Mountfield - Třinec | ONLINE | 17.11.2019 14:20 | Tipsport Extraliga 2019/2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

Tipsport Extraliga - Základní část - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mountfield : Třinec - 17. listopadu 2019   14:20

Ukončeno
Mountfield
30:29' Koukal (Červený)
1:4
(0:2, 1:1, 0:1)
Třinec
05:25' M. Kovařčík  (Hrňa) • 19:46' O. Kovařčík  (M. Kovařčík) • 32:12' Hrehorčák   • 55:08' M. Kovařčík  (Chmielewski, Gernát)
Mountfield
Sestavy:
Mazanec (Š. Lukeš) – Zámorský, Linhart, Nedomlel, Cibulskis, F. Pavlík, Rosandić, Šalda – Jergl, Koukal, Červený (A) – Smoleňák (C), Kubík, M. Chalupa – Paulovič, Rákos (A), Perret – Vopelka, Cingel, Klíma.
Rozhodčí
Jeřábek, Horák – Lučan, Kis
ČPP Aréna, Hradec Králové
4219 diváků
Třinec
Sestavy:
Kváča (Malík) – Kundrátek, Gernát, M. Doudera, D. Musil, Galvinš, Zahradníček – Chmielewski, P. Vrána, M. Stránský – Hrňa, Novotný, Dravecký (A) – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Hrehorčák – Kofroň, Polanský, Adamský (C) – Hladonik.

Mountfield HK - Třinec: Chmielewski posunul na Michala Kovařčíka, ten přidal svůj druhý gól v utkání, 1:4

Přenos se aktualizuje automaticky

To už je ode mne z ČPP Arény definitivně vše. Děkuji za pozornost při sledování onlajnu a u hradeckého hokeje zase někdy příště na počtenou.
Michal Kovařčík proti Hradci: 2+1
Dnešní odpolední zápas je u konce. Hradečtí nevyužili výhody domácího prostředí a s Třincem padli poměrně jasným rozdílem. Ocelářům vyšla na jedničku především první dvacetiminutovka, kterou opanovali poměrem 2:0. Ve druhé části působil herně lépe Mountfield, více než jeden gól z ní však vytěžit nedokázal. To Slezané ovládli poslední periodu díky druhé brance Michala Kovařčíka v zápase a stanovili celkové skóre 4:1 ze svého pohledu. Lvi si tak nespravili náladu, když po třech extraligových prohrách v řadě ani tentokrát neuspěli.
Střely na branku ve třetí třetině (celkem)

Mountfield HK: 9 (28)
HC Oceláři Třinec: 7 (21)
Nejlepší hráči dnešního zápasu

Mountfield HK: Aleš Jergl
HC Oceláři Třinec: Michal Kovařčík
Konec zápasu.
59:42'
Hradečtí ještě zkouší závěrečný postup vpřed, hostující obrana se ale zachovala zkušeně a kotouč jim vypíchla. To byla zároveň poslední akce dnešního mače.
59:19'
Teď už si Oceláři nic nekomplikovali a raději vyhodili kotouč daleko od vlastní branky.
58:41'
Třinečtí už se chystali vymanit z menšího tlaku, to jim však domácí překazili a zmocnili se puku. Jejich následný postup ale zastavuje ofsajd.
58:19'
Lukáš Cingel vypálil z pravého kruhu z první a jeho rána orazítkovala tyč Kváčovy svatyně!
58:08'
Rudolf Červený šikovně přisunul kotouč spoluhráči, po následné střele už se ale jeho spoluhráči k dorážce nedostali.
Dnešní utkání sleduje 4219 diváků.
57:30'
Mislav Rosandič raději s pukem zabruslil zpět za Mazancovu branku, další pas domácích ale končí jen na zakázaném uvolnění.
57:06'
Domácí zvýšili svoji aktivitu a přinutili Petra Kváču k dalšímu podržení kotouče.
56'
Chmielewski posunul na Michala Kovařčíka, ten přidal svůj druhý gól v utkání, 1:4
56:12'
Lukáš Vopelka se chytře snažil udržet puk v útočném pásmu, když ho posouval na Lukáše Cingela. Ten byl však na jeho příhru příliš krátký.
55:08'
Třinec právě vstřelil branku!
Po předchozí nadějné příležitosti hosté už tu další využívají a dostávají se do třígólového trháku. Martin Gernát šikovně posunul kotouč na Arona Chmielewského, který už mohl sám vystřelit, ale raději hrací předmět ještě posunul MICHALU KOVAŘČÍKOVI. Jeho zakončení se ještě otřelo o levou tyč, než zapadlo do branky. Asistence: Aron Chmielewski, Martin Gernát.
54:15'
Oceláři si v útočném pásmu vyměnili několik přihrávek a Martin Gernát nakonec spíše nahazoval puk před Mazance. Hradecký gólman si poradil.
54:03'
Ztrátu kotouče musel hasit Lukáš Vopelka, který zvedl svoji hůl až příliš vysoko, což neuniklo pozornosti hlavního rozhodčího. Následuje komerční pauza.
53:50'
Tomáš Linhart vyšťouchl soupeři puk u levého mantinelu, ale nasměroval ho pouze k forvardům Třince.
52:58'
Kotouče se ve středním pásmu zmocnil Adam Kubík, který si ho pokusil nahodit směrem do útočné části kluziště, dobruslit ho ale nestihl.
52:36'
Oceláři začnou další útočné snažení od Petra Kváči.
51:52'
Tvrdý souboj o puk u hrazení ovládli Slezané, kteří si nekomplikovali život a raději vyhodili daleko od vlastní branky.
51:27'
Domácí v plném počtu.
50:43'
Po šanci Ocelářů před Mazancem se kotouče zmocnili opět Východočeši a Oskars Cibulskis měl jako před malou chvílí nadějnou příležitost, leč netrefil.
50:03'
Lvi ale mohli postupovat dopředu i při vlastním oslabení, Matej Paulovič chytře vyvezl puk po levém křídle.
49:33'
Další přesilovou hru budou mít tentokrát k dispozici hosté, Filip Pavlík se totiž provinil seknutím svého soupeře.
49:09'
Mislav Rosandič se ocitl v těsném obležení protihráčů, a kotouč tak raději znovu vyhodil pouze směrem na Kváčovu branku.
48:32'
Mazanec předvedl další dobrý zákrok a Hradečtí mohli započat ostřelování soupeřovy svatyně od modré čáry, jejich útočné choutky ale brzdí ofsajd.
47:56'
Další útok svého týmu začne od Mazance jeho kolega Filip Pavlík, následná rozehrávka Lvů ale míří pouze na zakázané uvolnění.
47:21'
Vhazování ve středním pásmu ovládli hosté, následně ale o puk přišli a Hradečtí mohou rozehrávat od vlastní branky.
47:17'
Hosté v plném počtu. Bude následovat první reklamní pauza v této periodě.
46:59'
Tak teď měli domácí velkou příležitost. Nikým nehlídaný Oskars Cibulskis dostal nabito na modrou čáru a po jeho střele se halou jen ozval zvuk natrefené tyčky.
46:35'
Oceláři se znovu osvobozují dalekým vyhozením puku až směrem k Mazancovi.
45:50'
Hradečtí mohli využít přesilovou hru, neadresovali si však navzájem dostatečně přesný pas a nový útok musí začít od vlastní branky.
45:17'
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Petr Kváča – 2 min., zdržování hry / posunutá branka). Trest odpyká Matěj Stránský.
45:08'
Lukáš Cingel obdržel složitou přihrávku od spoluhráče, puk si nešťastně ukopl bruslí, a sám sebe tak vytlačil ze střeleckého místa.
44:24'
Jordann Perret hledal přihrávkou lépe postavené spoluhráče, kotouč k nim však neprocpal.
43:19'
Lvi se nemohou vymanit z tlaku. Po ztrátě Rudolfa Červeného se ke střele dostali Třinečtí, Mazanec skvěle zasáhl a proti střele Štěpána Novotného rovněž.
42:37'
Po dalším icingu hostů se však právě oni dostali s pukem až před Mazance, když objeli jeho branku a po skvělém pasu od modré čáry vypálili.
41:58'
Tvrdý souboj o puk u hrazení vyhráli Hradečtí a mohli ohrozit třineckou branku, přihrávka Filipa Pavlíka ale nemířila přesně na hůl svému spoluhráči.
41:23'
Richard Nedomlel měl u branky k dispozici spoustu času na rozehrávku, šikovně posunul kotouč na Jordanna Perreta, který po průniku po levém křídle i vystřelil, ale jen do připravené lapačky Kváči.
41:04'
Oceláři se z tlaku vymanili pouze za cenu vyhození na zakázané uvolnění a domácí mají znovu šanci na ohrožení Petra Kváči.
40:55'
V pořadí další útočnou akci zastavuje ofsajd, buly proběhne ve střední části kluziště.
40:19'
Lvi ovládli i další vhazování v útočném pásmu a snažili se o setrvání poblíž třinecké branky, což se jim ale zásluhou vyhození soupeře nepovedlo.
40:01'
Puku si jako první ve třetí části užijí Hradečtí, konkrétně Rudolf Červený, který ho zavezl směrem k brance Petra Kváči a donutil ho k zákroku.
40:01'
Začala třetí třetina.
Domácí hráči potřetí v dnešním zápase vstupují na ledovou plochu, v závěsu za nimi přicházejí i plejeři Třince.
Další třetina začne přibližně v 16:08.
Střely na branku ve druhé třetině (celkem)

Mountfield HK: 10 (19)
HC Oceláři Třinec: 6 (14)
Prostřední perioda je zdárně za námi! Divákům v ČPP Aréně přinesla vyrovnanou hru, a tak po zásluze skončila remízovým výsledkem 1:1. Domácí nejprve ve 31. minutě dokázali korigovat zásluhou Petra Koukala, radost ze snížení na rozdíl jednoho gólu jim však dlouho nevydržela. Hned o dvě minuty později se totiž prosadil třinecký Patrik Hrehorčák a vrátil svému týmu dvoubrankový náskok. Stav skóre tak do třetí části vyznívá lépe pro hosty, Lvi ale určitě nehodlají nic dopředu zabalit.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:58'
Tak ještě jednoho zakázaného uvolnění se dopustili Třinečtí. Poslední vhazování v jejich obranném pásmu už ale závěr prostřední periody nestihlo zdramatizovat.
39:34'
Stejný hradecký obránce šikovně posunul kotouč spoluhráčům, Oceláři se ale zatím brání, když Petr Kváča puk raději přikryl pod lapačku.
39:11'
Filip Pavlík se pokusil urychlit útok prudkým nahozením směrem do útočného pásma, Lvi jsou však znovu načapáni v ofsajdu.
38:20'
Lukáš Vopelka chytře nahazoval od modré čáry puk na teč Matěji Chalupovi. Ten se šance ujal, ale opět jen o kousek minul cíl.
37:13'
Teď měli domácí velkou příležitost. Mislav Rosandič obdržel puk u modré čáry a možná mohl i střílet. Ránu si však rozmyslel a raději hledal před brankou dobře postaveného Kevina Klímu, který napálil jen Kváčův beton.
36:39'
Třinečtí vyhodili jen za cenu zakázaného uvolnění, a vhazuje se tak znovu v jejich obranném pásmu.
35:59'
Ocelářům ale poslední rozehrávky od vlastní branky až příliš váznou a po jedné takové chybě měli příležitost znovu Lvi. Ti však opět netrefili přesně.
35:11'
David Musil měl mnoho času na rozehrávku, Petr Kváča může poté rovněž v klidu rozdat puk.
34:39'
Několik po sobě jdoucích soubojů o kotouč nakonec ovládli Východočeši, další postup vpřed ale následně zastavuje pískaný ofsajd.
34:09'
Hru nyní přerušuje zakázané uvolnění domácích, vhazovat se bude kousek před Mazancem.
33'
Hrehorčák vybojoval kotouč a ze samostatného úniku navýšil vedení Ocelářů, 1:3
33:37'
Petr Zámorský byl s pukem z důvodu soupeřova napadání vytlačen až k vlastní brance.
32:51'
Třinečtí měli spoustu času na rozehrávku, ale i tak o kotouč přišli a domácí měli další velkou šanci. Petr Kváča se za střelou jen ohlédl.
32:36'
Červený s Jerglem jeli sami na hostujícího brankáře, druhému jmenovanému ale nesedla nahrávka a nedokázal zamířit za přesouvajícího se Kváču!
32:12'
Třinec právě vstřelil branku!
Po dvou velkých šancích Hradeckých se ale paradoxně potřetí v zápase prosazují Oceláři! PATRIK HREHORČÁK vybojoval kotouč na modré čáře a ujel soupeři do samostatného úniku. Marek Mazanec s jeho střelou mohl těžko něco dělat, ta totiž zapadla přesně k pravé tyči – 1:3. Bez asistence.
31'
Červený skvěle našel nikým nehlídaného Koukala a bylo to 1:2
31:39'
Východočeši zvyšují svoji aktivitu, což dokumentuje i další nadějný pokus Mateje Pauloviče, který ranou z pravého kruhu jen těsně minul.
30:52'
Oskars Cibulskis se snažil u levého mantinelu ještě dohrát Michala Kovařčíka, ten se mu však vymanil a dostal se i ke střele.
30:29'
Hradec právě vstřelil branku!
Domácí Lvi se vrací zpět do hry! Aleš Jergl šikovně vyvezl puk až od vlastní branky, v útočném pásmu si ho na levé straně chytře převzal Rudolf Červený, který skvělým pasem našel před brankou nikým nehlídaného PETRA KOUKALA, který už neměl problém se zakončením z bezprostřední blízkosti. Asistence: Rudolf Červený.
29:36'
Tomáš Linhart dlouho váhal s rozehrávkou, své rozhodnutí však nakonec uspěchal, a tak je kotouč znovu v držení Třineckých.
29:18'
Další útočná akce domácích končí neúspěchem, hradecký útok si nevyhověl při nahrávce.
28:40'
Oceláři si vyměnili několik přihrávek v útočném pásmu, jejich finální střela ale mířila jen do Mazancova betonu.
27:56'
Matej Paulovič se opět z pravého křídla pokusil nahodit puk někam do prostoru mezikruží, ten tam ale nedolétl, když se ho zmocnila třinecká obrana.
26:59'
Lukáš Cingel nastartoval další útok svého týmu, když chytře potáhl kotouč podél pravého mantinelu a našel v mezikruží volného Richarda Nedomlela, který vypálil těsně nad.
26:11'
Lvi vybojovali kotouč při vhazování a Petr Koukal prověřil soupeře dalekonosnou střelou, která z důvodu teči zapadla vedle.
26:08'
Následuje první komerční přestávka druhé periody.
25:58'
Mazanec nechtěl otálet s rozehrávkou a rychle posunul touš na své spoluhráče z obrany, což se domácím vyplatilo, Kváča byl totiž na druhé straně donucen puk pouze přikrýt lapačkou.
25:26'
Po dalším vhazování v obranném pásmu Lvů se o puk opět tvrdě bojuje u hrazení.
24:56'
Oceláři vybojovali puk za Mazancovou brankou a David Musil dostal nabito na modré čáře, odkud také prudce vypálil. Jeho projektil zblokovali domácí hráči.
24:23'
Oba týmy už jsou zase v plném počtu.
23:50'
Kubík se pokusil s kotoučem postupovat podél pravého mantinelu, byl ale tvrdě dohrán soupeřovou obranou.
23:12'
Třinečtí nedovolili soupeři zakončení a mohou zabojovat o puk v útočném pásmu.
22:27'
Červený se snažil vyvézt kotouč po levém křídle, viděl však před sebou třineckou přesilu a postup dopředu si rozmyslel.
22:23'
Síly na ledě se vyrovnávají, Koukal se provinil hákováním, a proto musí na trestnou lavici.
22:16'
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Martin Gernát – 2 min., podrážení).
21:50'
Cingel zabojoval o kotouč za vlastní brankou, poté se ho ale zmocnili Oceláři, kteří mohli dokonce dorážet do prázdné brány, ale puk netrefili.
21:36'
Puk okamžitě po provedeném vhazování mířil k Mazancovi, který nechtěl riskovat nebezpečí od dotírajících forvardů soupeře a raději touš přikryl.
21:05'
Perret ještě stihl kotouč v souboji se soupeřem u levého mantinelu, Hradečtí však následně vyhazují jen na zakázané uvolnění.
20'
Ondřej Kovařčík po přihrávce od svého bratra navýšil vedení Ocelářů, 0:2
20:36'
Buly v obranném pásmu Ocelářů ovládli domácí a Perret se snaží vymyslet něco s pukem za Kváčovou brankou.
20:01'
Úvodní vhazování druhé třetiny vyznělo lépe pro hosty, Hradečtí však následně vyhazují kotouč daleko od vlastní branky.
20:01'
Začala druhá třetina.
Domácí hráči už míří na kluziště ke startu prostřední periody, v závěsu za nimi přicházejí také hokejisté Třince.
Další třetina začne přibližně v 15:15.
Střely na branku v první třetině

Mountfield HK: 9
HC Oceláři Třinec: 9
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která kromě dvou třineckých gólů nabídla zajímavý hokej s příležitostmi na obou stranách. Obě mužstva vyslala na soupeřovu branku shodně po devíti střelách, Oceláři však dvě své šance využili, když se v 6. minutě prosadil Michal Kovařčík a čtrnáct sekund před první sirénou také Ondřej Kovařčík, kterému gól skvěle připravil právě jeho bratr. Slezané tak po první periodě vedou v ČPP Aréně 2:0.
20'
Ondřej Kovařčík po přihrávce od svého bratra navýšil vedení Ocelářů, 0:2
20:00'
První třetina skončila.
19:46'
Třinec právě vstřelil branku!
Oceláři přežili vlastní oslabení a o chvíli později už navyšují svůj náskok na 2:0. Michal Kovařčík šikovně zajel k levé tyči Mazancovy branky, rychle se rozhlédl a skvěle načasovaným pasem našel na okraji brankoviště dobře postaveného ONDŘEJE KOVAŘČÍKA. Bratrská spolupráce tak těsně před první sirénou dodává hostům větší klid. Asistence: Michal Kovařčík.
19:04'
Domácí posunuli puk dozadu na Cibulskise, který zkoušel začít nový útok, kotouč už je ale znovu v držení třineckých obránců.
18:29'
Třinečtí vyhazují puk a Hradečtí musí nastartovat další útočné snažení od vlastní branky. Oceláři už jsou mezitím zase v plném počtu.
18:13'
Jergl začínal další pohledný útok, jeho spoluhráč Smoleňák mu však moc nepomohl, když si s ním příliš nevyhověl.
17'
Za tenhle nafilmovaný pád dostal Smoleňák pokutu
17:23'
Oceláři si chtěli usnadnit situaci při vlastním oslabení vyhozením kotouče daleko od vlastní branky, což se jim ale vinou pozorné domácí obrany nepovedlo.
16:59'
Hradečtí mají hodně času na rozehrávku z vlastního obranného pásma.
16:29'
Lvi budou mít k dispozici další přesilovku, Stránský zahrál nedovoleně, když použil podrážení.
16:10'
Oceláři si nyní mohli hodně zkomplikovat život, když tečovaný puk mířil zpět na Kváču, ten si ale dokázal poradit.
15:22'
Chalupa se dostal k puku v útočném pásmu, dále s ním ale nemohl postupovat, protože byl zastaven na pravém křídle.
14:46'
Jergl se dral ke kotouči v útočném pásmu, třinecká defenzíva si ho ale nenechala vypíchnout. Celou akci navíc zastavuje ofsajd.
13:59'
Jeden z hostujících obránců dostal nabito na modrou čáru, jeho následnou ránu ztečovala mimo hradecká obrana a usnadnila Mazancovi práci.
13:21'
Po potlesku pro Nedomlela vyhráli jeho kolegové další buly, jejich postup dopředu však zastavila třinecká obrana.
13:08'
Opakované vhazování ve středním pásmu vyznělo lépe pro Slezany, kteří se s pukem po pravém křídle dostali až k zakončení. Mazanec ale i vleže dokázal skvěle zakročit.
13:08'
Domácí se snaží udržet v útočném pásmu, což se jim ale nedaří. Za příchodu Polanského zpět na led se Oceláři osvobozují. Na řadě je druhá komerční pauza dnešního duelu.
12:04'
Filip Pavlík už střílel z levého kruhu, Kváča ale jeho pokus i s obtížemi dokázal vyrazit nad branku.
11:17'
Zámorský se snaží během přesilovky udržet útočné pásmo, byl však vytlačen. Puk se ale nakonec dostal k Jerglovi, který stál volný před brankou.
11:03'
Perret se už tlačil se zakončením před Kváču, ale byl podražen Polanským, který už sedí na trestné lavici.
10:10'
Puk po jednom ze soubojů končí za Kváčovou svatyní, k zakončení se ale nakonec přeci jen domácí dostali, leč s ním neuspěli.
09:25'
Třinečtí si nekomplikovali život při hře ve vlastním obranném pásmu a raději poslali kotouč směrem do střední části kluziště.
08:48'
Kotouč za Mazancovou brankou šikovně vybojoval Kubík, který už si to s ním mířil směrem ke Kváčovi, při svém postupu byl však zastaven.
08:06'
Vhazování v obranném pásmu Lvů vyhráli Oceláři, kteří se pokusili i o střelu, kterou obětavě zblokovali domácí beci.
07:45'
Hradečtí forvardi nemohli dorážet těsně před Kváčou, jejich snahu zastavila defenzíva Slezanů, která kotouč odvrátila mimo dosah domácích útočníků. Následuje první komerční pauza zápasu.
6'
Kovařčík dorazil kotouč za Mazance a otevřel skóre, 0:1
06:41'
Obránce Gernát se ocitl na netradičním místě, konkrétně za Mazancovou svatyní, kterou chytře obkroužil a i se pokusil vecpat puk do branky.
06:09'
Hostující obránci se nechtěli ukvapit, a tak raději zavezli puk zpět za vlastní branku, aby mohli v klidu rozehrát.
05:51'
Vhazování v obranném pásmu Ocelářů se bude opakovat, což se domácímu publiku hrubě nelíbí.
05:25'
Třinec právě vstřelil branku!
Třinec využívá hned svoji první přesilovou hru dnešního duelu. Oceláři se dostali k závaru před Mazancovou brankou, hradecký gólman proti první střele ještě stihl zasáhnout, proti následné dorážce MICHALA KOVŘČÍKA už ale ne – 0:1. Asistence: Erik Hrňa.
04:46'
Cingel se ještě před chvílí dostal k nadějné příležitosti v mezikruží, vzápětí však na druhé straně podrazil soupeře a musí na trestnou lavici.
04:20'
Domácí obránci se raději rozhodli vyčkat a zavézt puk zpět směrem k vlastní brance.
03:18'
Polanský se dostal ke kotouči na modré čáře a vyzkoušel i Mazancovu pozornost prudkou střelou z pravé strany, hradecký brankář si však poradil, když ji vyrazil mimo.
02:56'
Třinečtí vyhodili jen za cenu zakázaného uvolnění, jako další tedy přijde na řadu buly v jejich obranném pásmu.
02:21'
Oceláři už si to mířili směrem ke svatyni Lvů, jednomu z útočníků Třince se nechtěně odrazil puk od hole a Mazanec ho raději přikryl lapačkou.
02:01'
Úmyslný ofsajd Hradeckých přerušuje průběh hry a následuje znovu vhazování v obranném pásmu domácích.
01:41'
Mazanec neponechal nic náhodě a raději ukryl kotouč do lapačky, vhazovat se tedy bude právě kousek před hradeckým gólmanem.
01:29'
Hru nyní zastavila přihrávka rukou, vhazuje se ve středním pásmu.
00:50'
Výraznější šance ale hned od úvodu měli paradoxně domácí plejeři, kteří se dostali už do dvou brankových příležitostí. Cibulskis otřel svoji střelu o tyčku.
00:01'
Puk jako první v dnešním zápase uzmuli hostující hráči, kteří na nic nečekali a hned se chtěli vydat směrem Mazancovy branky.
00:01'
Utkání právě začalo.
K příležitosti významného výročí sametové revoluce se v ČPP Aréně line zvuk národní hymny.
Oba týmy za potlesku diváků přicházejí na ledovou plochu a řadí se na modrých čarách, od startu utkání nás už dělí skutečně jen několik okamžiků.
Oba celky aktuálně podstupují předzápasové rozbruslení, utkání začne přibližně za 20 minut.
Domácí trenéři provedli oproti minulému utkání hned několik manévrů. Brankář i obrana zůstávají beze změny, to v útoku už se rozdílů událo více. Do sestavy se vrací Matěj Chalupa, Adam Kubík byl posunut ze čtvrtého útoku do druhého. Lukáš Vopelka odehraje první extraligový zápas pod Bílou věží po několika měsících, které strávil na hostování ve Vítkovicích. Do sestavy se naopak nevešli Radovan Pavlík nebo Tomáš Vincour.

V brance Ocelářů se po konci Patrika Bartošáka dle očekávání představí Petr Kváča. Třinec vsadil na taktiku se šesti beky, a má tak k dispozici navíc jednoho útočníka, kterým je Jan Hladonik. V sestavě Slezanů naopak chybí nejlepší střelec týmu Tomáš Marcinko.
Úvodní sestavy:

Mountfield HK: Mazanec (Š. Lukeš) – Zámorský, Linhart, Nedomlel, Cibulskis, F. Pavlík, Rosandić, Šalda – Jergl, Koukal, Červený (A) – Smoleňák (C), Kubík, M. Chalupa – Paulovič, Rákos (A), Perret – Vopelka, Cingel, Klíma.

HC Oceláři Třinec: Kváča (Malík) – Kundrátek, Gernát, M. Doudera, D. Musil, Galvinš – Chmielewski, P. Vrána, M. Stránský – Hrňa, Novotný, Dravecký (A) – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Hrehorčák – Kofroň, Polanský, Adamský (C) – Hladonik.

Rozhodčí: Jeřábek, Horák – Lučan, Kis.
Bilance vzájemných duelů

Historie zápasů mezi Hradcem a Třincem hovoří mírně lépe pro Východočechy. Ti z 32 utkání zvítězili jedenáctkrát v základní hrací době a šestkrát v prodloužení. Oceláři sice slavili výhru po 60 minutách rovněž v jedenácti případech, ale jen čtyřikrát v prodloužení.

Poslední zápas: 22. 10. 2019 Mountfield HK vs. HC Oceláři Třinec 1:0sn (rozh. náj. Jergl)
Třinecká NEJ...

Nejlepší střelec: Tomáš Marcinko (10 gólů)
Nejlepší nahrávač: Martin Gernát (11 asistencí)
Nejproduktivnější hráči: Tomáš Marcinko (10+6) a Petr Vrána (6+10)
Nejvíce trestných minut: David Musil (40)
Nejvíce hitů: Martin Gernát (21)
Nejvíce zblokovaných střel: Milan Doudera (39)
Nejvíce času na ledě (za zápas): Martin Gernát (20:44)
Nejlepší na vhazování: Jiří Polanský (58,45 %)

Petr Kváča: 11 zápasů; 2,45 obdrženého gólu na utkání; 92,21% úspěšnost zákroků
HC Oceláři Třinec – 3. místo, 34 bodů, skóre 66:48

Slezané vstoupili do extraligové sezóny na výbornou, když doma na úvod smetli Jágrovo Kladno 6:2. Poté se ale dostavila nelichotivá série tří venkovních porážek v řadě (v Brně, ve Vítkovicích a na Spartě). Následnou šňůru pěti ovládnutých zápasů narušila pouze prohra 3:4 v Mladé Boleslavi. Třinci určitě nepomohlo vypadnutí z Ligy mistrů, z těžké základní skupiny nepostoupil do play off na úkor Lausanne a Minsku.

Od druhé poloviny října se Oceláři těžko vrací na vítěznou vlnu, když si připsali čtyři skalpy a stejný počet porážek. Poslední dvě utkání ale nedělnímu soupeři Hradce vyšla, v pátek aktuální mistr extraligy na domácím ledě pokořil Bruslaře jasným rozdílem 3:0.

Prostředím českého hokeje od pátku hýbe zpráva o konci působení Patrika Bartošáka v Třinci, Slezané se však i bez něj v sestavě pokusí prodloužit vítěznou šňůru na tři zápasy. Nemají k tomu ale nejlepší předpoklady; Oceláři totiž z celkových osmi proher hned sedm zapsali venku! Prolomí v Hradci tuto černou sérii?
Hradecká NEJ...

Nejlepší střelec: Radek Smoleňák (8 gólů)
Nejlepší nahrávači: Radek Smoleňák a Rudolf Červený (oba 7 asistencí)
Nejproduktivnější hráč: Radek Smoleňák (8+7)
Nejvíce trestných minut: Richard Nedomlel (58)
Nejvíce hitů: Rudolf Červený (25)
Nejvíce zblokovaných střel: Richard Nedomlel (23)
Nejvíce času na ledě (za zápas): Petr Zámorský (23:01)
Nejlepší na vhazování: Lukáš Cingel (60,89 %)

Marek Mazanec: 18 zápasů; 2,53 obdrženého gólu na utkání; 89,5% úspěšnost zákroků
Mountfield HK – 8. místo, 26 bodů, skóre 49:55

Hokejisté Mountfieldu HK zažívají velmi rozpačitou sezónu. Hned v prvním extraligovém kole totiž padli doma s Libercem 3:6, poté ale přišla série čtyř výher v řadě (včetně těch nad Plzní a Spartou) a pod Bílou věží to rázem vypadalo na skvělý ročník. Radost z důležitých vítězství však brzy narušila třízápasová šňůra porážek, včetně debaklu 0:4 v Třinci nebo neúspěšné přestřelce 5:6 s Litvínovem.

Lvi následně začali po nejistých výkonech střídat skalpy s prohrami a ke konci října se hradecké vedení uchýlilo k zprvu nečekanému kroku, když k Tomáši Martincovi angažovalo druhého hlavního trenéra Vladimíra Růžičku. Východočeši si od té doby v extralize připsali dvě výhry, ale především čtyři porážky. Podařil se jim však zároveň historický kousek – poprvé v základní části totiž zvítězili na ledě Bílých Tygrů za tři body (3:2)!

V posledním zápase na Spartě (1:2) byl ve hře již velmi patrný rukopis bývalého reprezentačního kouče, který obecně vyznává spíše defenzivnější taktiku než jeho kolega Martinec. Prolomí hráči Mountfieldu nelichotivou sérii tří proher v řadě, nebo si Oceláři odvezou z Hradce více bodů než jejich nedělní soupeř?
Příjemné nedělní odpoledne z Hradce Králové. Zdravím vás z ČPP Arény, kde nás dnes čeká atraktivní souboj dvou ambiciózních celků; s domácím týmem Mountfield HK se střetnou HC Oceláři Třinec.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:20.


Tabulka 2020/2021
Z V VP PP P Skóre B
1. Liberec 2 2 0 0 0 11:2 6
2. Mountfield 2 2 0 0 0 9:3 6
3. Plzeň 2 1 0 1 0 7:6 4
4. Třinec 1 1 0 0 0 5:2 3
5. M. Boleslav 2 1 0 0 1 7:5 3
6. Sparta 2 1 0 0 1 6:5 3
7. Olomouc 2 1 0 0 1 5:5 3
8. K. Vary 2 1 0 0 1 5:7 3
9. Pardubice 2 0 1 0 1 4:9 2
10. Brno 0 0 0 0 0 0:0 0
11. Vítkovice 0 0 0 0 0 0:0 0
12. Litvínov 1 0 0 0 1 2:4 0
13. Zlín 2 0 0 0 2 1:7 0
14. Č. Budějovice 2 0 0 0 2 3:10 0
  • Generali Play-off
  • Předkolo Generali Play-off
  • Sestup
Články odjinud