Tipsport Extraliga - Základní část - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  K. Vary : Zlín - 13. září 2019   17:30

K. Vary
32:39' O. Beránek (Graňák, T. Mikúš) • 45:38' Koblasa (Vondráček)
Zlín
Kašík (60. Huf) – Žižka (C), Nosek (A), Freibergs, Gazda, Řezníček, Buchta, Ferenc – Köhler, P. Sedláček, Szturc – Kubiš (A), Herman, Šlahař – Honejsek, Palmberg, Okál – Fryšara, Popelka, Š. Kratochvil.

Karlovy Vary - Zlín: Z protiútoku se trefuje Koblasa, 2:1

Zápas, který pro Karlovy Vary nevypadal vůbec nadějně, nakonec Energie vyhrává rozdílem jedné branek. To, co se odehrávalo v hledišti i na ledě, se dlouho nevidělo. Atmosféra připomínající titul, mistrovství světa, olympiádu. Neuvěřitelné.

Nejlepší hráči jsou David Nosek (ZLN) a Ondřej Beránek (KVA).

Ode mě je to pro dnešní večer vše, loučí se s Vámi Kamila Ströerová.
59:53'
Rozhodčí zpátky na ledě.
59:52'
Hlavní sudí ještě něco konzultuje s videorozhodčím. Jednalo se o vrácení jedné sekundy na časomíru.
59:54'
Huf mimo brankoviště.
59:50'
Střela Beranů míří vysoko nad Novotného branku.
59:46'
Střídání v týmu PSG Berani Zlín: ze hřiště odchází Libor Kašík, přichází Daniel Huf.
59:46'
Poté, co se na Kašík účet vzneslo několik poznámek ze strany karlovarských fanoušků, si Kašík nechává provokativně upravovat brusli. Posledních několik vteřin odchytá Huf.
58:15'
Dělo Palmberga mířilo mimo bránu Novotného.
58:00'
Kašík zůstává na střídačce a Berani to zkouší se šesti bruslaři.
Dnešní utkání sleduje 3428 diváků.
57:55'
Hosté požádali o oddechový čas.
57:54'
Energie přežila dvojité oslabení.
57:34'
To, co se děje v dnešním zápase, je opravdu neuvěřitelné. Nejde jen o atmosféru, která připomíná spíše zápas play-off. Rozhodčí začínají také chybovat, což se fanouškům jasně nelíbí, hráčům jakbysmet.
57:23'
Brankář Energie drží jednogólové vedení.
57:10'
Zlín je znovu v útočné třetině, hledá recept na Novotného.
56:48'
Palmberg pálil, ale Novotný kotouč vyrazil betonem a připisuje si skvělý zákrok.
56:32'
Jako za letu roje včel, tak to zní v aréně.
56:18'
Fanoušci to však navnadilo k mnohem většímu skandování.
56:18'
Neuvěřitelná lavina emocí, která se prohlubuje. Nejen mezi fanoušky je znát nespokojenost, na ledě také.
55:50'
Beránek (KVA) se provinil napadením, odsedí si dvě minuty.
55:49'
Celá aréna je vzhůru nohama. Všichni křičí, pískají. Není nikdo, kdo by aktuálně nenadával. Na ledě orodoval ještě Skuhravý, zbytečně.
55:49'
Od gólu rozdělil Kohouta jen ležící Libor Kašík, který poté zůstává ležet na ledě bez masky a Energie má další vyloučení.
55:32'
V aréně vřou emoce.
54:44'
K přesilové hře skoro nedošlo. Novotný totiž zakročil na druhé straně, když puk byl ale úplně volný přímo před ním. Na poslední chvíli si ho jeden z energetiků všiml a poslal jej pryč. Na trestnou lavici se během komerční přestávky posadil Nicolas Hlava (KVA), který získal 2+10 za vražení na hrazení. Trest odpyká Dávid Gríger.
54:28'
Přesilovou hru si zahrají Berani, karlovarští fanoušci dávají hlasitě najevo svůj nesouhlas.
54:03'
Na druhou stranu se rozjel Zlín, který je zastaven ihned ve středním pásmu.
53:50'
Karlovy Vary se stále drží před zlínským brankářem.
53:29'
Hosté hrají v plném počtu.
53:07'
Koblasa poslal tvrdou ránu, která o několik centimetrů minula brankoviště Zlína.
52:52'
Dělovka Skuhravého orazítkovala jen plexisklo za Kašíkem.
52:14'
Karlovarským se nedaří usadit v útočné třetině.
51:51'
Další vyhození Beranů. Energie se znovu rozjíždí.
51:31'
Zlínu se opět daří bleskově vyhodit puk až k Novotnému.
51:18'
Pavel Sedláček (ZLN) se provinil sekáním a získal od sudích dvě minuty odpočinku.
50:03'
Na druhé straně si další úspěšný zákrok připisuje Novotný.
49:41'
Rachůnek dostal nabito od Grígera, ale rána Tomáše Rachůnka mířila mimo bránu Kašíka.
49:10'
Köhler se pokoušel střelecky vyzrát nad Novotným, to se mu ale nedařilo.
48:45'
Zakázané uvolnění Karlových Varů.
48:15'
Karlovarští začali více střílet, což se jim v předchozích dvou periodách příliš nedařilo.
47:50'
S kotoučem ujížděl Hlava, ještě mu najížděl Knotek, který byl zblokovaný třemi hráči Zlína. Nicolas Hlava vzal zodpovědnost na svá bedra, vystřelil, ale Kašíka nepřekonal.
47:45'
Kašík zastavuje rozjetý kotouč a následuje komerční přestávka.
47:26'
Kotouč zastavuje za brankou gólman Novotný a Energie se znovu dostává do třetiny hostů.
47:18'
Ke střele se Berani ale nedostali.
47:10'
Zlín se dostává k Novotnému.
46'
Z protiútoku se trefuje Koblasa, 2:1
46:28'
Beránek nahodil ze středního pásma, Kašík nahození zastavil lapačkou a rozehrál.
45:38'
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Šály nad hlavami téměř všech fanoušků, lidé stojí a další dávka euforie pro karlovarské diváky. Po pravé straně kluziště ujížděl s pukem Vondráček, před branku najížděl PETR KOBLASA, který jednoduše poslal nahraný puk za záda Libora Kašíka. Asistence: Tomáš Vondráček.
45:21'
Okálova odražená střela připravila Zlín o pásmo.
44:38'
Šlahař se pokoušel dopravit puk za záda Novotného střelou z těsné blízkosti, brankář Karlových Varů zasáhl včas.
44:27'
Zakázané uvolnění na straně Karlových Varů.
43:50'
Přesilová hra Energie nevypadala z počátku špatně. Když se směřovalo ke střele, nikomu se nechtělo na sebe přijmout takovou dávku zodpovědnosti.
43:38'
43:26'
Další chybná rozehrávka a Karlovarští znovu získávají pásmo.
43:17'
Šenkeřík zavezl do třetiny.
42:49'
Po vlastní chybě však prostor před Kašíkem zase opouštějí.
42:38'
Domácí získali útočné pásmo.
41:58'
V rohu ledové plochy se bojuje o puk. Vítězí Karlovarští, kteří se ke střele nedostali. Hra se přesunula do středního pásma.
41:44'
Rachůnek se držel kotouče a hledal volného spoluhráče.
41:38'
Bude přesilová hra Energie úspěšná?
41:38'
Tomáš Žižka (ZLN) si odsedí dvě minuty na trestné lavici za hákování.
41:14'
Karlovarští bombardují Kašíka střelami z nejrůznějších úhlů, navíc si zahrají přesilovou hru.
40:42'
Další zakázané uvolnění Zlína.
40:42'
Plutnar vypálil po vhazování, střelu zastavil bek, který si do rány lehl.
40:34'
Druhé zakázané uvolnění Beranů za sebou.
40:28'
Šenkeřík prověřil pozornost zlínského brankáře střelou, na kterou si Kašík musel povyskočit.
40:10'
Nahození energetiků ukrývá Kašík do lapačky.
40:01'
Hráči včetně sudích se připravují na závěrečnou periodu na ledě.
Ve druhé periodě se síly trochu srovnaly. Energii se podařilo dohnat síly, to se projevilo zejména ve 33. minutě, kdy se střelecky prosadil Ondřej Beránek. Následovalo ještě několik šancí na obou stranách, ale brankáři předvádí famózní výkon. Třetí část začne v 19:21.
40:00'
39:56'
Ještě pár vteřin před koncem se do šance dostal Ondřej Beránek, Kašík stačil sklapnout betony.
39:34'
Dlouho se bojuje o puk v rohu kluziště, kotouč získala sice nakonec Energie, ale ihned byla vyhnána z pásma.
39:11'
Stříteský zavezl puk do třetiny hostů a Energie se ještě snaží o gól.
39:02'
Do konce druhého dějství zbývá jedna minuta.
38:27'
V útočné třetině ovšem znovu zahnízdili Berani. Noskův pokus z mezikruží orazítkoval jen plexisklo za domácí bránou.
38:02'
Flek poslal puk zadovkou na Rachůnka, který to ale vůbec nečekal.
37:32'
Famózním zákrokem se vyšvihl na druhé straně Filip Novotný proti střele Szturce.
37:07'
Hra se přelévá z jednoho konce na druhý. Týmy se střídají už více na puku. Šance jsou také na straně Energie. Zlín je pro hokejisty ze západu velmi nepříjemným soupeřem.
37:07'
Další icing na straně hostů.
36:17'
Nicolas Hlava málem dopravil puk do brankoviště, kterému šéfuje Kašík, brankář však na poslední chvíli zasáhl.
35:57'
Zakázané uvolnění Beranů.
35:31'
Energie má neuvěřitelnou dávku energie. Další obrovská šance na hokejkách karlovarských hokejistů. Na poslední chvíli zasahovat Kašík.
34:02'
Energie měla další ohromnou šanci, když se Skuhravý pokoušel zasunout puk do prázdné brány ve chvíli, kdy Kašík byl na druhé straně.
33'
Beránek využil přesilovky domácích, 1:1
33:57'
Komerční přestávka.
32:39'
To vám byl gól. Neuvěřitelná atmosféra! Celá hala pískala, křičela a motivovala hlasitě ke střele. Karlovarští bombardovali Kašíka střelami, zkoušeli to. Nakonec Graňák nabil na ONDŘEJE BERÁNKA, který propálil Kašíka a spustil neuvěřitelnou lavinu euforie v karlovarské hale! Asistence: Dominik Graňák, Tomáš Mikúš.
31:58'
Zlín aktivně napadá karlovarské rozehrávky a domácí s tím mají velké problémy.
31:19'
Značně lepší začátek přesilové hry pro Energie. Ke střele se brzy dostal Stříteský, jehož dělovku vyrazil Kašík betonem.
31:06'
Fanoušci bouřlivě podporují své oblíbence.
30:59'
Palmberg (ZLN) si vysloužil další dvě minuty na trestné lavici, tentokrát za držení.
30:48'
Když se Energie snažila propasírovat puk za záda Libora Kašíka, padala na něj branka. Vše se dalo do pořádku bez přerušení.
30:33'
Skuhravý pálil vysoko nad bránu Kašíka.
30:23'
Zlín hraje v plném počtu.
30:04'
Hostům se podařilo znovu získat puk a vyhazují až k Novotnému.
29:24'
Energetici hledají vhodnou pozici ke střele. Rachůnek dlouho držel puk, nakonec nabil Šenkeříkovi, který minul bránu Beranů.
29:01'
Ševci za sebou mají další úspěšné vyhození.
28:39'
Berani se bleskově osvobozují a Energie se znovu pokouší získat pásmo.
28:19'
Karlovy Vary si zahrají přesilovou hru. Rickard Palmberg (ZLN) se usadil na trestnou lavici, když se provinil podrážením.
27:45'
Karlovarským se opět nedaří osvobodit ze zlínského sevření.
27:23'
Zakázané uvolnění na straně Beranů.
27:00'
Graňák pálil od modré čáry, ale minul zlínskou bránu.
26:42'
Karlovarští vyhazují na zakázané uvolnění.
26:18'
Další choreo karlovarských fanoušků. Nyní s nápisem "Legendy tvoří klub" spolu s čísly 34, které na zádech hrdě několik sezon nosí kapitán Václav Skuhravý.
25:42'
Ševci jsou mnohem aktivnější, i když Energie se pomalu zvedá a ukazuje své zoubky.
25:32'
Kohout ujel s pukem, ujížděl podél střídaček, rozhodl se pro nahrávku na Hlavu, k tomu se kotouč ani nedostal, jelikož Palmberg se do přihrávky vložil, poté hlavou naboural do tyčky Kašíkovy svatyně. Sám se zvedá a odjíždí na střídačku.
25:22'
Další rána přišla z hokejky Mikúše, ani jeho střela nebyla úspěšná.
25:12'
Kotouč doběhl Ondřej Beránek a na dvakrát se mu nepodařilo zasunout puk za záda Kašíka.
24:15'
Novotný se pořádně zapotil. Rachůnek nahrál na Kubiš, jeho střelu na poprvé brankář Energie vyrazil betonem, následovala další šance jednoho z Beranů, s tou se Novotný také porval.
23:23'
Dlouhou přihrávkou Stříteský našel Rachůnka. Tomu se podařilo kotouč jen zavézt do pásma Beranů, ke střele se nedostal.
23:10'
Honejskovu ránu zastavil Stříteský.
22:28'
Karlovarští se příliš nevyznačují tvrdou hrou, hrou do těla a plnou osobních soubojů. Dnes je tomu ale jinak. Energie chodí ochotně do střetů a zuby nehty se snaží získat kotouč.
22:07'
A když do útoku mířila Energie, dopustila se ofsajdu.
21:50'
Berani dostávají snadno puk do útočné třetiny.
20:34'
Palmberg zachytil nepřesně rozehraný puk energetiků. Střelu z těsné blízkosti stačil Novotný zastavit.
20:22'
Aktivní hra Zlína pokračuje.
20:01'
Za námi je první třetina zápasu. Oba celky se velmi snažily o vstřelení gólů. Poté přišlo dvojité vyloučení na straně Energie. Na trestnou lavici se usadil Skuhravý a chvilku po něm se přidal také Kubka. Zlínu na využití přesilovky stačilo jedenáct vteřin, o gól se postaral David Nosek. Karlovarští mají s hrou Beranů velké problémy, těžko se jim dostává z vlastní třetiny, přechod do útočné třetiny byl téměř nemožný. Ovšem i Karlovarští měli několik pěkných pokusů, těm však zabránil Libor Kašík. Druhá perioda začne v 18.23
20:00'
19:56'
Ke střele se už domácí nedostali.
19:52'
Energie získala pásmo.
19:41'
Do konce první periody schází 10 sekund.
19:34'
Karlovarští hrají v plném počtu.
18'
Berani neotáleli a Nosek využil dvojité přesilovky, 0:1
18:43'
Zlín se znovu objevuje v útočné třetině, po nepřesné přihrávce se o pásmo sám připravuje.
17:45'
Zlín právě vstřelil branku!
Beranům stačilo jedenáct sekund z dvojité přesilové hry. DAVID NOSEK dostal nahrávku nad kruhy, odkud vší silou propálil Novotného, který se za střelou ani neohlédl. Asistence: Roman Szturc, Antonín Honejsek.
17:34'
A Energii čeká dlouhé utrpení. Ke Skuhravému se připojuje Branislav Kubka (KVA) za podrážení.
17:03'
Václav Skuhravý (KVA) po čtyřech měsících znovu usedá na trestnou lavici. Provinil se držením soupeře.
15:58'
Energie má se Zlín velké problémy. Domácím se sotva daří opustit vlastní třetinu a nahlédnout ke Kašíkovi.
15:03'
Neuvěřitelná šance na hokejkách Zlína! Šlahař se objevil sám před Novotným, naznačil střelu, nahrál do mezikruží na Hermana, jemu střela ale nevyšla. Přijížděl na pomoc další zlínský hráč, ale nakonec do poslední rány padl jeden z karlovarských hokejistů a tlak Beranů zastavil!
14:22'
Karlovarským se nedaří zastavil mašinu v podobě Zlína. Berani si s energetiky nyní doslova hrají.
13:54'
Jakub Ferenc pálil od modré čáry, Novotný ránu vyrazil ramenem vysoko do ochranné sítě.
13:17'
Následovala další větší šance Beranů, kterou zlikvidoval Filip Novotný.
13:12'
Graňákovi se podařilo na poslední chvíli vystřelit, ale střela se odrazil od brusle bránícího hráče Zlína.
12:47'
Karlovarští se před Kašíka nakonec podívají, protože Zlín se dopustil zakázaného uvolnění.
12:15'
Energie se sotva dostane do středního pásma, do útočného se jí nedaří dostat téměř vůbec.
11:47'
Kotouč se dokutálel k Řezníčkovi, který z mezikruží pálil vysoko nad karlovarskou klec.
11:30'
Ševci se usadili v karlovarské třetině a hledají vhodnou pozici ke střele.
11:14'
Okál prověřil pozornost Novotného střelou z pravého kruhu, Novotný bez potíží zakročil.
11:14'
10:43'
Následný přesun se energetikům nedaří a Berani si dobře hlídají všech pět bílozelených hokejistů.
10:37'
Michal Popelka se dopouští ofsajdu.
10:20'
Domácí se ale nadále snaží získat útočnou třetinu a využít přesilovou hru.
10:05'
Karlovarští přichází o pásmo kvůli přihrávce rukou.
09:46'
Raška byl poslán k zemi, sám se nakonec zvedá a pokračuje ve hře za velkého nesouhlasu fanoušků.
09:36'
Energie se drží ve třetině hostů.
09:28'
Z přesilové hry uběhlo teprve několik vteřin a Kašík má plné betony práce.
09:09'
Faul na Rachůnka je po zásluze potrestán. Na dvě minuty si odchází odpočinout Jakub Herman (ZLN) za hákování.
08:54'
Berani se točí kolem branky Filipa Novotného a hledají recept na karlovarského čaroděje mezi tyčemi.
08:17'
Kapitán Skuhravý vzal zodpovědnost na sebe. Když se nikdo ke střele neměl, Václav Skuhravý vypálil rovnou dvakrát. Kašíka přesto nepřekonal.
07:36'
Zápas se značí vysokým počtem osobních soubojů. Celky hrají velmi do těla.
06:31'
Zlín aktuálně bombarduje Novotného střelami. Karlovarský brankář střely úspěšně likviduje.
06:06'
Kotel karlovarských fanoušků si přichystal na první utkání choreo, které o reklamní pauze představuje zbytku haly.
06:05'
Jakub Flek rozezvučil betony Kašíka tvrdou střelou, kterou brankář Zlína schoval mezi betony. Po tvrdé střele přichází komerční přestávka a úprava ledu.
05:47'
Szturc vyzkoušel pozornost karlovarského gólmana, ten střelu poslal do bezpečí.
04:34'
Energie se horko těžko dostává z vlastní třetiny.
04:10'
Více šancí měli prozatím na hokejkách hokejisté z Baťova města.
03:17'
Gazda si připisuje dělovou ránu od modré čáry. Novotný dělovku stačil vyrazit ramenem. Tím snažení Beranů končí a Energie se osvobozuje.
03:14'
Karlovy Vary vyhazují na zakázané uvolnění. Hra se přesouvá před Novotného.
02:15'
Karlovarští se nebojí jít do osobních soubojů a Berani mají již několik modřin z důrazných ran.
01:32'
Vzápětí pásmo získala Energie, ale větší nebezpečí z jejího pobytu ve třetině nevzniklo.
00:59'
Ihned velká šance na straně Zlína. Antonín Honejsek unikl karlovarské obraně, od gólu ho oddělil zákrok maskovaného muže v bráně energetiků.
00:27'
Karlovarští byli vypuzeni z útočné třetiny, kotouč do třetiny hostů zavezl Stříteský.
00:10'
Diváci se očividně na první zápas velmi těšili a svou přízeň dávají jasně najevo.
00:05'
Kašík zastavuje první nahození Energie.
00:01'
Týmy se vzájemně pozdravili a podpora fanoušků začíná okamžitě.
Jakubem Hermanem nastupují na led Berani. Se stejným jmenovcem, Jakubem Flekem, vstupuje do prvního ligového zápasu také Energie.
Vzápětí jsou karlovarští fanoušci obeznámeni se sestavou energetiků.
Karlovarskou halou zní dnešní soupiska Beranů.
Rozbruslení je za námi. Divákům byl představen přestávkový program.

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Bednář) – Stříteský, Šenkeřík, Plutnar, Graňák (A), Eminger, M. Rohan, Kubka – T. Rachůnek (A), Gríger, Flek – T. Mikúš, Raška I, O. Beránek – Hlava, T. Knotek, Kohout – Koblasa, Skuhravý (C), Vondráček.

PSG Berani Zlín: Kašík (Huf) – Žižka (C), Nosek (A), Freibergs, Gazda, Řezníček, Buchta, Ferenc – Köhler, P. Sedláček, Szturc – Kubiš (A), Herman, Šlahař – Honejsek, Palmberg, Okál – Fryšara, Popelka, Š. Kratochvil.

Rozhodčí: Pražák, Šindel – Gerát, Hynek.
PSG Berani Zlín
Sezona Zlína skončila v předkole play-off, kde se soupeřem Beranů stali Bruslaři z Mladé Boleslavi. V pátém zápase vyhrála Mladá Boleslav 4:1. Po náročné sezoně Zlín představil několik nových tváří.