Liberec - Třinec | ONLINE | 22.1.2019 18:00 | Tipsport Extraliga 2018/2019 | ŽIVĚ | iSport.cz

Tipsport Extraliga - Základní část - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : Třinec - 22. ledna 2019   18:00

Ukončeno
Liberec
13:31' T. Hanousek (T. Hanousek, Ševc) • 20:40' Filippi  • 28:25' Filippi (Birner, L. Hudáček) • 58:07' L. Hudáček (P. Jelínek, L. Krenželok)
4:3
(1:0, 2:0, 1:3)
Třinec
45:16' Roberts Bukarts  (Roth) • 46:29' Hrňa  (M. Kovařčík) • 48:01' Martin Růžička  (Krajíček)
Liberec
Sestavy:
Will (Schwarz) – Stříteský, Derner, T. Hanousek, Šmíd (A), Doherty, Ševc, Maier – Lenc, L. Hudáček, Birner – Valský, Filippi, M. Kvapil – Ordoš, P. Jelínek (C), L. Krenželok – M. Zachar, Redenbach, J. Vlach.
Rozhodčí
Pešina, Svoboda – Pešek, Ganger.
Home Credit Arena, Liberec
6 146 diváků
Třinec
Sestavy:
Hrubec (29. L. Daneček) – M. Doudera, Krajíček (C), Roth, D. Musil, Matyáš, Galvinš, Adámek – Hrňa, Marcinko, Roberts Bukarts – Martin Růžička (A), Cienciala, Dravecký – Svačina, Polanský, Adamský (A) – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski.

Liberec - Třinec: Po krásné zadovce Jelínka poslal Hudáček Tygry znovu do vedení, 4:3

Přenos se aktualizuje automaticky

To už je ode mne vše. Přeji pohodový večer a více tak parádních hokejových zážitků, jako byl ten dnešní. Na počtenou!
Dost možná nejkrásnější zápas dosavadního průběhu extraligové sezóny po obrovském dramatu vyhrává Liberec!

Třetí část se proměnila v úspěšnou stíhací jízdu Slezanů. Roberts Bukarts vše spustil důrazem na brankovišti, Erik Hrňa zadělal na thriller střelou z bezprostřední blízkosti, a když Martin Růžička zamířil do poloodkryté klece, bylo vyrovnáno! Oceláři se snažili dokonce o obrat, ovšem přišlo je draho vyloučení těsně před koncem. V přesilové hře rozhodl o výhře Tygrů Libor Hudáček! Byla to zkrátka reklama na hokej... Severočeši byli šťastnější, nikoliv lepší.

Střely na branku v zápase:
Liberec 24:25 Třinec.
60:00'
Konec zápasu.
59'
Po krásné zadovce Jelínka poslal Hudáček Tygry znovu do vedení, 4:3
59:52'
Michal Birner zablokoval střelu Růžičky. Kotouč se nachází v rohu kluziště, zřejmě je rozhodnuto!
59:23'
Hosté kombinují, zatím ale bez střelby na branku. Čas se jim pomalu začíná krátit...
59:01'
Guntis Galvinš střílel zpoza kruhů, Roman Will přerušuje hru. Třinec si bere oddechový čas, zkusí to v šesti hráčích na ledové ploše.
58:27'
Mohlo být hotovo, avšak Michal Birner ze skvělé pozice mezi kruhy nepropálil betony Danečka! Neskutečný zápas...
58:07'
Liberec právě vstřelil branku!
Home Credit Arena se otřásá v základech, Tygři se dostávají zpátky do vedení! Lukáš Daneček byl po zákroku trošku mimo klec, Petr Jelínek okamžitě poslal puk zpoza brány na levý kruh a LIBOR HUDÁČEK jej umístil do sítě! Asistence: Petr Jelínek, Lukáš Krenželok.
57:10'
Marek Kvapil střílel bez přípravy z levého kruhu, betony skvělého Lukáše Danečka byly připraveny. Brankář Ocelářů chytá po svém příchodu neskutečně sebevědomě.
56:41'
Oceláři hned po vyhraném vhazování dostávají puk až k Romanu Willovi.
Střely na branku – 21:24.
56:39'
Jan Ordoš se z levé strany natlačil až před bránu, položil si Danečka, ale díky faulu nezakončil! To bylo těsné. Na trestnou lavici usedá David Musil (TRI) za krosček.
55:51'
Ladislav Šmíd získal puk. Stříteský jej poté zaváží do hostující třetiny hřiště, kde se Liberečtí usazují a začínají tlačit.
55:16'
Infarktový zápas. Po další vřavě u Danečka dokázali Oceláři poslat kotouč ven ze svého obranného pásma, zanedlouho budou kompletní.
54:27'
Po skrumáži před Danečkem se Oceláři hned vykombinovali do úniku! Martin Adamský ale při vlastním oslabení mezeru mezi nohama Willa nenašel.
53:55'
Střela Martina Ševce byla usměrněna na zadní mantinel. Po vyhození hostů se šelmy rychle vracejí do útočné třetiny.
53:35'
Jaroslav Vlach se vydal kupředu a získal na sebe faul Lukáše Krajíčka (TRI), jenž se dopustil nedovoleného bránění.
52:57'
Martin Adamský to zkusil z vrcholku pravého kruhu. Liberečtí hokejisté zblokovali jeho ránu vysoko do ochranné sítě.
52:28'
Martin Růžička dostal nabito na levý kruh, ranou bez přípravy ale zamířil mimo domácí branku. Oceláři pokračují v náporu.
51:58'
Tygři zahajují oslabení velmi dobře, rychle totiž dostávají kotouč až na prostější konec ledové plochy.
51:38'
Martin Ševc (LIB) si nyní připisuje trest z kategorie nejzbytečnějších. Před brankou totiž zavadil o gólmana a je trestán za nedovolené bránění.
51:05'
Hosté reklamovali faul, ale pískat se nebude. Tomáš Hanousek posléze dobře zabojoval za libereckou brankou, tlak Ocelářů se tedy odkládá.
50'
Filippi nevyužil nabídnuté trestné střílení, vychytal ho Hrubec
50:37'
A znovu zakázané uvolnění šelem, tentokráte po uspěchané rozehrávce Tomáše Hanouska.
50:12'
Vladimír Roth je dnes střelecky při chuti. Další pokus z levé strany si našel Roman Will a schoval puk pod svoji rukavicí.
49'
Je vyrovnáno! Ocelářům stačili na tři branky tři minuty, Růžička pálil na 3:3
49:59'
Nyní konečně chvilka zklidnění. Tygři se totiž dopustili icingu, hra je tím pádem přerušena. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.
49:24'
Marek Zachar byl v samostatném úniku faulován, domácí tedy měli k dispozici trestné střílení! Na to se do brány vrátil Šimon Hrubec. Nájezdu se chopil Tomáš Filippi, jenž rychlou střelou orazítkoval tyčku! To je zápas!
48:34'
Wow! Třinečtí měli k dispozici akci dva na jednoho, Aron Chmielewski přihrál na Ondřeje Kovařčíka, jehož ránu do prázdné brány senzačně chytá Roman Will!
48:01'
Třinec právě vstřelil branku!
Tak to je neskutečné, Oceláři vstávají z popela a je vyrovnáno! Střela Krajíčka z pravého kruhu se odrazila napříč domácím pásmem přímo na druhou stranu. Připravený MARTIN RŮŽIČKA poté snadno srovnal na 3:3! Asistence: Lukáš Krajíček.
47'
A další komplikace pro Tygry, pohotová střela Hrni skončila v síti, 2:3
47:47'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Marek Kvapil – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
47:47'
Tygři momentálně hoří jako papír! Jakub Matyáš klepl do puku mezi kruhy a jen těsně minul. Hosté navíc budou hrát přesilovku!
46'
Slezané jsou zpět ve hře, v přesilovce zkorigoval skóre Bukarts, 3:1
46:57'
A mohlo být pro domácí ještě hůře. Růžička v přečíslení hledal Douderu, jenže nepřesně. K zakončení tedy nedošlo!
46:29'
Třinec právě vstřelil branku!
Je to už pouze o gól, Oceláři nic nevzdávají! Michal Kovařčík se neskutečně vleže natáhl po puku a namířil jej před branku, kde byl zcela volný ERIK HRŇA, jehož pohotová střela proklouzla Willovi za záda! Asistence: Michal Kovařčík.
46:19'
Radan Lenc se snažil prohozem o mantinel přihrát startujícímu Birnerovi, avšak to by jej musela pohánět vrtule. Píská se zakázané uvolnění.
Střely na branku – 17:17.
45:56'
Oceláři ožili a znovu se usadili v útočném pásmu. Ránu Vladimíra Rotha čapl Will. Na řadě je komerční přestávka, která dá Tygrům čas na oddych.
Dnešní utkání sleduje 6 146 diváků.
45:16'
Třinec právě vstřelil branku!
Slezané v přesilovce korigují a jsou zpátky ve hře! Kotouče se po sražené střele chopil před brankovištěm Vladimír Roth. Jelikož stál zády k bráně, posunul puk vedle sebe. ROBERTS BUKARTS ho poté se štěstím nacpal za betony natahujícího se Romana Willa! Asistence: Vladimír Roth.
44:45'
Michal Birner ukořistil na modré čáře puk a bez váhání jej vyslal do bezpečí. Přesilovka se Ocelářům pomalu krátí.
44:35'
Lukáš Krenželok zahrozil v oslabení. Jeho svižnou střelu po výjezdu mezi kruhy měl Lukáš Daneček pod betony, za čáru se ale kotouč nedostal.
43:54'
Brankář Lukáš Daneček už měl opět nutkání vyjet z klece, jenže musel se vrátit. Vladimír Roth totiž z levého kruhu zamířil mimo tři tyčky.
43:33'
Oceláři v poklidu rozehrávají akci z vlastního obranného pásma, načež by se rádi usadili v blízkosti Romana Willa.
43:22'
Po střele Adámka, kterou Will vykopl, fauloval Lukáš Derner (LIB). Inkasuje trest za držení protihráče.
42:54'
Tyler Redenbach v ryze kanadské spoluprácui přihrával před branku najíždějícímu Dohertymu, ten se na výletě ke střele nedostal.
42:21'
Radan Lenc si najel za kruhy, odkud zápěstím vystřelil. Zakončení ale nebylo dostatečně razantní a Lukáš Daneček ho chytá do lapačky.
41:50'
Úvod třetí dvacetiminutovky je velice kouskován. Nyní se přerušuje z důvodu zakázaného uvolnění v podání třineckých Ocelářů.
41:41'
Ladislav Šmíd kotouč na modré lajně nedokázal těsně udržet, nahození za branku už tak bylo zbytečné. je z toho ofsajd.
41:16'
Přihrávka Marka Kvapila byla ztečována mimo útočné pásmo. Jelikož puk dojel až za úroveň domácí klece, píská se zakázané uvolnění.
40:38'
Tygři jsou kompletní. Průnik Marka Kvapila zakončení nepřinesl, hosté se snažili o protiútok, ale ani jim se nepodařilo nic zajímavého vytvořit.
40:10'
Liberečtí se ještě v úvodu třetiny musejí bránit ve zbytku oslabení, což se jim prozatím daří s grácií.
40:01'
Začala třetí třetina.
V Liberci je nálada veselejší také díky tomu, že jeden z fanoušků právě vyhrál přes 105 tisíc Kč v přestávkové soutěži! Gratulujeme!
Před třetí částí se ještě naskýtají pro Severočechy zajímavé možnosti. Pokud dnes vyhrají alespoň o pět gólů, posunou se před Třinec v tabulce na první místo! To ale v jejich kabině určitě není téma, vedení budou chtít především udržet.
Další třetina začne přibližně v 19:46.
Také druhá perioda přinesla velice pohlednou hokejovou podívanou! Stále jsou to nicméně pouze Tygři, kdo zaznamenává branky. Tomáš Filippi po rychlém vyjetí zpoza klece zvýšil na 2:0. Když stejný hráč přidal ve dvojnásobné početní převaze další trefu, přepustil Hrubec své místo Danečkovi. Ten svoji klec, stejně jako na druhé straně Will, prozatím neprodyšně zavřel. V závěru třetiny dokonce Třinec zkusil přesilovku zesílit hrou bez gólmana, žádnou vyloženou příležitost si ovšem nevytvořil.

Střely na branku po 2. třetině:
Liberec 15:15 Třinec.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:46'
Nevídaná situace! Rozhodčí totiž zapomněli, že Slezané hrají přesilovku a po vyhození Liberce zapískali zakázané uvolnění. Samozřejmě přiznali chybu, vhazovat se tedy bude ve středovém kruhu. Lukáš Daneček se vrací zpět mezi tyče.
38:59'
Tak to je něco, hosté to zkoušejí dokonce bez gólmana! Znovu jim ale chybí dostatečná snaha o střelbu. Ačkoliv mají tlak, domácí celek se velmi dobře brání.
38:30'
Vladimír Roth dnes zlomil už druhou hokejku. Zpomalená střela projela kolem Willovy svatyně na zadní mantinel.
38:21'
Hned je tu další přesilovka Ocelářů! Ze strany domácích znovu naprosto zbytečný přestupek. Nepohlídali si střídání a byli na ledě v šesti hráčích. Trest odpyká Marek Kvapil (LIB).
37:54'
Liberečtí už budou za chvíli znovu v plném počtu, kotouč navíc míří z jejich pohledu daleko do bezpečných vod! Tohle už by měli zvládnout.
37:28'
Martin Růžička vystřelil ze zákrytu. Roman Will zakročil trošku se štěstím, hosté se následně nedostali k volnému puku na brankovišti.
36'
Zachar zkoušel poslat puk chytře do protipohybu gólmana, nevyšlo mu to o pár centimetrů
36:47'
Slezané zdlouhavě kombinovali v ofenzivní zóně, jenže bez střelby branky nepadnou. Martin Ševc znovu osvobozuje svůj tým.
36:21'
Tygři hned po zbytečném zákroku Filippiho dostali puk do středního pásma, kde se po přerušení hry bude také vhazovat.
36:03'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Tomáš Filippi – 2 min., držení hole).
35:53'
Marek Zachar dostal přihrávku do jízdy a jel sám na branku! Zkoušel to velmi chytře, bekhendem poslal kotouč do protipohybu Danečka, jenže černá guma projela těsně mimo klec!
35:36'
Vladimír Dravecký kopl puk od mantinelu na hůl Filippiho. Ten si s ním najel za kruhy, kde o něj byl přesilou připraven.
34:58'
Marek Kvapil omylem osvobodil Oceláře nepřesnou přihrávkou. Jsou to ale domácí, kdo okamžitě pokračuje v iniciativě.
Střely na branku – 15:13.
34:40'
Tlak Severočechů stále nepolevuje! Jan Ordoš inkasoval přihrávku do mezikruží. Lukáš Daneček jeho ránu, která měla skončit v horních patrech klece, skvěle vyrazil. Ordoš se za něj ještě snažil doklepnout touš ze vzduchu, Daneček ale osobní neprůstřelnost nechce pustit jen tak!
33:45'
Diváci opět hlasitě ženou své borce, kteří kombinují před Danečkem. Slezané vykrývají střelecké úhly, zatím tak Tygři zůstávají pouze u přihrávek.
33:05'
Tygři překazili soupeřovu akci už v zárodku. Radan Lenc tak mohl střílet zpoza levého kruhu, hostům se povedlo úspěšně blokovat.
32:37'
Jiří Polanský vypomohl zatížené třinecké defenzivě a odhodil puk na další zakázané uvolnění. Vhazovat se bude u Lukáše Danečka.
31:52'
Marek Kvapil se po pěkném pasu od Filippiho mohl s trochou štěstí hnát sám na branku, skákavý puk se mu ale od bruslí odrazil mimo směr jízdy.
31:20'
Liberec už je v plném počtu. Na puku zůstávají Oceláři, kteří o něj sice přišli, jenže místo před Willem je to stát nebude. Následuje totiž zakázané uvolnění.
30:46'
Tribuny opět nadšeně tleskají! Sílící nápor Slezanů totiž uhasil Radan Lenc a znovu poslal černou gumu mimo tygří obranné teritorium.
30:27'
Martin Růžička střílel po nápřahu z pravého kruhu, Roman Will je ale pevný jako skála a odrazil ránu hrudí.
29'
Po pěkné souhře přidal Filippi další gól a vyhnal Hrubce z klece, 3:0
29:50'
Příkladná práce Jaroslava Vlacha! Nejprve zaklekl do rány Bukartse, a následně se mu ještě podařilo vyhodit kotouč do středního pásma.
29:24'
Erik Hrňa vystřelil z ostrého úhlu, domácí jeho pokus zblokovali za svoji branku. Hosté zůstávají v pásmu.
29:12'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Lukáš Krenželok – 2 min., hákování).
28:25'
Střídání v týmu HC Oceláři Třinec: ze hřiště odchází Šimon Hrubec, přichází Lukáš Daneček.
28:25'
Liberec právě vstřelil branku!
Tygři se ujímají už třígólového náskoku! Michal Birner mezi kruhy zachoval chladnou hlavu, posunul puk doprava, a TOMÁŠ FILIPPI zblízka napálil kotouč do poloodkryté klece. Pro Šimona Hrubce je to poslední kapka! Asistence: Michal Birner, Libor Hudáček.
28:05'
Tygři to dlouho trošku přehrávali, až začal pálit Kvapil. Poprvé nepřekonal Hrubce, načež zamířil nad břevno.
27:31'
Šimon Hrubec se sám snažil vyhodit. Puk skončil po teči na lavičce Liberce, vhazovat se bude v neutrální zóně.
27:13'
Nyní se Třineckým daří osvobodit, domácí se musejí pokusit o nový průnik do ofenzivní zóny.
27:06'
Je to skutečně tak, šelmy hrají v pěti proti třem! Marek Kvapil to hned vzal na sebe, z pravého kruhu ale trefil pouze lapačku Hrubce.
26:56'
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Vladimír Dravecký – 2 min., napadení).
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (David Cienciala – 2 min., vražení na hrazení + 10 min. osobní trest, vražení na hrazení).
26:27'
Vladimír Dravecký v prostoru před střídačkami skolil Matěje Stříteského. Liberec má ponechanou výhodu, navíc to vypadá, že hosté možná půjdou rovnou do tří!
26:12'
Nyní se pro změnu píská zakázané uvolnění hokejistům s drakem na hrudi. Na led míří druhá liberecká formace.
Střely na branku – 10:11.
25:41'
Martin Ševc zvládl velice důležitý souboj s Erikem Hrňou. Kdyby uspěl třinecký útočník, mohl by se hnát tváří v tvář gólmanovi!
25:18'
Hostům se v těchto chvílích daří kontrolovat hru. Liberečtí vyhodili na icing, vhazovat se bude po levé ruce Romana Willa.
24:48'
Domácí už byli pořádně unaveni. Na sebe to vzal Aron Chmielewski, jehož dělovku z levého kruhu vytěsnil mimo bránu spolehlivý Roman Will! Právě on si nyní užívá ovace.
24:28'
Slezané si vytvořili pořádný tlak, trošku to vypadá, jako by hráli přesilovku! Diváci se je snaží vykolejit sílícím pískáním.
23:38'
Tygři hodně rozvážně rozehrávali, až se po chybě Hanouska dostal ke kotouči do pásma najíždějící Vladimír Svačina, jenž šanci pohřbil nepřesnou přihrávkou.
22:57'
Libor Hudáček se prohnal až za pravý kruh. Puk mu při střele trošku sjel a skončil na mantinelu za brankou Ocelářů.
22:20'
Jaroslav Vlach operoval trošku netypicky na modré čáře. Nahozením zkoušel zaskočit Hrubce, jehož betony se ukázaly být připraveny.
21'
Filippi využil nedůslednosti obrany Ocelářů, obkroužil prázdnou bránu a zvýšil na 2:0
21:52'
Kotouč se ze souboje za domácí klecí odrazil přímo na hůl Davida Musila, který se s tím nepáral a bez přípravy pálil. Roman Will si připsal další důležitý zákrok, puk z něj ani nevypadl!
21:13'
Martin Ševc ztratil stabilitu. Kotouč dojel David Cienciala, načež se Třinec usadil ve třetině. Nahození Krajíčka skončilo nad brankou.
20:40'
Liberec právě vstřelil branku!
Velice slušně zaplněné tribuny podruhé bouří! Hned po vyhraném vhazování v útočném pásmu vypustil střelu zápěstím Ladislav Šmíd. Šimon Hrubec nepříjemný pokus vyrazil vedle sebe, kde se puku chopil TOMÁŠ FILIPPI, jenž rychle objel klec a chytře zasunul černou gumu za čáru. 2:0! Bez asistence.
20:15'
Jdeme znovu na to! Hosté se okamžitě vydali do útočného pásma, odkud byli v rohu kluziště vypuzeni důsledným Matějem Stříteským.
20:01'
Začala druhá třetina.
Další třetina začne přibližně v 18:49.
Úvodní dvacetiminutovka je velice rychle za námi. Do kabin odcházejí v lepší náladě domácí, vedou totiž 1:0! V úvodu sice více hrozili Třinečtí, avšak ani jednu z nadějných situací nepřetavili v branku, včetně úniku Michala Kovařčíka, který zastavil Roman Will betonem. Tygři postupem času získávali na ledě převahu. Hrubec svůj celek několikrát podržel, ovšem proti teči Marka Kvapila zasáhnout nemohl. Jak se bude šlágr vyvíjet dál?

Střely na branku po 1. třetině:
Liberec 6:9 Třinec.
20:00'
První třetina skončila.
19:47'
V závěru ještě nadějná příležitost Ocelářů! Lukáš Krajíček dostal nabito přímo mezi kruhy, jenže neprostřelil blokujícího Taylora Dohertyho, který puk nasměroval do ochranné sítě.
19:08'
Před pronikajícím Lukášem Krenželokem odpálil touš Lukáš Krajíček. zakázané uvolnění se nepískalo, Tygři se okamžitě ženou znovu kupředu.
18:38'
Tomáš Hanousek si zbytečně zavařil v defenzivní zóně. Okamžitě u něj byl David Cienciala, jenž také nic velkého nevymyslel.
17:54'
Vladimír Roth ostřeloval Willa zpoza levého kruhu. První rána skončila po teči mimo. S dalším pokusem už si brankář Liberce musel poradit, vyrážečkou ale zasáhl včas.
17:20'
Domácí si pomohli hybridním icingem. Oceláři ale puk ve svém obranném pásmu rychle získali na vlastní hokejky.
Střely na branku – 6:7.
16:55'
Po delší době si na puk musel sáhnout také Roman Will. V klidu ho schoval pod lapačkou a dal tak prostor další komerční přestávce.
16:01'
Severočeši svého soupeře svírají. Lukáš Derner v plné rychlosti vlétl do pásma a dělovku pomohl Šimonu Hrubcovi zkrotit jeden z obránců.
15:30'
Jan Ordoš se po pravém křídle prohnal až před Hrubce, od jehož betonu se touš odrazil před Lukáše Krenželoka, jenž promáchl. Po následné ráně od modré měl obrovskou šanci právě Ordoš, leč kotouč přes natažený beton neprocedil!
14'
Střelu Hanouska precizně tečoval Kvapil, 1:0
14:50'
Po gólu panuje v hale dobrá nálada. Třinečtí tak trošku nevědí, kudy se prokombinovat do blízkosti klece. Tygři mají nyní herně navrch.
14:14'
Marek Zachar ukázal rychlost a po průniku se snažil zleva najít mezi kruhy Redenbacha. Přihrávka ale byla nepřesná a žádnou hrozbu neznamenala.
13:31'
Liberec právě vstřelil branku!
Tygři se usadili v pásmu. Martin Ševc předal puk přes šíři modré čáry Tomáši Hanouskovi. Ten neváhal a vypustil proti kleci jemné nahození, do kterého precizně sáhl MAREK KVAPIL a tečí nasměroval kotouč pod horní tyčku Hrubcovy pokladnice! Asistence: Tomáš Hanousek, Martin Ševc.
12:48'
Roberts Bukarts je zpátky na ledě. Oceláři se okamžitě vydali před Romana Willa, jenž se neúspěšně snažil odpálit puk holí, soupeři to však nepotrestali.
11:54'
Libor Hudáček se vydal sám do přesily obránců. Z mezikruží trefil Hrubcův beton, načež se ještě dral za dorážkou, ani tu ovšem nedokázal přehodit do sítě!
11:24'
Ocelářský čtyřlístek se brání zatím velice dobře, už podruhé v krátkém časovém sledu se mu totiž daří poslat černou gumu do bezpečí.
10:52'
Martin Ševc se s tím nepáral a otevřel početní výhodu dělovkou od modré čáry. Jeden z Třineckých ji tečoval mimo tři tyčky.
10:45'
Zbytečné vyloučení Robertse Bukartse (TRI) daruje domácím první přesilovku. Lotyš se v útočné třetině dopustil hákování.
09:58'
Do hry šelem se vkrádají nepřesnosti. Další končí icingem, hráči se znovu scházejí před Romanem Willem.
09:15'
Ale pozor! Michal Kovařčík se po přímočaré individuální akci zjevil těsně před Romanem Willem, rychlou kličku do bekhendu ale nedokázal proměnit v gól! Maskovaný muž zasáhl betonem.
08:23'
David Cienciala se drze pokoušel procpat touš do sítě za záporného úhlu o brankáře Willa, ten ale u tyčky nenechal ani nejmenší prostor.
08:08'
Silná pasáž Tygrů byla ukončena jejich nepřesnou rozehrávkou, po odpískaném zakázaném uvolnění se tedy bude vhazovat po pravé ruce Romana Willa.
07:27'
Lukáš Derner si zval puk ze skrumáže mezi kruhy, pohrál si s ním na čepeli, a poté pálil. Střela ovšem přes červenou hráz na branku neprošla.
07:03'
Michal Birner nahodil kotouč po hrazení za branku. Liberec se usazuje v blízkosti Hrubce a rozvíjí kombinaci.
Střely na branku – 3:5.
06:51'
Po svižném úvodu následuje komerční přestávka, po jejímž konci se bude vhazovat před klecí Třince, jeden z hostů totiž s přispěním plexiskla vyhodil kotouč mimo ledovou plochu. Vylučovat se nebude.
05:56'
Vladimír Roth naznačil střelu a krásně našel na levé straně kanonýra Martina Růžičku. Ten se po zpracování puku rychle snažil zamířit za přesouvajícího se Willa, jenže ten se stihl dostat do ideální pozice!
05:16'
Milan Doudera si z rohu útočného pásma vyjel za pravý kruh. Posléze posílal touš po ledě před branku. Ke smůle Třince ho nikdo nezasáhl.
04:41'
Michal Birner se snažil obejít Jakuba Matyáše, který mu vystavil stopku. Z následného protiútoku Slezanů nikterak nezapršelo.
04:05'
Nepřesnou přihrávku Draveckého čapl za vlastní klecí Doherty, jenž okamžitě rozvíjí protiútok domácího celku.
03:51'
Vladimír Dravecký obdržel slušnou přihrávku do jízdy. Rychle se tedy prohnal až na levý kruh, aby zaměstnal Romana Willa střelou zápěstím.
03:36'
Mladý Tomáš Hanousek nakopl motory a pláchl pro změnu zprava. Také nyní musel Šimon Hrubec zasahovat, znovu se nicméně nejednalo o nijak závažnou situaci.
03:10'
Radan Lenc se prohnal po levém křídle. Vše se snažil zakončit přihrávkou do skrumáže na brankovišti, touš se ale od brusle beka odrazil pryč.
02:27'
Tyler Redenbach nahodil bekhendem z takřka nulového úhlu. Šimon Hrubec byl přitisklý na bližší tyčku a nenechal puk projít dál.
01:58'
Štiplavou ránu Taylora Dohertyho vykop Hrubec před sebe. Po dorážce se natahoval Jan Ordoš, avšak letící puk netrefil tak, jak by si představoval.
01:37'
Lukáš Krenželok se sám vydal do protiakce. Sympatický průnik ještě vyšperkoval bekhendovou střelou, kterou si Šimon Hrubec v klidu pohlídal.
01:15'
Jakub Matyáš vypustil střelu od modré lajny. Roman Will ji vyrazil betonem, načež puk skončil na mantinelu.
00:44'
První minuta zápasu se nese podle třineckých not. Hosté se drželi v útočném pásmu a připravili se o něj až sami nepřesnou přihrávkou.
00:16'
Jdeme na to! Úvodní vhazování vyznělo lépe pro Oceláře. Po nahozeném puku se před brankou natahoval Roberts Bukarts, jenž sice poškádlil nervy domácích fanoušků, ale zakončit nedokázal.
00:01'
Utkání právě začalo.
Zatímco se diváci pomalu trousí na svá místa, vstupují hokejisté obou mužstev na ledovou plochu. Tygři oblékli tradiční bílé dresy, Slezané se představí v červené barvě. Utkání za několik málo minut započne!
Dnes bude k vidění souboj dvou nejlepších gólmanů, co se statistiky vychytaných výher týče. Roman Will i Šimon Hrubec jich vyčapali shodně 22!
Úvodní sestavy:

Bílí Tygři Liberec: Will (Schwarz) – Stříteský, Derner, T. Hanousek, Šmíd (A), Doherty, Ševc, Maier – Lenc, L. Hudáček, Birner – Valský, Filippi, M. Kvapil – Ordoš, P. Jelínek (C), L. Krenželok – M. Zachar, Redenbach, J. Vlach.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (L. Daneček) – M. Doudera, Krajíček (C), Roth, D. Musil, Matyáš, Galvinš, Adámek – Hrňa, Marcinko, Roberts Bukarts – Martin Růžička (A), Cienciala, Dravecký – Svačina, Polanský, Adamský (A) – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski.

Rozhodčí: Pešina, Svoboda – Pešek, Ganger.
HC OCELÁŘI TŘINEC

Pokud něco dnešní soupeře pojí, je to poněkud kostrbatý vstup do soutěže, ze kterého se ovšem oba dokázali bravurně vyhrabat. Třinečtí se již na prvním místě nacházejí poměrně dlouho, na chvilku jej přepustili pouze Tygrům, díky účasti na Spengler Cupu totiž nabrali zápasový handicap. Nyní už mají oba elitní celky na kontě shodně 36 utkání, tedy o jedno méně než třetí Hradec a dokonce o tři ve srovnání se čtvrtými Vítkovicemi. Je tedy jasné, že vítěz dnešního mače zmíněným pronásledovatelům trošku odskočí.

Oceláři hrají precizní hokej, jenž se opírá o pevnou defenzivu, kterou významně podporuje spolehlivý Šimon Hrubec mezi tyčkami. To se paradoxně úplně nepotvrdilo v posledním utkání, ve kterém do Slezska zavítala Plzeň. Hosté vyhráli ve Werk Areně 6:5 po samostatných nájezdech, bod byl ale pro hokejisty s drakem na hrudi velice cenný, vyrovnávali totiž až při hře bez gólmana! Naprázdno nevyšli už čtyřikrát za sebou. Ačkoliv Třinec vládne tabulce, nejproduktivnější Martin Růžička okupuje "až" osmou příčku pořadí kanadského bodování, což svědčí o velké vyrovnanosti kádru.

Oceláři nasbírali 72 bodů, šelmy pak 69. Pokud by se hostům na severu Čech nepodařilo získat alespoň jeden bod, soupeř by je dotáhl, avšak ztrátu prvního místa by to díky lepšímu skóre zřejmě neznamenalo. Motivace zvýšit náskok však bude jistě silná, zmrazí Slezané Home Credit Arenu?
BÍLÍ TYGŘI LIBEREC

Aktuální program Severočechů? Rozhodně nic záviděníhodného! Nacházejí se totiž uprostřed velice těžké série, v jejímž rámci nejprve nestačili na Hradec a Litvínov, načež uspěli v Brně. Nyní je čeká Třinec, a posléze těžká dvojice venkovních utkání ve Vítkovicích a na Spartě. Tygři také vůbec poprvé od samotného úvodu soutěže prohráli dvakrát za sebou, nicméně na ledě Komety předvedli znovu stoprocentní výkon.

Svěřencům Filipa Pešána se proti tomuto soupeři nebývale daří, v této sezóně to totiž mají s Brnem na body jednoznačně 9:0! Nedělní výhra v DRFG Areně byla založena především na koncentrovaný výkon s podporou fantastického Romana Willa, jenž při vítězství 2:1 vytasil 31 zásahů. Na nejvyšší příčce kanadského bodování se stále drží Marek Kvapil, jenž je hlavní postavou nejproduktivnější ofenzivy ligy. Liberečtí navíc nejsou zvyklí doma prohrávat. Všechny body si zpod Ještědu odvezly pouze týmy, od kterých se to úplně nečekalo. Na startu ročníku se zde radovaly Pardubice, minulý pátek se husarský kousek vydařil ještě Litvínovu.

Vzájemné zápasy jsou podle očekávání relativně vyrovnané, přesto se lehká převaha nachází právě na hokejkách Tygrů. Dokáží na to dnes navázat? V případě tříbodové výhry by se právě na Oceláře dotáhli na samém vrcholu tabulky!
Zdravím všechny fanoušky špičkového extraligového hokeje! Úterý se tentokráte ponese ve znamení dohrávek a předehrávek. My se společně zaměříme na odložený zápas 30. kola, ve kterém se nám představí dva prozatím nejlepší celky soutěže, tedy Bílí Tygři Liberec a HC Oceláři Třinec! Sledujte náš přenos a užijte si aktuální informace.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.


Tabulka 2019/2020
Z V VP PP P Skóre B
1. Liberec 52 30 5 2 15 179:131 102
2. Třinec 52 27 4 4 17 163:125 93
3. Sparta 52 21 14 1 16 174:145 92
4. M. Boleslav 52 22 10 6 14 155:124 92
5. Plzeň 52 27 2 7 16 162:142 92
6. Brno 52 21 5 6 20 143:156 79
7. Olomouc 52 20 5 7 20 123:129 77
8. Mountfield 52 19 5 7 21 130:136 74
9. K. Vary 52 16 9 5 22 174:168 71
10. Zlín 52 19 4 5 24 151:151 70
11. Pardubice 52 16 3 10 23 121:160 64
12. Vítkovice 52 14 8 5 25 134:175 63
13. Litvínov 52 16 3 9 24 153:173 63
14. Kladno 52 16 3 6 27 130:177 60
  • Generali Play-off
  • Předkolo Generali Play-off
  • Sestup
Články odjinud