Sparta - Litvínov | ONLINE | 30.12.2019 18:30 | Tipsport Extraliga 2019/2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

Tipsport Extraliga - Základní část - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : Litvínov - 30. prosince 2019   18:30

Ukončeno
Sparta
14:36' Košťálek (V. Růžička, Blain) • 28:09' Řepík (Tomášek, Smejkal) • 29:19' Pech (Košťálek, Říčka) • 39:09' Polášek (Tomášek) • 49:03' Smejkal (Polášek, Tomášek) • 50:34' Pšenička (Dvořáček, Piskáček) • 57:53' Pech (Říčka, Tomáš Dvořák) • 58:30' Řepík (Smejkal, Polášek)
8:4
(1:1, 3:1, 4:2)
Litvínov
19:59' J. Říha  (Baránek, Petružálek) • 22:54' Kašpar  (Jarůšek) • 51:32' Petružálek  (Jánošík, Válek) • 54:56' F. Lukeš  (Petružálek, M. Hanzl)
Sparta
Sestavy:
Machovský (J. Sedláček) – Košťálek, Tomáš Dvořák, Polášek, M. Jandus, Piskáček, Blain, Poizl – Smejkal, Tomášek, Řepík – Sukeľ, V. Růžička, Rousek – Dvořáček, Pech, Forman – Vitouch, Pšenička, Říčka.
Rozhodčí
Lacina, Pražák – Brejcha, Hynek
O2 arena (Praha - Vysočany)
12 351 diváků
Litvínov
Sestavy:
Honzík (Janus) – Ščotka, Jánošík, T. Pavelka, Kudla, Baránek, J. Říha, Kubát – F. Lukeš, V. Hübl, Petružálek – Jarůšek, M. Hanzl, Mahbod – Hedberg, Gerhát, Kašpar – Trávníček, Válek, Jurčík.

Sparta - Litvínov: Řepík zastavil brankostroj bíločerveného celku na osmi brankách, 8:4

Přenos se aktualizuje automaticky

To je ode mě již všechno. Domácí mužstvo nyní nastupuje na svou tradiční děkovačku. Zároveň Vám chci popřát šťastný vstup do nového roku, hodně zdraví a štěstí. U dalšího přenosu, už v roce 2020, se budu těšit. Na počtenou!
Utkání je za námi! Byla to pěkná podívaná, ze které vítězně vzešli domácí sparťané. Za Spartu se ve třetí třetině prosadili Jiří Smejkal, Tomáš Pšenička, Lukáš Pech a naposledy Michal Řepík. Litvínovští skórovali zásluhou Jakuba Petružálka a Františka Lukeše. To je konečný sumář tohoto utkání! Sparťané tedy berou tři body, Litvínovští odjíždí domů bez bodů.
Konec zápasu.
59'
Řepík zastavil brankostroj bíločerveného celku na osmi brankách, 8:4
59:48'
Litvínovskou snahu v obranném pásmu zneškodnil svým dobrým zákrokem hokejkou obránce Polášek, který vyváží kotouč do bezpečné vzdálenosti.
59:19'
Zápas se v klidu dohrává, je jasné, že sparťané zvítězí. Pech zkusil vymyslet přihrávku z pravé strany na modrou čáru, tam nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.
58'
Domácí se snížení nezalekli a v přesilovce se trefil podruhé Pech, 7:4
58:30'
Sparta právě vstřelila branku!
A domácí ještě nemají dost! Po velkém závaru před brankářem Davidem Honzíkem se puk dostal k MICHALU ŘEPÍKOVI, který ho bez větších obtíží poslal do litvínovské branky! Dnes tu máme gólové hody. Asistence: Jiří Smejkal, Adam Polášek.
57:59'
A sparťané dohrají zápas v početní výhodě. Jakub Petružálek (LIT) dostává od rozhodčích dvě minuty za krosček a posedí si dvě minuty na trestné.
57:53'
Sparta právě vstřelila branku!
Ten, kdo dneska přišel do vysočanské arény, rozhodně nelituje! Sparťané nyní zapisují už sedmý gól. Dvořák dostal puk svou přihrávkou na LUKÁŠE PECHA, který bekhendovou střelou překonává Davida Honzíka. Pro sparťanského tahouna je to rovný stý gól v dresu Sparty! Asistence: Robert Říčka, Tomáš Dvořák.
57:09'
Hostům se čas pomalu krátí. Smejkal předvedl své ofenzivní tažení na branku po levém křídle, Honzíkovu klec obtočil, své spoluhráče ale nenašel.
56:33'
Blain si teď počkal na vhodný okamžik a načasoval přihrávku na své spoluhráče do útočného pásma. U branky se snažil dorážet Sukeĺ, ale marně.
55'
Opět udeřili hosté, když se trefil v početní výhodě Lukeš, 6:4
55:42'
Pech nevyhrál buly v obranném pásmu a hosté z toho mohli těžit. Jánošík si křikl na modré o puk, ten také dostal a okamžitě pálil. Machovský nemusel zasahovat.
54:56'
Litvínov právě vstřelil branku!
A Litvínovští ještě žijí! Po Hanzlově přihrávce se puk dostal mezi kruhy na Petružálka, který se neunáhlil a poslal ho na levou stranu FRANTIŠKU LUKEŠOVI a ten již neměl problém zasunout puk do branky! Asistence: Jakub Petružálek, Martin Hanzl.
54:39'
Jánošík poodstoupil na modré čáře, na kruhu byl připraven střílet Petružálek, ale sparťanská čtveřice zatím odolává a nepouští soupeře k brance.
54:09'
Litvínovští znovu odvolávají brankáře! Hübl mezitím střílel z pravého kruhu pro vhazování, Machovský si vyjel a střelu bez problémů zastavil lapačkou.
53:46'
Tomášek vyhrál vhazování před Machovským a vyhodit mohl přes celé hřiště útočník Forman. Sparťané začínají své oslabení nejlépe, jak mohou.
53:39'
Litvínov bude za chvíli mít k dispozici další přesilovou hru. Adam Polášek (SPA) dostává od sudího dvě trestné minuty za sekání. Domácí se musí bránit.
53:12'
Jánošík se odhodlal k velkému sólu až od vlastního brankáře, v útočném pásmu Vervy ho čistě zastavili sparťanští obránci. Puk mají na holích domácí.
52'
Z přesilovky snížil Jakub Petružálek na rozdíl tří branek, 6:3
52:39'
Tomášek vyhrál s přehledem vhazování v obranném pásmu, na druhém konci se ale zasekl puk u mantinelu Řepíkovi a sparťané nemohli pokračovat.
52:28'
Na ledě teď zůstal po nešťastném zákroku jeden z rozhodčích. Nyní už je vše v pořádku. Následuje komerční přestávka a po ní můžeme pokračovat.
52:12'
Litvínovští by ještě rádi přidali jeden gól. Lukáš Válek na pravém kruhu pro vhazování zkusil vystřelit zápěstím, střela hostujícího útočníka šla ale mimo branku.
51'
V oslabení a do prázdné branky usměrnil kotouč Pšenička, 6:2
51:32'
Litvínov právě vstřelil branku!
Tak ještě není hotovo! Litvínovští přeci jen svou přesilovku využívají a korigují stav. Puk se po zmatcích před Machovským dostal na hůl JAKUBA PETRUŽÁLKA, který ho doklepl do branky. Asistence: Adam Jánošík, Lukáš Válek.
50'
Další branka z hole Pražanů, tentorkát se trefil Smejkal, 5:2
50:34'
Sparta právě vstřelila branku!
Litvínovští zkusili hru bez brankáře už nyní, což sparťané hned trestají. TOMÁŠ PŠENIČKA se otočil s pukem v obranném pásmu a poslal ho na branku. Poté už jen bruslil za ním a kontroloval ho svým pohledem. Sparťané míří za vítězstvím. Asistence: David Dvořáček, Jan Piskáček.
49:41'
Po střele Pavelky od modré rozhodčí viděl další nedovolený zákrok. Adam Polášek (SPA) už sedí na trestné za nedovolené bránění. Verva hraje přesilovku.
49:22'
Sparťané jsou i nadále nastěhováni v útočném pásmu. Hosté nyní vyhodili kotouč až na zakázané uvolnění. Hra se tak za malý okamžik vrátí do pásma Vervy.
49:03'
Sparta právě vstřelila branku!
A v hale zní 'Pátá"! Sparťané se dostali do přečíslení tři na jednoho, puk se dostal přes Tomáška a Poláška až na hokejku JIŘÍHO SMEJKALA, který se před brankou již nemýlil! Asistence: Adam Polášek, David Tomášek.
48:13'
Pech nevyhrál buly ve středním pásmu, ale poté alespoň osvobodil svůj tým od případného tlaku. Sparťané nyní střídají své síly na ledové ploše.
47:42'
Forman se snažil vymotat z mezikruží, to se mu také povedlo a Honzík musel řešit další problémy. Střela sparťanského útočníka byla hodně jedovatá.
47:23'
Sparťané nyní dostali svého soupeře pod mírný tlak. Litvínovští hokejisté vyhodili za cenu zakázaného uvolnění, u puku byl dříve obránce Jeremie Blain.
46:58'
Řepík našlápl své motory v obranném pásmu, snažil se přejít do útoku, cestu mu ale zatarasili dva litvínovští obránci, kteří sbírají opuštěný puk.
46:20'
Po šesti vteřinách však sparťanská přesilovka končí. Lukáš Rousek (SPA) jde pykat na trestnou lavici na dvě minuty za vysokou hůl. Následuje hra ve čtyřech.
46:14'
Domácí hráči si vybojovali svou aktivitou další nedovolený zákrok ze strany Vervy. Jiří Říha (LIT) dnes znovu na trestné lavici, tentokrát za faul loktem.
45:37'
A vzápětí se domácí dostali do dobrého tlaku před Davidem Honzíkem. David Tomášek střílel už ze záklonu v mezikruží, litvínovský gólman zasahuje.
44:58'
Machovský posunul kotouč po mantinelu k Řepíkovi a sparťanský kapitán jemnou přihrávkou posílá puk až do středního pásma, kde jsou Litvínovští.
44:13'
Sparťané po delší době v útočném pásmu. Jejich útočné snažení rychle přerušil brankář David Honzík, který si tak na své konto připsal další zákrok.
43:42'
Mikúš udělal dobrý manévr sparťanskému obránci a poté chtěl najít svého spoluhráče před brankou. Domácí hráči ale včas litvínovského útočníka odzbrojili.
43:16'
Sparťané chtěli jít dopředu. Tomášek a Řepík čekali na přihrávku od svých obránců na útočné modré čáře, kotouč však nikdo nezachytil, píská se další icing.
42:59'
Hüblova formace trochu zatlačila domácí do jejich obranného pásma a sparťané se vzápětí rozhodli, že raději kotouč pošlou na zakázané uvolnění.
42:29'
Vyloučený Piskáček je zpátky na ledové ploše a sparťané se mohou soustředit opět také na útok. Lukáš Pech obtěžoval litvínovského beka, bez úspěchu.
41:31'
Litvínovští si teď neporozuměli ve své rozehrávce a rozhodčí píská zakázané uvolnění. Tuto početní výhodu si hosté rozhodně za rámeček nedají.
41:14'
Menší zmatek před Machovským vyřešil Sukeĺ vyhozením do obranného pásma Vervy. Domácí hokejisté se zatím brání v oslabení na jedničku.
40'
Ranou od modré zvýšil na rozdíl dvou branek Polášek, 4:2
40:42'
Hosté sice vyhráli vhazování v útočném pásmu, ale sparťané se následně osvobozují a litvínovští hráči musí začít opět až od branky Davida Honzíka.
40:27'
V první minutě třetí třetiny je vyloučen obránce Jan Piskáček (SPA) na dvě minuty za nedovolené bránění. Litvínovští budou hrát další přesilovou hru.
40:09'
Vhazování tentokrát vyhráli hosté. Lukáš Kašpar po buly jen nahodil kotouč za branku Machovského. Sparťané následně donutili brankáře Honzíka k zákroku.
40:01'
Začala třetí třetina.
Hráči jsou již připraveni na ledové ploše. Třetí část začíná už za chvíli.
Další třetina začne přibližně v 20:36 hodin.
Prostřední dějství, neboli spíše divočina, je za námi. Litvínovští šli nejprve do vedení zásluhou Lukáše Kašpara, ale poté nastala třígólová smršť domácích. Postupně se prosadili Michal Řepík, Lukáš Pech a zatím posledním střelcem v utkání je Adam Polášek. Podaří se hostům v závěrečné třetině ještě zdramatizovat dnešní duel?
40'
Ranou od modré zvýšil na rozdíl dvou branek Polášek, 4:2
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:36'
Domácí rozjeli v útočném pásmu další kolotoč přihrávek. Sukeĺ se vymanil u mantinelu a následně ohrozil Honzíka, který zasáhl svou vyrážečkou.
39:09'
Sparta právě vstřelila branku!
Poté se ale už kotouč třepetá v Honzíkově síti! Tomášek posunul puk na ADAMA POLÁŠKA, který svou ranou od modré čáry překonal Honzíka počtvrté v tomto utkání. Asistence: David Tomášek.
38:39'
Sparťané mohli vést o dvě branky. Tomášek z pravého kruhu pro vhazování ale nastřelil jen tyčku Honzíkovy branky. Škoda pro Spartu.
38:04'
Říčka byl v dobré pozici na střelu, do hokejky mu ale plácl jeden z litvínovských hráčů. Poté je pískán faul Tomáše Pavelky (LIT) – vysoká hůl.
37:28'
Po vhazování ve středním pásmu Piskáček po přihrávce od Pecha chtěl rozjet další akci. Domácí však zradilo zpracování při přechodu modré čáry.
36:45'
Machovský sice dokázal zkrotit kotouč svými betony, ale následně mu kotouč vypadl. Celou situaci zachránil svým pohotovým pohybem Smejkal. Výtečný zákrok.
35:59'
Honzík vyjel z branky a chtěl pomoct obráncům. U puku byl ale dříve Tomášek, který našel své spoluhráče v dobré pozici, hostující gólman vyráží.
35:49'
Hra se teď přelévá ze strany na stranu. Nejprve musel zasahovat Honzík, krátce nato šel do akce také brankář Matěj Machovský. Komerční přestávka.
34:34'
Velká možnost pro domácí! Miroslav Forman našlápl ve středním pásmu, ale sám proti Honzíkovi se svou ranou na vyrážečku neuspěl!
33:46'
A Litvínovští náročné chvilky v obranném pásmu přečkali. Nyní ještě čekal na přihrávku u bližší tyčky Rousek, puk byl ale neposedný a skončil v rohu hřiště.
32:57'
Hosté už hrají ve čtyřech. Mezitím Tomášek nabíjel kalibr Poláškovi, který neváhal a ihned zkusil vystřelit. Puk však přes clonu hráčů k Honzíkovi nedoputoval.
32:24'
A sparťané to zjevně zkouší ze všech pozic. David Tomášek střílel od modré, rána mu příliš nesedla a Honzík měl po delší době jednodušší zákrok.
32:11'
Po další kombinaci v útočném pásmu střílel Smejkal, Honzík opět zasáhl. Litvínovský brankář působí jistě a nevypadávají z něj puky na případné dorážky.
31:59'
Domácí vyhráli vhazování v útočném pásmu a ihned zahrozili. Polášek se opřel do střely na modré čáře, rána však byla velmi nepřesná a skončila vedle.
31:37'
A pozor! Sparťané budou hrát dvojnásobnou početní výhodu. Hosté totiž špatně střídali a půjdou pykat na lavici hanby. Trest odpyká Ondřej Jurčík (LIT).
31:32'
Velká možnost pro domácí. Miroslav Forman inkasoval velmi přesnou přihrávku do mezikruží, napoprvé puk netrefil, napodruhé ho poslal mimo branku.
30'
Domácí šli do vedení, když se z pravé strany trefil Pech, 3:2
30:27'
A sparťané mají možnost svému soupeři odskočit. Jiří Říha (LIT) dostává dvouminutový trest za napadení na Lukáš Pecha. Domácí hrají přesilovku.
30:12'
Pavelka udržel kotouč před napadajícím Rouskem a litvínovští hráči šli do útoku. Domácí ale byli ve středním pásmu dobře připraveni a puku se zmocnili.
29'
Michal Řepík předvedl krásné natlačení před brankáře a vsítil branku, 2:2
29:52'
Sparťané chtějí přidat ještě další branku. Růžička se snažil sklepnout puk ze vzduchu do branky, svůj záměr ale nedokonal. Brankář Honzík zasáhl včas.
29:19'
Sparta právě vstřelila branku!
A sparťané jsou znovu ve vedení! LUKÁŠ PECH dostal přihrávku do jízdy na pravé křídlo, odkud velmi přesnou ranou na vzdálenější tyč nedal Honzíkovi šanci zasáhnout. Asistence: Jan Košťálek, Robert Říčka.
28:35'
Sparťané se znovu dostali do útočného pásma. Růžička po přihrávce od Rouska hledal ještě najetého Košťálka, jeho slabá střela zápěstím neměla úspěch.
28:09'
Sparta právě vstřelila branku!
A máme znovu vyrovnáno! Tomášek v přečíslení tři na dva nahrál kotouč do křídla MICHALU ŘEPÍKOVI, jenž se natlačil před branku a se štěstím procpal puk pod brankářem Davidem Honzíkem. Litvínov si vzal ještě trenérskou výzvu, ale k porušení pravidel v brankovišti nedošlo. Ve Vysočanech začínáme od začátku! Asistence: David Tomášek, Jiří Smejkal.
27:54'
František Lukeš vybojoval pro svůj tým puk ve středním pásmu, Petružálek chtěl pokračovat do útoku, celou litvínovskou akci zastavil svou holí Tomášek.
27:19'
Piskáček nahrál na své spoluhráče v pásmu, kteří ale tečovali kotouč mezi diváky do hlediště. Rozhodčí znovu přerušuje hru. Buly ve středním pásmu.
26:59'
Baránek to měl na dlouhou hokejku a puk tedy nezpracoval. Následně se Litvínovští chtěli rychle dostat přes útočnou modrou čáru, sudí píská ofsajd.
26:08'
Rousek zrušil svým bruslením za kotoučem signalizovaný icing, avšak kotouč k Sukeĺovi už nedoputoval. Domácí jsou s pukem ve středním pásmu.
25:57'
Litvínovští rychle přešli do útočného pásma a domácí se museli znovu bránit. Sparťanský brankář přerušil hru a následovat bude buly po jeho pravici.
25:23'
Domácí se chtěli zabydlet v útočném pásmu, do jejich nadějné souhry se vložil útočník Hanzl a vyvezl kotouč alespoň do středního pásma. Týmy střídají.
24:43'
Teď už to bylo pro sparťany nebezpečnější. Lukáš Kašpar obdržel přihrávku do jízdy na levý kruh a snažil se zakončit. Machovský zasahuje svými betony.
24:25'
A na základně zkoumání situace brankovým rozhodčím gól neplatí, jelikož puk nepřešel celým objemem brankovou čáru. Verva tedy vede stále o jeden gól.
24:25'
Verva se dostala do přečíslení dva na jednoho a poté vstřelila branku. Akce je opět zkoumána u videa a na konečný verdikt si musíme počkat.
24:15'
Na přihrávku Sukeĺa si najel před branku Lukáš Rousek, puk však byl příliš moc rychlý a Honzík nemusel zasahovat. Kotouč následně končí pro hosty v bezpečí.
24:06'
Hosté hrají v pěti a kombinují před Machovským. Petružálek ve spolupráci se svým obráncem dokázal poslat kotouč na branku, hra je přerušena.
23'
V oslabení se prosadil Lukáš Kašpar a hosté jdou do vedení, 1:2
23:35'
Sparťané chtějí rychle odpovědět, ale zatím se jim to nedaří. Smejkal hledal na modré čáře své obránce, ti už ale byli v jízdě vzad a k puku se nedostali.
22:54'
Litvínov právě vstřelil branku!
To jsou věci! Ve vysočanské aréně se Litvínov ve vlastním oslabení ujímá poprvé v tomto zápase vedení! Jarůšek vyslal střelu z kruhu, kterou Machovský vyrazil a k puku se poté dostal LUKÁŠ KAŠPAR, jenž zavěsil. Asistence: Richard Jarůšek.
22:23'
Tomášek neudržel kotouč za brankou hostí a dopředu mohl pádit Martin Hanzl. Litvínovský útočník ve vlastním oslabení zaměstnal sparťanskou obranu.
21:57'
A rozhodčí po poradě u videa gól neuznávají, jelikož Lukáš Pech zřejmě úmyslně kopl kotouč do branky. Stav dnešního zápasu tak zůstává stejný.
21:57'
Nejprve Blain tvrdě pálil od modré čáry, ale následně domácí vstřelili gól! Celá situace je zkoumána u videa, zda se jednalo o branku.
21:20'
Domácí si zahrají další přesilovku. Obránce hostí Jiří Říha (LIT) vyfasoval od sudích dvě trestné minuty za držení hole. Litvínov bude hrát v oslabení.
21:11'
Rousek bruslil za pukem do útočného pásma, u puku byl však dříve litvínovský obránce. Následně Honzík přerušuje hru, bude se vhazovat po jeho levici.
20'
Dvě vteřiny před koncem třetiny rozvlnil síť Říha, 1:1
20:43'
Honzík teď v obranném pásmu Vervy pomohl svým obráncům s jejich rozehrávkou, daleko se však hosté nedostali. Domácí dobře zajistili střední pásmo.
20:06'
Úvodní vhazování zvládli stejně jako v první třetině domácí, kteří chtěli založit útok po pravé straně. Smejkalova přihrávka ale nebyla moc přesná.
20:01'
Začala druhá třetina.
Hráči jsou již zpět na ledové ploše. Druhá třetina začíná za malý okamžik!
Další třetina začne přibližně v 19:26 hodin.
Úvodní třetina je za námi. Viděli jsme v ní napínavý hokej, který zatím přinesl dvě branky. Za domácí se prosadil po pěkné střele od modré Jan Košťálek, Litvínov spasil na konci první třetiny obránce Jiří Říha. Oba góly tedy vstřelili obránci a my uvidíme, jestli se podaří ve druhé třetině skórovat také útočníkům.
20'
Dvě vteřiny před koncem třetiny rozvlnil síť Říha, 1:1
20:00'
První třetina skončila.
19:59'
Litvínov právě vstřelil branku!
Neuvěřitelné! Litvínov najel do útočného pásma a zkusil vystřelit. Baránek posunul kotouč po modré čáře na JIŘÍHO ŘÍHU, který svou ranou prostřelil necelé dvě vteřiny před koncem třetiny brankáře Machovského. Asistence: Marek Baránek, Jakub Petružálek.
19:30'
V momentě, kdy naskočil zpět do hry obránce Piskáček, chtěl zkusit své štěstí Jarůšek. Machovský se nenechal rozhodit a puk krotí svými betony.
19:12'
Jarůšek bruslil k puku do mezikruží, blíže k němu byli sparťanští obránci, kteří následně posílají puk do středního pásma. Hra je znovu přerušena.
18:13'
Teď už to bylo o něco lepší. Petružálek dostal puk do jízdy na pravý kruh a okamžitě vypálil. Střela byla velmi dobrá, akorát šla o pár centimetrů vedle branky.
17:52'
Úvod oslabení sparťané zvládají dobře. Tomášek vyhrál vhazování a jeho práci dokonal Jandus, který poslal kotouč svým výhozem až za branku Honzíka.
17:29'
Další vyloučení na straně domácích. Právě Jan Piskáček (SPA) půjde pykat na trestnou lavici za krosček. Litvínovští si zahrají další přesilovou hru.
17:02'
Pech vyhrál buly v pásmu, ale Piskáček prohrál osobní souboj u mantinelu. K puku se tedy dostal Válek, který ale svou ranou Machovského nepřekonal.
16:43'
Domácí nahodili na brankáře Honzíka, ke kterému jel také Dvořáček. Litvínovský gólman se přesto rozhodl vyklepat puk z rukavice a nechtěl přerušení.
15'
Jan Košťálek prostřelil Honzíka od modré čáry, 1:0
15:57'
Další akce domácích. Sukeĺ nabral směr Honzíkova branka a střelou z levého kruhu prověřil pozornost litvínovského brankáře, který vyráží puk do rohu.
15:28'
Domácí si teď přihráli rukou, a proto útočník Lukáš Rousek nemohl dále pokračovat dopředu na branku. Bude následovat vhazování ve středním pásmu.
15:22'
Litvínov ale nechce zůstat pozadu. Hanzl kombinoval se svými spoluhráči na levém kruhu pro vhazování, Machovský nakonec musel zasahovat.
14:36'
Sparta právě vstřelila branku!
Teď už to ale domácím vyšlo skvěle! Růžička podržel kotouč na pravém kruhu a poté nabil JANU KOŠŤÁLKOVI, který nekompromisní ranou posílá domácí do vedení! Asistence: Vladimír Růžička, Jeremie Blain.
14:12'
Růžička na úvod přesilovky nezvládl vhazování v útočném pásmu a Jánošík okamžitě osvobozuje svůj tým. Blain nyní zaváží kotouč středem do pásma.
13:54'
Po komerční přestávce si přesilovou hru vyzkouší také sparťané. Richard Jarůšek (LIT) totiž vyhodil puk mezi diváky a odsedí si dvě trestné minuty.
13:13'
A domácí znovu ukazují svou sílu v oslabení. Košťálek teď nadvakrát dokázal poslat puk až za brankáře Davida Honzíka, který odklidil puk do rohu.
12:46'
Málem jsem to zakřikl! Jakub Petružálek střílel od modré čáry tvrdým příklepem, puk putoval za brankovou čáru, Machovský stačil krýt.
12:22'
Hostům se zatím nedaří na delší čas usadit se před Machovským. Sparťané nyní opět vyhodili kotouč až do středního pásma a okamžitě střídají.
11:39'
A je tu první vyloučení zápasu. Na svědomí ho má útočník Lukáš Rousek (SPA), který se provinil držením. Litvínovští si zahrají první přesilovou hru.
11:13'
Dvořák se teď trochu kočkoval s jedním z Litvínovských mimo hru. Oba hráči jsou již mimo kontakt. Mezitím Smejkal neuspěl svým pokusem v útočném pásmu.
10:34'
Řepík si teď hezky proklestil cestu mezi litvínovskými beky, ale ti byli opět včas připraveni na svém místě a domácímu útočníkovi puk hned sebrali.
09:53'
Dvořáček ukradl hostům kotouč v obranném pásmu, ale Pech udělal chybu na obranné modré čáře. Puk se tedy podařilo vyvést až zásluhou Formana.
09:35'
Hübl měl na hokejce úvodní gól tohoto utkání. Litvínovský veterán si sjel do mezikruží, odkud vyslal nepříjemnou ránu. Machovský znovu bezchybný.
09:12'
Růžička zvládl vhazování, ale domácí opět nestačili vyvézt kotouč včas. Petružálek se snažil hledat své spoluhráče před brankou, ale nepovedlo se.
08:59'
Tomášek prohrál vhazování ve středním pásmu a hosté byli opět nastěhováni v útočném pásmu. Machovský pomohl svým bekům s rozehrávkou.
08:52'
Po první komerční přestávce v tomto utkání se k puku dostal útočník Hanzl, jenž poslal puk přesně na modrou čáru. Machovský musel likvidovat další ránu.
08:44'
Dobrá možnost pro Litvínov. Sparťané se nedokázali dostat ven z obranného pásma a Machovský musel řešit další nepříjemnou střelu z kruhu.
08:06'
Velká šance také na domácí straně. Vitouch sice ještě nezpracoval puk na svou hokejku, blíže ke kotouči měl Dvořáček, který také netrefil.
07:54'
Další šance litvínovského týmu. Hedberg vykombinoval skvělou pozici pro Lukáše Kašpara, který svou střelou z mezikruží jen nastřelil brankáře Machovského.
07:25'
Růžička vyhrál vhazování v obranném pásmu, ale sparťané přesto puk ztratili. Říha se odhodlal vystřelit od modré čáry, Machovský se jen ohlédl.
06:53'
Sparťané se nedostali do útočného pásma a další protiakci se snažil rozjet Košťálek. Proti přesile v pásmu neměl šanci na úspěch a puk má Litvínov.
05:52'
Na opačné straně kluziště se zase činila litvínovská řada Trávníček si už najížděl do prostoru na pravý kruh, puk byl však už příliš moc neposedný.
04:57'
Vitouch ještě bojoval o puk v útočném pásmu, před ním ale dobře zahráli litvínovští obránci, kteří zatím moc prostoru sparťanským hráčům nedopřávají.
04:37'
Tomášek opět v akci. Sparťanský útočník tentokrát dobře přihrál na rozjetého Formana, který chtěl jít k Honzíkovi, chyběla mu však podpora spoluhráčů.
04:28'
Tomášek z vlastního pásma zkusil založit rychlou akci dopředu, sparťané se však do útočného pásma nakonec nedostali a rozhodčí následně píská ofsajd.
03:39'
Machovský musel opět zasahovat. Richard Jarůšek využil špatného střídání domácích a střelou z pravého kruhu zaměstnal domácího brankáře, který zasahuje.
03:23'
Hosté v posledních minutách hry tlačí a sparťané jen vyhazují puky do středního pásma. Kašpar se snažil přihrát na spoluhráče, kterého zablokoval Řepík.
02:28'
Hra se teď trochu rozproudila. Jánošík udělal velký oblouk v útočném pásmu kolem sparťanské branky a poté vystřelil. Rána byla dobrá, ale šla mimo.
02:05'
A další akce hostujícího celku. Hedberg s pukem na hokejce vystřelil z levého kruhu pro vhazování, Machovský nastavil svoje rameno, střela šla vedle.
01:22'
Domácí uklidňují hru u své branky. Polášek s Jandusem teď chybovali v rozehrávce a jejich zaváhání mohl potrestat Kašpar. Machovský ve střehu.
00:52'
Na druhé straně bylo k vidění menší přečíslení. Jarůšek chtěl posunout kotouč od mantinelu až před Machovského, tam však nikdo z hostů nebyl.
00:11'
Úvodní vhazování vyhráli domácí hokejisté, kteří se snažili rychle přejít do útočného pásma. Obránce Dvořák hledal vepředu kapitána Řepíka, ale neúspěšně.
00:01'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

HC Sparta Praha: Machovský (J. Sedláček) – Košťálek, Tomáš Dvořák, Polášek (A), M. Jandus, Piskáček (A), Blain, Poizl – Smejkal, Tomášek, Řepík (C) – Sukeľ, V. Růžička, Rousek – Dvořáček, Pech, Forman – Vitouch, Pšenička, Říčka.

HC VERVA Litvínov: Honzík (Janus) – Ščotka, Jánošík (A), T. Pavelka, Kudla, Baránek, J. Říha, Kubát – F. Lukeš, V. Hübl (C), Petružálek – Jarůšek, M. Hanzl (A), Mahbod – Hedberg, Gerhát, Kašpar – Trávníček, Válek, Jurčík.

Rozhodčí: Lacina, Pražák – Brejcha, Hynek.
Aktéři dnešního utkání i za doprovodu rozhodčích vyjíždí zpátky na ledovou plochu. Všichni už jsou připraveni na svých místech, můžeme jít na to!
Kapitánské céčko na domácí straně dnes oblékne Michal Řepík, Litvínov z pozice kapitána povede do dnešního utkání veterán a zkušený lídr Viktor Hübl.
Dozněla už sparťanská hymna a ke slovu se dostává moderátor. Následovat bude nové promo video Nezastavíš a poté už sestava domácího celku.
Hráči už opustili ledovou plochu a naposledy před dnešním zápasem zamířili do svých kabin. Nyní na led vyjíždí rolba, která upraví kluziště v aréně.
Ve sparťanské brance se dnes od začátku duelu představí Matěj Machovský, který v předchozích dvou utkáních absentoval. První obranný pár tvoří dvojice Jan Košťálek a Tomáš Dvořák. Na pozici sedmého beka bude připraven Daniel Poizl. Ve třetí útočné formaci po boku Pecha a Formana naskočí David Dvořáček. Do čtvrté lajny se tak vrací David Vitouch.

Litvínovští trenéři ponechali své složení sestavy z posledního duelu s Libercem. V brance bude k dispozici David Honzík, druhý brankář je dnes připraven Jaroslav Janus. Obranné i útočné řady zůstávají neměnné, Adam Jánošík opět figuruje v prvním obranném páru. Centr Viktor Hübl znovu povede křídla Lukeše a Petružálka z první útočné formace.

Nikdo z týmů nemá na své soupisce pro dnešní zápas třináctého útočníka. Takto tedy trenéři poskládali své hráčské složení do boje.
Ještě jednou všem hokejovým příznivcům přeji krásný pondělní podvečer. Už za malý okamžik oba týmy vyjedou na rozbruslení, my si mezitím pojďme nyní představit sestavy pro dnešní napínavý duel.
Příjemný pondělní podvečer z Prahy. Tipsport extraliga dnes roztáčí své 32. kolo a my se společně zaměříme na duel Sparty s Litvínovem, který se odehraje v pražské O2 areně. Utkání startuje v 18:30 hodin, buďte u toho. Podaří se nyní Litvínovu vyloupit vysočanskou arénu?
VZÁJEMNÉ ZÁPASY 2019/2020

6. kolo: Sparta – Litvínov 5:4p
19. kolo: Litvínov – Sparta 3:4p

Bilance vzájemných duelů Sparty s Litvínovem je v této sezoně nakloněná na stranu rudých. Pražané zvítězili v obou případech, avšak pokaždé se muselo prodlužovat. V hlavním městě se domácí radovali 5:4 a v odvetě na severu Čech 4:3. Celkem tedy čtyři body mají na kontě sparťané, Litvínovští uzmuli dva. Zapíší Černožlutí první výhru nad Spartou v této sezoně nebo znovu padnou?
KANADSKÉ BODOVÁNÍ/STATISTIKY

Jiří Smejkal (10+14; 30 zápasů)
Michal Řepík (11+12; 27 zápasů)
Vladimír Růžička (8+10; 25 zápasů)

Jakub Petružálek (6+19; 29 zápasů)
Richard Jarůšek (14+9; 31 zápasů)
Viktor Hübl (10+8; 31 zápasů)
HC VERVA LITVÍNOV

12. místo, 35 bodů, skóre: 84:103
Aktuální forma: V, V, P, V, P

Litvínovští hokejisté chtějí napravit předchozí sezonu a získat lepší místo. Začátek sezony nevyšel úplně podle představ, když v září vyhráli pouze otevírací duel proti Brnu. Po následné sérii pěti porážek v řadě se mužstvo nastartovalo k lepším výkonům a začalo vyhrávat. Mezi slabší období patří kromě toho již listopad, kdy Litvínov vyhrál dvakrát a musel se před svými protějšky sklonit.

V prosinci je to trochu odlišná písnička. Ne, že by Verva válcovala soupeře, ale trpělivým hokejem se snaží uspět a zaskočit svého protivníka. Parta kolem tahouna Jakuba Petružálka začala hrát více v útočném pásmu a ofenziva se stala být pro soupeře už velkou výstrahou. Naposledy Litvínovští bojovali s Libercem, kterému sice podlehli, ale z utkání si jistě přenesou hodně pozitiv nyní na Spartu.

28. kolo: Plzeň – Litvínov 6:2
29. kolo: Litvínov – Pardubice 4:3sn
31. kolo: Litvínov – Liberec 3:4
HC SPARTA PRAHA

2. místo, 58 bodů, skóre: 102:76
Aktuální forma: V, P, V, P, P

Pražané měli v první polovině soutěže skvělou formu, díky které se několik kol drželi na čele extraligového pelotonu. Vinou příliš neoslnivých výkonů v prosinci sparťané z posledních sedmi utkání vytěžili pět bodů, navíc ztratili prvenství v celkové tabulce. Ofenziva se mírně zasekla, přitom v tabulce vstřelených branek sparťanští hráči překročili přes rovnou stovku gólů.

V duelech na ledě Komety Brno a Hradce nezazářila obrana, která dohromady inkasovala deset branek. Svěřenci Uweho Kruppa tak rozhodně mají na čem pracovat a co zlepšit už do nadcházejícího zápasu s Litvínovem. Malým plusem je to, že se týmu podařily vylepšit přesilové hry. Za poslední tři zápasy Pražané zužitkovali čtyři a v tabulce poskočili na horní příčky.

Poslední tři zápasy:
29. kolo: Sparta – Třinec 3:2
30. kolo: Kometa – Sparta 5:3
31. kolo: Hradec – Sparta 5:2
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.


Tabulka 2020/2021
Z V VP PP P Skóre B
1. Liberec 1 1 0 0 0 7:1 3
2. Mountfield 1 1 0 0 0 5:1 3
3. Olomouc 1 1 0 0 0 4:1 3
4. Plzeň 1 1 0 0 0 5:3 3
5. K. Vary 1 1 0 0 0 3:2 3
6. Brno 0 0 0 0 0 0:0 0
7. Třinec 0 0 0 0 0 0:0 0
8. Litvínov 0 0 0 0 0 0:0 0
9. Vítkovice 0 0 0 0 0 0:0 0
10. M. Boleslav 1 0 0 0 1 2:3 0
11. Sparta 1 0 0 0 1 3:5 0
12. Zlín 1 0 0 0 1 1:4 0
13. Č. Budějovice 1 0 0 0 1 1:5 0
14. Pardubice 1 0 0 0 1 1:7 0
  • Generali Play-off
  • Předkolo Generali Play-off
  • Sestup
Články odjinud