Tipsport Extraliga - Základní část - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  M. Boleslav : Liberec - 16. listopadu 2018   17:30

M. Boleslav
05:53' Najman (Pacovský) • 08:56' T. Knotek (Kotvan) • 11:19' T. Knotek (Šťastný) • 42:52' Klepiš (Skalický) • 46:00' Skalický (Vondrka, Dlapa)
5:2
(3:1, 0:1, 2:0)
Liberec
05:13' L. Hudáček  (M. Kvapil) • 23:43' Filippi  (Lenc, M. Kvapil)
M. Boleslav
Hodek, Hejduk – Lhotský, Svoboda
ŠKOENERGO Aréna, Mladá Boleslav
Liberec
Schwarz (9. Will) – Šmíd (A), Doherty, Derner, Stříteský, Ševc, Havlín – L. Hudáček, Redenbach, Valský – M. Kvapil, Filippi, Lenc – L. Krenželok, P. Jelínek (C), Ordoš – J. Vlach, Jeník, M. Zachar – Teplý.

Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Mladá Boleslav - Liberec: Emoce v plném proudu! Nechyběl u toho Vlach

K velké radosti domácích fanoušků poráží BK Mladá Boleslav liberecké Bílé Tygry 5:2. Boleslav potvrdila svou rostoucí formu a poráží dalšího těžkého soupeře.

Děkujeme, že jste sledovali náš přenos.

Nejlepší hráči utkání:
Tomáš Knotek (MBL)
Radan Lenc (LIB)
59:30'
Boleslavská obranná formace se dlouho stahovala dovnitř, čímž vznikl prostor pro Tomáše Filippiho. Krošelj se ale včas přemístil.
59:08'
Boleslav odvrací další nápor.
58:48'
Bruslaři na okamžik vyhodili. Tygři se ovšem rychle vrací do útočné fáze.
58:24'
Liberec má přesilovku, ale potřebuje dát za minutu a půl tři góly.
58:24'
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Jakub Klepiš – 2 min., podrážení).
57:51'
Rodící se útok Boleslavi ale končí u útočné modré čáry.
57:29'
Kurka si ve vlastním pásmu narazil puk o Hudáčka a pokračuje s ním dál.
57:11'
Will sleduje zblízka další vhazování.
57:00'
Látal unikl podél levého mantinelu a nahodil na bránu. Will přizvedl kotouč do zadního plexiskla.
56:35'
Pláněk, nikým nenapadán, může uklidnit hru.
55:36'
Tygři udrželi puk za soupeřovou bránou, od modré střílel Derner.
55:10'
Procházka chtěl v útočném pásmu rozehrát, což se mu přes Dohertyho nepodařilo.
54:32'
Oba týmy jsou po delší době v plném počtu.
54:07'
Pacovský v akci podruhé. V samostatném nájezdu mířil mezi betony, kde však nebylo místo.
53:29'
Boleslav vyrazila dopředu ve třech. Střely se ujal Pacovský a nebyla vůbec špatná! Will s problémy vytlačuje puk mimo bránu.
53:10'
Boleslav hraje 5 na 4. Liberečtí vyhazují kotouč z obranného pásma.
52:55'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Martin Ševc – 10 min. osobní trest, nesportovní chování). Trest odpyká Michal Teplý.
52:15'
Konec komerční přestávky.

Snad uvidíme ve zbytku třetiny více hokeje než vylučování.
52:15'
Hraje se 4 na 4.

Teď si odbydeme další komerční přestávku.
51'
Emoce v plném proudu! Nechyběl u toho Vlach
51:50'
Z počtu vyloučených jde hlava kolem. Obzvlášť na hostující trestné lavici je narváno.
51:50'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Taylor Doherty – 2 min., sekání).
51:41'
Dlouho míchal s pukem Klepišem. Pro několika pukových výměnách sám vystřelil vedle pravé tyče.

Poté osamocený napřáhl na mezikruží, ale neprostřelil Willa.
50:30'
Na trestné lavici ale čerstvě sedí i Pavel Musil (MBL), takže Boleslav má výhodu 4 na 3.
50:30'
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Pavel Musil – 2 min., sekání).
50:15'
Boleslav hraje pět na tři.
50:02'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Jaroslav Vlach – 2+10 min., vražení na hrazení). Trest odpyká Tomáš Filippi.

Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (2 min. pro hráčskou lavici – odmítnutí zahájit hru). Trest odpyká Michal Teplý.
49:16'
Další boje ale probíhají už ve středním pásmu.
48:53'
Teprve po konci přesilovky se Tygři dostávají do menšího tlaku.
48:38'
48:10'
Liberečtí si nerozuměli při rozehrávání a přihrávka končí zakázaným uvolněním.
47'
Zradan Lenc! Fanoušci Lencovi neodpustili přestup do Liberec
47:29'
Kvapil zakončoval u levé tyče do protipohybu, jenže Krošelj zvládl puk zastavit betonem.
47:00'
U mantinelu zabojoval Kousal a znovu vyhazuje.
46'
Skalický doklepl puk odražený od mantinelu přesně do brány, 5:2
46:44'
Domácí se rychle zbavují náporu.
46:38'
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (David Němeček – 2 min., vysoká hůl).
46:38'
Nyní nás čeká další komerční přestávka.
46:00'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!

Klepiš držel puk za libereckou bránou. Puk se po boleslavské střele odrazil od zadního mantinelu zpět do brankoviště, kde ho doklepl PAVOL SKALICKÝ. Asistence: Michal Vondrka, Ondřej Dlapa.
45:37'
Aktivnější je v současné chvíli rozhodně Liberec. Bruslaři zatím odolávají.
44:44'
Obě střely Dohertyho sraženy mimo.
44:36'
Boleslav se dopouští zakázaného uvolnění.
43'
Klepiš precizně zakončil pod tyč, 4:2
43:48'
Horké chvilky pro Krošelje.

Do boleslavského brankoviště se tlačil Lenc. Odražený puk se dostal ke Stříteskému, který netrefil bránu.

Krošelj si nakonec poradil i s Kvapilovou střelou z kruhu.
42:52'

Rychlý útok Mladé Boleslavi končí gólem. Skalický se zbavil svého strážce na pravé straně a předložil JAKUBU KLEPIŠOVI, který precizně zakončil pod tyč. Asistence: Pavol Skalický.
42:17'
Procházka dlouho přemýšlel, jak se zleva dostane přes Dohertyho. Liberecký bek ho nakonec vybruslil. Rozhodčí ale budou vhazovat před Willem.
42:00'
Hra je rozkouskovaná. Tentokrát přejeli Liberečtí modrou čáru v ofsajdu.
41:33'
Následuje zakázané uvolnění Bílých Tygrů.
41:25'
Uvidíme vhazování před Willovou klecí.
40:58'
Redenbach se málem u vlastního mantinelu dostal do problémů. Nakonec se ale nenechal obrat o kotouč.
40:06'
Klepiš vyhrál buly pro Kotvana, ten rovnou napřahuje a trefuje Willa v bráně.
40:01'
Hra se podle očekávání vyrovnala. Boleslav v ofenzívě mírně ustoupila. Liberec není tým, který by se snadno vzdával, a i proto se tak prosadil Tomáš Filippi. Šlo o jedinou branku druhé části. Mladá Boleslav před začátkem třetí periody vede rozdílem jediné branky.

Další třetina začne zhruba v 19:22.
40:00'
39:50'
Krošelj se roztáhl na brankové čáře a zamezil puku a dorážkám v cestě dál.
39:36'
Boleslav chvíli hrála v útočném pásmu. Až k Willovi se každopádně nepropracovali.
38:54'
Marek Kvapil tentokrát nebyl vpuštěn po levé straně.
38:09'
Stříteského sražená rána z první. Musil raději rychle odklízí puk mimo nebezpečný prostor před bránou.
37:54'
Krošelj přikrývá kotouč po šanci Bílých Tygrů. Bude se vhazovat před jeho bránou.
37:25'
Bernadovi nevyšel nához na bránu podle představ.
37:06'
Skalický se dral před Willa. Nakonec byl čistě zastaven libereckým protivníkem.
36:32'
Pabiška v nájezdu před brankoviště obdržel pas na brusle. Will se prokutálel v bráně, ale nějakým způsobem se mu zjevně podařilo ochránit Liberec před dalším inkasovaným gólem.
36:14'
35:53'
Kotvan už nestihl zpomalit puk před opuštěním pásma. Boleslav musí zpět.
35:34'
Musil chtěl postrašit Willa z rohu pásma, jenže ten ucpal prostor u levé tyče.
34:53'
Bruslaři si bleskově vyměnili puk na modré a Bernad pohotově vystřelil. Pokusu ale chyběla přesnost.
34:16'
Knotek se snaží často útočit na hattrick. Další střela z vnitřku kruhu.
34:12'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Petr Jelínek – 2 min., podrážení).
34:12'
Kurka vyslal další střelu na Willa, ale nepřekonal ho.
Následuje komerční pauza.
34:00'
Signalizované vyloučení Liberce. Boleslav operuje v útočném pásmu.
33:20'
33:08'
Puk se toulá po rozích liberecké obranné zóny.
32:40'
Liberečtí odehrávají puk pryč ze svého pásma.
32:30'
Knotek zahrozil z vnitřku levého kruhu. Will však byl připravený.

Šmíd se po odpískání sápal po Skalickém.
32:11'
Klepiš bolestivě napálil Dohertyho.
31:53'
Bernad dostal těžkou přihrávku od Knotka na modré čáře.
31:40'
Liberečtí obránci se nepohodli s některými Bruslaři. Do situace museli vkročit rozhodčí.
31:40'
Will zastavil Klepišovu tvrdou ránu.
31:21'
Redenbach si hrál s pukem daleko od libereckého brankoviště.
31:10'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Petr Jelínek – 2 min., hrubost).
30:44'
Její průniky zatím nejsou tak smělé jako v první třetině.
30:18'
Slovo si může vzít Boleslav, která má kotouč ve své moci.
29:00'
Redenbach předal rychlou zadovkou zpoza brány před brankoviště Hudáčkovi. Krošelj správně vykryl prostor. Následně to zkoušeli Tygři i z dálky.
28:50'

Sudí spustí hru u boleslavské svatyně.
28:50'
Vondrka vymýšlí bojový plán s Pláňkem a Němečkem u boleslavské střídačky.
28:50'
Začátek komerční přestávky.
28:29'
Tygři vystrkují drápy, Krošelje drží v pozoru nepříjemnými střelami.
27:53'
Najman přišel o kotouč na vlastní modré a do příležitosti se hnal Jelínek. V poslední chvíli zakročil Bernad.
27:24'
Zaútočit se pokusil Havlín, ale byl odzbrojen Kurkou.
26:53'
Bernad prohodil puk přes celé hřiště. Musil ho stihl dojet.
26:10'
Vondrka hledal kolegy zpoza liberecké brány. Jeník ale položil hůl na led a překazil mu přihrávku.
25:28'
Svižný pokus zápěstím Martina Procházky prosvištěl nad libereckou bránou.
25:04'
Dlapa uchránil kotouč před dorážejícím Zacharem.
24'
Filippi snadno uklidil kotouč k tyči, 3:2
24:30'
Kousal dvakrát neprocpal puk přes Dohertyho. Z otočky se ale na mezikruží snažil prosadit Pabiška. Will musel vytrčit pravý beton.
23:43'
Liberec právě vstřelil branku!

Pláněk neuhlídal u brankoviště TOMÁŠE FILIPPIHO, kterému přistál puk od Radana Lence na holi. Uklidit puk k levé tyči už pro něj bylo snadné. Asistence: Radan Lenc, Marek Kvapil.
22:48'
Zatím čekáme na pořádnou šanci. Před Krošeljem hraje Němeček.
22:22'
Šťastný obtěžuje Ševce při cestě k Willovi.
21:15'
Kurka začíná akci od vlastní brány.
20:53'
Kousal protečoval puk do útočného pásma. Teď napadá soupeře v rohu.
20:42'
Kotouč opustil hrací plochu, buly ve středu hřiště.
20:30'
Němeček rozehrál na Pláňka za bránou.
20:13'
Redenbach byl za bránou Krošelje důraznější a natlačil se před Kotvana. Přihrál na modrou čáru, odkud vyletěla liberecká střela. Krošelj ji skryl ve výstroji.
20:01'
Mladá Boleslav může být zatím spokojená. Výkon libereckých gólmanů v první třetině nebyl úplně přesvědčivý. Za domácí se trefil Ondřej Najman a dvakrát Tomáš Knotek. Jako úplně první sice skóroval liberecký Libor Hudáček, jenže Boleslavští jsou zatím lepším týmem a vedou 3:1.

Tygři už několikrát ukázali, že se dokážou zmobilizovat. Co si připraví na druhou třetinu? To uvidíme v 18:30.
20:00'
19:38'
Boleslav nevyhodila. Ke kotouči měl nejblíž Valský, ale Krošelje neohrozil.
19:15'
Kotvan může uklidnit hru.
18:47'
Kotvanovi ve výborné střelecké pozici nesedla střela. Zastoupil ho Pláněk, Will vyráží.
18:36'
18:00'
Bruslaři utvořili přesilovkový tvar. Musil nahazoval před bránu. Dobře pak vypálil i Pláněk.
17:18'
Vondrka vedl kotouč u levého mantinelu, ale poodskočil mu. Proto raději odehrál puk podél mantinelu. Na druhé straně však žádný jeho spoluhráč nestál.
16:50'
Hosty zbavuje tlaku i Jelínek.
16:32'
Ševcovi se zdařilo odpálit kotouč podél plexiskla.
16:32'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Jan Jeník – 2 min., pozdní dohrání).
16:12'
Will natáhl vyrážečku proti Kurkově střele.
15:50'
Po další přetlačované o puk ve středním pásmu je hra přerušena. Černá guma zamířila mezi diváky.
15:25'
Knotek si všiml Procházky před brankovištěm. Puk mu ale hodil jen vzduchem do výstroje.
15:07'
Lenc zády k bráně zakončoval do horních pater. Krošelj si ale pohlídal nepříjemnou šanci soupeře.
14:45'
Kvapil nalezl při rozehrávce jen brusle Najmana. Tygři se ale znovu drží puk.
14:01'
Boleslav se snaží využívat nejistých zákroků hostujících brankářů. Další střelu si připsal Vondrka. Zblízka střílel také Skalický, jenže Will tentokrát předvedl fantastický zákrok lapačkou.
13'
Puk dolétl až na střídačku! Ránu pukem schytal trenér Rulík
13:34'
Doherty naznačil střelu a předal Šmídovi, který svou ránou trefil jen Klepiše před bránou.
13:07'
Krošelj si vybruslil proti Šmídovi na pravém kruhu, a dokonale mu tak zmenšil střelecký úhel.
12'
Knotek je při chuti! Smlsnul si i na Willovi a bylo to 3:1
12:39'
Pacovský vypálil a Will jen mírně vychýlil puk vedle brány.
12:03'
Buly po pravici Krošelje získali Bílí Tygři.
12:03'
Redenbach v diskuzi s rozhodčími. Teď ke skupince přijíždí i Ševc. Po krátké debatě odjíždějí zpět ke své střídačce.
11'
Pacovský se proletěl a zůstal ležet na ledové ploše
11:19'

Tak už i Roman Will byl v Boleslavi uvítán gólem. Přesnou střelou od pravého mantinelu se prosadil znovu TOMÁŠ KNOTEK. Jde o jeho druhou branku v zápase. Asistence: David Šťastný.
10:24'
Vhazování ve středním pásmu vyhrál Najman.
10:24'
Komerční přestávka.
10:24'
Na ledě klečel Dominik Pacovský. Nyní už ale za pomoci Bernada a Musila míří na střídačku. Troufám si říct, že se do zápasu za chvíli vrátí.
9'
To byla minela! Video uznalo gól Knotka, Schwarz střídal
09:38'
Vondrka dostal přesný pas před brankoviště, ale v rozhodujícím okamžiku mu sjel kotouč z čepele, takže nevystřelil.
08:56'
Střídání v týmu Bílí Tygři Liberec: ze hřiště odchází Marek Schwarz, přichází Roman Will.
08:56'

TOMÁŠ KNOTEK najel k bráně a z ostrého úhlu vrhl puk na bránu bekhendem. Schwarz při zákroku sice posunul svou branku, ale gól je uznán jako regulérní. Asistence: Oldrich Kotvan.
08:56'
Rozhodčí jede zkoumat video. Tomáš Knotek napodobil to, co zkoušel před chvílí Pavel Kousal, a dostal puk do brány. Počkáme ale na verdikt rozhodčího.
08:31'
Kousal zkoušel překvapit Schwarze bekhendem z úrovně brankové čáry.
08:02'
Ke slovu se dostává první liberecká formace. Zůstávají u boleslavské klece.
6'
Vyrovnáno! Dorážka Najmana skončila v bráně, 1:1
6'
Nikým nehlídaný Hudáček vstřelil úvodní branku, 0:1
06:50'
Vondrka vystřelil, ale jeho pokus byl zblokován libereckou holí.
06:38'
Skalický nenechal hrát Redenbacha v útočné zóně.
06:19'
Liberec kontruje dalším zakázaným uvolněním. Hra se tímto způsobem zatím často přesouvá ze strany na stranu.
05:53'

Bruslaři si to nenechali líbit. Látal protečoval do útočného pásma. Kotouče se ujal Pacovský, objel bránu a zakončil. Puk se poté odrazil od Schwarzova betonu. Dorážka ONDŘEJE NAJMANA následně překročila brankovou čáru. Asistence: Dominik Pacovský.
05:37'
Zakázané uvolnění Mladé Boleslavi. Vhazuje se před Krošeljem.
05:13'

Bruslařům se minutu dařilo mařit tlak Bílých Tygrů. Poté ale uvolněný puk v rohu sebral LIBOR HUDÁČEK a po krátké kličce poslal puk kolem Krošelje do brány. Asistence: Marek Kvapil.
04:36'
Ševc zastavil výhoz u mantinelu, Boleslav se napodruhé osvobozuje.
04:16'
Domácí odpalují puk pryč z obranného pásma.
03:55'
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Pavol Skalický – 2 min., pozdní dohrání).
03:11'
Bruslaři Procházka a Vondrka bojovali o puk za Schwarzem. Nakonec byl ale úspěšnější hostující Hudáček.
02:49'
Bernad rozjel rychlou akci na Knotka, který trefuje levou tyč!
02:02'
Ševc dostal kotouč až na Krošelje, který se zákrokem neměl příliš problémů.
01:31'
Musil přispěl k vyklizení obranného pásma Bruslařů. Útočit se ale znovu snaží Liberec.
00:56'
Nyní Doherty sbírá u puk u vlastní brány. Přihrál na Kvapila, který se ujímá rozehrávky.
00:34'
Doherty poslal první střelu na boleslavskou bránu od modré čáry.
00:15'
Šmíd vyhazuje a tentokrát se icing nepíská.
00:07'
Zápas začíná zakázaným uvolněním Liberce.
00:01'
Hráči Liberce už jsou nastoupeni na modré čáře a z kabiny právě vycházejí i domáci borci. Derby za moment začne.
Část boleslavského kotle proti Liberci už tradičně obléká černá trička s přeškrtnutým bílým tygrem. Dnes nad své hlavy vyvěsili i transparent „Zelenobílé derby“.

Plno je i v sektoru hostí. Zatím se kotle na dálku vzájemně nekontaktovaly, což se ale může v derby velice rychle změnit.
Bílí Tygři vyšlou mezi tři tyče Marka Schwarze, který zatím sledoval zápasy spíše z lavičky. Nechybí ani fantom letošní sezóny Marek Kvapil, ani jeho spoluhráč z formace Radan Lenc. Dnes již do středu své formace dostávají nově příchozího Tomáše Filippiho.
V obraně Boleslavi nenajdeme Jana Hanzlíka, jehož v předchozím zápase zasáhl puk do obličeje. Jako sedmý bek je dnes napsán František Hrdinka. Tomu se posledně v dresu pražské Slávie, kam je z Boleslavi zapůjčený, povedlo skórovat a přidat dvě asistence. Spolu v jedné formaci zůstávají Michal Vondrka s Jakubem Klepišem.
Ještě jednou krásné, i když trochu mrazivé páteční odpoledne z Mladé Boleslavi.

BK Mladá Boleslav: Krošelj (Groh) – Kotvan, Dlapa, Němeček, Pláněk, Bernad, Kurka, Hrdinka – Vondrka (C), Klepiš (A), Skalický – Pacovský, P. Musil, Látal – Šťastný, T. Knotek, Martin Procházka – Pabiška, Najman, P. Kousal.

Bílí Tygři Liberec: Schwarz (Will) – Šmíd (A), Doherty, Derner, Stříteský, Ševc, Havlín – L. Hudáček, Redenbach, Valský – M. Kvapil, Filippi, Lenc – L. Krenželok, P. Jelínek (C), Ordoš – J. Vlach, Jeník, M. Zachar – Teplý..
Vzájemná utkání v této sezóně:

6. kolo | Liberec 8:3 Ml. Boleslav

O nepříznivé bilanci Bruslařů s Libercem se toho namluvilo dost. Letošní debakl 3:8 jen potvrdil, že Boleslavi činí derby problémy.

Bílí Tygři Liberec
1. místo – 34 bodů

V Liberci se zjevně dělá hokej dobře. Rozhodně bychom ale měli začít u Marka Kvapila, který jako by hrál vlastní soutěž. Za 18 zápasů nasbíral už 30 bodů, což z něj dělá neohroženého krále extraligové produktivy. Ne náhodou jsou za ním Radan Lenc a Michal Bulíř. Druhý jmenovaný už ale vydělává rubly v Magnitogorsku.

V defenzivě dostávají největší důvěru mazáci Ladislav Šmíd a Martin Ševc, který příliš nestrádá ani bodově. Brankoviště okupuje Roman Will a svého kolegu Marka Schwarze do něj pouští jen zřídka.

Síla Liberce se projevila i v minulém kole. Tygři čtyřmi góly v poslední třetině otočili zápas proti Zlínu a ukázali, jak neradi prohrávají. Staronovým přírustkem do kabiny je Tomáš Filippi, který se čerstvě vrátil z KHL.

Bude to mít tentokrát Liberec s Boleslaví těžší?