Mountfield - Brno | ONLINE | 3.1.2020 18:00 | Tipsport Extraliga 2019/2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

Tipsport Extraliga - Základní část - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mountfield : Brno - 3. ledna 2020   18:00

Ukončeno
Mountfield
20:50' Cingel (M. Chalupa) • 60:29' Smoleňák (M. Chalupa, Cingel)
2:1
(0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Brno
52:01' Zaťovič  (Mueller, Plekanec)
Mountfield
Sestavy:
Mazanec (Š. Lukeš) – Cibulskis, Zámorský, Šalda, F. Pavlík (A), Nedomlel (A), Rosandić, Čáp – M. Chalupa, Cingel, Smoleňák (C) – Perret, Koukal, Jergl – Klíma, Lev, R. Pavlík – Paulovič, Dragoun, R. Pilař.
Rozhodčí
Svoboda, Pražák – Hynek, Ganger
ČPP Aréna, Hradec Králové
5877 diváků
Brno
Sestavy:
Čiliak (Vejmelka) – Baranka, Mlčák, Pyrochta, Glover, Gulaši, Svozil, Malec (A) – Zaťovič (C), Plekanec (A), Mueller – Orsava, Hruška, Vincour – Dočekal, Rákos, Kucsera – Kunc, Kusko, L. Horký.

SESTŘIH: Mountfield HK - Kometa Brno 2:1pr. Po krásné kombinaci rozhodl Smoleňák

Přenos se aktualizuje automaticky

Celkové statistiky:
Střely na branku – 40:26
Vyloučení – 4:7 (navíc MHK 1 x 10 min. OT, KOM 3 x 10 min OT)
Buly – 35:30
Hity – 8:10
Bloky – 13:9
Ode mě je to už opravdu vše, mějte se krásně, užijte si víkend a já vás srdečně zvu ke sledování některého z našich dalších extraligových textových přenosů.
Nejlepšími hráči utkání se stali oba brankáři Marek Mazanec a Marek Čiliak.
Obrovská bitva zná svého vítěze a je jím nakonec domácí Mountfield HK. Brno se po celý zápas nemohlo vymanit z tlaku Hradce a i když Kometa měla pár světlých momentů a ve třetí třetině dokázala vyrovnat, na víc než na bod to nestačilo. Po parádní akci elitní formace Lvů v prodloužení nakonec zajistil druhý bod pro domácí hráče kapitán Radek Smoleňák, který tak povede letošní první pozápasovou děkovačku proti Brnu.
Konec zápasu.
60:29'
Hradec právě vstřelil branku!
Hradec bleskově skóruje a bere si bonusový bod! Trojice Cingel-Chalupa-Smoleňák předvedla nádhernou akci, kdy druhý jmenovaný puk potáhl a předložil ho jako na zlatém podnose kapitánovi RADKU SMOLEŇÁKOVI, který z úhlu puk zametl za bezmocného Čiliaka do prázdné branky. Asistence: Matěj Chalupa, Lukáš Cingel
60:10'
První buly opět pro hosty, Plekanec si ale svůj postup vstříc Mazancovi rozmyslel.
60:01'
Začalo prodloužení.
Třetí perioda nabídla jednu branku, o kterou se postaral přesným pokusem mezi betony Martin Zaťovič. Oba týmu si vytvořili ještě spoustu dalších příležitostí, utkání a atmosféru na stadionu navíc vyhrotilo několik ostrých zákroků a osobních trestů. Zápas kvůli nim nedohrají Zaťovič, Horký ani Nedomlel a ztráta to je především pro Brno, protože minimálně kapitán Komety bude hodně scházet v případných nájezdech. Před námi je pětiminutové prodloužení ve třech.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:39'
Hruška se přece jen ještě jednou obtočil kolem hradecké klece a snažil se nikým neatakovaný překonat Mazance. Když nic jiného, alespoň vybojoval další buly v útočném pásmu. Brno má ještě dost času na vedoucí branku.
59:20'
Hradec je kompletní, utkání směřuje do prodloužení.
58:45'
Moravané se drží v blízkosti Mazance, další střelecký pokus ale nezapsali a domácí se osvobodili.
58:06'
Proti pokusu Kuska obětavě zalehl Filip Pavlík, brněnský forvard ale přece jen dokázal na Mazance vystřelit. Ten utěsnil všechny škvíry ve svém postoji a gól nepřipustil.
57:18'
Domácí střídačka si vzala oddechový čas. Oba hlavní trenéři předali svým svěřencům závěrečné pokyny a hlavně je uklidnili.
57:18'
Nedomlel zbořil u mantinelu Orsavu a svůj trest si ani neodsedí. I domácí tvrďák inkasoval 2+10 za vražení na hrazení a utkání pro něj končí. Trest odsedí Jergl.
57:05'
Puk je v hrsti jednoho z fanoušků na tribuně, vhazuje se před Mazancem.
56:44'
Kometa na druhou stranu zatím celkem zdarma drží jednobodový zisk, i když i Moravané několikrát nebezpečně zahrozili. Souvislejší tlak si však po celý zápas nevytvořili.
56:22'
Hradecké zatím může mrzet nezužitkovaná střelecká převaha a neproměněné šance. Tyto aspekty sráží Mountfield v podstatě celou sezónu.
55:56'
Zaťovič s Horkým za mohutného pískotu odjeli rovnou do kabin, protože jejich trest by nevypršel ani do konce případného prodloužení. Nebudou tak k dispozici ani pro eventuální nájezdy.
55:38'
Domácí nesehráli přesilovou hru vůbec dobře a Čiliaka nijak výrazně nezaměstnali. Promrhali tak jedinečnou šanci na opětovné strhnutí vedení na svou stranu.
55:14'
Emoce na ledě by se daly krájet, po skrumáži byl před Čilakem aktivní Smoleňák, kterého musela usměrnit brněnská obrana.
54:57'
Pak se Lvi vlastní nepřesností připravili o pásmo a ztratili dobrých 20 vteřin dvojnásobné přesilovky.
54:25'
Mountfield v poklidu kombinuje, očekávanou střelu vyslal Filip Pavlík, jeho pokus byl však zblokován.
53'
Zaťovič vystřelil bezprostředně po buly a vyrovnal, 1:1
53:53'
Zkušený Plekanec však vyhrál buly a tlak Hradce je pozdržen.
53:50'
Kometa jde do tří a svou nedisciplinovaností poskytuje Hradci obrovskou šanci. Zaťovič je potrestaný za podrážení a verdikt nese hodně nelibě a počastoval rozhodčího hodně nevybíravými výrazy. Vyfasoval za to další desítku, menší trest za něj odsedí Dočekal.
53:21'
Brňanům na chvíli narostla křídla, ty jim ale přistřihl rozhodčí, který vylučuje Luboše Horkého za souboj u mantinelu proti Smoleňákovi. Za vražení na hrazení navíc inkasoval osobní desetiminutový trest.
52:01'
Kometa právě vstřelila branku!
Kometa srovnává krok! Podobně jako při první brance zápasu se ujala poměrně nenápadná a nevinně vyhlížející střela. Jejím autorem byl MARTIN ZAŤOVIČ, který po vyhraném Plekancově buly propálil Mazance po zemi mezi betony a připisuje si gól i ve třetím vzájemném zápase. Navrch zaokrouhlil svůj letošní gólový účet na 20 zářezů. Asistence: Peter Mueller, Tomáš Plekanec
51:46'
Smoleňák přebruslil Mlčáka a v rychlosti mířil na bližší tyčku, branku soupeře ale těsně minul. Škvírka u tyčky tam však byla a domácí kapitán ji dobře viděl.
51:10'
Rýsovala se situace dva na dva před Čiliakem, Pilař ale puk jen z dálky nahodil na branku a odjel na střídačku.
50:23'
Hruška střílenou přihrávkou vyzval k teči těsně před Mazancem Plekance, ten ale prudký kotouč nezasáhl.
50:01'
Předváděná hra ve třetí třetině probudila domácí tribuny, které se rozezpívaly opravdu hlasitě.
49:15'
Hra ve čtyřech zatím více svědčí domácím, pokusy Lva ani Cibulskise se však neujaly.
48:46'
Kusko se Smoleňákem se tak dlouho na vhazovaní osekávali, až je rozhodčí oba vykázali na trestnou lavici. Kusko za sekání, Smoleňák za krosček.
48:46'
Perret se snažil využít své rychlosti, jenže puk nechal za sebou a projel za modrou čáru jako první. Ofsajd.
48:34'
Hradec horké chvilky přestál a Rosandić je na ledě. Ihned po jeho návratu se ale domácí provinili dalším icingem a vhazuje se v jejich obranném pásmu.
47:57'
K dalším nebezpečným ranám z mezikruží se postupně dostali ostrostřelci Vincour a Mueller, oba dva však narazili do zdi jménem Marek Mazanec.
47:19'
Za obranou Lvů nakonec zůstali zapomenutí Kusko s Muellerem, který domácímu brankáři zblízka pěkně zavařili.
46:56'
Brňané se drží v pásmu, ale jejich kombinace je příliš pomalá.
46:15'
Vhazovat se bude v blízkosti domácí branky.
46:15'
Rosandić lehce potáhl Plekance u mantinelu svou holí a to neušlo zraku hlavního arbitra, který ho poslal na trestnou lavici za hákování. Teprve druhá přesilovka pro Brno.
45:55'
Dragoun si šikovně obhodil Malce, jenže k puku to nakonec měl daleko a nedostal se k němu.
44:48'
Na ledě už je druhé východočeské komando, jehož součástí je i Jakub Lev. Ten se položil do střely z nápřahu od levého hrazení, branku ale minul.
44:14'
Koukal s Jerglem zavezli puk opět do pásma, jenže Hradec ho nahání po mantinelu místo aby se snažil ho dostat na osu hřiště do střelecké pozice.
43:48'
I když v celkovém součtu Hradec na buly ztrácí, v útočném pásmu je úspěšnější a proto nemusí o puk v blízkosti Čiliaka zbytečně bojovat.
43:32'
Dnešní debutant Jan Mlčák neubránil nájezd Mateje Pauloviče a dvakrát ho zahákoval. Odsedí si za to dvě minuty.
43:20'
Orsava dostal krásný pas do mezikruží, ale znovu ztroskotal na perfektním a jistém Mazancovi.
42:58'
Vyčerpaná hradecká pětka jen odevzdala puk a odjela na střídačku, puku se chopilo Brno.
42:27'
Nahození Čápa neprošlo přes Zaťoviče a oba dva pak svedli sprintérský souboj, který vyhrál domácí bek a nepustil elitního brněnského střelce do šance.
42:21'
Po lehkém nedorozumění se provinila zakázaným uvolněním i Kometa, konkrétně Malec. Vhazuje se po levé Čiliakově ruce.
42:00'
Další spolehlivý zákrok předvedl Mazanec proti výpadu Kuska a útočí tak na své páté čisté konto.
41:27'
Po vzájemném souboji a klinči skončili na zemi Mueller a Rosandić, následně se Radovan Pavlík dopustil zakázaného uvolnění.
40:49'
Orsavu po jeho průniku do pásma rychle odzbrojil Šalda a Mazanec zatím na zákrok ve třetí periodě čeká.
40:09'
Úvodní vhazování znovu ovládla Kometa ale byli to domácí, kteří jako první pronikli do útoku. Po Chalupově nahození Čiliak raději přerušil hru.
40:01'
Začala třetí třetina.
Další třetina začne přibližně v 19:54.
Statistiky 2. třetiny (celkem):
Střely – 18:13 (34:17)
Vyloučení – 0:2 (1:3)
Buly – 11:13 (19:23)
Hity – 4:4 (7:6)
Bloky – 2:2 (7:5)
Druhá třetina se odehrála v podobném duchu jako ta první, Hradec nadále třímá otěže zápasu pevně ve svých rukách a za aktivitu byl odměněn prvním gólem Lukáše Cingela. Kometa se dokázala osmělit až v polovině utkání, kdy několika delšími pobyty před Mazancem a nebezpečnými střelami pořádně zavařila domácí defenzívě. V největší šanci se po úniku ocitl obávaný Peter Mueller, ani na dvakrát ale skvělého Mazance nepřekonal. Parádní výkon ale podává tradičně i Marek Čiliak, a tak je zápas zatím na góly skoupý, na šance však nikoliv.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:30'
Konec třetiny se odehraje v klidu, Hradec těsné vedení nenavýšil.
38:59'
Pliař se natlačil až před kasu a bekhendem ohrozil branku Komety, mnohem nebezpečnější ale byla následná švihovka Jergla z levého kruhu. Ani jeden z domácích forvardů neuspěl a Hradec vyklidil pásmo.
38:05'
Ofenzivní výlet si dopřál Filip Pavlík, který obkroužil branku, sjel si zpátky na modrou a vyslal přízemní střelu, kterou ještě dokázal tečovat Smoleňák. Čiliak s obtížemi odolal.
37:20'
Po delší době se připomněla první formace Komety, když Mueller nahodil puk od modré na Mazance a odražený puk se snažil dorážet Zaťovič.
36:48'
Dragoun nepropasíroval střelu přes pozorného Gulašiho, který v obraně dnes působí velmi zodpovědně. Přes něj zkrátka dnes puky neprojdou.
35:58'
Prudkou Cingelovu příhru nedokázal Cibulskis zpracovat a Hradec přišel o pásmo.
35:10'
Lotyšský bombarďák si sjel blíže k brance a vyslal další ránu, kterou trefil rameno Čilaka. Lev ani Radovan Pavlík se k dorážce nedostali a Brno se osvobozuje.
34:48'
Nepovedená Jerglova střela se od Čiliaka odrazila ke Smoleňákovi, který ji nedokázal zamést za brankovou čáru. Následná Cibulskisova bomba byla bonbónkem pro lapačku brněnského brankáře.
34:32'
Hradec má v rychlém sledu další možnost početní výhody a určitě s ní bude chtít naložit lépe než s tou předchozí.
34:19'
Daniel Rákos velmi nevybíravě trefil svého nedávného spoluhráče Rosandiće do hlavy a schytal za to několik ran od mstitele Nedomlela. Rákos je vyloučen za vražení na hrazení a automaticky tak vyfasoval i osobní desítku. Trest odpyká Kunc.
33:56'
Druhá přesilovka Hradce rozhodně nebyla tak nebezpečná jako ta první. Kometa je kompletní a trošku si zlepší svou bídnou úspěšnost v oslabení.
33:12'
Hradečtí konečně rozestavěli svou přesilovkovou formaci, jenže Klíma situaci příliš uspěchal a po jeho nepřesné ráně se puk odrazil od hrazení zpátky do středního pásma.
32:33'
Parádní šance netypická pro přesilovku. Smoleňák přiklepl puk do jízdy Koukalovi, který si sjel za obranu a snažil se vymíchat Čiliaka rychlou kličkou, jenže puk mu na konci akce sjel z čepele a nezakončil tak, jak by potřeboval.
31:51'
Čároví rozhodčí dnes při vhazování nebývale otálí a zdržují, což se nelíbí ani hráčům ani fanouškům.
31:51'
Z lehké frustrace pak Malec poslal jednoho z hradeckých k zemi mimo hru a odsedí si za to menší trest. Druhá přesilovka pro Mountfield.
31:20'
Malec napřáhl na modré ke střele, trefil ale jen zakleknutého Dragouna, který si ze zápasu odnese pořádnou modřinu.
30:47'
Cibulskis naremploval na mantinel Orsavu a poslal ho k zemi, stejný kousek se na opačném konci hřišti povedl Rosandićovi proti nedávnému parťákovi Vincourovi.
30:28'
Dočekal vyhrál buly čistě na Gulašího, který další ranou jako z praku trefil jen hradeckého gólmana.
30:25'
Puk vypadl mimo hřiště a po tom, co si čárový arbitr vyzvedne nový, vhodí ho do kruhu v blízkosti Mazance.
29:54'
Lukáš Kucsera na hranici faulu skolil Rosandiće, kterému se to stejně jako místnímu publiku nepozdává. Rozhodčí ale nechává hru plynout, což je pro tempo samozřejmě dobře.
29:31'
Chalupa se lehkovážně nechal odzbrojit Lubošem Horkým, který s pukem okamžitě vystartoval vstříc Mazancovi, projel celé hřiště a natlačil se do brankoviště. Jeho zakončení ale postrádalo kvalitu a razanci.
29:15'
K zakončení se po sérii pasů ve slotu dostal Dragoun, Čiliak si proti němu dobře povyjel a hradecký centr neměl kudy procpat puk za jeho záda.
28:34'
Perret s Jerglem si vyměnili puk, jenže finální přihrávka druhému jmenovanému nevyšla dle představ a Hradec musel pozice před Čiliakem vyklidit.
28:20'
Hra po souboji v rohu přerušena, viditelně podrážděný Klíma se ještě dostal do křížku s Barankou. Nastalou situaci museli uklidňovat čároví sudí.
27:55'
Hradec najednou působí značně bezradně a v podstatě jen odpaluje kotouče co nejdále od své branky.
27:35'
Lukáš Kucsera objel branku a snažil se z otočky překvapit Mazance, ten v posledních minutách svůj tým hodně drží a potvrzuje své famózní prosincové statistiky.
27:11'
Puk okamžitě po tom, co ho získal, nahodil na branku Horký, Kometa se následně drží v pásmu.
26:30'
Chalupa v souboji jeden na jednoho v rychlosti proti Pyrochtovi neuspěl, zpětný pas se nevydařil ani Smoleňákovi.
25'
Skvělý Mazanec! Vychytal samostatný únik Muellera
25:55'
Brňané se ze všech sil ženou za vyrovnáním, Plekanec to zkoušel na dvakrát z levého kruhu. Mazanec připraven.
25:44'
Poprvé se hra odvíjí po delší dobu před hradeckou klecí, obranu Mountfieldu pořádně zaměstnala Hruškova lajna, která si vytvořila slušný závar.
25:26'
Kometa se probouzí! Nejprve puk do pásma zavezl Kunc a nebezpečné pálil zápěstím, ke dvěma dorážkám se propracoval Horký a Kusko. Mazanec s vypětím všech sil odolal.
24:50'
První velká šance hostů a v akci nikdo jiný než Peter Mueller, který pláchl všem strážcům a řítil se na Mazance úplně sám. Hradecký gólman však v poslední době chytá v obrovské formě a poradil si i se střelou mezi betony i s následnou dorážkou.
24:39'
Čáp čistě poslal k zemi Hrušku, což vzbudilo v ochozech velký ohlas.
23:55'
Třetí útočná formace Hradce je dnes k nezastavení, po nezištném pokusu Lva přes obránce Čiliak zasáhl na poslední Chvíli, činit se musel i proti dvojnásobné dorážce Klímy.
23:31'
Radovan Pavlík si chtěl puk přikopnout do jízdy, Svozil mu ale nedaroval ani centimetr ledu a přístup do pásma mu odepřel.
23:15'
Kometa se ještě nedostala s pukem na holi na útočnou polovina a když se přece jen pokusila projít přes modrou čáru, provinila se ofsajdem. Tlak domácích je drtivý.
22:40'
Cibulskis prověřil Čiliaka střelou od modré a doufal, že směr letu puku ještě někdo z jeho spoluhráčů změní, to se však nestalo.
22:15'
Mountfield je nadále aktivnějším týmem s soupeři puk nehodlá půjčit.
21'
Tlak v útočném pásmu využil Cingeľ, 1:0
21:30'
Hradec je v rauši. Nedomlel si dovolil útočný výpad a po stahovačce vypálil do betonu Čilaka, puk se odrazil znovu ke nebezpečnému Jakubu Lvovi, který bekhendem minul.
20:50'
Hradec právě vstřelil branku!
Hradec jde přeci jen do vedení! Když se domácí neprosadili z vyložených šancí, museli si pomoci haluzí. LUKÁŠ CINGEL dostal pas od Chalupy na modrou čáru, poslal ho nejkratší cestou směrem na branku a ten po zemi zapadl za bezmocného Čiliaka, který situaci přes chumel hráčů před sebou vůbec neviděl. Asistence: Matěj Chalupa
20:24'
Lev je dnes proti bývalému zaměstnavateli pravdu nahecovaný a při chuti. Po bombě Filipa Pavlíka se dostal k dorážce, kdy mohl po otočce mířit do poloodkryté klece, tísněný obráncem Brna ale situaci přejel.
20:18'
Icing Komety přesouvá hru před Čiliaka.
20:08'
Ofsajd domácích přerušuje poprvé v druhé třetině hru.
20:01'
Začala druhá třetina.
Vše je připraveno ke startu druhé třetiny.
Další třetina začne přibližně v 18:53.
Statistiky po 1. třetině:
Střely – 16:4
Vyloučení – 1:1
Buly – 8:10
Hity – 3:2
Bloky – 2:1
První třetina dnešního utkání přinesla jednoznačnou střeleckou i herní převahu domácího celku. Ten zasypal Čiliaka sprškou šestnácti střel, naopak Kometa ohrozila zamrzlého Mazance jen čtyřikrát. Mountfield ale znovu doplácí na svou střeleckou neefektivitu v koncovce, což ho může v konečném účtování přijít draho. Kometa, jak má venku ve zvyku, trpělivě čeká na své šance, kterých ale zatím příliš mnoho nepřišlo.
20:00'
První třetina skončila.
19:40'
Ještě jedna nebezpečná skrumáž před Čiliakem! Dorážet se pokoušeli Perret i Jergl, brněnský maskovaný muž ale zůstává bezchybný a první perioda skončí nerozhodně.
19:18'
Cingel zvítězil na buly nad mnohem zkušenějším Plekancem a Hradec odehraje zbytek třetiny v poklidu.
19:14'
Po icingu se hra přece jen ještě jednou přesune před Mazance.
19:07'
Hradečtí zkušené drží kotouč co nejdále od vlastní branky, tu soupeřovu se ale první formaci Lvů ohrozit nepodařilo.
18:40'
Po průniku středem hřiště a přiklepnutí od Nedomlela střílel Smoleňák, jeho švih ale Čiliak dávno viděl a zůstává nepřekonaný.
18:02'
První formace Brna je zatím takřka neviditelná a i když se teď na chvíli udržela s pukem na holi v útoku, střela z toho nevyústila.
17:26'
Lev přetlačil bývalého parťáka Plekace na vhazování a ve spolupráci s Klímou dostali puk do bezpečí.
17:09'
Kometa se v závěru třetiny chce připomenout Marku Mazancovi, zatím se jí to ale hrubě nedaří. Střelecké pokusy Dočekala i Kuscery byly odraženy mimo jeho branku.
16:46'
Po odrazu se do dobré palebné pozice dostal Koukal, tentokrát však brankář Komety situaci viděl a nechal vyniknout svou lapačku.
16:29'
Filip Pavlík napálil puk z otočky skrz hradbu těl a ten prošel až na Čiliaka, kterého trefil do masky. Brněnský gólman měl štěstí, že ho rána trefila, vůbec ji totiž neviděl.
16:15'
Hradečtí fanoušci se očividně baví a mají k tomu pádný důvod. Jejich oblíbenci zatím svého soupeře výrazně přehrávají, jenže bez kýženého gólového efektu.
16:05'
Po nevinné střele od hrazení Čiliak přerušuje hru a připisuje si další bezproblémový zásah.
15:30'
Dlouhý souboj o kotouč v rohu za brněnskou brankou vyzníval nerozhodně, nakonec ale puk přece jen vyplul na hradecké hole.
14:40'
Hra se několikrát přelila z jedné strany na druhou, kromě několika ostřejších soubojů ale nepřinesla žádnou další šanci ani na jedné straně.
13:53'
Do poloúniku se dral Jan Hruška, který další kličkou obešel obránce, následně se však do vlastních technických fines sám zamotal a Mazance ani nezaměstnal.
13:25'
Hradec zatím trpí na vlastní nepřesnosti jako teď, kdy Chalupa nenašel hůl Smoleňáka, i když nebyl nikým atakován.
12:54'
Hradec je zatím silnější v osobních soubojích, Nedomlel za brankou přimáčkl Plekance k hrazení a čistě ho obral o puk.
12:30'
K dalšímu nebezpečnému zakončení směrem na brněnskou branku se blýskl Koukal, i on ale ztroskotal na zatím pozorném Čilakovi. Hradečtí hokejisté brněnskou modlu v brance slušně rozchytali.
11:46'
To po akci na druhé straně to v ochozech jen zahučelo. Puk se odrazil do ideální pozice v mezikruží na hokejku Jakuba Lva, ten se snažil střílet do protipohybu Čilaka a trefil jen brankovou konstrukci.
11:16'
Hra se po delší době na chvíli přestěhovala před Mazance, Brno ale z držení kotouče nevytěžilo ani střelu.
10:47'
Radek Smoleňák se nachomýtl k odraženému puku v blízkosti brankoviště, puk se ale ze skrumáže před Čiliakem neodrazil pro hradeckého kapitána příhodně a ten tak ani nezakončil.
10:18'
Smoleňák vystihl další zpackanou brněnskou rozehrávku a rázem z toho bylo přečíslení tři na dva. Pas na Cingela byl přesný, ten ale další přihrávkou nenašel Chalupu a Hradec se vlastní chybou připravil o šanci.
10:02'
Vyhrané Koukalovo vhazování zužitkoval Mislav Rosandić, jenž okamžitě z voleje vyslal na branku Komety prudkou ránu. Brněnský fantom ale střelu dobře viděl a zasáhl bez problémů.
09:35'
Boj v rohu vyzněl lépe pro Moravany, než ale stihli založit útok, obral Baranku o puk ve středu hřiště Chalupa a nahrnul ho na Čiliaka, který přerušuje hru.
09:20'
Hru přerušuje dnes poprvé komerční přestávka a vhod přijde zejména hostům, kteří se ocitli pod rostoucím tlakem Lvů.
09:11'
Už se ale hraje opět před brankou Brna. Cibulskis napřáhl na modré a jeho několikrát tečovaná střela prolétla jen těsně mimo branku Čiliaka. Klíma se po teči či dorážce natahoval marně.
08:38'
Orsava dlouhým křižným pasem hledal Hrušku, do dráhy kotouče se však holí vložil Šalda a odrazil ho mimo Hruškův dosah.
08:12'
Ostřílený matador Tomáš Plekanec však chybu napravil hned na buly a získal kotouč pro svůj tým.
08:08'
Když už se Brno přece jen dostalo ke kotouči, poměrně neuváženě ho Plekanec poslal přes všechny čáry tak prudce, že ho nikdo v modrém nebyl schopný zasáhnout. Zakázané uvolnění.
07:36'
Mueller srdnatě napadá rozehrávku Hradce za Mazancovou brankou, proti přesile ale nakonec neuspěl a Mislav Rosandić vyvezl puk do středu hřiště.
07:04'
Po vypršení trestu vypálil od modré Cingel, ale spíš hledal někoho na teč, než že by touto střelou chtěl sám skórovat.
06:34'
Lvi tráví většinu času vyměřeného pro trest Dočekala před Čiliakem, poslední minutu jim však notně schází střelba.
05:55'
Další ostrý projektil z hole Filipa Pavlíka se nevešel mezi tři tyče, bombu Jergla zase zablokoval obětavý Gulaši, kterému lehání do střel rozhodně není cizí.
05:10'
Ihned po buly pálil Filip Pavlík, po chvíli z blízkosti brankoviště dorážel Matej Paulovič. V obou případech byl Čiliak tak, kde měl.
04:58'
První početní výhodu si zahraje i Mountfield, Dočekal si počínal u mantinelu neobratně a pyká za podrážení.
04:36'
Po vyhraném buly v útočném pásmu v podání Rákose vyslal dělovku od modré Gulaši, našel jen připravený beton Mazance.
04:10'
Stejný hráč tentokrát na modré přibrzdil, puk nabídl Rosandičovi, který ještě hledal na vzdálenější tyči Perreta. Francouz by zakončoval do prázdné branky, puk ale těsně nezasáhl.
03:45'
Jergl byl při přechodu do útoku až příliš horlivý a přejel čáru dříve než kotouč. Píska se tedy ofsajd.
03:18'
Hosté ani na dvakrát neprošli do útočného pásma, Hradečtí je zastavili už v tom středním.
02:35'
Ihned poté se vstříc brněnské bráně vrhl Lev a v ideální moment předložil puk na teč Klímovi. Ten ho opravdu zasáhl, touš se ale odrazil do připraveného Čiliaka.
02:12'
Hradec je kompletní a první přesilovku soupeře bez problémů ustál.
02:05'
Mislav Rosandić dokázal vyhodit a po zmatcích v rozehrávce se Brňané dopustili icingu. Vhazuje se před Čiliakem.
01:24'
I Kometa se rozhodla vystřídat a Pyrochta se hned po zisku pásma snažil ohrozit z dálky Mazancovu klec. Po teči se natahoval Rákos, který ještě nedávno pod Bílou věží působil.
01:01'
Hradec se osvobodil a poslal na led čerstvou čtyřku.
00:34'
Právě faulovaný Zaťovič je na ledě v elitním přesilovkovém komandu a rýsoval přihrávku na Muellera, pozorný Lev ale pas překazil.
00:11'
Čáp zboural na útočné modré hostujícího kapitána a odsedí si menší trest za faul kolenem.
00:05'
Úvodní buly ovládl Plekanec, po průniku Zaťoviče a faulu na jeho osobu je hra přerušena.
00:01'
Utkání právě začalo.
Teď už se ale pojďme věnovat radostnějším věcem, a sice dnešnímu extraligovému utkání. Vše je připraveno k úvodnímu vhazování.
Do startu utkání zbývá jen pár minutek, ještě před úvodním vhazováním ale proběhne slavnostní předání šeku na 33 tisíc korun. Částka je výtěžkem za měsíc leden v charitativní akci Skóruj pro..., kterou organizuje hradecký klub a v uplynulém měsíc podpořila Davida Jarkovského, který trpí leukémií.
Úvodní sestavy:

Mountfield HK: Mazanec (Š. Lukeš) – Cibulskis, Zámorský, Šalda, F. Pavlík (A), Nedomlel (A), Rosandić, Čáp – M. Chalupa, Cingel, Smoleňák (C) – Perret, Koukal, Jergl – Klíma, Lev, R. Pavlík – Paulovič, Dragoun, R. Pilař.

HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – Baranka, Mlčák, Pyrochta, Glover, Gulaši (A), Svozil (A), Malec – Zaťovič, Plekanec, Mueller – Orsava, Hruška, Vincour – Dočekal, Rákos, Kucsera – Kunc, Kusko, L. Horký (C).

Rozhodčí: Svoboda, Pražák – Hynek, Ganger.
Kometa dnes kromě zmíněných Petra Holíka a Tomáše Bartejse postrádá i Martina Erata a Ondřeje Němce. Šanci v obraně tak letos poprvé dostane osmnáctiletý Jan Mlčák, který nastupoval v této sezóně primárně v Litoměřicích a má na kontě 10 startů za reprezentaci U20. Letošní premiérový start v brněnském dresu si odbyde i navrátilec Marek Čiliak.

V hradecké sestavě se po lehčím otřesu mozku při zápase proti Spartě přece jen do sestavy podívá Radovan Pavlík, trenéři Růžička s Martincem tak zvolili totožnou sestavu jako ve dvou posledních extraligových utkáních.
HC Kometa Brno


Ani brněnský hokejový klub však neprožívá zrovna snové období. Z prvních 14 zápasů odešel sice bez bodu jen jednou, jenže v říjnu padla na tým krize, kterou po pěti porážkách v řadě a propadu mimo postupovou šestku odnesl trenér Petr Fiala. Toho nahradil spasitel Libor Zábranský, jenže ani jeho návrat na lavičku okamžitý efekt nepřinesl. Z dalších deseti duelů Kometa šestkrát shořela a od dalšího pádu tabulkou ji zachránila až série tří domácích duelů v řadě. Všechny tři totiž dokázali Moravané opanovat, když naposledy výsledkem 9:1 doslova zadupali do země Karlovy Vary.

Dobrou zprávou pro Brno je, že se opět může spolehnout na své elitní ofenzivní komando Mueller-Holík-Zaťovič. Petr Holík je se 37 body nejproduktivnějším hráčem týmu, Martin Zaťovič je s 19 zářezy zase druhým nejpilnějším střelcem celé ligy. Americký vousáč Peter Mueller sice v kádru dlouhé dva měsíce vinou zranění chyběl, po návratu ale hraje ve fenomenální formě. Vždyť za šest zápasů stihl posbírat 14 bodů a proti Energii se blýskl bilancí 3+3!

I v Brně v posledních týdnech řádně zahýbali svým kádrem. Kromě zmíněných akvizic v podobě Vincoura s Rákosem získala Kometa do svých řad nedávno i amerického beka Jacka Glovera, který se zároveň rozehrává v Třebíči. Návrat na led ohlásil domácí miláček Martin Erat, z hostování ve Zlíně se vrátila brankářská modla Marek Čiliak. V Brně se však také s několika hráči rozloučili. Na začátku prosince byl do Vítkovic uvolněn Jan Štencel. Do Hradce putoval Jakub Lev, stejným směrem ale o 20 km jižněji pak formou hostování zamířili Vladimír Svačina a Pavel Jenyš. Zranění jsou momentálně Petr Holík a Tomáš Bartejs.

Poslední zápasy Komety Brno:
Litvínov – Kometa 5:2
Ml. Boleslav – Kometa 5:4p
Kometa – Sparta 5:3
Kometa – Vítkovice 3:1
Kometa – K. Vary 9:1

Nejproduktivnější hráči:
Petr Holík – 37b (11+26)
Martin Zaťovič – 33b (19+14)
Tomáš Plekanec – 23b (8+15)
Jan Hruška – 22b (9+13)
Peter Mueller – 20b (8+12)
Mountfield HK


Královéhradecký hokejový tým prožívá výsledkově turbulentní sezónu a momentální osmá příčka v tabulce rozhodně není pozice, na které by se ambiciózní celek chtěl nacházet a na jakou by byli hradečtí fanoušci zvyklí. V prosinci zapsali Lvi v lize čtyři porážky v řadě, ze kterých dokázali vydolovat jediný bod, tři z těchto nezdarů navíc přišly před vlastními diváky. Reputaci si ale před koncem roku svěřenci Vladimíra Růžičky a Tomáše Martince přece jen trochu vylepšili, když nejprve zdolali odvěkého rivala z Pardubic 4:1 a posléze si v ČPP Aréně poradili 5:2 s lídrem tabulky ze Sparty.

Po nepřesvědčivých výkonech těžko v kádru Východočechů hledat tahouny, jedno jméno je ale třeba přeci jen vyzdvihnout. Marek Mazanec se v brance rozchytal do obdivuhodné formy. V prosinci se postavil mezi tři tyče v součtu s Ligou mistrů desetkrát, úspěšnost vyšponoval na 95,2 %, průměr smáčkl na perfektních 1,3 a pětkrát byl vyhlášen hvězdou zápasu. Byl také nominován na cenu nejužitečnějšího hráče Champions Hockey League.

Mountfield byl také aktivní na přestupovém trhu. Výměnou za Daniela Rákose získal z Brna Jakuba Lva, teprve včera bylo potvrzeno hostování Lukáše Žejdla z Mladé Boleslavi do konce sezóny. Hradec ale nedávno přišel o snajpra Tomáše Vincoura, který se vrátil z hostování právě do Brna předčasně. Na marodce jsou aktuálně kvůli zranění Rudolf Červený, Tomáš Linhart a Michael Gaspar.

Poslední zápasy Mountfieldu HK:
Mountfield HK – Liberec 2:3p
Kladno – Mountfield HK 3:1
Mountfield HK – Plzeň 0:3
Pardubice – Mountfield HK 1:4
Mountfield HK – Sparta 5:2

Nejproduktivnější hráči:
Radek Smoleňák – 22b (11+11)
Rudolf Červený – 16b (5+11)
Lukáš Cingel – 15b (8+7)
Aleš Jergl – 14b (5+9)
Matěj Chalupa – 13b (5+8)
Vítejte na soutoku Labe s Orlicí, ve východočeské metropoli Hradci Králové, kde se dnes odehraje utkání 33. kola Tipsport extraligy mezi domácím Mountfieldem HK a hostující Kometou Brno.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.


Tabulka 2019/2020
Z V VP PP P Skóre B
1. Liberec 52 30 5 2 15 179:131 102
2. Třinec 52 27 4 4 17 163:125 93
3. Sparta 52 21 14 1 16 174:145 92
4. M. Boleslav 52 22 10 6 14 155:124 92
5. Plzeň 52 27 2 7 16 162:142 92
6. Brno 52 21 5 6 20 143:156 79
7. Olomouc 52 20 5 7 20 123:129 77
8. Mountfield 52 19 5 7 21 130:136 74
9. K. Vary 52 16 9 5 22 174:168 71
10. Zlín 52 19 4 5 24 151:151 70
11. Pardubice 52 16 3 10 23 121:160 64
12. Vítkovice 52 14 8 5 25 134:175 63
13. Litvínov 52 16 3 9 24 153:173 63
14. Kladno 52 16 3 6 27 130:177 60
  • Generali Play-off
  • Předkolo Generali Play-off
  • Sestup
Články odjinud