Tipsport Extraliga - Základní část - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : M. Boleslav - 20. prosince 2019   18:00

M. Boleslav

SESTŘIH: Olomouc- Mladá Boleslav 3:2p. Hanáci nakonec urvali cenné dva body.

To je ode mě pro dnešek vše, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního večera.
V samostatných nájezdech se nakonec díky Petru Kolouchovi radovala Olomouc.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Olomouc.
PETR KOLOUCH proměňuje svůj nájezd a rozhoduje o tom, že bod navíc z dnešního klání získá Olomouc.
Petr KOLOUCH proměňuje.
Ležící Konrád zastavil kotouč po nájezdu Flynna.
Lukáš NAHODIL neproměňuje.
Ondřej NAJMAN neproměňuje.
Jan STRÁNSKÝ neproměňuje.
Flynn přehazuje Konráda a Boleslav se ujímá vedení v sérii.
Tentokrát Pavel Musil na Krošelje nevyzrál.
Kousal mířil do betonu Branislava Konráda.
Nahodil střelou mezi betony vyrovnává stav série!
Jegličova rána se odrazila od mantinelu.
Klimek nenašel skulinu mezi tyčí a betonem boleslavského brankáře.
Najman se štěstí překonává beton ležícího Konráda.
Káňa trefuje jen Krošeljův beton.
Samostatné nájezdy začínají.
Prodloužení skončilo.
64:20'
Kotouč je za bránou hostů, oba celky střídají.
63:53'
Na druhé straně kryje Konrád střelu Oscara Flynna.
63:40'
Pavel Musil se po útočné akci Boleslavi sám řítil na Krošelje, ale trefil jen boční síťku jeho brány!
62:38'
Oleszova střela mířila mimo tři tyče.
62:13'
Klimek posunul kotouč na Koloucha a ten černou pryž poslal do náručí brankáře Mladé Boleslavi.
61:37'
Dujsík svou střelou orazítkoval mantinel.
61:00'
Hrbas upadl v útočném pásmu a kotouč si přebírá Burian.
60'
V power play se prosadil Jeglič, 2:2
60:40'
Oba týmy střídají.
60:20'
Kolouchovu střelu vyrazil Krošelj betonem.
60:01'
Necelých 30 vteřin před koncem základní hrací doby se Bruslařům podařilo vyrovnat zásluhou Žigy Jegliče, který zaznamenal už druhý gól v utkání. V plecharéně tedy budeme svědky prodloužení.
60'
60:00'
59:53'
Lukáš Nahodil se řítil na Gašpera Krošelje a byl faulován. Trestný nájezd to ale nebude.
59:31'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
ŽIGA JEGLIČ srovnává nenápadnou střelou, která zapadla mezi Konrádův beton a vyrážečku. Bez asistence.
58:47'
Boleslav musela vyklidit útočné pásmo, po chvíli se však zase vrátila do útočných pozic a je z toho další vhazování před Konrádem.
58:27'
Oleszovi se nepodařilo zachytit kotouč, černou pryž mají v moci stále hráči v zelených dresech.
57:55'
Boleslav rozjíždí svůj útok.
57:17'
Kurkovi se zamotal kotouč u bruslí, a tak musel vyjet z útočné třetiny. Jeho nahrávku ale v útočném pásmu zachytil jeho spoluhráč, a tak se hra přesouvá před Krošelje.
57:03'
Rozhodčí přerušují hru, vhazovat se bude před Konrádem.
57:01'
Kotouč je v rohu olomoucké třetiny.
56:00'
Olomouci se zatím daří vyhazovat kotouče ze své obranné třetiny a mařit tak útočné snahy soupeře.
55:27'
Dujsík nahazuje kotouč do útočné třetiny.
54:40'
Najman trefil Konrádovo rameno.
54:26'
Další zakázané uvolnění domácích.
54:06'
Pavel Musil zachytil přihrávku Mladé Boleslavi a kotoučem obhodil protihráče, nakonec je z toho však zakázané uvolnění.
53:00'
Kolouch obkroužil soupeřovu bránu, ale k zasunutí kotouče mezi tyč a beton brankáře Krošelje by ještě potřeboval pár centimetrů.
52:30'
Bruslaři rozehrávají zpoza vlastní brány.
51:45'
Klimek spurtoval k odraženému kotouči, který se kutálel do obranného pásma, ale nestihl to. K dorážce se nedostal ani Lukáš Nahodil, který si k bráně sjížděl z druhé strany.
50:34'
Kolouch střílel z vrcholku kruhu a trefil rameno Gašpera Krošelje.
49:54'
Zakázané uvolnění Bruslařů.
49:50'
Káňa při přechodu modré čáry nahrával Jaroměřskému, olomoucký bek mu chtěl kotouč poslat zpátky, ale znemožnil mu to boleslavský obránce.
49:18'
Ofsajd Mladé Boleslavi.
49:03'
Střelu Fillmana olomoucký brankář dobře viděl a mohl ji chytit do lapačky.
48:57'
Vhazuje se v obranném pásmu domácího týmu.
48:07'
Nahodil chtěl poslat dopředu Musila, jenže ten měl proti sobě dva protihráče.
47:30'
Nahodil vypíchl přihrávku boleslavských, ale bohužel na hokejku dalšího Bruslaře, ten však trefil jen boční síťku Konrádovy brány.
46:29'
Dujsík nastřelil Fillmana, ale Olomouc je nadále na kotouči.
46:01'
Mladoboleslavští si přihráli rukou.
45:10'
Skladaný bojoval s Ševcem o kotouč za soupeřovou bránou, úspěšnější byl v tomto snažení obránce Bruslařů.
44:16'
Zakázané uvolnění Olomouce.
44:07'
Až nyní kotouč přebírají domácí a mohou trochu uklidnit hru.
43:50'
Skalický neobešel Vyrůbalíka a ke kotouči se dostal Káňa. Mladá Boleslav je však stále v útočném pásmu a Olomouc musí čelit jejímu nátlaku.
42:42'
Projektil z hole Pláňka zaduněl o mantinel.
42:17'
Teď měl Konrád velké štěstí, vydal se daleko z brankoviště a mohl být rád že se odražený kotouč odrazil kousek od jeho brány.
41:51'
V mezikruží se zjevil Flynn, střela mu ale nesedla.
41:40'
Hrbas nahodil kotouč do útočného pásma a jeho tým odjíždí střídat.
41:27'
Skladaný přispěchal k odraženému kotouči do mezikruží a prověřil pozornost boleslavského gólmana.
40:55'
Skladaného střelu skryl Krošelj ve svém náručí.
40:38'
Šťastný zachytil přihrávku Olomouce, ale naštěstí pro domácí mířil jen do plexiskla.
40:15'
A Konrád si už připisuje první zákrok třetí třetiny. Vhazovat se bude po jeho pravici.
40:04'
Kotouč je na hokejkách hostů.
40:01'
Ve druhé třetině jsme gól neviděli, ačkoli Hanáci několikrát vážně ohrozili boleslavskou bránu. Kolouch ale z bezprostřední blízkosti minul, Dujsík ani Olesz Krošelje překonat nedokázali. Druhá třetina začne přibližně v 19:48.
40:00'
39:28'
Rozhodčí píská ofsajd hostů.
39:10'
Ke kotouči vyhozeném Kolouchem spěchal Burian, ale byl přece jen příliš daleko.
38:30'
Puk je v ochranné síti.
38:07'
Konrád přikryl kotouč před dorážejícímu protihráči.
37:25'
Krošelj chvíli přemýšlel nad tím, jak rozehrát kotouč. Nakonec se rozhodl pro přihrávku k pravému mantinelu na Pláňka.
36:40'
Kurka se nedokázal prosadit proti dvojici olomouckých hráčů.
36:05'
Klepši při přechodu modré čáry přenechal kotouč Jegličovi, ten to ale nečekal.
35:39'
Ofsajd Olomouckých.
35:30'
Fillman se postupně prokličkoval přes celé hřiště, ale to už je kotouč zase v obranné třetině Boleslavi, která černou pryž rozehrává.
34:34'
Domácí jsou v plném počtu a mohou jít dopředu.Lukáš Nahodil ale skulinku mezi betony brankáře Bruslařů nenašel.
33:45'
Boleslavi se zatím nedaří držet se v útočné třetině.
33:28'
Olomouc vyhazuje přes všechny čáry.
33:10'
Pláňkova střela šla jen do Olesze, který se řítil sám na brankáře Krošelje, ale nedokázal zakončit.
32:25'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu HC Olomouc (Jan Švrček – 2+2 min, hrubost). Trest odpyká Tobiáš Handl.
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Žiga Jeglič – 2 min., hrubost).
32:00'
Švrček nastřelil jen obránce před sebou. Hráči bojují o kotouč za boleslavskou bránou.
31:25'
Klepišův trest je minulostí.
31:10'
Stránský zavezl kotouč na druhou stranu hrací plochy a pošetřil tak nějaké vteřiny.
30:55'
Káňova střela lízla síťku na levé straně brány Bruslařů.
30:40'
Olesz se pokoušel dorážet v pádu v brankovišti soupeře, neúspěšně.
30:18'
Kotouč je ve středním pásmu.
30:05'
Další tvrdá rána Dujsíka.
29:30'
Ani Dujsík, ani Olesz nedokázali překonat Krošelje.
29:26'
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Jakub Klepiš – 2 min.).
29:20'
Hrbasovo nahození Konrád odrazil do rohu.
28:20'
Hosté jsou kompletní.
28:10'
Kolouch z bezprostřední blízkostmi minul!
28:00'
Burianova přihrávka na Koloucha mezi kruhy byla příliš prudká. Kotouč se odklouzal až na druhou stranu ledové plochy
27:23'
A Bruslaři se opět osvobozují.
27:05'
Fillman vyhazuje kotouč až ke Konrádovi.
26:40'
Dujsík volil nahrávku na Klimka, jeho rána ale k bráně nedošla.
26:21'
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Pavel Kousal – 2 min.).
26:10'
Dujsík vyslal do útoku Pavla Musila.
25:32'
Švrček pálil jen do boleslavského brankáře.
24:49'
Kotouč je mimo hřiště, vhazovat se bude v obranném pásmu Bruslařů.
24:30'
Buly vyhrála Mladá Boleslav a nahazuje kotouč na Konráda.
24:19'
Ofsajd Bruslařů.
23:35'
Musil poslal pozdrav Krošeljovým betonům.
23:00'
Dopředu mohl jít Laš, ale byl zastaven jedním z boleslavských hráčů. Z ochozů se opět ozývá nesouhlasné bučení.
22:20'
Kurka zachytil nahození zpoza olomoucké brány.
21:30'
Střela od modré čáry boleslavského beka mířila jen do Ondruškových nohou. Bruslaři jsou však stále na kotouči.
21:12'
Na druhé straně raději Konrád přikryl neposedný kotouč a vhazovat se tak bude po jeho pravici.
20:56'
Kolouchovo nahození končí v Krošeljově lapačce.
20:35'
Tomáš Valenta mířil jen do mantinelu a to už jsou Bruslaři kompletní.
20:07'
Kotouč je po úvodním buly v obranné třetině hostů.
20:01'
V prvním dějství jsme byli svědky aktivního hokeje, který přinesl hned tři góly. Skóre zápasu otevřel v 6. minutě Pavel Musil a stejný hráč pak v oslabení zvyšoval na 2:0. V téže boleslavské přesilovce se však prosadili také hosté, a to sice vteřinu před jejím koncem. Na 2:1 snižoval Marek Hrbas. V závěru třetiny měli Hanáci k dispozici více než půlminutovou přesilovku 5 na 3, ovšem nedokázali ji využít. Druhá třetina začne přibližně v 18:57.
20:00'
19:57'
Ondrušek z bezprostřední blízkosti přestřelil bránu!
19:44'
Mladá Boleslav vyhazuje kotouč až ke Konrádovi.
19:10'
Klimkovi se prosmýkla nahrávka kolem nohy a musel si pro kotouč dojet k mantinelu. Hosté jsou ve čtyřech.
18:44'
Po další ráně Olomouce zaduněl mantinel.
18:27'
Buly vyhráli domácí a Dujsík zkusil vystřelit z první, mířil však moc vysoko.
18:26'
Domácí si 35 vteřin zahrají přesilovku 5 na 3.
18:15'
Rozhodčí signalizuje vyloučení, na ledě zůstal ležet Nahodil a Branislav Konrád už je na střídačce.
17:59'
Hanáci jsou zpět v útočné třetině.
17:49'
A Mladá Boleslav se osvobozuje.
17:30'
Dujsíkova rána se zastavila o skrumáž těl před bránou.
17:13'
Nahodil nahrál na Olesze za bránou.
17:01'
Po návratu Vyrůbalíka z trestné lavice se Olomouc dostala do přečíslení a je z toho faul Bruslařů.
16:58'
Domácí jsou kompletní.
16:51'
Po buly ve středním pásmu si kotouč převzal Flynn a vjel s ním do útočného pásma, kde pro svůj tým vybojoval vhazování.
16:17'
A kotouč je opět na boleslavské straně hřiště.
16:05'
Mladá Boleslav musí založit nový útok zpoza své brány. Z Vyrůbalíkova trestu zbývá méně než minuta.
15:40'
Zakázané uvolnění Bruslařů, hra se přesouvá ke Krošeljovi.
14:51'
Vyloučení v týmu HC Olomouc (Martin Vyrůbalík – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
14:46'
Laš se nedokázal prokličkovat před dva boleslavské hráče.
13'
V závěru přesilovky snížil Marek Hrbas, 2:1
13:59'
Krošelj chtěl nejprve rozehrát, ale pak raději přikryl kotouč před dojíždějícím Kolouchem.
13:41'
Bičevskis se pokoušel vydolovat kotouč u Konrádovy levé tyče, ale nebyl v tomto snažení úspěšný.
12:45'
Buly ve středním pásmu vyhráli hosté a Ševc černou pryž zavezl do útočné třetiny.
12:27'
Také Fillmanova rána prošla až ke Konrádovi, tentokrát se kotouč od slovenského brankáře odrazil.
11'
Pavel Musil se trefil podruhé a poslal Hanáky do dvoubrankového vedení, 2:0
11:56'
Klepišovu ránu olomoucký brankář lapil do své lapačky.
11:48'
Vhazovat se bude před Konrádem.
11:17'
Boleslav přece jen dokázala využít přesilovou hru – vteřinu před jejím vypršením se prosadil MAREK HRBAS. Asistence: David Šťastný.
10:29'
Olomouc právě vstřelila branku!
Hanáci se v oslabení dostali do přečíslení, první střelu sice Krošelj polapil, ale na druhou dorážku už vleže ve svém brankovišti nedosáhl. Autorem gólu je JAN JAROMĚŘSKÝ. Bez asistence.
10:15'
Burian se mohl dostat do brejku, ale chyběla mu rychlost. Dokázal tedy alespoň zavést kotouč hluboko do útočné třetiny.
09:43'
Hanáci vyhazují kotouč přes všechny čáry a šetří cenné vteřinky z oslabení.
09:27'
Vyloučení v týmu HC Olomouc (Jiří Ondrušek – 2 min., vysoká hůl).
09:10'
Bičevskis nahrál pouze na hůl Skladaného.
08:45'
Boleslav vyhazuje na zakázané uvolnění.
08:40'
Burianova přihrávka sice nebyla jedna z nejpřesnějších, ovšem kotouč se šťastně odrazil od brusle boleslavského hráče a Hanáci tak zůstali za útočnou modrou čáru.
08:05'
A hosté byli při přechodu modré čáry opět příliš horliví, hra je tedy vykázána do středního pásma.
08:00'
Dlapova střela od modré nedošla až ke Konrádovi, odrazila se od nohy jednoho z před ním stojících hráčů.
07:32'
Burian chtěl u mantinelu posunout kotouč na Nahodila, ale kotouč se odrazil od brusle jednoho z protihráčů.
07:00'
Kotouč v souboji za Konrádovou bránou vyhráli hosté.
6'
Pavel Musil se prosadil z dorážky, 1:0
06:35'
06:23'
Laš nedokázal zpracovat přihrávku po buly, Hanáci však nadále zůstávají v útočném pásmu.
06:12'
Vhazuje se před Krošeljem.
05:31'
Lukáše Klimka brankář Krošelj ještě vychytal, na dorážku PAVLA MUSILA už byl ale slovinský brankář krátký – 1:0. Asistence: Lukáš Klimek a Lukáš Nahodil.
05:12'
Diváci jsou teď hodně nespokojení s výrokem rozhodčích, který se po zákroku jednoho z Bruslařů na hraně pravidel rozhodl nevylučovat.
05:05'
Tomeček na druhé straně nepřešel přes Pláňka.
04:38'
Skalický našel volného Jegliče, s jeho střelou si však Konrád lehce poradil.
04:12'
Bambula teď nebezpečně clonil soupeřovu brankáři, ten byl ale při jeho teči pozorný.
03:43'
Dál už se však nedostal.
03:40'
Na puku je Olomouc Valenta nahrál Nahodilovi, který objel bránu.
03:27'
Burian odpálil kotouč do rohu obranné třetiny, kde jej zachytili jeho spoluhráči a je z toho další vhazování před mladoboleslavským gólmanem.
02:54'
Kotouč je a hokejkách hostů, kteří jdou dopředu. Najman však bránu netrefil a hra se opět přelévá na druhou stranu kluziště.
02:34'
Zakázané uvolnění Mladé Boleslavi.
02:20'
Na druhé stran Fillman lehce nahodil kotouč na Konráda, který ho bez větších potíží vyrazil betonem.
01:43'
Olesz zkoušel najít skulinku mezi betony brankáře Krošelje, ten však svou výstroj sklapl včas.
01:16'
To se ale Hanákům na první pokus přejít nepodařilo.
01:05'
Nahodil přihrál Švrčkovi do středního pásma.
00:59'
Stránský hledal v útočné třetině svého spoluhráče, ale jeho přihrávka byla zastavena Olomouckými. Vhazuje se ve středním pásmu.
00:25'
Kolouch zavezl kotouč do útočné třetiny.
00:05'
Kotouč mají na svých hokejkách hosté.
00:01'

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Ondrušek (A), Jaroměřský, Švrček, Valenta, Vyrůbalík (C), Dujsík, Škůrek – Burian, Kolouch, V. Tomeček – Klimek, Nahodil, P. Musil – Olesz, J. Káňa, Bambula – Laš, Handl, Skladaný.

BK Mladá Boleslav: Krošelj (Haas) – Ševc (A), Kurka, Dlapa, Pláněk, Hrbas, Fillman, Hrdinka (C) – Vondrka, Zbořil, Klepiš – Lunter, Bičevskis, J. Stránský – Skalický, Jeglič, Šťastný – Flynn, Najman, P. Kousal.

Rozhodčí: Hejduk, Kubičík – Brejcha, Jelínek.
BK Mladá Boleslav
Bruslařský klub se od začátku soutěže drží na horních příčkách tabulky. Momentálně je Mladá Boleslav čtvrtá a na svém kontě má 50 bodů. Tým z města automobilů vyjel po repre pauze na led už 17. prosince a v předehrávce hravě porazil pardubické Dynamo 4:1. Před pauzou museli Středočeši skousnout tři porážky v řadě. Nejprve padli na domácím ledě s Litvínovem (4:6), poté s Kladnem (3:1) a těsně před pauzou podlehli Zlínu vysoko 3:6.

Mladoboleslavskou produktivitu vede s velkým náskokem útočník Pavol Skalický, jenž letos zaznamenal už 27 bodů. Slovenský forvard je zároveň s 11 góly nejlepším střelcem Bruslařů. Brankářskou jedničkou Mladé Boleslavi je Gašper Krošelj, jenž se letos postavil do brány ve 23 zápasech a jeho úspěšnost zákroků činí 92,60 %.
HC Olomouc
Hanáci si za 27 odehraných zápasů připsali 34 bodů, což je řadí na průběžné 9. místo TELH. Po reprezentační pauze se svěřenci trenérů Tomajka a Motáka představili na ledě Vítkovic, kde se sice ujali vedení, nakonec však z Ostravy odjížděli s porážkou 5:3. Před pauzou přitom Hanáci zaznamenali dvě výhry, doma proti Litvínovu a venku na ledě pražské Sparty. Na domácím ledě se Olomouci v letošní sezóně nedaří, o čemž svědčí nejen 8 šňůrová série 8 porážek za sebou, ale také fakt, že doma Kohouti letos vybojovali jen 15 bodů, méně už má na svém kontě jen Zlín.

Nejproduktivnějším hráčem týmu je veterán Zbyněk Irgl, který má na svém kontě 19 bodů za 9 gólů a 10 asistencí. O post krále olomouckých střelců se Irgl momentálně dělí s Lukášem Nahodilem, oba mají shodně 9 zářezů na pažbě. Brankoviště Mory v posledních zápasech po Branislavu Konrádovi přebral Jan Lukáš, který má solidní úspěšnost zákroků 91,79 %.
V letošní sezóně se oba celky potkaly dvakrát. Hned v rámci 2. kola se Mladá Boleslav představila na ledě Olomouce a zvítězila zde 1:2 v prodloužení. Na konci října pak Středočeši vyprovodili Hanáky zpátky na Moravu výsledkem 5:1.