Tipsport Extraliga - Základní část - 48. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : Třinec - 27. února 2019   18:30

Sparta
18:40' Kudrna (Piskáček, Černoch) • 30:36' Sill
2:3
(1:1, 1:1, 0:1)
Třinec
04:25' Dravecký  (Galvinš, D. Musil) • 35:40' Roth  (M. Kovařčík) • 42:05' Dravecký  (Martin Růžička)
Sparta
Mrkva, Pražák – Hynek, Špůr.
O2 arena, Praha 9 (Libeň)
7 238 diváků
Třinec

Sparta - Třinec: Hlinka v dobré šanci Hrubce nepřekonal

To je ode mne z Prahy vše, přeji vám příjemný zbytek večera a zase někdy na početnou!
V O2 areně je dobojováno, Třinec si dnes z hlavního města odváží všechny body! O jeho úspěchu rozhodl gól Vladimíra Draveckého z úvodu třetí třetiny, který padl po obrovském kolapsu domácí defenzívy. Sparta dnes nepředvedla špatný výkon, Oceláři byli ovšem o něco lepší snad ve všech aspektech hry, a jejich výhra je tak naprosto zasloužená.
59:40'
Oceláři si berou time-out, zbytek základní hrací doby stráví v přesilovce. Za vysokou hůl na domácí trestnou usedá Kevin Klíma (SPA).
59:06'
Ani ne minuta do konce, Sparta se zuby nehty snaží udržet v útočném pásmu. Zatím to však vypadá, že si Třinec závěr zápasu zvládne pohlídat.
58:14'
Werek vylétl z trestné lavice a málem definitivně rozhodl, na poslední chvíli ale jeho zakončení zblízka zastavila domácí hokejka!
57:13'
Matěj Machovský se už do klece nevrací, sparťanská branka zeje prázdnotou! Sparta zkusí štěstí při hře šest na čtyři!
57:13'
Hlinka je na ledě i při přesilovce, uvolnil se na kruhu a nahrál opět Kalinovi, který znovu vypálil. Domácí si po Hrubcově úspěšném zákroku berou time-out.
56:39'
První pokus o vyrovnání v přesilovce – pozornost na sebe nyní upoutal Petr Kalina, který to opět zkusil z modré čáry. Ani tentokrát ale neuspěl.
56:06'
Ethan Werek (TRI) by rád sbíral body, dnes si ovšem do statistik připíše jen dvě trestné minuty. Kanadský forvard byl z kluziště vykázán za vysokou hůl.
55:29'
Sparta bude hrát přesilovku, Machovský už zamířil na střídačku. Domácí mají ponechanou výhodu a zatím se drží ve vlastním pásmu.
54:59'
Po delší době musel zasahovat zase Matěj Machovský. Až přímo před jeho brankoviště se dostal Dravecký, jehož pokus gólman Sparty hravě polapil.
Dnešní utkání sleduje 7 238 diváků (41,7% kapacity).
53:32'
Bukartsovu střelu tečoval Černoch, Hrubec opět připraven. Po přerušení byla k vidění další malá strkanice, ani tentokrát tresty nepadnou.
52:34'
Na led se dostala sparťanská druhá lajna. Jaroslav Hlinka nic neřešil a okamžitě po průniku do útočného pásma zakončil, Hrubec střele nastavil do cesty beton.
51:44'
Oceláři se, zdá se, soustředí už jen na bránění svého dost hubeného náskoku. Dopředu se vůbec netlačí, tohle by se jim mohlo ještě pěkně vymstít.
50:28'
Lukáš Klimek zkusil své štěstí z bezprostřední blízkosti brankoviště, ani on ale nenašel recept na fantasticky chytajícího třineckého gólmana.
49:37'
Sparta hodně nepříjemně tlačí, Hrubec se v posledních chvílích poprvé pořádně zapotil. Uvidíme, jestli Kruppovi svěřenci nápor přetaví v gól.
48:47'
V domácí části ledové plochy zůstal ležet Ondřej Kovařčík, který se už za doprovodu zdravotníka odebral na střídačku. Díky bohu se zdá býti v pořádku.
48:47'
Sparta vytahuje drápky, třinecký gólman teď po kolapsu obrany musel hasit další nadějnou akci! Fantastický Hrubec je dnes ve formě.
47:59'
Lukáš Pech se dostal do velmi slibné pozice, Hrubec si ovšem poradil i s jeho zakončením! Následná dorážka šla mimo tři tyče.
46:54'
Nesledujeme úplně záživnou pasáž hry. Oceláři se stáhli do vlastní obranné třetiny a úspěšně odráží jeden sparťanský pokus o útok za druhým.
45:56'
Piskáček držel kotouč za svou svatyní a po chvilce přemýšlení jej poslal dopředu, následná rychlá útočná akce skončila zákrokem Šimona Hrubce.
45:11'
Ethan Werek proklouzl před Machovského, který si jeho zakončení pohlídal. Po hvizdu následovala menší strkanice, která se obejde bez vyloučení.
44'
Hlinka v dobré šanci Hrubce nepřekonal
44:42'
Klimek našel Klímu, který se obtočil kolem hostující svatyně a nahrál Blainovi. Ten z prostoru mezi brankovištěm a kruhem trefil jen gólmana.
43'
Dravecký potrestal chyby sparťanské obrany a vrátil hostům vedení, 2:3
43:36'
Minuta z početní výhody pryč, oslabení jsou dnes silnou stránkou Ocelářů. Ti zatím domácí nepustili do žádných větších šancí a snaží se je držet za modrou.
42:35'
Vladimír Svačina (TRI) si jede nuceně odpočinout na trestnou lavici za vysokou hůl, sparťané mají velkou šanci rychle vyrovnat.
42:05'
Třinec právě vstřelil branku!
Oceláři využili fatálního zaváhání domácí obrany a podruhé v utkání jdou do vedení! Růžička za brankou vybojoval kotouč a rychle jej nahrál najíždějícímu VLADIMÍROVI DRAVECKÉMU, který prudkou střelou z první rozvlnil síť pražské klece – 2:3! Asistence: Martin Růžička.
41:22'
Na modré se ke kotouči dostal Lukáš Pech, jenž jej nahodil do pásma. Zde se k němu dostali protihráči, kteří se snaží proniknout před Machovského.
40:30'
Na kotouči jsou hlavně hokejisté pražské Sparty, kterým se ovšem nedaří prorazit dopředu. Třinec je vždy z útoku velmi rychle vyštípe ven.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 20:17.
Druhá perioda nabídla dva góly, stejně jako v té první padl do jednom na každé straně. Zach Sill nejprve v polovině třetiny otočil stav utkání na 2:1, v přesilovce pak srovnal Vladimír Roth. Sledovali jsme o něco vyrovnanější podívanou než v prvních dvaceti minutách, nicméně Třinečtí jsou stále na ledě vidět o něco více.
39:24'
Kudrna si chtěl na svou pažbu připsat další zářez, duchapřítomný protihráč ale do dráhy rány strčil hokejku a úplně změnil její trajektorii.
38:33'
Odpískáno další zakázané uvolnění, hra se aspoň na chvilku vrátí před Hrubcovu svatyni. Do konce dějství zbývá jen kolem minuty a půl.
37:49'
Doudera chtěl pražského gólmana překvapit střelou z modré čáry, zakončení mu ale úplně nesedlo a pryž jen orazítkovala plexisklo za klecí.
36'
Rothova střela od modré propadla za Machovského, 2:2
36:55'
Sparta se teď chvilku ohřála v útočném pásmu, k větší šanci se ovšem nedostala. Dopředu se nyní přesouvá zase soupeř, uvidíme, co vymyslí.
35:40'
Zničehonic máme v Praze opět vyrovnáno, začínáme zase od začátku! VLADIMÍR ROTH se takřka okamžitě po vyhraném buly dostal ke kotouči a překonal Machovského nenápadnou střelou. Asistence: Michal Kovařčík.
35:28'
Matěj Machovský má ve statistikách další zákrok, následně se rozhodl puk podržet, a na moment tak hru přerušit. Z Pechova trestu zbývá ještě 49 sekund.
34:56'
U mantinelu se teď bojuje o kotouč, do bitvy v pražské třetině ledové plochy je zapojeno hned několik hráčů z obou celků. Uvidíme, jak to dopadne.
34:17'
Jedna přesilovka před chvilkou skončila, další ovšem po komerční přestávce zase začne. Lukáš Pech (SPA) je vyloučen za podrážení.
33:44'
Galvinšova střela se odrazila od zadního mantinelu a kotouč doputoval až za hranici pásma, Slezané musí ven. Tuhle přesilovku už domácí přežijí.
32:53'
Třineckou přesilovku doprovází hlasitý pískot, hosté jsou pevně usazení před brankou a nebezpečně kombinují. Série přihrávek zatím ve střelu nevyústila.
31'
Sill projel celé hřiště a otočil stav utkání na 2:1
31:58'
Oceláři si zahrají další přesilovku, tentokrát pro podrážení Jana Košťálka (SPA). Uvidíme, jestli se jim v početní výhodě povede stav utkání vyrovnat.
31:51'
Hosté chtějí rychle vyrovnat, před Machovského se dostal Erik Hrňa. Jeho pokus nebyl špatný, nicméně domácí gólman byl připraven zasáhnout.
30:36'
Martin Růžička (TRI) si do konce třetiny nezahraje, po Sillově gólu dostal desetiminutový osobní trest za nesportovní chování.
30:36'
Sparta právě vstřelila branku!
Tak tohle byla hodně velká paráda, ZACH SILL posílá Spartu po krásné individuální akci do vedení! Kanaďan prorazil do útoku, proklouzl skrz obrannou dvojici Třince a zakončil přesně do Hrubcovy branky! Bez asistence.
29:09'
Obrovský kiks domácí obrany! Na branku jeli hned dva protihráči, přičemž zakončujícího Růžičku Machovský vykryl špičkou betonu!
28:44'
Hra se nyní přelévá z jednoho konce ledové plochy na druhý, neposedný kotouč mění majitele poměrně často. Ani jednomu celku se nedaří udržet vepředu.
27:44'
Ethan Werek se i přes dotěrného protihráče dostal do zakončení, které Machovský lapil bez větších problémů. Trápení kanadského forvarda pokračuje dál.
27:29'
Výpad Sparty dopředu vypadal slibně, rozhodčí jej však hvizdem předčasně ukončil. Domácí se totiž dostali do ofsajdu, Košťálek modrou čáru přejel moc brzo.
26:56'
Dosud svižný průběh druhé třetiny přerušuje komerční přestávka spojená s krátkou úpravou ledové plochy. Více ze hry mají momentálně Pražané.
26:32'
Jaroslav Hlinka našel na modré volného Kalinu, jehož následné zakončení zmizelo kdesi ve výstroji maskovaného strážce slezského brankoviště.
25:38'
Oceláři už podruhé vyhodili, zatím si v oslabení počínají výborně. Sparta se prakticky k ničemu nedostala, Hrubec zatím nečelil ani jedné střele.
24:39'
Pech hledal před brankou připraveného Formana, kterého ale faulem zneškodnil Jiří Polanský (TRI). Sudí zákrok posoudil jako nedovolené bránění.
24:04'
Kotouč nyní dojel až za sparťanskou klec, odpískáno první zakázané uvolnění dnešního utkání. Po pauze se hra vrátí před Šimona Hrubce.
23:22'
David Musil napřáhl na modré čáře, střelou ale omylem trefil jen clonícího Gernáta. Machovský tak nakonec vůbec nemusel zasahovat.
22:14'
Dlouhá kombinace domácích skončila nepřesnou přihrávkou, po které si pro sebe přivlastnili kotouč Třinečtí. Ti se nyní snaží něco vymyslet v útoku.
21:10'
Domácí fanoušci už jsou zpět v hledišti a v O2 areně rázem panuje mnohem živější atmosféra. Na dění na ledě to ovšem zatím moc velký efekt nemá, Spartě se v početní výhodě moc nedaří.
20'
Lukáš Pech v první třetině dohrál po srážce s Gernátem
20:19'
Z prostřední části neuběhlo ani dvacet sekund a už se vylučuje. Tentokrát lavici hanby zahřeje David Cienciala (TRI), který bude pykat za podrážení.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 19:22.
Úvodní dějství je minulostí, oba celky míří do kabin za vyrovnaného stavu. Oceláři měli dle očekávání na ledě po většinu periody převahu, kterou v páté minutě přetavili v úvodní trefu tečí Vladimíra Draveckého. Sparta se pořádně dostala do hry až ke konci periody, přičemž osmdesát sekund před sirénou Hrubce o čisté konto připravil Andrej Kudrna. Uvidíme, kdo bude mít navrch v následující třetině.
Střely na branku: 11 – 11
Zblokované střely: 1 – 4
Vhazování: 12 – 10
Trestné minuty: 2 – 2
Využití přesilovek: 0/1 – 0/1
20'
20:00'
19'
Kudrna tvrdou střelou z hranice kruhu vyrovnal na 1:1
19:30'
Jedná se o zkušeného Lukáše Pecha. Domácí veterán padl k ledu po srážce s Jakubem Matyášem, nyní za doprovodu zdravotníka míří do kabiny.
19:30'
Po souboji u mantinelu zůstal na ledě klečet jeden z domácích, ke kterému už přispěchal zdravotník. Halou se nese sílící pískot, snad bude v pořádku.
18:40'
Početní výhodu Kruppovi svěřenci sice nevyužili, nakonec se ale těsně po jejím konci přeci jenom prosazují! Po ose Černoch – Piskáček doputoval kotouč na hokejku ANDREJE KUDRNY, který prudkou ranou z hranice kruhu propálil vše, co mu stálo v cestě! Hrubec neměl šanci – 1:1. Asistence: Jan Piskáček, Jiří Černoch.
17:39'
Pražané se vlastní nepřesnou přihrávkou vyhání ven z útoku. Vůbec se jim teď nedaří navázat na ten slibný nápor z úvodu třetiny, který málem skončil gólem.
17:11'
Závar před hostující klecí vypadal nebezpečně, Oceláři si nakonec však s celou situací včas poradili, a zabránili tak nejhoršímu!
16:29'
Poprvé v dnešním střetnutí budou hrát přesilovku také domácí, Martin Gernát (TRI) usedá na trestnou lavici. Sudím sem byl poslán za sevření puku.
15:57'
Sparta je momentálně aktivnějším celkem na ledě, něco tomu ale chybí. Domácí mají velký problém s přechodem do útoku, v němž se jim nedaří udržet.
15:15'
Další čárka do kolonky úspěšných zákroků ve statistikách Šimona Hrubce, hra je přerušena. Po krátké pauze se bude vhazovat v třineckém pásmu.
14:36'
Kalina na modré moc dlouho otálel se zakončením, jeho slabou ránu zblokoval jeden z připravených protihráčů. Sparta se ovšem stále drží na kotouči.
13:49'
Probíhá první komerční přestávka dnešního střetnutí. Čárový sudí nachytal Oceláře v ofsajdu, po pauze tak uvidíme vhazování před pražskou modrou čárou.
13:18'
Přesně nyní nepálil ani David Musil, kotouč skončil v rohu kluziště. Zde se k němu dostali domácí, kteří se nyní snaží usadit před klecí Šimona Hrubce.
12:30'
V prostoru pro vhazování se uvolnil Lukáš Pech. Ze slibné šance ale nakonec nic nebylo, domácí veterán totiž zamířil mimo branku.
11:42'
Neujala se ani Klímova lehká střela z vysokého úhlu, která po betonu třineckého gólmana sjela na druhou stranu kluziště. Oceláři tak stále vedou.
10:35'
Piskáček se chopil kotouče na své polovině a počkal, až jeho spoluhráči dostřídají. Následný výpad Sparty moc úspěšný nebyl, Hrubec je bez práce.
09:17'
Nyní musel zasahovat zase Hrubec na druhém konci ledové plochy, Pavelkou střelu z kruhu s přehledem vykryl. Kotouč následně schoval pod rukavici.
08:30'
Galvinš to zkusil z velké vzdálenosti, jeho projektil se ovšem zasekl kdesi v chumlu těl před domácí klecí. Machovský tak nakonec mohl zůstat v klidu.
07:52'
Bukarts zachytil soupeřovu přihrávku a prorazil do pásma, následně se rozhodl nahrát dozadu Klimkovi. Ten rychlou střelou zasáhl jen Hrubce.
06:47'
Hraje se před Machovským. Třinečtí musí hrát podél mantinelu, sparťanská defenzíva nechce inkasovat podruhé a nepouští je před brankoviště.
5'
Dravecký tečoval nahození od modré a poslal hosty do vedení, 0:1
05:32'
Zach Sill zamířil dopředu, jeho slabé nahození z modré čáry zblokoval jeden z hostujících beků. K odraženému kotouči se jako první dostali domácí.
04:25'
Úvodní gól zápasu je na světě, O2 arena na první trefu moc dlouho nečekala! Galvinšovu ránu od modré čáry tečoval pod lapačku bezmocného strážce pražské svatyně VLADIMÍR DRAVECKÝ! Asistence: Guntis Galvinš, David Musil.
04:14'
Oceláři se dostali do přečíslení dva na jednoho, rozjetý Cienciala se namísto přihrávky rozhodl zakončit. Střela zblízka trefila jen Machovského rameno.
03:29'
Sparta už je několik sekund v plném počtu, nyní kuje pikle před Hrubcem. Hostující defenzíva je ale zatím nekompromisní a soupeře k ničemu nepouští.
02:52'
Na konci krátké šňůry přihrávek stál Vladimír Roth, který se rozhodl překvapit brankáře střelou z modré čáry. Machovský proti kotouči vytasil lapačku.
02:14'
Sparťané se opět osvobozují, zatím oslabení zvládají na jedničku. Hrubec vyhozený kotouč zastavil za svou brankou a drží jej tam.
1'
Fanoušci Sparty na protest opustili tribuny!
1'
Bojkot na Spartě! Fanoušci zuří kvůli výkonům, kotel nechali prázdný
1'
Fanoušci během bojkotu: Tohle není Sparta, na úspěch čekáme deset let
01:34'
Gólman Pražanů si do svých statistik připsal další úspěšný zákrok, domácím se pak podařilo poprvé vyhodit. Třinec se musí vrátit do vlastního pásma.
01:08'
Oceláři mají šanci rychle otevřít skóre, po faulu Jana Buchteleho (SPA) si vyzkouší přesilovku. Domácí útočník míří na trestnou za sekání.
00:23'
Hosté neztrácejí čas a okamžitě po vyhraném vhazování se přesunuli před Machovského, kde se snažili rozjet kombinaci. Domácí obrana zasáhla včas.
00:01'
Sudí už svolávají první lajny do středového kruhu, jdeme na to! Na úvodní buly se proti sobě postaví domácí Zach Sill a Petr Vrána z Třince.
Sparťané už jsou seřazeni na své modré čáře, na hosty stále čekáme. Od startu dnešního duelu nás dělí už jen několik desítek sekund.
Ještě jednou vám přeji příjemný večer z O2 areny, střetnutí mezi Spartou a Třincem začne za pár minut. Domácí se v úvodu budou muset obejít bez podpory svého kotle, který se rozhodl první třetinu bojkotovat.

HC Sparta Praha: Machovský (J. Sedláček) – Kalina, Blain, Piskáček (C), T. Voráček, Tomáš Dvořák, Košťálek, T. Pavelka – Černoch, Sill, Smejkal – Klimek, J. Hlinka, Roberts Bukarts – Buchtele, Pech (A), Forman (A) – Kudrna, Klíma, Rousek.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Kantor) – Gernát, Roth, Galvinš, D. Musil, M. Doudera, Matyáš – Svačina, P. Vrána, Martin Růžička (A) – Dravecký (A), Marcinko (C), Hrňa – Werek, Polanský, Novotný – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Cienciala.

Rozhodčí: Mrkva, Pražák – Hynek, Špůr.
POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

Dosud naposledy se dnešní soupeři střetli 13. ledna ve Slezsku a na první branku nemuselo téměř pět tisíc diváků čekat dlouho – už v páté minutě se prosadil Vladimír Svačina. V závěru úvodní periody srovnal Jan Piskáček, na Chmielewskiho přesný zásah z druhé třetiny ale už Sparta zareagovat nezvládla. Po těsném výsledku 2:1 tak tři body zůstaly v Třinci.

13. ledna 2019 – Werk Arena, Třinec
HC Oceláři Třinec – HC Sparta Praha 2:1
Třetiny: 1:1, 1:0, 0:0
--------------------------------------------------------------------
Branky a nahrávky: 5. Svačina (Polanský, Adamský), 35. Chmielewski (Galvinš, Růžička) – 17. Piskáček (Pech).
Střely na branku: 25 – 24.
Vhazování: 25 – 44.
Trestné minuty: 29 – 40.
Využití přesilovek: 0/5 – 0/2.
Třinec: Hrubec – Gernát, Krajíček, Galvinš, Musil, Doudera, Roth – Růžička, Kovařčík M., Hrňa – Svačina, Polanský, Adamský – Dravecký, Hladonik, Roberts Bukarts – Kovařčík O., Cienciala, Chmielewski.
Sparta: Sedláček – Piskáček, Delisle, Blain, Kalina, Dvořák, Košťálek, Pavelka – Buchtele, Vrána, Kudrna – Smejkal, Klimek, Forman – Kumstát, Pech, Rousek – Jones, Sill, Klíma.
Rozhodčí: Hradil, Nikolić – Svoboda, Lhotský.
Počet diváků: 4 751 (88% kapacity).
POSLEDNÍ KOLO Z POHLEDU SOUPEŘŮ

Sparta v posledním kole zavítala na Zimní stadion Luďka Čajky, kde vyzvala na souboj domácí Berany. Ti šli do vedení v jedenácté minutě, přičemž o rychlou odpověď se postaral Jan Piskáček. To byla ovšem první a také poslední trefa Pražanů v tomto utkání, zatímco Zlínští Machovského překonali ještě třikrát.

PSG Berani Zlín – HC Sparta Praha 4:1
Třetiny: 2:1, 2:0, 0:0
Branky a nahrávky: 11. Valenta (Dufek), 14. Fořt (Nosek), 22. Kulda (Sedláček), 27. Šlahař (Sedláček, Kubiš) – 12. Piskáček (Pech, Buchtele).
Střely na branku: 33 – 25.
Vhazování: 36 – 28.
Trestné minuty: 4 – 8.
Využití přesilovek: 0/4 – 0/2.
Sparta: Machovský – Kalina, Blain, Piskáček, Voráček, Dvořák, Košťálek, Delisle – Beran, Sill, Smejkal – Jarůšek, Klimek, Bukarts – Buchtele, Pech, Forman – Kudrna, Klíma, Rousek.

Třinečtí zase v pátek vystřihli husarský kousek na ledě vítkovického rivala. Ještě na konci druhé části prohrávali o tři branky, nakonec se jim ovšem podařilo průběh utkání úplně otočit, a z Ostravy si tak odvezli všechny body. Rozhodující branka padla šest minut před koncem, podepsal se pod ní Michal Kovařčík.

HC Vítkovice Ridera – HC Oceláři Třinec 3:4
Třetiny: 1:0, 2:1, 0:3
Branky a nahrávky: 8. Roman (Lev, Schleiss), 21. Dej (Trška, Lev), 29. Olesz (Lev, Hrabal) – 38. Novotný (Musil, Růžička), 43. Hrňa (Vrána), 46. Vrána (Růžička, Svačina), 54. Kovařčík M. (Kovařčík O.).
Střely na branku: 30 – 36.
Vhazování: 35 – 29.
Trestné minuty: 4 – 6.
Využití přesilovek: 1/3 – 1/2.
Třinec: Hrubec – Gernát, Roth, Galvinš, Musil, Doudera, Matyáš – Svačina, Vrána, Růžička – Dravecký, Marcinko, Hrňa – Werek, Polanský, Novotný – Chmielewski, Kovařčík M., Kovařčík O. – Raška.
Na trase Třinec – Praha se na konci ledna odehrál jeden z nejzajímavějších trejdů letošní sezóny. K Ocelářům zamířil do té doby kapitán Sparty Petr Vrána, zatímco opačným směrem putoval Roberts Bukarts. Oba útočníci zvládli v nových působištích odehrát už devět utkání, přičemž statisticky je na tom lépe Vrána – ten si na své konto připsal pět bodů (1+4). Bukarts se zatím v Praze prezentoval jen dvěma asistencemi.
HC OCELÁŘI TŘINEC
4. místo v tabulce
47 Z, 26-3-3-15, 140:107, 87 bodů

Oceláře v tabulce najdeme na čtvrtém fleku. Přímý postup do čtvrtfinále už mají takřka jistý a nyní se snaží zabojovat o co nejlepší umístění. Teoreticky by se ještě mohli vyhoupnout až na první příčku, jelikož na Liberec ztrácí "jen" deset bodů, pravděpodobné to ovšem není.

Třinec za své umístění vděčí hlavně povedenému podzimu, jelikož od nového roku se mu nedaří naladit na tu správnou notu. Od návratu z prosincového Spenglerova poháru má na svém kontě vyrovnanou bilanci devíti výher a devíti porážek, ke které minulý týden přispěl úspěchy nad Litvínovem a Vítkovicemi a velmi těsnou porážkou s Brnem.