Tipsport Extraliga - Základní část - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : Brno - 3. listopadu 2019   16:00

Sparta
28:56' Smejkal (Jurčina) • 49:51' V. Růžička (Říčka) • 51:13' V. Růžička (Říčka, Tomáš Dvořák) • 51:35' Řepík (Tomášek, Jurčina) • 59:46' Tomášek (Řepík)
5:4
(0:0, 1:3, 4:1)
Brno
21:13' Plekanec  (Svačina, Pyrochta) • 25:54' Svačina  (Hruška) • 26:49' Zaťovič  (P. Holík, O. Němec) • 45:45' Svačina  (Plekanec)
Sparta
Machovský (J. Sedláček) – Tomáš Dvořák, Blain, Ďaloga, Jurčina, Polášek, Košťálek, M. Jandus – Kudrna, Sukeľ, Říčka – Řepík, Tomášek, Smejkal – Buchtele, Pech, Forman – Rousek, V. Růžička, Dvořáček.
Mrkva, Pešina – Ondráček, Svoboda
O2 arena (Praha - Vysočany)
14 578 diváků
Brno
Vejmelka (Klimeš) – Štencel, O. Němec, Gulaši, Pyrochta, Malec, Bartejs – Zaťovič, P. Holík, Kucsera – Plášek ml., Plekanec, L. Horký – Orsava, Hruška, Lev – Svačina, Kusko, Jenyš – Kunc.

SESTŘIH: Sparta - Kometa Brno 5:4. Úžasný obrat Pražanů korunoval Tomášek

Ode mě je to už pro dnešek definitivně všechno! Dnes se rozhodně bylo na co koukat. Nyní čeká naší extraligu chvíli pauza, na dalším online přenosu se budu těšit na zápase s Kladnem. Mějte se hezky a na počtenou!
Brňané se Spartou poprvé v této sezoně prohrávají! Ve třetí třetině za vyrovnaného stavu se trefil patnáct vteřin před koncem David Tomášek a vystřelil svému týmu tři body. Sparťané tak v průběhu reprezentační pauzy zůstanou na prvním místě v tabulce!
59:46'
Sparta právě vstřelila branku!
Tak to je doslova studená sprcha pro brněnský celek!!! Patnáct vteřin před koncem utkání se domácí dostali do útočného pásma a Řepík našel DAVIDA TOMÁŠKA, který rozpoutal tady ve Vysočanech hokejovou mánii! Asistence: Michal Řepík.
59:14'
S největší pravděpodobností uvidíme prodloužení. Po buly v obranném pásmu Sparty střílel z dobré pozice Vladimír Svačina, Machovský vytasil lapačku.
58:46'
Petr Holík nepřesně hledal Lukáše Kucseru, a tak Machovský se dostal k puku. Jeho obránci rychle přesunuli hru do útoku, tam se však k ničemu nedostali.
57:55'
Pyrochta svou prudkou přihrávku poslal až do středního pásma, kde byli připraveni pouze hráči v bílých dresech. Oba týmy vyměňují své síly na ledě.
57:39'
Jurčina poslal kotouč zpátky k mantinelu na Vladimíra Růžičku, který se ohlížel za sebe a zkoušel najít někoho ze svých spoluhráčů. Neúspěšně.
57:12'
Brněnský centr Tomáš Plekanec prohrál vhazování a domácí se vydali kupředu. Smejkal přenechal kotouč Michalu Řepíkovi, jeho ránu chytil Vejmelka.
56:48'
Ďaloga zastavil na útočné modré Kucseru a nedovolil mu pokračovat v jeho ofenzivních choutkách. Domácí však poté vyhodili kotouč až k Vejmelkovi, icing.
56:25'
Ondřej Němec opustil trestnou lavici a Brno hraje opět v plném počtu. Následně se Brňané provinili dalším zakázaným uvolněním.
55:43'
Smejkal ještě stihl pozdržet brněnskou rozehrávku, po krátké chvilce se však hosté přeci jen dostávají ven z obranného pásma až k Machovskému.
55:26'
Ďaloga se musel pro puk vrátit až za svou brankou a domácí rozjeli další svůj útok. Brankář Vejmelka raději přikryl puk před dotírajícím Buchtelem.
55:03'
Sparťané v útočném pásmu ihned vyslali několik střel směrem na brněnskou branku, všechny domácí pokusy pochytal brankář Karel Vejmelka.
54:24'
A byl to Ondřej Němec (KOM), který je dalším viníkem. Brněnský obránce se provinil držením, čímž si od sudích vysloužil dvě minuty.
54:13'
Smejkal udržel na zádech dva soupeře a vynutil si svým zákrokem faul brněnské Komety. Hosté se budou za malou chvíli opět bránit.
53:56'
Buly po levici Karla Vejmelky ovládli sparťané. Puk se dostal až na modrou čáru k Milanu Jurčinovi, který okamžitě tvrdě vypálil. Střela šla však mimo branku.
53:46'
Lukáš Pech si to teď lépe udělat nemohl. Sparťanský útočník najel až do situace dva na jednoho, svou střelou ale Vejmelku nepřekonal.
53:13'
Pech se dobře vrátil a pomohl své obraně. Následně poslal kotouč malým obloučkem do středního pásma. Hra začíná mít výborný spád.
52'
Je vyrovnáno! Tomášek našel volného Řepíka, 4:4
52'
Dva góly za 82 vteřin! Znovu pálil Růžička, 3:4
52:28'
Tomášek vyhrál vhazování v obranném pásmu a nahrál na Řepíka, který se ale daleko nedostal a Brňané v klidu odehráli ve středním pásmu.
51:59'
Hruška udržel kotouč za brankou Machovského a poté ohrozil sparťanského brankáře střelou z přečíslení dva na jednoho. Domácí gólman drží puk v náruči.
51:35'
V témže čase si brněnští trenéři vybrali čas na poradu. Sparťané v posledních minutách hry zvýšili obrátky a dokázali smazat tříbrankovou ztrátu.
51:35'
Tak to je neuvěřitelné!! O2 arena se otřásá v základech! Tomášek nahrál zpoza branky na MICHALA ŘEPÍKA, který před brankou dorazil puk za bezmocného Vejmelku. Máme vyrovnáno, jedeme od začátku. Asistence: David Tomášek, Milan Jurčina.
51:13'
Domácí jsou zpátky v zápase! Dvořák našel krkolomným pasem Říčku, který nahrál na VLADIMÍRA RŮŽIČKU, který opět z podobného místa překonal Karla Vejmelku. Asistence: Robert Říčka, Tomáš Dvořák.
50'
Růžička načapal nepřipraveného Vejmelku, 2:4
50:49'
Kotouč se po odrazu jednoho z hráčů dostal až mimo hrací plochu. Po kratičké pauze bude hra pokračovat po pravici brankáře Matěje Machovského.
50:38'
Hosté vyhráli vhazování v útočném pásmu a Filip Pyrochta byl dalším, kdo střílel na Machovského. Střela byla hodně prudká, sparťanský gólman vyráží.
50:34'
Plekanec nahrnul puk do brankoviště, kde byl připraven Karel Plášek. Machovský si ale kotouč včas pohlídal a přikryl ho pod svoji lapačku.
50:12'
Brňané nechtějí nic nechat náhodě Kucsera nepříjemnou bekhendovou střelou ohrozil brankáře Matěje Machovského. Sparťanský gólman puk kryje.
49:51'
A je sníženo! Říčka našel svou přihrávkou VLADIMÍRA RŮŽIČKU, který po přejezdu modré čáry překvapil brankáře Karla Vejmelku. Asistence: Robert Říčka.
49:12'
Tomáš Plekanec v situaci dva na dva střílel, jeho ránu ale zablokoval obránce Jurčina. Brňané následně prohráli souboj u pravého mantinelu.
48:23'
Rousek v útočném pásmu střílel nepřesně, poté se ale kotouč odrazil na hokejku Andreje Kudrny, jehož ostrá rána skončila na připraveném Vejmelkovi.
47:24'
Tomášek uklidnil situaci za svou brankou a chtěl hledat na modré čáře své spoluhráče. Brňané byli opět dobře zformovaní a sparťané jen těžko mohli projít.
46'
Další brejk hostů, Svačina se prosadil podruhé, 1:4
46:43'
Lev kroužil s pukem na levém kruhu a chtěl přihrát Pyrochtovi. Brněnský obránce byl ale příliš moc poodstoupen a puk skončil až ve středním pásmu.
46:25'
Machovský odpálil kotouč do středního pásma, ale Petr Holík hned obrátil hru a jeho spoluhráči vyslali v útočném pásmu jedovatou ránu na Machovského.
46:06'
Utkání o první místo v tabulce sleduje tady ve vysočanské aréně skvělých 14 578 diváků!
46:06'
Sparťané se snaží s aktuálním stavem něco udělat. Formace Růžičky se držela před brankářem Vejmelkou a donutila hostujícího brankáře k zákroku.
45:45'
Kometa právě vstřelila branku!
První velká šance brněnské Komety ve třetí třetině a hned je z toho gól! Plekanec nahrál za sebe VLADIMÍRU SVAČINOVI, který přesnou ranou rozvlnil síť za brankářem Matějem Machovským. Asistence: Tomáš Plekanec.
45:08'
Smejkal za brankou soupeře hledal Buchteleho, ten s jeho přihrávkou moc nepočítal a to využili brněnští obránci. Sparťané musí začít od své branky.
44:25'
Dvořák ve spolupráci se Sukeĺem dostali hru do útočného pásma až za brankáře Vejmelku, nicméně Jakub Lev posléze dostal puk do střední zóny.
43:48'
Rousek sice ještě udržel kotouč mezi kruhy, následně mohl vystřelit Pech, ale ten se už po puku natahoval marně. Hosté vyhazují a Malec skáče zpět na led.
43:20'
Nyní si domácí vůbec nerozuměli. Růžičkova lajna se provinila zakázaným uvolněním a hra se na chvíli opět vrátí před sparťanského brankáře.
42:59'
Růžička založil další útok na branku hostí, ale Brňané se v posledních vteřinách brání opravdu bez větších problémů. Kotouč končí u Machovského.
42:28'
Sparťané usazeni v útočném pásmu. Řepík s hlavou nahoře hledal na druhé straně Tomáška, ke kterému se však kotouč přes skrumáž nedostal.
41:49'
Přesilovku si za malý okamžik vyzkouší domácí hokejisté. Obránce Komety Tomáš Malec (KOM) totiž vyhodil kotouč mezi diváky a dostává za to dvě minuty.
41:32'
Kudrna dojel nahození svých spoluhráčů v útočném pásmu, brněnští hráči však byli dobře postaveni. Následně je však brzdí špatná rozehrávka.
40:42'
Blaina předjel v útočném pásmu Kucsera, který se však k dalšímu ohrožení sparťanské branky už nedostal. Machovský zatím zasahovat nemusel.
40:08'
Vhazování ve středovém kruhu vyhráli hosté, kteří podnikají další útočnou akci na branku soupeře. V obranném pásmu však dobře zapracoval Dvořák.
40:01'
Hráči už se vrací na střídačky a první pětice jsou na ledě. Třetí třetina začíná.
Střely na branku: 11 – 7
Další třetina začne přibližně v 17:47 hodin.
Prostřední dějství už je také minulostí. Viděli jsme celkem čtyři góly, Brňané se zásluhou Tomáše Plekance, Vladimíra Svačiny a Martina Zaťoviče dostali do tříbrankového trháku, který ale zmírnil svým gólem Jiří Smejkal.
40:00'
39:30'
Dvořák střílel od modré čáry a Vejmelka jen stěží dokázal zastavit kotouč svými betony. Nakonec se mu to podařilo, kotouč skončil až ve středním pásmu.
38:55'
Marek Ďaloga se dostal s pukem až před Vejmelku, v rozhodujícím okamžiku mu však kotouč sjel z hole, a nedokázal tak patřičně zakončit.
37:46'
Hosté roztočili svůj kolotoč v útočném pásmu a Holík číhal na přihrávku na levém kruhu pro vhazování. Puku se sice dočkal, ale střele chyběla razance.
37:12'
Říčka v útočném pásmu nahodil za branku Vejmelky, v cestě mu stál Pyrochta, ale Brňané nemusí litovat. Nahození po teči skončilo až mezi diváky.
36:29'
Řepík chtěl posunout puk na Tomáška do brankoviště, puk se mu ale zamotal na čepeli hokejky a brněnští obránci snadno získali kotouč na své hole.
36:09'
Brňané si teď nerozuměli v rozehrávce a rozhodčí píská postavení mimo hru. Hra se tak vrátí zpátky před brněnského brankáře Karla Vejmelku.
35:39'
Dvořáček se snažil dostat puk do sítě v těsné blízkosti brněnského brankáře, ale to se mu nepovedlo. Poslední hostující obránce odvedl dobrou práci.
34:46'
Buchtele jako první ze sparťanů byl v útočném pásmu v rohu kluziště, ale další přihrávku mu brněnští hráči nedovolili. Hra ale zůstává u Vejmelky.
34:12'
Nakonec si vybral Holíka, který byl ale v postavení mimo hru a za malou chvíli se bude vhazovat ve středním pásmu. Oba týmy hrají nyní úsporně.
33:56'
Hruška ještě udržel kotouč v útočném pásmu, ale teď se už sparťané dostali alespoň do středního pásma. Malec drží puk na hokejce a dívá se, komu přihrát.
33:09'
Daleko se však hosté nedostali a David Tomášek řešil přečíslení dva na jednoho prudkou střelou nahoru. Střela byla tvrdá, ale hodně nepřesná.
32:41'
Vhazování v obranné třetině Sparty vyhráli domácí, ale Řepík jen posunul kotouč do středního pásma, kde ho sbírají Brňané a obrací hru zpátky.
32:33'
Brňané usazeni v útočném pásmu. Na modré čáře se do puku opřel Tomáš Bartejs, i v tomto případě úspěšně zasáhl Machovský. Komerční přestávka.
31:58'
Dobrá možnost pro domácí. Lukáš Rousek sám na levém křídle se rozhodl střílet, Vejmelka si jeho ránu pečlivě pohlídal a vytěsnil ji na zadní mantinel.
31:13'
Bartejs našel přesným pasem Petra Holíka, který nabízel kotouč na teč před branku Lukáši Kucserovi. Před ním ale sáhl do puku brankář Machovský.
30:19'
Řepík ve středním pásmu hledal Tomáška, tento úmysl ale brněnští hokejisté přečetli a odpálili kotouč zpátky za branku Matěje Machovského.
29'
Smejkal se dostal k odraženému puku a snížil na 1:3
29:55'
Další velká šance domácích! Robert Říčka střílel z pravého kruhu a Karel Vejmelka zasáhl na poslední chvíli. Sparťané jsou v dobrém tlaku.
29:42'
Sparťané v menším náporu před brněnským brankářem. Košťálek přihrál na Matůše Sukeĺa, jehož rána ale trefila jen boční síť Vejmelkovy branky.
28:56'
Sparťané korigují! JIŘÍ SMEJKAL si našel vyražený puk před brankářem Vejmelkou a svou střelou poprvé překonal brněnského brankáře. Asistence: Milan Jurčina.
28:39'
Tomášek v situaci jeden na jednoho se rozhodl pro střelu zápěstím, ale jeho ránu zablokoval svou nohou obránce Ondřej Němec. Puk končí v rohu kluziště.
28:26'
Smejkalovi se zamotal kotouč mezi bruslemi před brankářem Vejmelkou a brněnský brankář měl práci o to snazší. Následně hosté vyhazují puk ven z pásma.
27'
Zaťovič z ostrého úhlu zvýšil náskok hostů, 0:3
27:13'
Brňané hrají v naprosté pohodě a nepouštějí svého soupeře do ohrožení své branky. Košťálek nyní nemohl pokračovat, píská se hra vysokou holí.
26'
V závěru přesilové hry se prosadil Svačina, 0:2
26:49'
Je tu další brněnský gól! Košťálek nedokázal ubránit MARTINA ZAŤOVIČE, který si najel do útočného pásma a svou střelou pokořil Machovského potřetí v dnešním utkání. Asistence: Petr Holík, Ondřej Němec.
26:49'
Řepík nedostal kotouč do středního pásma a Štencel okamžitě střílel od modré čáry. Matěj Machovský tentokrát zasahovat nemusel, střela šla mimo branku.
26:32'
Hosté rychle přesunuli hru do útočného pásma a zaměstnali další nebezpečnou střelou domácího brankáře. Machovský drží puk ve své lapačce.
25:54'
Krátce poté se přeci jen Brňané prosazují! VLADIMÍR SVAČINA si vyměnil kotouč s Janem Hruškou a před brankou se svou střelou nemýlil. Asistence: Jan Hruška.
25:28'
Brňané se opět usadili před sparťanským brankářem a pořádně zahrozili. Tlak hostí vyústil ve střelu Filipa Pyrochty, jeho rána skončila na betonech Machovského.
24:55'
Jan Hruška se dostal k puku na levém kruhu a okamžitě zkusil vypálit. Před Machovským nikdo nebyl, a tak sparťanský gólman bez problémů puk ukryl.
24:44'
Vyloučený Lev se vrátil zpět na ledovou plochu a začíná zkrácená přesilovka pro hostující Brno. Zaťovič rozjíždí další útok svého celku.
23:55'
Přesilová hra domácích končí. Jan Košťálek (SPA) inkasoval od rozhodčích dvě minuty za hákování. Budeme svědky hry čtyři na čtyři.
23:39'
Tomášek nepřesně hledal svého spoluhráče na druhé straně kluziště a brněnští hokejisté se po krátké chvilce dostali do středního pásma a vystřídali.
22'
Plekanec v samostatném úniku vymetl pravý horní roh branky, 0:1
22:43'
Další rána sparťanského obránce. Polášek dorážel puk od modré čáry, před Vejmelkou byl slušný provoz, přesto si brněnský gólman našel dobrý výhled.
22:16'
Domácí vyhráli vhazování v útočném pásmu a Řepík posunul puk na Poláška, který okamžitě pálil. Do jeho rány se mu položil jeden z obránců Komety.
22:01'
Další přesilová hra pro domácí celek. Jakub Lev (KOM) dostal dvě minuty za držení. Kometa se bude muset za malou chvíli bránit proti přesile.
21:39'
Blain ještě zdržel hostující hráče v jejich obranném pásmu a Pech mohl z jeho práce těžit. Pozorný Bartejs ale byl včas na svém místě a vyhodil puk pryč.
21:13'
Tohle si sparťanská obrana za rámeček nedá. Domácí úplně zapomněli na TOMÁŠE PLEKANCE, který sám proti Machovskému zakončil pod víko. Kometa jde do vedení. Asistence: Vladimír Svačina, Filip Pyrochta.
20:46'
První pokus Komety dostat hru do útočného pásma. Plášek byl ale příliš moc rychlý a rozhodčí píská postavení mimo hru. Buly ve středním pásmu.
20:26'
Teď už to bylo nebezpečnější. Řepík v náznaku přečíslení dva na jednoho zvolil střelu, ale Vejmelka byl opět na svém místě a nedovolil sparťanům dorážet.
20:13'
Úvodní vhazování vyhráli domácí sparťané. David Tomášek se snažil proniknout do útočného pásma, ale brněnský brankář zasahovat nemusel.
20:01'
Hráči už jsou zpátky na ledě, za malý moment pokračujeme!
Střely na branku: 11 – 3
Další třetina začne přibližně v 16:52 hodin.
První třetina šlágru kola je za námi! K vidění bylo několik zajímavých šancí, největší tutovku měl na hokejce Michal Řepík, který ale nastřelil pouze tyčku. Na gól tedy stále čekáme. Do kabin se jde za nerozhodného stavu.
20:00'
19:53'
Vladimír Svačina s pukem na hokejce najel do útočného pásma, kde se snažil hned střílet. Těžko říct, jestli šlo o přihrávku nebo o střelu, puk končí mimo.
19:06'
Buchtele teď pomohl svým obráncům před Matějem Machovským. Polášek uklidnil hru za svou brankou a poslal puk na druhou stranu kluziště.
18:06'
Tomášek dostal puk do útočného pásma, kde se k puku dostal Jakub Lev. Brněnský útočník okamžitě chtěl prostrčit puk na své spoluhráče, nepovedlo se.
17:25'
Kudrna nabral rychlost po levé straně a okamžitě vystřelil. Vejmelka puk vyrazil před sebe a o dorážku se postaral Tomáš Dvořák. Obě rány gólem neskončily.
16:58'
Blain špatně rozehrál od mantinelu a jeho rozehrávku zachytil na modré čáře Luboš Horký. Brněnský útočník byl ale už ve středním pásmu.
16:42'
Hosté opět usazeni před Matějem Machovským. Jakub Lev dostal nabito na levý kruh pro vhazování, jeho rána nebyla přesná a skončila vedle branky.
15:54'
Brňané se už usadili v útočném pásmu, ale sparťané po chvíli vyhazují kotouč až ke Karlu Vejmelkovi. Ďaloga odvádí na ledě výbornou práci.
14:43'
Před malou chvílí skončila domácí přesilovka. Nyní budou mít možnost zahrát si ji také hosté z Brna. Milan Jurčina (SPA) se provinil nedovoleným bráněním.
13'
Plekancův krosček vyvolal šarvátku! Spoluhráče se snažil mstít Smejkal
13:58'
Tomášek opět v akci. Sparťanský útočník vystřelil znovu z kruhu, tentokrát mu do střely lehl jeden z brněnských obránců. Hra je přerušena.
13:27'
Sparťané zůstali v útočném pásmu a Blain střílel od modré čáry příklepem. Brněnský brankář opět na svém místě a lapil kotouč do své rukavice.
12:55'
Polášek se dostal s pukem až do útočného pásma a domácí ohrozili Karla Vejmelku. Tomášek střílel od pravého mantinelu, hostující gólman přerušuje hru.
12:10'
Na ledě se trošku přiostřilo. Jiří Smejkal (SPA) se pustil do Tomáše Plekance (KOM). Souboj skončil nerozhodně, nicméně domácí budou hrát přesilovku.
11:54'
Lukáš Kucsera se snažil dojet puk v útočném pásmu, ale poslední domácí obránce mu nedovolil s pukem pokračovat. U puku jsou opět sparťanští hokejisté.
11:32'
Teď už Lukáš Pech mohl zaútočit středem kluziště, ale znovu brněnští hráči zatarasili cestu ke svému brankáři a okamžitě poslali kotouč zpátky do bezpečí.
10:55'
Pech vyhrál vhazování v obranném pásmu, ale daleko se sparťané nedostali. Holík nebezpečně kroužil u Matěje Machovského, ale nic z toho nebylo.
10:25'
Ďaloga nakopl svoje turbo a vydal se do útočného pásma. Jeho pobídku se ještě snažil dobruslit Růžička, ale brněnští hokejisté byli u kotouče dřív.
09:58'
V momentě, kdy Karel Vejmelka přerušil hru po střele Vladimíra Růžičky, se oba kohouti vrátili z trestné lavice do hry. Hra bude pokračovat v útočném pásmu Sparty.
09:32'
Domácí se snažili rozehrát po pravém mantinelu, ale Jiří Smejkal byl moc pomalý na to, aby puk dobruslil. Rozhodčí píská zakázané uvolnění.
08:58'
Andrej Kudrna spěchal za pukem do útočného pásma, černá pryž byla ale příliš moc rychlá a domácí útočník se k puku už nedostal. Hra ve středním pásmu.
07:52'
Tak nakonec ne! Po poradě půjdou pykat Jan Buchtele (SPA) a na hostující straně Tomáš Malec (KOM). Za chvíli uvidíme hru ve čtyřech.
07:52'
U brněnské střídačky se chvíli pošťuchovali hráči obou týmů, nicméně celý incident se obešel bez vyloučení. Následuje první komerční přestávka.
06:54'
Hraje se téměř bez přerušení. Jurčina teď nerozehrál dobře v obranném pásmu, ale Forman nebyl na jeho přihrávku připraven. Puk končí v rohu kluziště.
05:59'
První nebezpečná střela brněnských hráčů v útočném pásmu. Ondřej Němec napřáhl na modré čáře a vystřelil. Střela šla vedle domácí branky.
05:25'
Sukeĺ se výborně vrátil a nedovolil hostujícím hráčům dostat se do nějaké vážnější šance. Ve středním pásmu se k puku dostávají Brňané, kteří obracejí hru.
4'
Řepík odmítl odkrytou klec Vejmelkovy branky
04:43'
Machovský pomohl Jurčinovi s rozehrávkou a sparťané mohli opět zahrozit. Dvořáček ve velké rychlosti trefil jen vyrážečku brněnského brankáře.
04:12'
Orsava nabízel kotouč do útočného pásma Hruškovi, ten se k puku nedostal. Následně Pech dokázal vyvézt kotouč alespoň do středního pásma.
03:45'
Na druhé straně zase zkoušel štěstí Tomáš Plekanec, který najel do útočného pásma a střelou z pravého kruhu prověřil Matěje Machovského.
03:08'
Tomášek dobře obkroužil branku soupeře a naservíroval puk Michalu Řepíkovi, který sám před Vejmelkou trefil tyčku brněnské branky.
02:39'
Andrej Kudrna nevyhodil puk ze svého obranného pásma a hosté mohli těžit. Jejich nepřesnou rozehrávku ale sparťané vystihli a poslali puk do bezpečí.
02:02'
Blain musel dávat v obranném pásmu velký pozor, brněnští hokejisté se k puku nakonec dostali až ve středním pásmu. Machovský nemusel zasahovat.
01:36'
Jakub Orsava ve spolupráci se svým obráncem úspěšný nebyl, naopak Vejmelka musel řešit další střelu domácích. Brněnský brankář opět zasáhl.
01:09'
Jurčina poslal kotouč do jízdy Davidu Tomáškovi, který viděl před brankou Jiřího Smejkala. Poslední jmenovaný se k puku nedostal, Vejmelka přerušuje hru.
00:26'
Kucsera ještě udržel puk za brankou Matěje Machovského, ale teď už sparťanští obránci byli včas postaveni na svém místě a rozjíždí svůj první útok.
00:14'
Jako první se do útoku podívali brněnští hokejisté, ale Sukeĺ dokázal vyvézt kotouč do středního pásma. Hosté začínají další útok od své branky.
00:01'
Hráči už pomalu za bouřlivého potlesku obou táborů vyjíždí na ledovou plochu!
Na kostce umístěné nad ledovou plochou právě běží Sparťanská hymna. Nyní bude následovat domácí sestava a poté už nové promo video ke kampani Nezastavíš. Bitva o první místo startuje za malý okamžik!

HC Sparta Praha: Machovský (J. Sedláček) – Tomáš Dvořák, Blain, Ďaloga, Jurčina, Polášek (A), Košťálek, M. Jandus – Kudrna, Sukeľ, Říčka – Řepík (C), Tomášek, Smejkal – Buchtele, Pech (A), Forman – Rousek, V. Růžička, Dvořáček. Trenér: Uwe Krupp.

HC Kometa Brno: Vejmelka (Klimeš) – Štencel, O. Němec (A), Gulaši, Pyrochta, Malec, Bartejs – Zaťovič (C), P. Holík, Kucsera – Plášek ml., Plekanec, L. Horký – Orsava, Hruška, Lev – Svačina, Kusko, Jenyš – Kunc. Trenér: Petr Fiala.

Rozhodčí: Mrkva, Pešina – Ondráček, Svoboda.
Hráči se už postupně ztratili v útrobách stadionu a naposledy před dnešním utkáním zamířili do svých kabin. Velký zápas startuje za dvacet minut!
Rozbruslení je pomalu za námi. Tribuny tady ve vysočanské aréně se pěkně zaplňují, brněnští fanoušci přijeli do Prahy v opravdu hojném počtu.
Sparťanští trenéři dnes pošlou do branky Matěje Machovského, kterému bude krýt záda Jakub Sedláček. V obraně se do prvního páru posune Tomáš Dvořák, který nahradí mladého Petra Kalinu. Na pozici sedmého obránce bude dnes připraven navrátilec po zranění Martin Jandus. Útočné řady zůstávají ve stejném složení jako v posledním zápase na ledě Třince.

Brňané po páteční porážce s Mladou Boleslaví nebudou dělat v sestavě razantní změny. V brance opět začne od první minuty Karel Vejmelka. Mimo hru však zůstane Daniel Kowalczyk, v útoku se vrací do sestavy Luboš Horký, který nastoupí po boku Tomáše Plekance a Karla Pláška mladšího. Vladimír Svačina se dnes posune na levé křídlo čtvrté útočné formace. Na pozici třináctého útočníka bude k dispozici Michal Kunc..
Ještě jednou vám přeji krásné hokejové odpoledne už přímo z pražské O2 areny. Za chvíli už oba celky vyjedou na rozbruslení a my si pojďme společně představit dnešní sestavy!
Krásné hokejové odpoledne z Prahy! Očekávaný duel dvou extraligových velikánů je tady a fanoušci obou táborů se dnes mají na co těšit. Sparťané totiž před svým vlastním publikem vyzvou brněnskou Kometu. Poslední vzájemný duel vyzněl lépe pro Moravany, kteří budou usilovat o druhý vítězný triumf. Třaskavé utkání startuje v pražské O2 areně přesně od 16:00 hodin.
VZÁJEMNÉ ZÁPASY 2019/20

4. kolo: Kometa – Sparta 2:0

Sparťané společně s brněnskými hráči sehráli v rámci tohoto ročníku jeden vzájemný duel. V prvním setkání těchto dvou doslova nenáviděných týmů se lépe dařilo Moravanům, kteří svůj domácí zápas ovládli poměrem 2:0. Pražané tak mají dnes svému soupeři co vracet.
STĚŽEJNÍ OPORY TÝMŮ

Sparťanští trenéři zavedli trend, kterým je časté střídání dvou gólmanů. Zápasovou porci si pravidelně rozdělují Matěj Machovský a Jakub Sedláček, který v pátek vychytal cennou výhru na ledě Třince. V obraně patří mezi nejzkušenější borce Marek Ďaloga nebo Milan Jurčina. Útok má na starosti kapitán Michal Řepík a trochu překvapivě Jiří Smejkal, jenž ve svém mladém věku zažívá jednu z nejpovedenějších sezon v kariéře.

Brňané v průběhu této sezony poslali svou brankářskou jedničku Marka Čiliaka na hostování do Zlína, nicméně konkurence v brankovišti je stále slušná. Ať už Karel Vejmelka či Lukáš Klimeš zatím předvádí spolehlivé výkony. V obraně se hodně daří Ondřeji Němcovi a pořádnou dávku tvrdé hry přidává bek Tomáš Malec. Ofenzivní činnost mají Brňané vyváženou, o kanadské body se starají Martin Zaťovič či Petr Holík, bývalý hráč Zlína. Útočník Martin Erat je zatím mimo hru.
KANADSKÉ BODOVÁNÍ/STATISTICKÉ OKÉNKO

Sparťanskou produktivitu vede útočník Michal Řepík, který v šestnácti zápasech zaznamenal patnáct bodů. Druhé místo okupuje Jiří Smejkal, jenž zazářil třemi body na ledě Třince. Třetí příčka patří s jedenácti body Andreji Kudrnovi. V obraně zapsal osm kanadských bodů Jan Košťálek i rychlobruslař Marek Ďaloga.

Kometa má na čele pamětníka dvou posledních titulů Martina Zaťoviče, který se během letní pauzy stal novým kapitánem brněnského mužstva. Čtrnáct bodů má Petr Holík, kterého pronásleduje třetí a zároveň osmibodový Tomáš Plekanec. Na šestém místě se sedmi kanadskými body je zadák Ondřej Němec.

Statistiky SPA:
Michal Řepík (6+9); 16 zápasů
Jiří Smejkal (6+7); 15 zápasů
Andrej Kudrna (7+4); 16 zápasů

Přesilové hry:
3. místo, 23,81% využití (42 přesilovek; 10 branek)
Hra v oslabení:
3. místo, 84,48% úspěšnost (58 oslabení; 9 branek)

Statistiky KOM:
Martin Zaťovič (7+8); 15 zápasů
Petr Holík (6+8); 15 zápasů
Tomáš Plekanec (3+5); 15 zápasů

14. místo, 11,11% využití (54 přesilovek; 6 branek)
1. místo, 90,00% úspěšnost (50 oslabení; 5 branek)
HC KOMETA BRNO

3. místo, 32 bodů, skóre: 42:33
Aktuální forma: V, V, V, V, P

Brněnská družina může být se svými výkony spokojena. Svěřenci Petra Fialy nedávno drželi šest zápasů dlouhou sérii výher, když zdolali řadu houževnatých týmů včetně Plzně i Liberce. Forma byla výborná a jejich konzistentní výkony je katapultovali na třetí místo v ligové tabulce.

V konečném součtu prohráli pouze čtyřikrát, dvakrát doma a stejně venku. Svou dominanci z posledních zápasů si brněnští hokejisté chtěli přenést i do duelu s Mladou Boleslaví. Neprostupnou obranu Bruslařů však nepřekonali a vyšli jak gólově, tak bodově naprázdno.

Aktuální forma: V, V, V, P, V

Sparťanské zápasy byly na začátku pořádně divoké. Pražané ale zapomněli na nepříliš oslnivou obranu a v současné době patří k těm týmům, které inkasovaly co nejméně. V útoku sparťané v posledním hracím kole završili počet vstřelených gólů na rovnou šedesátku a před blížící se reprezentační přestávkou chtějí mít klid.

Pražský celek v říjnu nastartoval neuvěřitelnou sérii výher, sparťané dokázali devětkrát v řadě za sebou uspět a porazit týmy i z horních pater tabulky. Tento týden však přišlo první klopýtnutí, když sparťanskou sérii přerušil Liberec. Pražany to ale nerozhodilo a v dalším utkání na ledě ambiciózního Třince předvedli dobrý výkon a po zásluze si odvezli cenné tři body.

20. kolo: Sparta – Karlovy Vary 5:1
13. kolo: Olomouc – Sparta 0:4
14. kolo: Plzeň – Sparta 2:3n
15. kolo: Sparta – Liberec 0:2
16. kolo: Třinec – Sparta 2:3
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.