Liberec - M. Boleslav | ONLINE | 26.12.2019 16:00 | Tipsport Extraliga 2019/2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

Tipsport Extraliga - Základní část - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : M. Boleslav - 26. prosince 2019   16:00

Ukončeno
Liberec
Liberec
19:15' Marosz (Derner) • 37:34' Ordoš (A. Musil)
2:0
(1:0, 1:0, 0:0)
M. Boleslav
M. Boleslav
Liberec
Sestavy:
Hrachovina (Schwarz) – Knot, Šmíd (A), Graborenko, Derner, T. Hanousek, Kotvan, Kunst – Lenc, L. Hudáček, Průžek – Ordoš, Marosz, A. Musil – M. Zachar, P. Jelínek (C), L. Krenželok – D. Špaček, Najman, A. Dlouhý.
Rozhodčí
Hodek, Bejček – Ondráček, Špringl.
Home Credit Arena, Liberec
7 500 (vyprodáno) diváků
M. Boleslav
Sestavy:
Krošelj (Haas) – Kurka, Ševc (A), Pláněk, Hrbas, Fillman, Dlapa, Hrdinka – J. Stránský, Bičevskis, Lunter – Klepiš (C), Zbořil, R. Zohorna – Šťastný, Jeglič, Skalický – P. Kousal, Najman, Flynn.

SESTŘIH: Liberec - Mladá Boleslav 2:0. Skvělý Hrachovina vychytal Tygrům další výhru v derby

Přenos se aktualizuje automaticky

To už je ode mě vše, přeji hezký večer!
Bílí Tygři zvládli poměrně vyrovnanou bitvu s Mladou Boleslaví a doma ji porážejí už po 22. za sebou! Hosté se ve třetí části snažili vstřelit kontaktní gól, jenže skvělý Dominik Hrachovina byl proti a zaznamenal své druhé čisté konto v extralize.

Střely na branku – 25:25
60:00'
Konec zápasu.
59:16'
Akci Jana Stránského zastavil hvizd sudího, který oznamuje postavení mimo hru. Na řadě je další buly v neutrální zóně, to Liberci vyhovuje.
59:05'
Mladá Boleslav si vyžádala oddechový čas, zaplněnými ochozy mezitím probíhá mexická vlna. A hosté se na led vrací s šesti bruslaři, ačkoliv se vhazuje ve středovém kruhu!
59:00'
Začíná poslední minuta řádné hrací doby. Kotouč skončil na tribuně, čeká nás buly ve střední zóně. Uvidíme, zda Středočeši zkusí hru bez gólmana.
58:05'
Puk byl zašlápnutý v rohu hřiště. Oscar Flynn jej vyvezl až do útočné třetiny, jenže tam se jeho celek neudržel. Domácí brání znamenitě.
57:20'
Ladislav Šmíd poslal kotouč za hostující branku, kde se jej ale zmocnila Boleslav. Ta se znovu snaží prokousat přes modrobílý obranný val.
56:27'
Liberečtí hrají chytře, z pásma se dostávají tak akorát, aby se nepískaly icingy. Aktuálně mají zápas, zdá se, pod kontrolou.
55:51'
Nahození Kotvana vyrazil Gašper Krošelj nad sebe, baseballová dorážka Radana Lence na hraně vysoké hole přistála těsně vedle branky!
54:58'
Adam Zbořil se snažil obehrát Šmída, jenže ten zužitkoval zkušenosti a mladoboleslavského útočníka vytlačil ze střeleckého úhlu.
54:15'
Dominik Hrachovina chytil střelu Stránského od pravého mantinelu, a ještě rychle rozehrál, aby se nevhazovalo před jeho pokladnicí.
53:38'
Mitchell Fillman svojí dělovkou trefil pouze spoluhráče Skalického, od jehož nohy se kotouč odráží mimo útočné pásmo Bruslařů.
52:59'
Mladá Boleslav se nadechuje k závěrečnému náporu. Tygři si nekomplikují situaci a vyhazují kotouče do bezpečí.
52:21'
Lukáš Krenželok odpálil touš do bezpečí. Martin Ševc pak měl plné brusle práce s Markem Zacharem, přesto si svůj náskok uhájil a píská se zakázané uvolnění.
Střely na branku – 25:22.
51:40'
Adam Dlouhý svádí s Markem Hrbasem velkou přetlačovanou u mantinelu. Lépe z ní nakonec vyšel mladoboleslavský obránce, který svůj celek vyprostil z pásma.
50:53'
Skalického přihrávka od pravého hrazení projela před bránou nikým nezasažena. U kotouče se tak nacházejí znovu domácí hokejisté.
50:16'
Jan Ordoš z levého křídla ani nadvakrát nepokořil Kašpera Grošelje. Ještě se ho pokoušel zaskočit zpoza klece, slovinský gólman však prekérní situaci přečkal!
49'
Hrachovina opět ukázal svou mrštnost ve svém brankovišti
49:50'
Petr Jelínek se s Lukášem Krenželokem nedohodli na modré čáře, signalizoval se tedy ofsajd. Vpřed míří Bruslaři.
49:26'
A znovu potlesk na otevřené scéně pro Dominika Hrachovinu. Strážce liberecké branky nyní suverénně lapil nahození od Martina Ševce.
48:06'
To je neskutečné! Boleslavští pálili ze všech stran. Adam Zbořil už vezl kotouč víceméně do prázdné svatyně, jenže Dominik Hrachovina vytáhl další zázračný zákrok a tygřím skokem zabránil naprosto jistému gólu!
47:44'
Jan Stránský nevymýšlel nic velkého a ze středního pásma nahodil na Hrachovinu. Poté gólmana rychle dobruslil, vybojoval tak buly v ofenzivní třetině.
Střely na branku – 24:16.
47:00'
Lukáš Krenželok pronikl do útočného pásma. Kotouč se následně od Jelínkovy brusle odrazil do Krošeljova držení. Na řadě je další komerční přestávka.
46:14'
Prudká rozehrávka Marka Hrbase prosvištěla mimo hokejky všech zúčastněných. Píská se zakázané uvolnění.
45:51'
Přízemní pokus Ondřeje Najmana krotil domácí brankář nadvakrát. Vhazování proběhne po jeho levé ruce.
45:42'
Pavol Skalický se snažil překonat Hrachovinu bekhendem z levé strany. Vzrušení ale bylo zbytečné, Davidu Šťastnému totiž bylo kvůli ztrátě rovnováhy odpískáno postavení v brankovišti.
45:16'
Nadějně se rýsující protiútok Severočechů zastavil hvizd sudího, puku, který letěl okolo domácí střídačky se totiž z trestné lavice lehce dotkl jeden z Libereckých.
44:23'
Jakub Klepiš se před Hrachovinou natáhl po puku, špičkou čepele jej tečoval pouze daleko mimo tři tyčky. Domácí obracejí hru na druhou stranu.
44:04'
Marek Zachar padl na led proti nahození Fillmana. Liberečtí následně zahráli na jistotu a poslali touš na zakázané uvolnění. Hra se vrátí před jejich klec.
43:24'
Hosté se snaží vytvořit nějaký nápor, Tygrům se nicméně zatím daří jejich aktivitu neutralizovat. O puk se teď bojuje za Hrachovinou.
42:46'
Jiří Průžek se vydal za branku napadat váhavě rozehrávajícího Krošelje. Středočeši měli co dělat, ale poradili si.
41:53'
Mladoboleslavští vystřídali a zkusili se rychlou akcí dostat vpřed. Žiga Jeglič byl ale nachytán v postavení mimo hru, z útoku tedy nebylo nic.
Dnešní utkání sleduje 7 500 diváků. Home Credit Arena je vyprodána!
41:00'
Marek Zachar prodloužil Graborenkovu rozehrávku. Hosté posléze obrátili hru a Radim Zohorna zaměstnal Hrachovinu střelou zápěstím z levého křídla.
40:06'
Na první přerušení se v nové třetině nečekalo vůbec dlouho. Dominik Hrachovina chytil nahození od mantinelu a tribuny Home Credit Areny aktuálně oslavují vítězství reprezentační dvacítky.
40:01'
Začala třetí třetina.
Další třetina začne přibližně v 17:48.
Také prostřední část dlouho hledala svého střelce. Ve 38. minutě se jím nakonec stal Jan Ordoš, který po dobré práci Musila mířil do prázdné klece! Obrázek hry byl rovněž velice podobný. Domácí se snažili tvořit, Bruslaři číhali na brejkové příležitosti. A například Klepiš nebyl daleko od toho, aby jednu takovou zužitkoval. Po čtyřiceti minutách má k výhře každopádně blíže Liberec.

Střely na branku – 24:13.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:46'
Tygři rozjeli kolotoč v útočném pásmu. Lukáš Derner poslal na Krošelje dnes už několikáté nahození, kotouč se tentokrát lehce otřel o tyčku! Silný závěr třetiny v podání Liberce.
38'
Ordoš z brankoviště doklepl Musilovu přihrávku, 2:0
38:40'
Gašper Krošelj vehementně reklamoval zakázané uvolnění, jenže rozhodčí měli jiný názor. Hosté tedy museli za brankou věnovat pozornost Petru Jelínkovi.
38:25'
Dominik Hrachovina polapil nepříjemně skákající nahození ze středního pásma do rukavice. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.
Střely na branku – 23:13.
37:34'
Liberec právě vstřelil branku!
Severočeši zdvojnásobují svůj náskok! Jan Ordoš se dral za obranu. V zakončení mu skvěle zabránil Martin Ševc, který při své rybičce přišel o helmu. Na hraně brankoviště se kotouče chopil Adam Musil, jenž ještě připravil formalitu JANU ORDOŠOVI. Ten už snadno doklepl pryž do prázdné klece! Asistence: Adam Musil.
36:45'
Boleslav se dlouho držela v útočné třetině, jenže pak Fillmanovi projel touš na modré čáře pod hokejkou a Bílí Tygři si mohou oddychnout.
35:46'
Oldrich Kotvan přihrál pouze napadajícímu Zohornovi, jehož pohotovou střelu zpoza kruhů musel Dominik Hrachovina vykopnout před sebe.
35:16'
Mladoboleslavští se po delší době dotkli puku, dopadlo to však neslavně. Špatná rozehrávka končí až na zakázaném uvolnění, což je další voda na mlýn momentálně hodně aktivních domácích hokejistů.
34:40'
Liberecké čtvrtá lajna odvádí velmi dobrou práci a drží se v pásmu. Daniel Špaček to zkusil z úhlu, Gašper Krošelj si připisuje další zákrok.
33:27'
Žiga Jeglič dostal nabito zpoza branky. Jeho přízemní střelu bez přípravy Dominik Hrachovina vykopl a ještě se skvěle přemístil proti bekhendové dorážce stejného hráče!
32:47'
Roman Graborenko hezkou střílenou přihrávkou od pravého mantinelu hledal čepel Krenželokovy hole, k potřebné teči nicméně nedošlo.
31:49'
Libor Hudáček si chtěl drze prohodit puk mezi nohama Mitchella Fillmana. Domácí se při hře ve čtyřech drží v útočném pásmu a nepůjčují soupeři kotouč.
31:05'
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Pavol Skalický – 2 min., vražení na hrazení + 10 min. osobní trest, vražení na hrazení).
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Adam Musil – 2 min., hrubost).
30:53'
Adam Zbořil zastavil kostrbatou rozehrávku Liberce. I přes zdviženou ruku rozhodčího se poté vydal do pásma a píská se tedy úmyslný ofsajd.
30:18'
Gašper Krošelj výrazně podržel svůj tým! Radan Lenc se prohnal přes střední třetinu a z levé strany mířil sám na branku, přízemní zakončení ale úspěch neslavilo.
29:41'
Lukáš Krenželok objel hostující branku a snažil se přihrát na modrou čáru Hanouskovi. Do dráhy kotouče nicméně sáhl jeden z Bruslařů.
28:59'
Nyní si však běloruský obránce s přesností úplně nepotykal a kotouč z jeho hokejky zamířil pouze na zakázané uvolnění. Čeká nás buly před Hrachovinou.
27:59'
Roman Graborenko hraje výborný zápas. Teď zachytil volný puk a nabil do velké šance Jiřímu Průžkovi, který z levého kruhu nepřekonal Krošeljovu vyrážečku!
26:44'
Tomáš Hanousek zakombinoval s Lukášem Krenželokem, načež zkusil štěstí přízemní střelou z pravé strany. Gašper Krošelj zasahuje betonem.
Střely na branku – 17:10.
26:15'
Rostislav Marosz dlouho držel puk v ofenzivní zóně. Zadovka na Graborenka nicméně postrádala přesnost, načež se Liberec dopustil ofsajdu. Na programu je komerční pauza.
25'
Zákrok à la Hašek! Hrachovina úžasně vychytal Klepiše
25:51'
Lukáš Derner znovu hledal na teč Marosze. Kotouč tentokrát projel brankovištěm bez toho, aby nadělal Krošeljovi vrásky na čele.
25:39'
Jiří Průžek obkroužil bránu a cpal touš do brankoviště. Libor Hudáček nebyl daleko! Zápas má nyní velice dobré grády.
24:55'
Bílí Tygři se v posledních desítkách sekund spíše brání. Teď pouze za cenu zakázaného uvolnění, po kterém se bude vhazovat po levé ruce Dominika Hrachoviny.
24:29'
Neskutečný zákrok! Liberečtí zaváhali na obranné modré čáře a Jakub Klepiš uháněl zcela sám na branku. Hrachovinu si táhlou kličkou do forhendu položil na led, maskovaný muž ovšem nic nevzdal a i vleže dokázal zabránit puku v cestě do sítě. Home Credit Arena je ve varu.
23:55'
Martin Ševc se dostal malinko pod tlak napadajícího Průžka. Rozehrával tedy víceméně naslepo a kotouč se pomalu došoural až na zakázané uvolnění.
23:23'
Mário Lunter si najel na levé křídlo a prověřil Hrachovinu. Ten zatím působí velice jistým dojmem a se zákrokem neměl sebemenší problém.
22:46'
Tomáš Hanousek v krátkém časovém sledu dvakrát nahazoval od modré čáry. Ani jeden pokus však nebyl tečován tak, jak by Severočeši potřebovali.
21:56'
Bílí Tygři rozehrávají ze svého obranného pásma. Ve druhé části se zatím více drží na puku a snaží se být aktivní.
21:27'
Roman Graborenko si počíhal na Bičevskise. Sám pak založil útok Liberce, který už kombinuje před hostujícím gólmanem.
20'
Marosz skvěle tečoval před brankou střelu Dernera, 1:0
20:48'
Adam Zbořil si vzal ve středním pásmu kotouč a nabruslil až za levý kruh. Poté vystřelil ze zákrytu Ladislava Šmída, Dominik Hrachovina zasahuje rukavicí.
20:01'
Začala druhá třetina.
Další třetina začne přibližně v 16:55.
Liberečtí po dvaceti minutách vedou nad Bruslaři těsně 1:0. A vedení je to rozhodně zasloužené, byli totiž střelecky i herně aktivnější. Hosté se snažili hrozit převážně z rychlých brejků. Severočeši mohli zlomit bezbrankový stav paradoxně při vlastním oslabení, Marosz ale faul na Zachara z trestného střílení nepotrestal. Těsně před odchodem do šaten si nicméně Rostislav Marosz spravil chuť a precizní tečí nedal Krošeljovi šanci zareagovat.

Střely na branku – 12:5.
20'
Marosz skvěle tečoval před brankou střelu Dernera, 1:0
20:00'
První třetina skončila.
19:15'
Liberec právě vstřelil branku!
Tygři gólem do šatny otevírají skóre! ROSTISLAV MAROSZ přihrál na modrou čáru Lukáši Dernerovi a hned se vydal před Krošelje, aby Dernerovo nahození krásně tečoval mimo dosah brankářovy vyrážečky! Asistence: Lukáš Derner.
18:51'
Roman Graborenko odvedl parádní práci za klecí Bruslařů. Ve vhodný moment poté nahrál před brankoviště Janu Ordošovi, jenž z bezprostřední blízkosti Krošelje neprostřelil.
18:31'
Mladá Boleslav se sama vyhnala z ofenzivní zóny, zahrála totiž vysokou hokejkou. Buly se chystá v neutrálním pásmu.
17:51'
Radan Lenc se protáhl podél levého mantinelu. Libor Hudáček se poté natahoval po jeho zpětné přihrávce a u tyčky nadělal Krošeljovi lehčí problémy.
17:38'
Pavol Skalický obelstil Knota a nechal kotouč Žigovi Jegličovi. Tomu černá guma malinko ujela a pořádně zakončit se mu v nadějně vyhlížející situaci nepodařilo.
16:57'
Hra je pro zásah puku vysokou holí přerušena. A rozhodčí ukazují, že se bude vhazovat po levé ruce mladoboleslavského gólmana.
16:30'
Adam Musil zašlápl kotouč u mantinelu. Vydolovali jej Bruslaři, kteří se rychlým nahozením posunuli do útočné zóny, kde se jim usadit nepodařilo.
15:50'
Tygři se nemohou dostat ze svého obranného pásma. Po divoké minutce se znovu zkoušejí prosadit hosté.
14:58'
Mitchell Fillman vyrobil velkou chybu v rozehrávce. Puk si vzal Jiří Průžek a z mezikruží mířil pouze do betonů Krošelje! Velká šance mladého útočníka.
14:01'
Žiga Jeglič pláchl po pravém křídle a hledal Skalického, který by zblízka zakončoval do prázdné klece. Puk mu ovšem projel jen za hokejkou!
Střely na branku – 9:4.
13:44'
Po dlouhé době je hra přerušena. Liberec se provinil postavením mimo hru, pokračovat se bude po skončení komerční přestávky. Dočkáme se nějakého gólu ještě v úvodní periodě?
13:16'
Dominik Hrachovina si vyjel za branku pro nahozený puk a rozehrál. Následuje další pokus šelem o nastěhování se do Krošeljovy blízkosti.
12:19'
Bílí Tygři dobývají hostující obranné pásmo, Bruslařům se nyní ale daří jejich snaze odolávat. Hra se přelévá ze strany na stranu.
11:46'
Ondřej Najman už dostával zajímavou přihrávku do jízdy za obranu, jenže měl trošku problémy s rovnováhou a na kolenou nebyl schopen kotouč zpracovat.
10:54'
Lukáš Krenželok prodloužil prudkou rozehrávku pouze na tribunu, kde museli fanoušci před rychle letícím kotoučem pohotově uhýbat.
10:40'
Liberečtí se teď snaží všechno cpát na bránu. Nahození Lukáše Dernera bylo poněkud nenápadně tečováno a zastavilo se o plexisklo za mladoboleslavskou svatyní.
10:23'
Oldrich Kotvan měl na modré spoustu času, zkusil tedy střelecké štěstí. Gašper Krošelj jeho ránu dobře viděl a schoval ji v lapačce.
09:53'
Ofsajd Bílých Tygrů, vhazuje se ve střední zóně.
09:27'
Liberec oslabení přečkal bez úhony. Průžek hezkou zadovkou nabil Ladislavu Šmídovi, jemuž puk malinko sjel a Gašper Krošelj jeho pokus pohlídal betonem.
8'
Rostislav Marosz neproměnil trestné střílení
08:47'
Po hezké kombinaci se kotouč dostal na hůl Jegliče, jenž svoji střelu trošku uspěchal a z levého kruhu netrefil zařízení.
08:15'
Bruslaři už kombinují klasicky v ofenzivní zóně. Martin Ševc tvrdě vypálil od modré čáry, puk prolétl kolem těl před bránou, Dominik Hrachovina přesto vytáhl spolehlivý zákrok.
7'
Fanoušci Tygrů vytáhli choreo vysmívající se rivalovi
07:50'
Marosz si najel z levé strany a chtěl se prosadit táhlou střelou nad lapačku. Gašper Krošelj ovšem rukavicí úspěšně zasahuje a drží bezgólový stav!
07:50'
Trestné střílení! Po skvělé práci Musila uháněl sám na branku Marek Zachar, který byl hákován. Exekuce se chopí Rostislav Marosz.
07:18'
Petr Jelínek vyvezl puk do bezpečí, Liberec úvod oslabení zvládá dobře.
06:56'
Teď už nás přesilovka čeká a zahrají si ji hosté. Jiří Průžek (LIB) se ve středním pásmu provinil podrážením.
06:33'
Středočeši uspěli na vhazování ve vlastním obranném pásmu, vinou zakázaného uvolnění se tam hra rychle vrátí zpět.
Střely na branku – 4:3.
05:56'
Přihrávku Lukáše Krenželoka zpoza klece tečoval jeden z boleslavských beků a přichystal tím Krošeljovi poměrně krušné chvíle. Slovinský gólman musel rychle zasáhnout betonem. Následuje komerční přestávka.
05:28'
Jiří Průžek prověřil od hrazení Krošeljovu pozornost. Brankář hostujícího celku v klidu zasahuje lapačkou, čeká se na další buly.
04:43'
Boleslav se nyní drží více na kotouči. Bílí Tygři ale velice aktivně napadají a dělají tím soupeři poměrně velké problémy. Na puk si nakonec musel sáhnout až Gašper Krošelj, který přerušuje hru.
03:50'
Pavol Skalický zastavil libereckou rozehrávku a David Šťastný si hned sjel před bránu, kde tečoval nahození od modré čáry do betonů Dominika Hrachoviny.
02:57'
Libor Hudáček za modrou čarou přiťukl kotouč proti holi Radana Lence. Ten hned vypálil a Gašper Krošelj schoval jeho tvrdý pokus v rukavici.
02:14'
Daniel Špaček na chvíli vyvezl puk z přetahované v rohu hřiště, hned o něj však byl připraven. Mladoboleslavští mohou v klidu rozehrát ze své třetiny.
1'
Fair-play gesto na úvod zápasu! Hudáček odvolal trest hostů
01:30'
Žiga Jeglič pronikl za modrou lajnu a schoval střelu za beka. Lehce tečovaný kotouč prolétl poměrně vysoko nad úrovní horní tyčky Hrachovinovy klece.
00:44'
Martin Pláněk narazil na mantinel Zachara. Fanoušci Liberce si žádali faul, rozhodčí nicméně správně nechávají hru plynout dál.
00:17'
Krásné gesto fair-play hned na úvod! Jan Stránský měl jít na trestnou lavici za vysokou hůl, jeden z domácích ale trest odvolal.
00:10'
Liberečtí okamžitě protečovali puk do útočného pásma, následně se o něj bojuje u hrazení.
00:01'
Utkání právě začalo.
Hráči obou týmů už jsou připraveni na ledové ploše zaplněné Home Credit Areny. Tygři oblékli tradiční bílé dresy, Boleslav se představí v zelené barvě. Za okamžik začínáme!
Na centrech čtvrtých formací obou celků dnes dojde na souboj bratří Najmanů. Za Liberec nastupuje Adam, za hosty Ondřej.
Úvodní sestavy:

Bílí Tygři Liberec: Hrachovina (Schwarz) – Knot, Šmíd (A), Graborenko, Derner, T. Hanousek, Kotvan, Kunst – Lenc, L. Hudáček, Průžek – Ordoš, Marosz, A. Musil – M. Zachar, P. Jelínek (C), L. Krenželok – D. Špaček, Najman, A. Dlouhý.

BK Mladá Boleslav: Krošelj (Haas) – Kurka, Ševc (A), Pláněk, Hrbas, Fillman, Dlapa, Hrdinka – J. Stránský, Bičevskis, Lunter – Klepiš (C), Zbořil, R. Zohorna – Šťastný, Jeglič, Skalický – P. Kousal, Najman, Flynn.

Rozhodčí: Hodek, Bejček – Ondráček, Špringl..
Mladé Boleslavi se v severočeské metropoli dlouhodobě nedaří. Prohrála zde už 21 soutěžních zápasů v řadě! Bruslaři se tedy kromě nepříznivé bilance s Tygry z dosavadního průběhu ročníku budou snažit zlomit také prokletí Home Credit Areny.
BK MLADÁ BOLESLAV

Také Mladá Boleslav si zatím v soutěži vede dobře. V tabulce jí patří čtvrté místo, na druhý Liberec přitom aktuálně ztrácí pouze bod. Nutno však poznamenat, že šelmy mají na všechny soupeře zápasy k dobru. Oproti Boleslavi dokonce čtyři! Nejproduktivnějším Bruslařem je útočník Pavol Skalický, jenž balancuje na hraně bodu na zápas.

Momentální forma Středočechů malinko pokulhává, z posledních šesti duelů totiž pouze jeden ovládli v řádném hracím čase. Dvakrát v řadě dospělo jejich utkání až do prodloužení. V Olomouci nechali bonusový bodík soupeři (2:3), doma proti Kometě naopak zvrátili přestřelku na svoji stranu (5:4). Napínavou bitvu můžeme očekávat také v Home Credit Areně.

Zajímavé bude sledovat, jak dopadne souboj liberecké přesilovky s mladoboleslavským oslabením. Svěřenci Patrika Augusty mají početní výhody dobře vypilované a atakují 20% úspěšnost využití. Bruslaři se naproti tomu brání ve čtyřech vůbec nejlépe a přečkají bezmála 87 % soupeřových výhod. Prorazí domácí ofenziva zelenočerný val?
BÍLÍ TYGŘI LIBEREC

Svěřenci Patrika Augusty se po pauze způsobené reprezentačním Channel One Cupem vrátili na extraligová kolbiště ve velkém stylu. V Hradci Králové zvládli těsný souboj za dva body, když zvítězili 3:2 po samostatných nájezdech. Následoval domácí střet s vedoucí Spartou, která se ze severu Čech vracela po výsledku 1:4 s nepořízenou.

Bílí Tygři tím protáhli sérii zápasů, ve kterých bodovali, už na třináct, přestože se museli vypořádat s nezáviděníhodnou situací v útočných řadách. Ke zraněnému Michalu Bulířovi se přidal na listinu marodů také Michal Birner, Tomáš Filippu navíc kývl na nabídku Magnitogorsku. Liberec se tak rázem ocitl bez borců, kteří spolu tvořili údernou první formaci.

Zodpovědnost na sebe ale pohotově vzali jiní. Radan Lenc v posledních dvou utkáních doslova exceloval. Na ledě Hradce vstřelil dva góly a Spartu srazil dokonce hattrickem a jednou asistencí! Není divu, že nechyběl v extraligové sestavě týdne. Velice zajímavé výkony podává také Libor Hudáček. Slovenský reprezentant bodoval už ve čtrnácti zápasech v kuse, což je úctyhodná bilance!
Zdravím všechny fanoušky českého hokeje! Tipsport extraliga má na Štěpána na programu už své 30. kolo, které nám nabídne několik opravdu zajímavých soubojů. Dá se mezi ně rozhodně zařadit také derby mezi týmy Bílí Tygři Liberec a BK Mladá Boleslav!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.


Tabulka 2019/2020
Z V VP PP P Skóre B
1. Liberec 38 23 4 1 10 134:94 78
2. Sparta 40 17 11 1 11 134:107 74
3. Plzeň 38 21 2 6 9 128:101 73
4. Třinec 38 19 3 4 12 120:99 67
5. M. Boleslav 39 17 5 5 12 115:96 66
6. Brno 39 17 3 5 14 115:117 62
7. K. Vary 39 15 6 3 15 128:110 60
8. Zlín 39 16 3 3 17 122:112 57
9. Mountfield 38 15 4 4 15 96:91 57
10. Olomouc 40 13 5 5 17 92:106 54
11. Kladno 39 13 3 5 18 100:127 50
12. Vítkovice 39 8 6 4 21 95:142 40
13. Litvínov 38 10 2 5 21 103:134 39
14. Pardubice 40 9 2 8 21 88:134 39
  • Generali Play-off
  • Předkolo Generali Play-off
  • Sestup
Články odjinud