Tipsport Extraliga - Základní část - 47. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mountfield : Litvínov - 21. února 2020   18:00

Mountfield
02:13' Cingel (Miškář) • 04:02' Jergl (Eklund, Cingel) • 16:48' Klíma (Jergl) • 40:30' Perret (Klíma, Jergl)
4:5
(3:1, 0:1, 1:2 - 0:0)

0:3 (SN)

Litvínov
08:03' Jarůšek  (Helt, M. Hanzl) • 39:40' Pospíšil  (F. Lukeš, Moravčík) • 42:45' Mahbod  (M. Hanzl, Ščotka) • 44:55' Jarůšek  (Mahbod, M. Hanzl) • ' V. Hübl
Mountfield
Mazanec (s.n. Š. Lukeš) – Nedomlel (A), Eklund, Cibulskis, Šidlík, F. Pavlík (A), Šalda, Čáp – Smoleňák (C), Cingel, M. Chalupa – Orsava, Lev, Žejdl – Jergl, Klíma, Perret – R. Pavlík, Koukal, Miškář.
Obadal, Stano – Lučan, Špůr
ČPP Aréna, Hradec Králové
5006 diváků
Litvínov

Mountfield HK - Litvínov: Verva dokonala v nájezdech obrat, rozhodl Hübl, 4:5

To je pro dnešek z Hradce Králové vše, přeji vám krásny zbytek večer a někdy příště u on-line přenosu zase na počtenou.
Dnešní utkání sledovalo 5006 diváků.
Dnes nejproduktivnější:
Mountfield: Aleš Jergl 1+2
Litvínov: Martin Hanzl 0+3
Střely na branku v dnešním zápase:
25:21 (12:4, 5:8, 6:7 – 2:2)
Litvínovští po více jak dvou letech vykrádají Hradec Králové. Stejně jako při poslední výhře zde pod Bílou věží vítězí 5:4 po samostatných nájezdech. Hradec sice dnes vedl již 3:1 a 4:2, Chemikům se však podařilo skóre srovnat a nakonec rozhodnout v samostatných nájezdech.
Nejlepší hráči zápasu:
Kevin Klíma (Mountfield) – Samson Mahbod (Litvínov)
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC VERVA Litvínov. Hosté se prosadili hned třikrát, trefili se postupně Hübl, Lukeš a Jarůšek. Z domácích neuspěl žádný střelec. Jako autor vítězné trefy je označen VIKTOR HÜBL. Bod navíc tak berou Severočeši.
Richard Jarůšek si dovolil exkluzivní fintu, posunul kotouč bruslí a překonává Štěpána Lukeše! Verva vítězí!
Hradecký Cingel vůbec netrefuje branku.
Souboj bratrů! František Lukeš překonává rychlou střelou svého mladšíhounsourozence Štěpána.
Také Aleš Jergl neuspěl, trefil pouze Janusovu lapačku.
Tomáš Pospíšil nic nevymyslel a trefil Lukešovo rameno.
Radek Smoleňák se pokusil o totéž, ale Janus pravým betonem vyráží.
Viktor Hübl zvolil střelu mezi betony a uspěl!
Střídání v týmu Mountfield HK: ze hřiště odchází Marek Mazanec, přichází Štěpán Lukeš.
Samostatné nájezdy začínají.
Na nájezdy nastupuje do hradecké branky Štěpán Lukeš!
Střely na branku v prodloužení byly vyrovnané, a to 2:2.
Ani pětašedesát minut o vítězi nerozhodlo. Rolba nyní upraví pruh před nájezdy a půjdeme na část zápasu, která rozhodne o dělbě bodů. Stejně jako včerejší mač dorostu Hradce s Litvínovem se i dnes rozhodne v rozstřelu.
65'
Verva dokonala v nájezdech obrat, rozhodl Hübl, 4:5
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:36'
Rozhodnout mohl Oscar Eklund, ale před brankou pouze tečoval do betonu Januse. Na hradecké střídačce se už rozcvičuje Štěpán Lukeš.
63:48'
Cibulskis byl ohromně unavený a potřeboval vystřídat. Takže v útoku kotouč ztratil.
63:07'
Dobrá šance slovenského centra. Cingel si z pravé strany nabruslil do dobré pozice na středu. Jeho střela však byla slabá a jeho krajan v brance Chemiků si v pohodě poradil.
62:28'
Perret chtěl rozjet další útočnou akci, ale Jarůšek jej o puk připravil.
61:25'
Klímovi se nepodařilo přejít do útočného pásma. Napodruhé však ano, ale jeho pas na Perreta byl nepřesný.
60:57'
Krásná kombinace hokejových dvojčat Viktora Hübla a Františka Lukeše přinesla obrovskou možnost druhého jmenovaného, který pálil golfákem ze střeleckého slotu. Mazanec opět výborně zasáhl!
60:42'
Opět aktivní Pospíšil! Jeho střelu chytá Mazanec krásně do lapačky.
60:30'
Na branku si to hnal Tomáš Pospíšil, který po objetí Mazancovy svatyně servíroval kotouč před branku, kde jej však nikdo z hostů nedorazil.
60:01'
Ve třetí periodě byly střelecké pokusy obou týmů celkem vyrovnané. Chemici vyslali o jeden pokus více než Lvi (7 ku 6).
Máme za sebou šedesát minut napínavého utkání, které vyvrcholí prodloužením. Hosté zaslouženě ve třetí dvacetiminutovce srovnali skóre. Zato domácí nepodávají dobrý výkon, o čem svědčí mohutný pískot fanoušků po uplynutí základní hrací doby.
60:00'
59:40'
Cibulskis za brankou nepochopitelně váhá s rozehrávkou a z tribun se ozývá pískot.
59:06'
Oscar Eklund za svou brankou zašmodrchal puk, a tak se chvíli o herní předmět bojovalo za brankou. Nakonec ze všeho vyjíždějí domácí s kotoučem na hokejce.
58:00'
Hradečtí se marně snaží o usazení v útočném pásmu.
57:25'
Nyní je znát, že ani jeden tým nechce udělat chybu. Pro oba celky jsou body dnes opravdu důležité.
56:41'
To bylo štěstí pro Richarda Nedomlela! Na modré čáře mu puk přeskočil přes hokejku a málem tak vyslal svého protihráče do úniku. Naštěstí pro hradeckého zadáka nakonec vše dobře dopadlo, když hostující útočník nezpracoval.
56:05'
Helt s Trávníčkem se chtěli spolu se svou formací usadit před Mazancovou svatyní, to se jim však nepovedlo.
55:25'
55:04'
Po skrumáži před brankou přikrývá domácí brankář touš do lapačky.
54:58'
Hosté v obrovském tlaku. Od modré čáry to chtěl zkusit z voleje Moravčik, jenže naštěstí pro Lvy zlomil svou hůl.
54:20'
Velká šance. Po levé straně si krásně vybruslil Pospíšil a domácí teď musí děkovat Mazancovi.
53:45'
Klíma s Cingelem ihned vyhání soupeřovu akci ven z pásma.
53:25'
Hosté si zahrají přesilovou hru, což je pro ně velká šance na úplné otočení skóre vzhledem k tomu, že svou předcházející početní převahu využili. Vyloučeným hráčem je Richard Nedomlel, nejtrestanější hráč extraligy.
52:50'
Šance hradeckého týmu a opět u toho byl Aleš Jergl, jehož pokus tečoval Jordann Perret, avšak těsně mimo. Janus vůbec nic neviděl.
51:56'
Hosté v plném počtu, Moravčík již krouží na ledě.
51:26'
A zase nic. Ozývá se pískot z tribun. Domácí se sami vyhnali z útočného pásma.
50:50'
To se nepovedlo! Eklund chtěl rozjet další přesilovkou akci, ale na soupeřově modré ztratil puk.
50:37'
Hosté vyhodili kotouč mimo kluziště. Vhazovat se však bude ve středním pásmu, kvůli teči jednoho z hradeckých plejerů.
50:26'
Domácí se ihned usadili v útočném pásmu. Jeden z pokusů Janus vyráží vysoko do vzduch. Puk nakonec zamířil až mezi diváky.
49:56'
Michal Moravčík fauloval před zhruba minutou Matěje Chalupu, trest si odsedí až nyní.
49:44'
Bude se vylučovat, domácí nyní hrají s prázdnou brankou.
48:45'
Matěj Chalupa získal svému týmu velký tlak, na branku ještě předtím střílel také Radek Smoleňák.
48:22'
Ščotka nyní nebezpečně zaútočil na druhé straně a po svém pokusu zboural Čápa k zemi, což se domácím divákům pochopitelně nelíbí.
47:50'
Jergl krásně přebruslil snad přes celé útočné pásmo a od modré čáry nahodil kotouč na branku. To však schytal Perret a Klímovi následně puk z hokejky utekl.
47:37'
Nejlepší na ledě je dnes rozhodně třetí hradecká formace. Klíma obral za brankou Moravčíka a předložil puk Aleši Jerglovi, jenž orazítkoval tyč Janusovy svatyně. Velká škoda pro Lvy.
46:50'
Fanoušci Litvínova skandují: Dejte jim bůra! Hradečtí borci jsou nyní úplně mimo, puky jim odskakují od hokejek a nedaří se jim rozehrávka.
45'
Verva potrestala zmatky v domácí rozehrávce, Jarůšek srovnal na 4:4
45:05'
Na druhé straně se okamžitě snažila odpovědět třetí formace domácích, střelu Jergla vyrazil Janus před volného Jordanna Perreta, jehož pokus však zblokovali litvínovští beci.
44'
Hosté snížili, v přesilovce se od modré trefil Mahbod, 4:3
44:55'
Litvínov právě vstřelil branku!
A máme vyrovnáno! Samson Mahbod obral o kotouč jednoho ze svých protihráčů a předložil jej před branku RICHARDU JARŮŠKOVI, který se dnes prosazuje již podruhé – 4:4. Začínáme od začátku! Asistence: Samson Mahbod, Martin Hanzl.
44:30'
Zvonila tyč, Mahbod trefil z pravé strany Mazancovu svatyni.
43:59'
Tentokráte jsou hosté aktivnější, které dostal do zápasu zásah Mahboda. Hradečtí se budou snažit odpovědět.
42:45'
Tak to byla hodně rychle využitá přesilová hra. Po patnácti vteřinách se z levé strany krásným golfákem prosazuje SAMSON MAHBOD, pro něhož vybojoval kotouč Martin Hanzl. Asistence: Martin Hanzl, Jan Ščotka.
42:30'
Změna formace se však Lvům vůbec nepovedla, hráčů bylo na ledě příliš mnoho, a tak si přesilovou hru zahrají hosté. Trest za střídačku odsedí Aleš Jergl.
42:17'
Kontr se nevydařil hradecké čtvrté formaci, která tak následně vyráží střídat.
41'
Klíma předložil puk před prázdnou branku Perretovi - 4:2
41:22'
Hosté jsou očividně opařeni ze čtvrté inkasované branky, a tak jsou Lvi nyní jasně aktivním týmem na ledové ploše.
40'
Hosty vrátil do hry 20 sekund před koncem druhé třetiny Pospíšil, 3:2
40:30'
Hradec právě vstřelil branku!
Ale vyrovnání nepřichází, naopak! Aleš Jergl prostrčil kotouč na Kevina Klímu jenž pokračoval v akci a nádherně předložil herní předmět JORDANNU PERRETOVI před naprosto prázdnou branku hostů. Každý hráč ze třetí formace Mountfieldu se již dnes prosadil. Asistence: Kevin Klíma, Aleš Jergl.
40:12'
Na úvodním vhazovaní přetlačil Martin Hanzl domácího Kevina Klímu, a tak se hosté mohou hnát za vyrovnáním.
40:01'
Domácí vstupují na led. Následně vstupují na led ČPP Arény také hosté z Litvínova. Za moment jdeme na třetí dvacetiminutovku.
Střelecky aktivnější byli v prostřední dvacetiminutovce hokejisté Vervy, a to 8:5.
Třetí dvacetiminutovka začne přibližně v 19:46.
Ve druhé periodě to již nebyla taková zábava. Z ledu se vytratil pohyb a hlavně šance. Opticky nebezpečnější byli sice domácí. O jedinou branku se však postaral exhradecký Tomáš Pospíšil, a tak Chemici ztrácejí pouze jediný gól. Ve třetí třetině to tedy bude hodně zajímavé. Podaří se Severočechům srovnat skóre?
40'
40:00'
39:40'
Hosté dvacet vteřin před koncem druhé dvacetiminutovky snižují na rozdíl jediné branky. Mazanec vyrazil tečovanou střelu Michala Moravčíka před úplně volného TOMÁŠE POSPÍŠILA, jenž neměl problém zasunout – 2:3 z pohledu Chemiků. Asistence: František Lukeš, Michal Moravčík.
39:22'
Na levé straně bojují čtyři hráči o puk u mantinelu dobrých patnáct vteřin. Nakonec však získávají herní předmět Hradečtí.
37:58'
Dvakrát to z voleje zkoušel Radim Šalda, Janus pokaždé úspěšně zasáhl. Zejména druhý zákrok stál za to. Dobrá práce brankáře Chemiků.
37:25'
Obránce Čáp vyrazil na hrot a málem zvýšil na rozdíl tři branek. Krásně mu do šance přihrával Radovan Pavlík.
36:33'
Perret nebezpečně dorážel střelu jednoho ze svých spoluhráčů. Janus si poradil a následně za jeho brankou vznikla menší výměna názorů několika hráčů.
36:23'
Baránkovi se nepovedla rozehrávka útoku a píská se zakázané uvolnění.
35:54'
Hanzl ztratil kotouč v útočném pásmu a na výlet se vydal Jakub Orsava. Ten však dopadl obdobně špatně jako jeho litvínovský sok.
35:26'
Trávníček rozjel další útok Litvínova, který nejprve zastavil Klíma. Chvíli na to se však dostal k puku Jurčík a Mazanec po jeho pokusu musel zasahovat.
34:20'
Baránek dostal na modrou čáru pěkný pas. Jeho střelu však zblokoval jeden z hradeckých hráčů.
33:57'
František Lukeš střelou protáhl Marka Mazance, ten si poradil a opět přerušuje hru, vhazovat se bude po jeho levici.
33:51'
Třetí litvínovská formace se díky dobrému pohybu usadila v útočném pásmu. Dobré střídání završil střelou obránce Ščotka.
33:25'
Sudí pískají postavení mimo hru Chemiků.
33:18'
Cingel pěkně individuálně prošel do útočného pásma, následně však o kotouč přišel.
33:01'
První hradecké formaci se nepovedl přechod do útočného pásma, píská se ofsajd, po kterém následuje druhá komerční přestávka v prostřední třetině.
32:56'
Lev přihrává Eklundovi a ten zajíždí za branku a uklidňuje hru.
31:51'
Cibulskis chtěl vyslat ránu na branku, do cesty však postavil svoje tělo Michal Trávníček.
31:45'
Chemici se usadili v útočném pásmu a dobrou půlminutu zde točili své soupeře.
30:50'
Do přečíslení se mohl hnát Petr Koukal a Patrik Miškář, prvně jmenovanému se však kotouč zašmodrchal, a tak o něj přišel.
29:40'
Jakub Lev po pěkné individuální akci pálil vedle branky slovenského reprezentanta Jaroslava Januse.
28:59'
Lev zpoza branky hledal Lukáše Žejdla, ten však zamířil mimo po teči jednoho z protihráčů.
28:51'
Jeden z litvínovských hráčů, konkrétně David Štich zalehl kotouč v obranném pásmu. Hra se přerušuje.
28:50'
Zakázané uvolnění Chemiků.
28:25'
Klíma dostal pěknou přihrávku na střed a z prostředku útočného pásma to zkoušel poslat na Januse. Ten však zasahovat nemusel, střela šla mimo.
27:51'
Nedomlel čeká na vystřídání svých spoluhráčů za vlastní brankou.
27:14'
Marek Mazanec si poradil i s dalším pokusem Chemiků, vhazovat se bude po jeho levici.
26:59'
Litvínovský bek Baránek to zkoušel po chvilce znovu, jeho bombu však schytal kapitán Viktor Hübl.
26:22'
Marek Baránek nahazoval kotouč na Mazance, ten si však poradil.
26:02'
Ofsajd hostí, po kterém následuje komerční přestávka.
25:54'
Z pravé strany to před Janusem odvážně zkoušel obránce Zdeněk Čáp, leč Janus puk vyrazil.
25:12'
Hanzl pěkně prošel do útočného pásma, po několika přihrávkách se kotouč vyskytl na hokejce Davida Šticha, ten jej hned posílal na branku. Jeho střelu však zblokoval Richard Nedomlel.
24:34'
Hradečtí opět v postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.
24:27'
Hradečtí se provinili přihrávkou rukou.
24:15'
Miškář dostal od Koukala dobrou přihrávku, hradeckému odchovanci se však nepodařilo přejít přes Patricka Kudlu.
24:07'
Kudlovu střelu srazili hradečtí hokejisté až do slušně zaplněného kotle fanoušků Litvínova.
23:57'
Domácím se nepovedl přechod do útočného pásma, píská se tak úmyslný ofsajd.
23:25'
Domácí v plném počtu, Cibulskis se hned zapojuje do hry.
23:12'
Svůj tým tentokráte osvobozuje Radovan Pavlík a Michal Moravčík musí rozjet novou akci.
22:50'
Přihrávku Hanzla na Ščotku výborně vystihl Klíma, který nabral důležité vteřiny v oslabení, stejně jako po chvilce Petr Koukal s Jordannem Perretem.
21:24'
František Lukeš a Peter Jánský ujeli do přečíslení dvou na jednoho, první jmenovaný si chtěl vybruslit s kotoučem na střed. V tom mu zabránila hokejka Oskarse Cibulskise, a tak si lotyšský bek odsedí dvě minuty za podrážení.
20:44'
Lev dostal puk na levé straně a chtěl si s ním vybruslit do dobré pozice v pásmu. To se mu povedlo, jeho pokus však zblokovali litvínovští beci.
20:06'
Hned po vhazování se nepovedla rozehrávka Moravčíkovi a píská se zakázané uvolnění.
20:01'
Oba týmy již jsou na ledě, druhá dvacetiminutovka za malý moment začne!
Střely na branku po první třetině 12:4.
Druhá třetina začne v 18:52.
Máme za sebou úvodní periodu a viděli jsme hodně zajímavý hokej! Hradečtí zatím vedou 3:1, když je do vedení poslal po kombinaci s Patrikem Miškářem elitní centr Lukáš Cingel. Následovala přesilovková branka Aleše Jergla a vše bylo z hradeckého pohledu veselé. Jenže hostům se podařilo snížit zásluhou exhradeckého Richarda Jarůška, který zamířil přesně po pasu Filipa Helta. Ani to nebylo vše! Čtyřbrankovou třetinu zakončil třetím gólem v síti Jaroslava Januse Kevin Klíma, kterému krásně nahrál Aleš Jergl, jenž si připsal v první dvacetiminutovce již druhý bod.
20:00'
19:57'
Domácí v plném počtu, Miškář je na ledě.
19:40'
Mahbod to ještě zkoušel z pravé strany. Mazanec si však spolu se svými beky v klidu poradil.
18:50'
Tomáš Pospíšil mohl snížit na rozdíl jedné branky! Málem totiž dostal přihrávku před prázdnou branku. Výborně ale zapracoval Petr Koukal, který pas Chemiků vystihl.
18:22'
Klíma výborně zapracoval a osvobodil hradecký tým.
17'
Krásnou akci Hradce rozjel i zakončil Klíma, 3:1
17:54'
První přesilovou hru si zahrají hosté, Patrik Miškář si odsedí dvě minuty za hákování.
16:48'
Tak to byla nádhera! Rychlý přechod do útočného pásma se povedl dvojici Aleš Jergl a KEVIN KLÍMA. První jmenovaný pak krásně z pravé strany poslal puk na syna Petra Klímy, a ten zvyšuje na 3:1. Asistence: Aleš Jergl.
16:02'
Marek Baránek nahodil v oslabení puk na branku, následně se Žejdlovi nepodařilo vyndat kotouč z pásma. Lvům se přesilovka nepodařila využít.
14:43'
První hradecké přesilovkové formaci nevyšla kombinace na modré čáře, a tak se musela pokusit získat pásmo znovu.
14:05'
Jakub Orsava dlouho držel puk za brankou a rozmýšlel si, co udělá. To nevydržel Ondřej Jurčík, který ho poslal k zemi. Odsedí si tak dvě minuty za napadení.
13:36'
Chemikům nevyšel přechod do útočného pásma, píská se zakázané uvolnění a čtvrtá formace musí zůstat na ledě.
12:50'
Říha nahodil kotouč a jeho spoluhráči se pokusili získat pásmo. To se jim nepovedlo, protože kotouč získali Lvi.
12:15'
Následuje druhá komerční přestávka v zápase.
12:01'
Lukáš Cingel vyhrál buly na Filipa Pavlíka, který předložil puk Radimu Šaldovi. Účastník dvou juniorských šampionátů však skóre nenavýšil. Jaroslav Janus v brance si poradil.
11:57'
Nedomlel od mantinelu vypálil na Januse, tomu však kotouč vypadl. Rozhodčí si toho nevšimli a přerušili hru.
11:15'
Orsava se mohl hnát sám na branku, ale nedokázal přejít přes posledního bránícího hráče Chemiků. Velká škoda pro Hradec.
10:25'
Jordan Perret předložil krásný pas Kevinu Klímovi, ten však ve stoprocentní šanci neuspěl. Stejně jako o pár vteřin Aleš Jergl, který objel branku a vyzkoušel Januse.
9'
Hosté snížili! Přečíslení 2 na 1 zužitkoval Jarůšek, 2:1
09:40'
Jegl pálil příklepem hned po vhazování. Jaroslav Janus jeho pokus vyrazil do rohu.
09:37'
Filip Pavlík nahodil kotouč z levé strany od modré čáry. Janus však jeho pokus viděl a ztlumil jej ve své výstroji. Následuje první komerční pauza v dnešním zápase.
09:03'
Klíma s Perretem se hnali do dalšího útoku, první jmenovaný však přihrával francouzskému rychlíkovi nepřesně a ze šance sešlo.
08:03'
Chemici snižují na 1:2 a prosazuje se nejproduktivnější hráč. Filip Helt v přečíslení dvou proti jednomu krásně nahrál RICHARDU JARŮŠKOVI, a ten střelou do protipohybu vrací Litvínov do zápasu. Marek Mazanec byl bez šance. Asistence: Filip Helt, Martin Hanzl.
06:50'
Obrovská hradecká šance! Petr Koukal dostal nádherný pas od Filipa Pavlíka a hnal se sám na branku. Mistr světa z roku 2010 však trefil pouze břevno!
06:22'
Jergl přistrkával kotouč na střed Jordannu Perretovi, ten však z voleje nemířil přesně.
5'
Využitá přesilovka domácích! Eklundovo nahození tečoval Jergl, 2:0
05:20'
Nahození Hanzla před branku nebezpečně tečoval exhradecký Jarůšek, ale Marek Mazanec nemusel zasahovat.
05:03'
Šidlíkovi se nepovedla rozehrávka, i tak však Lvi získali útočné pásmo. Po chvilce však následuje ofsajd.
04:02'
A je to již o dva góly! Oscar Eklund dostal puk na modrou čáru a hned ho poslal na bránu. Střelu švédského zadáka tečoval ALEŠ JERGL, který využívá hned první přesilovku svého týmu a domácí vedou již 2:0! Asistence: Oscar Eklund, Lukáš Cingel.
3'
Domácí šli do vedení po pohotové střele Cingela, 1:0
03:50'
Máme tu první vyloučení dnešního zápasu, dvě minuty za podrážení si odsedí Samson Mahbod.
03:32'
Na brankoviště dostal zajímavý pas jeden z hradeckých hokejistů, leč nezpracoval.
02:13'
Lvi jdou do vedení! Pěkná kombinace Patrika Miškáře a LUKÁŠ CINGELA končí brankou, na levé straně přistrčil první jmenovaný kotouč slovenskému hokejistovi, a ten krásnou střelou na zadní tyč překonal Jaroslava Januse. Asistence: Patrik Miškář.
01:55'
Matěj Chalupa se hnal sám na branku, střílel na bližší tyč a možná ji i trefil.
00:45'
Richard Nedomlel sbírá kotouč ve svém pásmu a čeká až jeho spoluhráči vystřídají, aby mohl rozehrát akci.
00:15'
Na úvodním vhazování uspěli hosté, kterým se však nepovedla rozehrávka a Lvi jsou v pásmu.
00:01'
Richard Nedomlel ještě před zápasem předává šek na čtyřicet tisíc korun, díky hradecké akci Skóruj pro...
Na led jako první vstupují hokejisté Mountfieldu HK, které přivítala celkem slušně zaplněná ČPP Aréna. Hned po nich nastupují litvínovští Chemici.

Mountfield HK: Mazanec (Š. Lukeš) – Nedomlel (A), Eklund, Cibulskis, Šidlík, F. Pavlík (A), Šalda, Čáp – Smoleňák (C), Cingel, M. Chalupa – Orsava, Lev, Žejdl – Jergl, Klíma, Perret – R. Pavlík, Koukal, Miškář.

HC VERVA Litvínov: Janus (Honzík) – J. Říha, Moravčík, Štich (A), Ščotka (A), Kudla, Baránek, L. Doudera – Mahbod, M. Hanzl (A), Jarůšek – Jánský, V. Hübl (C), F. Lukeš – Pospíšil, Gerhát, Válek – Helt, Jurčík, Trávníček.

Rozhodčí: Obadal, Stano – Lučan, Špůr.
Vzájemné zápasy v této sezóně:

V ročníku 2019/20 se zatím v zápasech Hradce Králové s Litvínovem lépe daří domácím týmům. Litvínov nejprve na svém ledě zvítězil 6:5, Hradec zase v ČPP Aréně rozstřílel Vervu 6:2. Čtvrtý duel v sezóně čeká týmy hned po víkendu v úterý. Chemici ale v Hradci Králové příliš nevítězí, naposledy zde brali výhru 22. října 2017, kdy zvítězili v rozstřelu.

8. kolo (6. října 2019): Litvínov vs. Mountfield HK 6:5
Branky a nahrávky: 5. Hanzl (Petružálek, L. Doudera), 23. Hübl (F. Lukeš), 26. F. Lukeš (Kašpar), 41. Jánošík (F. Lukeš, Kašpar), 45. Jurčík (Helt, Říha), 58. Jarůšek – 10. Vincour (R. Pavlík), 12. Perret (Rákos), 32. Vincour (Cibulskis), 34. Koukal (Smoleňák, Voráček), 42. Kubík (Jergl, Nedomlel).

21. kolo (24. listopadu 2019): Mountfield HK vs. Litvínov 6:2
Branky a nahrávky: 12. R. Pilař (R. Pavlík, Dragoun), 21. Smoleňák (Zámorský, Dragoun), 32. Cingel, 34. Chalupa (Zámorský), 59. Vincour (Červený, Cingel), 60. Rákos (Smoleňák, Zámorský) – 40. F. Lukeš (T. Pavelka, Hübl), 53. Hübl (Trávníček).
HC VERVA Litvínov

Hostující tým ze Severu Čech prožívá jednu z horších sezón. Takřka od začátku jsou svěřenci nyní již Vladimíra Kýhose na chvostu extraligové tabulky společně s Pardubicemi. V současné chvíli mají tři poslední týmy (Pardubice, Kladno, Litvínov) stejný počet bodů – 51. Následující kola prozradí hodně o tom, kdo opustí českou nejvyšší soutěž.

Litvínovští po novém roce začali, stejně jako Pardubice a Vítkovice, mohutně posilovat, což přineslo dobré výsledky. Avšak také konkurence poměrně boduje. V posledním středečním zápase zdolal tým z nejmenšího extraligového města mistrovský Třinec 5:2, předtím však přišly porážky s Mladou Boleslaví, Libercem a Třincem.

Důležité pro Chemiky bude, aby zůstali zdraví nejlépe bodující hráči, kterými jsou Richard Jarůšek a Jakub Petružálek. Produktivitu drží také Samson Mahbod, navíc skvěle se uvedla další posila – Tomáš Pospíšil, jenž v pěti zápasech nasbíral šest bodů. Zároveň musí také méně inkasovat, čemuž by měly pomoci také další posily jako Michal Moravčík či Akim Aliu.

Nejproduktivnější hráči:
Richard Jarůšek – 45 zápasů, 33 bodů (18+15)
Jakub Petružálek – 42 zápasů, 32 bodů (9+23)
Viktor Hübl – 45 zápasů, 26 bodů (14+12)
Martin Hanzl – 43 zápasů, 25 bodů (6+19)
František Lukeš – 42 zápasů, 24 bodů (10+14)

Úspěšnost gólmanů:
Jaroslav Janus – 27 zápasů, 89,96 %
David Honzík – 23 zápasů, 89,73 %
Mountfield HK

Domácí celek prožívá zvláštní sezónu. Na mezinárodní scéně v Champions Hockey League to dotáhl až do finále, kde podlehl švédskému gigantovi z Frölundy na svém ledě 1:3. V české nejvyšší hokejové soutěži to již tak úspěšné od Východočechů není. Svěřenci Vladimíra Růžičky a Tomáše Martince se v tabulce nachází až na osmém místě s 65 body. Vypadá to tedy tak, že si parta okolo kapitána Radka Smoleňáka bude muset vyzkoušet předkolo.

V posledních zápasech se Lvi představili zejména na venkovních ledech. Posledním domácím utkáním bylo právě již zmíněné finále CHL. V úplně posledním duelu podlehl Mountfield brněnské Kometě 1:2, jedinou hradeckou trefu zaznamenal Lukáš Žejdl, jenž se prosadil poprvé od svého příchodu z Mladé Boleslavi. V dalších duelech po reprezentační pauze Hradec podlehl Třinci 0:6 a zdolal 3:2 Spartu.

Hradecké takřka po celou sezónu trápí naplněná marodka. Do konce sezóny si s jistotou nezahraje zkušený Tomáš Linhart. Otazník visí také nad návratem univerzála Radka Pilaře a také Petra Zámorského, který nedohrál nedávné utkání na Spartě. V brankovišti dle všeho dostane po nemoci prostor opět připravený Marek Mazanec, který je společně s kapitánem Radkem Smoleňákem největším tahounem týmu v cestě tabulkou vzhůru.

Poslední hradecké zápasy v extralize:
Kometa vs. Mountfield 2:1
Třinec vs. Mountfield 6:0
Sparta vs. Mountfield 2:3
Mountfield vs. Pardubice 3:4
Plzeň vs. Mountfield 2:3p

Radek Smoleňák – 45 zápasů, 32 bodů (20+12)
Lukáš Cingel – 45 zápasů, 24 bodů (12+12)
Matěj Chalupa – 43 zápasů, 21 bodů (7+14)
Aleš Jergl – 41 zápasů, 18 bodů (6+12)
Filip Pavlík – 42 zápasů, 13 bodů (5+8)

Marek Mazanec – 42 zápasů, 91,61 %
Štěpán Lukeš – 7 zápasů, 86,34 %
Vítejte na soutoku Labe s Orlicí, ve východočeské metropoli Hradci Králové se dnes odehraje utkání 47. kola Tipsport extraligy mezi domácím Mountfieldem HK a hostujícím celkem HC Verva Litvínov.