Zlín - Plzeň | ONLINE | 5.10.2018 17:30 | Tipsport Extraliga 2018/2019 | ŽIVĚ | iSport.cz

Tipsport Extraliga - Základní část - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Zlín : Plzeň - 5. října 2018   17:30

Ukončeno
Zlín
Zlín
16:35' Herman (Žižka) • 17:35' Fořt (E. Kulda) • 49:20' Fořt (Freibergs, Herman)
3:5
(2:1, 0:2, 1:2)
Plzeň
Plzeň
11:05' Preisinger  (Kratěna) • 27:19' Vráblík  (Kodýtek, Eberle) • 39:59' Gulaš  (L. Kaňák, Nedorost) • 40:31' Nedorost  (Gulaš, Kracík) • 59:57' Gulaš  (L. Kaňák, Straka)
Zlín
Sestavy:
J. Sedláček (Štůrala) – Freibergs, Ferenc, Žižka (C), Nosek (A), Řezníček, Valenta, Gazda – Kubiš (A), Fořt, E. Kulda – Šlahař, Herman, J. Ondráček – Poletín, Fryšara, Karafiát – Werbik, P. Sedláček, Popelka.
Rozhodčí
Sýkora, Šír – Hlavatý, Polák
Zimní stadion Luďka Čajky, Zlín
3181 diváků
Plzeň
Sestavy:
Frodl (Milčakov) – J. Kindl (A), Jones, Allen, L. Kaňák, Pulpán, Čerešňák, Vráblík – Kantner, Nedorost, Gulaš (C) – Kratěna, Preisinger, Indrák (A) – D. Kindl, Kracík, V. Němec – Straka, Kodýtek, Eberle.

Zlín - Plzeň: Gulaš trefou do prázdné stvrdil výhru Indiánů, 3:5

Přenos se aktualizuje automaticky

To je ode mě pro dnešek vše, přeji hezký zbytek večera, u dalších on-line přenosů se těším na počtenou.
Nejlepší hráči utkání:
Zlín – Tomáš Fořt
Plzeň – Miroslav Preisinger
Indiáni zvládli poslední část a ze Zlína si vezou tři body! V závěrečné dvacetiminutovce byli aktivnější a vedení navýšili hned ve 41. minutě, kdy své střelecké trápení v extralize prolomil Václav Nedorost. Ševci se sice v početní výhodě dočkali snížení a vypracovali si další šance předtím i poté, ale Frodla už znovu nepřekonali ani při dlouhé hře bez brankáře. Těsně před koncem ještě pečetil výhru Škodovky svou druhou trefou v samotném závěru třetiny, tentokrát do prázdné branky, Milan Gulaš.

Střely na branku ve třetí třetině (celkem): 9:16 (32:33).

Dnešní utkání sledovalo 3181 diváků.
Konec zápasu.
59:57'
Plzeň právě vstřelila branku!
Škodovka závěr zvládla a v přesilovce se prosazuje netradičně do prázdné brány. Kaňák vyhodil puk do středního pásma, kde se kotouče zmocnil plzeňský kapitán MILAN GULAŠ a z otočky ho poslal neomylně do prázdné branky. Asistence: Lukáš Kaňák, Petr Straka.
59:49'
Domácí to zkoušejí v oslabení bez gólmana!
59:37'
Kaňák chyboval rozehrávce, domácí mohli dopředu, ale skvěle zasáhl v obraně Allen!
59:23'
Kracík přihrával zpoza branky, Řezníček nechtěně tečoval kotouč na vlastní branku, Sedláček kryje. Škoda zvládá závěrečnou přesilovku zatím precizně.
58:54'
Nedorost sám před brankou, snažil se zakončit až k zadní tyči, ale Sedláček ho skvěle vybruslil! O chvíli později Gulaš s Nedorostem byli sami proti jedinému obránci a Sedláčkovi, ale situaci překombinovali.
58:33'
Oddechový čas pro hosty.
58:33'
Zlínský útočník se dopustil zbytečného faulu v předbrankovém prostoru a veliký tlak domácích tím končí, Berani si vypracovali několik zajímavých příležitostí, ale nedopravili puk do sítě! Jakub Šlahař krosčekem poslal k zemi plzeňského beka a dostává dvě minuty, to budou mít ševci hodně těžké.
58:19'
Berani drží útočné pásmo.
57:44'
Šlahařova střela z levé strany končí mimo a hosté vyhazují do středního pásma.
57:30'
Závar před plzeňskou brankou po střele Freibergse, k dorážce se tlačil Šlahař i Fořt, ale Frodl odolal a Západočeši vyhazují na zakázané uvolnění!
57:12'
Jakub Sedláček už nyní na střídačce a Zlín to zkouší v šesti!
57:12'
Po delší době přerušená hra, Jakub Šlahař zamířil do útoku po levé straně a vypálil do lapačky Frodla. Berani si připravují závěrečný tlak a trenér Svoboda si bere oddechový čas.
56:52'
Domácí v plném počtu.
56:34'
Freibergs nedokázal vyhodit, poté však Gulaš pokazil přihrávku a Berani vyhazují.
55:53'
Nedorost mířil z mezikruží po dobrém pasu Kracíka dobře do horního prostoru branky, Sedláček předvedl skvělý zákrok ramenem! Ševci jsou však stále pod tlakem.
55:36'
Ránu Gulaše z levé strany vyráží Sedláček betonem, pokračuje tlak Plzně.
55:11'
Žižka vyhazuje přes všechny čáry.
54:54'
Zlín se osvobozuje hned po buly.
54:52'
Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Jakub Sedláček – 2 min., podrážení). Trest odpyká Jiří Karafiát.
54:48'
Gulaš se stahovačkou zbavil Valenty, ale poté sám před Sedláčkem nezakončil! Vzápětí však domácí chybovali při rozehrávce, Kracík našel znovu Milana Gulaše, jenž se protáhl před Sedláčka, který ho mimo brankoviště podrazil! Plzeň si zahraje přesilovku.
54:06'
Hermanovo slabé nahození od modré kryje Frodl a ještě rozehrává, následný pas indiánů byl však nepřesný a po zakázaném uvolnění se hra stěhuje zpět do útočného pásma Zlína.
53:48'
Ševci sehráli rychlou akci dobře, z levé strany přihrávali před branku a dostali se k jemné teči, se kterou si však Frodl dokázal poradit, kryje kotouč v lapačce, přerušuje hru, následuje přestávka na čištění ledu.
52:58'
Berani zapínají výkon na vyšší obrátky a útočí, ještě mají sedm minut na srovnání.
52:14'
Rychlý brejk Plzně táhl Kracík, který stále čekal, komu by přihrál, ale nakonec se mu urýsovala cestička středem až ke střele, nakonec také Jaroslav Kracík vypálil, ovšem Sedláček si připisuje skvělý zákrok a vyráží!
51:45'
Jakub Sedláček v klidu kryje nahození Eberleho z úhlu od levého mantinelu.
51:24'
Čerešňákova chyba v obranném pásmu, Plzni pomohla dobře nastavená hokejka Dominika Frodla, jež zastavila pas Kubiše zpoza branky.
50'
Fořt ranou z první zamířil pod horní tyč, 3:4
50:57'
Valenta byl osamocený na levém kruhu, ale ještě hledal na zadní tyči volného spoluhráče, na kterého přihrávka neprošla a dopředu zamířili indiáni, Jakub Kindl vypálil od modré čáry, ale Sedláček si poradil s jeho střelou i dorážkou Kodýtka.
50:21'
Hermana zastavil ve středním pásmu Kratěna, který se snažil najít ujíždějícího Kantnera, na něhož však pas neprošel.
50:04'
Indrák po vyhraném buly nabil na modrou čáru Jonesovi, jenž sice propálil obránce, ale gólmana Sedláčka nikoliv.
49:58'
Zakázané uvolnění Zlína a hra se stěhuje zpět před Sedláčka.
49:50'
Kracík vypálil z pravé strany nad branku, poté Gulaš na hraně brankovišti srazil Sedláčka, snažil se mu vyhnout, ale to se mu nepovedlo, byl totiž v tísni Řezníčka.
49:38'
Hraje se pět na pět a indiáni jsou u kotouče.
49:20'
Zlín právě vstřelil branku!
Tři vteřiny po návratu Jaroslava Kracíka z trestné lavice ševci snižují! Freibergs odvedl dobrou práci na levém kruhu, naznačil střelu, ale poté přihrál mezi kruhy TOMÁŠI FOŘTOVI, který ranou z první zamířil pod horní tyč, Frodl byl tentokrát bez šance. Asistence: Ralfs Freibergs, Jakub Herman.
48:58'
Jakub Kindl dokázal srazit přihrávku za branku do ochranné sítě. Předtím Ondráček hledal před brankou volného Fořta, ale to si hostující obrana pohlídala.
48:29'
Berani mají k dispozici přesilovku pět na tři 48 vteřin! Dokáží snížit?
48:29'
Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Petr Kodýtek – 2 min., hákování).
48:24'
Kodýtek zbytečně fauloval při napadání a ševci mají výhodu.
47'
Preisinger si zahrál na brankáře a zabránil jasnému gólu
47:55'
Eberle vyvezl kotouč z obranného pásma až do útoku, měl hodně prostoru, a tak z levého kruhu ostře vypálil, Sedláček si s přízemním pokusem poradil a kryje.
47:26'
Indiáni se osvobozují brzy po buly.
47:17'
Nakonec gól není uznán, zůstává tedy čas 47:17 a následuje přesilovka pro Berany.
47:17'
Hlavní rozhodčí ještě kontroluje situaci z času 46:24 a podívá se, jestli puk nebyl v síti! Já se ještě k oné situaci vrátím. Herman se dostal po chybě Kaňáka sám před branku, už překonal Dominika Frodla, ale skvělý zákrok rukavicí předvedl "náhradní gólman" útočník Miroslav Preisinger! Možná to už však bylo za brankovou čárou.
47:17'
Ševci budou mít další šanci na snížení, to však až po komerční přestávce.
47:17'
Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Jaroslav Kracík – 2 min., podrážení).
46:24'
Zmatky v plzeňské obraně, Jakub Herman se dostal ke kotouči před brankou po chybě defenzivy Západočechů už to vypadalo, že zamířil přesně, ale hosté nakonec dokázali zasáhnout před brankovou čárou!
45:33'
Nedorost se šikovně proháčkoval po pravé straně až před Sedláčka, ale zastavil ho jeho beton, následně se však k odraženému puku dostal mezi kruhy najíždějící Conor Allen, který tvrdě vypálil, Jakubu Sedláčkovi kotouč vypadl a pomalu mířil za brankovou čáru, včas však zasáhli obránci Zlína.
45:20'
Kodýtek byl netrpělivý na modré čáře, vjel do středního pásma dříve než přihrávka na Eberleho. Ofsajd indiánů.
44:34'
Werbik nedokázal ideálně zpracovat přihrávku za obranu na levý kruh a Čerešňák ho poté o kotouč obral.
43:56'
Nedorost vyslal do útoku Gulaše na pravé straně, ten napřáhl od mantinelu k dělovce, Sedláček vyráží ramenem.
43:07'
Kodýtek dostal pas před branku, ale nemohl v tísni vystřelit, z otočky ještě hledal naslepo spoluhráče, nepřihrál přesně.
42:48'
Indrák podklouzl a Západočeši se dostali pod tlak, poslali kotouč přes všechny čáry, rozhodčí již potřetí v zápase nesprávně odpískali zakázané uvolnění a vhazuje se ve středovém kruhu.
42:01'
Ševci napadají rozehrávku indiánů, ale ti to zatím zvládají.
41'
Gulaš našel osamoceného Nedorosta, 2:4
41:01'
Ševci mohli hned snížit zpět na rozdíl jediné branky! Fryšara přihrál před branku, Poletín i Karafiát se tlačili do branky, ale Frodl udržel kotouč a připisuje si důležitý zákrok!
40'
Gól Gulaše stvrdilo video, Indiáni vedou 3:2
40:31'
Plzeň právě vstřelila branku!
Skvělý závěr druhé části i vstup do poslední třetiny od Škodovky! Tenhle gól jde za Jakubem Ferencem, při zpracování jednoduché přihrávky totiž zavrávoral, pro puk se musel vracet a nerozehrál dobře. Gulaš vybojoval kotouč u mantinelu, našel před brankou osamoceného VÁCLAVA NEDOROSTA, který bekhendem zády k Sedláčkovi dokázal prostrčit kotouč za zlínského gólmana. Asistence: Milan Gulaš, Jaroslav Kracík.
40:01'
Začala třetí třetina.
Ačkoliv Berani ve druhé části relativně slušně navázali na povedený závěr první periody, inkasovali dvě branky a budou muset dotahovat! Indiáni tentokrát lépe využili své šance. Nejprve svůj první gól v dresu Plzně a druhý extraligový (ten první vstřelil za České Budějovice již v sezóně 2011/2012) zaznamenal Lukáš Vráblík a v poslední sekundě společně před sirénou rozesmutnil domácí fanoušky kapitán Škody Milan Gulaš. Jeho trefu kvůli času dlouho zkoumal videorozhodčí, nakonec byl však gól uznán a Západočeši vedou 3:2.

Střely na branku ve druhé třetině (celkem): 7:10 (23:17).

Další třetina začne přibližně v 19:24.
40'
Gól Gulaše stvrdilo video, Indiáni vedou 3:2
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:59'
Plzeň právě vstřelila branku!
Je to gól! Rána MILANA GULAŠE z levého kruhu po pasu Kaňáka skutečně skončila v síti ještě před koncem druhé části. Plzeňský kapitán zamířil nad beton Sedláčka ke vzdálenější tyči a Škodovka otáčí skóre zpět na svou stranu! Asistence: Lukáš Kaňák, Václav Nedorost.
39:59'
Plzeň se možná dočkala vedoucí branky! Indiáni si za jedenáct vteřin vytvořili tři veliké šance, při první branku minuli, následně Kracíka vychytal Sedláček a společně se sirénou dopravil puk do sítě ranou z levého kruhu Milan Gulaš! Gól zatím není uznán, sudí si však jde zavolat, jestli to Plzeňané stihli včas.
39:48'
Západočeši se zmocnili kotouče a zamířili dopředu, zbytečného faulu se ve středním pásmu dopustil lotyšský útočník Edgars Kulda, jenž si odsedí dvě minuty za sekání.
39:21'
Beranův se opět daří závěr třetiny a vytvořili si tlak, tentokrát se však do šance nedostali.
38:51'
Rozhodčí opět chybně odpískal zakázané uvolnění, tentokrát Plzně, a vhazuje se ve středovém kruhu.
38:31'
Poletín na hraně faulu vybojoval kotouč u mantinelu a našel před brankou osamoceného kapitána Tomáše Žižku, jenž však ve veliké šanci selhal, pouze vyprášil pravý beton Dominika Frodla!
38:05'
Hermanovo nahození nenašlo Ondráčka ani Šlahaře, ševci však pokračují v útoku.
37:44'
Domácí sice zastavili přihrávku na Milana Gulaše, ale nedokázali založit protiakci, jejich rozehrávka končí na zakázaném uvolnění. To sudí však nakonec odvolali a vhazuje se ve středovém kruhu, sudí se omlouvají.
36:56'
Další akci indiánů zastavil ofsajd. Hra je nyní velmi rozháraná, nepěkná a plná chyb. Hraje se hodně do těla, a tak je těžké rozvinout delší kombinace.
36:14'
Karafiát neudržel pro Berany útočné pásmo, puk mu přeskočil hokejku.
35:44'
Škoda se ubránila a Milan Gulaš se protáhl před Sedláčka po levé straně, pořádně však nezakončil.
35:09'
Ševci vyhodili kotouč pouze k Západočechům, ale poté ho ve středním pásmu vybojovali a útočí.
34:36'
Modrobílí s obtížemi přešli do útočného pásma a od modré čáry pálil Jan Eberle, trefil však pouze Řezníčka, od kterého se odrazil puk mimo ledovou plochu.
33:56'
Poletínovo nahození z otočky v klidu kryje Dominik Frodl.
33:45'
Rychlá akce Zlína, Poletín našel před brankou volného Fryšaru, který však nepropálil přesunujícího se Frodla! K dorážce se ještě tlačil Karafiát, ale v tísni přestřelil.
33:26'
Škoda se ubránila tlaku a její tečované vyhození končí mezi diváky, vhazuje se ve středním pásmu.
32:57'
Frodl nerozehrál vůbec dobře, jeho rozehrávku vystihl Herman, jenž rychle nahazoval před branku, kde si však se skákavým kotoučem indiáni poradili.
32:16'
Na Jonese na modré čáře vystartovali po vyhraném buly Škodovky hned dva hráči ve žlutém, americký bek už neudržel útočné pásmo, píská se ofsajd hostů.
32:11'
Sedláček si připisuje další zákrok, útok táhl Denis Kindl, který vracel puk na levý kruh Romanu Vráblíkovi, jehož střelu Sedláček viděl a kryje. Následuje komerční přestávka.
31:50'
Jonesova přihrávka byla sražena mimo ledovou plochu, vhazuje se ve středovém kruhu.
31:33'
Indrák pasem přes šíři kluziště úspěšně našel Jakuba Kindla, jehož rána byla ztlumená hokejkou obránce a Sedláček si s ní poradil.
30:55'
Straka našel na hranici levého kruhu Eberleho, ten minul, ale čtvrtá plzeňská formace znovu předvedla dobré střídání.
30:38'
Domácí vyhazují a už jsou v plném počtu.
30:04'
Kaňákova schovaná střela skončila vedle pravé tyče a Berani vyhazují.
29:26'
Gulaš napálil pouze Kracíka a domácí se osvobozují.
28'
Vráblík povedenou střelou propálil Sedláčka a vyrovnal na 2:2
28:55'
Kaňák nabil na modrou Gulašovi, jehož tvrdou ránu dokázal Sedláček ukrýt v lapačce.
28:38'
Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Tomáš Fořt – 2 min., držení).
28:24'
Indiáni se po vstřeleném gólu usadili v útočném pásmu, kde bojují o puk u mantinelu.
27:19'
Plzeň právě vstřelila branku!
Škoda se usadila v útočném pásmu, Eberle se nejprve uvolnil v rohu, ale po jeho pasu ještě střelu Straky Sedláček vyrazil, následně se však do dobré pozice po přihrávce Kodýtka na levém kruhu dostal ROMAN VRÁBLÍK, jenž propálil Sedláčka povedenou ranou k zadní tyči a prosazuje se poprvé v modrobílém dresu! Dnes to zvládl jako sedmý bek. Asistence: Petr Kodýtek, Jan Eberle.
26:24'
Plzeň na chvíli vybojovala kotouč v útočném pásmu, ale ke střele se nedostala.
26:04'
Šlahař vystihl špatnou zpětnou přihrávku indiánů a zajímavou střelou přes obránce prověřil Dominika Frodla, ten dokázal pokus vyrazit do ochranné sítě. Následuje přestávka na čištění ledu.
25:15'
Kratěna z úhlu nahazoval kotouč před branku, ale nikdo ze Západočechů ho netečoval, a tak z toho byl pouze jednoduchý zákrok pro Sedláčka betonem.
25:03'
Nedorost s Kantnerem za brankou neuspěli, ale domácí vyhodili kotouč pouze na střídačku, vhazuje se před Sedláčkem.
24:38'
Indiáni se ubránili protiakci Zlína a rozehrávají další útok od Frodla.
24:04'
Sedláček nerozehrál dobře, Eberle se Strakou vybojovali kotouč u mantinelu a dostali ho před branku na Jonese, který však z dobré pozice nepropálil obránce Beranů!
23:45'
Denis Kindl se snažil probít do útočného pásma, ale spoluhráč ho vystavil do ofsajdu.
22:55'
Ondráček táhl brejk ševců tří proti dvěma, Hermanovi sice dal kotouč na bekhend za tělo, ale střelec první branky z otočky nebezpečně vypálil, Frodl s obtížemi vyráží!
22:45'
Indiáni vybojovali puk v útočném pásmu a Preisinger stříleným pasem hledal před brankou Kratěnu, ale ten nasměroval kotouč tečí pouze do ochranné sítě.
22:29'
Kantner si to namířil mezi obranu domácích, ale při odvážném průniku o kotouč přišel, na druhé straně pálil přes obránce Jiří Karafiát, se slabým pokusem si Frodl poradil.
22:08'
Jakub Sedláček rozehrál kotouč pouze k Západočechům, kteří mohou zaútočit.
21:39'
Hosté v plném počtu.
21:31'
Němec vyhazuje z vlastního pásma bekhendem až k Sedláčkovi.
21:05'
Fořt se po pravé straně protlačil přes obránce až ke střele, Frodl vyráží, k dorážce se už Kubiš nedostal.
20:49'
Petr Straka vystihl přihrávku a vyhazuje.
20:01'
Plzeň vyhrála buly a posílá kotouč za Sedláčka, ševci totiž hrají ještě minutu a 40 sekund početní výhodu.
20:01'
Začala druhá třetina.
Škoda byla dlouho nebezpečnější a vytvářela si zajímavé šance, Nedorost ani Allen je však nedokázali využít, prosadil se ale při brejku Miroslav Preisinger. Následovaly šance na obou stranách, ovšem oba gólmani dlouho neinkasovali, nakonec se prosadili ševci. Jakub Herman po návratu po zranění hned dokázal svou dorážkou srovnat a přesně o minutu později otočil skóre Tomáš Fořt. Ten ovšem nestřílel a k brance mu pomohl nešťastným zásahem obránce Plzně Čerešňák. Berani v závěru znovu útočili a vybojovali druhou početní výhodu, jejíž většinu ještě budou dohrávat ve druhé části.

Střely na branku v první třetině: 16:7.

Další třetina začne přibližně v 18:28.
20:00'
První třetina skončila.
19:50'
Modrobílí se osvobozují.
19:39'
Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Conor Allen – 2 min., podrážení).
19:39'
Ševci z dlouhého tlaku vybojovali početní výhodu.
19:02'
Herman se dostal k odraženému kotouči, ale z otočky trefil zřejmě jen svého spoluhráče Šlahaře.
18'
Čerešňák si puk nešťastně srazil do sítě, 2:1
18:44'
Šlahařova střela z levého kruhu sražená, ale Berani jsou v laufu a znovu útočí.
17'
Herman našel skákavý puk a dorazil ho do brány, 1:1
17:35'
Zlín právě vstřelil branku!
Smolný moment pro Škodu, šťastný pro ševce, kteří bleskurychle, přesně za jednu minutu, otáčejí skóre! Brejk tří proti dvěma sehráli domácí dobře, Kulda posunul puk na TOMÁŠ FOŘTA, který se snažil vystřelit, ale pokus mu vůbec nesedl, Peter Čerešňák si však skákavý puk při pokusu ho dopravit do bezpečí srazil smolně k levé tyči do vlastní sítě. Asistence: Edgars Kulda.
17:13'
Plzeň se ubránila další akci domácích a Allen vyčkává s rozehrávkou.
16:35'
Zlín právě vstřelil branku!
Škoda si koledovala o gól a také ho dostává. Herman ve první šanci ještě selhal, Frodl však ránu z mezikruží pouze vyrazil a skákavý puk si našel po zásahu Žižky znovu JAKUB HERMAN, na druhý pokus už plzeňského gólmana zblízka po ledě propálil. Asistence: Tomáš Žižka.
15:59'
Domácí v plném počtu, mezitím se snažili zaútočit, Kubiš však nedosáhl na přihrávku před branku.
15:44'
Škoda dlouho čekala se střelou, nakonec z nouze pálil od modré Pulpán, puk na branku neprošel a Berani jsou u kotouče.
14:59'
Ševci se dokázali podruhé osvobodit.
14:29'
Gulaš našel znovu Václava Nedorosta před brankou, ale ten už nebyl v ideální střelecké pozici a z úhlu nezasunul puk ze přesunujícího se Sedláčka.
14:11'
Souboj u mantinelu po buly vyhráli indiáni, Němec našel mezi kruhy naprosto osamoceného Nedorosta, ale ten zatím není ve střelecké formě a Sedláček ho ve veliké šanci vychytal.
13:59'
Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Michal Poletín – 2 min., pozdní dohrání), za faul na Kodýtka u mantinelu.
13:38'
Petr Kodýtek se dostal k odraženému kotouči a z mezikruží vyslal na branku nepříjemnou jedovku zápěstím, Sedláček vytěsnil povedenou ránu mimo tři tyče! Následně však hosté vybojovali první přesilovku.
13:06'
Němec se snažil najít před brankou najíždějícího Kracíka, ale kotouč na něj neprošel, hosté začínají další akci až od Frodla.
12'
Preisinger předvedl parádní blafák mezi nohy a otevřel skóre, 0:1
12:32'
Škodovka chtěla do útoku hned po buly ve středním pásmu, ale Čerešňáka vystavil do ofsajdu Denis Kindl.
12:27'
Ondráček objel branku, ale následně vypálil pouze do výstroje Frodla, na druhé straně přerušilo akci hostů postavení Matyáše Kantnera v brankovišti. Následuje komerční přestávka.
11:38'
Pavel Kubiš mohl ihned srovnat, když si nabruslil po pravé straně až před Frodla, ale jeho ránu zápěstím dokázal Frodl vytěsnit vedle pravé tyče!
11:05'
Plzeň právě vstřelila branku!
Z další veliké šance už jdou Západočeši do vedení! Preisinger se protáhl po levé straně a nahrál na pravou stranu Kratěnovi, rázem z toho bylo přečíslení dvou proti jednomu, Kratěna vrátil kotouč MIROSLAVU PREISINGEROVI, jenž předvedl precizní blafák mezi nohy a posílá indiány do vedení. Asistence: Ondřej Kratěna.
10:35'
Tutovka i na druhé straně! Indiáni zapomněli na Michala Popelku, jenž obdržel skvělý pas od levého mantinelu a ujížděl sám na Frodla, ovšem kotouč mu poskakoval, a tak musel střílet, Dominik Frodl předvedl skvělý zákrok lapačkou!
09:44'
Po Kracíkově nahození od modré čáry se k odraženému kotouči před brankou dostal Conor Allen, ovšem v tísni obránců přestřelil!
09:35'
Kontr indiánů rovněž po pravé straně, kam dostal dobrý pas od Jakuba Kindla Václav Nedorost, z kruhu vypálil a pořádně prověřil Sedláčka, jemuž kotouč vypadl, ale hosté se k dorážce nedostali, následovala znovu jen menší potyčka.
09:12'
Hosté už v plném počtu, ale čelili dobré šanci ševců znovu z pravé strany, odkud střílel k zadní tyči Ralfs Freibergs, jen těsně minul!
08:42'
Řezníčkův pokus od modré skončil mimo, po souboji u mantinelu Západočeši vyhazují.
08:33'
Nicolas Werbik dostal dobrou přihrávku mezi dva hráče a hned vypálil, Frodl jeho střelu vytěsnil zřejmě ramenem do ochranné sítě.
08:08'
Pas Ondráčka zpoza branky hledal Karafiáta, ale ten puk nezpracoval a Plzeň vyhazuje.
07:33'
Herman dostal pas na pravý kruh a z úhlu ranou zápěstím prověřil Frodla, ten nadvakrát kryje. Domácí ještě chtěli dorážet, místo ke kotouči se však dostali pouze do sporu s obránci indiánů, následovala menší potyčka.
07:11'
Západočeši se osvobozují hned po buly.
07:09'
Kvůli problému s časomírou se stále nehraje.
07:09'
Zlín rozehraje první početní výhodu po komerční přestávce.
07:09'
Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Václav Nedorost – 2 min., nedovolené bránění).
07:04'
Berani vyrazili do brejku čtyř proti dvěma, který nesehráli dobře, skákavá přihrávka před branku nenašla nikoho ve žlutém. Domácí alespoň vybojovali početní výhodu.
06:31'
Hosté jsou více na kotouči, ale nyní mají problém přejít do útočného pásma, ševci dobře brání.
05:50'
Západočechům se zatím daří na buly, po kratším tlaku střílel od modré uvolnění Allen, před branku se snažil clonit a tečovat Indrák, Sedláček si přesto poradil a kryje.
05:29'
Ke střele se nedostali, ale Plzeň zůstane v útoku, Berani totiž pouze vyhodili puk na zakázané uvolnění.
05:11'
Jakub Kindl s Čerešňákem odolali napadání ševců a zakládají útočnou akci Škody.
04:16'
Další vhazování v útočném pásmu indiánů, po kterém pálil od modré Jones, Sedláček dobře viděl a vyráží.
03:55'
Kracík vyhrál buly, ale Plzeň si žádnou střelu nevytvořila, naopak dopředu zamířil Poletín, z levého kruhu prověřil Frodla. Ten jen vyrazil, ale následně mu pomohla obrana.
03:49'
Pulpán se mimo hru dostal do kontaktu s Ondráčkem, ten se složil k ledu a hra musela být přerušena. Sudí však situaci neviděl a vylučovat se zřejmě nebude.
02:53'
Kulda výborně přihrál mezi kruhy Kubišovi, ten pálil z dobré pozice těsně vedle Frodlovy pravé tyče!
02:24'
Rychlá akce Plzně, Straka našel na pravém kruhu Eberleho, ten vracel puk před branku na Straku, který však v tísni nezakončil!
01:41'
Pulpán nedokázal rozehrát, ale kotouč se odrazil k Frodlovi, jenž už si s pomocí Čerešňáka poradil.
01:08'
Škodovka se držela v útočném pásmu, ale Řezníček po mantinelu posunul kotouč alespoň do střední třetiny.
00:34'
Plzeň začíná aktivně a Sedláček musel před napadajícím Indrákem přikrýt kotouč. Vhazuje se po jeho levici.
00:01'
Utkání právě začalo.
Do sestavy Zlína se vrací Jakub Herman, bude hrát ve druhém útoku s Jakubem Šlahařem a Jiřím Ondráčkem. V brance Plzně opět došlo k pravidelnému střídání, prostor dnes dostane Dominik Frodl. Škoda se bude muset obejít bez Davida Stacha, který onemocněl.
Úvodní sestavy:

PSG Berani Zlín: J. Sedláček (Štůrala) – Freibergs, Ferenc (A), Žižka, Nosek, Řezníček, Valenta (C), Gazda (A) – Kubiš, Fořt, E. Kulda – Šlahař, Herman, J. Ondráček – Poletín, Fryšara, Karafiát – Werbik, P. Sedláček, Popelka.

HC Škoda Plzeň: Frodl (Milčakov) – J. Kindl (A), Jones, Allen, L. Kaňák, Pulpán (C), Čerešňák, Vráblík – Kantner, Nedorost, Gulaš (A) – Kratěna, Preisinger, Indrák – D. Kindl, Kracík, V. Němec – Straka, Kodýtek, Eberle.

Rozhodčí: Sýkora, Šír – Hlavatý, Polák.
Vzájemné zápasy v loňské sezóně:
52. kolo: Plzeň – Zlín 3:2
39. kolo: Zlín – Plzeň 4:1
26. kolo: Plzeň – Zlín 1:2 pr.
13. kolo: Zlín – Plzeň 4:5 náj.

V minulém ročníku oba týmy nasbíraly ze vzájemných duelů šest bodů. Jak dopadne jejich měření sil nyní? Budou se radovat trápící se ševci, nebo mírně favorizovaní indiáni?
HC Škoda Plzeň
Postavení v tabulce: 7. místo
Počet bodů: 10
Skóre: 21:12

Nejproduktivnější hráč: Vojtěch Němec – 8 bodů (6+2)
Nejlepší střelec: Vojtěch Němec – 6 branek
Nejlepší nahrávač: Milan Gulaš – 7 asistencí
Nejproduktivnější obránce: Lukáš Kaňák – 4 body (1+3)
Nejtrestanější hráč: Conor Allen – 34 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Jaroslav Kracík (+7)
Nejhorší hráči v bodování +/-: Nedorost, Kodýtek (-1)

Gólmani:
Dominik Frodl – 184 minut / pr. 1,63 | 93,75 %
Dmitrij Milčakov – 183 minut / pr. 2,30 | 90,79 %


Poslední odehraný duel:
HC Škoda Plzeň – HC Dynamo Pardubice 2:3 pr.
Branky a nahrávky: 15. L. Kaňák (Gulaš), 36. Stach (Preisinger) – 11. Poulíček (P. Sýkora, Miromanov), 34. Marosz (Kusý, Holland), 61. Marosz (Wishart, Hrabal)
Střely na branku: 43:21
Vyloučení: 3:5
Využití: 1:0
Sestava Plzně: Milčakov (Frodl) – J. Kindl (A), Jones, Allen, L. Kaňák, Pulpán, Čerešňák – Indrák (A), Nedorost, Gulaš (C) – Stach, Preisinger, Kratěna – D. Kindl, Kracík, V. Němec – Straka, Kodýtek, Eberle – Kantner.

Západočeši do nové sezóny i přes množství odchodů poskládali znovu silný tým, což potvrdili již před startem extraligy v Champion Hockey League, kde ovládli oba duely proti obhájci titulu JYP Jyväskylä i Luganu a už mají jistý postup z prvního místa.

Vydařený se zdál být i vstup do extraligy, po vítězství 4:0 s Libercem však přišly dvě těsné porážky s Brnem a Spartou. Následně Škoda vybojovala dva body ve Vítkovicích a zastřílela si v Chomutově, kde zvítězila vysoko 9:2, hned čtyřikrát se trefil zatím nejproduktivnější hráč Plzně Vojtěch Němec. Naposledy však indiáni brali pouze bod. Dynamo Pardubice sice vysoko přestřílely, ovšem na skvělého Kacetla vyzrály pouze dvakrát a padly 2:3 v prodloužení. Plzeň zatím ani v jednom utkání vyloženě nezaostávala, ovšem nasbírala "pouze" deset bodů a v tabulce je sedmá.
PSG Berani Zlín
Postavení v tabulce: 10. místo
Počet bodů: 6
Skóre: 13:21

Nejproduktivnější hráč: Edgars Kulda – 5 bodů (2+3)
Nejlepší střelec: Pavel Kubiš – 3 branky
Nejlepší nahrávač: Edgars Kulda – 3 asistence
Nejproduktivnější obránce: Ralfs Freibergs – 2 body (0+2)
Nejtrestanější hráč: Ralfs Freibergs – 16 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Pavel Kubiš (+3)
Nejhorší hráč v bodování +/-: Michal Poletín (-8)

Gólman:
Jakub Sedláček – 360 minut / pr. 3,33 | 88,10 %


Poslední odehraný duel:
HC Vítkovice Ridera – PSG Berani Zlín 3:0
Branky a nahrávky:
8. Kucsera (Š. Stránský, P. Zdráhal), 12. Szturc (Lev), 23. P. Zdráhal (Š. Stránský)
Střely na branku: 28:29
Vyloučení: 5:7
Využití: 0:0
Sestava Zlína: J. Sedláček (Štůrala) – Freibergs, Ferenc, Žižka (C), Nosek (A), Řezníček, Valenta, Matějíček – Kubiš (A), Fořt, E. Kulda – Šlahař, Karafiát, J. Ondráček – Werbik, P. Sedláček, Poletín – Goiš, Fryšara, Popelka.

Berani v létě přišli o Libora Kašíka, jenž zamířil do ruského Chabarovsku, tam však dlouho nevydržel a ve středu rozvázal smlouvu, nad jeho dalším působením visí otazník. Do Zlína se vrátil po pěti letech jeho odchovanec Jakub Sedláček. Ševci se musí obejít bez Robertse Bukartse, Ondřeje Veselého nebo Davida Šťastného, to jsou největší ztráty, které zatím žlutomodré bolí, navíc do úvodu sezóny nevstoupili kvůli táhlému zranění Antonín Honejsek, Zdeněk Okál a Jakub Herman. Dobrou volbou do útoku se zdá být posila Edgars Kulda z Lotyšska, ten je zatím nejproduktivnějším hráčem Zlína.

Ševcům se zatím však v lize nedaří. Po šesti kolech mají na kontě pouze šest bodů. Start však nebyl vůbec špatný, hned na úvod výhra proti favorizovanému Třinci. Od té doby už ovšem Berani pouze jednou vstřelili více než dva góly, v Karlových Varech vyhráli 4:2, jinak nestačili na Litvínov (2:5), prohráli doma 1:2 s Mountfieldem a o týden později schytali debakl 2:7 s Libercem. Zlínu se nevyvedla ani dohrávka 6. kola v úterý, Bartošákovi nevsítil ani gól a ve Vítkovicích padl 0:3.
Přeji krásný páteční podvečer, vítejte u duelu 7. kola Tipsport extraligy ledního hokeje, ve kterém PSG Berani Zlín vyzvou HC Škodu Plzeň. Utkáním vás provede Matěj Vybíral, příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.


Tabulka 2019/2020
Z V VP PP P Skóre B
1. Sparta 20 10 6 1 3 77:49 43
2. Třinec 21 12 1 2 6 76:52 40
3. Plzeň 18 11 0 3 4 65:49 36
4. M. Boleslav 19 9 3 1 6 55:42 34
5. Liberec 18 10 2 0 6 66:59 34
6. K. Vary 20 10 1 1 8 71:53 33
7. Brno 20 9 2 2 7 58:60 33
8. Vítkovice 20 4 6 3 7 53:63 27
9. Mountfield 20 7 2 1 10 50:59 26
10. Kladno 19 6 2 3 8 53:69 25
11. Olomouc 19 5 2 3 9 37:56 22
12. Zlín 20 6 0 1 13 56:68 19
13. Litvínov 19 4 1 4 10 46:63 18
14. Pardubice 19 5 0 3 11 40:61 18
  • Generali Play-off
  • Předkolo Generali Play-off
  • Sestup
Články odjinud