
Zakázané uvolnění Vítkovic.
03:47'
Další velkou šanci měla Energie ve vlastním oslabení. Kotouč dobruslil před Bartošákem Kohout, který hledal hokejku Beránka. Druhý jmenovaný nestačil puk zastavit a nasměrovat jej do branky hostů.
03:15'
Flek se Skuhravým se málem dostali do šance, ale přihrávka zpět na Fleka nebyla přesná.
02:57'
Domácí ihned vyhazují, ale Ridera se tlačí zpět do útočné třetiny.
02:43'
Vítkovice si zahrají přesilovou hru. Na trestnou lavici míří Stanislav Balán (KVA), který se provinil držením soupeře.
02:07'
Karlovarští vyhazují až k Bartošákovi.
01:40'
Květoň hledal před brankou Tybora, který šanci promáchl.
01:13'
Ačkoli Energie nakoukla do obranného pásma Vítkovic, do šance se domácí nedostali. Na druhé straně je pískán ofsajd hostů.
00:48'
Rachůnek je s kotoučem za domácím brankovištěm, spoluhráči střídají a zakládají útok.
00:31'
Plutnar pálil z mezikruží, ale pálil mimo branku Bartošáka.
00:06'
Úvodního kotouče se zmocňuje Ridera, do útoku se ale nedostala. Týmy se rvou ve středním pásmu o puk.
00:01'
V čele s Jakubem Flekem nastupují na ledovou plochu Karlovy Vary. Vzápětí se také přidává tým z východu Čech.
Diváci v karlovarské hale jsou seznámeni se soupiskami obou týmů.
Jak Energie, tak Vítkovice jsou na ledové ploše a připravují se na zápas, který začne zhruba za 30 minut.

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Kuchař) – Plutnar, Šenkeřík, Kovačevič, Podlipnik, Sičák (A), Kozák, M. Rohan – T. Rachůnek, Gríger, Flek – T. Mikúš, R. Vlach, O. Beránek – Stloukal, Skuhravý (C), Gorčík – Lapšanský, Balán (A), Kohout.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Výtisk (C), D. Krenželok, Hrbas, Baranka, Gregorc, Šidlík, Černý – Dej, Lev (A), Schleiss – D. Květoň, O. Roman, Tybor – Kucsera, Š. Stránský, P. Zdráhal – Szturc (A), Pytlík, Baláž.

Rozhodčí: Hribik, Sýkora – Ondráček, Špůr.
HC Energie Karlovy Vary
Ačkoli po každém klání říkají hráči, že musí jít od zápasu do zápasu, nyní to platí dvojnásob. Energie neměla příliš času na oslavy nad výhrou proti dvojnásobnému mistru české extraligy, protože již dnes odstartuje další těžký duel. Včera do karlovarské areny přijela Kometa, která se dostala do vedení ihned po dvaceti odehraných vteřinách. Karlovarským se podařilo otočit utkání na svou stranu a nakonec zvítězili 5:4. Kanadské bodová těsně vede Petr Šenkeřík s dvanácti body na svém kontě. Následuje Jakub Flek, který se mimochodem postaral o famózní pátou branku Energie ve včerejším duelu, posbíral 11 bodů. Se stejným počtem bodů je následuje Flekovo kolega z formace Tomáš Rachůnek.
HC Vítkovíce Ridera
V rámci 22. kola se ohraje dnešní utkání v Karlových Varech, ovšem vzhledem k tomu, že jde o změněné pořadatelství vzhledem k programu v ostravské OSTRAVAR ARÉNĚ, jde oficiálně o předehrávku 35. kola, které se mělo hrát ve Varech v lednu. Po jednadvaceti zápasech se Vítkovice drží na čtvrté příčce se třiceti sedmi body na účtě. Ridera jistě nevzpomíná na energetiky v dobrém. Jelikož právě výhra nad Vítkovicemi 12.10. odstartovala vítěznou šňůru karlovarských hokejistů. Oproti Karlovarským mají Vítkovice výhodu, totiž poslední zápas odehrály v pátek, za to Energie v sobotu, tudíž domácí neměli žádný čas na regeneraci nebo přípravu, což může hrát ve prospěch hostujícího celku z východu Čech. Produktivitu střelců vede Ondřej Roman s osmnácti body. Jistotou v brance je Patrik Bartošák, jenž má 94,32% úspěšnost zákroků. Energie by měla pečlivě hlídat Ivana Baranka a Jakuba Lva, oba dva se trefili v obou posledních dvou vítězných zápasech Vítkovic.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.