Tipsport Extraliga - Základní část - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Plzeň - 3. ledna 2020   18:00

Olomouc
15:46' Nahodil (Irgl) • 38:55' J. Káňa (Valenta, Skladaný)

SESTŘIH: Olomouc - Plzeň 2:3sn. Bonusový bod v nájezdech vystřelil Němec

V samostatných nájezdech nakonec vítězí Plzeňští. To je ode mě pro dnešek vše, děkuji za pozornost a přeji pěkný zbytek večera.
Nejlepší hráči utkání

HC Škoda Plzeň: Tomáš Mertl
HC Olomouc: Zbyněk Irgl
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Škoda Plzeň.
Autorem gólu z rozhodujícího nájezdu je VOJTĚCH NĚMEC.
Ani Jan Knotek na Frodla nevyzrál.
Milan Gulaš dostal kotouč nad Konrádův beton.
Nahodilu ránu Frodl vyrazil.
Němec si rozhýbal Konráda a zakončil do prázdné brány.
Ani Klimek nenašel skulinku mezi Frodlovými betony.
Zdráhalova střela zazvonila o mantinel.
Irglovi sjel kotouč z čepele a ke střele se ani nedostal.
Samostatné nájezdy začínají.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:50'
Olesz nepřešel přes dva soupeřovy obránce.
63:50'
Ani Zbyněk Irgl nedokázal překonat Dominika Frodla.
63:25'
Gulaš nedokázal projít přes olomouckou obranu, Škodovka je však stále v útočné třetině.
62:21'
Vhazuje se před Konrádem.
62:21'
Jan Jaroměřský si připsal důležitý obranný zákrok.
62:00'
Dopředu ujel jeden z plzeňských hráčů, zakončení se mu ovšem nevydařilo. Na druhé straně se sám před Frodlem ocitl Knotek, ale přestřelil.
60:49'
Ondrušek posunul kotouč na Musila, jeho přihrávka na Klimka byla ale moc prudká.
60:10'
Kotouč mají na hokejkách hosté.
60:01'
Střely na bránu po 3. třetině: 40/17
Ve třetím dějství jsme braku neviděli, a tak bude utkání pokračovat prodloužením.
60:00'
59:32'
Ondrušek na nic nečekal a po vyhraném buly v útočné třetině se opřel do kotouče. Ten skončil ve Frodlově náručí.
59:24'
Knotek při pokusu o střelu upadl.
59:00'
Běží poslední minuta utkání.
58:30'
Pour střílel z bezprostřední blízkosti, ale Konrád kotouč vyrazil.
57:50'
Za kotoučem pospíchá Dujsík atakovaný Eberlem. Na pomoc mu ale přijíždí Skladaný a Hanáci kotouč nakonec uhájili.
57:16'
Po nepřesnostech na obou stranách se píská zakázané uvolnění Plzně.
56:30'
Rozhodčí píská přihrávku rukou domácímu týmu.
56:04'
Zakázané uvolnění Škodovky.
55:50'
Burian zavezl kotouč do plzeňské třetiny.
54:37'
Hosté jsou kompletní a dopředu mohou jít pro změnu oni.
54:35'
Irgl zachytil kotouč na modré čáře.
54:05'
Klimek navrátivší se z trestné lavice se zmocnil kotouče a objel s ním bránu. Hanáci se usadili v útoční třetině.
53:30'
Domácí jsou kompletní a začíná jejich přesilovka.
53:20'
Švrček za bránou poslal zpětnou přihrávku Dujsíkovi, protože byl obtěžován dotírajícím hráčem Škodovky.
52:36'
Přesilovka Indiánů je minulostí, bude se hrát ve čtyřech a poté bude následovat více než minutu dlouhá přesilovka domácích.
52:30'
Kantner chtěl přenechat kotouč Gulašovi, ten to však nečekal a musel se zbavovat olomouckých hráčů.
52:00'
Gulaš orazítkoval betony olomouckého brankáře a hráči domácího celku posléze kotouč poslali na druhou stranu kluziště.
51:28'
Vyloučení v týmu HC Olomouc (Lukáš Klimek – 2 min., hákování).
51:15'
Plzeňský brankář je na střídačce, hosté hrají v signalizované výhodě.
50:55'
Klimek teď byl volný u pravé tyče Frodlovy brány, ale kotouč se mu zamotal do bruslí.
50:20'
A Hanáci se opět musí stáhnout až ke své bráně.
49:50'
Plzeňští odklidili kotouč až ke Konrádovi.
49:33'
Kotouč je ve středním pásmu, kde se ho ujímá Dujsík a posílá ho dopředu.
49:08'
Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Matyáš Kantner – 2 min., vysoká hůl).
49:04'
Gulaš se vyřítil do útoční třetiny, jeho střela ale mířila příliš vysoko. Vhazovat se bude pro změnu před Konrádem.
48:53'
Už je vše v pořádku, plzeňský fantom je na svém místě.
48:53'
Dominik Frodl má nejspíše nějaké problémy s výstrojí. Krátce před vhozením buly v útočné třetině si sundává lapačku a odjíždí na střídačku.
48:30'
Kotouč končí v lapačce Dominika Frodla, vhazovat se bude po pravé ruce plzeňského brankáře.
48:09'
Skladaný poslal dopředu Knotka, který sice napoprvé dokázal přejít Janka, podruhé už ale na plzeňského beka nevyzrál. Škodovce se ale podařilo vyhodit kotouč jen na zakázané uvolnění.
47:05'
Vyrůbalík poslal kotouč o mantinel Lašovi, Hanáci se tak po delší době opět dostali před Frodla, tentokrát to ale bylo bez střely.
46:27'
Kracík si objel bránu, ale ztratil kotouč.
46:09'
Z tribun se ozývá ohromný pískot v reakci na odpískané zakázané uvolnění domácího celku.
45:49'
Domácí uklidňují hru a posílají kotouč na druhou stranu.
45:39'
Branislav Konrád si musí připadat jako na střelnici.
45:10'
Plzeň operuje v útočné třetině.
44:33'
Rozhodčí pískají zakázané uvolnění Olomouce.
43:57'
Kohouti jsou kompletní.
43:44'
Kotouč je u Frodla, tohle oslabení Olomouc ubrání.
43:19'
A domácí se opět vysvobozují. Olomoucká čtverka tak může střídat. Z trestu Skladaného zbývá půl minuta.
42:52'
Dujsík odklidil kotouč na druhou stranu hrací plochy.
42:40'
K velké nevoli domácího publika pískají rozhodčí Hanákům ofsajd.
42:20'
Klimek s Knotkem ujeli v oslabení. Prvně jmenovaný posunul kotouč na svého spoluhráče, který se řítil na Frodla, ale v rychlosti se mu nepodařilo zakončit.
41:51'
Vyloučení v týmu HC Olomouc (František Skladaný – 2 min., nedovolené bránění).
41:45'
Přihrávka olomouckých se odrazila od brusle a rozehrávka se jim tak nepodařila. Nyní hráči opět zápolí u mantinelu.
41:00'
Hráči bojují o kotouč u mantinelu v plzeňské třetině.
40:05'
Úvodní buly třetí třetiny vyhrála Plzeň.
40:01'
Střely na bránu po 2. třetině: 33/13
Na začátku druhé třetiny se nenápadnou střelou od modré čáry prosadil Bohumil Jank. Olomouc se zejména v závěru třetiny dostala do několika šancí, gólem však skončila jen dorážka Jana Káni. Do třetího dějství se tak půjde za nerozhodného stavu 2:2. Třetí třetina začne přibližně v 19:43.
40:00'
39'
Jan Káňa nezištně tečoval Švrčkovo nahození a znovu srovnal, 2:2
39:31'
Petr Strapáč nahazuje kotouč do rohu plzeňské třetiny.
38:55'
Olomouc právě vstřelila branku!
Pár chvil po skončení přesilové hry tečoval do brány střelu od modré čáry JAN KÁŇA. Asistence: Tomáš Valenta a František Skladaný.
38:38'
Hosté jsou kompletní.
38:30'
Klimek pálil do levého betonu Dominika Frodla, poté si Olomouc vypracovala další zajímavou šanci, ale hostům se podařilo vyhodit a opět mohou střídat.
37:50'
Plzeňští vyvezli kotouč a mohou vyměnit svou čtverku. Z přesilovky Hanáků zbývá minuta.
37:00'
Knotek zkoušel dorážet před bránu, netrefil však puk.
36:38'
Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Petr Straka – 2 min., hákování).
35:47'
Hanáci se teď dvakrát dostali do útočné třetiny, Frodla ale ohrozit nedokázali.
34:46'
Nahodil přenechal kotouč Klimkovi, který protáhl Frodla.
34:19'
Skladaný byl při zakončení obtěžován protihráčem, přesto dokázal kotouč poslat jen pár centimetrů vedle brány.
33:49'
Eberleho střela byla sražena do ochranné sítě za olomouckou bránou.
33:00'
Buly v útočném pásmu vyhráli Hanáci. Jaroměřský se pokoušel objet bránu, ale v zakončení mu bránil obránce Plzně.
32:37'
Zakázané uvolnění Plzně.
31:40'
Škodovka nahazuje do útočného pásma.
31:12'
Přihrávka na Zbyňka Irgla byla příliš prudká.
30:40'
Strapáč poslal kotouč po mantinelu Burianovi, tomu ale situaci znesnadňují plzeňští hráči.
29:41'
Dujsík se zmocnil kotouče před modrou čárou a byla z toho další střela Hanáků.
28:56'
Nebezpečně blízko plzeňské brány teď byli dva olomoučtí útočníci, plzeňský brankář tak raději přikryl kotouč pod lapačkou.
28:27'
Vyrůbalíkova střela od modré nesedla a projektil z jeho hole jen tak tak doletěl k bráně.
28:00'
Na útočný výlet se vydal Tomáš Dujsík, kotouč ale pouze odklidil do rohu.
27:24'
Hosté byli při přechodu modré čáry příliš horliví a jsou vykázáni do středního pásma.
27:18'
Branislav Konrád v bráně Olomouce povolal do akce své betony.
26:30'
Od Káňových bruslí se odrazila plzeňská přihrávka – olomoucký útočník pak mohl jít dopředu, mířil však jen na hrudník Dominika Frodla.
25:40'
Teď se zase chvíli hrálo před plzeňskou bránou. Strapáč vyslal na Frodla střelu z kruhu, s níž brankář Škodovky neměl problém. Poté došlo k menší potyčce s Romanem Vráblíkem, kterého olomoucký forvard shodil na bránu, rozhodčí však vylučovat nebudou.
25:17'
Dlouho se Hanáci v pásmu neudrželi, hra se přesunula na druhou stranu.
25:00'
Nyní se černá pryž posunula do středního pásma, mají ji však na hokejkách domácí, takže se zakrátko nejspíše zase přesune k Frodlovi.
24:36'
Hráči bojují o kotouč v rohu plzeňské třetiny.
24:05'
Konrád posílá kotouč po mantinelu, rychleji jsou u něj však hosté.
23'
Jankova bomba v pádu vrátila hostům vedení, 1:2
23:27'
Buly v útočném pásmu vyhrála Olomouc, střela Zbyňka Irgla pak skončila v náručí plzeňského brankáře.
23:18'
Další střelu Plzně Konrád zastavil svým ramenem a odražený puk raději hokejkou odklidil do rohu.
22:27'
Plzeň právě vstřelila branku!
BOHUMIL JANK při své střele od modré čáry sice spadl, ale to ho vůbec nemusí trápit – kotouč totiž ladně zaplul do olomoucké brány a Plzeň opět vede. Bez asistence.
22:19'
Na druhé straně končí puk v připravené lapačce Branislava Konráda.
22:00'
Skladaný se ocitl sám s kotoučem u levé tyče Frodlovy brány, zakončit se mu ale nepodařilo. Domácí tak alespoň budou mít vhazování v útočné třetině.
21:42'
Konrád zastavil puk za svou bránou, kde si ho převzal Vyrůbalík a jeho tým může jít dopředu.
21:07'
Plzeň vyhazuje na zakázané uvolnění.
21:01'
Strapáč s Irglem jeli do přečíslení 2 na 1. Druhý jmenovaný ale zakončil pouze do brankáře Škodovky.
20:20'
Musil zachytil kotouč v obranné třetině, ale nepodařilo se mu jej zpracovat.
20:05'
Švrček odpaluje na zakázané uvolnění.
20:01'
Střely na bránu po 1. třetině: 17/7
V první třetině jsme byli svědky aktivního hokeje. Úvodní branku utkání vsítila Plzeň střelou Tomáše Mertla. Na druhé straně dělal vrásky na čele Indián zejména útok Klimek-Nahodil-Musil. A právě první formace Hanáků zařídila v přesilovce vyrovnání – autorem gólu byl Lukáš Nahodil. Třetí třetina začne přibližně v 18:51.
20:00'
19:30'
Burianovi nesedla přihrávka úplně ideálně na hůl, nakonec ji ale dokázal zpracovat a přešel útočné pásmo. Jeden z olomouckých beků pak od modré čáry vyslal kotouč na Frodla, který ho vyrazil ke svému spoluhráči.
18:32'
Kantner ve středním pásmu nepřešel přes Olesze.
17:26'
Po souboji u mantinelu se kotouč odrazil na čepel Lukáše Roba, olomoucký brankář však byl pozorný.
16'
Lukáš Nahodil srovnal bekhendovou dorážkou, 1:1
16:40'
Pour poslal pozdrav Konrádově lapačce.
16:16'
Vhazuje se před plzeňskou bránou.
15:46'
Hanáci vyrovnávají v přesilovce – odražený kotouč před Frodlem pohodlně odklidil do brány LUKÁŠ NAHODIL. Asistence: Zbyněk Irgl.
15:40'
Dujsíkovu ránu od modré Frodl odrazil betonem.
15:05'
K velké nevoli domácího publika jsou teď Hanáci vykázáni z útočného pásma.
14:42'
Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Peter Čerešňák 2 min. – zdržování hry / posunutá branka).
14:42'
Při útočné akce Olomouce byla posunuta Frodlova brána a na světelné tabuli svítí trest pro Petera Čerešňáka.
14:32'
Po přenesení hry měl za Frodlovou bránou kotouč Olesz, který chtěl nahrát dopředu, ale jeho přihrávku vystihl soupeř.
13:50'
Škodovka operuje v útočné třetině.
12:52'
Ovšem z držení černé pryže se netěšila dlouho.
12:40'
Plzeň vybojovala kotouč v rohu kluziště.
12:29'
Přihrávka Vyrůbalíka Jaroměřskému proletěla mezi nohama.
12:10'
Káňa chtěl posunout kotouč do středního pásma na Laše, ten ho však nezachytil. Černá pryž naštěstí dopadla na hokejku Valenty, který si obhodil protihráče, dál se však už nedostal.
11:54'
Ofsajd hostů.
11:35'
Kracík si na kruhu chvíli počkal a poté vyslal střelu na Branislava Konráda, slovenský gólman ji vyrazil.
10:52'
Na druhé straně zahrozil Knotkův útok, který vybojoval vhazování v útočné třetině.
9'
Pohotová dorážka Mertla poslala Indiány do vedení, 0:1
09:44'
Čerešňákovo nahození na bránu proskotačilo kolem hráčů až k mantinelu.
09:05'
Rutar srazil protihráče a málem kvůli tomu domácí přišli o útočné pásmo, včas se ale stihl vrátit Tobiáš Handl a nasměroval kotouč k jednomu ze svých spoluhráčů.
08:27'
Úmyslný ofsajd Škodovky.
08:17'
K odraženému kotouči před bránou Hanáků se přiřítil TOMÁŠ MERTL a nekompromisně poslal černou pryž do brány. Bez asistence.
07:47'
A slovenský bek zachytil na modré čáře kotouč. Jeho střela ale byla velmi nepřesná.
07:13'
Kotouč si přebírá Čerešňák a do útoku půjdou pro změnu hosté.
07:00'
Nakonec je z toho vhazování v útočném pásmu.
06:53'
Nahodil zachytil přihrávku soupeře a může jít dopředu.
06:10'
Malát si vedle brány převzal kotouč, naštěstí pro domácí se přes Dujsíka nedostal ke střele.
05:26'
Domácí jsou kompletní a rozhodčí píská zakázané uvolnění Škodovky.
05:21'
Vhazovat se bude po levé ruce olomouckého gólmana. Z trestu Musila zbývají 4 vteřiny.
05:00'
Olomouc se osvobozuje.
04:39'
Po návratu z trestné lavice se Vojtěch Budík zapojil do hry a Branislav Konrád předvedl důležitý zákrok, když kotouč z bezprostřední blízkosti chytil do své náruče.
04:12'
Plzeňský brankář si myslel, že má kotouč pod kontrolou, ten se ale objevil před ním. Domácí útočníci se po něm vrhli jako hladoví psi, ale Plzeňští byli rychlejší.
03:23'
Vyloučení v týmu HC Olomouc (Pavel Musil – 2 min., podrážení).
03:21'
Dominik Frodl teď musel hodně roztahovat své betony, aby pokryl dorážku Olomouce. Poměr sil na ledě se však vyrovná, protože rozhodčí usoudili, že Pavel Musil fauloval.
03:00'
Lukáš Nahodil se teď dvakrát ocitl blízko Frodlovy brány, poprvé chtěl kotouč nabídnout svému spoluhráči, podruhé byl zastaven obránci Plzně.
02:15'
Plzeň vyhazuje kotouč na druhou stranu kluziště.
02:05'
Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Vojtěch Budík – 2 min., hákování).
02:00'
Plzeň dostala kotouč až ke Konrádovi, olomoucký brankář rozehrál na své spoluhráče a ti mohli jít dopředu. Jejich útok ale zbrzdil faul.
01:44'
Vhazuje se před Frodlem.
01:30'
Kotouč se ujímají hosté, Vráblík obkroužil bránu a přihrál na rozjetého spoluhráče. Plzeňští se na chvíli usadili v útočném pásmu, ale nyní už mají kotouč opět a hokejkách domácí.
00:50'
Pulpánova střela od modré proletěla dvacet centimetrů vedle Konrádovy brány.
00:15'
Po buly se kotouče zmocnil Pavel Musil, který vjel do útočného pásma, ke střele ho však soupeřovi beci nepustili.
00:01'
Hokejisté obou týmů jsou již na ledové ploše a za pár okamžiků bude vhozeno úvodní buly dnešního zápasu.

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Švrček, Valenta, Ondrušek (A), Dujsík, Vyrůbalík (C), Jaroměřský, A. Rutar – Klimek, Nahodil, P. Musil – Burian, Strapáč, Irgl – Olesz, J. Knotek (A), Skladaný – Laš, J. Káňa, Handl.

HC Škoda Plzeň: Frodl (Kolář) – Budík, Čerešňák, Pulpán (A), Vráblík, Jank, L. Kaňák – Kantner, Mertl (A), Gulaš (C) – Malát, Kracík, Pour – Rob, V. Němec, P. Zdráhal – Straka, Kodýtek, Eberle.

Rozhodčí: Robin Šír, Zbyněk Kubičík – Jiří Gebauer, Michal Axman.
HC Škoda Plzeň
Škodovka se od začátku sezóny drží v horních patrech tabulky, momentálně je 3. se ziskem 56 bodů. Poslední utkání roku 2019 odehráli Západočeši na domácím ledě, kde nakonec udolali Mladou Boleslav 2:1 na samostatné nájezdy. Dva dny předtím však v prodloužení podlehli Karlovým Varům 4:3 a na Štěpána doma nestačili na zlínské Berany (2:4).

Není překvapením, že nejproduktivnějším hráčem Plzně je Milan Gulaš, který se svými 53 body (z 30 zápasů) vévodí také kanadskému bodování celé soutěže. S 27 trefami je Gulaš navíc s velkým náskokem také prozatímním králem střelců TELH. Brankářskou jedničkou týmu je Dominik Frodl, který má úspěšnost zákroků 90,90 %.
HC Olomouc
Hanáci letos získali 41 bodů, což je řadí na 10. příčku extraligy. Ve vánočních zápasech se Olomouci dařilo střídavě – Karlovy Vary porazila na Štěpána 4:2, nicméně dva dny poté nestačila na Pardubice (1:2). V posledním utkání roku 2019 pak dokázala smazat dvoubrankové manko v Kladně a po výhře v prodloužení si ze středních Čech odvezla cenné tři body.

Nejlepším střelcem Mory je Zbyněk Irgl (11), který díky gólu v Kladnu odskočil Petru Kolouchovi a Lukáši Nahodilovi a osamostatnil se tak na čele této statistiky. Zkušený veterán je také nejproduktivnějším hráčem Kohoutů, který k 11 brankám přidal dalších 14 asistencí. V posledních zápasech dostal v brankovišti Kohoutů přednost Branislav Konrád, který má úspěšnost zákroků 90,70 %.
Tipsport extraliga otevírá rok 2020 svým 33. kolem, v rámci kterého do olomoucké plecharény zavítá HC Škoda Plzeň. Poprvé na sebe tito soupeři letos narazili v 7. kole, kdy se z výhry 0:4 radovala Plzeň. Hanáci však Západočechům porážku oplatili skoro stejnou měrou – z Plzně si odvezli výhru 0:3.