Tipsport Extraliga - Základní část - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vítkovice : Olomouc - 13. září 2019   17:30

Vítkovice
34:22' Š. Stránský (Výtisk, Roberts Bukarts)
1:2
(0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)
Olomouc
22:28' Olesz  (Nahodil, Burian) • 64:42' Škůrek  (Klimek)
Vítkovice
Hradil, Lacina – Tošenovjan, Rožánek
Ostravar aréna
5 503 diváků
Olomouc

Vítkovice - Olomouc: Škůrek rozhodl vyrovnaný zápas tvrdou střelou z dálky, 1:2

Pro dnešek je to z Ostravy již vše, po ledě se prohání jen rolba a poslední návštěvníci opouštějí útroby haly. Užijte si nadcházející víkend a já se budu těšit brzy znovu na počtenou.
První kolo je za námi. V malém derby s ex-vítkovickými hráči se po šedesáti minutách hry nerozhodlo. Skóre otevřel gólem bývalý vítkovický kapitán Olesz, který tak potvrdil fakt, že hráči, kteří opustí Vítkovice, se hned v následujícím vzájemném utkání jistě trefí. Na jeho gól odpověděl Stránský, který trefil horní roh a znovu se hrálo od nuly. Další góly i přes některé pěkně vypracované šance brankáři za svá záda nepustili, a tak se dnešní body rozdělovaly až v prodloužení. Olomouc dokázala využít přesilovou hru chvilku před sirénou ukončující tuto část hry, když po nahrávce Klimka propálil domácího gólmana Škůrek.

Olomouc právě vstřelila branku!
Hosté využívají přesilovku, Klimek poslal puk zprava na DAVIDA ŠKŮRKA, jehož dělovka z prostoru před kruhy propálila vše, co mu stálo v cestě a vystřeluje tak prémiový bod svému celku – 1:2. Asistence: Lukáš Klimek.
64:28'
Olomoučtí kombinují u Dolejše.
63:56'
63:43'
Vítkovičtí zamířili na branku, Kvasničkovu střelu Konrád jen vytěsnil ramenem do vzduchu.
63:03'
Od kruhu vystřelil Knotek, ale Dolejš byl připraven.
62:44'
Stránský zavezl puk do rohu k olomoucké brance, ale neměl moc prostoru.
62:33'
Síly na ledě se srovnávají, Trška si vysloužil trest na 2+2 minuty za vysokou hůl.
61:56'
Před dotírající vítkovickou trojicí si Strapáč vypomohl sekáním a bude vyloučen.
61:42'
Puk si přebrali domácí a zamířili k brance.
61:19'
Olomouc má puk pod kontrolou, do pásma si najíždí Strapáč.
60:39'
Hosté mohli rozhodnout, ale puk těsně minul vítkovickou branku, o pár vteřin později se podobná situace opakovala u Konráda.
60:12'
Puk na domácích hokejkách, Trška bude rozehrávat zpoza Dolejše.
60:01'
Po šedesáti minutách se vítěz dnešního duelu nenašel, po krátké přestávce bude následovat prodloužení.Uvidíme, komu hra ve třech bude vyhovovat více.
1/3 – 17:12
2/3 – 12:5
3/3 – 7:10
60:00'
59:54'
Svěřenci trenéra Petra přesunují kotouč do bezpečné vzdálenosti od Dolejše.
59:38'
Kolouchovi se odkryla vítkovická branka, ale nestačil tak rychle kotouč zpracovat.
59:00'
Hanáci v pásmu, Vyrůbalíkovu střelu zastavila brusle projíždějícího vítkovického hráče.
58:39'
Lakatošova střela proletěla kolem olomouckého gólmana.
58:25'
Vítkovičtí v pásmu, Konrád je položen na ledě a hlídá si spodní část branky.
58:00'
Vopelka zaváží puk do pásma a jeho spoluhráči rychle střídají.
57:20'
Jaroměřský vypálil od kruhu, ale před brankou bylo přehuštěno.
56:56'
Olomoučtí si musejí zajet pro kotouč za svou branku.
56:42'
Oddechový čas pro domácí.
56:41'
Dnešní utkání sleduje 5 503 diváků.
56:35'
Hosté v pásmu, Klimek mohl rozhodnout, ale Dolejš byl ve střehu.
56:12'
A olomouckým se teď hodně nelíbí výrok sudích, kteří odpískali zakázané uvolnění. Bude se vhazovat před jejich útočnou modrou.
55:39'
Vítkovickým se v pásmu nedařilo podle představ, puk je ve středním pásmu.
55:10'
Handl bude zakládat útočnou akci.
54:55'
Útočící strany se velmi rychle střídají.
54:14'
54:07'
Knotek bojuje u domácí branky, Dolejš nakonec nezasahoval.
53:42'
V tomto oslabení hostující gólman zatím příliš práce neměl.
53:17'
Hosté v pásmu, dobře narušují vítkovickou souhru.
52:43'
Olomoucký Burian z posledních sil odpaluje puk k Dolejšovi.
52:14'
Hostující Dujsík se už potřetí v tomto utkání ocitá na trestné lavici, tentokrát za podrážení.
52:14'
Po střetu svou protihráčů v pásmu před Konrádem následuje komerční přestávka.
52:05'
Olomoučtí se bez potíží dostali do pásma, Vítkovice se mají co otáčet.
50:35'
50:16'
Olomouc se i nadále drží v pásmu, domácí bojují.
49:52'
Hosté drtí vítkovickou čtveřici, obrovský závar u své branky ale Dolejš ustál.
49:20'
Dělovka Ondruška do vítkovické klece neprošla.
49:08'
Zdráhal se vydal na výlet, jeho rychlý přechod do pásma Konrád monitoroval, střela vítkovického útočníka mířícího na vzdálenější tyč jen těsně minula branku!
48:53'
48:35'
Osmnáct vteřin se bude hrát ve čtyřech na obou stranách, podrážením si vypomohl Mallet.
48:24'
Konrád drží remízový stav pro své spoluhráče, pokus Zdráhala udržel v lapačce.
47:43'
Vítkovice jsou usazeny v pásmu, snaží se najít cestu do olomoucké branky, zatím však marně.
47:05'
Olomouc posílá puk do bezpečí.
46:53'
Domácí budou hrát přesilovku, držením hole se provinil Dujsík.
46:50'
Ke Konrádově kleci si sjel Krenželok, ale nastřelil jen beton olomouckého gólmana.
46:43'
Domácí se snaží udržet puk na útočné polovině, hosté se snaží kotouče vyhazovat do středního pásma.
46:34'
Pěknou kombinaci Knotka s Ostřížkem chtěl umístit Irgl, ale Dolejš byl na místě. Následuje komerční přestávka.
45:33'
Domácí drží puk za svou klecí a střídají.
44:54'
Zakázané uvolnění Vítkovic.
44:29'
Domácí mají puk vcelku pod kontrolou, ale nedokáží se vymanit z pásma před Dolejšem.
43:45'
Z obležení červenými dresy dostal vítkovické Vopelka, ale byl ve své snaze osamocen a přišel ve středním pásmu o kotouč.
43:32'
Domácí rozehrávají na zakázané uvolnění.
43:02'
Olomoucký Knotek si dobře vyjel z kruhu, ale trefuje jen Dolejše.
42:43'
Gregorc dostal k modré puk, vyjel si do kruhu, ale trefuje jen číhajícího Konráda.
42:10'
Vítkovický Dej si najel ke Konrádovi zleva, ale lapačka olomouckého gólmana byla rychlelší než puk.
41:49'
Dej se vydal s pukem do pásma, Dujsík ho chtěl zastavit, ale zakopl o něj.
41:33'
Hráči v červených dresech se přesunují k Dolejšovi, Klimkova střela končí u Dolejše.
41:10'
Vítkovičtí se také snaží rozehrát, nedaří se jim dostat přes střední pásmo.
40:45'
Hostující rozjezd do pásma zastavuje ofsajd.
40:32'
Lakatoš zdatně narušuje hostující rozehrávku, Olomouc bruslí s pukem před svou brankou.
40:03'
Vhazování opět vyhrávají olomoučtí.
40:01'
Fanoušci obou týmů se ve druhé části dočkali branek, nejprve se trefil za Olomouc kdo jiný než bývalý vítkovický kapitán Olesz, necelých šest minut před koncem této třetiny srovnával Stránský. Vítkovičtí mají i v této části více střel na branku, oba týmy si umějí vypracovat šance, jen gólmani jsou zatím proti většímu množství obdržených branek.
1/3 – 17:12
2/3 – 12:5
Další třetina začne přibližně v 19:16.
40:00'
39:43'
Olomoučtí v pásmu, ale nemají puk pevně pod kontrolou.
39:10'
Pro puk si ke kruhu sjížděl Tomeček, ale Mallet byl rychlejší.
38:39'
Lakatoš lomil hůl, musí rychle na střídačku.
37:46'
Znovu se mohli radovat domácí, ale Bukartsova střela Konráda nepřekvapila.
37:30'
Dolejš je na svém místě, puky létají kolem klece.
37:11'
Vítkovice v pásmu, Trška neuspěl se svou střelou po ledě.
36:58'
Hraje se v rychlém sledu na obě strany.
35'
Krásnou kombinační hrou se předvedli domácí, na jejím konci byl Stránský , 1:1
35:52'
Perné chvilky pro Dolejše, ale ten za svá záda nepustil střelu Koloucha ani Strapáče.
35:04'
Vítkovičtí v pásmu, chtějí přidat další branku.
34:22'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Je vyrovnáno!! Ke dvojici domácích útočníků se přidala celá pětka, po nahrávce Výtiska nakonec přece jen domácí skórují zásluhou ŠIMONA STRÁNSKÉHO, který trefuje horní roh Konrádovy klece – 1:1. Asistence: Jan Výtisk, Roberts Bukarts..
34:10'
Vítkovice se dostaly do přečíslení dva na jednoho, Zdráhal zavezl puk k brance, nahrál najíždějícímu Bukartsovi, ale vítkovičtí fanoušci se radovat nemohou.
33:32'
Olomoučtí se přesunuli do pásma, Dujsíkova střela končí na vyrážečce domácího gólmana.
33:00'
Vítkovice okupují prostor kolem Konrádovy branky, ten je však ve střehu.
32:26'
Na opačné straně se u kruhů napřáhl Nahodil, ale jeho střela míří do ochranné sítě. Následuje komerční přestávka.
32:15'
Dej se dostal až k brance, nahrál před ní, ale Mallet před brankou puk netrefil.
32:00'
Hosté vyvážejí kotouč, ale ještě před rozjetím jakékoliv akce o něj přicházejí.
31:37'
Lakatoš se drží před hostující brankou, ale ne a ne se prosadit.
30:51'
Domácí napodruhé rozjíždějí rychlý útok, ale ten olomoučtí zastavují v kruhu u Konráda.
30:05'
Zdráhal si najel k brance, objel ji a nahrál najíždějícímu Němcovi, ten ale na puk nedosáhl.
30:03'
29:56'
Až nyní se povedlo a Dolejš má další zásah, tentokrát proti Burianovi.
29:34'
Nahodil s Kolouchem puk do pásma neprotlačili.
29:08'
Domácí se drží v útočném pásmu, hra ve čtyřech jim momentálně vyhovuje.
28:35'
Vítkovičtí posílají puk mimo hřiště. Vhazuje se ve středním pásmu.
28:03'
Za hákování usedá za katr domácí Němec.
28:03'
Vhazování po levici domácího brankáře proběhne až po komerční přestávce.
27:28'
Olomoučtí vtrhli do pásma jako velká voda, ale Dolejš zasahovat nemusel.
27:08'
Nepřesná rozehrávka hostů končí na zakázaném uvolnění.
26:42'
Olomouc v plném počtu.
26:32'
Kolouch se dostal k puku a vyrazil k brance, je ale pískán ofsajd.
25:53'
Na led se vrací Irgl, domácí mají klasickou přesilovku.
25:50'
Trška se přesunul do mezikruží, ale ani Dejova hůl puk do branky nedostala.
25:38'
Vítkovičtí si nahrávají rozvážně.
25:16'
Domácí se stahovali ke Konrádově kleci, ale Trška, ani Němec skulinku v olomoucké brance nenašli.
24:42'
Na trestnou lavici odjíždí další hráč v červeném, společnost bude Irglovi dělat Burian, který je taktéž vyloučen za hákování.
23'
Olesz otevřel skóre a trefuje se tak proti svému bývalému týmu, 0:1
23:53'
Za hákování je vyloučen hostující Irgl.
22:28'
Hosté se dostávají do vedení! Švrček poslal puk za branku, ten se odrazil od mantinelu k levé tyči Dolejše, ROSTISLAV OLESZ jej posílá do sítě a potvrzuje rčení, že hráč, který v minulé sezóně hájil barvy Vítkovic, se za nový tým proti vítkovickým vždy trefí – 0:1. Asistence: Lukáš Nahodil, Vilém Burian.
22:13'
Od modré to zkusil Dujsík, ale neuspěl.
21:54'
Hra zpět u Dolejše, Burian si v rohu neuhlídal puk proti Šidlíkovi.
21:25'
V rohu u olomoucké branky se bojuje o kotouč.
21:00'
Vítkovičtí podrželi puk za svou brankou a rozjíždějí útok.
20:22'
Hosté se protáhli do pásma, Dolejš čeká na jejich pokusy.
20:01'
1/3 – 17:12
Další třetina začne přibližně v 18:25.
20:00'
19:22'
Hosté u kotouče, ale domácí se nemusejí obávat.
19:00'
Vopelka se ochomýtl u olomoucké klece, ale Konrád byl přesně tam, kde měl být.
18:47'
18:27'
Olomoučtí se drží v pásmu, ale domácí se brání na jedničku.
18:03'
Znovu z pravého kruhu, tentokrát z pozice klečícího střelce zkusil střílet Vyrůbalík, ale Dolejš byl na místě.
17:50'
Hosté se usadili v pásmu, z pravého kruhu se napřáhl Olesz, ale vítkovický bek jeho střelu zblokoval.
17:09'
Vítkovičtí zdatně šetří vteřiny kolem olomoucké klece.
16:47'
Také hosté si zahrají přesilovku ještě v této třetině, Vopelka se provinil nedovoleným bráněním.
16:35'
Domácí Vopelka si neohroženě najel ke Konrádově kleci, ale mezi dva hráče v červených dresech se neprotlačil.
16:18'
Olomoučtí se pohodlně dostali k vítkovické brance, Knotkova střela ale byla tečována mimo.
15:58'
Hostující gólman svírá puk v lapačce, Stránského formace odjíždí z ledu s prázdnou.
15:03'
Kotouč je pod kontrolou Olomouce, ta rozehrává pozvolna.
14:29'
Vhazovat se bude u Dolejše, probíhá komerční přestávka.
14:20'
Olomoučtí vybojovali u mantinelu kotouč, Švrček ani nadvakrát nepropálil vítkovického obránce na ledě.
13:34'
Hecl dostal dlouhou přihrávku, ale je zastaven u mantinelu.
13:16'
12:35'
Mallet propásl přihrávku, Švrček díky tomu mohl odpálit puk daleko do bezpečí.
12:07'
Vítkovičtí rozehráli od své branky, Zdráhal se protáhl až k brance, ale Konrád je připraven.
11'
Bukarts tvrdou střelou z půlky prostřelil Konráda, ale šlo o ofsajd
11:30'
Olomoučtí po vhazování posílají puk až k Dolejšovi.
11:16'
Za hákování je potrestán hostující bek Dujsík.
11:09'
Domácí hrají bez Dolejše, je signalizováno vyloučení Olomouce.
10:26'
Vítkovičtí se dostali do ofsajdu, ale ještě před odpísknutím posílají kotouč na branku, který přesně zapadne za Konráda. Gól samozřejmě neplatí.
10:11'
Hostujíc Nahodil bojuje v útočném pásmu u mantinelu o puk.
09:43'
Domácí mají menší problém s rozehrávkou, puk ale nakonec k jejich radosti končí na zakázaném uvolnění Olomouce.
09:00'
Přetahovanou o puk vyhrávají hosté, Dolejš lapá pokus Hecla.
08:36'
Vítkovičtí se drží v pásmu, nejblíž brance měl Němec, ale neměl dostatek času umístit puk přesněji.
08:14'
Dělovka Tršky končí na zadním mantinelu.
08:06'
Domácí útok ukončuje Konrád, když schovává kotouč v náručí, při oznámení komerční pauzy se strhává u olomoucké klece menší strkanice, která se ale obejde bez následků.
07:34'
První vítkovická formace zahrozila u Konráda, ale skóre se nemění.
07:12'
Hosté znovu v pásmu, Burianova střela mířila ale příliš nad.
06:47'
Hosté uklidňují hru a pomalu rozehrávají do útoku.
06:07'
Trška se po vhazování dostal k puku, vybruslil si mezi kruhy, ale olomouckým se podařilo dostat puk z jeho hole.
05:54'
Vítkovice se drží u hostující branky, Dej byl blízko, ale Konrád puk vyrazil těsně nad branku.
05:28'
Na opačné straně zkusil štěstí Schleiss, ale Konrád byl připraven.
05:17'
Olomoučtí před Dolejšem, Knotek před brankou puk do vítkovické klece netečoval.
04:53'
Gregorc zavezl puk až do pásma, objel branku, ale neměl komu nahrát.
04:01'
Hosté rozehrávali ze svého pásma, po spolupráci Nahodila s Burianem si domácí gólman připisuje další zákrok.
03:41'
Olomouc se rychle přesunula do útoku, Klimkova střela ale Dolejše nepřekvapila.
03:31'
03:22'
Zdráhal získal kotouč, ale neprodral se až k brance.
03:11'
Vhazovat se bude před útočnou modrou Vítkovic.
02:58'
Olomoucká čtveřice může vydechnout, domácí se dostali do ofsajdu.
02:42'
Vítkovičtí se drží v pásmu, Trškova střela z kruhu neprošla.
01:54'
Domácí vyslali na hostující branku několik střel, ale poté se podařilo hráčům v červených dresech dostat puk do bezpečí.
01:31'
Hostující Švrček zahrál vysokou holí a bude pykat.
00:58'
Hosté neudrželi puk v pásmu, Vopelka se dostal až k brance, nahrál najíždějícímu Schleissovi, ale Konrád byl ve střehu.
00:28'
Olomoučtí začali zhurta, Dolejš si připisuje první zákrok.
00:04'
Úvodní bully pro hosty, Knotek se prodral do útoku.
00:01'
Čestné bully je za námi a my právě začínáme!
Začátek extraligové sezóny 2019/2020 zde ve Vítkovicích zahájí česká státní hymna, po níž bude Miloši Holaňovi staršímu slavnostně předán dres s číslem 70, který poukazuje na jeho životní jubileum. Miloš Holaň starší také vhodí úvodní bully dnešního utkání.

HC Vítkovice Ridera: Dolejš (Mi. Svoboda) – Gregorc, Trška, Šidlík, D. Krenželok, Výtisk (C), Kvasnička – Roberts Bukarts, Š. Stránský, P. Zdráhal (A) – Vopelka, Lakatoš, Schleiss – Dej (A), E. Němec, Mallet – Kurovský, Werbik, Guman – Baláž.

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek (A), Jaroměřský, Švrček, Dujsík, Valenta – Ostřížek, J. Knotek (A), Irgl – Strapáč, Kolouch, Klimek – Burian, Nahodil, Olesz – V. Tomeček, Handl, Hecl.

Rozhodčí: Hradil, Lacina – Tošenovjan, Rožánek.
Pro vítkovické fanoušky může mít dnešní první kolo právě proti Olomouci pikantní nádech, vždy s příchodem Klimka ze Sparty a bývalého vítkovického kapitána Olesze se ostravská enkláva v Olomouci opět rozrostla a zastavila se na čísle šest, počítáme-li i trenéra Motáka. Domácí však hodlají tým z Hané vnímat jako celek a nezabývat se jednotlivými hráči.Nechme se překvapit, jak se oba týmům bude dařit.
Vítkovičtí se budou muset na začátku sezóny popasovat s nepřítomností jednoho ze zkušených hráčů, útočník Ondřej Roman si natrhl vazy v kotníku a bude chybět delší dobu. Klub ale zareagoval rychle a jen dva dny před startem extraligy přivedl na dvouměsíční hostování útočníka Lukáše Vopelku z Hradce Králové.