Tipsport Extraliga - Základní část - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vítkovice : Brno - 15. listopadu 2019   17:30

Vítkovice
43:31' P. Zdráhal (Dej, Trška) • 44:49' Š. Stránský (P. Zdráhal) • 52:52' Roberts Bukarts (P. Zdráhal) • ' Roberts Bukarts
4:3
(0:1, 0:2, 3:0 - 0:0)

1:0 (SN)

Brno
08:19' Plekanec  (Pyrochta, Hruška) • 22:36' Zaťovič  (Svačina, P. Holík) • 31:18' Pyrochta  (Plekanec, Hruška)
Vítkovice
Bejček, Stano – Hynek, Klouček
Ostravar aréna
4 923 diváků
Brno

Vítkovice - Kometa Brno: Rozhodující nájezd proměnil ve 4. sérii Bukarts, 4:3 po sn

Osmnácté kolo je úspěšně za námi. Kometa si během dvou třetin vypracovala slibné tříbrankové vedení z přesilovek a leckterý domácí fanoušek by si na svůj tým už nevsadil ani zlámanou grešli. Vítkovičtí ale nastoupili do třetí třetiny jako vyměnění, snažili se tlačit svého soupeře a brzy vykřesali jiskřičku naděje (která byla v samotném závěru druhé třetiny po neuznaném gólu Baláže už zašlapána) v podobě branky Zdráhala. Zhruba po minutě hry se trefil Stránský a i celá Ostravar aréna se náhle dostala do varu a diváci tlačili svůj tým k vyrovnání. Brňané začali tvořit hrubky a domácí měli více prostoru na svou zlepšenou hru. Zhruba sedm minut před třetí sirénou srovnával za domácí Bukarts a začínalo se odznova. Ani jeden z gólmanů nehodlal povolit, a tak se zápas dostal do prodloužení, ve kterém bylo znát, že vítkovičtí chtějí uspět přece jen více a dokonat tak parádní obrat zápasu. To se nepodařilo a došlo na samostatné nájezdy, ve kterých se stal jediným úspěšným vykonavatelem domácí Bukarts, který tak vystřelil pro svůj tým důležitý prémiový bod.¨
Z Ostravy je to tedy pro dnešek už vše, mějte příjemný zbytek večera a užijte si podle svých představ začínající víkend. Budu se těšit znovu brzy na počtenou.
Nejlepší hráči utkání:
HC Vítkovice Ridera – PATRIK ZDRÁHAL
HC Kometa Brno – JAN HRUŠKA
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Vítkovice Ridera.
Autorem vítězné branky je ROBERTS BUKARTS.
Chtějí-li hosté pomýšlet na dnešní úspěch, musí Orsava překonat Svobodu. Orsavova jízda ale úspěchem nekončí a Svoboda v brance začíná slavit – 1:0.
Pátým domácím hráčem je Zdráhal, ten se rozjel na Vejmelkovu klec rychle, a stejně rychle vystřelit, Vejmelka byl ale na místě – 1:0.
Jako čtvrtý v pořadí se k puku staví Svačina, ten ale při svém pokusu puk příliš nadzvedl a zdá se, že se puk odráží do břevna vítkovické klece – 1:0.
Vítkovice sázejí na Bukartse, ten se rozjel velmi pomalu, dostal se do kruhu a z něho se protáhl před branku, položil si Vejmelku a poslal puk do odkryté části klece – 1:0.
Jako třetí pojede za hosty Holík, který jel také pomaleji, jeho střela byla ale sražena Svobodovým betonem nebo holí vysoko nad branku -. 0:0.
Za vítkovické pojede Roman, jeho střela na lapačku ale do branky neprošla – 0:0.
Hosté vysílají do boje Lva, ten zpomalil a čekal na pohyb Svobody, který jej měl ale přečteného – 0:0.
Za domácí se k puku staví Stránský, ten chtěl zakončit mezi betony, ale tuto část měl Vejmelka pokrytou – 0:0.
Za hosty jako první pojede Zaťovič, ten se rozjel velmi rychle na Svobodovu klec, ale zakončuje jen do jeho betonů – 0:0.
Jako první jede Schleiss, rozjel se pomaličku, vyzkoušel kličku ale neuspěl – 0:0.
Samostatné nájezdy začínají, jako první pojedou domácí.
Střely na branku:
1/3 – 10:13
2/3 – 10:11
3/3 – 17:14
prodloužení – 4:1

Celkem – 41:39
65'
Rozhodující nájezd proměnil ve 4. sérii Bukarts, 4:3 po sn
65'
Pěstní souboj předvedl Plekanec se Šidlíkem v závěru prodloužení
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:58'
Domácí Šidlík je potrestán na dvě minuty za držení a 2+10 minut za hrubost dvouminutový trest odpyká Baláž, hostující Plekanec vyfasovat trest na 2+10 minut za hrubost.
64:58'
Brno se vydalo do jednoho z posledních útoků v tomto prodloužení, bude se vylučovat na straně domácích, ale až poté, co se poperou vítkovický Šídlík a hostující Plekanec.
64:46'
Orsava nedal v rohu šanci Lakatošovi a obral ho o puk, brňané toho ale nedokázali využít, protože o něj záhy\ přišli a vítkovičtí se ženou do útoku.
64:42'
Vhazování vyhráli hosté a protahují se do útoku.
64:33'
Oddechový čas pro tým trenéra Petra.
64:08'
Domácí se drželi v pásmu, Krenželok se dostal do těsné blízkosti branky, ale vystřelil jen do gólmana.
63:18'
Zaťovič nahrával u domácí branky do území nikoho, domácí se tak mohli bez práce přesunout s pukem do útoku.
63:06'
Němec rozehrává zpoza své branky.
62:52'
Bukarts viděl v kruhu volného Kvasničku, ale jeho střela do branky nezapadla.
62:36'
Vítkovice mají stále puk pod kontrolou.
61:50'
Domácí v pásmu, efektní skluz předvedl Bartejs a zabránil tak přihrávce domácí dvojici u branky.
61:32'
Vítkovičtí střídali a zahajují od své klece.
60:42'
Bukarts si najížděl se Stránským, ale ten nedokázal přehodit Němce ležícího na ledě.
60:17'
Domácí se vymanili od své branky a míří k Vejmelkovi.
60:01'
1/3 – 10:13
2/3 – 10:11
3/3 – 17:14
60:00'
59:57'
U domácí klece se neprosadil Hruška ve spolupráci s Pláškem.
59:48'
Vítkovice v plném počtu.
59:44'
Domácí celkem v klidu vyhazují puky ze své obranné třetiny, Kometě se nedaří usadit se a rozehrát kolotoč.
58:49'
Brňané se nyní drží v pásmu a okupují domácí branku, Němec, Zaťovič ani další ale nedokáží trefit místo ve vítkovické brance.
58:04'
Vítkovičtí vyhazují kotouč, pouští se za ním Schleiss, ale spíše jen z taktických důvodů.
57:48'
Hosté mohou rozhodnout, za obrovského pískotu fanoušků je na trestnou lavici odeslán domácí Krenželok za hrubost.
57:40'
Boj o kotouč v rohu u domácí branky, Vejmelka může na pár chvil vydechnout.
57:07'
Zakázané uvolnění pro Kometu, Plekanec musí zpět na střídačku, ale nelíbí se mu to a pokřikuje na rozhodčí.
57:01'
Na domácích je vidět, jak se jim zlepšená hra líbí a jak moc chtějí strhnout vedení na svou stranu.
56:31'
Hostující gólman schovává puk ve výstroji, bude se vhazovat po jeho pravici.
56:23'
Kotouč se ocitá mimo hrací plochu, vhazuje se před útočnou modrou Vítkovic.
56:08'
Trška se protáhl k brance, ale od mantinelu nastřeluje jen Vejmelku, na dorážku není nikdo z hráčů v bílém dresu nablízku.
55:39'
Domácí se dostávali do pásma a Krenželok se rázem ocitá na zemi, zatímco se hosté přesunují k domácí brance, Krenželok se zvedá a chce si vyřídit účty, uštědřuje jeden políček Pyrochtovi. Vše se ale obejde bez trestu, jen s domluvou domácímu bekovi.
55:16'
Oba týmy střídají, hosté mají puk ve svém držení.
54:48'
Roman operuje za Vejmelkovou klecí, hosté se snaží obrat jej o puk.
54:27'
Další ofsajd pro vítkovické.
54:15'
Svoboda si připsal další důležitý zákrok z pohledu domácích, Zaťovič se radoval nemohl.
53'
Bukarts střelou pod pravou horní tyč Vejmelkovy brány srovnal na 3:3
53:59'
Werbik byl trochu z úhlu, když vystřelil na branku hostů, Razgals chtěl puk sklepnout ze vzduchu do branky, ale nepodařilo se.
53:46'
Výtisk dostal puk na modrou, chvíli vyčkával a poslal ho do útočného pásma, je ale pískán ofsajd.
53:27'
Vhazuje se po Vejmelkově levici.
52:52'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Je vyrovnáno!!! Vítkovičtí se drželi u hostující branky, Zdráhal nahrával zpoza branky mezi kruhy, kam si nacouval ROBERTS BUKARTS a poslal puk na Vejmelkovu lapačku – 3:3. Asistence: Patrik Zdráhal.
52:23'
Hosté se rozjeli s pukem k domácí brance, ale ten už mají pod kontrolou Vítkovičtí.
52:10'
Trška naskakuje na led z trestné lavice a podporuje útočnou akci Vítkovic, Mallet se dral do branky, ale Vejmelku nepřekonal.
51:37'
Svoboda eliminoval všechny střely hostů za pomocí svých spoluhráčů, ti znovu vyrážejí do pásma.
51:09'
Hraje se ve středním pásmu.
50:41'
Vítkovičtí se zatím brání úspěšně, daří se jim držet puk dál od Svobody.
50:16'
Mallet vypíchl svým soupeřům puk a vystartoval do pásma, probil se mezi dvěma couvajícími hráči, znovu se dostal k puku až si ho musel Němec u mantinelu přidržet a dát tak šanci spoluhráčům na zpracování kotouče.
50:02'
Hosté se rychle dostali do pásma, Trška zatáhl za záchrannou brzdu ve formě hákování a bude pykat.
49:36'
Brňané v pásmu, Pyrochtova střela od modré se odrazila od Svobody, Plekanec ale prostor pro dorážku nedostal,
48:46'
Vhazování u Vejmelky vyhráli hosté, ale jejich útok ovoce nepřinesl, domácí se tedy vracejí zpět k brance Komety.
48:31'
Před domácí klecí zůstává ležet hostující Orsava, který byl zřejmě sestřelen svým spoluhráčem. Po chvíli se zvedá a sám bez hokejky odjíždí pomalu na střídačku.
48:15'
Domácí na skok v pásmu, ale jejich akce končí za brankou, Kometa se bleskově přesunula zpět do útoku, Orsava posílá kotouč přímo do Svobodovy lapačky.
47:35'
Kometa nehodlá ztratit křehké vedení, ostřeluje domácí branku jako na bitevním poli.
46:55'
Zaťovič to myslel dobře, ale vítkovickou klec přestřelil, pokus Pyrochty končí u Svobody. Následuje komerční přestávka.
46:01'
Kometa přebírá kotouč a kombinuje do pásma, nahrávka Plekance na Svačinu nebyla přesná.
45'
Zdráhal příhrál Stránskému, který poslal puk nad Vejmelkovu vyrážečku, 2:3
45:20'
Vítkovičtí jsou jako vyměnění, Dej dostal rychlou přihrávku a ujížděl sám po levém křídle na branku, vystřelil ale už z kruhu a trefil dobře postaveného Vejmelku.
44'
Dej našel volného Zdráhala, který dopravil puk do odkryté brány, 1:3
44:49'
Kometa si vybírá oddechový čas.
44:49'
Domácí snižují na rozdíl jediné branky!! Zdráhal nahrával kotouč na ŠIMONA STRÁNSKÉHO, který si najel do volného prostoru a posílá puk pod víko – 2:3. Asistence: Patrik Zdráhal.
43:50'
Brňané u domácí branky, Svoboda ale hledá kotouč ve výstroji a kryje ho.
43:31'
Domácím se přece jen podařilo překonat Vejmelku, Trška nahrával zpoza branky na Deje, který poslal puk na branku, PATRIK ZDRÁHAL jej u tyče zametá do branky – 1:3. Asistence: Rastislav Dej, Peter Trška..
42:51'
Domácí dokázali obrat svého soupeře o puk, Bukartsovi ale u branky překážel ležící hráč Komety.
42:13'
Vhazování po pravici Vejmelky vítkovičtí vyhráli, ale nedaří se jim usadit v pásmu.
41:19'
Z protiútoku vyrazil ke Svobodovi Plekanec, ale nastřelil jen jeho výstroj, vyražený puk se dostal znovu na hůl Plekance, ale ani tentokrát jej brněnský útočník neumístil do branky.
41:08'
Domácí v pásmu, Bukarts nahrával přes bránícího hráče na Zdráhala, ale k tomu se puk přes bránící hokejku nedostal.
40'
Balážův gól uznán nebyl, kotouč přešel brankovou čáru po skončení druhé třetiny
40:37'
Kometa má puk pod kontrolou, ale bude zahajovat po dostřídání od své klece.
40:08'
Zbrklost vyslala puk na zakázané uvolnění Vítkovic.
40:01'
Také druhá třetina vyšla hostujícímu týmu,který zatím, pomalu ale jistě, kráčí k dalším bodům do tabulky. Kometa v této třetině navýšila své vedení od další dvě branky, když trestala oba prohřešky, kterých se vítkovičtí dopustili. Ti měli k dispozici také dvě přesilovky, ale nedokázali si s nimi příliš poradit. Se sirénou ukončující druhou část překonal Vejmelku v brance Komety Baláž, ale gól nemohl být uznán. Dejte si krátkou pauzu a vzhůru na třetí třetinu.
1/3 – 10:13
2/3 – 10:11
Další třetina začne přibližně v 19:21.
40'
40:00'
39:59'
Po přezkoumání videa není gól Baláže uznán, protože puk prošel přes brankovou čáru až po uplynutí hracího času.
39:59'
Se závěrečnou sirénou se domácí fanoušci dočkali gólu, hlavní rozhodčí se jde ale poradit s videorozhočím, který posoudí, zda bylo gólu dosaženo ještě během hry.
39:47'
Baláž krouží pásmem, ale je hlídán hostujícím Gulašem.
39:23'
Svoboda si připisuje další dobrý zákrok proti pokusu Pláška.
38:52'
Zdráhal dostal dlouhou přihrávku do pásma, najíždějícího Razgalse ale zřejmě neviděl.
38:15'
Trška našel na útočné modré Stránského, který ale musel svou jízdu trochu přibrzdit, aby se nedostal do ofsajdu, jeho následná střela končí na Vejmelkovi.
37:57'
Domácí se přesunují znovu do pásma.
37:28'
Zašlápnutý puk u mantinelu nakonec vybojovali hosté a snaží se dostat puk do bezpečí.
36:38'
Vítkovičtí se zvedli k náporu u hostující klece, ale Vejmelka je pozorný.
36:17'
Werbik si vybruslil do volného prostoru, ale nastřeluje jen Vejmelkův beton.
36:09'
Zakázané uvolnění hostů.
36:00'
Stránský ve spolupráci se Zdráhalem dostává puk do bezpečí.
35:36'
Svoboda v pohotovosti, hraje se hlavně za jeho brankou.
34:54'
V této přesilovce se domácí ke slovu příliš nedostali, Holík je zpět na ledě.
34:04'
Domácí se usazují v pásmu, ale hosté se brání bez větších potíží.
33:39'
Za pískotu domácích fanoušků domácí couvají ke své brance proti Kometě, která má puk pod kontrolou.
32'
Pyrochtova střela od modré prošla Svobodovi nad ramenem, 0:3
32:54'
Za sekání odjíždí za katr hostující Holík, domácí mají k dispozici přesilovku.
32:51'
Trška posunul puk na Stránského, ten v jízdě našel Zdráhala, který ale nastřelil Vejmelkovy betony a ani z další dorážky se skóre nemění.
32:28'
Výtisk rozehrává od své branky.
32:08'
Kometa je při chuti, její útok ale zastavuje ofsajd. Následuje komerční přestávka.
31:18'
Kometa právě vstřelila branku!
Hosté využívají i třetí nabídnutou přesilovku, po skrumáži před Svobodovou klecí se puk dostal na modrou k FILIPOVI PYROCHTOVI, který se napřáhl a poslal puk nad ramenem Svobody do branky – 0:3. Asistence: Tomáš Plekanec, Jan Hruška.
30:52'
Za pozdní dohrání je potrestán domácí Lakatoš.
30:47'
Lakatoš dostal rychlou přihrávku a vystartoval k brance Komety, vypálil ale na Vejmelkovu vyrážečku.
30:25'
Domácí se drží v pásmu, ale nemají puk zcela pod kontrolou.
29:50'
Na ledě došlo k několika drobným faulům a jejich oplácení, fanoušci obou týmů se vzácně shodli na pokřiku proti rozhodčím.
28'
Chybu v rozehrávce indiánů využil Flek, 1:2
28:59'
Hráči v bílém se přece jen dostávají do útoku, Vejmelka nastřelený kotouč kryje.
28:38'
Hruška našel připraveného Pyrochtu, ale jeho vlažná střela Svobodu nemohla překvapit.
28:19'
Svoboda posunul kotouč nalevo, tam už ale číhal Plekanec, který ale spoluhráče u opačné tyče nenašel.
27:51'
Hosté se drží v pásmu, vítkovickým se nedaří dostat k puku.
27:23'
Plekanec posílá puk naslepo na domácí branku, ale Plášek se nezorientoval včas.
26:44'
První formace Brna předvedla rychlý protiútok, ale Holík byl příliš rychlý a končí v rohu bez puku.
26:15'
mallet se doslova prodíral do branky, ale bez puku musel prostor opustit.
26:04'
Dělovku vyslal na branku Komety Stránský, ale puk mizí u Vejmelky. Následuje komerční přestávka.
25:53'
25:49'
Domácí stále okupují prostoru u Vejmelky, ale ten je velmi pozorný.
25:02'
Schleiss se ocitl v dobré šanci, ale diváci místo radostného výkřiku jen vydechli.
24:43'
Kometa se dostala k puku a posílá jej ke Svobodovi, domácí musejí znovu rozehrát.
24:39'
Domácí kombinují u hostujícího gólmana, ale ani Roman ani Dej puk za jeho záda nedostali.
23'
Svačina přihrál volnému Zaťovičovi, který přesně našel horní roh brány, 0:2
23:52'
Za sekání je vyloučen hostující Bartejs.
23:45'
Razgals si od tyče vybruslil před branku Komety, ale Vejmelka byl připraven.
23:40'
Vítkovičtí se probojovali do pásma, Vejmelka schovává puk ve výstroji.
22:36'
S návratem Schleissem na led dokončují hosté svou rychlou kombinaci, na jejímž konci přijal MARTIN ZAŤOVIČ křižnou přihrávku od Svačiny a poslal puk do horní části branky nad přesunujícího se Svobodu – 0:2. Asistence: Vladimír Svačina, Petr Holík.
22:05'
Kometa kontroluje kotouč, ale domácí se brání dobře.
21:38'
Vítkovičtí drží svého soupeře dál od Svobody.
21:06'
Výtisk zaúřadoval před brankou, kotouč míří do středního pásma.
20:50'
Hosté se drží u domácí branky, Hruškova střela byla dost důrazná, ale Svoboda byl na ni připraven.
20:36'
Schleiss posílá kotouč mimo hrací plochu a musí pykat za zdržování.
20:30'
Ex-vítkovický Kucsera se mohl radovat z gólu, ale puk končí mimo branku.
20:05'
Vhazování tentokrát pro hosty.
20:01'
První třetina je za námi a stav na kostce nad ledem je těsný, ale přesto příznivější pro hostující Kometu. Ta bleskově využila hned první přesilovku, kterou jí domácí tým nabídl, Plekanec pálil z první a i přes hráče stojící před Svobodou se nemýlil.Domácí měli zhruba v polovině první části také možnost sehrát přesilovku, ale příliš si s ní nedokázali poradit. Uvidíme, co nám přinese další část.
1/3 – 10:13
Další třetina začne přibližně v 18:22.
20:00'
19:55'
Vítkovičtí mají rychlejší brusle, znovu je jim odpískán ofsajd.
19:26'
Domácí gólman musí být v pohotovosti, hraje se v bezprostřední blízkosti jeho klece.
19:10'
Svoboda zachytil nahozený kotouč a rozehrál na spoluhráče, ti jsou ale sudími zastaveni kvůli ofsajdu.
18:32'
Menší závar u levé tyče hostujícího gólmana, Mallet ani Baláž puk do branky nedostali.
18:10'
Zdráhal s Lakatošem v pásmu, ale hosté jim kotouč nepůjčili.
17:26'
Vítkovičtí změnili směr hry, Razgals se dostal do dobré pozice, ale přihrávka se k němu nedostala.
17:10'
Kometa se drží v pásmu, Bartejs nahazoval puk od modré za domácí branku.
16:53'
Hra se kouskuje, je pískáno další zakázané uvolnění, tentokrát pro domácí.
16:08'
Hosté v pásmu, Plekanec prověřil Svobodovi betony.
15:52'
Nahození Šidlíka na branku Vejmelka jen korigoval holí.
15:32'
Baláž s Malletem se protáhli do pásma, ale jejich jízda končí za brankou bez puku, hosté jej vysílají na zakázané uvolnění.
15:10'
Útok Komety je zastaven ofsajdem, následuje komerční přestávka.
14:49'
Další zakázané uvolnění pro svěřence trenéra Petra.
14:20'
Schleiss vybojoval u mantinelu kotouč a v nouzi jej vyhazuje, bude z toho zakázané uvolnění.
13:53'
Hosté zatlačili domácí ke Svobodovi a snaží se dobít jeho branku.
13:17'
Domácí beci si dokázali hráče soupeře pohlídat a kontrolují puk.
12:56'
Zaťovič rozehrává hostující útočnou akci.
12:27'
Guman poslal puk na Šidlíka, který tvrdě vypálil těsně vedle tyče branky Komety.
11:58'
Brňané se dostali až k brance domácích, ale ti si přebírají puk a mění směr útoku.
11:37'
Werbik bojuje v útočném pásmu u mantinelu o kotouč.
11:18'
10:58'
Stránského spolupráce s Lakatošem k vyrovnání nevedla.
10:49'
Domácí se rychle přesunují k Vejmelkovi.
10:33'
Stále se hraje v obranném pásmu Vítkovic, Svoboda musí být ve střehu.
9'
Plekanec využil hned první brněnské přesilovky, 0:1
09:54'
Domácí musejí začít od své branky.
09:24'
Vejmelka je ve střehu, vítkovickým se nedaří jej překvapit.
09:18'
Za nedovolené bránění bude pykat hostující Gulaši.
09:01'
Vítkovičtí se nevzdávají, přímo u Vejmelky se zjevil Bukarts, ale neměl dost prostoru.
08:19'
Hosté využívají přesilovku bleskově, po nahrávce Pyrochty posílá hned z první puk za Svobodu TOMÁŠ PLEKANEC – 0:1. Asistence: Filip Pyrochta, Jan Hruška.
08:08'
Za podražení bude jako první v utkání pykat domácí Trška.
07:37'
Kucsera si nahrál o mantinel a získává pro spoluhráče pásmo.
07:25'
Protiútok Komety vedl Dočekal, ale puk končí pod lapačkou pozorného Svobody. Následuje komerční přestávka.
07:13'
Roman puk za Vejmelkovou brankou nezastavil a Kometa se tak dostává kupředu.
06:28'
Wermik si najížděl s Razgalskem na branku, dokázal se protáhnout mezi dvěma bránícími hráči a dostal se i k zakončení, ale těsně minul brněnskou klec.
05:55'
Kometa postupuje do pásma, Orsava za sebou zapomněl kotouč.
05:41'
Vítkovice zbrkle kombinovali na zakázané uvolnění.
05:03'
Další z pokusů domácích, Zdráhal se dostal až k brance, ale Vejmelka puk vytěsňuje vyrážečkou.
04:44'
Rychlý průnik do pásma domácí bezakončili podle představ.
04:22'
Vítkovice posílají puk na zakázané uvolnění.
04:04'
Dočekal si dokázala zkrotit kotouč na modré, nabruslil si blíže k brance a stihl také vystřelit, Svoboda puk vyráží do bezpečí.
03:29'
Po krátké chvíli v útočném pásmu se musejí domácí rychle vrátit ke Svobodovi.
02:45'
Svoboda v brance Vítkovic si připisuje dobrý zákrok proti pokusu Kucsery.
02:33'
Němec drží kotouč za svou brankou a čeká na dostřídání spoluhráčů.
02:14'
Hosté mají puk pod kontrolou a snaží se prodrat do pásma.
01:41'
Vítkovičtí v pásmu, Trška střílí z kruhu, ale puk končí na zadním mantinelu.
01:13'
Brňané operovali u domácí klece, ale Svoboda byl na místě.
00:06'
Domácí vyhráli vhazování a Schleiss se okamžitě řítil se spoluhráči na hostující branku, obránci Komety se ale stihli však dostat ke svému gólmanovi.
00:01'

HC Vítkovice Ridera: Mi. Svoboda (Dolejš) – Gregorc, D. Krenželok, Šidlík, Kvasnička, Výtisk (C), Trška, Bodák – Roberts Bukarts, O. Roman (A), Schleiss – Lakatoš, Š. Stránský, P. Zdráhal (A) – Dej, Baláž, Mallet – Razgals, Werbik, Guman.

HC Kometa Brno: Vejmelka (Klimeš) – Svozil, O. Němec (A), Gulaši, Pyrochta, Štencel, Bartejs, Malec – Zaťovič (C), P. Holík, Kucsera – Plášek ml., Plekanec (A), Svačina – Hruška, Lev, Orsava – Dočekal, Kusko, Jenyš.

Rozhodčí: Bejček, Stano – Hynek, Klouček.
Domácí tým hlásí změny v kádru, hostování útočníka Lukáše Vopelky je u konce a vrací se do Hradce Králové, na příchodu je ale Lotyš Frenks Razgals, který je zde na zkoušce do konce kalendářního roku. Tím vítkovičtí reagovali na dlouhodobější nepřítomnost útočníků Kurovského i Němce. Ani sestava Brna není v nejlepší kondici, chybí útočníci Erat, Mueller nebo obránce Baranka. I přesto je Kometa stále silným soupeřem a jistě bude chtít navázat na své dobré výkony a hlavně zopakovat výhru (3:0) z předchozího vzájemného utkání, které se také odehrálo na ledě Ostravar arény a pro domácí to znamenalo odehrát první utkání v sezóně bez získání byť jediného bodu.
Buďte u toho s námi.
Lídry kanadského bodování Komety jsou se sedmnácti body útočníci Martin Zaťovič a Petr Holík (oba 8+9). Nejlepším bekem je s osmi body Ondřej Němec (2+6).Nejvytíženějším hráčem je obránce Filip Pyrochta s průměrným časem 22:11 na ledě na zápas. Nejvyšší počet bodů Radegast indexu má v týmu obránce Michal Gulaši, a to 56. Šestadvacet trestných minut má na svém kontě útočník Tomáš Plekanec. Brankářskou jedničkou týmu je Karel Vejmelka se dvěma čistými konty, průměrem 2,21 a úspěšností 93,18 %.
Nejproduktivnějším hráčem Vítkovic je se sedmnácti kanadskými body útočník Roberts Bukarts (6+11), společně s ním je nejlepším střelcem se šesti góly útočník Šimon Stránský (6+3). Mezi obránci má nejvíce (7) bodů Peter Trška (0+7). Nejvíce prostoru dostává na ledě útočník Roberts Bukarts s průměrným časem 20:51 minut na zápas. Obránce Jan Výtisk má v bodování Radegast indexu 67 bodů. Nejtrestanějším hráčem je se čtyřiadvaceti udělenými trestnými minutami útočník Dominik Lakatoš. Z dvojice gólmanů má lepší statistiky Miroslav Svoboda s jednou vychytanou nulou, dvěma asistencemi, průměrem 2,79 a úspěšností 92,32 %.
Domácí v pěti posledních zápasech získali 7 bodů, dvě utkání našla své rozuzlení až v prodloužení, další dvě pak až po samostatných nájezdech. V posledním kole hráli vítkovičtí na svém ledě před vyprodanou Ostravar arénou s Kladnem, ale i přes slibný začátek domácích si Severočeši na zpáteční cestu sbalili dva body. Vítkovice jsou tak v tabulce na 9. místě, s bilancí 4-4-3-7 a pasivním skóre 46:58 mají na svém kontě 23 bodů. Brněnská Kometa si v posledních pěti kolech připsala pět bodů a má za sebou šňůru tří proher v řadě. I přesto jsou brňané na 4. místě, s bilancí 9-2-1-5 a aktivním skóre 50:43 jim patří 32 bodů, stejně jako Mladé Boleslavi a Plzni na třetím a druhém místě tabulky.
V prvním zápase po reprezentační přestávce se na ledě Vítkovic představí silný tým Komety Brno.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.