Č. Budějovice - Liberec | ONLINE | 22.11.2020 17:00 | Tipsport Extraliga 2020/2021 | ŽIVĚ | iSport.cz

Tipsport Extraliga - Základní část - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Č. Budějovice : Liberec - 22. listopadu 2020   17:00

Ukončeno
Č. Budějovice
04:35' Raška I (Michnáč, Karabáček) • 20:43' D. Voženílek (Pýcha)
2:3
(1:2, 1:0, 0:0 - 0:0)

0:1 (SN)

Liberec
10:11' Bulíř   • 17:40' Filippi  (Rosandić) • 65:00' A. Musil  
Č. Budějovice
Sestavy:
Patera (12.–13. Čiliak) – Pýcha (C), Plášil, Lytvynov, Vydarený (A), Pavel, Allen (A) – M. Novák, R. Přikryl, Z. Doležal – Michnáč, Raška I, Karabáček – Christov, Venkrbec, D. Voženílek – Jonák, Beránek.
Rozhodčí
Hejduk, Úlehla – Frodl, Komárek
Budvar aréna, České Budějovice
Liberec
Sestavy:
Kváča (J. Pavelka) – Šmíd (A), T. Hanousek, Rosandić, Knot, Derner, Štibingr – Birner (A), Bulíř, Lenc – T. Rachůnek, Filippi, Gríger – J. Vlach, P. Jelínek (C), A. Musil – Rychlovský, Najman, M. Zachar – Šír.

České Budějovice - Liberec: Bod navíc zařídil Tygrům bekhendovým blafákem Musil, 2:3sn

Přenos se aktualizuje automaticky

Je dobojováno, je hotovo! Českobudějovičtí nakonec proti Liberci berou bod. Nebyli vůbec daleko od toho, aby se radovali i z výhry, ovšem neproměnili dvojnásobnou přesilovou hru. Pro dnešek je to tedy vše, budeme se těšit u dalších přenosů!
Konec zápasu.
65'
Bod navíc zařídil Tygrům bekhendovým blafákem Musil, 2:3sn
65:00'
V samostatných nájezdech zvítězil tým Bílí Tygři Liberec.
Autorem vítězné branky je ADAM MUSIL.
Albert Michnáč zkoušel střelu také z bekhendu. Kváča na kotouč sáhl a nakonec ho udržel před brankovou čárou.
Adam Musil z bekhendu skóruje!
Adam Raška přestřelil horní tyčku.
Lenc mířil mezi betony, ty však Kváča secvakl včas.
Karabáček zkoušel rozhýbat Kváču, ale neúspěšně.
Na opačné straně není úspěšný ani Filippi, také vychytán.
Doležal mířil dolů, jeho střelu však Kváča chytá.
Jako další jel Jelínek. Zkoušel totéž jako Pýcha na opačné straně. I se stejným výsledkem.
Pavel Pýcha jel jako první. Zkoušel zamířit do horního růžku, ale přestřelil.
Samostatné nájezdy začínají.
Nakonec uvidíme nájezdy. Rolba jen připraví led a můžeme se na ně vrhnout.
65'
Bod navíc zařídil Tygrům bekhendovým blafákem Musil, 2:3sn
65:00'
Prodloužení skončilo.
64'
Hosté v prodloužení dobývali bránu Motoru, skvěle se činil Patera
64:59'
Vyloučení v týmu Madeta Motor České Budějovice (Conor Allen – 2 min., hrubost).
64:59'
Vyloučení v týmu Madeta Motor České Budějovice (Karel Plášil – 2 min., sekání).
63:43'
Jiří Patera předvedl hned dva naprosto fantastické zákroky. Jestli někdo ještě drží šance Motoru, je to právě on! Proti Filippimu vytáhl přesný zákrok. Stihl se přemístit. I přesto, že to vypadalo na zakončení libereckého útočníka do odkryté branky.
63:10'
Z prodloužení nám chybí odehrát méně než dvě minuty.
62:30'
Michal Birner dostal pas na levý kruh. Odtud zkusil štěstí z první. Jeho pokus nakonec nebyl přesný, letěl vysoko nad horní tyčku.
61:50'
Vyloučení v týmu Madeta Motor České Budějovice (Daniel Voženílek – 2 min., podrážení).
61:48'
Hra je přerušena. Bude se hrát opět ve vyrovnaném počtu.
61:20'
Liberečtí hokejisté si mohou alespoň částečně oddychnout. Motor nyní bude hrát pouze ve čtyřech, dvojnásobná přesilová hra zůstává nevyužita.
60:25'
První útočná akce českobudějovickým hráčům nevyšla. Liberec se osvobozuje.
60:01'
Začalo prodloužení.
Základní hrací doba nám nakonec nabídla velmi napínavý konec. Motor vstoupí do následného prodloužení v pěti, bude hrát proti třem.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:58'
Doležal poslal dobrou přihrávku na Přikryla. Ten puk zpracovával. Následně ho zkoušel vrátit na vzdálenější tyč. Tam stál Martin Novák. Puk k němu ale až nedoputoval. Kváča kryje. Zřejmě nás tak čeká prodloužení.
59:36'
Do konce základní hrací doby zbývá více než dvacet sekund! Motor bude hrát dvojnásobnou přesilovku. Napínavý konec utkání!
59:36'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Ladislav Šmíd – 2 min. + 10 min. osobní trest, krosček).
59:15'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Dávid Gríger – 2+2 min, vysoká hůl).
58:26'
Adam Raška se dostal do dobré pozice! Sice z úhlu, přesto vyslal dobrou střelu. Tu lapačkou Kváča vyráží. Následně si musí poradit i se střelou od modré čáry, jež vyslal Karel Plášil. I v tomto případě brankář úspěšný.
57:42'
Mislav Rosandić nyní z modré čáry rozehrál dobrou útočnou akci. Liberečtí se ale ke střeleckému pokusu nakonec nedostali. Motor se osvobozuje, vyhazuje mimo dosah hostů. Domácí střídají, Liberečtí taktéž.
56:50'
Beránek k vidění i nyní. Kotouč na branku jen nahodil. Následně se ho snažil dojet Vít Christov. Byl ale tísněn obráncem.
55:20'
Martin Beránek pláchl hostující obraně. Beránkův pokus mířil k pravé tyči z brankářova pohledu. Zde však Kváča zasáhl.
54:10'
Mislav Rosandić je dnes střelecky velmi aktivní. Jeho nynější pokus končí ale mimo brankovou konstrukci. Následně se Liberec přesto ujímá kotouče a drží domácí pod tlakem.
53:15'
Roman Přikryl v akci i podruhé. Jeho pokus nyní letěl na vzdálenější tyč. Bohužel pro něj, Kváča připraven i tentokrát. Následně Liberec přesunul hru na opačnou stranu. Pavel Pýcha zblokoval útočníkovi střelu až vysoko do ochranné sítě.
52:36'
Roman Přikryl dostal přihrávku na modrou čáru, následně posunul puk až na Zdeňka Doležala. Ten vypálil od modré, ovšem Petr Kváča byl připraven a zasahuje.
52:02'
Českobudějovickým hráčům se zatím nedaří v přesilové hře udržet v pásmu. Liberečtí se nyní dostali ke kotouči a bez větších obtíží ho posílají až k Paterovi.
51:26'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Tomáš Hanousek – 2 min., hrubost).
50:25'
Roman Přikryl nabral rychlost a dobrým pohybem se dostal i do dobré pozice. Objel soupeřovu svatyni, aby přihrál před branku. Jeho pas ale bohužel pro domácí neprošel.
49:36'
Bílí Tygři se stále, i po uplynutí přesilové hry, drželi v pásmu. Nyní ale jejich nastolené tempo ustává, Motor se po delší době dostává také do ofenzivy.
48:28'
Tomáš Filippi dostal přihrávku na levý kruh z brankářova pohledu. Fillipiův pokus také nepatřil k těm špatným. Jiří Patera byl i v tomto případě pohotový a zasáhl včas.
47:33'
Tomáš Hanousek je dnes velmi aktivní. Vypálil od modré čáry, přičemž jeho pokus byl velmi solidní. Patera nakonec ale zareagoval včas a stihl puk vyrazit mimo nebezpečí.
46:50'
Vyloučení v týmu Madeta Motor České Budějovice (Matouš Venkrbec – 2 min., hrubost).
46:20'
Liberec nepolevuje! Bílí Tygři jako kdyby zapnuli a drží si solidní tempo. Nyní další ze Severočechů neuspěl před Paterou, jenž si i nyní připisuje dobrý zákrok. Patera zatím jedním z nejlepších domácích hráčů.
45:29'
Tomáš Filippi se ocitl ve velmi dobré pozici. Byl před brankou, přičemž Patera již byl položený na ledě. Stačilo jen zvednout kotouč. Nakonec však dobře zapracoval domácí bek, jenž Fillipimu střelu dobře znemožnil. Hostující útočník trefil jen položený Paterův beton.
44:35'
Před brankovištěm a možná i v něm došlo k nepřehledné situaci. Vše se odehrálo před Jiřím Paterou, který nakonec se vší vervou puk udržel před brankovou čárou.
43:55'
Adam Raška dostal přihrávku do útočného pásma, kde jej však poslední z obránců odzbrojil a domácí forvard se ke střeleckému zakončení nedostal.
43:22'
Tomáš Rachůnek byl tím hráčem, který vypálil velkou pumelici z větší vzdálenosti. Naštěstí pro domácí hráče Jiří Patera neměl zakrytý výhled a viděl vše, jak potřeboval. Poté kotouč udržel ve výstroji.
42:35'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Michal Birner – 2 min., podrážení).
42:08'
Vyloučení v týmu Madeta Motor České Budějovice (Vít Christov – 2 min., nedovolené bránění).
41:32'
Daniel Voženílek se hnal za kotoučem v útočném pásmu. Nakonec k němu měl o něco blíže a vybojoval ho. Poté se k němu dostávala přihrávku přímo před branku, domácí útočník kotouč ale v rychlosti neusměrnil.
40:46'
Roman Přikryl vypálil v přesilové hře Motoru od modré čáry. Jeho pokus nebyl vůbec špatný, nakonec ale duní jen o zadní mantinel.
40:01'
Začala třetí třetina.
Statistiky po druhé třetině:

Střely na branku – 21:16
Střely mimo – 4:4
Zblokované střely – 6:8
Hity – 8:5
Úspěšnost vhazování – 42% – 58%
40:00'
Druhá třetina skončila.
38:56'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Petr Jelínek – 2 min., krosček).
37'
Gesto Fair play. Lenc odvolal vyloučení domácích
37:37'
Mislav Rosandić dostal nabito na modrou čáru. Napřáhl se k ní, jenže poté zlomil hůl. Puk se tak doklouzal jen do mezikruží, kde se ho ujímají domácí.
35:42'
Tempo se nyní příliš nemění, poněkud opadlo. Liberec se snažil udržet v útočném pásmu, ale bez úspěchu. Budějovičtí se pak přesunuli do pásma středního.
34:41'
Nyní se dostal do pásma až Václav Karabáček. Hostujícími obránci byl ale vytlačen do velkého úhlu, a tak to zkusil odtud. Petr Kváča dával pozor a kotouč udržel bezpečně.
33:41'
Tempo hry se nyní poměrně zastavilo, alespoň oproti předchozím a napínavým minutám. Kotouč na svých hokejkách má českobudějovický celek, nicméně se mu nedaří přejít přes střední pásmo.
32:34'
Na opačnou stranu se po delší době dostal Motor, ovšem zde nic převratného nevymyslel. Petr Kváča zasahovat nemusel.
31:54'
Tomáš Rachůnek nabral parádní rychlost a dostal se skrze střední pásmo až do toho útočného. Zde se pak dostal až před branku, kde se ovšem díky poslednímu obránci Motoru do plnohodnotného zakončení nedostal.
30:41'
Českobudějovičtí hráči se dostali pod tlak první liberecké formace. Jiří Patera nakonec zasahovat nemusel, nicméně Severočeši si skvělým pohybem málem několik dobrých příležitostí vytvořili.
29:31'
René Vydarený vyslal od modré čáry také velmi povedený pokus. Jeho pokus ale Petr Kváča viděl a stihl jej zachytit včas, nepřipustil větší komplikace.
28:10'
Conor Allen se z obranných řad dostal až do zakončení. Z pravého kruhu z brankářova pohledu pálil na bližší tyč. Jeho pokus šel velmi blízko ledu a nebyl vůbec špatný. Kváča ale beton postavil tam, kde zrovna bylo třeba, a poradil si.
27:24'
Mislav Rosandić vyslal od modré čáry parádní bombu! Ta se ale ke štěstí domácích hráčů odrazila jen od horní tyče, od které se vrací zpět do hry. Nyní při Motoru stálo štěstí.
26:10'
A i tentokrát nás čeká vhazování v útočném pásmu Motoru. Jiří Patera viděl pomalu klouzající kotouč po ledě. Pod svou lapačku ho ukryl včas a nepřipustil žádné komplikace. Hra začne po komerční přestávce.
26:00'
Liberec se stále drží v útoku a tlačí, seč to jde. Jiří Patera nyní předvedl jistý zákrok, když puk drží bezpečně ve výstroji. Bude se tedy znovu vhazovat.
25:28'
Liberec se usadil v útočném pásmu, kde si vytvořil solidní tlak. Od modré čáry střílel Tomáš Rachůnek. Jeho pokus nebyl špatný, nakonec ale letěl mimo brankovou konstrukci. Patera měl přitom zakrytý výhled.
24:26'
Martin Beránek, jak je jeho zvykem, se dral za kotoučem velmi bojovně. V útočném pásmu soupeře jej ale na hole svých spoluhráčů nedostal.
23:25'
Adam Musil si najel do dobré pozice, kam se k němu snesl kotouč. Musil to následně zkoušel z bekhendu do horních pater branky, ovšem neúspěšně. Domácí strážce svatyně se přemístil a vyrazil puk včas.
21'
Doklepnutí Voženílka skončila šťastně za Kváčou, 2:2
21:45'
Daniel Voženílek se i nyní dostal do poměrně zajímavé pozice! Najel si přímo před branku, odkud ještě zkoušel přihrávat na spoluhráče a Kváču tak překvapit. Nakonec ale kotouč při přihrávce Motor ztrácí.
20:43'
České Budějovice právě vstřelily branku!
Netrvalo to dlouho a i domácí hokejisté proměňují přesilovou hru! Pavel Pýcha dostal kotouč na Kváču, který jej vyrazil, a DANIEL VOŽENÍLEK následně kotouč ze vzduchu doklepl, kam bylo třeba. Asistence: Pavel Pýcha.
20:20'
Roman Přikryl vyhrál vhazování naprosto čistě. Následně posunul na Martina Nováka, který přejel do pásma. Tam kotouč ještě udržel a Motor může kombinovat.
20:01'
Začala druhá třetina.
Statistiky po první třetině:

Střely na branku – 7:11
Střely mimo – 3:4
Hity – 3:3
Úspěšnost vhazování 23% – 77%
20:00'
První třetina skončila.
19:51'
Po jednom z přesných zákroků došlo k menší roztržce za Kváčovo brankou. Nic většího z toho ovšem nebylo, bude se vhazovat ve středním pásmu.
19:07'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Marek Zachar – 2 min., podrážení).
17:40'
Liberec právě vstřelil branku!
Hostující hokejisté jdou do vedení! Miroslav Rosandic poslal přihrávku před branku na TOMÁŠE FILIPPIHO, který napřáhl a prostřelil přesně. Asistence: Mislav Rosandic.
16:32'
Michal Bulíř si málem připsal další kanadský bod. Poslal přihrávku na svého spoluhráče, přičemž jel v přečíslení dva na jednoho. Bulířův spoluhráč ovšem kotouč netrefil, jak by bylo třeba, a tak ke gólu nedošlo.
15:48'
Bude se vhazovat po pravici libereckého brankáře.
14:31'
Dávid Gríger, druhý nejproduktivnější hráč hostí, to zkusil zajímavě. Zpoza branky rychle poslal zadovku před ní. Tam pak najížděl jeho spoluhráč, který měl k puku přecijen o něco delší cestu.
13:45'
Adam Raška najel s kotoučem do útočného pásma. Z většího úhlu to poté zkusil na bližší tyč. Tam stál připravený Petr Kváča, který zaklekl a puk schoval tam, kde bylo třeba.
12:15'
Už víme, proč došlo k náhlé změně gólmanů. Jiří Patera si během přerušení dojel pro novou hůl, což není povoleno. Proto došlo k vystřídání, aby nebyl vyloučen.
12:01'
Tak v brankovišti je to opět jako na začátku. Patera opět přebírá místo v brankovišti.
11'
Bulíř tečí překvapil Pateru. Ten máchl naprázdno, 1:1
11:06'
Domácí právě vystřídali brankáře! Těžko ovšem říct proč. Patera vypadá zdráv, na střídačku dojel po svých. Čiliak každopádně přebírá jeho místo.
10:11'
Liberec právě vstřelil branku!
Liberečtí se také radují, využívají svou první přesilovou hru! MICHAL BULÍŘ se dostal do střelecké pozice, načež se kotouč ještě zřejmě od někoho odrazil a skončil v horním růžku Paterovy svatyně. Bez asistence.
09:40'
Tomáš Hanousek se dostal ke střeleckému pokusu, a to rovnou dvakrát. V obou případech pálil z nápřahu a z pravého kruhu z brankářova pohledu. Jiří Patera byl ale v obou případech tam, kde měl, a dvakrát kotouč vyrazil.
09:12'
Vyloučení v týmu Madeta Motor České Budějovice (Karel Plášil – 2 min., hákování).
08:40'
Jiří Patera stál u své pravé tyčky, kde předvedl parádní zákrok, následně se Liberec stále drží v pásmu a vytváří si tlak.
07:52'
Jiří Patera zachytil nepřesnou libereckou rozehrávku, načež ji poslal solidně až do středního pásma na své spoluhráče. Ti tak mají šanci, jak se znovu dostat do pásma.
06:47'
Karel Plášil si sjel na pravý kruh z pohledu brankáře, z jeho vrcholku pak trefil jen prvního clonícího libereckého obránce.
5'
Domácí udeřili. Pěknou souhru s Michnáčem završil Raška, 1:0
05:10'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Jakub Rychlovský – 2 min., podrážení).
04:35'
České Budějovice právě vstřelily branku!
Českobudějovičtí se radují, jdou do vedení! Albert Michnáč poslal puk doprostřed pásma, kde stál ADAM RAŠKA. Ten udělal kličku a následně zasunul až za brankovou čáru. Asistence: Albert Michnáč, Václav Karabáček.
03:43'
Tomáš Rachůnek si najížděl pro přihrávku před soupeřovu branku. Tam se k němu sice kotouč pomaličku snášel, ovšem hostující útočník jej minul. Puk se tak ocitl až v neutrálním pásmu.
03:18'
Niklas Pavel získal velmi šikovně kotouč v útočném pásmu. Následně se on sám z obranné pozice dostal až do útoku ke střele. Jeho pokus mířil na bližší tyč, kde byla připravena Kváčova výstroj včas.
02:36'
Českobudějovičtí ztratili kotouč ve středním pásmu. Tam se ho ujali hostující hráči a ihned přemisťují hru na opačnou stranu kluziště.
01:54'
Adam Musil si najel na vrcholek pravého kruhu, odkud zkoušel rychle vypálit. Do jeho pokusu ale ještě stihl sáhnout jeden z domácích obránců, který střelecký pokus nepřipustil.
01:13'
Ivan Lytvynov rozjel akci svého celku. Přejel s kotoučem na holi útočnou modrou čáru a zkoušel vypálit. Jeho pokus ale nebyl nijak branku ohrožující. Kváča puk drží bezpečně ve výstroji.
00:07'
Ke kotouči se jako první dostali hostující hráči. Jejich pokus o rychlou rozehrávku ovšem končí na zakázaném uvolnění, které přesouvá hru před Kváču.
00:01'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Madeta Motor České Budějovice: Patera (Čiliak) – Pýcha (C), Plášil, Lytvynov, Vydarený (A), Pavel – M. Novák (A), R. Přikryl, Z. Doležal – Michnáč, Raška I, Karabáček – Christov, Venkrbec, D. Voženílek – Jonák, Beránek.

Bílí Tygři Liberec: Kváča (J. Pavelka) – Šmíd (A), T. Hanousek, Rosandić, Knot, Derner, Štibingr – Birner (A), Bulíř, Lenc – T. Rachůnek, Filippi, Gríger – J. Vlach, P. Jelínek (C), A. Musil – Rychlovský, Najman, M. Zachar – Šír.

Rozhodčí: Hejduk, Úlehla – Frodl, Komárek.


Bílí Tygři Liberec

Bílé Tygry najdeme v probíhajícím ročníku na šesté příčce. Mohlo by se zdát, že výsledky v týmu nejsou špatné, nicméně na severu Čech zatím úplně spokojení nejsou. Severočeši v základní hrací době zatím vyhráli pět utkání, k tomu přidali jednu výhru v prodloužení. Porážku poté museli trpět pětkrát, z toho třikrát až po šedesáti minutách.

Produktivitu týmu zatím vede Michal Birner. Zkušený útočník má na kontě 9 bodů (3+6). Dávid Gríger na tom při pohledu na statistiky také není vůbec špatně, drží se na druhé příce, má jen o jediný bod méně.

V brankovišti Liberce zatím nenastoupil nikdo jiný než Petr Kváča, který prostředí v budějovickém Motoru velmi dobře zná – sám zde působil. A čísla má velice dobrá. Úspěšnost zásahů činí 93,11 %, průměr inkasované branky na zápas 1,87.


Madeta Motor České Budějovice

Českobudějovičtí hokejisté se v minulém kole dočkali první výhry v tomto soutěžním ročníku. Zajížděli až do pro ně dalekých Vítkovic. Na hostujícím ledě se jim dařilo vše, na co sáhli. A po závěrečném hvizdu se mohli radovat z naprosto přesvědčivého vítězství 7:0.

Především díky výkonu na vítkovickém ledě se do čela bodování týmu, stejně jako v minulé, ještě prvoligové sezoně, vyhoupl Pavel Pýcha. Jako správný kapitán. Na kontě má již 8 bodů (3+5).

V brankovišti má zatím velmi dobrá čísla Jiří Patera, jenž právě proti Vítkovicím udržel čisté konto. Tím si statistiky značně vylepšil. Jeho úspěšnost zákroků nyní činí 94,23 %, průměr inkasované branky na zápas pak 1,83.
Dobrý den, vítáme vás u dnešního přenosu z extraligového klání. Na domácím ledě se dnes představí českobudějovický Motor, kterého vyzvou Bílí Tygři z Liberce.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.


Tabulka 2020/2021
Z V VP PP P Skóre B
1. Plzeň 16 9 3 1 3 56:33 34
2. Třinec 12 10 1 1 0 59:30 33
3. Sparta 16 9 1 1 5 53:37 30
4. Mountfield 14 8 1 0 5 41:29 26
5. K. Vary 13 8 1 0 4 37:40 26
6. Liberec 14 6 2 2 4 40:33 24
7. M. Boleslav 13 6 1 2 4 47:34 22
8. Vítkovice 13 4 2 3 4 34:40 19
9. Brno 12 3 2 1 6 31:37 14
10. Litvínov 12 2 2 1 7 22:33 11
11. Zlín 13 3 1 0 9 30:41 11
12. Pardubice 13 2 2 1 8 26:49 11
13. Olomouc 13 3 0 2 8 22:45 11
14. Č. Budějovice 14 2 0 4 8 34:51 10
  • Generali Play-off
  • Předkolo Generali Play-off
  • Sestup
Články odjinud